Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Veľké zázraky a proroctvá vo Fatime

245
reakcií
448
prečítaní
Tému 24. októbra 2020, 17:11 založil tomas12345.

podobné témy:1.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   24. 10. 2020, 17:11 avatar
1) Panna Mária povedala Lucii, že "13 októbra sa stane zázrak",

Poznámka : 13 októbra sa skutočne stal zázrak - slnečný zázrak.

2) "Vojna sa chýli ku koncu"

Poznámka : Toto povedala Panna Mária v máji 1917, a vojna sa skončila krátko na to, v novembri 1918

3) "Ak neprestanú urážať Boha, vypukne za pontifikátu Pia XI. nová, krutejšia vojna."

Poznámka : Pontifikát Pia XI bol od roku 1922-1939, a skutočne v roku 1939 oficiálne vypukla 2 svetová vojna, a táto vojna bola krutejšia než prvá svetová vojna.

4) "Až uvidíte noc ožiarenú neznámym svetlom, vedzte, že to je veľké znamenie, ktorým Boh dáva najavo, že potrestá svet za jeho zločiny vojnou, hladom, prenasledovaním Cirkvi a Svätého Otca."

Poznámka : V noci na 25. januára 1938 ožiarila celú Európu neznáma silná žiara. Zvláštny úkaz vyvolal záujem novinárov i vedcov. Niektorí sa domnievali, že sa jedná o mimoriadnu polárnu žiaru. Avšak na rozdiel od prirodzenej polárnej žiary, tento úkaz bolo dobre vidno i v južných krajoch Európy.

5) "ktorým Boh dáva najavo, že potrestá svet za jeho zločiny vojnou, hladom, prenasledovaním Cirkvi a Svätého Otca."

Poznámka : počas 2 svetovej vojny bola vojna, na mnohých miestach hladomor, katolícka cirkev bola nacistami prenasledovaná.

6) "Aby sa tomu zabránilo, prídem požiadať o zasvätenie Ruska môjmu Nepoškvrnenému Srdcu a o zmierne sväté prijímania počas prvých sobôt v mesiaci. Ak ľudia splnia moje želanie, Rusko sa obráti a bude mier. Ak nie, bude Rusko šíriť svoje bludy po svete a Svätý Otec bude musieť veľa trpieť, rôzne národy budú zničené."

Poznámka : 13. októbra 1917 sa zjavenia vo Fatime končia a 25. októbra 1917 sa začína veľká októbrová socialistická revolúcia, to, o čom Panna Mária v júli deťom hovorila. Rusko začína rozširovať svoje bludy do celého sveta. Všetko to začína v Rusku v strašnej sile a moci. Stalin likvidoval cirkev, kňazov, kostoly. Roky po októbrovej revolúcii to boli roky mučeníctva v Rusku. Preto Panna Mária povedala, že príde a požiada Sv. otca o zasvätenie Ruska.

7) "Portugalsko si zachová svoju vieru.»"

Poznámka : Portugalsko ako prvé oficiálne uznalo Fatimské zjavenie za pravé v roku 1930, portugálski biskupi vyhlásili národnu púť do Fatimy, a v roku 1938 zasväcujú Portugalsko Panne Márii.
Nie je preto žiadnou "náhodou" že sa Portugalsko vyhlo občianskej vojne, následkom komunizmu i druhej svetovej vojny.

8) Panna Mária Lucii tiež zjavila, že jej brat a sestra za krátko zomrú a skutočne, František zomrel 4.4.1919, Hyacintka 20.2.1920 a Lucia žila až do 97 rokov (úctyhodný vek vzhľadom na 20 storočie).

9) Pápež 13.mája 1942 cez vatikánsky rozhlas zasväcuje svet Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie. Zvrat v druhej svetovej vojne nastal vďaka tomuto zasväteniu, pretože práve v tom roku nastáva na východnom fronte i Pacifiku zvrat, a Nemci a Japonci začínaju ustupovať.
Zdroj : www.maria.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

djjaro muž
   24. 10. 2020, 17:15 avatar
Súhlasí ninka


3.
označiť príspevok

J.Tull
   24. 10. 2020, 17:18 avatar
djjaro, buďme dobrí, ak môžeme

http://www.youtube.com/watch?v=37bmh-sCSjE Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


 
Súhlasí djjaro, ninka


4.
označiť príspevok

djjaro muž
   24. 10. 2020, 17:22 avatar
Malokedy si clovek uvedomi svoju malickost ,a hlavne veriaci ked sa odeje do pisma ,veru
Súhlasí J.Tull, ninka


5.
označiť príspevok

humanitárny bombardér muž
   24. 10. 2020, 18:27 avatar
Celkom dobre popísané.

Akurát tu elemír tvrdí, že posolstvo Fatimy je zrušiť dogmy (pravdy viery). On má nejakú vlastnú verziu toho, čo sa odohralo vo Fatime. V skutočnosti to bolo asi ako je tu popísané.

A najprv sa im zjavil anjel.
V roku 1916 sa im opäť zjavil anjel ako pekný mladík, priesvitný ako krištáľ. Povedal im aby sa ho nebáli a predstavil sa ako anjel mieru. Lucia o tom píše:
Pokľakol na zem, sklonil čelo až k zemi a prikázal nám opakovať trikrát tieto slová: «Môj Bože, verím v teba, klaniam sa ti, dúfam v teba, milujem ťa! Prosím ťa za odpustenie pre tých, ktorí neveria, tebe sa neklaňajú, v teba nedúfajú a teba nemilujú.» Potom vstal a povedal: «Tak sa modlite. Srdce Ježišovo a Márie vaše prosby vypočujú.»


8.
označiť príspevok

elemír muž
   26. 10. 2020, 01:24 avatar
Thomas to napísal perfektne. Toto ja neviem. Z toho všetkého, čo sa stalo, vystihol najviac, čo sa ku mne dostalo.
HB (humanit. bobarder)
Bolo tam viackrát povedané, že boh je veľmi urážaný. Tak som rozmýšľal, prečo a kým. Samozrejme, satan urobí všetko, aby nás klamal do poslednej chvíle, aby sme si do poslednej chvíle mysleli, že sme správne. ale v poslednej chvíli nám povie ježiš ako tomu bohatemu mladíkovi: Ale ešte jedno ti chýba..... a naše nádeje sa zrútia na zúfalstvo.
veľmi ľahko sme si zvykli spoliehať sa vo všetkom na cirkev, lenže časť cirkvi a možno aj tú väčšiu časť ovláda predsa tiež satan. A kto s tým nepočíta, ľahko uverí, že aj doigmy sú pravdy viery. A pri tom, kolkokrát každý z nás drží v ruke evanjelium. maličky príklad:Celoživotné panenstvo ježišovej matky. Ak toto môže byť pravda viery, ak je jasne napísané v evanjelium, že ježiš mal bratov a setry. A mnoho iného: Svätá trojica ako trojjediný boh. Kde to je v evanjeliu ? Neomylnosť pápeža a podobne ale najviac to, že ježiš je boh. Kde to je v evanjeliu, ak napriek tomu sa samotný ježiš pýta svojich učenníkov: Za koho ma pokladajú ľudia a za koho ma pokladáte vy ? Na to odpovedal samotný otec ježiša ustami petrta apoťtola : Ty si syn boží, mesiaš. napriek tomu takmer všetci ľudia veria, že je boh. Nie je to náhodou jedna z možností, ktorou je samotný boh veľmi urážaný. ????
Satan neustáíle zvadza s cirkvou neľútostný boj, už v pvých dňoch sa apoštoli zavreli zo strachu pred židmi a a nevychádzali. A tento strach mohol zadusiť cirkev už vtedy, ale ježiš sa stará o svoju cirkev a zoslal ducha svätého, ducha odvahy, ktorý premenil v apoštoloch strach na odvahu a suvrenitu a mnohým tohoto ducha dal aj potom a dáva dodnes, lebo im prisľúbil, že sa im neskriví ani vlas na hlave.
Vo fatime odznela aj výzva na to, aby sa ľudia obrátili. Táto výzva na obrátenie sa ťahá celým starým a novým zíkonom. Alw ako sa môže človek obrátiť, ak je to silnejšie, ako on ??? Povedz alkoholikovi, ab prestalpiť, aby sa obrátil. Aleako ? 4imu jednoch sa povie, proste to nezober viacej do ruky ! myslíte, že potom prestane piť. ? Nie, pretože problém nie je v alkohole, či pití, problém je v jeho duchu, ak si neudržal dobrého ducha a zlý ho okamžite vymenil a jeho dni sú horšie a horšie. A to sú všetky závistlosti, máme nové, moderné,internet neustále lízanie telefonov. Kolkí sme proti tomu, aby to nerobili deti a my si ani neuvedomíme, ak to máme v ruke dlho do noci chyba je v deťoch ? Chyba je v ich duchu, ale ak neveria na nič a na duchov dobrých a zlých, nikto s tým v nich nepohne. To ako keby sme chceli učiť afričanov robiť snehuliaky.Nezober to do ruky, nesadni k tomu, napriek tomu, že sú to veci, ktoré by problém určite okamžite vyriešili, ale nejde to tak ľahko.
Kolkí proroci a hlása telia božej pravdy a hlavne hlásatelia obráítenia, nie že neboli vypočutí, boli zabití, a títo vrhovia spáchali tak obrovské hriechy, že za nich musia trpieť aj ich detí a detí ich detí, lebo hriech je väčší, ako je schopný vrah zaplatiť ?
Kolkí vyzývali na obrátenie a nik neuveri, ale iba ninivský národ sa obrátil na jonášovu výzvu a bude sudcom všetkých, ktorí tieto výzvy odmietali a hlásatelov ničili a trýznili.
Kolkí dnes neveria na vírus, ale iba do doby, ak im je oznámené, že to majú.
Kolkí dnes sa spoliehajú na cirkev a kolkých sa budú pýtať na to, prečo ste uverili to, čo je mimo evanjelia a neuverili to, čo je v evanjeliu ?
Alebo všetko vo fatime sa naplnilo, tomas to perfektne napísal, tak prečo to neuverilo vedenie cirkvi, respektíve pápeži ?? koklo ich tu bolo od roku 1917 ?Ale zase, kolkí z nich aj uverili, ale temná moc im nedovolila prevziať zodpovednosť za cirkev. ???

Alebo napríklad shagara v 6:
Potom sa zjaví bezbožník a Pán ho odstráni dychom svojich úst, zničí ho jasom svojho príchodu. 9 Ten bezbožník, podporovaný Satanom, príde so všetkou mocou, znameniami a klamnými zázrakmi 10 a so všetkým zvádzaním neprávosti pre tých, čo idú do záhuby, lebo neprijali lásku k pravde, ktorá by im bola priniesla spásu. 11 Preto na nich Boh posiela vplyv, ktorý ich zavedie, aby uverili lži 12 a boli odsúdení všetci, čo neuverili pravde, ale dali prednosť zlu. " 2 Tes-2,8-12

Kolkí z nás majú v sebe obrátený rebríček hodnôt úplne naopak a nemohli prijať lásku k pravde, ktorá by im priniesla spásu?


10.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 10. 2020, 14:48 avatar
8, ....ten záver je pravdivý, .... a aj mnoho iného!  


6.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 10. 2020, 02:57 avatar
1, .... samozrejme, "ANJEL SVETLA" pracuje aj nadčas! 

Len škoda že mu tie jeho predpovede, ....pardon/jej-Márií/ niekedy nevyjdu! 

Tak ako aj tá "KRVAVÁ OČISTA", v roku 2000. /Modrá kniha, páter GOBBI/

PROROCTVO - 20 rokov po záručnej dobe!   
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
" Potom sa zjaví bezbožník a Pán ho odstráni dychom svojich úst, zničí ho jasom svojho príchodu. 9 Ten bezbožník, podporovaný Satanom, príde so všetkou mocou, znameniami a klamnými zázrakmi 10 a so všetkým zvádzaním neprávosti pre tých, čo idú do záhuby, lebo neprijali lásku k pravde, ktorá by im bola priniesla spásu. 11 Preto na nich Boh posiela vplyv, ktorý ich zavedie, aby uverili lži 12 a boli odsúdení všetci, čo neuverili pravde, ale dali prednosť zlu. " 2 Tes-2,8-12
                              


7.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   25. 10. 2020, 10:50 avatar
1) Proroctvo Gobbiho nebolo Cirkvou nikdy oficiálne uznané.

