Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

V našich domácnostiach sú sošky feng-šuej(žaby, budha, slony) namiesto kríža s Ježišom(krucifix).

94
reakcií
3197
prečítaní
Tému 24. októbra 2015, 19:39 založil lea_pragmaticka1.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
26. 06. 2017
5
26. 06. 2017
8
 
 


1.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   24. 10. 2015, 19:39 avatar
Feng-suej verzus kresťanská výzdoba domu
Feng šuej je dnes asi najpopulárnejšou okultnou praktikou, ktorá rýchlo prenikla do našej spoločnosti. Hovorí sa v nej o harmónii s tzv. energiou „chi“ (čítaj či), a to podľa filozofie jin a jang. Ide o starodávnu čínsku praktiku harmónie človeka s okolím. Podľa tejto pomýlenej filozofie sa premiesťujú predmety v dome, záhradách atď. a robí sa špecifická výzdoba. Základ tejto filozofie tvoria duchovné taoistické elementy – sily jin a jang, ktoré údajne vytvorili svet. Tieto sily sú pokladané za podstatu univerza a ich vzájomné pôsobenie má vraj vytvárať zmeny, ktoré udržiavajú svet v pohybe. Tieto náuky sú jednoznačne nezlučiteľné s kresťanstvom! Ak tieto sily na ľudí naozaj akosi pôsobia, nie sú potom ničím iným, než temnými démonickými silami, zloduchmi v nebeských sférach, pomocou ktorých pôsobí satan, (porov. Ef 6, 12). On chce zamedziť Božej ponuke spásy tým, že sa snaží odviesť ľudí od Boha a držať ich v temnote hriechu. Jin a Jang nevytvorili svet, ale jediným Stvoriteľom, vykupiteľom a Pánom celého vesmíru je Ježiš Kristus, ktorý je jednej podstaty s Otcom! (porov. Iz 42, 5).

Feng šuej sa usiluje pomocou svojich techník dosiahnuť rovnováhu medzi silami jin a jang tým, že „vytvára“ tzv. zdravé, prosperujúce a harmonické prostredie najmä v oblasti bývania. Podľa tohto učenia je zem pokrytá energetickými siločiarami, ktoré pôsobia na človeka, či už pozitívne alebo negatívne. Podľa expertov feng šuej treba pozitívne siločiary – tzv. „šeng ti“ (dračí dych kozmu) – využiť vo svoj prospech a škodlivých siločiar „šar ti!“ (vraždiaci dych) sa naopak treba vyvarovať. Oba typy siločiar majú byť rovnako prítomné v prírodnom, ako aj v umelom prostredí človeka (napr. v byte). Podľa tejto pseudovedy dokážu škodlivý vplyv „šar ti“ eliminovať napríklad zrkadlo, kryštály, sošky slonov, žiab, korytnačky, nábytok, voda, sviečky, záhradné jazierka, mlyny a pod. Preto dnes už pomaly v každej domácnosti vidíme nejakého slona, žaby, či inú potvoru.

Vo feng šuej sa dávajú zvieratám rôzne nezmyselné prívlastky: Napríklad slon vraj predstavuje múdrosť a silu, žaba hojnosť, ropucha vraj prináša bohatstvo. Skrze úctu k týmto predmetom človek odpadáva od Stvoriteľa a klania sa nemým výtvorom. Božie slovo hovorí: „Neurobíš si modlu, ani nijakú podobu toho, čo je hore na nebi, dolu na zemi alebo vo vode pod zemou! Nebudeš sa im klaňať, ani ich uctievať!“ (Ex 20, 4-5)

Feng šuej sa šíri predovšetkým v stavebnom priemysle a výzdobe bytov, kancelárií, obchodov, reštaurácií… Napríklad futbalový štadión Manchester City je postavený na filozofii feng šuej a energiách „tai-chi chuan“ (čítaj taj či čuan – staré bojové umenie). Tieto domnelé neexistujúce energie sa majú postarať o pozitívnu energiu a harmóniu v mužstve. Feng šuej a tai-chi chuan je dnes veľmi obľúbeným prostriedkom „relaxácie a oddychu.“ Existujú i školy Feng šuej ako napríklad škola kompasu, škola foriem a tvarov, škola Black Hat Sect.

Feng šuej preniká do domácností najviac prostredníctvom visiacich zvončekov (v rôznych prevedeniach – z bambusu, kovu, keramiky, skla,…) , ktoré sa umiestňujú nad vchodové dvere (resp. na balkóny, verandy a pod.). V jednej z feng šuej publikácií sa hovorí: „Achátové zvonkohry sú určené na dekoráciu priestoru. Achát je kameňom šťastia, talizmanom umelcov, čistí všetky čakry…“ Toto všetko je podvod a klamstvo. Žiadne čakry neexistujú. Ide v podstate o praxi tzv. odrušovania negatívnych energií. Čakry, negatívne energie, aj ich odrušovanie – to všetko sú vymyslené pojmy označujúce neexistujúce veci. Nikdy neboli vedecky objavené čakry, ani žiadne energie, ktoré sa feng šuej snaží odrušovať. Ide o praktiky pohanských náboženstiev budhizmu a hinduizmu. Umiesťovanie zvončekov feng šuej v domácnosti je okultná praktika spojená s veštením zo zeme (geomantiou) a s mágiou (snaha odrušovať tzv. energie). Kresťan neverí v nejaké talizmany, ale v Božiu pomoc a vedenie. Kráľ Dávid hovorí: „ Bože môj, moja pomoc, tebe dôverujem; ty si môj štít, sila mojej spásy a môj ochranca.“ (Ž 18, 3).

Ďalej z publikácie feng šuej: „Vhodné bude, keď umiestnite do vstupnej haly sošku Budhu, alebo iného orientálneho boha, ako znak priateľského pozdravu a šťastia v dome.“ Tu už je jasná propagácia úcty pohanských modiel, čo vedie k úplnému odpadnutiu od kresťanstva! Toto je hriech proti prvému Božiemu prikázaniu, ktoré znie: „Ja som Pán tvoj Boh…Nebudeš mať iných bohov okrem mňa!“( Dt 6 -7). „Pánovi, svoju Bohu, sa budeš klaňať a jemu jedine budeš slúžiť.“ (Mt 4, 10).

Vo feng šuej sa všetko točí okolo tzv. kozmickej energie, ktorú v Číne nazývajú ‚chi‘, v Indii ‚prama‘ a v Japonsku ‚ki‘. Tu nejde o kozmické energie, ale o démonov! Diabol sa dnes prostredníctvom falošných mysterióznych a okultných náuk z východu snaží duše oklamať, aby pôsobením rôznych „duchovných energií“ prijali tzv. šťastný a harmonický život. Ale toto neprinesie skutočný pokoj do srdca človeka, práve naopak. Jediný zdroj šťastia človek nájde v Bohu: „Skúste a presvedčte sa, aký dobrý je Pán, šťastný človek ,čo sa utieka k Nemu.“( Ž 34, 9).

Vatikánsky dokument “Ježiš Kristus, Prameň živej vody” zaraďuje feng šuej medzi pojmy New Age: „Ide o jednu formu geomantie (veštenia zo zeme), presnejšie je to čínska okultná metóda odhaľovania skrytej prítomnosti pozitívnych, či negatívnych prúdov v budovách a na iných miestach…“ Ide tu skutočne o zmes rôznych povier, veštenia, bájok a nezmyslov, ktoré nemajú nič spoločné s pravdivým životom kresťana, ani so skutočnou vedou.

