Ísť na začiatok.
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

V com spociva dodrziavanie zakladnych biblickych prikazani ?

158
reakcií
775
prečítaní
Tému 6. novembra 2022, 14:47 založil Scarlette.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Scarlette žena
   6. 11. 2022, 14:47 avatar
V com spociva snazenie sa milovat blizneho svojho, ucta k bliznemu svojmu podla krestanskej filozofie (?)  


124.
označiť príspevok

Fotón
   7. 11. 2022, 22:54 avatar
Najskôr treba vedieť, kto je podľa biblie môj blížny.

Lukáš 10,29-37
Ale on, aby sa ospravedlnil, ďalej sa pýtal Ježiša: A kto je môj blížny? Nato Ježiš začal rozprávať: Istý človek zostupoval z Jeruzalema do Jericha a dostal sa do rúk zbojníkov. Tí ho ozbíjali, doráňali, nechali ho polomŕtveho a odišli. Náhodou šiel touto cestou kňaz, ktorý ho síce videl, no obišiel ho. Takisto aj levita; keď prišiel na to miesto a uvidel ho, obišiel ho. No prišiel k nemu aj istý pocestný, Samaritán. Keď ho uvidel, prišlo mu ho ľúto. Pristúpil k nemu, nalial mu na rany olej a víno a obviazal mu ich. Potom ho vyložil na svoje dobytča, zaviezol do hostinca a postaral sa o neho. Na druhý deň vybral dva denáre, dal ich hostinskému a povedal: Staraj sa oňho; ak na neho vynaložíš viac, na spiatočnej ceste ti to zaplatím. Kto podľa teba z tých troch sa stal blížnym tomu, čo padol do rúk zbojníkov? On povedal: Ten, čo mu preukázal milosrdenstvo.

Z textu jasne vidíme, že ani jedného z tých zbojníkov nenazval blížnym tomu, ktorý padol do ich rúk, ale len toho, kto mu pomohol.


125.
označiť príspevok

Scarlette žena
   8. 11. 2022, 00:12 avatar
124. zaujimave   ale neznamena dany pribeh, ze ti dvaja predosli sa nezachovali ako blizni? resp, kazdy koho stretnes je tvoj blizny ?   cele ludstvo , nie len priatel, rodina ale aj ten zobrak na ulici . nakoniec , - druhé podobné : Milovať budeš svojho blížneho jako samého seba!


126.
označiť príspevok

Scarlette žena
   8. 11. 2022, 00:13 avatar


128.
označiť príspevok

Fotón
   8. 11. 2022, 01:53 avatar
No veď ten text definuje, kto je môj blížny: Kto podľa teba z tých troch sa stal blížnym tomu, čo padol do rúk zbojníkov? On povedal: Ten, čo mu preukázal milosrdenstvo. Taký Putin napr. žiadne milosrdenstvo Ukrajincom nepreukazuje, čiže nie je ich blížny. Nemusia ho teda milovať, ako samého seba. ....Na druhej strane sa píše, že máme milovať svojich nepriateľov. Chýba tam však výraz ....ako samého seba.


130.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   8. 11. 2022, 09:12 avatar
"Na druhej strane sa píše, že máme milovať svojich nepriateľov. Chýba tam však výraz ....ako samého seba."

Nie je potrebné aby tam bolo napísané ako "seba samého". Už len to ked niekoho miluješ, tak je jasné, že mu nepichneš nožík do krku, a ani to tak nezariadiš aby mu nožík do krka bol pichnutí.  


136.
označiť príspevok

Fotón
   8. 11. 2022, 11:34 avatar
Nemiloval snáď Peter i Ananiáša a Zafiru? (Skutky 5,3-11)


137.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   8. 11. 2022, 12:00 avatar
Miloval, no Peter ich nezabil. Zabil ich Boh. Alebo snád niekde čítaš o tom, že Peter vytasil meč a odtal im hlavu ?  
Teda Boh je ten, kto život dáva, i ten kto ho má právo vziať.


138.
označiť príspevok

Fotón
   8. 11. 2022, 12:08 avatar
Peter ale jasne Zafire povedal, že vynesú aj jej mŕtve telo. Podobne, ako Pavol povedal čarodejníkovi Barjezusovi, že oslepne, čo sa aj následne stalo. Rozdiel je iba v nástroji, ktorí narozdiel od útočníka s nožom použili. Veď aj ten, čo použije nôž by mohol povedať, že obeť nezabil on, ale nôž.


139.
označiť príspevok

Fotón
   8. 11. 2022, 12:41 avatar
Keby nebolo Petra a jeho slov, Ananiáš a Zafira by nezomreli. Keby nebolo Pavla a jeho vyneseného rozsudku, Barjezus by neoslepol.


141.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   8. 11. 2022, 12:47 avatar
Ten vynesený rozsudok ale vykonal Boh. takže kludne nech krestania prelievajú krv, len tým, že budú hovoriť slová bez toho aby vykonali dotyčný skutok rukami/nohami  


143.
označiť príspevok

Fotón
   8. 11. 2022, 12:52 avatar
Kde som písal aby kresťania brali meč a zabíjali?   Len som sa pýtal, či nemiloval Peter i Ananiáša a Zafiru? Na to som stále nedostal odpoveď. Stačí Áno/Nie.


145.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   8. 11. 2022, 12:58 avatar
Dostal si odpoved, v 137 som napísal že "MILOVAL".

No, ked schvaluješ že kresťania možu zobrať do ruky zbran, a zabíjať, tak nie je to snád to isté ako zobrať meč a zabíjať ? Ved sám si bol na Ukrajine so zbranou v rukách, a strielal si z nej.... Teda to pred čím Kristus varoval ? Zidia totiž chceli zabiť nevinného, a to Krista. Apoštoli by teda mohli mať vtedy právo Krista fyzicky obranovať, no Kristus to zavrhol.


148.
označiť príspevok

Fotón
   8. 11. 2022, 13:05 avatar
Dobre. Takže teraz si pripomeňme tvoj výrok "Už len to ked niekoho miluješ, tak je jasné, že mu nepichneš nožík do krku, a ani to tak nezariadiš aby mu nožík do krka bol pichnutí. " Otázka v tejto znie: keby som však vedel, že keď proti tebe vyslovím rozsudok smrti za niektoré z tvojich klamstiev a ty preto padneš mŕtvy, mohol by som to urobiť?


142.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   8. 11. 2022, 12:49 avatar
Evanjelium podľa Matúša 26:52
Ježiš mu povedal: „Daj svoj meč na jeho miesto! Lebo všetci, čo sa chytajú meča, mečom zahynú.