Horšie je to u vás, pretože vy ste za svoju existenciu predpovedali už niekoľko koncov sveta, a to celé združenie jehovistov na čele so svojimi predstavenými, a ani raz vám to nevyšlo, pretože vás vedie Satan.


9.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 10. 2020, 14:46 avatar
7, ...... áno?
Prečo potom tá "modrá kniha" / Kňazom, najmilším synom Panny Márie/ mala desiatky rokov taký úspech v RKC?
A prečo bola potom v takom rozsahu rozšírená po celom svete?
Prečo na základe nej sa viedla modlitebná prax, ... večeradlá a podobne?
A prečo táto kniha mala - nihil obstat a imprimatur? /Mons.ThDr.F.Tondra ???/

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A opakujem sa: RKC a protestanti hlásali stovky koncov sveta, .... tak nepoukazujte na JS !!!
Na vás aj tak nemáme .
 


11.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 10. 2020, 14:48 avatar
Shaggy vies co je koniec sveta?


12.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 10. 2020, 15:02 avatar
11, .... lepšie "koniec vekov", .... alebo "Pánov deň"!
Nuž je to konečný zásah /v tomto prípade/ v tomto systéme vecí, ked Boh urobí poriadok na tejto zemi a zlých nájomníkom pošle kade ľahšie! Príslovie 2,21-22 !!!    

Jeden "koniec vekov" bol aj v 1 storočí! Začal príchodom mesiáša /rok 29 n.l./ a skončil/vyústil/zničením Jeruzalemu v roku 70 n.l. /a diaspory/   

Slovník Dictionnaire de Théologie Catholique to objasňuje pod heslom „koniec sveta“ takto: ..... „Katolícka cirkev verí a vyučuje, že súčasný svet, ako ho Boh stvoril a ako existuje, nebude trvať navždy.“
Samozrejme, takto nemôžme chápať ten koniec sveta!
Prečo?
Kazateľ 1,4 ...... " (Jedno) pokolenie prichádza, (iné) pokolenie odchádza. Zem však stojí naveky." 
Ž 104,5 ...... "Založil si zem na jej stĺpoch tak, že sa nepohne na večné veky."
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Charles B. Strozier, newyorský psychoanalytik a profesor histórie, povedal: ....... „Už nepotrebujeme básnikov, aby nám hovorili, že by sa to všetko mohlo skončiť treskom či potichu, alebo v agónii aidsu. Dnes je živá predstavivosť potrebná na to, aby niekto nemyslel na koniec ľudstva.“  


13.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 10. 2020, 15:03 avatar
No a ty si co o tom myslis ?
Ako vnimas ty ten koniec sveta ?
Co je to podla teba ?


14.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 10. 2020, 15:07 avatar
Nu lebo vsetci to vidaa v telesnom -Hmotnom ,ponimani ,
V duchovnom som sa tutok na df este nestretol ,


19.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 10. 2020, 15:27 avatar
14, ..... a ak budeš v armagedone zničený, .... a zahynieš napríklad - rukou človeka, ako to budeš vnímať? Duchovne? 
Pretože ľudia budú tak zatvrdnutý, že ...."pôjde brat proti bratovi"! A aj sami si privodia zničenie, tak ako to bolo aj v minulosti, za doby Izraelského národu!
----------------------------------------------------------
Armagedon /koniec zlých/ nastane, ked Boží odporcovia v konečnej fáze veľkého súženia zaútočia na Boží ľud/ na jediné, pravé náboženstvo/ a Boh povstane na ich obranu:

"Vtedy sa budú predo mnou triasť ryby v mori, nebeské vtáctvo, divá zver, všetky plazy plaziace sa po zemi, všetci ľudia na povrchu zeme. Vrchy sa zrútia, skalné steny popadajú a všetky múry sa pováľajú na zem. 21 Zavolám proti Gogovi meč po celej mojej vrchovine – výrok Pána Jahveho – jeho vojaci obrátia svoje meče druh proti druhovi. 22 Strestám ho morom a krvou, spustím záplavy dažďa, ľadovec tvrdý ako skaly, oheň a síru na neho, na jeho čaty a na mnohé národy, ktoré sú s ním. 23 Tým ukážem svoju veľkosť a svoju svätosť a dám sa poznať mnohým národom. Tak si uvedomia, že ja som Jahve. "

EZECHIEL 38 a 39 kapitola opisuje ten konečný zásah Boha a aj následne ničenie zbraní, a pochovávanie tých čo zahynú!
Z danej správy je úplne jasné, že to bude niečo , čo sa vám ani len neprisnilo, nakoľko slepí pastieri tieto veci neučia!  
Doporučujem prečítať onú, prorockú správu z EZECHIELA, a obidve kapitoly!
A ak všetci "prežijúci" budú pochovávať zničených,/ich pozostatky/ "SEDEM MESIACOV", tak si zrátaj, aký to bude asi ten ZÁSAH BOHA a dopad na ľudskú populáciu !!!???          

                               


20.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 10. 2020, 15:29 avatar
Nooo ty vies ked si sa odel do pisma ,
Ja sa odievam do ducha ,


21.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 10. 2020, 15:32 avatar
Skusil si patrat co su tie skaly . ohen , sira , ladovce,, ?
V duchovnom vyzname ?
Napriklad akoby by stro-my chodili
Bolo tam 5 pristreskov ,,,


22.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 10. 2020, 15:33 avatar
Videl som slenne more podobnemu Kristalu ?
A podobne ?


23.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 10. 2020, 15:34 avatar
Nu aj tych 7 dem mesiacov


24.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 10. 2020, 15:35 avatar
Videl som 24starcov na hlavach koruny so zlata ,


32.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 10. 2020, 15:45 avatar
23, ..... hrušky a jablká, .... kúpte. 
Pletieš si pojmy! 


34.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 10. 2020, 15:46 avatar
32Vidis shagara nemas co dodat iba ak sa smiat ,
Ved ked poznas pismo spocitaj si cislo CLOVEKA
A potom sa smej od seba aky si mUdry


26.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 10. 2020, 15:39 avatar
20, .... to viem, ale ja by som od toho ducha  utekal ako o život!  


27.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 10. 2020, 15:41 avatar
Vidis nerozumel si mi
Nemal si ako rozumiet niekomu ako ja , lebo moja rec je pritvrda a je to pokrm ktory nezvladas


28.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 10. 2020, 15:41 avatar
Vies so predsavit ze vsetko to mas na NOSE a nerozumies ?


29.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 10. 2020, 15:42 avatar
A ty furt verse a verse - telesny vyklad -
No mozes mi rozumiet ?


30.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 10. 2020, 15:44 avatar
Si ako ryba vo vode
Teda ryba co s pohybuje v biblii
Pozna kazdy vers , od bodky do bodky
Statia zastavky , prestavky , porekadla ,podobenstva ,
Ale hlavnou znackou je TVOJE SRDCE ktore sa Utapa v litere ,
Myslis si ze Boh potrebuje takychto CTOTELOV ?


33.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 10. 2020, 15:46 avatar
Vidis este mi nerozumies
Lebo aj citas aj nechapes
Aj vidis aj nevidis
A takto je to s kazdym Kto ma ZAatvorene Srdce pred Kristom ,


35.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 10. 2020, 15:48 avatar
Tvoje SRDCE je tym zavojom o ktorom si pisal minule Shagara
Ja ti nechcem na zle ,,,,Myslel som si ze mas U seba SLOVO zive ale ty mas len Pismo


36.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 10. 2020, 15:49 avatar
A akaze je to odmena ked robis to co je ti prikazane ?
Mam sa teraz smiat ? 


41.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 10. 2020, 15:57 avatar
35, ...frázy! A živé slovo je tam, .... kde sa Slovo Boha uplatňuje podla presného poznania!

Niektorí to SLOVO uplatňovali v minulosti aj tak, že zabíjali svojich blížnych. A živí, už boli potom neživí!        


43.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 10. 2020, 16:04 avatar
Nepoznate Boha presne
Lebo je napisane -NEDAM NIKOMU SO SVOJEJ SLAVY
Shagara nenut ma aby som bol rybou v bibli
Skusam ta pochopit ale ty sa tu hrajes na hrdinu
Hovorim ti poznal somlepsich frajerov a Padli Na tvar Pred NIM KED HO ZBADALI A NIK MU NEDIKTOVAL Z PISMA ,


44.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 10. 2020, 16:08 avatar
Viem bratu - ze mat poznanie a vieru nieje zbytocne
Je to na poucenie ducha aby si nieco uvedomil ,
Ale bratu -Skus sa zamysliet ze to co sa tu deje a nie len ty , ci obcas aj ja , aj iny krestania ,
Vidno to a ukazuje sa to tak ako si pisal ty -Presne poznanie ,
Ve dOk
Len mne to potom prpada akoby ste si Boha privlastnovali ,
Vari Niesme vsetci Bozimi co verime Krista Jezisa ?


60.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 10. 2020, 16:26 avatar
44, .... aj prví kresťania si PRAVDU "privlastňovali" a verili, že len oni ju poznajú!!!
Aj preto boli nenávidení!    
Tak sa nečuduj, ..... objektívna pravda môže byť len jedna! 


63.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 10. 2020, 16:27 avatar
Objektivna a je ,,d n a ,, je tato
Milovat Budes


55.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 10. 2020, 16:19 avatar
43, .... určite vieme to, že nie je trojjediný!    1+1+1=3   www.trustingod.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

www.trustingod.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


64.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 10. 2020, 16:29 avatar
Nu ja ti hovorim je jediny
A skryva sa nie len v Troch slovach  


38.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 10. 2020, 15:53 avatar
30, .... ak nemáš lásku, nie si nič!!!
A to či už s literou alebo aj bez nej!
A ak miluješ aj svojich nepriateľov, tak máš takmer vyhraté! 
Niekto ale len reční, .... a iní to dokazujú skutkami!
---------------------------------------------------------------------------------------------
PRÍKLAD: ..... Skutečnými hrdiny druhé světové války byli Svědkové Jehovovi.

" Příklad církve Svědků Jehovových dává morální facku většině lidstva; s jejich pomocí by se nikam nedostal ani Hitler, ani Franco, ani císař Hirohito, ani US-prezident Johnson, kterému jsou neprávem upírány vavříny jednoho z nejhorších a nejkrutějších válečných zločinců v dějinách. Není nutné s nimi souhlasit, ani přistupovat na jejich vyznání, zaslouží si však respekt jako ti, kteří své morální zásady nepoužívají jako dobrou techniku k dosažení moci, neatakují státní struktury a zákonodárství svou dogmatikou, ale v okamžicích lámání chleba stojí na straně lidství tak samozřejmého, až je výjimečným, což prokázali ve zkouškách ohněm - a ne ledasjakým: byly to ohně v Osvětimi, Mauthausenu a na Majdánku. Stačilo málo, aby se tomuto ohni vymkli z moci: zvednout ruku k nacistickému pozdravu.

Duševně zdravý člověk by se neodvážil zlehčit utrpení žádné nevinné oběti. Zvláštní respekt si však zaslouží ti lidé, kteří - řečeno v tomto výjimečném případě křesťanskou terminologií - od sebe kalich hořkosti odvrátit mohli. "

TEDA v SKÚŠKACH sa dokazuje to, kto je aký kresťan, ... a nielen jazykom!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
„Dieťatká, nemilujme slovom ani jazykom, ale skutkom a pravdou.“ ?(1. Jána 3:18)
                       


42.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 10. 2020, 16:01 avatar
Vies kazdy si mysli ze ma lasku
Kazdy hovori Bude tak ,
Ale ja hovorim -Len ak BOH BUDE CHCET


46.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 10. 2020, 16:10 avatar
Skus ODVALIT KAMEN SO SRDCA AKO ODVALIL KAMEN KRISTUS KED VZKRIESIL LAZARA  


49.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 10. 2020, 16:14 avatar
46, .... to je veľmi ťažké! Myslím odvalenie toho "kameňa" zo srdca! 
Ale to je tým, že trinitári postavili svoju vieru na "skale"/kameni/ na nedokonalom a omylnom pápežovi!   


52.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 10. 2020, 16:16 avatar
49Nechci ma nastvat
Vidis jak bolo fajne ?
A uz sme o5 doma ,
Zase tu pletieme veci noo ty si ale betarisko


48.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 10. 2020, 16:12 avatar
42, .... OK, .... ale niekto ju aj dokazuje, že ju naozaj má! Skutkami, ....!!!   
A Boh bude chcieť! A to, čo zapísal vo svojom SLOVE sa aj presne naplní!
  
