Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Vďaka za 20 rokov odialeného marazmu.

28
reakcií
660
prečítaní
Tému 23. augusta 2018, 09:00 založil Boris.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
25. 09. 2009
36
27. 05. 2012
46
21. 02. 2010
1
27. 10. 2013
154

1.
označiť príspevok

Boris muž
   23. 8. 2018, 09:00 avatar
Mladí, ktorí "okupáciu" nezažili, majú plné huby drístov o strašnej a neodpustioteľnej udalosti..

Ale čo vravia tí, ktorí sa vtedy žili a podielali sa na odboji?!

"Dnes sa za to, čo som robila hanbím a viem, že nám darovali ďalších 20 rokov pokojného života v relatívnom blahobyte."

slobodnyvyber.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí panoramix

2.
označiť príspevok

gabriel pb
   23. 8. 2018, 09:03 avatar
rusi darovali okupaciou život na 20 rokov
Súhlasí Boris

3.
označiť príspevok

Boris muž
   23. 8. 2018, 09:10 avatar
Aj keď je otázne, či to bola okupácia, alebo záchranná akcia.
To sa postupne ukáže predpokladám tak do roku 2030.
Ľudia žijúci na tom slávnom západe dnes sami začínajú pochybovať o tom, čo žijú a prečo.
Kapitalizmus je bezduchý stredovek a vôbec sa tým netají.

4.
označiť príspevok

gabriel pb
   23. 8. 2018, 09:13 avatar
keby sme boli suverenným a rozvinutým štátom v eú, ver mi, zaútočili by na nás, teraz už si môžeme dovoliť byť suverenným a rozvinutým štátom, lebo je iná doba, lenže ak nejaký politik, sudca bude mať právo potopiť jednotlivcov tak nikdy tie slová o právnom štáte nebudú fungovať, je milé keď ľavicové strany hovoria, čím menšie príjmy tým dlhší život, lenže niekomu vyhovuje žiť život tu a teraz a neplatiť dane preto aby ministerstvo školstva dostato pokutu a aby sa 50 000 ľudí ročne súdilo so štátom, lebo tak si my predstavujeme dlhý život ak práva sú potlačované a sloboda ešte viac, dear mr premier -pink

5.
označiť príspevok

Boris muž
   23. 8. 2018, 09:18 avatar
Žiadny štát v Európe nieje suverénny. Všetky podliehajú riadeniu USA. Tento stav ostal nezmenený od konca druhej svetovej vojny. Sovietsky zvaz sa stiahol a rozpadol. USA ostali a zintenzívnili svoje snahy ovládať a vyciciavať druhé štáty.

9.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   23. 8. 2018, 20:30 avatar
5/ Boris keby to bolo ako pri rozdeleni CSFR co je na uzemi statu patri statu...amikom by zostal holy kokot!!!!hahhaha

6.
označiť príspevok

Profesorko muž
   23. 8. 2018, 09:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

7.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   23. 8. 2018, 20:27 avatar
6/ Profes ale keby Ander pozval americke vojska na zachranu demokracie tak suhlasis!!!!)))

8.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   23. 8. 2018, 20:29 avatar
Kto to trepal ze Zeman sa nevyjadril k 68 roku? Povedal "vsetci boli zosraty len ja som sa smial!!!")))

10.
označiť príspevok

Osvietený muž
   25. 8. 2018, 14:05 avatar
Boris ty si prasa . Našťastie ja som okupáciu zažil ty však nie     . Toľko zopár faktov na začiatok .
slobodný výber ruská neonacistická žumpa je vždy zabavnou
Ja sa bavím na takých chudákoch ako ty ktorí by chceli prekrúcať historiu a takto ťažko sa vedia zhovadiť bez kúsku úcty súcitu používaju lož tak ako ju vždy používali . Komunista sa nemení vždy bol sviňa i zostane . Ty máš problém že nevieš či si nacista alebo komunista     poradím ti si ich idiot    

Šrofo ty si sa smial že sa zeman nevyjadril . Zosratý bol zeman nestíhali ho očistiť    
Nechcel zažiť to čo súdruh štb Babiš preto nevystúpil ,
Ožran zemond nemohol vystupiť kedže jeho kampan financovala ruska mafia lukoil musí prejavovať istú mieru korektnosti k okupantom    

Nikto nepozval žiadne vojská . O legitimizaciu vraždenia a okupacie sa šmejdi snažili dodatočne . Kedže legitimizovať toto svinstvo odmietli i súdruhovia vyfabrikovali brááátia zachvatčici falošný list ktorý nikdy nikto nevidel a nepodpísal

11.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   25. 8. 2018, 14:15 avatar
Edo na aké šťastie?   Ja som vtedy reval z plných pľúc a ty si bol na tom nejako podobne.    
Prečo potom wiki klame? sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Uvidíme, čo sa p. prezident Kiska vyjadrí ku skutočnej okupácii, alebo poslušne sklapne opätkami a zasalutuje.
Možno bude niekde na dovolenke a opäť sa vyjadrí "priamym prenosom" aj českých médiach.