 

"50 A jeden z nich zasiahol veľkňazovho sluhu a odťal mu pravé ucho. 51 Ale Ježiš povedal: „Nechajte to už!“ I dotkol sa mu ucha a uzdravil ho."

 


140.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   8. 11. 2022, 12:43 avatar
Lenže v oboch prípadoch ten kto vykonal rozsudok bol Boh... čiže ak by dnešní kresťania zabíjali tak že by povedali "Boh vynesie tvoje telo" a dotyčný by padol na Zem, tak s tým by nebol z biblického hladiska problém. Ked niekto zapichne do niekoho s nožíkom, tak ten pohyb a skutok vykonal dotyčný, bez toho aby to vykonal Boh... alebo azda útočiaci s nožíkom/puškou počúva v hlave Božie signály ktoré mu nariadujú zabiť ?


144.
označiť príspevok

Fotón
   8. 11. 2022, 12:55 avatar
Peter vedel akú moc budú mať jeho slová. V tomto prípade je jedno že zabitie vykonala iná osoba. Bez Petra a jeho slov by sa to nestalo.


146.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   8. 11. 2022, 13:00 avatar
Povedať mohol hocičo, konečný rozsudok však vykonal Boh, a vždy tomu tak bude.... čiže aj kresťania kati, nech si hovoria do éteru hocičo, ale nech konečné vykonanie činu nechajú na Boha  


147.
označiť príspevok

Fotón
   8. 11. 2022, 13:01 avatar
Bez Petra by k žiadnemu rozsudku nedošlo. Primárnym spúšťačom smrti Ananiáša a Zafiry bol teda Peter.


155.
označiť príspevok

Scarlette žena
   8. 11. 2022, 21:55 avatar
128. mam vzato "miluj svojho nepriatela" sa vztahuje hlavne na konkretne interpersonalne vztahy . niekedy su to malickosti , spravit inemu ustupok - dokazat spravit kompromis . clovek nemusi toho jedinca prist vyobjimat , staci ak mu zo srdca nezela nic zle . -nespadne na jeho uroven . A aj v tom ze krestan by mal spravit prvy krok k zmiereniu , snazit sa spravit priatela zo svojho nepriatela . a tomu predchadza prave to odpustenie   ergo ono je to okrem odpurucania ,nadcasovy odkaz . sa hovori ze mudry clovek si chce dobre , v podstate biblicke texty neucia ludi ako sa majuk sebe spravat ale je to aj ista forma dusevneho ozdravenia .
ak clovek suciti v mene Krista s ludmi aj ktorych nema rad , otvori mu to novu kapitolu pochopenia
dalej nenavist ( a ine neg. emocie) nevedu k nicomu inemu nez k sebadestrukcii . a samozrejme vsade pritomna zmienovana laska ,pretoze nic nemoze priblizit k sebe ludi viac nez laska ... ano v biblii sa nachadzaju mudre rady a slova na zamyslenie nie len pre teistov


2.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   6. 11. 2022, 18:16 avatar
Blížny, je každý jeden človek na Zemi a je jedno či je to priateľ, alebo nepriateľ. Takže napríklad aj Putin je náš blížny a mali by sme sa k nemu správať tak ako ku svojmu blížnemu, ako nám kaže Písmo - /Počuli ste, že bolo povedané: »Milovať budeš svojho blížneho a nenávidieť svojho nepriateľa.« Ale ja vám hovorím: Milujte svojich nepriateľov a modlite sa za tých, čo vás prenasledujú / Neodplácajte sa zlým za zlé alebo zlorečením za zlorečenie, ale naopak, žehnajte / Nikomu sa neodplácajte zlým za zlé / Tomu, kto ťa udrie po líci, nadstav aj druhé. A tomu, kto ti berie plášť, neodopri ani šaty.

Veľa krestanov kebyže majú nožík, a vedla nich by stál Putin, by ten nožík vrazili Putinovi do krku.... Ja by som mu naopak, dal do ruky bibliu a pokúšal sa ho konvertovať na krestanstvo, a ak by bol hladní smadní či núdzny, dal by som mu jesť, piť, prístrešie. Nedával by som mu financie na vojnu na Ukrajine, ale jeho núdzne potreby ako človeka by som mu uspokojil. A to nielen Putinovi, ale aj Zelenskému, komukolvek.


3.
označiť príspevok

kntsz muž
   6. 11. 2022, 19:26 avatar
2-
ak naozaj veríš tomu čo píšeš, tak ti môžem slušne na to napísať len jedno:
Nenašiel si pravdu......
Ak by si mal deti - rodinu a na Putinov rozkaz by ti ženu aj s dcérou znásilnili a ďalšie deti a rodičov vyzabíjali a v takejto situácii by si dával Putinovi Bibliu a nastavoval aj druhé líce - ak by si ho ešte mal, tak by si možno pochopil. že v chápaní Biblie si urobil niekde chybu...... 
Súhlasí Scarlette


4.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   6. 11. 2022, 19:32 avatar
Ano, bolo by to veľmi ťažké na sebaovládanie, ale ako správny kresťan by som nemal na výber, než potlačiť svoje nenávistné pudy, a odpustiť aj nevdačnému a zlému, a správať sa ku nemu ako k sebe samémiu. Ved práve pre toto si krestania zasluhujú nebo, že potlačia svoje nenávistne pudy, a premožu ich dobrom. V tom je sila kresťana..... Inak, mimochodom, veľmi by ma zaujímalo ako inak by si chcel vykladať hore uvedené verše než nie doslovne ? Ako by si v tých veršoch chcel nájsť ospravedlnenie odplácania násilia na násilie ?


6.
označiť príspevok

Scarlette žena
   6. 11. 2022, 19:43 avatar
4. 12345, ved ty nedokazes ovladat ani svoje hystericke ego . staci ked ta niekto ( konstruktivne) kritizuje . hned zacnes infantilne poukazovat na ineho ako pät rocne decko  
Súhlasí Fotón


8.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   6. 11. 2022, 20:04 avatar
výčitky a aj zvýšenie hlasu na hriešnikov je dobré, ale ak by som vás mal sekať a rezať to by vašim dušiam neprospelo..


14.
označiť príspevok

Scarlette žena
   6. 11. 2022, 20:28 avatar
8. mojko ja pisem o tom ze ti chyba pokora , a ze si nedokazes priznat svoje chyby . namiesto toho generujes tupe infantilne vyhovorky .  
Súhlasí Fotón


15.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   6. 11. 2022, 20:36 avatar
A čo ak nie sú chyby v oponentovi ale chybné zmýšlanie je na tvojej strane, a nepriznanie chyby spočíva v tvojom EGU a 0 pokore ? Aj z takého uhla pohladu si sa na to aspon na sekundu pozrela ?    