Teda, my si nemáme myslieť len že ju máme, .... my ju musíme prejavovať! A svet tak nerobí a ani jeho náboženstvá!   


50.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 10. 2020, 16:16 avatar
Nu ale ked ju budeme prejavovat takto Handrkovanim ako je u teba a ondreja ci tomasa vo zvyku nu niekedy vratane mna
Tak Panboh zaplat  


51.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   26. 10. 2020, 16:16 avatar
JA, BOH veru nič platiť nebudem


53.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 10. 2020, 16:17 avatar
Ja viem ty ma s na to appku aby ti platili


54.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   26. 10. 2020, 16:18 avatar
A kto mi nezaplatí, nebude sedieť po pravici OTCA

www.dzio.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


67.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 10. 2020, 16:34 avatar
Na to mozes uz teraz zabudnut
Lebo ak niesi narodeny z vody a z ducha neuzries ani kralovstvo nie to este otca


70.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   26. 10. 2020, 16:37 avatar
Podmienky sú jasne stanovené

Musíš MNE dať a NIČ za to nežiadať
Súhlasí djjaro


75.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 10. 2020, 16:42 avatar
no ved 58


57.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 10. 2020, 16:22 avatar
50, ... nie, JS nepotrebujú nikomu dokazovať ,že majú lásku! Svet si aj tak myslí opak!
"Prví budú poslední, a poslední budú zas prví"! Raz sa karta otočí!


58.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 10. 2020, 16:24 avatar
Shagara bud milostivejsi ,,,
Ja nehladam svoju spasu ani svoju zachranu
Ja hladam ci najdem Lasku medzi vami ,


15.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 10. 2020, 15:10 avatar
Tak sa spytam na rovinu dole kopcom   
Co je to podla tvojho chapania v duchovnom ponimani?


16.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 10. 2020, 15:13 avatar
13, ..... tak ako to vníma Biblia. 1, Najprv zničenie všetkých falošných náboženstiev. A to bude ten začiatok "veľkého súženia", ktoré skončí zničením všetkých Božích odporcov./armagedon/ A teda bude zničený celý satanov svet, systém vecí!
A tento systém el Diabla   bude nahradený tisícročnou, dokonalou vládou Krista ! To je to Božie kráľovstvo, milénium.
Vláda Krista/aj s pomazanými bratmi/ bude v nebi, .... a na zemi budú všetci prežijúci,/poddaní Božieho kráľovstva/ tí čo boli zapísaní v knihe života! Mat.5,5 ..... "Blahoslavení tichí, lebo oni budú dedičmi zeme."
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2. Tesaloničanom 1,7–9 ......... " 7 ale vám, ktorí znášate súženie, prinesie úľavu tak ako nám. Stane sa to, keď sa z neba zjaví Pán Ježiš v planúcom ohni so svojimi mocnými anjelmi 8 a potrestá tých, čo nepoznajú Boha, a tých, čo neprijímajú dobrú správu o našom Pánovi Ježišovi. 9 Tí budú potrestaní večným zničením. Budú vykázaní spred Pánovej tváre a jeho slávnej moci,"

                        


17.
označiť príspevok

Nadja žena
   26. 10. 2020, 15:15 avatar
"zničenie všetkých falošných náboženstiev"... tak to budú zničené všetky, alebo sa dokážeme zjednpotiť na jednom univerzálnom pomocou kompromisov? Čo myslíš, Shagi?


25.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 10. 2020, 15:38 avatar
17, .... odpoved je jednoduchá! Povedz, čo píše Biblia o Veľkom Babylone /zmätku/?
Biblia veľavravnými slovami opisuje trvalý zánik tejto inštitúcie: ..... " Nato silný anjel zdvihol kameň ako veľký žarnov, hodil ho do mora a zvolal: "Takto bude razom zvrhnutý Babylon, to veľké mesto, a nik ho už nenájde." 22 Nikdy už v tebe nebude počuť hlas citaristov a hudobníkov, ani flautistov, ani trúbiacich na trúby. Nebude už v tebe majstra v nijakom remesle, ani zvuk mlynského kameňa v tebe už počuť nebude. 23 Svetlo lampy v tebe už nikdy nezasvieti; hlas nevesty a ženícha v tebe už nikdy nebude počuť. Lebo tvoji kupci boli kniežatami zeme a tvoje čary zaviedli všetky národy. 24 V ňom bolo vidieť krv prorokov a svätých a všetkých, ktorí boli povraždení na zemi. "

Povedz, kde obvykle svieti "večné svetlo", .... kde počuješ "hlas ženícha a nevesty" a podobne?
A aj záver poukazuje na veľkú krvnú vinu falošného náboženstvá: ..."inkvizícia, križiacke, náboženské vojny, hon na čarodejnice, otroctvo, prenasledovanie inak zmýšľajúcich, svetové vojny, atď".

A Boh nerobí kompromisy a ani jeho ctitelia! Biele je vždy biele, ... a čierne je vždy čierne!
Päťdesiat odtieňov čiernej patrí len do Hollywoodu! 
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Boh vraví v posledných dňoch, tým čo nechcú robiť kompromisy a chcú ho uctievať duchom a pravdou tieto slová: ..... "Vyjdite z nej, ľud môj, aby ste neboli účastní na jej hriechoch a nedostalo sa vám z jej rán, 5 lebo jej hriechy siahajú až po nebo a Boh sa rozpamätal na jej neprávosti. "

My môžme prehliadať tieto slová, .... ale dôsledok sa aj tak dostaví! Opakujem: BOH NEROBÍ KOMPROMISY !!!   
                                


18.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 10. 2020, 15:17 avatar
Zaujimave , lebo z moho pohladu koniec sveta je toto-Videl som velky biely tron a toho ktory sedel na nom
Pred nim unikla zem i nebo a ich miesta viac nebolo ,


31.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 10. 2020, 15:44 avatar
18, .... a kde si nechal "nové nebo a novú zem"? 
A kde si nechal večnú zem, ....tú, ktorá sa nikdy nepominie a bude "naveky"?
Nechal si ju zhorieť teológmi , aj spolu s nevinnými nebesami? 
A ak sa "majú po celú večnosť striedať ročné obdobia" a "siať semená na zemi", ........ tak to bude v nebi? Aj tam padá sneh, .... ľadovec, a traktore pripravujú pôdu na sejbu?      
Ja tak hovorím , ..... že skôr "uniknú nerozumní ľudia a zlí", lebo inak by tu nikdy nebol nový, spravodlivý svet!        


37.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 10. 2020, 15:53 avatar
Nikde som nenechalLebo nebola rec o nebi ani o zemi ale o konci


39.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 10. 2020, 15:54 avatar
37, .... ale to, čo si citoval, tiež nebolo o "konci"!


40.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 10. 2020, 15:56 avatar
A o com to bolo?
Ved ich miesta viac nebolo


45.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 10. 2020, 16:09 avatar
40, ..... ale ty nechápeš to, v akom zmysle „utiekla zem a nebo“? Ide tu o to isté nebo, ktoré pri otvorení šiestej pečate utieklo ako zvitok — o ......"ľudské vládne moci," ...... ktoré sú „zachované pre oheň a sú zachované na deň súdu a zničenia bezbožných“. (Zjavenie 6:14; 2. Petra 3:7)
V prípade zeme ide o organizovaný systém vecí,/"nebo"/ ktorý je týmito vládnymi mocami ovládaný. (Zjavenie 8:7) A práve o tom som písal, že to je ten "satanov systém vecí"!
Keď bude zničené divé zviera/šelma/ a králi zeme s ich vojskami, spolu s tými, ktorí prijali znamenie divého zvieraťa, a s tými, ktorí uctievajú jeho obraz, bude to znamenať, že spomenuté nebo a spomenutá zem "utiekli". (Zjavenie 19:19–21)
Ešte raz: "Nebo"=vládny systém /starý-ľudský, ...nový-Boží/
"zem"=ľudská spoločnosť, poddaní /stará, pred armagedonom, ....... nová-po armagedone/
Aj za čias Izaiáša sa tak stalo, a pritom sa nezmenili doslovne nebesia a zem! Izaiáš 65,17

                           


47.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 10. 2020, 16:11 avatar
Jaaaj takze ty cakas na SPRAVODLIVOSTTT ahaa
Ja ze Budes Milosrdnejsi ,,,,
No ved ked sa nezmenili nebesia a zem shagara tak ide o duchovnu zalezitost ,


56.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 10. 2020, 16:20 avatar
47, ..... teda zem a nebo nezhorí doslovne?  
Súhlasí djjaro


62.
označiť príspevok

-era- muž
   26. 10. 2020, 16:27 avatar
Jo, materialisti si myslia, že hmota je reálna a duchovno je iba taký obraz    


65.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 10. 2020, 16:31 avatar
Materia je zrkadlom duchovna


66.
označiť príspevok

-era- muž
   26. 10. 2020, 16:34 avatar
Ale Shagara je zrejme presvedčený, že "doslovná" zem je hmotná zem a "doslovné" nebo je hmotné nebo a "doslovné" spaľovanie je, keď sa spaľuje niečo z týchto "doslovných" vecí...


68.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 10. 2020, 16:35 avatar
A ty si o com zrejme presvedceny? 


71.
označiť príspevok

-era- muž
   26. 10. 2020, 16:38 avatar
Ja som samo-zrejme presvedčený, že duchovná zem môže doslovne zhorieť.


74.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 10. 2020, 16:41 avatar
No ved ohen je zivy ale bez kyslika tiez?


76.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 10. 2020, 16:44 avatar
Ale ak ide o duchovny ohen Moze to byt Vasen alebo ziadostivost,


110.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 10. 2020, 17:28 avatar
71, ...... aj ja, ..... ale tu na psychiatrickej klinike mi nikto nechce veriť!   


114.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 10. 2020, 17:32 avatar
66,..... zem je hmotného charakteru a aj nebesia, ak tým myslíme planéty okolo zeme. /nie priestor/
A "nebesia", kde prebýva Boh je zrejme iný časopriestor, ...duchovná dimenzia! To je zas niečo iné!
Výraz "nebesia" má v Písme viac významov, a často sa tým myslí len priestor nad zemou, so všetkým čo tam je! 


117.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 10. 2020, 17:34 avatar
66, ... a "všetko viditeľné povstalo z toho čo nie je vidieť"! Hebrejom 11,3   


69.
označiť príspevok

havran
   26. 10. 2020, 16:36 avatar
dijaro a čo keď duchovno je odrazom od toho materiálneho zrkadla?Ja si toto viem predstaviť ako sa slovo odráža od kameňa.
Súhlasí Kasafran


72.
označiť príspevok

havran
   26. 10. 2020, 16:39 avatar
Je tu ešte jedna možnosť, že kameň sa odrazí od autora slova.
Súhlasí djjaro, Kasafran


85.
označiť príspevok

Kasafran
   26. 10. 2020, 17:05 avatar
(72) Havran,
nezdá sa Ti, že tento odraz kameňa sa od autorov "nenábožných/rúhavých/nevhodných" slov, nielen v histórii, ale aj v súčasnosti, sa deje až priveľmi často...?
Súhlasí havran


73.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 10. 2020, 16:40 avatar
To by musel kamen mat vlastnost vstrebania Hlucnoti ozveny odial prichadza SLOVO


77.
označiť príspevok

havran
   26. 10. 2020, 16:45 avatar
dijaro skús to sformulovať jednoznačne, aby som sa mohol k tomu vyjadriť.
Súhlasí djjaro


78.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 10. 2020, 16:48 avatar
Cize sa odrazaju vzajomne


79.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 10. 2020, 16:57 avatar
Havran teda slovo nadobudlo plnost len vdaka tomu ze sa odrazilo od kamena a kamen od autora


81.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 10. 2020, 17:00 avatar
To vsak naznacuje jednine
Ze tymto muselo nadobudnut Plnost tak ako sa ziadalo od SLOVA


83.
označiť príspevok

havran
   26. 10. 2020, 17:03 avatar
dijaro aj kameň aj autor sú materiálnej povahy a je na konci reťazca. Ako to teraz vidíš ty?
Súhlasí Kasafran


86.
označiť príspevok

havran
   26. 10. 2020, 17:05 avatar
doplnenie ...je na konci reťazca slovo...
Súhlasí djjaro


87.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 10. 2020, 17:06 avatar
Ja to mzoem vidiet len tak ako to ty chcves vidiet a podla oho co napises sa mozem ponorit do SLOVA a nieco najst tak aby si bol spokojny
Nas zakaznik nas pan , 


103.
označiť príspevok

havran
   26. 10. 2020, 17:22 avatar
dijaro tu nejde o to aby si niekomu vyhovel a podporil jeho názor. To príliš zaváňa Biblickým spôsobom pokory. To keď nemusíš, nikdy nerob. Chodím po svete už nejaký piatok a uznávam, že aj kompromis je spôsob komunikácie , ale často veľmi bolí i v nečakanej chvíli.
Súhlasí djjaro, Kasafran


107.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 10. 2020, 17:26 avatar
Viem kam mieris ale nieco tomu chyba , neviem sice presne co mozno len tusim ,
Súhlasí havran


108.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 10. 2020, 17:26 avatar
87, .... tým chcel djaro povedať, .... že ked bude chcieť v Písme nájsť osem-jediného Boha, tak aj takého tam nájde, ...nielen trojjediného!   

