hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Veriaci-4: modlitba prostrednictvom Marie

príspevkov
58
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 14.6.2016 17:21
posledná zmena 18.6.2016 18:38
1
14.06.2016, 17:21
niekedy pri ruzenci nemyslis na Pannu Mariu vobec

lebo rozjimas o:

..ktory sa pre nas krvou potil
..ktory bol pre nas bicovany
..ktory bol pre nas trnim korunovany
..ktory pre nas kriz niesol
..ktory bol pre nas ukrizovany

pripada ti to, ze sa zanedbava jediny prostrednik - Jezis? ruzenec je rozjimanie o zivote Krista. do jeho zivota patri aj P. Maria, aj ucenici
none
2

1. 14.06.2016, 17:21

niekedy pri ruzenci nemyslis na Pannu Mariu vobec

lebo rozjimas o:

..ktory sa pre nas krvou potil
..ktory bol pre nas bicovany
..ktory bol pre nas trnim korunovany
..ktory pre nas kriz niesol
..ktory bol pre nas ukrizovany

pripada ti to, ze sa zanedbava jediny prostrednik - Jezis? ruzenec je rozjimanie o zivote Krista. do jeho zivota patri aj P. Maria, aj ucenici

14.06.2016, 17:53
Pri modlitbe treba myslieť na Boha, nie na Máriu. (ani raz)
none
15

2. 14.06.2016, 17:53

Pri modlitbe treba myslieť na Boha, nie na Máriu. (ani raz)

15.06.2016, 20:20
Co si ty mal za vztah k pozemskej matke? 🙂 Inak rec je o rozjimani, ale asi ta vydrazdil nadpis. Cervene sukno.
none
17

15. 15.06.2016, 20:20

Co si ty mal za vztah k pozemskej matke? 🙂 Inak rec je o rozjimani, ale asi ta vydrazdil nadpis. Cervene sukno.

15.06.2016, 20:30
velas ,toto nemá nič spoločné s pozemskou matkou. Boh nemá matku. Pre Ježiša bola Maria ženou a tak ju aj nazval.....
none
18

15. 15.06.2016, 20:20

Co si ty mal za vztah k pozemskej matke? 🙂 Inak rec je o rozjimani, ale asi ta vydrazdil nadpis. Cervene sukno.

15.06.2016, 20:30
15 velasquez
Pleties jablka s hruskami.
Tu sa vobec nejedna o vztah k pozemskej matke. Aj ked by som miloval moju pozemsku matku navacsou laskou, aka je len mozna, nemozem sa modlit cez Pannu Mariu k Jezisovi, ani k Bohu Otcovi.
Preco?
LEBO : "Ježiš mu odpovedal: ja som cesta, pravda a život. Nik nepríde k Otcovi, IBA CEZO MŇA."
👍: milky945
none
19

18. 15.06.2016, 20:30

15 velasquez
Pleties jablka s hruskami.
Tu sa vobec nejedna o vztah k pozemskej matke. Aj ked by som miloval moju pozemsku matku navacsou laskou, aka je len mozna, nemozem sa modlit cez Pannu Mariu k Jezisovi, ani k Bohu Otcovi.
Preco?
LEBO : "Ježiš mu odpovedal: ja som cesta, pravda a život. Nik nepríde k Otcovi, IBA CEZO MŇA."

15.06.2016, 21:57
dabo3333
Nechcem sem kopírovať svoje texty, pretože písal som o tom pred nedávnom a stále som nedostal odpoveď od veriaceho čo je na modlitbe ruženca nebiblické.
Aby si neopakoval argumenty tu spoludiskutujúcich na obhájenie svojej pravdy, ktoré už boli vyvrátené najskôr si prečítaj moje komentáre tu odkaz
none
20

19. Astax1 15.06.2016, 21:57

dabo3333
Nechcem sem kopírovať svoje texty, pretože písal som o tom pred nedávnom a stále som nedostal odpoveď od veriaceho čo je na modlitbe ruženca nebiblické.
Aby si neopakoval argumenty tu spoludiskutujúcich na obhájenie svojej pravdy, ktoré už boli vyvrátené najskôr si prečítaj moje komentáre tu http://www.diskusneforum.sk/tema/je-ucta-k-marii-biblicka#r1467325

15.06.2016, 21:59
Mozno je na tom celom nebiblicke to, ze cela katolicka cirkev a modlitby su prepchate Mariou, Marianskymi putami, Marianskym kultom atd..
none
22

19. Astax1 15.06.2016, 21:57

dabo3333
Nechcem sem kopírovať svoje texty, pretože písal som o tom pred nedávnom a stále som nedostal odpoveď od veriaceho čo je na modlitbe ruženca nebiblické.
Aby si neopakoval argumenty tu spoludiskutujúcich na obhájenie svojej pravdy, ktoré už boli vyvrátené najskôr si prečítaj moje komentáre tu http://www.diskusneforum.sk/tema/je-ucta-k-marii-biblicka#r1467325

16.06.2016, 11:31
Astax1 "čo je na modlitbe ruženca nebiblické." >>> používanie ruženca pri modlitbe.
none
23

22. 16.06.2016, 11:31

Astax1 "čo je na modlitbe ruženca nebiblické." >>> používanie ruženca pri modlitbe.

16.06.2016, 11:32
...a po druhé opakovanie tej modlitby stále dookola: Mt 6,7: "Keď sa modlíte, nehovorte veľa ako pohania. Myslia si, že budú vypočutí pre svoju mnohovravnosť."
none
27

23. 16.06.2016, 11:32

...a po druhé opakovanie tej modlitby stále dookola: Mt 6,7: "Keď sa modlíte, nehovorte veľa ako pohania. Myslia si, že budú vypočutí pre svoju mnohovravnosť."

16.06.2016, 21:59
Používanie ruženca pri modlitbe je nebiblické?
Ruženec je pomôcka pri modlitbe ruženca. A ja som sa pýtal čo je nebiblické na modlitbe ruženca a ty mi napíše ruženec. Fakt obdivuhodný argument.
A opakovanie modlitby do kola je nebiblické? Nepíše sa náhodou "Bez prestania sa modlite" a "Bdejte a modlite sa, aby ste neprišli do pokušenia! "
none
29

27. Astax1 16.06.2016, 21:59

Používanie ruženca pri modlitbe je nebiblické?
Ruženec je pomôcka pri modlitbe ruženca. A ja som sa pýtal čo je nebiblické na modlitbe ruženca a ty mi napíše ruženec. Fakt obdivuhodný argument.
A opakovanie modlitby do kola je nebiblické? Nepíše sa náhodou "Bez prestania sa modlite" a "Bdejte a modlite sa, aby ste neprišli do pokušenia! "

16.06.2016, 22:16
"Používanie ruženca pri modlitbe je nebiblické? " >>> Ano.

"Ruženec je pomôcka pri modlitbe ruženca. " >>> Jedinou biblickou pomôckou pri modlitbe sú tvoje ústa.

"Nepíše sa náhodou "Bez prestania sa modlite" a "Bdejte a modlite sa, aby ste neprišli do pokušenia! "" >>> Neprestajne sa modliť, a opakavať dookola stále to isté, sú 2 rôzne veci.
none
31

29. 16.06.2016, 22:16

"Používanie ruženca pri modlitbe je nebiblické? " >>> Ano.

"Ruženec je pomôcka pri modlitbe ruženca. " >>> Jedinou biblickou pomôckou pri modlitbe sú tvoje ústa.

"Nepíše sa náhodou "Bez prestania sa modlite" a "Bdejte a modlite sa, aby ste neprišli do pokušenia! "" >>> Neprestajne sa modliť, a opakavať dookola stále to isté, sú 2 rôzne veci.

17.06.2016, 10:06
Neviem ako si predstavuješ Boha ale z tvojho úsudku mi príde, že si Boha predstavuješ obmedzeného. Kde vo sv.písme je napísané, že nemôžeme opakovať tú istú modlitbu? Či ak by som sa po sebe pomodlil 1000 otčenášov už to nie je modlitba? Pretože opakujem tú istú modlitbu? Nebuď smiešny.
Existujú modlitby srdca, kde sa opakuje jedna strelná modlitba ako napr. "Môj Ježišu, milosrdenstvo". Dotyčný túto modlitbu opakuje počas celé dňa, týždňa, mesiaca vždy keď sa mu dá. Nakoniec sa človeku takáto modlitba tak vryje do srdca, že už nemusí opakovať modlitbu ústami ale samé srdca sa v každom okamihu modlí. A toto nie je modlitba?

Ohľadom predmetu ruženca. To si si už fakt nič lepšie nemohol vymyslieť? Ak ti vadí ten predmet ruženec tak sa modli modlitbu ruženca bez neho. Ako som povedal tu absolútne nejde o ten predmet ale o modlitbu ruženca. Ale keď už nemôžeš nič vyčítať modlitbe ruženca, pretože sa ukázalo, že je biblická uchýliš sa k takým nízkym argumentom.
none
32

31. Astax1 17.06.2016, 10:06

Neviem ako si predstavuješ Boha ale z tvojho úsudku mi príde, že si Boha predstavuješ obmedzeného. Kde vo sv.písme je napísané, že nemôžeme opakovať tú istú modlitbu? Či ak by som sa po sebe pomodlil 1000 otčenášov už to nie je modlitba? Pretože opakujem tú istú modlitbu? Nebuď smiešny.
Existujú modlitby srdca, kde sa opakuje jedna strelná modlitba ako napr. "Môj Ježišu, milosrdenstvo". Dotyčný túto modlitbu opakuje počas celé dňa, týždňa, mesiaca vždy keď sa mu dá. Nakoniec sa človeku taká...