Praktiky Feng šuej privádzajú človeka k odpadu od viery v jediného a pravého Boha. Ďalej vedú k nezmyselnému strachu, k strate rozumu, a nakoniec ho privedú do démonického otroctva a pod prekliatie. Ak si chce dnes kresťan zachovať úprimnú a spasiteľnú vieru v Ježiša Krista, musí sa od týchto falošných démonických náuk a z nich vychádzajúcich praktík oddeliť a odovzdať svoj život pod Božiu ochranu !

Kresťanská výzdoba bytu

Aká má byť kresťanská výzdoba bytu, domu? Dnes ešte kde–tu sú v kresťanských domácnostiach zavesené na stene kríž alebo obraz Matky Božej. Žiaľ, niektoré byty kresťanov sú vyzdobené okultnými predmetmi, ako napríklad symbolmi zverokruhu, rôznymi zvieracími soškami, soškami Budhu, či nahých postáv a pod. Kresťania prístupní pre tieto veci ľahko príjmu i pohanskú výzdobu podľa feng šuej. Ak sme prijali Krista do svojho života, potom musíme i z našich bytov a domov vylúčiť všetky pohanské symboly, knihy, CD s okultnými filmami, či hudbou a pod. Pohanská výzdoba vnáša do priestorov prekliatie a nepokoj; otvára miesto, kde žijeme, démonickému pôsobeniu. Dnes prežívame desakralizáciu našich bytov – ich znesvätenie. Preto musí nastať ich posvätenie, sakralizácia. Kresťanské obrazy a predmety, ktoré nám pripomínajú sväté veci, majú duchovný význam, navyše ak sú i posvätené, pôsobí skrze ne osobitným spôsobom Božie požehnanie. Pri dverách našich domovov by mala byť nádobka so svätenou vodou, ktorou sa máme prežehnať.

Centrom bytu by nemala byť televízia, skrze ktorú do našich domov vnikol duch sveta a nečistoty. Centrom by mal byť modlitebný priestor (kútik). Toto miesto sa môže zatiahnuť závesom. Večer, alebo vtedy, keď sa chceme spoločne, či jednotlivo modliť, je možné záves odtiahnuť. Mal by tu byť kríž, obraz Bohorodičky Panny Márie, môže tu byť i obraz Kristovej tváre. Nemalo by tu chýbať ani Sväté Písmo. Pozor, nie všetky náboženské obrazy disponujú k modlitbe. S touto reformou bytu je vhodné spojiť ustanovenie času pre spoločnú modlitbu podľa zasľúbenia: “Kde sú dvaja alebo traja v mojom mene, tam som ja medzi nimi.”(Mt 18, 20). K tejto spoločnej modlitbe je asi najvhodnejšie vyhradiť čas od 20. do 21. hod. (tzv. svätá hodina). Tu sa možno modliť sv. ruženec, spievať kresťanské piesne, čítať Sväté Písmo alebo nahlas predkladať Bohu svoje vďaky, chvály, prosby… Potom do našich domovov príde pokoj skrze Ducha Svätého. Potom už nebude miesto pre démonických duchov „chi“, ale Pánom nášho života a nášho domu bude Ježiš.
www.okht.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí omega


2.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   24. 10. 2015, 19:41 avatar
Otázka - dokázali by ste si dať do svojej izby drevený kríž s Pánom Ježišom?


3.
označiť príspevok

dorota
   24. 10. 2015, 19:46 avatar
ja s tym nemam problem lea.
Súhlasí lea_pragmaticka1


5.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   24. 10. 2015, 19:49 avatar
Ja tiež, v ale čase, keď som zaplatená do bludov zlého +okultizmu - som nemala rada kríž, lebo som ho brala ako niečo zlé, negatívne a videla tam len mŕtve telo.

Kto sa bojí alebo nenávidí kríž s Ježišom - je viac ako pravdepodobné, že slúži inému ako Ježišovi.


7.
označiť príspevok

dorota
   24. 10. 2015, 20:04 avatar
ale ono to mrtve telo na krizi aj je. lebo krestania neveria do dnes ze to jk dokazal, neveriamu, preto tie sviatky a velka noc.


8.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   24. 10. 2015, 20:09 avatar
Mnohí kresťania neveria v základné platné veci, robia to len z toho, že sú zvyknutí alebo cítia, že je to správne. V podstate kresťanstve je mnoho tajomstiev, ktoré nie každý má možnosť pochopiť, ale to nie je podstatné, podstatná je viera a prax kresťana. Napr. satanisti vedia, že v sv. prijímanie tzv. oplátke je ozaj prítomný Ježiš Kristus, preto ju ukradnú a použijú a úspešne na službu Zlému, satanistický rituál. V podstate uveria buď osoby osobitne čisté a s prirodzene veľkou vierou alebo osoby veľmi skúšané, zaplatené do Zla - lebo zistia, že funguje Zly, takže logicky funguje aj Boh. Aj to je jedna z ciest, tam už bývalí hriešnici nemajú pochyby, lebo mali prax.


15.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 10. 2015, 20:39 avatar
2....ak by som nerešpektoval 2. Božie prikázanie,tak áno. Ale ho rešpektujem,tak nie. K danému prikázaniu nepotrebuješ odborný výklad..
2.Mojžišová 20 kap.....:"Neurobíš si vyrezávaný obraz ani podobu niečoho, čo je hore v nebesiach alebo čo je dolu na zemi alebo čo je vo vodách pod zemou. 5 Nebudeš sa im klaňať, ani sa nedáš zviesť, aby si im slúžil,+ lebo ja, Jehova, tvoj Boh, som Boh vyžadujúci výlučnú oddanosť, privádzajúci trest za previnenie otcov na synov, na tretie pokolenie a na štvrté pokolenie, v prípade tých, čo ma nenávidia,"
Súhlasí milky945, Wolfe


17.
označiť príspevok

TvojOponent19
   24. 10. 2015, 20:46 avatar
Opäť dokazuješ, že jehovisti sú nebezpečnou sektou. Kresťania sa neklaňajú sochám... ach jáj, dobre Ti mozog vymyli. Stačil nápad jedného povaľača neovládajúceho žiadny z biblických jazykov.


22.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 10. 2015, 21:24 avatar
17....Na Luxe a v TV na iných staniciach je toľko dokumentov a dôkazov,že nevravíš pravdu,až je to zarážajúce. Videl som vela krát aj v svojom rodisku,kostole ,že to tak nie je. Stačí ísť na pútnicke miesta a pochopíš. Tam sa sochy bozkávajú,ľudia sa k ním kolenačky približujú s krvavími kolenami,alebo sa len proste klaňajú drevu./krížu/ bez Ježiša....atd.
Na internete nájdeš toľko dôkazov,že môžeš pozerať do rána,ako sa porušuje druhé Božie prikázanie.
Prikázanie hovorí,že ani len vytvoriť si nemáme sochy,obrazy ,.....ani to nikto nerobí?
A celý SZ je zbierkou textov ktoré sa vysmievajú modlárom ktorí sa klaňajú sochám a obrazom,alebo ich nosia ...atd. Boh má pre ne výrazi ako.....:"nečistota menštruácie,špina,zahnojené modly,strašiak v uhorkovom poli,odporné veci,hnus....atd".
Ján 4:23, 24, : „Praví ctitelia budú vzývať Otca v duchu a v pravde; veď aj Otec takýchto ctiteľov chce mať. Boh je duch, a tí, čo Ho vzývajú, musia Ho vzývať v duchu a v pravde.“ (Tí, ktorí sa spoliehajú na obrazy a sochy ako na pomôcky prejavu oddanosti, neuctievajú Boha „v duchu“, ale sú odkázaní na to, čo vidia svojimi telesnými očami.)
Iz. 40:18, AH: „Komu teda pripodobníte Boha? Alebo aký obraz mu postavíte?“ Má Boh uši,ruky,nohy...?
A opäť historické dôkazy hovoria,že uctievanie obrazov bola záležitosť neskorších rokov,a RKC tu opäť zohrala hlavnú úlohu.
A zaiste vieš,že bola aj éra obrazoborectva?