Náš zákazník, náš pán!     
Súhlasí havran


115.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 10. 2020, 17:32 avatar
108 chcel som tym povedat ze mi nechces rozumiet
Sam chces zit vecne ale nemas tusenia co sa bude diat


121.
označiť príspevok

havran
   26. 10. 2020, 17:37 avatar
dijaro aj taká túžba je nemožná. Lebo mech by si stvoril akýkoľvek prístroj, vždy bude potrebovať energiu na to , aby zachoval tvoje vedomie v materiálnej podstate. Až zanikne vo Vesmíre posledný bit informácie v procese interakcie potom zanikne aj náš Vesmír, alebo sa energia prečerpáva do inej podstaty. Toto je však zatiaľ sci-fi


124.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 10. 2020, 17:44 avatar
Lenze nieje nijak dokazane ze vedomie je zavisle na tele na materii
Ved Dusa cloveka vychadza z tela
Nie telo z duse cloveka


132.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 10. 2020, 18:16 avatar
124, ..... ale je! Ak stratíš život, a príde mozgová smrť, ....strácaš aj vedomie. Už "nič nevnímaš čo sa robí pod slnkom!"

Nesmrteľná duša je výplod pohanskej filozofie!
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§

Werner Jaeger v časopise The Harvard Thelogical Review napísal: „Najdôležitejšou skutočnosťou v histórií kresťanskej náuky bolo to,že otec kresťanskej teológie Origenes bol platónskym filozofom v škole v Alexandrii. Vložil do kresťanskej náuky kozmickú drámu duše,ktorú prevzal od Platóna.“

§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
Pfuj tajbl -                            

A tak stalo sa to, čo uvádza Robert Friedmann v Theology of Anabaptism/str.50/,…..že „pri stretnutí s Gréckou filozofiou , sa kresťanstvo stalo teológiou, a to bol pád kresťanstva“.    
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jostein Gaarder /Dejiny filozofie-Sofiin svet/ píše: ...... „Augustínové kresťanstvo je do značnej miery poznačené platónskym spôsobom myslenia. /str.183/ …….“ale podľa kresťanstva v človeku nie je nič- napríklad „ľudská duša“ – čo by bolo nesmrteľné. Cirkev verí v zmŕtvychvstanie tela a večný život“. /str.168/

                        nesmrteľnú dušu som ja vymyslel:  


135.
označiť príspevok

-era- muž
   26. 10. 2020, 18:22 avatar
132. Máš to márne. Skutočnosť sa nezmení kvôli myšlienkovým teóriám, ani keby pochádzali z vysvetľovania biblických textov.


133.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 10. 2020, 18:19 avatar
124, ..... nebiblická NESMRTEĽNÁ DUŠA !!!

§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§

Brožúra Immortality of the Soul or Resurrection of the Individual: St. Paul’s View with Special Reference to Plato (Nesmrteľnosť duše, alebo vzkriesenie jednotlivca: Náhľad sv. Pavla so zvláštnym zreteľom na Platóna), 1974, schválené arcibiskupom Gréckej pravoslávnej cirkvi Severnej a Južnej Ameriky. Po úvahách o vzkriesení v biblických textoch a po rozbore vplyvov helénskej kultúry daného obdobia dochádza autor brožúry k takémuto záveru: ...............

„Platón učí, že duša pokračuje v nekonečnej a večnej existencii oddelene od tela. Pre Platóna je duša vo svojej vrodenej a vnútornej podstate nesmrteľná. Sv. Pavol takýto názor ani neučí, ani to nežiada. Apoštol Pavol sa nezaoberá nesmrteľnosťou duše či ducha ako samostatných a odlišných častí, ale vzkriesením celého súboru duše a ducha človeka v dôsledku Kristovho vzkriesenia. Pavlovo ponímanie toho, akú podobu budú mať ľudia pri vzkriesení, nemá nič spoločné s oživením mŕtvych tiel z hrobu. Jeho ponímanie vzkriesenia tela možno lepšie vyjadriť ako Božou mocou uskutočnenú premenu, opätovné stvorenie a rekonštitúciu celého človeka ako jednotného celku, tej istej osoby, osobnosti, psychosomatického organizmu, presne zodpovedajúceho jedinca s duševnými a telesnými vlastnosťami. Naše budúce vzkriesenie sa neuskutoční ako niečo, čo nám prirodzene patrí, ale ako vzácny Boží dar.“

                            


136.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   26. 10. 2020, 18:27 avatar
Shagara. Tie tvoje smajlíky. 


138.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 10. 2020, 18:32 avatar
136, ...... nielen moje, .... ale naše!  
Súhlasí t-e-ó-m-a


142.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   26. 10. 2020, 19:37 avatar
Ty tomu dodávaš osobitný šmrnc. 
Súhlasí Shagara


89.
označiť príspevok

havran
   26. 10. 2020, 17:09 avatar
dijaro - len do tej miery ak to slovo vyrieknuté je zároveň prenášané fyzikánym procesom a účinkom zvuku zvuku
Súhlasí Kasafran


90.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 10. 2020, 17:10 avatar
Havranko ja viem ze pises o svojich myslienkach ktore cez teba vychadzaju von z teba cez usta
Súhlasí ninka


116.
označiť príspevok

havran
   26. 10. 2020, 17:32 avatar
dijaro signál je vždy materiálnej povahy a jeho úlohou je preniesť informáciu najmenej jednégo bitu. No najnovšie úvahy vedcov hovoria , že aj jeden bit informácie je materálny.


119.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 10. 2020, 17:35 avatar
Ale nooo , ze vzdy materialnej povahy ,,,,,
Vies Co je SLOVO ?
Az na to prides tak prides na to ze ze signal nieje materialnej povahy a ni nim byt nemoze ,


127.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 10. 2020, 17:53 avatar
Predstav si sen
Sniva sa ti o materii
Avsak az natolko je presvedciva ze ked vsanes uvedomis sa ze to bol LEN SEN ,
Tak nejak je to s tym 1 bitom informacie


128.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 10. 2020, 17:54 avatar
Viem kam mieris tym Bitom
A ja mozno tusim preco
Ale skus hladiet na to kustik z ineho uhla
Nie len materiou a duchovnom
Lebo je tam aj nieco ine co to spaja
Ty si to nazval kamenom ,


129.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 10. 2020, 17:57 avatar
Je to nieco co je medzi dusou a duchom a to je mysel
Az sa tam dostanes najdes 1 bit ,


131.
označiť príspevok

havran
   26. 10. 2020, 18:11 avatar
dijaro je jedno, ako bude dlho znieť gong, ktorý vydá dohodnutý signál a bude sprostredkovaný napríklad tebe , vždy môže preniesť to najmenšie množstvo informácie 1 bit.Gong nakoniec doznie, možno sa chvením i zahrial a potom zase ochladil, lebo energiu vyžiaril a odovzdal ju do prostredia . Ty môžeš ten signál prijať a môžeš stlačiť gombík a zničiť Zem. Chápeš tu z energetickú zmenu v úrovni signálu a jeho dôsledkov? Ale boli procesy vždy materiálne.To je však veľmi názorné a neteoretické, museli by sme sa o tom dlhšie baviť. Napríklad nejednoznačnosť toku fotónov zo zdsroja cez clonu.


155.
označiť príspevok

djjaro muž
   27. 10. 2020, 16:30 avatar
131No ale ten prvy Bit onnformacie nemusel byt hmotnej podstaty,, len mohol sosobit -usposobit homotu tak ako ju pozname dnes ,,,


80.
označiť príspevok

J.Tull
   26. 10. 2020, 16:59 avatar
djjaro, alebo je duchovno zrkadlom matérie...  
Súhlasí havran, djjaro, Kasafran


82.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 10. 2020, 17:02 avatar
Alebo ziadna materia neexistuje
A uvidite ked umriete ,


84.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 10. 2020, 17:05 avatar
Alebo vsetko co je je duchovno


88.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 10. 2020, 17:08 avatar
Vies tull mam rad taketo,,, zrkadla,, ktore mi tu teraz nastavujete
Súhlasí J.Tull


94.
označiť príspevok

J.Tull
   26. 10. 2020, 17:13 avatar
djjaro, jedno duchovno, alebo ich je viac... ak jedno, potom neexistujeme...  


123.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 10. 2020, 17:43 avatar
94, .... zaujímavá otázka. Však aj o Leninovi vieme že zomrel na syfilis a druhí zas tvrdia že "Lenin je večne živý"!  
A tak teraz, čo je pravda Havran, Tulík, djaro?   
Súhlasí Osvietený


134.
označiť príspevok

J.Tull
   26. 10. 2020, 18:22 avatar
Shagara, Čo bolo stvorené skôr; človek či zvieratá?    ...vyzerá to tak, že podľa Teba Lenin! 


137.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 10. 2020, 18:31 avatar
134, ...... nuž ak by sme uplatnili tú Origenovú náuku o "večnom plodení"/ ako je tomu pri trojici/ a vztiahli je aj na Lenina, tak potom on bol prv vytvorený ako zvieratá, - bolševíci a čekisti a mamuty!  


139.
označiť príspevok

Nadja žena
   26. 10. 2020, 18:33 avatar
Takže prve bolo slovo a to slovo bolo Lenin...


140.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 10. 2020, 18:43 avatar
139, .... nuž podla trojičnej teológie nepochopiteľného tajomstva by tomu tak malo byť!   
encrypted-tbn0.gstatic.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

images.uncyclomedia.co Tento odkaz smeruje mimo DF.sk  


144.
označiť príspevok

J.Tull
   27. 10. 2020, 08:43 avatar
Shagara, pre mňa za mňa si ver vo večne plodeného Lenina...  Neverím tomu, ale nebudem sa s Tebou o tom prieť...   
Súhlasí Kasafran


193.
označiť príspevok

Shagara muž
   28. 10. 2020, 20:33 avatar
144, .... to smeruj na trinitárov, čo veria vo večné plodenie syna! 
Mne ešte rozum slúži! 


194.
označiť príspevok

djjaro muž
   28. 10. 2020, 20:36 avatar
Tebe sluzi rozum akurat na hadky KTO Z KOHO


145.
označiť príspevok

Lemmy muž
   27. 10. 2020, 10:03 avatar
Už v čase, keď sa to prvý raz vyslovilo, že Lenin večne živý, každý vedel, že síce Lenin zomrel, ale jeho myšlienky sa budú šíriť ďalej medzi ľudom. Že o jeho myšlienkach a skutkoch sa bude naďalej hovoriť, a ľudia budú podľa neho konať. Je to podobné ako: So Sovietskym zväzom na večné časy a nikdy inak.


146.
označiť príspevok

-era- muž
   27. 10. 2020, 10:10 avatar
Akú konkrétne Leninovu myšlienku si pamätáš? Ja iba že "učiť sa, učiť sa, učiť sa" - to sme dávali občas v škole na nástenku


147.
označiť príspevok

Lemmy muž
   27. 10. 2020, 10:14 avatar
Pôda patrí ľudu.


151.
označiť príspevok

-era- muž
   27. 10. 2020, 10:18 avatar
Nie.
Pôda nepatrí nikomu.