13.
označiť príspevok

Boris muž
   25. 8. 2018, 14:37 avatar
Tak ty si okupáciu zažil, ahá... No dobre môj, skontaktujem sa s tvojimi opatrovatelmi, aby ti vymenili lieky.

14.
označiť príspevok

Osvietený muž
   25. 8. 2018, 14:52 avatar
Fredo boris súdruh ja som v auguste 1968 okupáciu zažil čiže somuž bol na svete a žil na slovensku ty nie lebo si nebol na svete . Môžeš si vymeniť plienku i lieky náci súdruh .

17.
označiť príspevok

šaratica žena
   25. 8. 2018, 15:27 avatar
Osvietený a mal si vtedy jeden rok, alebo až dva? A ako si ho zažíval? Plakal si v hlbokom kočíku, alebo už v šporovom?  
Súhlasí Osvietený

18.
označiť príspevok

Osvietený muž
   25. 8. 2018, 15:39 avatar
Narodil som sa presne 16 februára 1968 z toho sa dá vypočítať koľko mesiacov som mal 20 augusta pri okupácii našej krajiny . Plakal som v športovom košíku z USA .

Vlastne išlo iba o to , že Boris tu píše "Mladí, ktorí "okupáciu" nezažili, "

Zrejme myslel sám seba . Mňa rozhodne nemohol kedže ja som okupáciu zažil . Netvrdím však , že si vpád pamätám ale okupáciu absolútne presne trvala 23 rokov

20. júna 1991opustil našu krajinu posledný okupant . V tom čase som mal 23 rokov

Odchod vojsk z Československa sa pokúšali zastaviť niektorí sovietski „jastrabi“, a neboli to len generáli. V lete 1990 pricestovala sovietska parlamentná delegácia, ktorú viedol šéf branno-bezpečnostného výboru Viktor Ovčirin. "Trval na tom, aby sa odsun organizoval komplexne, vrátane predchádzajúceho vytvorenia primeraného zázemia v Sovietskom zväze,“ približuje Ovčirinovu misiu Naďovič.

Napokon však všetko dobre dopadlo a celá akcia sa skončila odchodom posledného transportu z Československa 20. júna 1991. Celkove za 16 mesiacov odišlo 73 500 dôstojníkov a vojakov, takmer 40-tisíc rodinných príslušníkov, 1 220 tankov, 2 505 bojových vozidiel pechoty.

Jednotky 30. irkutsko-pinskej divízie, rozmiestnené na území Slovenska, prišli na rad až 1. júna 1990. Potom však nastala pauza v ich odsune až do októbra. Už v máji však vznikla výbušná situácia vo zvolenskej posádke. Naďovič navštívil vtedy tamojšie sídlisko obývané sovietskymi dôstojníkmi a ich rodinami. „Najmä mladí dôstojníci boli agresívni a odmietali sa sťahovať,“ zistil generál. „Vôbec nechápali, prečo musia opustiť prostredie, na ktoré si aj s rodinami očividne zvykli, a vrátiť sa domov, kde ich vtedy nič dobré nečakalo.“ Výsledkom vzdoru revoltujúcich dôstojníkov boli totálne zdevastované byty na zvolenskom sídlisku.

20.
označiť príspevok

ardzun muž
   25. 8. 2018, 19:16

21.
označiť príspevok

Osvietený muž
   25. 8. 2018, 19:49 avatar
súdruh celych 23 rokov som zažival okupaciu celych 23 rokov žilo v našej krajine z daní našich ludi 100 000 okupantov . aby si mal v tom jasnô.

23.
označiť príspevok

ardzun muž
   25. 8. 2018, 19:58

24.
označiť príspevok

Osvietený muž
   25. 8. 2018, 20:40 avatar
ano sudruh vitafon bol som už na svete pri začiatku okupacie som mal pol roka na konci okuoacie 23 rokov . si šikovny matematik .

25.
označiť príspevok

ardzun muž
   25. 8. 2018, 20:41

26.
označiť príspevok

Osvietený muž
   25. 8. 2018, 20:49 avatar
sidruh dezinformator. ja som nikdy nepísal že si okupaciu pamätam . iba som dodal ďáďovi borisovi že som na rozdiel od neho prežil kompletnu okupaciu našej krajiny oočas 23 rokov . prve roky si nepametam od 5 rokov uz mnoho veci a odsun okupantov vo veku 23 rokov veľmi dobre.