24.
označiť príspevok

TvojOponent19
   24. 10. 2015, 21:33 avatar
Je to pre Teba veľmi ťažké ale máš len dve možnosti, Buď budeš v sebe živiž predsudky a tým budeš na strane lží, alebo podrobíš svoje presvedčenie sebareflexii a pripustíš, že sa môžeš mýliť. Čo Ty na to. Trúfneš si? Pustíš do svojho vnútra vtieravú myšlienku omylnosti svojho presvedčenia?
Ty neodsudzuješ konkrétne prípady modlárstva v RKC, id ktorých sa dokážem dištancovať aj ja a mať pochopenie pre tých , ktorí tak činia. Ty používaš tieto prípady na ospravedlnenie svojho odmietavého vnímania RKC. To je alibizmus.
No a teraz mi zacituj Katechizmus, čo píše o sochách a umeleckých dielach a aj čo píše o modlárstve.


27.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 10. 2015, 22:02 avatar
24....Oponent,.....nemám predsudky,ale vnímam historické fakty. A ak Boh hovorí,že sa nemáme spolčovať s modlármy,tak koho mám poslúchnuť? Teba,alebo Boha?
A keby som len citoval všetko ,čo sa týka tejto témy z Biblie,tak by nebolo treba ani historických dôkazov. Biblia sa na mnohých miestach vyjadruje k téjto problematike.
Nie je to pod ľudskú dôstojnosť, aby človek, vytvorený na Boží obraz, uctieval neživý predmet? (1. Mojžišova 1:27) O niektorých ľuďoch, ktorí to robili, prorok Izaiáš napísal: „Klaňajú sa dielu niečích rúk, čo urobili prsty niekoho. A pozemský človek sa klania a muž sa ponižuje, a [ty, Boh,] nemôžeš im odpustiť.“ — Izaiáš 2:8, 9.
KATECHIZMUS...181. Kto sa dopúšťa modlárstva?
Modlárstva sa dopúšťa, kto sa klania niekomu alebo nie-
čomu okrem pravého Boha. ....teda jasné potvrdenie modlárstva katechizmom!
188. Prečo uctievame sväté obrazy a sväté sochy?
Sväté obrazy a sväté sochy uctievame
1. preto, lebo nám predstavujú Ježiša Krista a svä-
tých;
2. preto, lebo nás povzbudzujú k pobožnosti.....niečo nepochopiteľné! Tu sa vlastne priznávate k modlárstvu,aj ked viete,že klanať sa smieme iba Bohu. Nechápem oponent,prečo?


32.
označiť príspevok

TvojOponent19
   24. 10. 2015, 22:12 avatar
1192Sväté obrazy v našich kostoloch a domoch majú prebúdzať a živiť našu vieru v Kristovo tajomstvo. Prostredníctvom obrazu Krista a jeho spasiteľných činov sa klaniame jemu samému. Prostredníctvom svätých obrazov presvätej Bohorodičky, anjelov a svätých uctievame tých, ktorí sú na nich zobrazení.

1198Cirkev vo svojom pozemskom stave potrebuje miesta, kde by sa spoločenstvo mohlo zhromažďovať: sú nimi naše viditeľné kostoly, sväté miesta, obrazy Svätého mesta čiže nebeského Jeruzalema, do ktorého sa uberáme ako pútnici.

Prečo klameš a zavádzaš, Shagara?
Súhlasí lea_pragmaticka1


87.
označiť príspevok

Wolfe muž
   26. 10. 2015, 11:17 avatar
No, ked nie, tak nie, no!
www.jesus-is-savior.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
onewayjesus.weebly.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.jesus-is-savior.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Inak, aj keby nebolo uctievanie Marie nebiblicke, je zaujimave, ako vsetci vedia ako Maria vyzerala.

Alebo ako vyzera/l Jezis, n.j. Faustina Kowalska to vie, ze  


4.
označiť príspevok

clear1 muž
   24. 10. 2015, 19:48 avatar
Otázka - nie je soška usmiateho, spokojného, tučného, v lotosovom kvete sediaceho, šikmookého človiečika vhodnejšia dekorácia na vytvorenie pozitívnej energie v domácnosti, ako na kríži umučený mŕtvy človek ?


6.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   24. 10. 2015, 19:51 avatar
v podstate pokiaľ si ateista, asi sa to netýka - skôr si myslím, že sa to dotýka kresťanov, minimálne pokrstených, tak si myslím


11.
označiť príspevok

clear1 muž
   24. 10. 2015, 20:15 avatar
pokrstený som aj ja, a predsa si nemyslím, že by mi soška umučeného mŕtveho človeka mohla nejako spríjemniť domácnosť..


12.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   24. 10. 2015, 20:17 avatar
v poriadku
Súhlasí omega


9.
označiť príspevok

Karola žena
   24. 10. 2015, 20:10 avatar
no a ? ..ak je to pekné umenie, nemám problém..zatiaľ nevidím dôvod meniť svoj dekor interiér. Lea to nejde takto prirovnávať iné kultúry ...kresťanskú symboliku & s Fen Shui ? .. čo je východná kultúra ?

Lea už je iná doba ...nehnevaj sa ,ale týmito témami sa mi zdá, že ľuďom nevedomo upieraš ich slobodnú vôľu pretláčaním svojich bigotných názorov , ..myslíš to dobre..ale v presadzovaní tebe vidiacej správnej veci". ..to vyznieva opačne ))
Súhlasí clear1


10.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   24. 10. 2015, 20:15 avatar
Karola je píšem ako to je. Človek sa rodí a umiera rovnako, jak na počiatku sveta tak aj teraz. Zlo je zlo, dobro je dobro. Existuje prax, ktorá ukazuje čo sa deje, keď človek niečo prestúpi, veľa veci nie je nevinných ako sa zdá. Ja však rozumiem človeku, ktorý tomu neverí alebo realitvizuje. Je to prirodzené. Nikto nikoho nemôže núti, ale zase správne informácie majú miesto, tak ako majú miesto aj bludné učenia, a rôzne zlé veci, ktorými je internet nasiaknutý. V podstate už človek nemá šancu rozoznávať dobré a zlé veci a tých nástrah je celé more.


13.
označiť príspevok

Karola žena
   24. 10. 2015, 20:37 avatar
nijako to nie je.., len ty si prepadla do akéhosi "zajatia" viery, slepej viery sa mi zdá,...všetko je o človeku..aj keby mal doma samých hadov a pirane, to ešte neznamená, že ten človek je zlý, ..keby mal doma samé modly a kríže, z namená to že je dobrý ? ...podstata dobra človeka spočíva celkom v niečom inom..a nikajo to nesúvisí s jeho vierou či nevierou akoukoľvek ..či v čokoľvek..

lea neovplyvňuj ľudí svojim kresťanským presadzovaním takýchto názorov,..myslím, že už konáš hriech..ak to beriem z tej vašej stránky. tlačíš na pílu,.. málo lásky cítim z tvojich slov ,..kážeš, ale nedávaš,...pochopila si ? ..neprijímaš

Feng shui je veľmi stará a múdra čínska náuka, má svoje opodstatnenie..