152.
označiť príspevok

-era- muž
   27. 10. 2020, 10:19 avatar
Jaj, to bola Leninova myšlienka? Sorry


148.
označiť príspevok

Lemmy muž
   27. 10. 2020, 10:14 avatar
Revolúcie musia prebehnúť na celom svete.


149.
označiť príspevok

Lemmy muž
   27. 10. 2020, 10:16 avatar
Teraz už nejde o jeho myšlienky, len vravím, že aký význam mali slová o večnom.


150.
označiť príspevok

-era- muž
   27. 10. 2020, 10:18 avatar
Tak tak, musí byť niekto, kto má pamäť, aby mohla existovať večnosť v tomto zmysle.


153.
označiť príspevok

J.Tull
   27. 10. 2020, 15:15 avatar
Lemmy, nie sú to len myšlienky, ale aj skutky... a nie je to len Lenin, kto je takto "večný"... napríklad aj Hitler zostane "večným", nie tak myšlienkami, ale skôr ako skutkami... "takto večnými" ostanú aj mnohí neznámi i z dôb dávnej minulosti, napríklad ľudia, ktorí ako prví skrotili oheň, vynašli kamennú sekeru, luk ... a pod. ... dokonca večným sa stáva každý, pretože každý jeden svojou mierou, svojim spôsobom, ovplyvnil budúcnosť a v nej zostáva zachovaný na "veky"... 


91.
označiť príspevok

J.Tull
   26. 10. 2020, 17:10 avatar
djjaro, ak žiadna matéria neexistuje, potom čo umrie...?  
Súhlasí Kasafran, havran, Shagara


93.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 10. 2020, 17:13 avatar
Umrie to co sa odraza od duchovna ako hmota


96.
označiť príspevok

J.Tull
   26. 10. 2020, 17:16 avatar
djjaro, takže hmota existuje...   okrem toho nezávisle od duchova, ako čosi iné než je duchovno. Inak by sa neodrážala... 


98.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 10. 2020, 17:20 avatar
96, ..... hmota je len zhmotnená energia! A to "duchovno" je len myšlienkový /hodnotový/ postoj našej mysle.
Ak tým samozrejme nemyslíme duchovné bytosti/anjelov/, ..... ale aj ich podstatou je energia s istou formou/duchovnou/.


100.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 10. 2020, 17:21 avatar
Hokejistov nechaj na pokoji     


106.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   26. 10. 2020, 17:25 avatar
Už o štyri tridsať sa stmievalo. ..   .. to preto nemáš rád. ..


112.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   26. 10. 2020, 17:29 avatar
presun slnka. ..  


143.
označiť príspevok

J.Tull
   27. 10. 2020, 08:42 avatar
Shagara, ktorá energia sa zhmotnila v hmotu? Poznáme ich viacero: mechanická energia, energia pružnosti, translačná energia, rotačná energia, chemická energia, tepelná energia, elektrická energia, jadrová energia...
energie súvisiace s fyzikálnymi poľami: elektromagnetická energia, energia elektrického poľa, energia, magnetického poľa, energia elektromagnetických vĺn, energia gravitačného poľa, svetelná energia, energia žiarenia
všeobecné: slnečná energia, vodná energia, veterná energia, geotermálna energia, energia morských vĺn, parná energia, energia ohňa, svalová energia...
Tvoria ich, ako základ všetkých známych interakcií, sily: elelektrická, magnetická, silná a slabá jadrová a gravitácia.
Ak je duchovno energiou, potom prečo by nemohlo byť trojjediné? Povedzme tak, ako je dvojjediným elektromagnetizmus /pričom vyzerá to tak, že i tieto sily sú jednou, päťjedinou.../. Problém je ten, že každá známa energia, sila je hmotná. Nie je to len známa rovnica: E = m.c2, ktorá hovorí, že hmotnosť a energia sú dve strany tej istej mince – hmoty; ale aj kvantová teória poľa, ktorá je síce viac teoretická, ako praktická, ale napriek tomu mnohé dôkazne vysvetľuje...
 


196.
označiť príspevok

Shagara muž
   28. 10. 2020, 22:34 avatar
143, .... ak veríme vo veľký tresk, .... tak to bola aj táto energia,/možno súbor mnohých energií/ ktorá sa pretransformovala na hmotu! Pretože ak by tomu tak bolo, tak ten proces/tresk/ musel byť riadený a postupný, aby vôbec niečo vzniklo! Veriť, že to bol nikým neriadený výbuch je niečo, čo patrí do science fiction!
Teda, samozrejme, ... v celom procese tvorenia vesmíru muselo isť o interakcie a presné nastavenie, .... čo slepá sila, náhoda nikdy nemôže ustáť!  Zakaždým krokom sa tvorili systémy a navzájom sa prepájali a to všetko sa dialo tak, že sa dalej tvorili dalšie predpoklady na ďalší , postupný vývoj smerom k životu na zemi v celej jeho šírke!
Preto, je evolučná veda - paveda! A je absolútne nevedecká, .... šarlatánska! Ako môže vzdelaný /čo len priemerne/ človek veriť v takú anomáliu, ja neviem pochopiť?!  
--------------------------------------------------------------------------------
A Boh je duch, to tvrdí Biblia a aj to, že "je Zdrojom obrovskej dynamickej energie"/dynamis/.
A z Biblie vyplýva, že aj v nebi je istá hierarchia tak ako aj na zemi, a že sme utvorený na obraz Boha! A je v Písme aj mnoho iného, čo vylučuje trojjedinosť!
Príklad Adama a Evy to dokazuje! N.Mansour vo videu to pekne, biblicky vysvetľuje!
Otázka: Teda, čo tvorí identitu nejakej bytosti/telesnej, duchovnej/? .... Je to intelekt, vedomie jednotlivca, sebauvedomenie, schopnosť rozhodovať, svojbytnosť, a celým myšlienkovým a hodnotovým statusom!
A ak na každú osobu trojice uplatníme to, čo som uviedol, tak nikdy nemôžme dostať jedného Boha! My môžme dostať iba to, čo v skutočnosti trojica je, a to je božstvo, triáda, spolok troch bohov, bytostí! Preto, kto pozná vývoj dogmy, tak vie, že trojica je len inovovaná pohanská triáda, ktorú konvertiti z pohanov preniesli do kresťanstva!
A pohanstve tiež nielenže figurujú triády, ale niečo aj podobné trojici, ...trikája a podobne.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A navyše , celé Písmo je postavené proti náuke o trojici, nakoľko Boh zrejme predpokladal tento postup satana, zničiť pravdu kresťanského zboru!
A neporovnával by som nejaké sily, energie s bytosťami! to môžme aj rebrinový voz porovnávať s trojicou, aj ked on má koleso navyše! 
Ale sú aj trojkolky! 
Tull, pravda je jednoduchá. Hádaj kto uveril v storočí v Krista a poznal pravdu?
Boli to jednoduchí ľudia, ... gazdiné, otroci, prepustenci, pastieri, roľníci, rybári, bezdomovci, a podobne. Aj preto sa Kelsos vysmieval kresťanom, práve pre tento pôvod! 
Lebo naozaj je pravdou že , .... "že Boh nepovolal mnoho tých, ktorí sú múdri z ľudského hľadiska, ani mnoho mocných, ani mnoho urodzených. 27 Vyvolil si to, čo je pre svet nezmyselné, aby zahanbil múdrych. Vyvolil si to, čo je pre svet slabé, aby zahanbil silných. 28 A vyvolil si to, čo je pre svet bezvýznamné a čím sa pohŕda – to, čo sa považuje za nič –, aby zničil to, čo sa považuje za dôležité". 1 Kor.1,26-29
A Einstein bol žid, ..... tak zrejme pre trojicu by nemal pochopenie. 


105.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 10. 2020, 17:25 avatar
Hmota exituje v 3 formach pevne kvapalne a plynne
Nemozno povedat podla mna ze hmota existuje nezavisle od duchovna ako cosi ine nez je duchovno
AJ KED -duchovno ma rozne urovne
Lebo ak sa slovo odraza od kamena a kamen od autora ,,, tak to znamena ze kamen je akymsi nosicom duchovna ale aj materie ,


125.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 10. 2020, 17:46 avatar
105. Tull a to do chvile pokial sa duch ci dusa nuvedomi Vierou aj v SEBA sameho
Ze ma moznot fungovat aj nezavisle na tele ,
teda hmote ,


154.
označiť príspevok

J.Tull
   27. 10. 2020, 16:18 avatar
djjaro, neviem síce ako formy hmoty, ktoré si vymenoval, súvisia s Tvojim tvrdením:
"Umrie to co sa odraza od duchovna ako hmota"
... vôbec s našou diskusiou v tejto téme. Okrem toho preveľmi si to zjednodušil. Miesto litánií, pretože je to i jednoduchšiedám len odkaz sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Prečo by nemalo byť, podľa Teba, možné povedať že hmota existuje nezávisle od duchovna ako čosi iné než je duchovno? Dokonca i podľa Biblie stvoril Boh veškerenstvo schopné nezávislosti, dal mu slobodnú vôľu... to nevylučuje, že nemôže zasahovať, ovplyvňovať... atď. ... Ak by však hmota bola závislá na duchovne, potom by nebol potrebný žiadny zásah a nebolo by ani slobodnej vôle...

 


156.
označiť príspevok

djjaro muž
   27. 10. 2020, 16:38 avatar
154 Tull dobre pises len si pozabudol ze boh nedal slobodnu volu vsetkej hmote - ustanovil hranice ktore nemozu prirodne zakony -Len tak preskocit -kedy ako sa im zachce,,,
Ale to vsak nevylucuje tvoje tvrdenie ktore pises -v tom 2hom odesku tvojej 154,,
Teda ak hmota existuje nezavisle od duchovna ako cosi ine ako duchovno tak je vsetko rozdelene a niet v moci cloveka najst podstatu -duchovna v materii teda i clovek v tele by nemal moznost najst duchovnu podstatu


157.
označiť príspevok

djjaro muž
   27. 10. 2020, 16:44 avatar
Lebo ak jedno druhe ovplyvunje - a je jedno akym sposobom- znamena to te spolupracuju ,,
Ale ak hmota existuje nezavisle od duchovna tak nemozu spolupracovat


158.
označiť príspevok

djjaro muž
   27. 10. 2020, 17:08 avatar
Tull , bud som sa chybne vyjadril
ak ano skus ma navodit do temy


159.
označiť príspevok

J.Tull
   27. 10. 2020, 17:10 avatar
djjaro, už som písal viackrát - podľa mňa prírodné zákony, ako akési Božie nariadenia, čosi, čo je nad hmotou a určuje jej hranice, neexistujú... ak existuje Stvoriteľ, potom stvoril hmotu s určitými danosťami, s vlastnosťami, "atribútmi"... ktoré sú dané tým akou je stvorená... veľmi hrubá analógia: kocka sa nemôže gúľať, nie preto že je tu nejaký zákon zakazujúci gúľanie, ale nemôže sa gúľať, lebo je kockou a pokiaľ sú jej steny oblepené brúsnym papierom a takým je i podložka, potom ani šmýkať...

Na poslednú vetu, je mojou odpoveďou: Neviem. Možno ako ktosi /Hawking?/ napísal, budem parafrázovať:
"Myšlienky Boha čítame v Jeho diele"

 


160.
označiť príspevok

djjaro muž
   27. 10. 2020, 17:17 avatar
Noo hawking mal cosi do seba
Ale ja by som trvdil ze sa kustik SEKOL
Lebo Jeho dielo neznamena -myslienky Boha citame v Jeho diele
Ale V Jeho diele mame moznost spoznat z casti jeho podstatu aj v HMOTE


161.
označiť príspevok

djjaro muž
   27. 10. 2020, 17:32 avatar
Lebo nik z cloveka sa nedostal tak daleko aby mohol poznat Hlbiny Bozie ,


162.
označiť príspevok

djjaro muž
   27. 10. 2020, 17:36 avatar
Teda podla teba, Teda AK stvoritel existuje ,


163.
označiť príspevok

djjaro muž
   27. 10. 2020, 17:57 avatar
Tull , lebo podla mna ,, teda za Mna -EXISTUJE na 100 percent  
Súhlasí J.Tull


164.
označiť príspevok

J.Tull
   27. 10. 2020, 18:00 avatar
djjaro, ale veď o to tu ide. Keď budeme poznať Jeho myšlienky, spoznávame tým i"z casti jeho podstatu aj v HMOTE"... platí to predsa všeobecne. Ak by si poznal moje myšlienky, chápal ich, potom spoznávaš v mnohom i mňa...

