hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  zdravie  /  téma

Včera navštívil samozvaný vládca Lukašenko nemocnicu v Minsku. Konkrétne to bolo oddelenie, kde sú pacienti liečení na COVID-19.

príspevkov
1
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 2.12.2020 13:05 ardun
posledná zmena 2.12.2020 13:05
1
02.12.2020, 13:05
Lukašenko odmietol masku so štítom a rukavice.
No a potom v obyčajnom rúšku vtipkoval s pacientmi o tom, že v tomto stave by určite neštrajkovali. Tomu všetkému dáva korunu skutočnosť, že pacient, s ktorým Lukašenko komunikoval bol hlavný lekár nemocnice.
Podobné fabulovanie spravodajstva s hercami, či iným komparzom, je v autoritatívnych režimoch, aké panujú v Bielorusku a Rusku štandard. Je to aj ďalší dôkaz toho, že týmto mocipánom je objektivita, pravda a sloboda prejavu ukradnutá.
O povahe tohto druhu "žurnalistiky" sa dozvedela svetová verejnosť relatívne nedávno. Napríklad v prípade Ruska sa podobné fabulácie začali dostávať do širšieho povedomia verejnosti až po aktivovaní kanálov Russia Today, či Sputnik v zahraničí. Rusko tento krok prijalo krátko po rozpútaní ruskej agresie voči Ukrajine v roku 2014, aby vysielalo rôzne protichodné dezinformácie o dianí na atakovaných územiach, aby bol vyvolaný zmätok u verejnosti a predišlo sa tak efektívnemu medzinárodnému tlaku, ktorý by viedol k skomplikovaniu vedenia tohto hybdirného konfliktu.
Vtedy si aj neruské publikum mohlo pozrieť rôzne fabulácie napodobňujúce objektívne spravodajstvo. (odtiaľ aj pojem fake news - falošné správy)
Bez aparátov schopných produkovať falošné spravodajstvo by boli podobné na lži založené režimy konfrontované s objektívnou kritikou vlastného obyvateľstva. A to by takto rigidné spoločenstvá v 21. storočí dlho nevydržali.
O dôvod viac, aby sme si vážili výdobytky slobody prejavu, ktorú naši konšpirátori a šíritelia dezinformácií tak radi zneužívajú. A to aj v snahe popularizovať režimy neslobody v Rusku, či Bielorusku, kde by za svoje konanie, narozdiel od ich liberálnej domoviny, čelili tvrdým trestom.

odkaz
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 94 362 B vygenerované za : 0.094 s unikátne zobrazenia tém : 47 794 unikátne zobrazenia blogov : 818 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Určené len pre maximálnych SEBA-vrahov 😉 Cesta do raja vedie skrz peklo 😉 odkaz Bol SOM "donútený" podstúpiť krst ohňom 😉 Vydal SOM sa na cestu do "pekla" 😉 Lebo SOM bol sklamaný zo sv...

citát dňa :

Vstúpiť do manželstva neznamená vzdať sa slobody, ale vymeniť osobnú slobodu za spoločnú.