17.
označiť príspevok

Scarlette žena
   6. 11. 2022, 20:39 avatar
15. na ktorom fore, na diskusii ta niekto berie vazne ?  daj odkaz


10.
označiť príspevok

kntsz muž
   6. 11. 2022, 20:08 avatar
4-
Odpoveď je jednoduchá:
Ak si komplexne naštuduješ všetky - opakujem všetka Kristove výroky, tak zistíš, že zaujímal voči zlu veľmi jasné a veľavravné postoje.
Napr. od rozhádzania celej tržnice, porozbíjanie a porozhadzovanie všetkého čo tam mali, cez uprednostnenie Božej pravdy pred svojou najbližšou rodinou, až po vyjadrenie jasného postoja mlčaním a "nečinnosťou" pred Pilátom.......
Nikde sa nepodvolil zlu a nikde nenastavil druhé líce, leda tam, kde to mohlo - opakujem mohlo, vyvolať reakciu, ktorú chcel dosiahnuť.........
To, že odmietol proti zlu bojovať mečom ako Barabáš, má jasnú logiku, lebo v tom danom prípade sa láskou a dobrom dalo dosiahnuť podstatne viacej ako mečom. Navyše Ježiš sám povedal, že neprišiel súdiť.... jeho poslanie bolo úplne iné: Ukázať cestu (pravdu) a naplniť Boží zámer.
Treba rozlišovať: Byť pôvodcom zla a brániť sa voči zlu.
Súhlasí Scarlette


11.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   6. 11. 2022, 20:16 avatar
Stále odbáčas od mojej otázky, a tá bola aby si vysvetlil tie verše ktoré som citoval v príspevku 2, a vysvetliť ako by si ich chcel napasovať na to, dať nepriatelovi gulku do brucha....
__________________
Poprevracať stoly a vyhnať penazomejcov z chrámu, nie je niečo čo by neurobil niekto kto "miluje svojho blížneho". Urobil to v rámci záchrany ich duše, ako poučenie, ktoré si zapametajú. Keby však zobral meč a postínal im tam hlavy, tak by ich duše nezachránil... Btw, Ježiš nastavoval druhé líce Mt 26:67

Evanjelium podľa Matúša 26:67
Potom mu pľuli do tváre a bili ho päsťami, iní ho zauškovali

Ježiš zlo premáhal láskou. Jeho učeníci sa fyzicky nebili, ale namiesto toho bojovali mečom svojich úst

Evanjelium podľa Jána 18:36
Ježiš povedal: „Moje kráľovstvo nie je z tohto sveta. Keby moje kráľovstvo bolo z tohto sveta, moji služobníci by sa bili, aby som nebol vydaný Židom. Lenže moje kráľovstvo nie je stadiaľto.“


114.
označiť príspevok

kntsz muž
   7. 11. 2022, 19:10 avatar
11-
miešaš "hrušky s jabĺčkami".
Odpustiť niekomu a zabrániť mu, aby nespôsoboval ďalšie zlo napr. ďalším zabíjaním nevinných ľudí, sú dve odlišné veci.
V našom trestnom poriadku existuje Nutná obrana a tá aj v konflikte Ukrajina -Rusko je nad slnko jasnejšia.
Ak ťa ide niekto zabiť, tak máš právo a dokonca povinnosť sa brániť, lebo tým zastavuješ ďalšie narastanie zla.
Samozrejme to má háčik - následne sa bude skúmať súdom, alebo medzinárodným tribunálom, či si tým agresorom náhodou nebol Ty.....
Nikde v Biblii nenájdeš príklad, že v takejto situácii sa nesmieš brániť a musíš sa nechať zabiť.
Aby si mi hneď neoponoval ukrižovaním Krista, tak Ježiš ešte hodne pred tým a viacej krát oznamoval, že na smrť pôjde dobrovoľne ako obeť - za naše hriechy.
Ty máš dar prekrúcať dobré za zlé a zlé za dobré........
Mimochodom aj náš trestný poriadok má svoje základy v kresťanstve.
Minule si si našiel plochú Zem a teraz chceš, aby sme sa všetci (hlavne Ukrajinci), nechali vyzabíjať Rusmi.
   
Súhlasí Scarlette


118.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   7. 11. 2022, 21:01 avatar
Kntsz lenže uvedom si že svetský zákon a Boží Zákon je rozdieľ, to že niečo odsuhlasuje svetský zákon automaticky neznamená že to je s Božím zákonom v poriadku...
__________
Napísal si to tak ako keby si obmedzoval právo na zabitie, len v prípade kedy je to absolútne nevyhnutné sa tomu vyhnuť. To by však taká situácia nastala len vtedy, ak by si bol v uzavretej miestnosti a zrazu by k tebe vtrhol ozbrojený lupič smerujúci priamo na tebe s úmyslom ťa zabiť... v prípade UA vojakov je tá vec iná. Oni mali možnosť z krajiny utiecť, nemuseli ísť na bojisku, mohli utiecť do najbližšej susednej krajiny. Do Ruska utiekli miliony Ukrajincov, a dalšie do ostatných susedských krajín. Tí vojaci dostali povolanie do armády s ktorým súhlasili, hoci ho mohli aj odmietnuť a utiect - a to by bola tá správna volba, takže na výber mali. Boli na rovnakom mieste ako apoštoli. Tých tiež prenasledovali, a ako to riešili apoštoli ? Tak že zobrali do rúk zbrane a spravili povstanie ? Nie, spravili to tak že utekali, a bojovali mečom svojich úst spolu s Božou pomocou ! Biblia neopisuje situáciu ako sa zachovať ked nemáš na výber pri ohrození života, biblia však opisuje situácie ako sa zachovať ked máš na výber, a vždy to v NZ bol pacifizmus, a nikdy nie zobratie zbrane do rúk....

______________________

Náš trestný poriadok sa riadi zákonom oko za oko, zub za zub. Ked niekto niekomu niečo ukradne, oddieľ je basa. Ked niekto niekoho zabije, ortieľ je doživotie, alebo v iných krajinách trest smrti... tam neexistuje niečo ako odpustenie, zahrnutie odsúdeného laskou.... a to je trestný systém ktorý ty a ostatní krestania podporujete, hoci sami hrešíte, a vyrastať v pomeroch ako násilník, možno by ste boli aj horší..... nuž darmo, ak by neodpustíte hriechy, ani Boh vám neodpustí.


