Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Vatikán zaplatil v súdnych sporoch takmer 4 miliardy dolárov, aby ututlal sexuálne zneužívanie detí kňazmi

12
reakcií
999
prečítaní
Tému 19. januára 2017, 17:33 založil fajer.

podobné témy:

1.
označiť príspevok

fajer
   19. 1. 2017, 17:33 avatar
Problém s obťažovaním detí ľuďmi z rímsko-katolíckej cirkvi sa objavil už niekoľkokrát a navyše, ako sa zdá, stále pokračuje. Ak ste videli film Spotlight, tak si možno uvedomujete, ako tieto veci prebiehajú. Poďme sa ale pozrieť, ako to vyzerá k dnešnému dňu.

Rímsko-katolícka cirkev zaplatila už mnoho peňazí kvôli nekončiacej epidémií obťažovania detí vo svojich radoch a snaží sa tak zachrániť svojou pošramotenú povesť. Podľa Jacka a Diane Ruhlových z National Catolic Reporter, ktorí sa rozhodli preskúmať túto tému, od roku 1950 utratil Vatikán neuveriteľných 3 994 797 060 dolárov! To je takmer 4 miliardy dolárov vynaložených na to, aby si zachovali svoju dôveryhodnosť. Toto číslo môže byť tiež predmetom debaty, pretože nemôžeme vedieť ešte ďalšiu sumu, ktorú môžu tvoriť "sumy venované na podplácanie".

Tento výsledok je založený na trojmesačnom vyšetrovaní dát, ktoré zhŕňajú viac ako 7800 článkov z Lexis Nexis Academic a NCR databáz a informácie z BishopAccountability.org. Boli použité aj správy z americkej konferencie katolíckych biskupov.

Keby bola táto suma rozdelená do amerických 197 diecéz (voľne preložené ako pobočky), každá z nich by získala okolo 20 miliónov dolárov. Neuveriteľná suma peňazí od tvrdo pracujúcich ľudí, ktorí majú dôveru v dobrú vieru a zámery cirkvi - od ľudí, ktorí sú rodičmi malých chlapčekov, ktorí boli sexuálne zneužívaní - sú použité na zakrytie nechutného zločinu, ktorí páchajú kňazi.

Na začiatku 90. rokov mních, ktorý pracoval vo Vatikáne, otvorene hovoril pre The New Yorker a priznal: "Neverili by ste, aké obrovské množstvo peňazí cirkev vynakladá na zadržiavanie informácií o týchto sexuálnych zneužívaniach." V roku 1992 dostali americké diecézy 400 miliónov dolárov, aby zamietli pod koberec stovky týchto zneužívaní. Bolo to šokujúce, ale od tej doby nedošlo k žiadnej zmene a toto číslo sa len exponenciálne navyšuje. Muži, ktorí riadia Vatikán sú si tohto problému dosť dobre vedomí a aj napriek tomu odmietajú poskytnúť priestor spravodlivosti."

Keď sa pápež František prihováral k stovkám biskupov ohľadom tejto témy, tak povedal: "Uvedomujem si, koľko bolesti na vás za posledné roky dopadlo a dávam vám svoj veľkorysý záväzok priviesť uzdravenie týchto obetí - s vedomím, že ich liečením sa vyliečime aj my - a uistiť sa, že takéto zločiny sa už nikdy nebudú opakovať."

Jeho slová "o veľkorysom záväzku" iba ukazujú, ako zovretá cirkev v skutočnosti je - bojí sa viac o svoju reputáciu, ako, aby sa zaujímala o morálku.

"Ľudia, ku ktorým hovorili, sú tí ľudia, ktorí dovolili týmto pedofilom, aby si mohli vziať svoju korisť vo forme detí." Povedal John Salveson 59-ročný filadelfským biznismen, ktorý bol ako dieťa zneužitý kňazom. "Keď mi dáte sto rokov na to, aby som vybral slovo, ktoré popíše reakciu amerických biskupov na túto krízu, tak slovo" veľkorysý "by to nikdy nebolo."

Terry Mc Kiernan, ktorý prevádzkuje BishopAccountability.org, poznamenal, že František prehliada fakt že mnoho diecéz na svete nezverejnilo mená tých ľudí, ktorí zneužívali a dokonca pokračujú v lobovaní proti premlčacím zákonom, ktoré chránia kňazov pred tým, aby boli súdení za trestné činy z minulosti.

David Clohesy, výkonný riaditeľ Survivors Network of those Abused by Priests (sieť ľudí, ktorí boli zneužití kňazmi), bol v jednej chvíli optimistický, že František bude tlačiť na zmenu, ako cirkev môže zvládnuť tento škandál, ale neskôr stratil nádej. "Nie je tam nič, čo by mohol povedať, že by tomu pomáhalo, pretože katolícki biskupi len predtým hovorili -" Ospravedlňujeme sa, nevedeli sme o tom, urobíme to lepšie. "To isté od nich počujeme už desiatky rokov." Povedal . "Bol to pápež, kto odmietol urobiť kroky, aby odkryl jedného zo zločincov alebo umožnil jeho potrestanie ... Mohol ho jednoducho zbaviť jeho postavenia, znížiť jeho úroveň, umravniť ho alebo dokonca jednoznačne zavrhnúť správanie takto previneného biskupa. Odmietol to, ani u jedného to neurobil."