14.
označiť príspevok

TvojOponent19
   24. 10. 2015, 20:38 avatar
Pokiaľ človek nemá kríž v srdci, na stene mu nepomôže.
Modlitba slova sa dá nahradiť rovnocennou modlitbou skutku.


16.
označiť príspevok

milky945 muž
   24. 10. 2015, 20:46 avatar
Lea, chceš mať v dome kríž s Ježišom? Prečo, keď Kristus tam už nie je? Veď bol vzkriesený.


18.
označiť príspevok

TvojOponent19
   24. 10. 2015, 20:48 avatar
Skús si na to odpovedať.


20.
označiť príspevok

milky945 muž
   24. 10. 2015, 21:14 avatar
Nebudem si dávať servítku pred ústa a poviem to tvrdo, ako to vidím ja:
Ak symbolom cirkvi je kríž s Ježišom, potom taká cirkev je tam, kde bol Kristus v čase zomierania na kríži, v starej / Mojžišovej zmluve.


21.
označiť príspevok

TvojOponent19
   24. 10. 2015, 21:18 avatar
Servítku si pred ústa dávať nemusíš, lebo nás oddeľujú monitory.  
No a teraz vysvetli to, čo si napísal.


26.
označiť príspevok

milky945 muž
   24. 10. 2015, 21:51 avatar
čomu nechápeš oponent?
Je kríž s Ježišom / krucifix symbolom rímskej cirkvi? Máte ho všade možne, tak asi je. Uctievate tým zomierajúceho Krista. Ale zomierajúci Kristus na kríži bol ešte stále v starej zmluve, nakoľko tam bol od svojho narodenia až do svojej smrti. Stará zmluva skončila až jeho smrťou na kríži.

To len tak na okraj. A teraz k tej servítke ...  


28.
označiť príspevok

TvojOponent19
   24. 10. 2015, 22:04 avatar
Anooo? A kedy začala Nová zmluva? Môžeš odpovedať aj bez servítky  


30.
označiť príspevok

milky945 muž
   24. 10. 2015, 22:08 avatar
odbiehaš od témy a ešte si nič nepovedal k tejto téme


36.
označiť príspevok

milky945 muž
   24. 10. 2015, 22:25 avatar
Bez servítky ti dám odpoveď, ktorú som si musel premyslieť / zvážiť, preto som to zahral do out-u v 30.
Nová zmluva začala v deň letníc pre tých, na koho zostúpil duch svätý. Samozrejme potom sa pridávali ďalší pokrstený v skutkoch apoštolských.


39.
označiť príspevok

TvojOponent19
   24. 10. 2015, 22:42 avatar
Kristus spečaťuje novú zmluvu svojou krvou dkc.kbs.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Teda jeho smrťou je spečatená už existujúca nová zmluva.


47.
označiť príspevok

milky945 muž
   24. 10. 2015, 23:08 avatar
A kedy začala nová zmluva, keď jeho smrť spečatila existujúcu novú zmluvu?


48.
označiť príspevok

TvojOponent19
   24. 10. 2015, 23:12 avatar
Dobrá otázka na teológa, nie na mňa. Ja by som usudzoval na Poslednú večeru. (Toto je krv novej a večnej zmnluvy, toto robte na moju pamiatku... atĎ...


69.
označiť príspevok

milky945 muž
   25. 10. 2015, 00:10 avatar
Nová zmluva nezačala pri poslednej večeri. Peter by nezaprel Krista v novej zmluve / v moci ducha svätého ani raz a v ten večer to spravil tri krát. Potom tu máš evidentný symbol konca starej zmluvy: chrámová opona sa roztrhla až po smrti Ježiša Krista. Boh opustil svoj chrám v Jeruzaleme.


70.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 10. 2015, 00:16 avatar
69.......Za dní proroka Jeremiáša Boh predpovedal v súvislosti so svojím ľudom niečo nové. Čítame: „‚Hľa, prichádzajú dni,‘ je Jehovov výrok, ‚a ja uzavriem novú zmluvu s domom Izraela a s domom Júdu, nie takú, akou bola zmluva, ktorú som uzavrel s ich predkami v deň, keď som ich vzal za ruku, aby som ich vyviedol z egyptskej krajiny, „moja zmluva, ktorú oni zrušili, hoci som ich mal v manželskom vlastníctve,“ je Jehovov výrok.‘ ‚Veď toto je tá zmluva, ktorú uzavriem s domom Izraela po tých dňoch,‘ je Jehovov výrok. ‚Ja vložím svoj zákon do nich a napíšem im ho do srdca. A ja sa stanem ich Bohom a oni sa stanú mojím ľudom.‘“ — Jeremiáš 31:31–33.

Základ tejto novej zmluvy bol položený, keď v roku 33 n. l. Ježiš zomrel a potom predložil hodnotu svojej preliatej krvi svojmu Otcovi. (Lukáš 22:20; Hebrejom 9:15, 24–26) Ale táto nová zmluva vstúpila do platnosti až vtedy, keď bol na Letnice 33 n. l. vyliaty svätý duch a zrodil sa nový národ, „Boží Izrael“. (Galaťanom 6:16; Rimanom 2:28, 29; 9:6; 11:25, 26) Keď apoštol Peter písal pomazaným kresťanom, vyhlásil: „Vy ste ‚vyvolený rod, kráľovské kňazstvo, svätý národ, ľud pre zvláštne vlastníctvo, aby ste široko-ďaleko oznamovali znamenitosti‘ toho, ktorý vás povolal z tmy do svojho podivuhodného svetla. Lebo kedysi ste neboli ľudom, ale teraz ste Božím ľudom.“ (1. Petra 2:9, 10) Výnimočný vzťah medzi Jehovom a telesným Izraelom sa skončil. V roku 33 n. l. telesný Izrael stratil Jehovovu priazeň a získal ju duchovný Izrael, kresťanský zbor, ‚národ, ktorý prináša ovocie‘ mesiášskeho Kráľovstva. — Matúš 21:43.
Súhlasí milky945


88.
označiť príspevok

Wolfe muž
   26. 10. 2015, 11:21 avatar
Hmm myslim, ze Jezis na krizi je skor pripomienka toho, ze zomrel za nas, nie ze stale visi na krizi...

Inak novy zakon sa zacal pisat od jeho narodenia..
Ale svoje zakony (tie dva) dal este pred smrtou, a to je ta nova zmluva, ci nie?


93.
označiť príspevok

milky945 muž
   26. 10. 2015, 22:52 avatar
Wolfe, pri uzatvorení zmluvy musia byť dve strany. Ak nová zmluva začala narodením Krista, s kým z ľudí bola uzavretá? Veď na miesto narodenia Ježiša prišli len 3 králi a potom museli újsť do Egypta. Nebol tu nikto vhodný / pripravený. Preto má zmysel hovoriť, že nová zmluva začala až pre hŕstku ľudí na turíce / letnice, keď na nich zostúpil duch svätý. To bol vlastne ich krst. Prečítaj si 70, pekný sumár.