127.
označiť príspevok

Scarlette žena
   8. 11. 2022, 00:35 avatar
118. ty by si mlatil homosexualov ale pred vrahmi by si zdrhol  

Podobnú otázku si dnes kladú mnohí, ktorí sú povolávaní na výkon vojenskej služby. Vo Svätom Písme Pán odhalil ľudstvu svoju vôľu. Hoci sa povolanie na výkon vojenskej služby a samotná vojenská služba často spomínajú ako v Starom Zákone, tak aj Novom Zákone, nikde nie je ani najmenšia zmienka o tom, že sa vojenská služba protiví nášmu Stvoriteľovi.
História Starého Zákona nám svedčí o mnohých vojnách, ktoré boli vedené pri samotnej účasti Pána. Tak napríklad, vojna pri ktorej Židia vstúpili na Kanaánsku zem mala v plnosti posväcujúci charakter, lebo celý rad faktorov poukazoval na priamu Božiu pomoc pri obsadzovaní zasľúbenej zeme. Nasvedčujú tomu udalosti ako zázračný prechod Židov cez Jordán, rady archanjela Michala Jozuemu ohľadne zabrania jerichonskej pevnosti, zastavenie slnka pri jeho pochode v čase bitky s kanaánskymi kráľmi a kamenec, ktorý zahubil utekajúceho nepriateľa.
Ak by prikázanie „nezabiješ“ popieralo, negovalo vojnu ako jav, ako by sme potom s ním mohli porovnať túto a iné starozákonné vojny?
V knihe Kazateľ je napísané: „Všetko má svoj čas a každé počínanie pod nebom má svoju chvíľu... čas zabíjať i čas uzdravovať, čas búrať i čas stavať... čas vojny i čas pokoja“ (Kaz 3, 1-8). Podľa Mojžišovho zákona, každý izraelita okrem levitov, mal nosiť zbraň.
V Novom Zákone, na základe Starého Zákona, nám Christos hovorí: „Nemyslite si, že som prišiel zrušiť zákon alebo prorokov, neprišiel som zrušiť, ale naplniť...“ (Mt 5, 17).
V Novom Zákone nenájdeme ani jedno miesto, kde by Pán povedal o vojakoch odsudzujúce slová podobné tým, ktoré povedal kupčiacim na teritóriu chrámu (Jn 2, 16). Keď prišli vojaci k Jánovi Krstiteľovi, aby im poradil, povedal im: „Nikoho nevydierajte, ani neudávajte, ale pristávajte na svojom žolde“ (Lk 3, 14). To znamená, že im neprikázal, aby opustili armádu, ale že si aj naďalej majú na seba zarábať vojenskou prácou bez udávania a bez nároku na viac ako im patrí. Ale povedal im tiež, aby činili pokánie a zakázal im používať zbrane a moc v osobných cieľoch, napríklad, ako prax pri vymáhaní dlhov, ktorá pre rímskych vojakov bola v tom čase bežná.
Pozoruhodným je aj to, že všetci štyria stotníci, ktorých Nový Zákon spomína boli odmenení pochvalou (Lk 7, 9; 23, 47; Sk 10, 2; 27, 43). Stotník v Kafarnaume si zaslúžil pochvalu za svoju vieru. Osobitou česťou od Boha bol poctený Kornélius, v ktorého dome bol založený prvý chrám pre pohanov. Obidvaja oslavovali Boha „každý v tom povolaní, v ktorom bol povolaný“ (1 Kor 7, 20).
V tých časoch, keď boli prví kresťania prísne prenasledovaní rímskymi pohanmi aj Židmi, apoštol Pavol pod vedením Svätého Ducha napísal k rímskym kresťanom tieto slová: „Každá duša poddaná buď nadriadeným vrchnostiam. Lebo nieto vrchnosti, ak len nie od Boha; a tie, čo sú, Bohom zriadené sú. Kto sa teda vrchnosti protiví, Božiemu zriadeniu sa protiví; a tí, čo sa protivia, priťahujú si súd... Lebo vladár je služobníkom Božím tebe k dobrému... Veď preto platíte aj daň, lebo sú to Boží služobníci, práve tomuto povolaniu trvale oddaní“ (Rim 13, 1-7). Z týchto slov je jasné, že kresťan má služiť Bohu dôstojne v rámci ľubovoľného systému riadenia, považujúc moc za nevyhnutnosť udržiavajúcu poriadok, tak ako ustanovil Boh. Pričom ten, kto uplatňuje moc alebo nosí meč je nazvaný „služobníkom Božím“ (Rim 13, 4). Ak by bolo toto uplatňovanie moci samo o sebe protiprávnym, vladári by spolu s mocou dostali aj predpis byť pomstiteľmi tým, ktorí sú napomínaní za zlo, ktoré konajú.
Na základe žiadneho bezpodmienečného a priameho Spasiteľovho zákazu používať kresťanom meč počas ich pozemského života, kresťanská vierouka neodsudzuje vojnu ako jednu z foriem existencie ľudskej spoločnosti. Napríklad, v slovách, ktoré boli Ním povedané na sude Piláta: „Keby moje kráľovstvo bolo z tohto sveta, moji služobníci bili by sa za mňa...“ (Jn 18, 36), je jasne povedané, že je prirodzené, ak sa krajiny tohto sveta bránia silou.
V súlade s kresťanským učením človek jedných ochraňuje, ale je nútený bojovať s druhými. V iných textoch Svätého Písma je potvrdená bohumilosť vojenskej služby v podmienkach chodu teraz existujúcej moci. „Pripomínaj im, aby boli poddaní vrchnostiam a mocnostiam, poslúchali ich, boli hotoví do každého dobrého diela“ (Tit 3, 1). V liste apoštola Petra je napísané: „Poddaní buďte kvôli Pánovi každému ľudskému zriadeniu, buďto kráľovi ako najvyššiemu, buďto vladárom, ktorých On posiela trestať všetkých, čo zle robia, a chváliť tých, čo dobre robia“ (1 Pt 2, 13-14). Isus Christos podčiarkuje, že svetská moc pochádza od Boha, keď Pilátovi povedal: „Nemal by si moci nado mnou, keby ti nebolo dané zhora“ (Jn 19, 11). Keď Ho ešte skôr chceli farizeji usvedčiť na slove opýtali sa: „Slobodno platiť cisárovi daň alebo nie?“ Odpovedal im: „Čo je cisárovo, dávajte cisárovi, čo je Božie, Bohu“ (Mk 12, 14,17). Týmito slovami On Sám jasne povedal o podriadenosti sa autorite cisára. Pri vyháňaní peňazomencov z chrámu poukázal nato, že použiť moc je niekedy nevyhnutné. „A urobil si bič s povrázkov, vyhnal z chrámu všetkých, aj ovce a voly, peňazomencom rozhádzal peniaze a poprevracal stoly“ (Jn 2, 15).
Tieto príklady nám poukazujú na prípustnosť použitia sily pre potlačenie zla. Preto, ak štát povoláva svojich obyvateľov k udržaniu poriadku s pomocou svetských alebo vojenských prostriedkov, kresťan to má rešpektovať, lebo poslušnosť voči štátnym zákonom je jeho povinnosťou. Taktiež je na neho kladená povinnosť modliť sa za „...všetkých vysoko postavených...“ (1Tim 2, 1-2), a tiež za to, aby použitá sila bola prísne ohraničená v rámci spravodlivosti a mravného zákona.
Keď sa Nehemiáš dozvedel o pokuse nepriateľov zabrániť mu a obyvateľom Jeruzalema opraviť mestské hradby, vtedy sa obrátil na Boha s prosbou o pomoc: „Vtedy sme sa modlili k svojmu Bohu a postavili sme proti nim vo dne i v noci stráž na obranu pred nimi“ (Neh 4, 3).
„Neprotivte sa zlému“, bolo povedané v kázni na hore (Mt 5, 39). Tieto slová sú niekedy chápané aj tak, že pri obrane spoločnosti pred zločincami, národa pred nevyprovokovanými napadnutiami a pri obrane silných, keď bránia slabých nie vždy musí byť použitá sila. Podobný výklad protirečí princípom, ktoré sú na iných miestach Svätého Písma. Napríklad, tieto slová Pána: „Ak ťa niekto udrie po pravom líci, nastav mu aj druhé“ (Mt 5, 39). My však musíme vedieť rozlišovať medzi pomstou za samých seba a bránením princípov slobody a spravodlivosti pre iných.