Ešte čo sa týka duchovna. Nedorozumenie medzi veriacimi a neveriacimi je i v tom, že aj mnohí /asi veľká väčšina.../ z ateistov uznávajú existenciu duchovna... nie však ako "nebeské duchovno". Rovnako uznávajú človeka nielen ako "telesnú" bytosť, ale aj "duchovnú". Rozdiel je v zodpovedaní otázky, "čo je zdrojom "duchovna"?". Podľa veriacich je ním Boh /transcendentno.../ a podľa ateistov je produktom tzv. "vysokoorganizovanej hmoty"... Podľa mňa, ak je za tým Boh, potom mohol stvoriť hmotu takou, aby bolo v jej možnostiach vyvinúť sa do tejto "vysokoorganizovanej hmoty" schopnej mať a tvoriť duchovno... Poznatky z mnohých oblastí vedy svedčia o tom, že duchovno sa postupne vyvíjalo zo zvieracej ríše a vyvíja sa /možno aj zlým smerom.../ ďalej...
 
Súhlasí Kasafran


165.
označiť príspevok

djjaro muž
   27. 10. 2020, 18:06 avatar
164, Noo uz si to posunul na dobru uroven
Avsak si myslim -Bude to zniet inak
Myslim si ze duchovno sa nevyvynulo zo zvieracej rise
Len ta zvieracia risa si neskoror uvedomila ze existuje aj Duchovno ,,,,


166.
označiť príspevok

djjaro muž
   27. 10. 2020, 18:10 avatar
Aked to Clovek - zviera -teda ak som ta spravne pochopil tou zvieracou risou ,,-V sebe objavil tak sa zacalo to spajanie ci premienanie , V nom a to sposobovalo v nom protichodnost ktora trva dosdnes u niekoho ,


167.
označiť príspevok

djjaro muž
   27. 10. 2020, 18:24 avatar
Lebo nieje Hmota co je duch a nieje Duch co je Hmota


168.
označiť príspevok

djjaro muž
   27. 10. 2020, 18:42 avatar
Ale ak si mal na mysli nieco ine tou zvieracou risou tak podla mna to nebolo mozne
Lebo pre hmotu bude hmoota stale hmota
A pre duchovno je aj Hmota duchovno len s urictymi povoleniami o ktorych by som radsej pomlcal ,


173.
označiť príspevok

J.Tull
   27. 10. 2020, 19:19 avatar
djjaro, nemám teraz čas, tak len pricapím:
Videl som viaceré dokumenty /čítal knihy.../ a viackrát opísal. Aj pre jednoduchosť pricapím o šimpanzici Washoe z Wiki:
„Jedna z Washoiných pečovatelek otěhotněla a chyběla v práci mnoho týdnů poté, co potratila. Roger Fouts vylíčil následující situaci takto:
K lidem, kteří tam pro Washoe měli být a nebyli, se pak chovala chladně - to byl její způsob jak jim vyjádřit, že je na ně naštvaná. Kat [pečovatelka] po jejím návratu k práci s šimpanzi uvítala právě takto. Kat se Washoe omluvila a pak se rozhodla říct jí pravdu a ukázala znakovým jazykem "moje dítě umřelo". Washoe na ni zírala, pak sklopila oči. Následně se Kat znovu podívala do očí a pečlivě ukázala znak „PLÁČ“, přičemž se dotkla její tváře a táhla prstem dolů naznačujíc cestičku, jakou člověku udělá slza. (Šimpanzům slzy netečou). Kat později poznamenala, že tohle jediné gesto jí vypovědělo o Washoiných psychických schopnostech víc, než všechny její dlouhé a gramaticky perfektní znakové věty.
(Poznámka: Washoe sama ztratila dvě děti; jedno zemřelo krátce po narození kvůli srdeční vadě, druhé dítě, Sequoyah, zemřelo na stafylokokovou infekci ve svých dvou měsících.
Když byl Washoe v zrcadle ukázán obraz jí samé, a byla otázána, co vidí, řekla znakovým jazykem slova „Já, Washoe“. Expertka na primáty Jane Goodall, která studovala a žila s primáty po desítky let, věří, že to může ukazovat nějakou úroveň sebeuvědomění. Washoe zažila krizi identity, když byla poprvé představena dalším šimpanzům. Byla šokována poznáním, že není člověkem, ale později přijala skutečnost, že je šimpanz a přítomnost ostatních šimpanzů si užívala.
Washoe si také ráda hrála s panenkami, které koupala, "mluvila" k nim a stavěla je do imaginárních situací.
Když s Washoe přišli pracovat noví studenti, snížila pro nováčky ve znakovém jazyce rychlost svého znakování, což mělo pro mnohé z nich ponižující účinek.“ cs.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Takýchto príkladov a nielen zvierat chovaných v zajatí je nespočet a nielen o šimpanzoch. Pre ilustráciu zopakujem len jeden:
„... pri dlhodobom pozorovaní správania levov v rôznych oblastiach savany spozorovali levicu, ktorej sa dávnejšie /súdiac podľa zahojenia/ zlomila čeľusť. Kosti sa síce zrástli, ale „nakrivo“. Nemohla nielen loviť, ale ani poriadne jesť... prekvapivé bolo, že napriek starému zraneniu, bola statná, bez známok podvýživy, hoci v podobných prípadoch zvieratá zahynú... Podarilo sa im natočiť unikátne zábery. Mladá levice ulovila antilopu, roztvorila jej brucho a labou držala bok antilopy tak, aby boli odkryté mäkké časti. Držalo ho dovtedy, kým sa levica s hedykepom nenajedla... tu vôbec nejde o dojemnosť príbehu... levica, aby mohla toto všetko urobiť, nepotrebovala len cit, ale aj „zložito“ myslieť“. Pravda (trošku si +ju+ môžeme rozvinúť, ajj)
Je v týchto príkladoch, ktorých je oveľa oveľa viac, nespočet... duchovno? Uvedomovanie duchovna, jeho vývoj, je možné sledovať v mnohých artefaktoch rodu homo, nielen, aj keď hlavne, v spôsobe pochovávania...
 


174.
označiť príspevok

djjaro muž
   27. 10. 2020, 19:24 avatar
V pohode Tull ,nebranim sa n ziadnej teme aj tohto co si dal ,
Ale co ak je to len toto ?
My ludia -teda Clovek na zaklade svojho duchovna -vklada duchovny charakter do zvierata a mysli si tym ze zviera ma ties v sebe duchovno ?


177.
označiť príspevok

djjaro muž
   27. 10. 2020, 19:28 avatar
Ale nebranim sa ani takemu poznaniu keby Bolo A mozno aj ozaj je ,,
Lebo som pocul dost ludi hovorit o tom
Ze zvierata vidia aj to co my ludia nevidime
Teda nieco na tom moze byt ,


178.
označiť príspevok

J.Tull
   27. 10. 2020, 19:30 avatar
djjaro, ... nerozumiem; o čom to melieš? Vari Washoe, levica... nemali v sebe duchovno, boli/sú len telesné tvory? ... alebo čo je potom podľa Teba duchovno? ... ako sa prejavuje, keď nie aj tak, ako je to v uvedených príkladoch, príkladoch z malého milióna podobných zo zvieracej ríše... 


179.
označiť príspevok

djjaro muž
   27. 10. 2020, 19:34 avatar
A vari ma zviera schopnost uvedomovania si niecoho ZLEHO ?
Ved duchovno ma za ulohu rozlisovat DOBRE OD ZLEHO


180.
označiť príspevok

djjaro muž
   27. 10. 2020, 19:36 avatar
To je zakladnym kamenom duchovna rozlisovat dobre od zleho ,


181.
označiť príspevok

Kasafran
   27. 10. 2020, 19:56 avatar
(180) Djjaro,
nezdá sa Ti, že si ten svoj základ duchovna ukameňoval až tak, že z neho zostalo len úbohé torzo...
Súhlasí J.Tull


183.
označiť príspevok

djjaro muž
   27. 10. 2020, 19:59 avatar
Moj zaklad duchovna je SLOVO ziadne,, telo ,,,


184.
označiť príspevok

djjaro muž
   27. 10. 2020, 20:07 avatar
Lebo len CLOVEK telesneho zmyslania hovori --BOHA niet
Ale ten Kto skuma Duchovno vie ze BOH je a odplati kazdemu podla jeho skutkov spravodlivo


185.
označiť príspevok

Shagara muž
   27. 10. 2020, 20:19 avatar
180......... súhlasím, napríklad rozlišovať hádes/dobro/ ...... od zlého /peklo/ ?!  
 


186.
označiť príspevok

djjaro muž
   27. 10. 2020, 20:22 avatar
uz ti hovorim www.biblegateway.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


187.
označiť príspevok

J.Tull
   28. 10. 2020, 11:26 avatar
djjaro, opäť Ti nerozumiem. Ten kto koná dobro, ale pri jeho konaní, v tej chvíli, nerozlišuje medzi dobrom a zlom, ten nemá duchovno? Milosrdný Samaritán ho nemal, lebo keď ratoval ozbíjaného polomŕtveho Žida, nerozlišoval medzi dobrom a zlom /ako to možno urobili chrámový sluha, kňaz pred ním.../, ale preto, že mu ho prišlo nesmierne ľúto...? Hlavne táto ľútosť, schopnosť spolucítiť, byť empatickým a konať z tohto citu, je duchovnom a nie účinok z ovocie zo zakázaného stromu... Konať dobro máš mať v srdci a nie v rozume...
Iná otázka je zodpovednosť. Zvieratá nemožno odsudzovať, pretože o týchto veciach neuvažujú, nedokážu myslieť /“nemajú k tomu bunky“.../ v kategóriách morálky... K tomu dospel až človek postupom vekov. Písal som predsa:
„duchovno sa postupne vyvíjalo zo zvieracej ríše“
Teda nie, že je totožné; je základom ľudskej morálky. Vyčítaš mi, obrazne povedané, že tieto základy ešte nemajú strechu...
 


192.
označiť príspevok

djjaro muž
   28. 10. 2020, 19:43 avatar
Nemaju strechu v takej urovni aby som to mohol povazovat za sedlovu strechu


197.
označiť príspevok

J.Tull
   29. 10. 2020, 09:28 avatar
djjaro, vidím, že si neporozumel... obrazne povedané, strechou je rozlišovanie medzi dobrom a zlom, uvažovanie o týchto veciach, myslenie v kategóriách morálky, ale aj veda, umenie, náboženstvá... atď. Takúto strechu zvieratá nemajú... tú si vybudoval človek svojim rozumom, ako "zosilovačom inštiktov", vybudoval vo svete, ktorý si vytvoril... schopnosť uvedomovať si seba samého, spolucítiť, mať lásku, ale aj agresivitu a množstvo iných duševných vlastností sme zdedili z ríše zvierat, ako základ...
 
Súhlasí Kasafran


198.
označiť príspevok

djjaro muž
   31. 10. 2020, 10:23 avatar
J.Tull,,,, Myslim si ze som porozumel,, len v inom ponimami
Súhlasí -era-


199.
označiť príspevok

-era- muž
   31. 10. 2020, 10:42 avatar
jo jo, je iné dívať sa zhora nadol a iné dívať sa zdola nahor


200.
označiť príspevok

djjaro muž
   31. 10. 2020, 10:47 avatar
Ved ja si v tom uz spravim poriadok ak treba 
Súhlasí -era-


201.
označiť príspevok

J.Tull
   31. 10. 2020, 11:49 avatar
-era-, otázkou je, kto sa díva zdola nahor a kto zhora nadol... otázkou je kto má nadhľad a kto nie... 


202.
označiť príspevok

-era- muž
   31. 10. 2020, 11:51 avatar
Nie, to nie je otázkou.

Otázkou je iba, čo to znamená dívať sa zhora nadol a čo to znamená dívať sa zdola nahor.

Na konkretizovaní pozorovateľa nezáleží  


203.
označiť príspevok

J.Tull
   31. 10. 2020, 11:57 avatar
-era-, veď v poriadku, na konkrétnom nemusí záležať, ale vždy je to "pozorovateľ" kto sa díva...  
Čo teda znamená dívať sa zhora nadol a čo to znamená dívať sa zdola nahor? 


