Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

V roku 2013 som na DF spochybnil že by sa ruskej armáde podarilo onuce za ponožky vymeniť za päť ročnicu .

14
reakcií
458
prečítaní
Tému 6. novembra 2018, 21:36 založil Osvietený.

podobné témy:

1.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 11. 2018, 21:36 avatar
Uderka ruských trolov ma chcela pod čiernu zem zniesť že zase hanobím rusko

Takže od tých čias a roku 2013 je pekných 6 rokov onuce sa stale nezmenili

Niektoré ruské médiá už upozornili, že prechod ruskej armády k ponožkám nebude jednoduchý a aj zabezpečiť ich dodávky v primeranej kvalite bude zrejme zložité. "Všetci vieme, akej kvality sú ponožky dodávané armáde...Vojaci majú kvôli nim zdravotné problémy," upozornil dnes armádny denník Kadetskoje bratrstvo.

V minulosti bolo v ruskej armáde už niekoľko pokusov nahradiť onuce ponožkami, ale neboli korunované úspechom, pretože vojaci si na onuce zvykli a považovali ich za praktickejšie.

Poslanec Barinov pre RIA Novosti spresnil, že ruská armáda je podľa jeho informácií poslednou armádou na svete, ktorej vojaci namiesto ponožiek používajú onuce.

Výbor ruskej Štátnej dumy pre obranu dnes podporil návrh ministra obrany Sergeja Šojgu, aby armáda do konca roku 2013 prestala používať onuce a nahradila ich vo výstroji ponožkami.

Člen parlamentného výboru pre obranu Igor Barinov označil používanie onucí za prežitok minulosti. "Onuce sa v ruskej armáde používajú od roku 1812. A my žijeme v 21. storočí, treba už rozmýšľať v iných kategóriách," dodal poslanec.

Podľa jeho slov príčinou používania onucí v ruskej armáde bol fakt, že do tradičného ruského kúpeľa sa vojaci dostali len raz do týždňa - väčšinou v sobotu. Podľa Barinova ruská armáda má teraz k dispozícii dostatok financií, aby zabezpečila pre vojakov a dôstojníkov modernú bielizeň a prispôsobila ich vybavenie západným štandardom.

www.teraz.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Scarllete

2.
označiť príspevok

Scarllete žena
   6. 11. 2018, 22:01 avatar
fakt ?

3.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 11. 2018, 22:05 avatar
Prisahám na lietajúci ruský koberec na stene pritlčený hrdzavým klincom a na sväté onuce z petrohradskej trollej farmy na výskum internetu .
Súhlasí Scarllete

5.
označiť príspevok

Scarllete žena
   6. 11. 2018, 22:22 avatar
neboj raz dorazia aj ponozky do ruskej armady, obavam sa ze vtedy uz df nebude existovat, ale god bless the fusaklovy den  
Súhlasí Osvietený

6.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 11. 2018, 22:30 avatar
Scarllete možno už dorazili len ich tradične rozkradli a popritĺkali na steny ak tie koberce tradične .

Vodca sa divil že vojaci majú raz do týždna kupel a plesnive nohy .

Sám vodca sa kupe raz do roka

7.
označiť príspevok

Scarllete žena
   6. 11. 2018, 23:24 avatar
6. teraz ma napadlo, ze boris by mohol zalozit zbierku pre rusku armadu, pre kupu fusakly hehehehe   
Súhlasí Osvietený

8.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 11. 2018, 23:30 avatar
Alebo nech si ju jebne na tu dutu hlavu vybere banku a časť tých dlhov posplaca

9.
označiť príspevok

Scarllete žena
   6. 11. 2018, 23:33 avatar
8. ale pred tym nech im spravi zbierku na fusakle   ked uz maju taku spickovu techniku  
Súhlasí Osvietený

10.
označiť príspevok

Osvietený muž
   7. 11. 2018, 09:00 avatar
Scarllete ako často píšu ruské dezinfoweby a opakujú užitoční idioti majú najlepšiu flotilu lietadlových lodí . Pravda je taká že rusko nikdy nemalo ani jedinú lietadlovú loď . Iba jeden krížnik z roku 1972 toho času nefunkčný. Ono ani nikdy nebol funkčný ak za funkciu nepovažujeme posielanie vlastných stíhačiek do mora .

11.
označiť príspevok

ardzun muž
   7. 11. 2018, 09:46

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

12.
označiť príspevok

Step7 muž
   7. 11. 2018, 10:52

14.
označiť príspevok

ardzun muž
   7. 11. 2018, 12:43

4.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 11. 2018, 22:06 avatar
6 rokov . Ozaj nezastavil sa náhodou v tej krajine čas ?
Súhlasí Scarllete

13.
označiť príspevok

havran
   7. 11. 2018, 11:41 avatar
Osvietený- zase isi prejavil svoju veľkosť ducha a rozhovoril si sa o ničom. Za tých 6 rokov sa zastavil čas aj v tvojej hlave. Zažil som zlomový rok , keď na vojne nám dávali najprv onuce a potom ponožky. Teda viem o čom hovorím. Skús nájsť výhody onúc oproti fusakľom . Tvoja zaujatá hlava to asi nedokáže. Potom ti to poviem.

15.
označiť príspevok

Osvietený muž
   7. 11. 2018, 14:25 avatar
havran i tak sa da hladat vyhodu onuci voči ponožkam a dokazať prečo jedina armada na svete ma onuce. ako sa uvadza v članku preto lebo ponožky su drahe.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 04:25,  šaratica v stredných rokoch. *13
dnes, 04:18,  Úchyl pravidelne ponocuje, pretože v noci mu chodia zákazníci. *13
dnes, 04:11,  Všetci nepotrebujú to čo ty. Ani šaraticu nepijem. *13
dnes, 04:10,  Všetky nicky na diskusnom fóre som ja. *13
dnes, 04:10,  Baptista skus octanovu mast
dnes, 04:09,  Pravda bolí.
dnes, 04:08,  ponoreny Baptista sa ozval
dnes, 04:08,  To je choroba. :)
dnes, 04:06,  Trepeš nezmysly Trkvas. Slovo kresťan nie je odvodené od slova krst. To sú len také babské...
dnes, 04:05,  Thomas Anderson, budes volit Vlast ci niekoho ineho? Ale radsej neodpovedaj, je tu vela smirakov.
dnes, 04:04,  Hlavne že spitý mumlajúci korhel v krčme pod stolom dopadol politicky dobre. ...V odraze na...
dnes, 04:02,  Baptizen = ponárať => Baptisti krstiť => kresťania
dnes, 03:59,  ...no ááá z Putinovej ritnej dierky všetko vidno iba na hnedo. :) Preto tak dopadol i Kiska v...
dnes, 03:54,  Trkvas Anderson o5 nemôže spať, pretože Kiska. :) ...Pretože nie všetci sú úchylovia a...
dnes, 03:51,  ZBieIychKarpatov = Thomas Anderson = meaculpa = auxiliarius = saratica . Smutné rozhovory...
dnes, 03:45,  Najnovšie pravidla pre katolícky "krst". Ponáranie do blata. *13
dnes, 03:41,  Pod dohľadom lekára. *13
dnes, 03:39,  Ešte by sa tu hodil EnaX debatujúci s Immanuelom a dziom.
dnes, 03:35,  Zrejme bol prilíš dobrák alebo ani nechcel intrigovat.
dnes, 03:33,  Samomluva.... V Amerike neplatí to, čo v Rusku. :)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Niektorí ľudia spôsobujú radosť hneď ako prídu. Iní zasa hneď ako odídu.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(70 507 bytes in 0,500 seconds)