17.06.2016, 12:33
Strelna modlitba, odkial mas ten termin? Odkial pochadza?
none
34

32. 17.06.2016, 12:33

Strelna modlitba, odkial mas ten termin? Odkial pochadza?

17.06.2016, 13:12
Strelná modlitba je termín označujúci druh modlitby. Aj keď je pravda, že delenie na druhy modlitieb nie je úplne správne.
Strelná modlitba je teda termín označujúci modlitbu, ktorá je ako šíp vystrelený k Bohu. "Je jako provaz, kterým se při jejím vyslovení připoutáváme k nebi. Díky jejímu častému používání je naše srdce blízko u Boha. Můžeme ji v duchu vyslovovat kdykoli a kdekoli, ve dne a v noci, doma, při práci, při zábavě, v autě, v kanceláři, v problémech i ve chvílích klidu. Nepotřebujeme na to zvláštní podmínky nebo místo."

Príklady strelných modlitieb:
Pane Ježíši, věřím ti, doufám v tebe, miluji tě!
Panno Maria, přiveď mě k Ježíši.
Ježíši, miluji tě!
Chvála Kristu. Navěky.
none
35

31. Astax1 17.06.2016, 10:06

Neviem ako si predstavuješ Boha ale z tvojho úsudku mi príde, že si Boha predstavuješ obmedzeného. Kde vo sv.písme je napísané, že nemôžeme opakovať tú istú modlitbu? Či ak by som sa po sebe pomodlil 1000 otčenášov už to nie je modlitba? Pretože opakujem tú istú modlitbu? Nebuď smiešny.
Existujú modlitby srdca, kde sa opakuje jedna strelná modlitba ako napr. "Môj Ježišu, milosrdenstvo". Dotyčný túto modlitbu opakuje počas celé dňa, týždňa, mesiaca vždy keď sa mu dá. Nakoniec sa človeku taká...

17.06.2016, 15:14
Ale opakuješ ju zakaždým inými slovami. To, že sa občas pritrafí opakovanie rovnakého výrazu je skôr náhoda než pravidlo, ako tomu máte pri očenáši.

Mne ten predmet nevadí Bohu vadí. odkaz
none
36

35. 17.06.2016, 15:14

Ale opakuješ ju zakaždým inými slovami. To, že sa občas pritrafí opakovanie rovnakého výrazu je skôr náhoda než pravidlo, ako tomu máte pri očenáši.

Mne ten predmet nevadí Bohu vadí. http://obohu.cz/bible/index.php?primyodkaz=Dt+4+12-18&kam=zobrazi%C5%A5&styl=SKP#v12

17.06.2016, 19:41
Nechápem čoho sa tvoj komentár týka. Ale odhliadnuc od toho chceš povedať, že opakovanie jednej modlitby do kola nie je modlitba? Ako som uviedol príklad s modlitbou otče náš? Lebo na to si mi neodpovedal.
Ak si myslíš, že keď opakujem modlitbu Zdravas Mária ( ktorá je v písme) stále do kola, že to nie je modlitba tak ti poviem, že si dosť ďaleko od pravdy.

Ohľadom predmetu ruženca. Tiež argument strelený riadne mimo, ak si myslíš, že niekto považuje ruženec za modlu. Ružencu sa nikto neklania. A ak si narážal na Máriu. Márii sa neklaniame ako Ježišovi Kristovi lebo on je jediný spasiteľ. Máriu neadorujeme! Ale vy si neviete nič lepšie vymyslieť. Viete iba obviniť katolíkov bez toho aby ste prijali ich vysvetlenie.
none
37

36. Astax1 17.06.2016, 19:41

Nechápem čoho sa tvoj komentár týka. Ale odhliadnuc od toho chceš povedať, že opakovanie jednej modlitby do kola nie je modlitba? Ako som uviedol príklad s modlitbou otče náš? Lebo na to si mi neodpovedal.
Ak si myslíš, že keď opakujem modlitbu Zdravas Mária ( ktorá je v písme) stále do kola, že to nie je modlitba tak ti poviem, že si dosť ďaleko od pravdy.

Ohľadom predmetu ruženca. Tiež argument strelený riadne mimo, ak si myslíš, že niekto považuje ruženec za modlu. Ružencu sa n...

17.06.2016, 19:51
Astax, modlenie sa to nie je naučenie sa niekolkych viet naspamäť.....Otčenaš v božom slove sa nechápe ako basnička, ktorú odrapota clovek aj o polnoci ked ho zobudia....otcenaš tak ako to pozname z biblie je osnova modlitby, ktora ma svoje pravidlá.
V žiadnom pripade to nie je raotanie basnčyy dookola(aj ja som to tak robil este ako katolík).....modlenie sa je osobny rozhovor s bohom Otcom , človek je v postavení jeho syna, dcery....
none
38

36. Astax1 17.06.2016, 19:41

Nechápem čoho sa tvoj komentár týka. Ale odhliadnuc od toho chceš povedať, že opakovanie jednej modlitby do kola nie je modlitba? Ako som uviedol príklad s modlitbou otče náš? Lebo na to si mi neodpovedal.
Ak si myslíš, že keď opakujem modlitbu Zdravas Mária ( ktorá je v písme) stále do kola, že to nie je modlitba tak ti poviem, že si dosť ďaleko od pravdy.

Ohľadom predmetu ruženca. Tiež argument strelený riadne mimo, ak si myslíš, že niekto považuje ruženec za modlu. Ružencu sa n...

17.06.2016, 20:28
"Márii sa neklaniame ako Ježišovi Kristovi lebo on je jediný spasiteľ. " >>>

...ani nie...

odkaz
odkaz
none
43

36. Astax1 17.06.2016, 19:41

Nechápem čoho sa tvoj komentár týka. Ale odhliadnuc od toho chceš povedať, že opakovanie jednej modlitby do kola nie je modlitba? Ako som uviedol príklad s modlitbou otče náš? Lebo na to si mi neodpovedal.
Ak si myslíš, že keď opakujem modlitbu Zdravas Mária ( ktorá je v písme) stále do kola, že to nie je modlitba tak ti poviem, že si dosť ďaleko od pravdy.

Ohľadom predmetu ruženca. Tiež argument strelený riadne mimo, ak si myslíš, že niekto považuje ruženec za modlu. Ružencu sa n...

18.06.2016, 00:57
Nie, nie je. Opakovanie jednej modlitby dookola je to, pred čím varoval Ježiš v Mt 6,7: "Keď sa modlíte, nehovorte veľa ako pohania. Myslia si, že budú vypočutí pre svoju mnohovravnosť."

Ruženec je fetiš. Fetišizmus je písmom rovanko zakázaný. Je to druh modlárstva. V písme žiadny ruženec nie je. Rovnako modlitba k stvoreným veciam alebo bytostiam v písme nie je. Práve naopak: modlitba k stvoreným bytostiam je pred Bohom ohavnosťou. (a vy to robíte pri Márii)
none
49

43. 18.06.2016, 00:57

Nie, nie je. Opakovanie jednej modlitby dookola je to, pred čím varoval Ježiš v Mt 6,7: "Keď sa modlíte, nehovorte veľa ako pohania. Myslia si, že budú vypočutí pre svoju mnohovravnosť."

Ruženec je fetiš. Fetišizmus je písmom rovanko zakázaný. Je to druh modlárstva. V písme žiadny ruženec nie je. Rovnako modlitba k stvoreným veciam alebo bytostiam v písme nie je. Práve naopak: modlitba k stvoreným bytostiam je pred Bohom ohavnosťou. (a vy to robíte pri Márii)

18.06.2016, 12:03
veriaci
Modliť sa máme od srdca k srdcu. Od bolestného výkriku človeka k milosrdnej odpovedi Boha. Pre modlitbu nie sú nastavené nejaké kritéria. Modliť sa môžem rôznymi spôsobmi. Modlím sa aj vtedy keď opakujem modlitbu, ktorú napísal nejaký svätý.
Pre príklad môžem uviesť modlitbu pápeža Leva XIII. Pápež Lev XIII mal pozoruhodnú víziu. Keď slávil sv. omšu v jeho súkromnej kaplnke Vatikánu, ktorej sa zúčastnilo niekoľko kardinálov a zamestnanci Vatikánu, náhle sa zastavil u päty oltára. Stál tam asi 10 minút, ako v tranze,tvár mal popolavú až bielu. Videl, ako diabol búral chrám svätého Petra, ktorý symbolizoval Cirkev. Na jeho výkrik Boh poslal archanjela Michala, ktorý diablov zahnal. Lev XIII. hneď napísal modlitbu ku svätému Michalovi. Táto modlitba je aj modlitbou exorcizmu. Veriaci sa ju modlia pri pokušeniach diablom.