ak sa ti nepaci pridaj sa k jehovistom  


131.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   8. 11. 2022, 09:24 avatar
Skoda že si neuvedomuješ to že krestania nežijú a neriadia sa podla Starého Zákona, ale riadia sa zákonmi ktoré boli dané v Novom Zákone.... preto je nezmysel ak tu vyťahuješ tie zákony ktoré sa týkali tých čo žili v Starom Zákone....
________________

Pavol písal o tom ako byť podriadení mocnostiam, ale v tom čo si nerozporovalo s Božím Zákonom, ako príklad uviedol platenie daní. Je samozrejmé že nemožno byť podriadení mocnostiam vo VSETKOM, tak ako si to ty predstvuješ, inak by dochádzalo k tomu, že ruskí vojaci by boli pred Bohom ospravedlnenéí, ved oni len plnili rozkazy svojich vrchností..... čiže sama vidíš že to o čo sa snažíš presadiť je nezmysel.

 
_____________________

"„Keby moje kráľovstvo bolo z tohto sveta, moji služobníci bili by sa za mňa...“ (Jn 18, 36), je jasne povedané, že je prirodzené, ak sa krajiny tohto sveta bránia silou."

V tomto verši je napísané že Ježišovi služobníci sa NEBILI ZA NEHO. Bijú sa tí čo nepatria Ježišovi ale svetu. Občianstvo kresťanov je totiž to nebeské Fllp 3:20. Ciže ak si Ježišov služobník, nemal by si sa byť....
_____________________________
To vážne bič s povrázkov a poprevracanie stolov dávaš do kontrastu so zabíjaním a krviprelievaním ? No ja mám dosť  
_________________________
"„Ak ťa niekto udrie po pravom líci, nastav mu aj druhé“ (Mt 5, 39). My však musíme vedieť rozlišovať medzi pomstou za samých seba a bránením princípov slobody a spravodlivosti pre iných."

Správne, až po tú vsuvku "My však musíme vedieť rozlišovať medzi pomstou za samých seba a bránením princípov slobody a spravodlivosti pre iných."... tú totiž Ježiš nepovedal, tú si si tam len tak manipulatívne vsunula

     
____________________

A niečo z historie :

TERTULLIAN (160 – 220)
§ „Kristus, keď odzbrojil Petra, odzbrojil každého vojaka.....§ "Je absolútne zakázané odplácať zlo zlom..........§ „Iba bez meča môže kresťan viesť vojnu: Pán meč zrušil........§ „Ako sa kresťan zapojí do vojny (v skutočnosti, ako sa kresťan vôbec zapojí do vojenskej služby v čase mieru) bez meča, ktorý mu Pán vzal „Má byť dovolené použiť meč, keď Pán vyhlási, že ten, kto používa meč, mečom zahynie? A či sa syn pokoja zúčastní bitky, keď mu neprináleží ani žalovať?"

JUSTIN MARTYR (100 – 165)
§ „My sami sme boli dobre oboznámení s vojnou, vraždami a všetkým zlým, ale všetci na celej šírej zemi sme obchodovali s našimi vojnovými zbraňami. Vymenili sme svoje meče za radlice, oštepy za poľnohospodárske náradie...teraz pestujeme bázeň pred Bohom, spravodlivosť, láskavosť, vieru a očakávanie budúcnosti, ktorú nám dal skrze Ukrižovaného.

IRENAEUS (okolo 180)
§ „Kresťania zmenili svoje meče a kopije na nástroje mieru a teraz nevedia, ako bojovať.“

ATANAZIUS ALEXANDRIJSKÝ (293 – 373)
§ „Kresťania namiesto toho, aby sa vyzbrojili mečmi, vystreľujú ruky v modlitbe.“

ATHENAGORAS (133 – 190)
§ „My kresťania nemôžeme vydržať, aby sme videli človeka usmrtiť, dokonca ani spravodlivo.

TATIÁN ASSYRSKÝ (zomrel okolo roku 185)
§ „Nechcem byť vládcom. Neusilujem sa o bohatstvo. Odmietam funkcie spojené s vojenským velením."

ORIGEN (185 – 254)
§ „Od kresťanov nemôžete požadovať vojenskú službu o nič viac ako od kňazov. Nevychádzame ako vojaci s cisárom, aj keď to požaduje."§ „Stali sme sa synmi pokoja kvôli Ježišovi, ktorý je naším vodcom.“

Martin Turský (315 – 397)
§ „Doteraz som ti slúžil ako vojak; dovoľte mi, aby som sa stal vojakom Bohu. Nechajte muža, ktorý vám bude slúžiť, váš dar prijať. Som Kristovým vojakom; nie je dovolené, aby som (vojensky) bojoval.“

Klement Alexandrijský (150 – 214)
§ „Predovšetkým kresťanom nie je dovolené napravovať násilím hriešne činy...§ Kresťanskí chudobní sú „armádou bez zbraní, bez vojny, bez krviprelievania, bez hnevu, bez poškvrny“...§ „My kresťania sme mierumilovná rasa . . . lebo nie vo vojne, ale v mieri sme vycvičení."