Čo je nová zmluva? To je dobrá otázka, ktorú neviem odpovedať. Neviem povedať, aký je text novej zmluvy.
Tie dve prikázania, ktoré si asi myslel a necitoval ...

".... milovať budeš svojho Boha, z celého svojho srdca, z celej svojej duše, z celej svojej mysli a z celej svojej sily. To je prvé prikázanie. A druhé podobné je toto: Milovať budeš svojho blížneho jako samého seba! ...." (Mk 12,30-31)

... asi nebudú text novej zmluvy. Nemajú formuláciu / formu zmluvy na rozdiel od formulácie starej zmluvy (Exodus 20). A zákonník, s ktorým tam Ježiš komunikoval, nemohol vedieť, čo je v novej zmluve, keď sám bol v starej / Mojžišovej zmluve.


94.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 10. 2015, 00:45 avatar
Novy zakon je v podstate zrekapitulovanie toho stareho..

Mimochodom, mozeme povedat, ze nova zmluva zacala poslednou vecerou..

Podobne po večeri vzal kalich a hovoril: "Tento kalich je nová zmluva v mojej krvi. Toto robte, kedykoľvek ho budete piť, na moju pamiatku."


23.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 10. 2015, 21:31 avatar
16...ved kto by si dal popravný nástroj na ktorom trebars umučili,zabili niečieho otca do izby a takto morbídne by si ho pripomínal? To platí aj na Ježiša. Drevo /"kríž"/bol symbol potupy,prekliatia.
Je vela historických kníh,ktoré pojednávaju,že kríž ne nekresťanský symbol! Aj teraz je jedna v našich knihikupectvách.
Súhlasí milky945


25.
označiť príspevok

TvojOponent19
   24. 10. 2015, 21:35 avatar
Doplnok TvojhoOponenta: Vo vašich kníhkupectvách falošnej cirkvi....


29.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 10. 2015, 22:05 avatar
25...nie!, .......v knihikupectvách na Slovensku. JS nemajú knihikupectvo. A narážal som na knihu ,ktorú mám....:"Tojomstvo kríža-Niemojewski.


33.
označiť príspevok

TvojOponent19
   24. 10. 2015, 22:16 avatar
Výborne, tak nám cituj z tej knihy  


38.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 10. 2015, 22:33 avatar
33...OK....str.31...:"Potupný nástroj mučenia sa nikdy nestal symbolom úcty". A táto kniha hlavne rozoberá predkresťanské kríže a to ako sa dostal do kresťanstva konvertitami z pohanov.
"Bol to pôvodne pohanský symbol......a že on je nadalej pohanským symbolom,nie kresťanským". Str.28-29
"Kedy sa nástroj potupného trestu vzniesol na hodnosť znaku vykúpenia? Odpoved znie krátko: Nikdy." str.30....atd


41.
označiť príspevok

TvojOponent19
   24. 10. 2015, 22:49 avatar
Symbol sa stáva symbolom vtedy, ak nejakému znaku alebo predmetu priradíme vlastnosti, ktoré v nás má pripomínať. Ak sa kresťania zhodli na tom, že kríž tvaru, na akom bol JK ukrižovaný, bude zastupovať nejaké hodnoty, stal sa symbolom.
Tvoje nikdy zhorelo ako suchá slama  
Aj česká vlajka bola pôvodne československá a už nie je. To, že existuje veľa foriem krížov neuberá význam symbolu kresťanského kríža. Ak je podľa Teba kríž pohanským symbolom, tak je to len Tvoja osobná vec, že ho za taký považuješ - máš na to právo. Priradil si rovnako vyzerajúcemu krížu ako je kríž kresťanský iné vlastnosti a naplnil si svoj pohanský kríž iným obsahom.


44.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 10. 2015, 22:59 avatar
41....oponent,ale nehovoríš o prvotných kresťanoch! RKC bola už len náhražkou tejto cirkvi,....svetskou a mocenskou. Tá zmena bola taká radikálne,že historici opisujú túto zmenu slovami: cirkev prenasledovaná sa zmenila na cirkev prenasledovateľov".
Alebo že sa "stala prostitútkou ríše"./Johnson/
A nezabúdaj....kresťania sa nechávajú viesť Božím slovom. A to sa vyjadruje k takýmto "symbolom" jasne.
To na margo toho,že kresťania neurčujú ako a čo,......ale Boh. Druhé prikázanie a iné výstrahy mne nedovolujú neposlúchnuť Boha. Vážim si ho,/a poslúcham/ aj svoj život.


46.
označiť príspevok

TvojOponent19
   24. 10. 2015, 23:08 avatar
To je vývoj a ten je prirodzený. Sú snáď jehovisti raní kresťania?
Výklad biblických textov je nutný najmä preto, aby sa tí dušujúci sa, že poslúchajú iba Boha, navzájom nevyvraždili. Vďaka bohu za vatikán a pápežov, ktorí svojimi rozhodnutiami a výkladom vnášajú do nauky poriadok a jednotu.


31.
označiť príspevok

veriaci-3
   24. 10. 2015, 22:12

Príspevok bol vymazaný administrátorom.34.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 10. 2015, 22:19 avatar
31......historicky je doložené,že nie. Pôvodné slovo stauros sa chápalo ako...:"drevo,brvno,hrada,kôl". Poprava na tomto jednuduchom kole bola menej pracná a drevo tiež nebol zanedbateľný artikel v tej dobe.
Kríž je jednoznačne pohanská doména.
Companion Bible/Oxfordská univerzita/, uvádza: „[Stauros] nikdy neznamená dva kusy dreva spojené v nejakom uhle... Nič v gréčtine [Nového Zákona] nenaznačuje, že by išlo o dva kusy dreva.“
Historik Achen, poznamenáva: „Je nepravdepodobné, že kresťania v prvých dvoch storočiach po smrti Ježiša používali symbol kríža.“ Dodáva, že pre raných kresťanov musel byť kríž „hlavne symbolom smrti a zla, podobne ako pre neskoršie generácie gilotína či elektrické kreslo“.


37.
označiť príspevok

TvojOponent19
   24. 10. 2015, 22:31 avatar
Trest smrti vykonali Rimania tí nepoznali ukolovanie, ale ukrižovanie. Ukrižovanie ako poprava na kríži bol spôsob exekutívy podľa Rímskej ríše - na smrti nemali nárok žiadne iné národy. Kristus si neniesol na Glogotu kôl, ale vodorovné brvno. Podľa Teba by Kristus musel niesť zvislé brvno?