"modlenie sa to nie je naučenie sa niekolkych viet naspamäť" To s tebou súhlasím. Ale môžem sa modliť aj keď opakujem napísané modlitby iných napr. modlitbu Leva XIII. Či ty chceš Bohu klásť kritéria akú modlitbu má prijať a akú nie? Ide vždy o postoj srdca! Samozrejme musíme brať do úvahy aj prirodzenosť človeka. Človek počas dňa príma rôzne obrazy, je ovplyvnený viac či menej situáciami, ktoré sa mu cez deň prihodili a to všetko narúša modlitbu. Boh sa vtedy nepozerá tak na kvalitu modlitby ako na jej úmysel a na "chcenie", teda chcieť sa modliť. Modlitba neznamená modliť sa len vlastnými slovami. Modliť sa môžem aj prácou ak ju obetujem Bohu. Modliť sa môžem strelné modlitby počas dňa atď. No vždy je potrebný postoj srdca.
Píšeš "V žiadnom pripade to nie je raotanie basnčyy dookola(aj ja som to tak robil este ako katolík" Neuvedomujem si, že by som povedal, že modlitba je rapotanie básničky do kola, práve naopak. Píšeš, že aj ty si tak rapotal. Podľa tvojej miery schopnosti modliť sa, keď si bol katolík, si nameral všetkým katolíkom. Keď si sa teda ty nevedel modliť, prečo narážaš, že všetci katolíci sa modlia tak ako si sa modlil ty?

Wolfe
Je rozdiel medzi klananím sa a vzdaním úcty. Katolícka cirkev jasne odlišuje medzi uctievaním Panny Márie a uctievaním a bohoslužbou, ktorá prináleží iba Bohu. Zdôrazňuje, že Mária nemá božskú prirodzenosť, má iba moc pomôcť ľuďom na základe jej prosieb u Boha. Aj prípadné zázraky, ktoré sa môžu prejaviť vplyvom Máriiných príhovorov sú napokon výsledkom božej lásky a všemohúcnosti. Rímskokatolícka cirkev rozlišuje tri formy vzdávania úcty: tzv. „latria”, patriaca iba Bohu a obyčajne prekladaná ako zbožňovanie, klaňanie sa, uctievanie (po anglicky adoration), tzv. „hyperdulia”, patriaca iba Panne Márii a prekladaná ako uctievanie, potom „protodulia”,ktorá prináleží svätému Jozefovi a napokon tzv. „dulia” prináležiaca ostatným svätým, taktiež prekladaná ako uctievanie.
Ako si tu dal tie odkazy na obrázky. Sochám a obrazom treba preukazovať úctu a uctievať ich nie azda preto, že by sa verilo, že j e v nich niečo božské alebo nejaká sila, pre ktorú by mali byť uctievané, alebo že by sa malo od nich niečo žiadať, alebo že by do obrazov bola vkladaná nejaká nádej, ako to kedysi robili pohania, ktorí vkladali svoju nádej do modiel, ale preto, že úcta, ktorá sa im preukazuje, sa vzťahuje na vzor, ktorý reprezentujú. Keď teda bozkávame obrazy alebo sochy, odkrývame si pred nimi hlavu, kľakáme , uctievame si svätých, ktorých predstavujú. A o čo máme vzdať my väčšiu úctu Nebeskej kráľovnej ako kráľom a kráľovnám v minulosti? Veď už v minulosti si ľudia kľakali pred kráľom a kráľovnou, prečo tedy my by sme si nemali kľaknúť pred Nebeskou kráľovnou a vzdať jej úctu? Keď teda z písma vieme, že ona je žena s vykupiteľom, dedička a matka Božia?
Tu taktiež sa netreba úpenlivo pozerať a súdiť akt "klaknutia" ale treba pozerať na postoj srdca. Ja keď sa skloním pred sochou Márie nevyznávam, že Mária je moja spasitelka alebo že by mala božskú prirodzenosť ale vzdávam jej úctu, ktorá jej patrí. Neuctievam si sochu a ani neverím, že socha by mala nejakú moc tak ako si to myslíte vy. Ale všetko je napísané vyššie.
Protestantizmus tak isto uctieval Pannu Máriu. Martin Luther povedal, že Mária je „najvznešenejšia žena”, že „ju nikdy nemôžeme dostatočne uctievať”, že „uctievanie Márie je vyryté v hĺbke ľudského srdca” a že „by sme mali želať aby ju každý poznal a rešpektoval”. Ján Kalvín povedal: „Nemôžem poprieť, že Boh tým, že vybral a neodvratne určil Máriu za matku jeho syna, obdaril ju najvyššou poctou.” Ulrich Zwingli povedal: „Vážim si nesmierne Matku Boha” a ďalej: „Čím viac úcty a lásky ku Kristovi rastie medzi ľuďmi, tým viac by mala rásť aj úcta k Márii.”

Foton
Vidím, že si ďaleko od pravdy. Taktiež sa staviaš do role Boha a kladieš kritéria čo je a čo nie je modlitba. Svoje mylné tvrdenie obhajuješ Mt 6,7. Odhliadnuc od toho, že Cirkev bola poverená aby učila a vysvetľovala sväté písmo, pretože sa môže stať, že si ľudia začnú sv. písmo vysvetlovať len ľudsky, tak ako to je v tvojom príde. Musím konštatovať, že si nepochopil posolstvo Ježišových slov. Ježiš v Mt 6,7 naráža na farizejov. Farizeji sa modlili zdĺhavo a nápadne s tým úmyslom, aby ich ľudia videli. Takúto modlitbu Ježiš odsudzuje. Ale svojím slovom a príkladom sám nás povzbudzuje k vytrvalej a vrúcnej modlitbe. Sám sa modlil v samote celú noc, ale predsa aj tak, že ho apoštoli mohli vidieť a pozorovať. Ani nám nezakazuje verejné alebo dlhšie trvajúce modlitby. Ide o to, aby sme sa modlili s takým duchom a úmyslom, s akým sa on sám modlieval.
Sv. Pavol v liste Solúnskej cirkvi píše: „Bez prestania sa modlite” (1 Sol 5, 17). Tak isto, hoci inými slovami hovorí v iných listoch: že je nutné sa bez prestania modliť, modliť sa v duchu v každý čas (Ef 6, 18), na každom mieste zdvíhať svoje ruky k modlitbe (1 Tim 2, 8).
Z tvojho uvažovania mi príde, že si myslíš, že sa stačí pomodliť jeden Otčenáš. Ale ak je to tak prečo potom tieto Pavlove slová? A prečo sa Ježiš modlieval tak dlho? Prečo potom "vyčítal" apoštolom, že ani hodinu sa s ním nevydržali modliť? Opakovaním jednej veci, slova, či vety, zvyšujeme naliehavosť aktuálnosť a opodstatnenosť. Prečo potom pri modlitbe by to tak nemalo byť? Ak opakujem jednú a tú istú modlitbu a tú modlitbu smerujem k nebu "nenalieham" ešte väčšmi aby som povedal vypočutý?
Máš veľmi obmedzené videnie Boha ale to sa ani nečudujem.
Ohľadom predmetu ruženca.
Fetišizmus je slepé uctievanie alebo viera v nadprirodzené vlastnosti predmetov (fetišov) a ich uctievanie. Fetiš je predmet uctievaný pre jeho domnelú nadprirodzenú vlastnosť.
Nikto predmet ruženca neuctieva ani sa neverí, že ruženec má nejakú nadprirodzenú vlastnosť. Preto sa absolútne nejedná o fetišizmus ani o modlárstvo. Ale ako som povedal, keď si už nemáš čo vymyslieť uchyľuješ sa k takýmto nízkym obvineniam.
Ohľadom tvojej námietky o modlitbe k bytostiam. K svätým a k Márii sa modlíme ako k tým, od ktorých očakávame orodovania, príhovor u Boha. Ako som napísal dabovi, ktorý mi neodpísal, ak sa chceš o tomto rozprávať najskôr si prečítaj moje komentáre tu odkaz
Pretože sa mi to naozaj nechce kopírovať. Keď si teda prečítaš moje argumenty v tej téme potom môžme pokračovať v diskusii. Takto odpovedať na stále to isté, čo už bolo inde vyvrátené mi príde ako strata času.
none
50

49. Astax1 18.06.2016, 12:03

veriaci
Modliť sa máme od srdca k srdcu. Od bolestného výkriku človeka k milosrdnej odpovedi Boha. Pre modlitbu nie sú nastavené nejaké kritéria. Modliť sa môžem rôznymi spôsobmi. Modlím sa aj vtedy keď opakujem modlitbu, ktorú napísal nejaký svätý.
Pre príklad môžem uviesť modlitbu pápeža Leva XIII. Pápež Lev XIII mal pozoruhodnú víziu. Keď slávil sv. omšu v jeho súkromnej kaplnke Vatikánu, ktorej sa zúčastnilo niekoľko kardinálov a zamestnanci Vatikánu, náhle sa zastavil u päty oltár...

18.06.2016, 13:55
49 Astax1
sám si napísal : "tzv. „hypermedia”, patriaca iba Panne Márii a prekladaná ako UCTIEVANIE,"

Biblia úplne jednoznačne hovorí, že máme UCTIEVAŤ jedine Boha. Jediný prípad, keď sa v Biblii UCTIEVA niekto iný ako Boh, SÚ FALOŠNÍ BOHOVIA, čo je Satan a jeho démoni.
VŠETCI NASLEDOVATELIA Pána Boha ODMIETAJÚ VLASTNÉ UCTIEVANIE. :
Peter a apoštoli ODMIETLI VLASTNÉ UCTIEVANIE (Skutky 10:25-26; 14:13-14). AJ SVATÍ ANJELI ODMIETLI VLASTNÉ UCTIEVANIE (Zjavenie 19:10; 22:9). Reakcia je vždy rovnaká, „BOHU SA KLAŇAJ!”