16.
označiť príspevok

Osvietený muž
   25. 8. 2018, 15:01 avatar
Boris tvoj rozhodne nie som ja som na rozdiel od teba hetero . Nie som ani tvoj nacista ani súdruh ani tvoj apík eštebak . Súdruh na pláž

12.
označiť príspevok

Osvietený muž
   25. 8. 2018, 14:29 avatar
Peter preto lebo list naozaj existoval . Či ho vytvorili po okupáciou alebo po nej sa už nedozvieme . Čo však s určitosťou vieme že rusi tlačili na Dubčeka aby takýto list alebo jeho obdobu podpísal a tento akt legitimizoval . Veriť ľudom ako Bilak nie je lahké ale že list nepodpísal to mu verím . Ano že sa sťažoval v Moskve na demokraciu to chapem ale že by vojska na tankochch pozval je blud .
Prezident Kiska sa vyjadril veľmi stručne a veľmi presne k okupácii .
Vo filme Dubček je veľmi pekne vidieť ako upenlivo sa súdruhovia snažili o legitimizaciu . Keby mali spomenutý list nežiadali by ho druhý krát

15.
označiť príspevok

Osvietený muž
   25. 8. 2018, 14:56 avatar
Boris píšeš , že

" Mladí, ktorí "okupáciu" nezažili, majú plné huby drístov o strašnej a neodpustioteľnej udalosti.. "

Ty patríš do akej skupiny ???

Ja do tej čo okupaciu zažil    

Myslím si Fred náci že ty si vystačíš s nacistickýmiá ruskými konspi stránkami . Vlastnne ako hovoria náci bolšanio nič sa nestalo a okupacia neexistovala a tých 100 000 bratov tu 23 zostalo len na pikniku     Bavím sa

19.
označiť príspevok

Boris muž
   25. 8. 2018, 18:44 avatar
Áno, vtedy si mal ruku v šerblíku a ako vidno, ostala ti tam do dnes deň  

22.
označiť príspevok

Osvietený muž
   25. 8. 2018, 19:55 avatar
sudruh bolšan náci vtedy keď sme vyhnali okupantov som mal presne 23 rokov. okupacia si vyžiadala životy cez 400 ludi z čssr. ekologicke škody v miliardach odstranujeme dodnes za peniaze danovych poplatnikov

27.
označiť príspevok

Boris muž
   27. 8. 2018, 15:27 avatar
Tak vyhnali a trvalo to len 20 rokov a aj to sa rozpadlo ZSSR    

28.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   27. 8. 2018, 15:32 avatar
Čo trvalo 20 rokov? Prítomnosť posádok priateľov zo ZSSR? Na území ČSSR?
Potom máš možno pravdu, ale oni tu boli aj za ČSFR!!
Súhlasí Osvietený

29.
označiť príspevok

Osvietený muž
   27. 8. 2018, 15:36 avatar
pardon ano odchazali z ČSFR to je fakt
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 06:23,  “Považujeme za šťastných tých, ktorí vytrvali. Počuli ste o Jóbovej vytrvalosti...
dnes, 01:43,  Ľuboš Blaha zasa perlí. V podstate je to známa pieseň o dvojakom metri a liberálnom...
dnes, 01:26,  Slniečka sa úpenlivo pohoršujú nad tým, že sa vysmievam ženám (Nicholsonová), ústavným...
dnes, 00:36,  stvoriteľ stvoril anjelov, potom stvoril človeka a povýšil človeka nad anjelov v nebi,...
dnes, 00:27,  a čo ak stačí nahradiť slovo pominúť slovom zastaviť sa a rozvinúť sa
dnes, 00:26,  ak človek nemá priateľa, musí stavať na opore prírody (voda, energia - potrava pre...
dnes, 00:21,  mier je potrebné nájsť čo dvomi slovami znamená mier na tomto svete a vtedy žiadne plány...
dnes, 00:18,  bohatstvo je od hriešnika, ak má 500 000 000 eur podnikateľ je hriešnik a ak zle použije...
dnes, 00:11,  foton zasa si sfetený ? :) A čo robil ten grázel ? Modlil sa ? :)
dnes, 00:05,  Nikto do nikoho neskákal paranoidný esesáčik kotlebovec. :)
dnes, 00:03,  foton akoby si zatočil s tým cigánskym grázlom ? :)
včera, 23:55,  Dnešní totaliťáci len témy zmenili o ktorých sa nesmie hovoriť ale mentálne sú takými...
včera, 23:50,  foton cigánska lúza zasa vyvádzala :) Policajti mali toho grázla, ktorý do nich skákal...
včera, 23:48,  Presne to robili komunisti.... Môžeš pochovať na všetko okrem politikov a politiky........
včera, 23:45,  Vodu kazu a víno pijú....človek musí byť fest dement keď káže o demokracii... Ale s...
včera, 23:45,  my, čo sme prežili život polovicu v socializme a polovicu v kapitalizme, môžeme povedať,...
včera, 23:44,  Najlepší spôsob je kričať to isté a ukazovať na toho s kým nesúhlasíš- toto vedia...
včera, 23:43,  Nechápem človeka ktorý súdi iného za jeho minulosť... Akoby sme boli všetci svätí....
včera, 23:42,  ...ten k0k0t f0t0n sa prenick0val...????*13*13*13
včera, 23:40,  TemnýmyseI - teda kto bol agresívny?
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Žena sa vydáva s nádejou, že manžela zmení. Ale on sa nemení.
Muž sa žení s nádejou, že sa žena nezmení. Ale ona sa mení.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(107 024 bytes in 0,694 seconds)