Rímski občania nemohli byť ukrižovaní, provinční zločinci však mohli byť potrestaní ukrižovaním najmä za vzburu. Rimania používali ukrižovanie od dôb púnskych vojen (3. stor. pr. Kr.); zrušil ho až Konštantín Veľký v 4. stor. po Kr. Židia poznali ukrižovanie ako trest za velezradu, avšak len v dobe pred Herodesom Veľkým. Vtedy malo byť týmto spôsobom popravených okolo 800 farizejov. Židia ho však už nepoužívali po príchode Rimanov do Júdska

Zo zmienky o tabuľke nachádzajúcej sa nad Ježišovou hlavou (porov. Mt 27,37) vyplýva, že Ježiš bol ukrižovaný na kríži typu crux immissa. Tento kríž sa skladal z dvoch brvien, vertikálneho (lat. stipes) a horizontálneho (lat. patibulum). Patibulum sa tak nazývalo podľa toho, že toto brvno slúžilo na zatváranie dverí, aj na trestanie otrokov. Najskôr sa tu používala tzv. furca (v tvare obrátenej litery V), neskôr sa na trestanie otrokov používalo rovné brvno - patibulum.[2] Ježiš na svojej krížovej ceste pravdepodobne niesol iba patibulum. Stipes už bol vsadený na mieste ukrižovania. Jeho dĺžka sa odhaduje na 4 metre. Jeden meter bol vsadený do zeme, chodidlá ukrižovaného boli asi vo výške 1m nad zemou a pri výške tela okolo 170 cm zostáva ešte asi 30 cm, čo bolo miesto pre tabuľku, na ktorej sa uvádzal dôvod popravy (lat. causa poenae).[3] Tabuľku si odsúdený niesol sám na krku alebo ju pred ním niesol vojak. Z toho vidieť, že rímska poprava mala exemplárny charakter na odstrašenie ostatných.
Na brvne stipes boli dva výčnelky: sedile a suppendaneum (suppedaneum). Sedile bolo istým výstupkom na spôsob kolíka, na ktorom ukrižovaný akoby sedel. Suppendaneum, resp. suppedaneum (z lat. pendo - visieť; pes, pedis - noha) bola opora, o ktorú sa ukrižovaný mohol opierať nohami. Tieto detaily na Ježišovom kríži alebo vôbec na krížoch odsúdencov určite neboli na zmiernenie ich bolestí, ale naopak, na ich zväčšenie a predĺženie. Ukrižovaný tak skonával na kríži aj niekoľko dní.[4]


42.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 10. 2015, 22:51 avatar
37....nie je to pravda. Tých dôkazov je toľko,že aj samotní katolíci,alebo protestanti/historici/ poukazujú na tieto fakty,že Ježiš bol popravený na kole.
Vieš,to by až taký problém nebol/kríž,kôl/,ale to,....ako sa k tomu staviame?! A práve to je to modlárstvo. Katechizmus RKC to potvrdzuje. Ved je to tam napísané!
Uznávaný britský učenec W. E. Vine predkladá tieto nespochybniteľné fakty: „V polovici 3. stor. n. l.... boli do cirkvi prijímaní pohania... a z väčšej časti im bolo povolené ponechať si pohanské znaky a symboly. Preto bolo Tau alebo T... s priečkou posunutou nižšie, prijaté.“ — Vine’s Expository Dictionary of Old and New Testament Words.
New Catholic Encyclopedia: „Znázornenie Kristovej výkupnej smrti na Golgote sa neobjavuje v symbolickom umení prvých storočí kresťanstva. Raní kresťania, ovplyvnení zákazom rytín v Starom Zákone, sa zdráhali zobrazovať dokonca aj nástroj Pánovho umučenia.“ — 1967, zv. IV, s. 486.

Dielo History of the Christian Church (Dejiny kresťanskej cirkvi) o kresťanoch prvého storočia hovorí: „Vôbec nepoužívali krucifix ani žiadne hmotné znázornenie kríža.“ — New York 1897, J. F. Hurst, zv. I, s. 366.


45.
označiť príspevok

TvojOponent19
   24. 10. 2015, 23:03 avatar
Ale to nie sú žiadne fakty použiteľné na potvrdenie teorie kolu namiesto kríža.

Toto nástojčivé tvrdenie na tvare kríža má za cieľ sa vyhraniť voči RKC a viesť zápas o jej zničenie.
Vysvetli mi, ako na smrť zbičovaný Kristus po tortúre mučenia mohol niesť kladu ťažkú nejakých 80 kg? Je to blbosť.
Súhlasí lea_pragmaticka1


51.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 10. 2015, 23:17 avatar
45...blbosť je keby mal niesť dve klady! A ešte raz....dôraz kladiem na používanie tohto predmetu potupy a klaňaniu sa mu. To ty odbočuješ.
A pamätaj,že Ježiš bol zdravý muž a dokonalý. A neviem ako si prišiel na 8O kg.


52.
označiť príspevok

TvojOponent19
   24. 10. 2015, 23:24 avatar
51 Ty nečítaš, čo Ti píšem? Prečo by mal niesť dve klady? Veď tá zvislá už bola za mestom zakopaná v zemi, prinajmenšom bola na popravisku. Niesol len vodorovné brvno. To zvislé brvno kríža alebo kola by muselo byť dlhé najmenej 4 metre a musel by mať ten hranol odhadujem najmenej 25x25 cm. Skôr viac. Ježiš Kristus bol človekom so všetkým, čo k tomu patrí. Zdravý muž po rímskom bičovaní - to nezriedka neprežili iní zdravší od Krista. Bičovanie, stres... či si myslíš, že JK bol sado-maso a bolesť mu spôsobovala potešenie?


91.
označiť príspevok

Wolfe muž
   26. 10. 2015, 11:39 avatar
Ked tak ale rozmyslam, ako presne mu pomohol Simon Cyrenejsky?
Co presne mu pomahal niest?
Patibulum je priviazane na rukach..


92.
označiť príspevok

stevka žena
   26. 10. 2015, 14:00 avatar
Matus ani nespomina, aby Jezis vobec niesol kriz, Simon mu ho mal niest uz pri vychadzani z palaca.


90.
označiť príspevok

Wolfe muž
   26. 10. 2015, 11:36 avatar
Hmm citam postupne, nevsimol som si, ze ma uz niekto predbehol s tym patibulum


89.
označiť príspevok

Wolfe muž
   26. 10. 2015, 11:31 avatar
Hej, a odsudeni nenosili patibulum, s ktorym boli zaveseni na ten kol


35.
označiť príspevok

TvojOponent19
   24. 10. 2015, 22:21 avatar
Citujem: Symbol potupy a prekliatia...
Aj o pohári s vodou môžeš tvrdiť, že je poloprázdny či poloplný. Oba výroky sú pravdivé. Optimista - človek veriaci v nádej, bude tvrdiť, že pohár je poloplný. Pesimista bude v ňom videť to isté, čo Ty vidíš na kríži.

Vôbec ale vôbec nerozumieš katolíckej nauke a chceš ju súdiť. Ako som vravel, potvrdzuješ to, čo som tu písal opakovane - slúžiš falošnej cirkvi a hlavným tvojim zákonom nie je láska, ale nenávisť. Vidíš v RKC to, čo vidia Slovanisti v Spartakovcoch - súpera, ktorého treba zničiť.


40.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 10. 2015, 22:42 avatar
35.....nie oponent. Riadim sa slovami Krista..:"Lebo boríme úvahy a všetko povýšené, čo sa pozdvihuje proti poznaniu Boha,+ a privádzame každú myšlienku do zajatia, aby sme ju urobili poslušnou Kristovi;" 2 Korinťanom 10 kap.
Bol som dlhé roky katolíkom,....a aj dnes študujem ich náuky aby som mohol konať v zmysle daného textu, a odhalovať lži ktoré privádzajú ľudí do záhuby!
Istý vzdelanec napísal:...."Ten ,kto hlasno nevyjadruje pravdu,ked pravdu pozná,robí zo seba spoluvinníka podvodníkov a falšovateľov". A to majú kresťania robiť. A to nezmeníš!