Zároveň sa však v Biblii nenachádza žiadny pokyn k uctievaniu tých, ktorí šli do neba.
Áno, máme nasledovať ich príklad, ale zbožňovanie, UCTIEVANIE, či klaňanie, to určite nie!
Verš v Rimanom 1:25 to ani jasnejšie nemohol vyjadriť :
„tí, čo BOŽIU PRAVDU zamenili za lož, uctievali stvorenia a slúžili radšej im ako Stvoriteľovi, ktorý je zvelebený naveky. Amen.” ( citát z katolíckej Biblie )

Hlavný spôsob, akým katolíci „uctievajú” Máriu a svätých, je modlitba k nim.

Modlitba ku komukoľvek inému ako Bohu, je protiibiblická – modlitba k svätým alebo Márii. Či sa už vykonáva modlitba k Márii a/alebo svätým, alebo ich prosia o orodovanie – žiadna z týchto praktík nie je biblická. Modlitba je súčasť bohoslužby. Keď sa modlíme k Bohu, pripúšťame, že potrebujeme Jeho pomoc.
NASMEROVANIE NAŠICH MODLITIEB KU KOMUKOĽVEK INÉMU AKO BOHU, JE OLÚPENIE BOHA O SLÁVU, KTORÁ PRINÁLEŽÍ JEDINE JEMU.

Nejedná sa tu len o akúsi terminológiu. Či už je daný postup popísaný ako „bohoslužba” alebo „uctievanie”, alebo akýmkoľvek iným pojmom, problém je rovnaký. Vždy, keď pripisujeme niečo, čo prináleži Bohu, niekomu alebo niečomu inému, JE TO MODLOSLUŽBA !

Biblia nás nikde neučí, aby sme uctievali, modlili sa, spoliehali sa, alebo zbožňovali kohokoľvek iného ako Boha. Máme slúžiť jedine samotnému Bohu.
Sláva, chvála a česť patrí jedine samotnému Bohu. JEDINE BOH JE HODEN „...vziať slávu a česť a moc...” (Zjavenie 4:11). JEDINE SAMOTNÝ BOH JE HODEN PRIJAŤ NAŠU SLUŽBU, POKLONU A CHVÁLU
(Nehemiáš 9:6; Zjavenie 15:4).

Astax1, ešte si napísal :
"Rímskokatolícka cirkev rozlišuje tri formy vzdávania úcty: tzv. „latria”, patriaca iba Bohu a obyčajne prekladaná ako zbožňovanie, klaňanie sa, uctievanie (po anglicky adoration), tzv. „hyperdulia”, patriaca iba Panne Márii a prekladaná ako UCTIEVANIE, potom „protodulia”,ktorá prináleží svätému Jozefovi a napokon tzv. „dulia” prináležiaca ostatným svätým, taktiež prekladaná ako UCTIEVANIE."

Tak toto už je iba katolícky výmysel, ktorý nemá žiadne opodstatnenie v Biblii !

Ale, čo už s vami katolíkmi, keď pre vás Biblia je LEN akýmsi ČIASTOČNÝM zdrojom vierovyznania. Dovolím si povedať, že takmer menšinovým.
Pre vas katolikov má väčšiu váhu tradícia a to, čo povie pápaž.
Týmto však hrubo znevažujete samotné Božie Slovo.

Biblia je naším jediným pravidlom pre vieru a prax. Ak nie je spoľahlivá, na čom potom zakladáme svoju vieru?
JEŹIŠ ŽIADA NAŠU DOVERU, A TO VRÁTANE DOVERY V TO, ČO ON HOVORÍ VO SVOJOM SLOVE.
( "Posväť ich pravdou; TVOJE SLOVO JE PRAVDA." ( Ján 17, 17 - citát z katolíckej Biblie )

"Ježiš povedal Dvanástim: "Aj vy chcete odísť?" Odpovedal mu Šimon Peter: "Pane, a ku komu by sme išli? TY MÁŠ SLOVÁ VEČNÉHO ŽIVOTA."
none
51

50. 18.06.2016, 13:55

49 Astax1
sám si napísal : "tzv. „hypermedia”, patriaca iba Panne Márii a prekladaná ako UCTIEVANIE,"

Biblia úplne jednoznačne hovorí, že máme UCTIEVAŤ jedine Boha. Jediný prípad, keď sa v Biblii UCTIEVA niekto iný ako Boh, SÚ FALOŠNÍ BOHOVIA, čo je Satan a jeho démoni.
VŠETCI NASLEDOVATELIA Pána Boha ODMIETAJÚ VLASTNÉ UCTIEVANIE. :
Peter a apoštoli ODMIETLI VLASTNÉ UCTIEVANIE (Skutky 10:25-26; 14:13-14). AJ SVATÍ ANJELI ODMIETLI VLASTNÉ UCTIEVANIE (Zjavenie 19:10; 22:9)....

18.06.2016, 15:19
Vidím, že to nemá zmysel. "Kto môže pochopiť nech pochopí". Ježiš vedel, prečo dal Cirkvi moc vysvetlovať a učiť. Teda zveril jej učiteľský úrad, aby nevznikali rozdelenia mylným interpretovaním písma.
Tradícia má rovnakú váhu ako sv.písmo a spolu s magistériom všetky tri tvoria prameň zjavenej pravdy. Pri chápaní sv.písma nemôžme vylučovať tradíciu a naopak. Už som to tu dnes písal o modlitbe k Márii z 3.storočia. To boli prvotní kresťania, ktorí to tak chápali, že sa má vzdávať úcta Márii. Mohol by som veľmi veľa ešte o tom písať aj o exegetickom výklade textov, ktoré si tu napísal, lebo tie sa musia chápať v kontexte. Ale na čo by to bolo dobré? Asi si nečítal moje komentáre v tej téme, na ktorú som tu dal link. Je teda nebiblické sa prihovárať k "spoludedičom", "spolupracovníkom", "orodovníkom", k "spolupomocníčke" a k "žene s vykupiteľom" po celý čas uznávajúc, že Ježiš je jediný prostredník? Nie, nie je. Ako som už x krát písal. Nemodlíme sa k svätým, aby nás oni vypočuli ale aby sa oni prihovorili ako orodovníci u Boha. Je to prosba k nim aby sa za nás prihovárali. "Svätá Mária, matka Božia, pros za nás hriešnych, teraz i v hodinu smrti našej. Amen" Ale všetko som napísal v tej téme a nebudem to opakovať.

Píše sa " Hľa, od tejto chvíle blahoslaviť ma budú všetky pokolenia".
Cirkev nenadobudla plnosť pravdy zo dňa na deň. Ježiš hovorí "ešte veľa vám mám toho povedať ale teraz by ste to nezniesli", preto aj Cirkev "rástla a mocnela plná múdrosti", pretože ona je mystickým telom Krista. A tak ako na nebeskom dvore panuje poriadok, ktorý je na základe hierarchického usporiadania anjelov aj Cirkev, aby neupadla do chaosu musí byť hierarchická a mať hlavu. Lebo nič neprežije bez hlavy. Hovorím to preto lebo ak neprijimem prvú pravdu tak celé chápanie v účinkoch je mylné. Ak teda vy neprijímate, že je len jedna Cirkev Bohom ustanovená podľa slov Krista „jedno stádo a jeden pastier". A preto vaše celé chápanie je postavené na pýche a vzbure proti jeho ustanovení o Cirkvi.
Preto nemá zmysel sa stále do okola venovať tým istým témam bez výsledku. A preto sa už viacej nebudem zapájať do tejto diskusie.
none
52

51. Astax1 18.06.2016, 15:19

Vidím, že to nemá zmysel. "Kto môže pochopiť nech pochopí". Ježiš vedel, prečo dal Cirkvi moc vysvetlovať a učiť. Teda zveril jej učiteľský úrad, aby nevznikali rozdelenia mylným interpretovaním písma.
Tradícia má rovnakú váhu ako sv.písmo a spolu s magistériom všetky tri tvoria prameň zjavenej pravdy. Pri chápaní sv.písma nemôžme vylučovať tradíciu a naopak. Už som to tu dnes písal o modlitbe k Márii z 3.storočia. To boli prvotní kresťania, ktorí to tak chápali, že sa má vzdávať úcta Márii....

18.06.2016, 16:25
51Astarax1
Aj ja ( a urcite nielen ja ) zastavam nazor, ze "Kto môže pochopiť nech pochopí".
Problem je len v tom, ze kazdy z nas ma odlisny nazor na to POCHOPENIE.

Podla teba - podla katolikov :
"Tradícia má rovnakú váhu ako sv.písmo a spolu s magistériom všetky tri tvoria prameň zjavenej pravdy."

Nie,a este raz nie!!!

To nie je z nasej strany nejaka zarputilost. Tu sa jedna totiz o PRAVDU.

Co povedal Jezis Pilatovi? Pilátova otazka znela :
"Tak predsa si kráľ?" Ježiš odpovedal: "Sám hovoríš, že som kráľ.

Ja som sa na to narodil a na to som prišiel na svet, ABY SOM VYDAL SVEDECTVO PRAVDE. KAŽDÝ, KTO JE Z PRAVDY, POČÚVA MOJ HLAS"
( Jan 18, 37 ) katolicky preklad

A pravda, tou je Bozie Slovo : ( TVOJE SLOVO JE PRAVDA - Jan 17, 17 - katolicky preklad ) )

Cela podstata krestanskej viery spociva v PRAVDE. Este raz : V PRAVDE !!!