204.
označiť príspevok

-era- muž
   31. 10. 2020, 12:00 avatar
Veď si to skús - vylez na strechu a uvidíš, že strecha je k tebe najbližšie a základy sú od teba najďalej.

A potom zlez dolu k základom a uvidíš, že základy sú k tebe najbližšie a strecha je od teba najďalej.

Toto to znamená.


205.
označiť príspevok

J.Tull
   31. 10. 2020, 12:37 avatar
-era-, alebo je tu ešte iná možnosť... pozrieť sa na strechu i základy tak, aby si videl oboje... pre mňa je dôležitejšie, pozerať bez "citového zainteresovania"... nemiešať do toho čo vidím, to čo chcem vidieť, o čom si iracionálne myslím, že to tam musí byť a nevidieť, o čom si iracionálne myslím, že to tam nemá byť...
 


206.
označiť príspevok

-era- muž
   31. 10. 2020, 12:44 avatar
Áno, akurát že možnosť, ktorú si teraz spomenul, nemá nič spoločné s pozeraním zhora nadol ani zdola nahor.


207.
označiť príspevok

djjaro muž
   31. 10. 2020, 12:51 avatar
Ak vies ,,ako na to ,,,da sa pozerat aj na oboje
Súhlasí -era-


208.
označiť príspevok

djjaro muž
   31. 10. 2020, 12:53 avatar
Je to podobne ako keby si vedel byt na 2 miestach sucasne 
Súhlasí -era-


213.
označiť príspevok

J.Tull
   31. 10. 2020, 13:12 avatar
djjaro, prečo súčasne... prezriem si postupne najprv povedzme základy, potom nosné konštrukcie, múry... strechu... 


217.
označiť príspevok

djjaro muž
   31. 10. 2020, 13:35 avatar
Sucasne preto ,lebo ak najdem na,, zakladoch aj na komine chyby ,,,nema vyznam uz pozerat na mury a strechu


211.
označiť príspevok

J.Tull
   31. 10. 2020, 13:09 avatar
djjaro, odstúpiš si... odstúpiš tak, aby si mal v zornom uhle celú budovu... 


212.
označiť príspevok

djjaro muž
   31. 10. 2020, 13:11 avatar
Cela budova nemusi -staci bocny pohlad


209.
označiť príspevok

J.Tull
   31. 10. 2020, 13:05 avatar
-era-, lenže potom ako Tvoj príspevok súvisí so "198", ktorý je reakciou na "197"? 
 


210.
označiť príspevok

J.Tull
   31. 10. 2020, 13:07 avatar
-era- Tvoj príspevok "199"... v ktorom si to spomenul...


214.
označiť príspevok

djjaro muž
   31. 10. 2020, 13:23 avatar
Tull ,, suvisi to tak ze -era- to videl nie ani z hora ani z dola ale so ,,stredu,,zaujimavy nadhlad


215.
označiť príspevok

J.Tull
   31. 10. 2020, 13:32 avatar
djjaro, čo videl zo stredu? ... Tvoj príspevok, ktorým si reagoval na "197"? 
 


218.
označiť príspevok

djjaro muž
   31. 10. 2020, 13:36 avatar
So stredu som videl ze Clovek si moze vyberat z toho co idi z hora ci z dola 215


216.
označiť príspevok

-era- muž
   31. 10. 2020, 13:34 avatar
Súvisí asi tak, ako keď má pred sebou stroj, ktorý automaticky balí potraviny do papierových krabíc robotník, ktorý ho vyrábal od najzákladnejších súčiastok až po celkovú montáž a spustenie; alebo konštruktér, ktorý mal jeho fungovanie v duchu ešte predtým, než vôbec bola vytvorená prvá súčiastka.


219.
označiť príspevok

J.Tull
   31. 10. 2020, 13:37 avatar
-era-, lenže potom záleží na konkretizovaní pozorovateľa... 
 
Súhlasí djjaro


220.
označiť príspevok

-era- muž
   31. 10. 2020, 13:48 avatar
Iba všeobecne, nie konkrétne. Stačí definovať, že nesmie byť slepý a súčasne, že si nesmie vymýšľať.
Súhlasí djjaro


222.
označiť príspevok

J.Tull
   31. 10. 2020, 13:58 avatar
-era-, lenže v súvislosti vývoja "duchovných" /morálky/ vlastností z ríše zvierat, o ktorom je tu reč, vývoja života... tým konštruktérom môže byť len Boh...  


223.
označiť príspevok

-era- muž
   31. 10. 2020, 14:10 avatar
Ak nazveš tú kozmickú inteligenciu, ktorá mala prvotnú ideu , že človek budúcnosti dokáže raz rozlišovať dobro od zla, Bohom, môže byť.
Súhlasí J.Tull


226.
označiť príspevok

J.Tull
   31. 10. 2020, 14:16 avatar
-era-, predtým som dával pojem "Boh", do úvodzoviek, pretože som mal ny mysli Stvoriteľa všeobecne... len si mi to vyčítal 


224.
označiť príspevok

J.Tull
   31. 10. 2020, 14:14 avatar
-era-, okrem toho, ani v prípade konštruktéra baliaceho stroja nejde o pohľad zhora, či zdola... ale o plán budovania, ktorý predsa musí, ak má byť úspešný, zahŕňať celkový pohľad...  


225.
označiť príspevok

djjaro muž
   31. 10. 2020, 14:15 avatar
Lenze celkovy pohlad neznamena ze clovek sa vyvyjal na zaklade zvieracieho duchovna ,


227.
označiť príspevok

J.Tull
   31. 10. 2020, 14:21 avatar
djjaro, o čom zas melieš?  To, že sa človek vyvíjal na základe zvieracieho duchovna, mohlo byť predsa v pláne... okrem toho, vývoj duchovna vyplýva z poznatkov vývoja správania zvierat, človeka... 


235.
označiť príspevok

djjaro muž
   31. 10. 2020, 14:45 avatar
Ale nooo ,,, Si si na 100percent isty ze sa to tak dialo ako tvrdis ?


228.
označiť príspevok

-era- muž
   31. 10. 2020, 14:22 avatar
Ale ak niekto uznáva hmotu ako primárnu, tak jeho celkový pohľad je taký.


230.
označiť príspevok

J.Tull
   31. 10. 2020, 14:35 avatar
-era-, a na to si ako prišiel?  


231.
označiť príspevok

-era- muž
   31. 10. 2020, 14:36 avatar
Použitím myslenia.


234.
označiť príspevok

peter67 muž
   31. 10. 2020, 14:42 avatar
Nezaoberaj sa čiernou mágiou!!! Skončíš v Pekle.     
Na myslenie sú tu iní, demokraticky zvolení a riadne vládnuci.  
Súhlasí -era-


237.
označiť príspevok

J.Tull
   31. 10. 2020, 14:46 avatar
-era-, potom si myslel zle...  ...čo tí, ktorí vidia základ duchovna človeka v ríši zvierat, vidia i postupnosť vývoja v "umelom" svete, ktorý si človek vybudoval, pričom nevylučujú, že takto je to "Bohom" naplánované? ...prečo by to nemohlo byť naplánované práve takto? 
 


229.
označiť príspevok

-era- muž
   31. 10. 2020, 14:26 avatar
Ak nechceš pochopiť v akom zmysle je tu oprávnene použité slovo "zhora", tak ja ti nepomôžem.
Súhlasí djjaro


232.
označiť príspevok

J.Tull
   31. 10. 2020, 14:38 avatar
-era-, tak mi to vysvetli na prílkade konštruktéra baliaceho stroja... on nepotreboval celkový pohľad, používal len pohľad zhora? 
Súhlasí peter67


233.
označiť príspevok

peter67 muž
   31. 10. 2020, 14:40 avatar
Zato taký gynekológ zväčša z dola.... 
Súhlasí J.Tull


236.
označiť príspevok

-era- muž
   31. 10. 2020, 14:46 avatar
Konštruktér sa díva zhora, to jest z pohľadu konečného cieľa. Z pohľadu cieľa, ktorý treba dosiahnuť, vidí, ako sa jednotlivé požiadavky, ktoré treba splniť, v duchu konktretizujú na formy budúcich zostáv, podzostáv, až jednotlivých súčiastok, ktoré stoja úplne naspodu duchovného tvorenia - a tam začína potom hmotné tvoenie výroba, realizácia v hmote, ktorá smeruje od hmotných základov, zospodu nahor až po hmotnú "strechu" - čím je fungovanie v hmote podľa prvotných požiadaviek.


238.
označiť príspevok

J.Tull
   31. 10. 2020, 14:50 avatar
-era-, veď v poriadku, lenže samotný pohľad zhora mu nestačí... musí predsa vedieť aký materiál má k dispozíciu, inak je mu ten jeden pohľad na nič...


239.
označiť príspevok

-era- muž
   31. 10. 2020, 14:52 avatar
Taká námietka nemá žiadnu váhu.
Aj človek, ktorý sa díva zhora môže dovidieť ďaleko do detailov, nachádzajúcich sa v hĺbke tvorenia.


240.
označiť príspevok

J.Tull
   31. 10. 2020, 15:07 avatar
-era-, hovoril som o konštruktérovi baliaceho stroja, ktorý predsa nevyrába a ani nenavrhuje všetok potrebný materiál a to dokonca ani duchovný - vychádza z už daných poznatkov, ktoré si osvojil ako základ preto, aby mohol plánovať...

Ktorý človek?  


241.
označiť príspevok

-era- muž
   31. 10. 2020, 15:23 avatar
Navrhujem - premysli si tú vec dôsledne zo všetkých strán, a ak ti ani zajtra ráno nebude dávať zmysel to, čo tu píšem, tak sa na to vykašli a zaoberaj sa niečím iným.


242.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   31. 10. 2020, 15:25 avatar
JA navrhujem vykašľať sa na to už teraz
Súhlasí -era-


243.
označiť príspevok

peter67 muž
   31. 10. 2020, 15:31 avatar
Nie, nie vykašľať sa až v odberovej miestnosti a aj dobrý mrmel im tam hodiť.    


244.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   31. 10. 2020, 15:33 avatar
Mám dráždivý kašeľ už niekoľko rokov, hlavne ráno

Čo keď kovid je tu už dávno?

A JA hlúpy SOM myslel, že to cigarety
Súhlasí peter67


245.
označiť príspevok

peter67 muž
   31. 10. 2020, 15:36 avatar
Ráno spi a nebudeš ho ráno mať, vstávaj na obed.  


246.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   31. 10. 2020, 15:37 avatar
Pán doktor, každý deň mám ráno o 7.00 stolicu

A to je problém?

Jo, lebo vstávam až o 8.00


221.
označiť príspevok

djjaro muž
   31. 10. 2020, 13:48 avatar
Ano ale potom zalezi aj na pochopeni toho komu sa konkretizuje


182.
označiť príspevok

Shagara muž
   27. 10. 2020, 19:56 avatar
173, ..... Tull, ale hádam nechceš tým niečo naznačiť? 
Lebo to by som ťa už priradil k rovnakému, ne-mysliacemu druhu!
Zvieratá majú isté inštinkty, pudové správanie ktoré môže inklinovať k niečomu takému ako opisuješ, .... ale preboha, dúfam že si tým nič nenaznačoval?  
Kto mal psa, mačku a iné zvieratká, .... tak mohol vypozorovať veľa pekných zážitkov a prejavov zvierat, .... ale stále sú to zvieratá s naprogramovaným správaním. Ktoré v závislosti od okolia, ... rôznych podnetov, .... cvičenia, ..... a podobne, môže prejavovať aj neobvyklé momenty, správanie!
Je toho celý internet, ..... ale zviera je stále len zviera! 


188.
označiť príspevok

J.Tull
   28. 10. 2020, 11:50 avatar
Shagara, ak majú zvieratá naprogramované správanie, potom ako vysvetlíš rozdielnosť v správaní, rozdielnosť pováh, ich individualitu v rámci toho istého druhu? To pre každé zviera, napríklad v určitej skupine goríl, šimpanzov, paviánov... beží iný program? Aj tu v rámci jednej skupiny sú jedince, ktoré sú agresívne, iné prívetivé, hravé, lenivé, bojazlivé, odvážne, neurotické... dokonca ovládajúce politickú stratégiu byť vodcom... samozrejme to, že majú mnohé vlastnosti podobné ľudským, ich ešte nerobí "človekom".
 