43.
označiť príspevok

TvojOponent19
   24. 10. 2015, 22:57 avatar
40 pre toto nemám rád jehovistov. Ak ich usvedčíš zo zaujatosti, zneužijú bibliu a Krista na to, aby utĺkli oponenta do bezvedomia a nemuseli priznať omyl. Tvoj príspevok č.40 je snahou ujsť od témy. Čo sa týka Tvojej katolíckej minulosti, ktoru sa snažíš podlizovať katolíkom v snahe o ich pomätenie a poblúdenie, tak je zjavné, že si bol rovnakým katolíkom ako Hitler a preto si sa rovnako ako on dostal na scestie. Kým sekulárny humanista Hitler zneužíval povytrhané vety z biblie na presadenie nacizmu, ty zneužívaš rovnako povytrhané vety z biblie ne odradenie veriacich od RKC. Ty aj Hitler vidíte v RKC nepriateľa.


49.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 10. 2015, 23:13 avatar
43....oponent. Katolíci /povedané katolíkmi/ sú v drvivej väčšine ateisti. Aj ked boli pokrstení,ale tým to padlo a nemajú nič spoločné s vierou. A nebol len Hitler poblúdený,ale takých vodcov bolo viac. Ja ked čítam o Jasenovaci,tak viem akému Bohu slúžite. Už som písal,že aj esesáci sa pohoršovali nad ukrutnosťami katolíckych ustašovcov. Kde boli aj mnísi,kňazi.
Nespomenul si ani Franka,Musolíniho ...atd. Ak boli "poblúdení" prečo ich matka cirkev tak zvelebovala a dávala im vyznamenania a uznania a vrúcne modlitby?
A povedz....čo som vytrhol z Biblie? To robíte vy! Príklad...takto cituje Katechizmus druhé prikázanie...:"Nevezmeš meno Božie nadarmo." Ani tento preklad nie je správny,....ale je to o tom,že sa tam nespomína to ,čo teraz rozoberáme. To RKC pekne vyškrtla. Prečo?
A na JS nenájdeš ani jeden taký dôkaz s nepoctivým narábaním Biblie.


50.
označiť príspevok

Lemmy muž
   24. 10. 2015, 23:16 avatar
Aj katolícky kňaz Gavenda tvrdí, že nie sú katolíci, len "pokrstení". www.aktuality.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


53.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 10. 2015, 23:27 avatar
50 ja som pochopil,že sú pokrstení,ale nie sú kresťania. Teda,že nežijú kresťansky. A je zaujímavé,že ak Kristus učil oddelenosti od sveta,politiky....tak Gavenda si to želá. Čo tam po Ježišovi a neutralite........Augustín zmieril svet s kresťanstvom,a tak sa počúva on a nie Ježiš.


54.
označiť príspevok

Lemmy muž
   24. 10. 2015, 23:30 avatar
Áno, ale keď ide o peniaze zo štátneho rozpočtu, tak vtedy je katolíckemu kléru každý občan dobrý, že sa hlási ku katolíkom, aj keď nežije kresťansky.


57.
označiť príspevok

TvojOponent19
   24. 10. 2015, 23:32 avatar
54 nie tak dávno si tvrdil, že príspevok cirkvi sa nevypočítava z počtu veriacich... Už zase tvrdíš niečo iné?


59.
označiť príspevok

Lemmy muž
   24. 10. 2015, 23:35 avatar
To nie je môj názor, len konštatujem, čo tvrdí tvoj pastier Korec. adam.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Platy kňazov sa odvíjajú od počtu kňazov, ale kňazi pre svoju obhajobu o potrebe platu od štátu používajú argument, že koľko veľa je na Slovensku "matrikových" kresťanov.


56.
označiť príspevok

Lemmy muž
   24. 10. 2015, 23:32 avatar
Mne sa páči na Jehovových svedkoch, že sú v odluke, že nechcú byť kolaboranti ako katolíci.


58.
označiť príspevok

TvojOponent19
   24. 10. 2015, 23:34 avatar
56 Tebe sa páčia z rovnakého dôvodu aj islamisti...že vraždia kresťanov...


60.
označiť príspevok

Lemmy muž
   24. 10. 2015, 23:36 avatar
To je tvoj blud! Si hlupák, že o mne takú podlosť tvrdíš. Prakticky ty tiež nie si kresťan, ale len fanatik, čo tára dve na tri.


63.
označiť príspevok

TvojOponent19
   24. 10. 2015, 23:47 avatar
argumentum ad hominem...


61.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 10. 2015, 23:40 avatar
58.....Oponent chcel tým povedať,že RKC tak narábala s JS/zabíjala/,ale nikdy nie JS.


64.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 10. 2015, 23:49 avatar
56....asi RKC nečítala tú stať Písma,kde sa píše...:"Zadarmo ste dostali,zadarmo dávajte". A tiež state o kresťanskej neutralite.
Alebo možno majú len iný výklad týchto veršov? 


55.
označiť príspevok

TvojOponent19
   24. 10. 2015, 23:31 avatar
49 daj si pauzu, Shagi.

Ty čítaš o Jasenovaci a vieš o mojej viere podrobnosti (prečítaj si o Jasenovaci aj na mojom portále) Ty čítaš o Jasenovaci diela manipulovatívne Komu slúžiš?
Poukazuješ na pochybenia katolíkov, no ty tieto pochybenia zneužívaš na odsúdenie celej cirkvi.
Že som nespomenul Franka alebo ateistu Musoliniho? Je snáď táto téma o fašizme? Mal som spomenúť aj Stalina? ..

Čo sa týka nepoctivého narábania Biblie, nájdem Ti toho veľmi veľa - napríklad odmietanie transfúzie nie je podobreté Bibliou, ale len prekrútením jedného verša.


62.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 10. 2015, 23:43 avatar
55-teším sa. Ale zabudol si na SZ. Tam je toho o krvi neúrekom. A má to jasnú ,výpovednú hodnotu. A daný zákaz ak sa nerešpektoval sa trestal smrťou. A to nebolo len tak,mírnix-tírnix.


65.
označiť príspevok

TvojOponent19
   24. 10. 2015, 23:50 avatar
V staroveku poznali transfúziu? 


67.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 10. 2015, 00:02 avatar
65....pojem -"zdržiavať sa krvi" sa týkal všetkých spôsobov používania krvi. Aj ked vtedy nebola transfúzia.
Krv sa mala vyliať na zem. Či už sa jé,alebo pije,alebo si ju dávame do žíl je jedno. Ak to lekár povie ,že sa máš zdržiavať alkoholu,nebudeš ho piť a budeš si hned pichať do žíl/pŕv zaberie- /...?
Ale tu nejde len o texty,zákazy....ale o pochopenie prečo tak mali robiť? Aké miesto má krv v NZ a SZ?


66.
označiť príspevok

TvojOponent19
   24. 10. 2015, 23:51 avatar
62 Takže budú jehovisti vraždiť lekárov podávajúcich transfúzie?    


68.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 10. 2015, 00:09 avatar
66....nie,...JS spolupracujú s nemocnicami a majú na to vyškolených ľudí. A sú aj iné alternatívy a už som písal,že sme v dobe,ked sú na tom lepšie tí,čo odmietajú krv./rekonvalescencia sa skracuje,a úmrtnosť nie je vyššia ako u tých ,čo ju prijímajú/. Citoval som odborníkov v tejto oblasti-tu na DF.
Ale stále platí,....JS odmietajú krv nie z medicínskeho dôvodu,...ale z náboženského!