No a do konceptu PRAVDY v ziadnom pripade nemozu spadat rozne tradicie, ci uz z cirkevnych kruhov alebo rozne ludove bachorky, a ani nie vyhlasenia papezov ( castokrat az neuveritelne zhyralych )!!!

Bozie Slovo + Jezisovo Slovo JE PRAVDA. Chapes? Asi nie...

Doma mam televizny kanal LUX ( katolicka televizia ), a tam kazdy vecer su vysielania z Lurd, kde sa mnozina ludi, na cele z katolickym duchovnym, obracaju s az neuveritelnou vierou, odovzdanostou a nadejou k Panne Marii.
Nebudem sa rozpisovat, ako mi vzdy vtedy pride tazko, len mam jednu otazku, na vas katolikov :

To si naozaj myslite, ze Boh OTEC a JEZIS su natolko hluchi, ze vsetky tie modlitby a orodovania musia ist "cez" Mariu???!!!

To si naozaj myslite, ze priama modlitba k OTCOVI, resp. JEZISOVI akoze NESTACI???!!!

Uvedomujete si vobec, ako tymto vasim modlitebno, prihovorno, orodovacnym cirkusom ZNEVAZUJETE SAMOTNEHO BOHA ???!!!

Nie, vy si to neuvedomujete!

Tak sa teda aj dalej modlite a orodujte ku vsetkym vasim svatym ( POZOR!, ale len ku tym, ktorych uznala RKC za svatych ) a spokojne sa nadejajte, ze preukazujete BOHU plnu doveru. Ved, chudak, co by On len robil, keby nemal svojich orodovnikov?

A to, ci sa budes dalej zapajat do tejto diskusie, to je len a len na tebe. PRAVDA zostane totiz vzdy len PRAVDOU.
Takze necakaj od nas ( zbludilych oveciek ), ze my budeme krutit s PRAVDOU, ako s dedinskym kolotocom.
none
53

52. 18.06.2016, 16:25

51Astarax1
Aj ja ( a urcite nielen ja ) zastavam nazor, ze "Kto môže pochopiť nech pochopí".
Problem je len v tom, ze kazdy z nas ma odlisny nazor na to POCHOPENIE.

Podla teba - podla katolikov :
"Tradícia má rovnakú váhu ako sv.písmo a spolu s magistériom všetky tri tvoria prameň zjavenej pravdy."

Nie,a este raz nie!!!

To nie je z nasej strany nejaka zarputilost. Tu sa jedna totiz o PRAVDU.

Co povedal Jezis Pilatovi? Pilátova otazka znela : <...

18.06.2016, 16:27
52
Prepac, ze som ti skomolil meno.
none
58

52. 18.06.2016, 16:25

51Astarax1
Aj ja ( a urcite nielen ja ) zastavam nazor, ze "Kto môže pochopiť nech pochopí".
Problem je len v tom, ze kazdy z nas ma odlisny nazor na to POCHOPENIE.

Podla teba - podla katolikov :
"Tradícia má rovnakú váhu ako sv.písmo a spolu s magistériom všetky tri tvoria prameň zjavenej pravdy."

Nie,a este raz nie!!!

To nie je z nasej strany nejaka zarputilost. Tu sa jedna totiz o PRAVDU.

Co povedal Jezis Pilatovi? Pilátova otazka znela : <...

18.06.2016, 18:38
52 Uplny suhlas...
none
57

51. Astax1 18.06.2016, 15:19

Vidím, že to nemá zmysel. "Kto môže pochopiť nech pochopí". Ježiš vedel, prečo dal Cirkvi moc vysvetlovať a učiť. Teda zveril jej učiteľský úrad, aby nevznikali rozdelenia mylným interpretovaním písma.
Tradícia má rovnakú váhu ako sv.písmo a spolu s magistériom všetky tri tvoria prameň zjavenej pravdy. Pri chápaní sv.písma nemôžme vylučovať tradíciu a naopak. Už som to tu dnes písal o modlitbe k Márii z 3.storočia. To boli prvotní kresťania, ktorí to tak chápali, že sa má vzdávať úcta Márii....

18.06.2016, 18:35
"Kto môže pochopiť nech pochopí" >> zial, nepochopili ste..

Jezis nedaval ziadnu moc cirkvi..
Jezis povedal "Viete, že tí, ktorých pokladajú za vládcov národov, panujú nad nimi a ich veľmoži majú nad nimi moc. Medzi vami to tak nebude. Ale kto sa bude chcieť stať medzi vami veľkým, bude vaším služobníkom."

Presne TOTO ISTE sa stalo.. bolo plno kralov a cisar a nad nimi katolicka cirkev...

"Píše sa " Hľa, od tejto chvíle blahoslaviť ma budú všetky pokolenia". " >>> slovo blahoslaveny je pouzivane dost casto
odkaz


"A preto vaše celé chápanie je postavené na pýche a vzbure proti jeho ustanovení o Cirkvi." >> To skor RKC je ta pysna, a mysli si, ze je viac ako Boh a moze upravovat Jeho nariadenia a robit si rozne obklucky, ako sa jej zachce...
none
56

50. 18.06.2016, 13:55

49 Astax1
sám si napísal : "tzv. „hypermedia”, patriaca iba Panne Márii a prekladaná ako UCTIEVANIE,"

Biblia úplne jednoznačne hovorí, že máme UCTIEVAŤ jedine Boha. Jediný prípad, keď sa v Biblii UCTIEVA niekto iný ako Boh, SÚ FALOŠNÍ BOHOVIA, čo je Satan a jeho démoni.
VŠETCI NASLEDOVATELIA Pána Boha ODMIETAJÚ VLASTNÉ UCTIEVANIE. :
Peter a apoštoli ODMIETLI VLASTNÉ UCTIEVANIE (Skutky 10:25-26; 14:13-14). AJ SVATÍ ANJELI ODMIETLI VLASTNÉ UCTIEVANIE (Zjavenie 19:10; 22:9)....

18.06.2016, 18:18
"AJ SVATÍ ANJELI ODMIETLI VLASTNÉ UCTIEVANIE (Zjavenie 19:10; 22:9). Reakcia je vždy rovnaká, „BOHU SA KLAŇAJ!”" >> Ak sa nenahnevas, pridam este nieco

Kol 2,18 Nech vás nik nepripraví o víťaznú cenu samoľúbou poníženosťou, ____uctievaním anjelov____ a upútavaním pozornosti na to, čo videl, lebo to sa len márne nadúva vo svojom telesnom zmýšľaní
none
55

49. Astax1 18.06.2016, 12:03

veriaci
Modliť sa máme od srdca k srdcu. Od bolestného výkriku človeka k milosrdnej odpovedi Boha. Pre modlitbu nie sú nastavené nejaké kritéria. Modliť sa môžem rôznymi spôsobmi. Modlím sa aj vtedy keď opakujem modlitbu, ktorú napísal nejaký svätý.
Pre príklad môžem uviesť modlitbu pápeža Leva XIII. Pápež Lev XIII mal pozoruhodnú víziu. Keď slávil sv. omšu v jeho súkromnej kaplnke Vatikánu, ktorej sa zúčastnilo niekoľko kardinálov a zamestnanci Vatikánu, náhle sa zastavil u päty oltár...

18.06.2016, 18:06
" Modlím sa aj vtedy keď opakujem modlitbu, ktorú napísal nejaký svätý. " >> Svaty, ako uznany svaty katolickou cirkvou?
Myslim, ze modlitbu nemusel napisat svaty, mohol ju napisat ktokolvek, pokial je dobra..

"Lev XIII. hneď napísal modlitbu ku svätému Michalovi." >> Nemame sa modlit k anjelom ani ich uctievat...
Nechapem, katolici uctievaju hned vsetko, co im pride pod ruku...
Mame sa modlit k Bohu aby nam zoslal anjela na pomoc, nie k anjelovi, nech si robi co chce bez prikazu Boha..

" Či ty chceš Bohu klásť kritéria akú modlitbu má prijať a akú nie? Ide vždy o postoj srdca!" >> Rapkanie ruzenca dokolecka mi nepride ako postoj srdca.

"Človek počas dňa príma rôzne obrazy, je ovplyvnený viac či menej situáciami, ktoré sa mu cez deň prihodili a to všetko narúša modlitbu." >> Tym padom sa clovek viac sustredi na modlitbu, pokial je to jeho vlastnymi slovami, nez recitovanie niecoho dokolecka.. To uz nie je modlitba, skor kompulzivna potreba sa pomodlit a mat to akoby zaskrtnute - tak nadnes to mam hotove..
-----

"Je rozdiel medzi klananím sa a vzdaním úcty. Katolícka cirkev jasne odlišuje medzi uctievaním Panny Márie a uctievaním a bohoslužbou, ktorá prináleží iba Bohu. Zdôrazňuje, že Mária nemá božskú prirodzenosť, má iba moc pomôcť ľuďom na základe jej prosieb u Boha." >> to sa uz mozeme modlit k hocikomu, k apostolom, k Mariinej matke. Jezis kristus je ta spravna "redukcia" ten "adapter" medzi Bohom a ludmi, preco chces nasadzovat "redukciu na redukciu"?