Súhlasí Kasafran


189.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   28. 10. 2020, 12:00 avatar
Shagara nevidí rozdiel medzi zvieraťom a človekom....Nevie, že človek ma na rozdiel od zvieraťa ešte aj ducha....


190.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   28. 10. 2020, 12:03 avatar
zviera je vlastne "dvojedinne"...ma dušu a telo.....
Človek je na obraz Boži a je trojjedinný....ma ducha dusu a telo.....a prave vdaka tomu duchu sa môžeme spojiť s Bohom....U zvierat to možne nie je....


169.
označiť príspevok

Shagara muž
   27. 10. 2020, 18:46 avatar
160, .... Hawking sa nie "kúsok sekol", ....ale on sa poriadne sekol!
Je ho názory patria do sfér "svetskej múdrosti, ktorá pred Bohom nemá žiadnu hodnotu"!
Ak sa samozrejme dotýka existencie Boha a podobne!
Praktickú, serióznu vedu každý akceptuje! 


170.
označiť príspevok

djjaro muž
   27. 10. 2020, 18:48 avatar
Preto som pisal 161,,
Avsak aj nejaky vedec moze niekoho nastartovat Mysliet Duchovne na to nezabudni shagara    


175.
označiť príspevok

J.Tull
   27. 10. 2020, 19:24 avatar
Shagara, čo si čítal o Hawkingovi? ... ktorú jeho vedeckú prácu, alebo aspoň populárno-náučnú publikáciu? ... stavím sa, že nič. Poznáš ho predovšetkým, ak nie výlučne, z toho čo o ňom tvrdí SV, ktorá je pre Teba písmom svätým... 
 
Súhlasí Kasafran


176.
označiť príspevok

Kasafran
   27. 10. 2020, 19:28 avatar
(169) Shagara,
nože mi/nám prezraď, do akého druhu a stupňa múdrosti sa Ti podarilo dospieť a akú jej hodnotu predpokladáš pred svojím božstvom...?


191.
označiť príspevok

J.Tull
   28. 10. 2020, 14:15 avatar
Shagara, chytil si sa Hawkinga, ktorého ako autora som dal do zátvorky s otáznikom, pretože nie som si istý, či výrok, ktorý som parafrázoval, napísal on. K výroku si nenapísal ani mäkké „f“. Názorný príklad argumentu „ad hominem“.
„Praktickú, serióznu vedu každý akceptuje!“
Čo si tým chcel povedať? Že Stephen William Hawking nie je seriózny vedec? V ktorej z množstva vedeckých prác sa sekol? Napríklad sekol sa vo vzorci t = hc3/8 pi gmk? ... alebo v ktorej zo svojich vedeckých prác, venovaným predovšetkým čiernym dieram, sa sekol a v čom?
Mám dojem, že tu miešaš hrušky z jablkami. Jedna vec sú vedecké publikácie, iná populárno-náučné, filozofické názory...
K tej PRAKTICKEJ vede. Uvediem príklad. Keď robil Michael Faraday svoje pokusy s elektromagnetizmom, nebola to seriózna veda, lebo ešte sa nevedelo, či jeho objavy budú mať praktický význam.
 
Súhlasí Kasafran


95.
označiť príspevok

havran
   26. 10. 2020, 17:16 avatar
J.Tull pripusťme na chvíľu, že toto je pravda. Ostáva nám potom ešte jedná možnosť, že svet je program, no aj program je pohyb energie a tá je predsa materálnej povahy. Teda bodka?


171.
označiť príspevok

Shagara muž
   27. 10. 2020, 19:13 avatar
95, ...... nefilozofujte! 
Dnes nie je prioritou vedieť ako svet vznikol, .... ale prečo? Ak si zodpovieme tú druhú m časť /prečo?/, tak potom môžme uvažovať aj ako? Alebo môžme uvažovať súbežne, .... ale stále tu zostáva otázka PREČO ???
A tak či už chceme , alebo nie, dostávame sa k otázke existencie Boha, ako prvotnej príčiny!
Lebo ak neexistuje Inteligentná PRÍČINA, tak otázka - PREČO je irelevantná!
Nakoľko "matka príroda", .... slepé sily, náhoda nevedia odpovedať na otázky inteligentných ľudí!
                           


172.
označiť príspevok

djjaro muž
   27. 10. 2020, 19:15 avatar
Ja viem preco Vznikol ale nepoviem


102.
označiť príspevok

Kasafran
   26. 10. 2020, 17:22 avatar
(84) Djjaro,
skús sa, ako duchovná bytosť, vyskúšať tým, že si kladivom poriadne udrieš po palci alebo malíčku. Ak pri tom ani nemukneš, zložil si čiastočný test duchovnosti. Ak zjačíš, potom vitaj medzi nami ostatnými "materiálnymi" ľuďmi...
Súhlasí havran


104.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 10. 2020, 17:24 avatar
91, .... treba počkať, .... to ešte djaro musí domyslieť, lebo aj on si asi uvedomuje , že prestrelil!  


113.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 10. 2020, 17:30 avatar
Zase mi nerozumies shagara 104
Súhlasí Shagara


92.
označiť príspevok

havran
   26. 10. 2020, 17:13 avatar
dijaro to je príliš špekulatívne no sú zástancovia i opačnej možnosti.
Súhlasí djjaro, J.Tull


101.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 10. 2020, 17:22 avatar
82, .... väčšina už nič potom neuvidí! Ak ich oči sa rozložia na prach a aj mozog, tak neviem čím by sa pozerali, .... a prečo by mal Boh zlých kriesiť????!!!
A nesmrteľná dušička neexistuje!  
Súhlasí havran


109.
označiť príspevok

havran
   26. 10. 2020, 17:27 avatar
Shagara prečo ľudia v bežnom živote vidia, že všetko má svoje časové vymedzenie, začína,existuje a končí, no všetci túžia po nesmrteľnosti. Je jasné kto ich takto navnadil a prečo.
Súhlasí Kasafran


122.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 10. 2020, 17:38 avatar
109, ...... matka príroda? NIE ?! 
Biblia píše, že "Boh do nás vložil aj túžbu po večnosti"! 
A čo ty na to?
Alebo ty si vždy túžil si tu odžiť nejakých sedemdesiat rokov a potom sa odporúčať? 
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§

Pred tisícami rokov sa biblický žalmista vyjadril: ..... „Dní našich rokov je sedemdesiat rokov; a ak je ich v dôsledku zvláštnej sily osemdesiat rokov, predsa sa pridŕžajú ťažkostí a vecí, ktoré škodia; veď sa to istotne rýchle pomíňa a my odlietame.“ ?(Žalm 90:10)

                               

A ja nechcem odletieť!       


126.
označiť príspevok

havran
   26. 10. 2020, 17:51 avatar
Shagara - je v tom kus uplakanej filozófie, ale chápem ten citový záblesk.Tá túžba po večnosti poháňa ľudstvo vpred. Každý rodič bude robiť všetko pre to,aby ak nie on , tak jeho deti dosiahli cieľ ktorý im načrtli otcovia.
Súhlasí Kasafran


130.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 10. 2020, 18:09 avatar
126, .... vieš čo je "uplakaná filozofia"?    

Citujem Dawkinsa, zástancu evolučnej filozofie: ..... „Vo vesmíre slepých fyzikálnych síl a genetických replikácií dochádza k tomu, že niektorí ľudia trpia a iní majú šťastie, a nenájdete v tom zmysel ani spravodlivosť.“       

A naozaj, túžba po večnosti je silnou motiváciou!
Ako to už raz napísal Dr. Carl Jung : ...... „Človek, ktorý nie je ukotvený v Bohu, nemôže z vlastných zdrojov odolávať telesným a morálnym pokušeniam sveta.“ / The Undiscovered Self (Neodhalené ja)/
 

Bol by som zvedaví, .... že ak by si sedel na invalidnom vozíku so stálymi bolesťami a slintal by si na košeľu a nakoniec zomrel v bolestiach ako mladý človek, ..... či by si hovoril tak, ako teraz?
"Muž čo, mál som len evolučnú smolu"!?  
Havran čierny havran , ....... leť k výšinám neba a staň sa bielim holúbkom a spoznaj pravdu!   


195.
označiť príspevok

havran
   28. 10. 2020, 20:43 avatar
Shagara netreba mi meniť formu , ani farbu. Ani si nevieš predstaviť moju cestu z morského dna temnoty pred desaťročím, no prekonal som ju a som tu. Cítim sa znova silný s jasným pohľadom na tento svet, ktorý by som rád videl v krajších farbách.
Súhlasí djjaro, Kasafran


111.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 10. 2020, 17:29 avatar
Vidid shagara zase mi nechces rozumiet
Uvazuj rozumne
Teraz pises TY alebo TY ?


118.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 10. 2020, 17:35 avatar
11, .... nie TY, ale JA !!!  


120.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 10. 2020, 17:36 avatar
No ved ja som ja ty si ty kto je somar usaty ja ci ty ?


59.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 10. 2020, 16:25 avatar
Ty by si znicil DOM v ktorom byvas ?
Dom v ktorom prebyvas?


97.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 10. 2020, 17:17 avatar
59, .... ja nie, .... ale teológovia RKC áno. Tí dokonca by zničili aj nebesia, kde prebýva Boh! 


99.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 10. 2020, 17:20 avatar
uz si v obraze , 


61.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 10. 2020, 16:26 avatar
Ved nebo je mojim tronom
A zem podnozou mojich noch


141.
označiť príspevok

elemír muž
   26. 10. 2020, 19:27 avatar
shagara, dnes už existuje mnoho ľudí, ktorí prekonali klinickú smrť a mne sa to stalo 2x.
Zďaleka nemám naštudované písma, ako ty, ale toto som zažil na vlastnej koži.
Myslím, že by bolo najlepšie, ak by si sa nechal presvedčiť na svedectve mnohých ľudí a potom sa zamyslieť aj nad inými vecami a prehodnotiť svoj vzťah k bohu, aby si nebol ako židia, ktorí zabili toho, na ktorého túžobne čakali stáročia.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 20:31,  ninka že sviňo nepije *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13
dnes, 20:28,  Zuzííí, ty si ešte čosi chcela, ale zabudla som, čo to bolo. ;D
dnes, 20:28,  J.Tull to nie je pravda . Matovič mal jasný plán celoplošné testovanie za tých podmienok...
dnes, 20:28,  ............kujééééééééééééém teta ninka. *52*52*51*55*58
dnes, 20:27,  Máš dovolené. Striedmenko, jo? ;) *39*18*03*19
dnes, 20:26,  Timurkú, slucháj. . . :) Pozdravený buď! Netuším, čo si komu urobil. Ale mohol by si...
dnes, 20:26,  A čo ak budeš ty tá lovná ? *06*06
dnes, 20:25,  Ale snáď na Vianoce mi povolíš spapať aspoň kúsok páleného, či ? *15*15*15
dnes, 20:24,  Keď napíšem myškovanie tak myslím myškovanie !!!!!!!
dnes, 20:23,  Ale veďka ty už nepiješ, si minule písal. *04*10*40
dnes, 20:20,  Čačinu milujem, hlavne v tekutom stave práve. *13*13*52*53*58
dnes, 20:20,  Oco už dozbieral... Vieš ako. Napríklad dedko furt obaľoval nejakú hubu, už neviem akú,...
dnes, 20:19,  Ale keďže tebe už nestojí ani vlas na hlave tak ťa posiela do osady.
dnes, 20:18,  Lemmy, zlyhal v tom, že napriek upozorneniam mnohých odborníkov zanedbal prípravu na druhú...
dnes, 20:18,  Asi si myslel miškovať. Myškovanie na myškovačke sa používa na vábenie líšiek.
dnes, 20:16,  Tak aspoň nejaké vetvičky si daj pre vôňu na ozdobu do obývačky alebo aj kuchyne. Ja...
dnes, 20:15,  jej po vzore eštebaka rodaka dávate s Julkom masáže , že i v novinách píšu o vas bezďakoch
dnes, 20:14,  ninka prečo oco zberá huby keď ich nepozná ? Ja napríklad nezberám pečiarky lebo ich...
dnes, 20:12,  To aj ja tak občas robím. .. *03
dnes, 20:12,  Už je a pýta sa, kedy ju prídeš pretiahnuť ? *02*02
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Najprv sa musíš naučiť milovať, ak chceš byť milovaný.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(530 340 bytes in 0,560 seconds)