V priebehu mnoho stoviek rokov, deti trpeli v rukách týchto zločincov, zatiaľ čo zostávali skrytí pod rúškom autoritárskej a čestnej viery. Napriek tomu však organizácia, vyšetrovatelia, reportéri a iní pokračujú vo zvyšovaní povedomia o tomto probléme a katolícka cirkev aj naďalej bojuje proti návrhom zákona, ktoré by zrušili premlčacie lehoty na nahlásenie sexuálnych zneužívaní
Súhlasí Scarlet666

12.
označiť príspevok

Romanov muž
   23. 1. 2017, 21:15 avatar
Skopírované z www.voltaire.netkosice.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

13.
označiť príspevok

Lemmy muž
   22. 6. 2017, 14:48 avatar
V skutočnosti občianske združenie NIFMV len vykráda články z iných webových stránok. Tento článok totiž pochádza z AC.24.cz: Vatikán zaplatil v soudních sporech téměř 4 miliardy dolarů, aby ututlal sexuální zneužívání dětí kněžími.

www.ac24.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Ide o preklad staršieho článku: The Vatican Has Paid Close To $4 Billion To Settle Child Molestation Lawsuits
Alexa Erickson; August 12, 2016
www.collective-evolution.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

2.
označiť príspevok

gabriel pb
   19. 1. 2017, 18:38 avatar
ľudia sa pýtajú, prečo toto dieťa musí toľko trpieť, naša odpoveď je, toto dieťa je syn človeka, deti majú deti, pokiaľ syn človeka je bez detí, nemá nik právo ho nazývať dieťaťom, farár znásilňuje dieťa, tomu farárovi bolo nedopriate milovať, z hriechu vznikol hriech voči synovi človeka, nik z planéty Zem nemá právo súdiť iba ten kto bude pri poslednom súde, dostal si život z Neba a tam končia cesty človeka a na Zemi začínajú

5.
označiť príspevok

fajer
   19. 1. 2017, 19:58 avatar
tvoj posledný súd, si strč do riti...

10.
označiť príspevok

gabriel pb
   21. 1. 2017, 10:42 avatar

3.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   19. 1. 2017, 19:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

4.
označiť príspevok

Ludwig muž
   19. 1. 2017, 19:45

6.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   19. 1. 2017, 21:01

7.
označiť príspevok

veriaci-4
   19. 1. 2017, 21:04

8.
označiť príspevok

Shagara muž
   20. 1. 2017, 04:53 avatar
7,...tvoja sebareflexia ma oslovila Veriaci,....badám u teba pokrok. Byť ponížený v mysli je dobrý začiatok!

9.
označiť príspevok

Billy muž
   20. 1. 2017, 15:05 avatar
nie som veriaci a som za to rád

11.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   21. 1. 2017, 10:58 avatar
Ni si veriaci. Znamená to, že nikomu a ničomu neveríš?
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 15:26,  nevymyšlaj si, s rozpadom sovietskeho zväzu stratila Moskva vela vplyvu aj ekonomickej moci. a...
dnes, 15:26,  A co chcete v mene boha Janka ci jehovu zvestovat ? Vies co nechcem to vediet pokial nemienite...
dnes, 15:26,  15,.....teológ, ale môže človek ako ty, alebo ja určovať ,kto je rozvážny a kto nie?...
dnes, 15:23,  Tak a teraz pravdu ten Havran co sa obuva do blahu to je ten havran ktory pise aj tu na fore ?
dnes, 15:15,  17,..... ale nikdy nie ako JS. Mám dosť rokov, ale som nikoho za celý život nevidel...
dnes, 15:09,  14,....ja som nespomenul ešte mnoho textov, ktoré poukazujú, kto dnes koná Božiu...
dnes, 15:07,  Fašizmus plazivo ovláda EU.
dnes, 15:07,  lebo je obchodná vojna, ktorá vedie do studenej vojny, ak sa veci nezmenia, nemalo byť sa to...
dnes, 15:02,  šťastní ľudia sú prostí ľudia *15
dnes, 14:57,  V Jizerských horách místní obyvatelé obnovili nacistický památník Pro 8, 2019...
dnes, 14:56,  Keby tovar vyrobeny na Cinskom uzemi patril Cine polepsili by si?????:)))
dnes, 14:56,  ondrej miluje primitívov ved je sám primitív ! :)
dnes, 14:54,  ondrej ty nespomínaj demokraciiu a slobodu ked ospevuješ prenasledovanie ľudí za názor
dnes, 14:52,  Ale to je Ruska propaganda, oni len po vojakoch strieľajú a Putler dal príkaz aby napísali,...
dnes, 14:47,  My vysvetli jak môžeš niekoho humanitárne bombardovať *39 keď zomierajú civilisti a...
dnes, 14:45,  autor tejto témy je blbec :) sorryy ale je to tak. https://sk.m.wikipedia.org/wiki/Dawesov_plán...
dnes, 14:45,  Ti slniečkari majú zvláštny meter. Na Tisa vedia nadávať že bol fašista a taky Obama...
dnes, 14:43,  Najväčšiu krv na svojich rukách ma Veľká Británia, veľa obetí z kolonizácie... A nikto...
dnes, 14:41,  Tiež v minulosti robili konflikty nie až v takom merítku ale robili
dnes, 14:39,  31/ Inak ked nieco predas tak ziskavas zodpovednost za to co si predal!!!:))))
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Žial, dnes je doba, kedy byť hlúpym prináša väčšiu pravdepodobnosť profesionáleho úspechu, ako byť múdrym.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(76 634 bytes in 0,497 seconds)