Mimochodom katolici robia z Marie spoluvykupitelku tym, ze Jezisa porodila...


" Sochám a obrazom treba preukazovať úctu a uctievať ich nie azda preto, že by sa verilo, že j e v nich niečo božské alebo nejaká sila, pre ktorú by mali byť uctievané, alebo že by sa malo od nich niečo žiadať, alebo že by do obrazov bola vkladaná nejaká nádej, ako to kedysi robili pohania, ktorí vkladali svoju nádej do modiel, ale preto, že úcta, ktorá sa im preukazuje, sa vzťahuje na vzor, ktorý reprezentujú. Keď teda bozkávame obrazy alebo sochy, odkrývame si pred nimi hlavu, kľakáme , uctievame si svätých, ktorých predstavujú."

Klakat si pred sochami ludi, uz to znie dost drsne..
Ale nie o tom som chcel

Ex 20,4 Neurobíš si modlu, _A_N_I_ nijakú podobu toho, čo je hore na nebi, dolu na zemi alebo vo vode pod zemou!
Jedna vec je umenie, druha vec je predmet uctievania...

"Keď teda bozkávame obrazy alebo sochy, odkrývame si pred nimi hlavu, kľakáme , uctievame si svätých, ktorých predstavujú. A o čo máme vzdať my väčšiu úctu Nebeskej kráľovnej ako kráľom a kráľovnám v minulosti?"
Katolici uctievaju svatych a ich sochy.. nie vsetci...
Sidrach, Misach a Abdenago by asi žasli...A Mardochej asi tiez..

Nebeskej kralovnej (Asherach) uz v minulosti vzdavali uctu, Boh z toho nemal dvakrat radost..
Ked postavili Baalovi oltar, tak si nemysleli ze Baal je priamo v tom oltari.. ale len uctievali Baala tymto sposobom..

Vies, mame si ctit svojich rodicov, ale to neznamena, ze im budeme stavat sochy a klacat u nich..
Myslim, ze v tomto mas akosi pomylene chapanie ucty a uctievania.. Rozdelovanie ucty do kategorii mi pride tak trochu ako alibizmus..


"Martin Luther povedal, že Mária je „najvznešenejšia žena”, že „ju nikdy nemôžeme dostatočne uctievať”, že „uctievanie Márie je vyryté v hĺbke ľudského srdca” a že „by sme mali želať aby ju každý poznal a rešpektoval”." >> Ano a Martin Luther si taktiez myslel, ze klerus obchadza papeza a nechava si platit za odpustky.. To je tak, ked vsetko videl tak ako mu to naliali, nez otvoril oci..


"Vidím, že si ďaleko od pravdy. Taktiež sa staviaš do role Boha a kladieš kritéria čo je a čo nie je modlitba." >> Toto mi prislo vtipne.. pretoze do role Boha sa stavia RKC..
none
25

22. 16.06.2016, 11:31

Astax1 "čo je na modlitbe ruženca nebiblické." >>> používanie ruženca pri modlitbe.

16.06.2016, 15:18
Zhrniem to:

Hinduisti a neskor budhisti: japa mala
odkaz
--
Moslimovia
Dhikr -> Misbaha/Tasbih
odkaz
odkaz
odkaz
--
Stari Grekovia/Cypercania
komboloi (ruzenec)
odkaz
--
Katolici
ruzenec (modlitba)-> ruzenec (patricky)
odkaz

Takze aspon vidime, ktore nabozenstva pouzivaju ruzenec..
👍: milky945
none
28

25. 16.06.2016, 15:18

Zhrniem to:

Hinduisti a neskor budhisti: japa mala
https://en.wikipedia.org/wiki/Hindu_prayer_beads
--
Moslimovia
Dhikr -> Misbaha/Tasbih
https://en.wikipedia.org/wiki/Dhikr
https://en.wikipedia.org/wiki/Misbaha
https://en.wikipedia.org/wiki/Tasbih
--
Stari Grekovia/Cypercania
komboloi (ruzenec)
https://en.wikipedia.org/wiki/Worry_beads
--
Katolici
ruzenec (modlitba)-> ruzenec (patricky)
https://en.wikipedia.org/wiki/Rosary <b...

16.06.2016, 22:06
Tu nejde tak o predmet čiže o ruženec. Ale ide o modlitbu ruženca. Ja sa modlievam modlitbu ruženca bez pátričiek.
A z našej diskusie môžme vypustiť predmet = ruženec, pretože ten nič neovplyvňuje.
none
30

28. Astax1 16.06.2016, 22:06

Tu nejde tak o predmet čiže o ruženec. Ale ide o modlitbu ruženca. Ja sa modlievam modlitbu ruženca bez pátričiek.
A z našej diskusie môžme vypustiť predmet = ruženec, pretože ten nič neovplyvňuje.

16.06.2016, 22:17
Je jedno o čo ide. Modly, fetiše, mantry sú zakázané.
none
10

1. 14.06.2016, 17:21

niekedy pri ruzenci nemyslis na Pannu Mariu vobec

lebo rozjimas o:

..ktory sa pre nas krvou potil
..ktory bol pre nas bicovany
..ktory bol pre nas trnim korunovany
..ktory pre nas kriz niesol
..ktory bol pre nas ukrizovany

pripada ti to, ze sa zanedbava jediny prostrednik - Jezis? ruzenec je rozjimanie o zivote Krista. do jeho zivota patri aj P. Maria, aj ucenici

15.06.2016, 01:48
Si schopný naraz rozjímať o uvedených bodoch, recitovať text modlitby a ešte aj počítač zrnká? Ja nie,
none
11

10. milky945 15.06.2016, 01:48

Si schopný naraz rozjímať o uvedených bodoch, recitovať text modlitby a ešte aj počítač zrnká? Ja nie,

15.06.2016, 02:02
Len na vysvetlenie: Zrnka nemusi pocitat, to ma aktualne zrnko medzi prstami, prave kvoli tomu, aby nemusel mysliet kolkykrat to recituje..
To len ako postreh..
none
12

11. 15.06.2016, 02:02

Len na vysvetlenie: Zrnka nemusi pocitat, to ma aktualne zrnko medzi prstami, prave kvoli tomu, aby nemusel mysliet kolkykrat to recituje..
To len ako postreh..

15.06.2016, 02:12
hej ale musí meniť zrnká medzi prstami a kontrolovať, či už je desať
none
14

12. milky945 15.06.2016, 02:12

hej ale musí meniť zrnká medzi prstami a kontrolovať, či už je desať

15.06.2016, 04:06
po desiatich tam je medzera, takze je rozoznat, ze uz je koniec desiatku..
none
3
14.06.2016, 19:17
uz viem co mi pripominaju jednotlive nabozenstva
spolocne tvoria jedno obrovske nakupne centrum, v ktorom su butiky
jeden z nich je krestansky, ale vobec ma nenapadlo, ze este zvlast v tom butiku su oddelenia, "saty" pre protestantov, baptistov a atd. a ze sa nesmu niektorych handier krestania ani len raz dotknut, tak to ma ani nenapadlo
ale uz viem, ze pre mimozemsku inteligenciu je to vynnosny obchod
niektore handry idu na dracku, ale dokedy
none
4
14.06.2016, 19:19
kto bude udavat trend vo fashion na dalsich tisic rokov ?
podla mna hijab trend
none
5
14.06.2016, 19:25
v tom krestanskom butiku za minule roky bol taky neunosny smrad a niektorym v satniach odpadavali aj kusy tela a ten hmyz co tam poletoval a tie ozrate ksichty, ale predavali sa tam najkrajsie handry, hlavne z cias ked tam chodila smotanka s tym kralom co nosil opatky
ale v tom butiku obchod najviac prekvital, bol velmi vynosny
none
6
14.06.2016, 19:30
ale ked si spomeniem na islamsky butik
wau ta kvalita a tie vone boli prenadherne, len ich tam chodilo pomenej, ale prachy mali furt, teraz sa uz nosi u nich hocico
u judaistov sa nic nezmenilo, iba tam chodi coraz viac moslimiek si strihat vlasy za prachy, len neviem preco
none
7
14.06.2016, 19:36
predstav si Fotooon, ze som Maria a som rada, ze sa ku mne nemodlis
prisla som sem vybrat si butik, ktory budem navstevovat par rokov
co tak predsa len ten islamsky mnam butik ?
chodia s rodinami, neslopu, vedu deti k poslusnosti, su pokorni , zdravi a hlavne slusne sa v tom butiku spravaju
co tak obliect si ich saty a chodit v ich topankach ?
wau
none
8
14.06.2016, 19:36
zaspamovala som ti temu, ty kreten ?
none
13

8. 14.06.2016, 19:36

zaspamovala som ti temu, ty kreten ?

15.06.2016, 03:06
Vieš okrem spamovania aj niečo iné?
none
16

8. 14.06.2016, 19:36

zaspamovala som ti temu, ty kreten ?