19.
označiť príspevok

Karola žena
   24. 10. 2015, 20:58 avatar
Lea..chcem ti povedať, ..ty si dobrý človek, ..potrebuješ dostávať lásku, nachádzaš ju vo viere, ..ale myslím si, že potrebuješ dostávať lásku fyzicky od človeka, pohľadením duše..verím že stretneš človeka , čo ti lásku touto formou dá,..(nemyslím rodiča ani neterky ) ..človeka, čo ťa bude milovať ..vzájomná laska, ..miluj je krédo ))
Súhlasí milky945


73.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   25. 10. 2015, 01:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.75.
označiť príspevok

ranexil muž
   25. 10. 2015, 01:39 avatar
ale boze. Takto sa mozeme aj my muzi divat na vas. Ved si to zober, mate tam, len nejaku picu. Kazda ma nejaku picu, ako kazdy z ans ma nejaky kokot.
Toto nie je ta relevancia ...
Laska je i tak picovina.
Teda presnejsie najdi si zakazanu knihu; Mysterium lasky k ludskemu druhu..specifikacie satana a mkaela.

Jassne nenajdes, je to v sanskrite a este aj v inej dimenzii. Takze potrebujes najskor naucit svoju hnijucu dusu kopnut do riti aby niekam sla okrem tohto sveta, potom potrebujes tam este neskapat, lebo v medzisvete ta zajebu aj ked budes koulit ocima jak bohyna.
A ked tam zajdes, tak pochopis, ze nemas ani hiovno aby si sa ku tej knihe dostala. Budes tam musiet robit. A zrazu namiesto bohatstva co tu ams budes mat hovno .
Takze este raz ta uvidim, ze nedavas chudobnym milodary tak pojdem s tebou na rande a si ma nepraj.


77.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   25. 10. 2015, 02:05

Príspevok bol vymazaný administrátorom.78.
označiť príspevok

ranexil muž
   25. 10. 2015, 02:13 avatar
jedno prislovie hovori, ze kto sa smeje naposled, ten smeje najlepsie.
Asi to nie je rpavdou.
Ja sa nebudem smiat.


85.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   25. 10. 2015, 11:36 avatar
Karola ďakujem, je to od teba milé. Ja som spoznala lásku, pritom to slovo som neuznávala - len slovo kamarátstvo, lebo som lásku považovala za nezmysel, mala som srdce zatvrdnuté a zatrpknuté, ako mnohí ľudia vo svete aj tu na df.

Láska existuje a je krásna.Začala som ľudí milovať hocijakých, zažívam veľkú lásku. Mám veľa lásky aj veľa dostávam, veľmi si to vážim.
Súhlasí velasquez


71.
označiť príspevok

ranexil muž
   25. 10. 2015, 01:07 avatar
Lea:D..ja pridem z potuliek po eu a zas musim citat veci, ktore su prejavom cloveka zavreteho nv svojej dedine, ci meste?


72.
označiť príspevok

ranexil muž
   25. 10. 2015, 01:17 avatar
Lea a ty si diablova defka. Lebo nenaplnas najsvatejsie prikazanie; Milujte sa a mnozte sa.
Mozes tu kvakat co chces, ale si prepadla diablovi. Resp. zlu nech uz mu das akekolvek meno.
siris len rozkol a snazis sa o konflikt s ludmi hladajucimi mier a ticho v svojoch domovoch-


74.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   25. 10. 2015, 01:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.76.
označiť príspevok

ranexil muž
   25. 10. 2015, 01:46 avatar
a v spalni co mas zavesenu fotku jezisa?


79.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   25. 10. 2015, 02:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.80.
označiť príspevok

ranexil muž
   25. 10. 2015, 02:47 avatar
dufam ze nie:D


81.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   25. 10. 2015, 02:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.82.
označiť príspevok

ranexil muž
   25. 10. 2015, 02:00 avatar
ale mna nik nema rad a nemam an i svojich,


83.
označiť príspevok

ranexil muž
   25. 10. 2015, 02:23 avatar
...chybam


84.
označiť príspevok

omega
   25. 10. 2015, 02:39 avatar
uz len tu na fore ta ma ranex vela ludi rado (za tie roky) a v reale to bude tiez tak, ale zrejme spravne tusis, ze cloveka naplni len Boh


86.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   25. 10. 2015, 11:38 avatar
Scarlet je to na tebe, uverila si fenu shui je však aj iný názor na to, z pohľadu katolíka. Je možnosť voľby. Alebo napr. ako to robia mnohí namiešajú zvláštny kokteil - dačo z kresťanstva, dačo zo špiritizmu, reiky, aury, ezoteriky, dačo z budhizmu a dačo z nihilizmu - všelijak sa dá.


95.
označiť príspevok

PetkaHuskova žena
   1. 10. 2017, 16:56 avatar
Stredovekí Čínania uznávali myšlienku, že všetko okolo nás je založené na dvoch princípoch - jin a jang. Sú to protikladné, ale zároveň doplňujúce sa energie. A práve Feng Shui pracuje s týmito energiami, aby sa náš život zlepšil. Feng Shui sa aplikuje najmä do bývania. Jeho úlohou je vytvoriť harmóniu v priestore, aby sme sa cítili čo najlepšie. A ak sa budete cítiť najlepšie ešte aj s krížom Ježiša, tak potom prečo nie
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 10:12,  Sloboda a prosperita sú síce dve rôzne veci, ale obe sú hodné ľudského úsilia.
dnes, 10:07,  Ondrik ty si myslis ze sloboda zabezpecuje prosperitu??? Dlh USA bude rast dovtedy az ho nebudu...
dnes, 09:54,  Ondrik to vies Kotleba zakaze aj pit kavu na balkone!!! Aj srat bude zakazane!!!!:)))
dnes, 09:50,  ak nevieš poskladať puzzle, vieš že všetky peniaze sa rozsypú Janais - Nad hladinou
dnes, 09:47,  2/ Jaj ty potrebujes k pocitu slobody cierny kokot v anuse!!!!:)))
dnes, 09:46,  Apropo od coho potrebujes oslobodit??? Daj to na sud ze je obmedzena tvoja sloboda!!!:)))
dnes, 09:45,  S 300 euro starobneho dochodku si uzijes slobody az az!!!!!:)))
dnes, 09:40,  12/ RE PU JES A KO HA RA BIN ???:)))
dnes, 09:37,  a keď politika hraje ôsmu koľaj, čo napíšeš
dnes, 09:36,  1/28 susedov sa dohodlo ze zrusia ploty...vysledok mas tu!!!:)))
dnes, 09:30,  17/ Slobobobodna sa fakt tazko buduje!!!:)))
dnes, 09:29,  17/ Co ty zakomlexovany kokotek musim kazdeho ponizit aby si sa dostal na jeho uroven!!!:)))
dnes, 02:58,  s takými vymletými psychopatmi sa ťažko buduje slobobodná spoločnosť.........*10*10*10
dnes, 02:45,  samozrejme...krst do mena Ježiš.....*10*10*10
dnes, 02:43,  pokial nema byt vas krst krstom ducha svateho ktoreho prirodzeny nasledok je ciste poznanie tak...
dnes, 02:41,  ideš tomi ty naš osmijanko......mam ťa rad*18*18*18
dnes, 02:28,  moralizujme radšej ako nejaký nešťastnik tomi.....ktorý sa ani pokrstiť nedal*07*07*07
dnes, 02:24,  https://www.milost.sk/news/
dnes, 02:14,  že v spoločnosti....*19*19*19*19
dnes, 02:13,  predstavme si, že slocnosti už niesu vymletí ľudia ala boris......*18*18*18*18
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Včera som bol chytrý, preto som chcel zmeniť svet. Dnes som múdry, preto mením sám seba.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(233 820 bytes in 0,499 seconds)