MARCELLUS Z TANGIERU (vyslovené pri odchode z armády cisára Diokleciána v roku 298)
§ „„Odhodil som ruky, lebo sa nezdalo, že kresťanský muž, ktorý vykonáva vojenskú službu Pánu Kristovi, ju preukazuje pozemskými zraneniami.“ "Pre kresťana nie je zákonné nosiť zbraň pre akúkoľvek pozemskú pozornosť."

HIPPOLYTUS (170 – 236)
§ „Musí sa preskúmať profesia a remeslá tých, ktorí budú prijatí do komunity. . . . . Vojenskému strážnikovi musí byť zakázané zabíjať, ani nesmie prisahať; ak nie je ochotný dodržiavať tieto pokyny, musí byť odmietnutý. Prokonzul alebo sudca, ktorý nosí purpur a vládne mečom, sa ho vzdá alebo bude odmietnutý. Každý, kto sa chce stať vojakom alebo už je pokrstený, bude poslaný preč, lebo pohrdol Bohom....§ „Človek, ktorý prijal moc zabíjať, alebo vojak, nemôže byť nikdy prijatý [do kostola].

ST. CYPRIÁN, BISKUP KARTÁGSKY (zomrel okolo r. 258)
§ „Celý svet je mokrý vzájomnou krvou; a vražda, ktorá je v prípade jednotlivca uznaná za zločin, sa nazýva cnosť, keď je spáchaná vo veľkom.........§ „[Kresťania] nemajú dovolené zabíjať, ale musia byť pripravení na smrť sami . . . bez viny nie je dovolené usmrtiť aj vinníka.".........§ „Boh si želal, aby sa železo používalo na obrábanie zeme, a preto by sa nemalo používať na odstraňovanie ľudského života.

LACTANTIUS, inštruktor Konštantínovho syna (240 – 320)
§ „Lebo keď nám Boh zakazuje zabíjať, zakazuje nám nielen otvorené násilie, ktoré nepripúšťajú ani verejné zákony, ale varuje nás pred páchaním tých bytostí, ktoré sú medzi ľuďmi považované za zákonné. . . . Preto, pokiaľ ide o toto Božie prikázanie, nemala by existovať žiadna výnimka, ale že je vždy nezákonné usmrtiť človeka, ktorého Boh chcel, aby bol posvätným zvieraťom.

AMBROS (338-397)
"§ „Kristovi vojaci nepotrebujú ani zbrane, ani železné kopije...§ „Boží služobníci sa pri svojej ochrane nespoliehajú na hmotnú ochranu, ale na Božiu prozreteľnosť.“


132.
označiť príspevok

kntsz muž
   8. 11. 2022, 10:25 avatar
118-
nerozmazávaj....
Napísal som:
"Samozrejme to má háčik - následne sa bude skúmať súdom, alebo medzinárodným tribunálom, či si tým agresorom náhodou nebol Ty....."
Keď si pozrieš nutnú obranu §29 - trestný zákon, tak tam to všetko nájdeš ďaleko podrobnejšie ako v Biblii a nemusíš tu simulovať rôzne situácie.
Náš trestný poriadok sa neriadi žiadnym oko za oko.
Riadi sa spravodlivým trestaním každého trestného skutku.
Ako vidím, tak si stále nie schopný pochopiť čo je to odpustenie.
Odpustenie nemá nič spoločné s trestaním zla. Je to bytostne vnútorná spirituálna záležitosť odpúšťajúceho.
Ty by si si zaslúžil v prvom rade po holej riadnou trstenicou hneď ako sa ráno zobudíš, aby si sa spamätal a napriek tomu ak by som ti neodpúšťal tvoje kydy aj voči mojej osobe, tak by som s tebou nekomunikoval a dokonca aj keď s tebou prestanem komunikovať, tak to nebude pre neodpustenie, ale preto, že rezignujem pred beznádejným prípadom.  
Súhlasí Scarlette


149.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   8. 11. 2022, 13:15 avatar
Tie ranné krestanske svedectvá v 119 si už čítal ? Zobral si si z nich ponaučenie ?
Načo tu stále vytahuješ ako to rozsudzuje svetský zákon ? Pochop že svetský zákon nenapísal Boh.... riad sa Božím zákonom.
______________
"Odpustenie nemá nič spoločné s trestaním zla. Je to bytostne vnútorná spirituálna záležitosť odpúšťajúceho."

To by bolo veľmi čudné spirituálne odpustenie, niekomu niečo odpustiť, ale súčasne mu vraziť nožík do krku, alebo zariadiť aby mu niekto iní vrazil do krku nožík, alebo zariadiť aby dotyčný dostal iné dostatočné potrestanie bez odpustenia viny.....
______________________

"Náš trestný poriadok sa neriadi žiadnym oko za oko.
Riadi sa spravodlivým trestaním každého trestného skutku."

Spravodlivým ? No z ludského hladiska áno, ale z Božieho nie... z Božieho hladiska možeš byť ten najvačší lotor, no ked sekundu pred svojou smrťou úprimne olutuješ svoje hriechy, tak je ti všetko odpustené a skončíš naveky v nebi. A platí to i naopak, možeš byť svatec, no ked den pred svojou smrťou odpadneš od viery, a staneš sa zlým, tak skončíš naveky v pekle !

Pri svetskom zákone by stačilo 1-2 krát niekoho zabiť, a rozsudok je doživotie, alebo trest smrti.... pri Božom zákone možeš 1-2 krát zabiť, alebo hoc i 1000 krát zabiť, ak to následne úprimne olutuješ, Boh ti to všetko odpustí, odpustí ti nebeské doživotie i trest smrti. Ty si z hladiska Božieho Zákonu už spravil tolko hriechov, či už malých alebo veľkých, že by si podla svetského zákona mal zaručené doživotie, trest smrti... Boh ti však tieto hriechy odpustí, ak ich úprimne lutuješ....

Ale ak sa chceš riadiť svetským zákonom, a aplikovať to na tvojich nepriatelov, či iných zlých ľudí, potom tak isto Boh bude na tebe aplikovať svetský zákon... lebo je napísané :

Evanjelium podľa Marka 4:24
Ďalej im povedal: „Dávajte pozor na to, čo počúvate! Akou mierou budete merať vy, takou sa nameria aj vám, ba ešte sa vám aj pridá.