15.06.2016, 20:24
len trochu 🙂
none
9
14.06.2016, 19:49
vybudujem si na tritisic rokov svoj a iba moj najkvalitnejsi hijab butik a aky tu este ani raz nebol, to sa budu navstevnici obchodneho centra pozerat
krestansky butik sa mi po rokoch dvetisic uz sakramentum strasne zunoval a uz ma nezaujima, same braky predavaju a velmi klesli pre mna a moj styl na poduroven
none
21
16.06.2016, 09:00
Neveriaci netušia, kto je to ježiš kristus a smejú sa každému, kto sa na neho spolieha, lebo nezažlili na vlastnej koži, ako to funguje a ani nemjú záujem hľadať to.
To isté je rozdiel medzi nekatolíckymi cirkvami a katolíkmi. Netušia, o čo v prípade Márie ide a čo je stáročia vyskúšané a nakoniec aj medzinárodne viackrát dokázané, že hromadná modlitba ruženca je doposiaľ najväčšia duchovná sila tohoto sveta, ktorá nebola a nemôže byť prekonaná.
Je málo duchovných prostriedkov, ktorými by sa dalo ovplyvniť dianie tohoto sveta, ale zatiaľ jediný ruženec to dokázal.
A ešte ježiš nie je žiaden prostredník, medzi bohom a nami, Ježiš je prvá osoba svätej trojice, cek ktorú môžeme prejsť k jeho otcovi a potom do života ducha svätého, Tak ako to bolo stanovené pri Jordáne za účasti Jána Krstiteľa.
Ježiš Krtistus je jediný spasiteľ tohoto ľudského pokolenia
none
24

21. elemír 16.06.2016, 09:00

Neveriaci netušia, kto je to ježiš kristus a smejú sa každému, kto sa na neho spolieha, lebo nezažlili na vlastnej koži, ako to funguje a ani nemjú záujem hľadať to.
To isté je rozdiel medzi nekatolíckymi cirkvami a katolíkmi. Netušia, o čo v prípade Márie ide a čo je stáročia vyskúšané a nakoniec aj medzinárodne viackrát dokázané, že hromadná modlitba ruženca je doposiaľ najväčšia duchovná sila tohoto sveta, ktorá nebola a nemôže byť prekonaná.
Je málo duchovných prostriedkov, ktorými...

16.06.2016, 13:27
21
"Netušia, o čo v prípade Márie ide a čo je stáročia vyskúšané a nakoniec aj medzinárodne viackrát dokázané, že hromadná modlitba ruženca je doposiaľ najväčšia duchovná sila tohoto sveta, ktorá nebola a nemôže byť prekonaná."

To by si sa divil, co zmoze hromadna modlitba k Jezisovi Kristovi. Lenze ty to nevies, lebo sa pohybujes iba v katolickej dimenzii, kde je ruzenec posvatnou mantrou.

"A ešte ježiš nie je žiaden prostredník, medzi bohom a nami, Ježiš je prvá osoba svätej trojice, cek ktorú môžeme prejsť k jeho otcovi "

"Ježiš mu povedal: Ja som cesta, pravda i život. Nik neprichádza k Otcovi, ak len nie skrze mňa." ( Jan 14:6 )

To je len ucelove slovickarenie. Aky rozdiel je medzi: "Jezis je prostrednik medzi Bohom a nami" a "Jezis je prva osoba svatej trojice, cez ktoru mozeme prejst k jeho otacovi"???

A okrem toho, Jezis NIE JE PRVA OSOBA sv. trojice! Boh OTEC je PRVA OSOBA sv. trojice!!!
Vytvaras si svoju vlastnu teologiu............................
none
26

24. 16.06.2016, 13:27

21
"Netušia, o čo v prípade Márie ide a čo je stáročia vyskúšané a nakoniec aj medzinárodne viackrát dokázané, že hromadná modlitba ruženca je doposiaľ najväčšia duchovná sila tohoto sveta, ktorá nebola a nemôže byť prekonaná."

To by si sa divil, co zmoze hromadna modlitba k Jezisovi Kristovi. Lenze ty to nevies, lebo sa pohybujes iba v katolickej dimenzii, kde je ruzenec posvatnou mantrou.

"A ešte ježiš nie je žiaden prostredník, medzi bohom a nami, Ježiš je prvá osoba svä...

16.06.2016, 15:23
Na toto som uz Elemirovi niekolkokrat pisal... niekto ma vyskusany satanizmus a tiez mu funguje.. este neznamena, ze je spravny..
none
33
17.06.2016, 13:01
Som súkromný veriteľ a zachytené v tejto oblasti v EÚ. Dal som k dispozícii svojim klientom širokú škálu úverov akéhokoľvek druhu, vrátane: spotrebiteľský úver, obchodník úver, auto úver, úver na bývanie, pôžičky, preskúmanie dlhu vykúpenie, projektového kreditu, úver, refinancovať, osobné pôžičky, atď ..
Výška úveru môže byť až 1000000 eur na projekty s ohľadom na splácanie podľa požiadaviek zákazníka. Lehota splatnosti 1 až 30 rokov s veľmi priaznivou úrokovou sadzbou.
Vaša spokojnosť je naše motto.
Pre viac informácií kontaktujte ma na e-mailu: audeghesquiere@hotmail.com
none
39

33. 17.06.2016, 13:01

Som súkromný veriteľ a zachytené v tejto oblasti v EÚ. Dal som k dispozícii svojim klientom širokú škálu úverov akéhokoľvek druhu, vrátane: spotrebiteľský úver, obchodník úver, auto úver, úver na bývanie, pôžičky, preskúmanie dlhu vykúpenie, projektového kreditu, úver, refinancovať, osobné pôžičky, atď ..
Výška úveru môže byť až 1000000 eur na projekty s ohľadom na splácanie podľa požiadaviek zákazníka. Lehota splatnosti 1 až 30 rokov s veľmi priaznivou úrokovou sadzbou.
Vaša spokojnosť ...

17.06.2016, 20:45
33. Si na správnych stránkach, je tu plno nábožensky veriacich, ktorí ti uveria všetko, tak ako Kiskovi.
👍: Scarlet666
none
40

39. sta2rky 17.06.2016, 20:45

33. Si na správnych stránkach, je tu plno nábožensky veriacich, ktorí ti uveria všetko, tak ako Kiskovi.

17.06.2016, 20:51
uz ich je tu viac nez je to zdrave. fanatici si spravili z tohto fora sukromne smetisko.
none
41
18.06.2016, 00:15
Dabo, začnem od konca. Ja vytváram svoju teologiu ???? A ako si ty prišiel na to, že boh otec je prvá osoba sv. Trojice ?
Ja som napísal,.že ježiš je prvá osoba sv. trojice a nie najväčšia čo ty asi myslíš a čo tiež nie je podľa evanjelia pravda. A zapamätajte si všetci, že Ježiš nie je žiaden prostredník, ježiš je prvá osoba svätej trojice. Kde ste objavili slovo prostredník ???, A tieto hovadiny, čo tu píšete je preto, že neviete ako funguje svätá trojica a načo vlastne , kde a kedy vznikla. To je možno ešte horšie ako katolícka dogma o nepochopiteľnom tajomstve a pri tom tom všetci máme napísané v evanjeliu ?!!!?!!!?
Svatá trojica je predsa definovaná v evanjeliu o Ježišovi ako o vínnom kmeni. Ja som pravý vinič a môj otec je vinohradník.
Teda kmeň pravého viniča, na ktorom ošetruje jeho otec ratolesti, má korene v temnote hmoty, teda tu medzi nami, ktorí sme ako povedal Ježiš v jeho kniežatstve. Teda , že tento svet patrí kniežaťu tohoto sveta, teda satanovi. A dostať sa do iného sveta, Ježišovho a jeho otca, je možné len akože jeho otec je záhradník a korene pravého viniča v temnote hmoty hľadajú životodárnu silu vo veriacich, ktorí žijú v kniežatstve tohoto sveta a teda Ježiš je jediný spasiteľ všetkých čias, aj starého a aj nového zákona. Teda kmeň praveho viniča svojimy,koreňmi vyhľadáva a kmeňom dostáva k otcovi životodárnu silu veriacich, ktorých potom jeho otec ošetruje a ktorá vetvička prináša úrodu, tu ošetruje a ktorá nie, tú hádže do ohňa. lebo toto je ten moment, o ktorom hovorí ježiš svojím učeníkom, : komu odpustíte, tomu bude odpustené, a preto sa hovorí, že bude, lebo otec ako vinohradník si počká na úrodu každej ratolesti a podľa toho rozhodne.
Teda máme tu dva rozdielne svety, svet ježišov a svet satanov a my z tohoto satanovho sveta sa môžeme dostať do sveta ježiša, len po splnení podmienok, ktoré nám tu zanechal v evanjeliu.
lebo toto podobenstvo teoria, ale v praxi to prebehlo podľa toho. ako to je opisované pri jordáne, tam bola prakticky založená svätá trojica, lebo rozdiel starého a nového zákona je predel medzi tým, ak hriechy nebolo možné odpustiť a potom ak hriechy bolo možné odpustiť. A preto aj Ježiš delí čas tohoto ľudského pokolenia na čas pred a po jánovi. Teda vieme, že v tento deň pri jordáne bola prítomná svätá trojica takým bytostným spôsobom, ako nikdy pred a nikdy po tom a bolo to preto, aby sa stanovilo odpustenie hriechov.
V podobenstve o viniči a ratolestiach, je ježiš stanovený ako prvá božská osoba, cez ktorú jedine sa dá prejsť k otcovi prípadne k Duchu svätému. Preto aj podľa tohoto, podobenstva znázornenie svätej trojice, ako trojuholníka nie je tak výstižné ako zobrazenie o reťazi a jej jednotlivých okách.
Takže človek je jedno ohnivko reťaze a v ktorom ohnivku je ohnivko ježiša a ohnivko satana. A v ohnivku, alebo oku reťaze ježiša sme my ajeho otec, teda ako je otec v ňom, tak je on v nás a my v ňom, ale v nás je ešte ohnivko kniežaťa tohoto sveta. a v ohnivku otca je jeho syn a druhé ohnivko je ducha svätého.
Takže ak sa chceme dostať do života ducha svätého musíme najprv prejsť kmeňom Ježiša ako životodárna sila k jeho otcovi, ktorý ošetruje jeho vínny kmeň. A to znamená, že prvý, je Ježiš, potom jeho otec a nakoniec duch svätý, teda nie podľa ich veľkosti, ale podla cesty duše k spaseniu ak duša chce prejsť zo života tohoto kniežaťa do života ducha svätého, kde veriacím aj ježiš priľúbil, že už tam má pripravené pre svojich príbytky.
Čo sa týka ruženca a Márie, to som viackrát u písal volfovi, že ak sa pokladáte za takých veriacích, nejmenej ako my, tak prečo to neskúsite, už som tu predsa písal, ak je naša láska a náklonnosť k Ježišovi rovnaká, prečo nechcete urobiť aspom pokus práve v rámci tejto lásky a vyznaní k ježišovi. Ak ale sa budete modliť k nej ruženec, ale nie z lásky k ježišovi, ale iba ako nejký laboratorny pokus,to nemôže vyjsť. Alevy tu píšete, že poznáte oveľa silnejšie modlitby ako ruženec a to mi je vzácna novina, tak von s tým, vyskúšame a uvidíme.
Alebo napríklad v čase Ježišovho hlásania evanjelia, vznikali rôzne nové cirkevné spoločenstvá a farizeji nevedeli, čo s tým a práve keď sa rozhodovali o okresťanoch im jeden z nich hovorí: nechajte to tak, ak to nie je od boha, zachvíľu sa to rozpadne, ale ak sú od boha, dajte si pozor, aby ste sa neocitli v boji proti samotnému bohu.
Preto aj pri hodnotení uctievania márie a ruženca, by ste si aj vy mali dať pozor, aby ste sa neocitli v boji proti bohu. Lebo o tých satanistických rečiach, ktoré dávate s tým do súvistlosti, tu reálne hrozí hriech proti duchu svätému.
Povedali, že je posadnutý, teda povedali niečo, čo človek nemôže vedieť, lebo nevidí do duše iného človeka,ani vy nemôžete vedieť, komu patrí ruženec, či bohu a či satanovi, a tak to aspom nevyslovujte nahlas, ak si to aj myslíte.
Mária je v podobenstve o neurodnom figovníku, kde záhradník prosí majiteľa, aby ešte nedal vyťať neurodný fogovník, aby ešte rok pozhovel, že sa oň postará pohnojí ho a na rok sa bude vidieť.
none
42

