hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  rôzne  /  téma

Vancouver 2010 a typická povaha Slovákov

príspevkov
7
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 2.3.2010 12:26
posledná zmena 2.3.2010 23:18
1
02.03.2010, 12:26
Ako asi väčšina vie, pred pár dňami sa slovenskej hokejovej reprezentácii podarilo postúpiť až do semifinále olypijského turnaja a obsadiť skvelé 4. miesto. Osobne mám z tohto úspechu malého Slovenska vo svete obrovskú radosť (dokonca väčšiu ako keď sme boli majstri sveta, na olympiáde predsa naozaj hrajú najväčšie svetové hviezdy). Na olympiáde to bolo naše prvé semifinále v histórii, na MS sme sa tam dostali naposledy v roku 2004. Na MS v rokoch 2008 a 2009 sme sa nedokázali prebojovať ani do štvrťfinále a tesne pred olympiádou náš tím trápili viaceré zranenia. Zahraničné médiá dnes píšu o slovenskom zázraku na ľade... porážku silného Ruska ani vyradenie favorizovaného Švédska nikto nečakal, šokovali sme celý svet. Ďakujem chlapcom aj trénerovi Filcovi za neopísateľné pocity, je to fantázia. Čo ma však totálne zaráža je postoj slovenských médií a aj mnohých fanúšikov. Absolútne nedokážem pochopiť, ako niektorí hovoria o frustrácii a sklamaní, o neúspechu, dokonca som počul aj názor, že byť štvrtý je ako byť posledný. Vieme, že posledný zápas proti Fínsku nebol žiadna sláva, ale takto kvôli jednému nevydarenému zápasu zhadzovať celý turnaj, ktorý bol mimoriadne úspešný? To hádam nie! Medzi 3. a 4. miestom je rozdiel jednej priečky, nie desiatich. Pred 4 rokmi to sklamanie bolo, to áno, z pozície favorita sme nezvládli štvrťfinále. Ale teraz, keď sme sa z pozície akéhosi čierneho koňa turnaja dostali až do semifinále, o sklamaní jednoducho nemôže byť reč! Ten zápas proti Fínsku predsa nebol ani nijako kľúčový, hralo sa o 3. a 4. miesto, z hry o titul sme už boli vonku. No väčšina Slovákov vrátane mainstramových médií to aj tak dokázala prekrútiť a vyrobiť z historického úspechu sklamanie. Prečo?
none
6

1. 02.03.2010, 12:26

Ako asi väčšina vie, pred pár dňami sa slovenskej hokejovej reprezentácii podarilo postúpiť až do semifinále olypijského turnaja a obsadiť skvelé 4. miesto. Osobne mám z tohto úspechu malého Slovenska vo svete obrovskú radosť (dokonca väčšiu ako keď sme boli majstri sveta, na olympiáde predsa naozaj hrajú najväčšie svetové hviezdy). Na olympiáde to bolo naše prvé semifinále v histórii, na MS sme sa tam dostali naposledy v roku 2004. Na MS v rokoch 2008 a 2009 sme sa nedokázali prebojovať ani do ...

02.03.2010, 23:14
názor že byť štvrtý je ako byť posledný povedal hráč a od neho to beriem. on tam bojoval a má právo ohodnotit účasť a výsledok ako chce. prekrúcanie úspechu v neúspech nie je len naša špecialita. osobne by som tých inteligentov rád videl na mieste našich hokejistov, možno by ten turnaj svojou tuposťou vyhrali.
none
7

6. 02.03.2010, 23:14

názor že byť štvrtý je ako byť posledný povedal hráč a od neho to beriem. on tam bojoval a má právo ohodnotit účasť a výsledok ako chce. prekrúcanie úspechu v neúspech nie je len naša špecialita. osobne by som tých inteligentov rád videl na mieste našich hokejistov, možno by ten turnaj svojou tuposťou vyhrali.

02.03.2010, 23:18
...ale tiez si myslim,ze to povedal zo sklamania a nie ako niektory machry tazkohokejovo muudry.../a mas pravdu,ze si to on mohol dovolit povedat..
none
2
02.03.2010, 14:38
Takého výsledku sa už asi Slováci nikdy nedožijú.Podľa mňa to pôjde už len z kopca.
none
3
02.03.2010, 19:37
podľa mňa sa ožeriem pri hokeji aj keby sme hrali o záchranu .
none
4

3. 02.03.2010, 19:37

podľa mňa sa ožeriem pri hokeji aj keby sme hrali o záchranu .

02.03.2010, 19:56
...ja chlapcom gratulujem...dostojne reprezentovali Slovensko...a skvele sa umiestnili...
👍: ranexil , piskotka
none
5
02.03.2010, 21:45
ze vas to vobec trapi, je mi to uplne jedno...
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 99 258 B vygenerované za : 0.176 s unikátne zobrazenia tém : 50 060 unikátne zobrazenia blogov : 884 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto je online

hľadanie :

blog dňa :

Ahojte som tu noví a volám sa vlado mam 33 rokov a stala sa mi nečakaná udalosť s ktorou si neviem poradiť a potreboval by som od ľudí súrne potrebujem pomôcť☹️ chcel by som sa opýtať či sa tu nenájde dobrý človek ktorý by mi vedel pomôcť do výplaty...

citát dňa :

Škoda krásy, keď rozumu nieto.