Tou mierou ktoru meráš ty podla svetského zákona, tou bude namerané aj tebe, lebo ako meriaš ty, tak bude namerané aj tebe, ba ešte sa ti aj pridá. Preto je najlepšie odpuštat každému, a nikomu nedávať tresty za jeho previnenia.

Evanjelium podľa Matúša 6:14
"Lebo ak vy odpustíte ľuďom ich poklesky, aj váš nebeský Otec vám odpustí. 15 Ale ak vy neodpustíte ľuďom, ani váš Otec neodpustí vaše hriechy."


150.
označiť príspevok

kntsz muž
   8. 11. 2022, 17:09 avatar
149-
čo si sa dal k jehovistom?
Biblia má asi 5000 strán (podľa väzby) a ak si predom vytvoríš názor, tak v nej určite nájdeš to, čo ti tvoj názor potvrdí.
Čo tak na to ísť opačne ?
Najskorej preštudovať, pochopiť a potom z nej prípadne aj citovať.
Opačne to nefunguje a budeš z toho len domotaný - žiaľ ako aj Trnavský arcibiskup, ktorý je schopný prekrútiť slovo Božie....
Nakoniec, už to o ňom bolo jasné, keď ochotne utekal nahradiť Bezáka.
Tie tvoje citáty a robenie výkladu si nechaj pre smerákov a podobne mravne zcestných.......
Pochybujem, že by to po tebe niekto čítal.


152.
označiť príspevok

Starý chren muž
   8. 11. 2022, 17:52 avatar
Ktorá väzba biblie má 5000 strán? Lebo mám rôzne preklady(väzby). Niektoré majú okolo 300 strán, napríklad Roháčkov preklad. Najviac strán z tých prekladov, čo mám je Biblie s poznámkami Slovo na cestu. To ma okolo 2000 strán. Ale 5000? Taký preklad(väzbu) som v rukách ešte nemal. Myslíš ten hrubý katolícky preklad od vydavateľstva Sväteho Vojtecha?


154.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   8. 11. 2022, 19:49 avatar
Akých 5000 strán prosím ťa ? Biblia podla vazby nemá 5000, ale skor okolo 2000.....

Názor som ti napísal v jednotlivých príspevkoch. Nestačí ti že cirkevní otcovia odsudzovali službu v armáde alebo zabitie človeka hoc aj spravodlivo ?? Nestačia ti ani biblické verše ? Chlape, tak ja potom naozaj neviem už o čo ti vlastne ide....


119.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   7. 11. 2022, 21:07 avatar
kntsz, ako tomu kto sa zaujíma o historické krestanské spisy dam ti citácie aj z nich :

TERTULLIAN (160 – 220)
§ „Kristus, keď odzbrojil Petra, odzbrojil každého vojaka.....§ "Je absolútne zakázané odplácať zlo zlom..........§ „Iba bez meča môže kresťan viesť vojnu: Pán meč zrušil........§ „Ako sa kresťan zapojí do vojny (v skutočnosti, ako sa kresťan vôbec zapojí do vojenskej služby v čase mieru) bez meča, ktorý mu Pán vzal „Má byť dovolené použiť meč, keď Pán vyhlási, že ten, kto používa meč, mečom zahynie? A či sa syn pokoja zúčastní bitky, keď mu neprináleží ani žalovať?"

JUSTIN MARTYR (100 – 165)
§ „My sami sme boli dobre oboznámení s vojnou, vraždami a všetkým zlým, ale všetci na celej šírej zemi sme obchodovali s našimi vojnovými zbraňami. Vymenili sme svoje meče za radlice, oštepy za poľnohospodárske náradie...teraz pestujeme bázeň pred Bohom, spravodlivosť, láskavosť, vieru a očakávanie budúcnosti, ktorú nám dal skrze Ukrižovaného.

IRENAEUS (okolo 180)
§ „Kresťania zmenili svoje meče a kopije na nástroje mieru a teraz nevedia, ako bojovať.“

ATANAZIUS ALEXANDRIJSKÝ (293 – 373)
§ „Kresťania namiesto toho, aby sa vyzbrojili mečmi, vystreľujú ruky v modlitbe.“

ATHENAGORAS (133 – 190)
§ „My kresťania nemôžeme vydržať, aby sme videli človeka usmrtiť, dokonca ani spravodlivo.

TATIÁN ASSYRSKÝ (zomrel okolo roku 185)
§ „Nechcem byť vládcom. Neusilujem sa o bohatstvo. Odmietam funkcie spojené s vojenským velením."

ORIGEN (185 – 254)
§ „Od kresťanov nemôžete požadovať vojenskú službu o nič viac ako od kňazov. Nevychádzame ako vojaci s cisárom, aj keď to požaduje."§ „Stali sme sa synmi pokoja kvôli Ježišovi, ktorý je naším vodcom.“

Martin Turský (315 – 397)
§ „Doteraz som ti slúžil ako vojak; dovoľte mi, aby som sa stal vojakom Bohu. Nechajte muža, ktorý vám bude slúžiť, váš dar prijať. Som Kristovým vojakom; nie je dovolené, aby som (vojensky) bojoval.“

Klement Alexandrijský (150 – 214)
§ „Predovšetkým kresťanom nie je dovolené napravovať násilím hriešne činy...§ Kresťanskí chudobní sú „armádou bez zbraní, bez vojny, bez krviprelievania, bez hnevu, bez poškvrny“...§ „My kresťania sme mierumilovná rasa . . . lebo nie vo vojne, ale v mieri sme vycvičení."

MARCELLUS Z TANGIERU (vyslovené pri odchode z armády cisára Diokleciána v roku 298)
§ „„Odhodil som ruky, lebo sa nezdalo, že kresťanský muž, ktorý vykonáva vojenskú službu Pánu Kristovi, ju preukazuje pozemskými zraneniami.“ "Pre kresťana nie je zákonné nosiť zbraň pre akúkoľvek pozemskú pozornosť."

HIPPOLYTUS (170 – 236)
§ „Musí sa preskúmať profesia a remeslá tých, ktorí budú prijatí do komunity. . . . . Vojenskému strážnikovi musí byť zakázané zabíjať, ani nesmie prisahať; ak nie je ochotný dodržiavať tieto pokyny, musí byť odmietnutý. Prokonzul alebo sudca, ktorý nosí purpur a vládne mečom, sa ho vzdá alebo bude odmietnutý. Každý, kto sa chce stať vojakom alebo už je pokrstený, bude poslaný preč, lebo pohrdol Bohom....§ „Človek, ktorý prijal moc zabíjať, alebo vojak, nemôže byť nikdy prijatý [do kostola].