41. elemír 18.06.2016, 00:15

Dabo, začnem od konca. Ja vytváram svoju teologiu ???? A ako si ty prišiel na to, že boh otec je prvá osoba sv. Trojice ?
Ja som napísal,.že ježiš je prvá osoba sv. trojice a nie najväčšia čo ty asi myslíš a čo tiež nie je podľa evanjelia pravda. A zapamätajte si všetci, že Ježiš nie je žiaden prostredník, ježiš je prvá osoba svätej trojice. Kde ste objavili slovo prostredník ???, A tieto hovadiny, čo tu píšete je preto, že neviete ako funguje svätá trojica a načo vlastne , kde a kedy vznikl...

18.06.2016, 00:35
Prostrednik MEDZI Bohom a ludmi..
Nasli sme to v biblii..

A ty si kde nasiel, ze Jezis je prvy?
none
44

41. elemír 18.06.2016, 00:15

Dabo, začnem od konca. Ja vytváram svoju teologiu ???? A ako si ty prišiel na to, že boh otec je prvá osoba sv. Trojice ?
Ja som napísal,.že ježiš je prvá osoba sv. trojice a nie najväčšia čo ty asi myslíš a čo tiež nie je podľa evanjelia pravda. A zapamätajte si všetci, že Ježiš nie je žiaden prostredník, ježiš je prvá osoba svätej trojice. Kde ste objavili slovo prostredník ???, A tieto hovadiny, čo tu píšete je preto, že neviete ako funguje svätá trojica a načo vlastne , kde a kedy vznikl...

18.06.2016, 02:00
41 elemir
Mas to tak domotane a tvoja rec je tak siahodlha, a Otca dehonestujuca, ze sa nemam vobec chut stebou natahovat.
none
45

41. elemír 18.06.2016, 00:15

Dabo, začnem od konca. Ja vytváram svoju teologiu ???? A ako si ty prišiel na to, že boh otec je prvá osoba sv. Trojice ?
Ja som napísal,.že ježiš je prvá osoba sv. trojice a nie najväčšia čo ty asi myslíš a čo tiež nie je podľa evanjelia pravda. A zapamätajte si všetci, že Ježiš nie je žiaden prostredník, ježiš je prvá osoba svätej trojice. Kde ste objavili slovo prostredník ???, A tieto hovadiny, čo tu píšete je preto, že neviete ako funguje svätá trojica a načo vlastne , kde a kedy vznikl...

18.06.2016, 03:47
"Čo sa týka ruženca a Márie, to som viackrát u písal volfovi, že ak sa pokladáte za takých veriacích, nejmenej ako my, tak prečo to neskúsite, " >>> Preco neskusis brat drogy?
none
46
18.06.2016, 04:46
dabo
To by si sa divil, co zmoze hromadna modlitba k Jezisovi Kristovi. Lenze ty to nevies, lebo sa pohybujes iba v katolickej dimenzii, kde je ruzenec posvatnou mantrou.
Na toto čakám odpoveď, toto ma kúrevsky zaujíma.
Ježiš je prvý, lebo on nás dovedie k otcovi, len cez neho môžeme prekonať priepasť medzi nebom a zemou a iba vtedy sa začína naše spasenie u jeho otca ako u záhradníka.

volfe 45: Takú radu za riť kladu.
none
47

46. elemír 18.06.2016, 04:46

dabo
To by si sa divil, co zmoze hromadna modlitba k Jezisovi Kristovi. Lenze ty to nevies, lebo sa pohybujes iba v katolickej dimenzii, kde je ruzenec posvatnou mantrou.
Na toto čakám odpoveď, toto ma kúrevsky zaujíma.
Ježiš je prvý, lebo on nás dovedie k otcovi, len cez neho môžeme prekonať priepasť medzi nebom a zemou a iba vtedy sa začína naše spasenie u jeho otca ako u záhradníka.

volfe 45: Takú radu za riť kladu.

18.06.2016, 06:41
46 elemir
elemir, krestan sa ma dennodenne posvatcovat. No tvoj slovnik vobec nenasvacuje, ze si vobec krestan.

Tvoj slovnik pripomina skor krcmoveho namornika. ( "toto ma kurevsky zaujima", taku radu za rit kladu" )
none
48

46. elemír 18.06.2016, 04:46

dabo
To by si sa divil, co zmoze hromadna modlitba k Jezisovi Kristovi. Lenze ty to nevies, lebo sa pohybujes iba v katolickej dimenzii, kde je ruzenec posvatnou mantrou.
Na toto čakám odpoveď, toto ma kúrevsky zaujíma.
Ježiš je prvý, lebo on nás dovedie k otcovi, len cez neho môžeme prekonať priepasť medzi nebom a zemou a iba vtedy sa začína naše spasenie u jeho otca ako u záhradníka.

volfe 45: Takú radu za riť kladu.

18.06.2016, 06:46
46 elemir
"Vaša reč nech je vždy ľúbezná, spríjemnená soľou, aby ste vedeli, jako máte jednému každému odpovedať."
( Kolos. 4, 6 )
none
54

46. elemír 18.06.2016, 04:46

dabo
To by si sa divil, co zmoze hromadna modlitba k Jezisovi Kristovi. Lenze ty to nevies, lebo sa pohybujes iba v katolickej dimenzii, kde je ruzenec posvatnou mantrou.
Na toto čakám odpoveď, toto ma kúrevsky zaujíma.
Ježiš je prvý, lebo on nás dovedie k otcovi, len cez neho môžeme prekonať priepasť medzi nebom a zemou a iba vtedy sa začína naše spasenie u jeho otca ako u záhradníka.

volfe 45: Takú radu za riť kladu.

18.06.2016, 16:46
46

"Čo sa týka ruženca a Márie, to som viackrát u písal volfovi, že ak sa pokladáte za takých veriacích, nejmenej ako my, tak prečo to neskúsite, " >>> Preco neskusis brat drogy?

"volfe 45: Takú radu za riť kladu." >> sam si si odpovedal na svoju predchadzajucu otazku...
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 15.4.2024 5:00 ) veľkosť : 267 092 B vygenerované za : 0.145 s unikátne zobrazenia tém : 46 213 unikátne zobrazenia blogov : 742 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Kľúč k viere ... hľadieť na Ježiša, pôvodcu a zdokonaľovateľa viery, ktorý pre radosť, ktorá mu bola predložená, znášal kríž, pohŕdajúc potupou, a je posadený po pravici Božieho trónu. Židom 12,2 My ľudia máme nielen tendenciu zameriavať sa na kaž...

citát dňa :

Kľud je najlepší spôsob prevencie proti chorobe.