ST. CYPRIÁN, BISKUP KARTÁGSKY (zomrel okolo r. 258)
§ „Celý svet je mokrý vzájomnou krvou; a vražda, ktorá je v prípade jednotlivca uznaná za zločin, sa nazýva cnosť, keď je spáchaná vo veľkom.........§ „[Kresťania] nemajú dovolené zabíjať, ale musia byť pripravení na smrť sami . . . bez viny nie je dovolené usmrtiť aj vinníka.".........§ „Boh si želal, aby sa železo používalo na obrábanie zeme, a preto by sa nemalo používať na odstraňovanie ľudského života.

LACTANTIUS, inštruktor Konštantínovho syna (240 – 320)
§ „Lebo keď nám Boh zakazuje zabíjať, zakazuje nám nielen otvorené násilie, ktoré nepripúšťajú ani verejné zákony, ale varuje nás pred páchaním tých bytostí, ktoré sú medzi ľuďmi považované za zákonné. . . . Preto, pokiaľ ide o toto Božie prikázanie, nemala by existovať žiadna výnimka, ale že je vždy nezákonné usmrtiť človeka, ktorého Boh chcel, aby bol posvätným zvieraťom.

AMBROS (338-397)
"§ „Kristovi vojaci nepotrebujú ani zbrane, ani železné kopije...§ „Boží služobníci sa pri svojej ochrane nespoliehajú na hmotnú ochranu, ale na Božiu prozreteľnosť.“
prayerandpolitiks.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
rogueminister.wordpress.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


12.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   6. 11. 2022, 20:18 avatar
Ano, Ježiš nebol nečinní voči zlu, no ako on a apoštoli proti zlu bojovali ? Zbranami nebolo, ani pestami.... to v biblii nenájdeš.... bolo to mečom svojich úst a dobrými skutkami...


13.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   6. 11. 2022, 20:22 avatar
"12 A odpusť nám naše viny, ako i my odpúšťame svojim vinníkom. 13 A neuveď nás do pokušenia, ale zbav nás Zlého. 14 Lebo ak vy odpustíte ľuďom ich poklesky, aj váš nebeský Otec vám odpustí. Mt 6, 14 15 Ale ak vy neodpustíte ľuďom, ani váš Otec neodpustí vaše hriechy."

Vieš ty o tom, že ked voči niekomu prejavuješ nenávisť, tak si dotyčnému neodpustil jeho hriechy ? Ak by si mu totiž úprimne odpustil, už by si k nemu necítil nenávisť.... ty si však Putinovi neodpustil, neodpustil si mu jeho poklesky, takže ani Boh neodpustí tie tvoje poklesky.


19.
označiť príspevok

Scarlette žena
   6. 11. 2022, 20:42 avatar
13. v prvom rade co keby si sa radsej zaujimal o vlastne poklesky namiesto riesenia inych  


22.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   6. 11. 2022, 20:54 avatar
Tak sorry, ale upozorniť hriešnika na jeho chybné zmýšlanie predsa nie je hriech.... hriech by bolo neupoznorniť niekoho, koho upozorniť treba...


24.
označiť príspevok

Scarlette žena
   6. 11. 2022, 21:01 avatar
22. ergo co keby si zacal od seba ?  
Súhlasí kntsz


25.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   6. 11. 2022, 21:05 avatar
Začnem, ved ja som už každému všetko odpustil.


27.
označiť príspevok

Scarlette žena
   6. 11. 2022, 21:09 avatar
25. spravaj sa tak aby si sa mohol nazyvat krestanom .


30.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   6. 11. 2022, 21:13 avatar
Kresťanom sa može nazývať ten kto svojmu nepriatelovi zapichne nožík do krku ?  


115.
označiť príspevok

kntsz muž
   7. 11. 2022, 19:14 avatar
13-
ty fakt nechápeš, že odpustiť niekomu to, že mi zabil dieťa je jedna vec a zabrániť mu čo aj jeho zabitím, aby mi nezabil aj to druhé sú dve úplne rozdielne veci......  
Súhlasí Starý chren


63.
označiť príspevok

havran
   6. 11. 2022, 22:07 avatar
Obidva postoje vyplývajú z jedného a toho istého základu a to preto , lebo sám ten základ plynie z podstaty spoločenského bytia. náboženská morálka je rozdvojená v tom , že jedným káže znášať utrpenie a na druhej strane ospravedlňuje tých čo to zlo spôsobujú. Nie je to tak trochu o tej nastavenej tvári? kntsz to odmieta a chce obráňovať ptoti zlú a druhý nečinne ho priímať. No tento postoj vlastne ochraňuje tých čo zlo spôsobujú a z môjho pohľadu je to len fígeľ bohatých , ktorí vytvorili filozófiu Boha , aby sa vyhli zodpovednosti za svoje činy.


65.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   6. 11. 2022, 22:09 avatar
Zlo konajú ludia preto lebo neboli obdarení láskou, a spoločnosť sa k nim zle správala. Riešením je ich obdariť láskou, a myslieť viac na blaho občanov než na blaho zopár oligarchov....


89.
označiť príspevok

Fotón
   7. 11. 2022, 12:39 avatar
Putin ťa obdarúva láskou najlepšie.


120.
označiť príspevok

havran
   7. 11. 2022, 21:51 avatar
Znuvuzrodený kresťan1 Takže, zločinci vlastne nemôžu za svoje zlo , ktoré páchajú , ale tí , ktorí ich neobdarili láskou? Lenže, to je iný príbeh, je to výchova v spoločnosti , ktorá je ovládaná honbou za mocou a bohatstvom. Skús sa nad tým zamyslieť a netoč to stále dookola. Pokús sa ten uzol ktorý ti tu dal -kntsz - rozriešiť , ale nehovor o láske , ktorá vlastne privádza ľudí k zločinu. Problém je asi niekde inde , teda v tom čo som ti tu už napísa?


117.
označiť príspevok

kntsz muž
   7. 11. 2022, 19:37 avatar
63-
chceš hľadať pravdu?
Napr. aj o tom, čo ja odmietam a čo prijímam?
Alebo si chceš prihrievať svoju polievočku dokazovaním spoločenského bytia v znení marx-leninizmu a vedeckého ateizmu?
Len sa pýtam......


121.
označiť príspevok

havran
   7. 11. 2022, 21:59 avatar
kntsz ty ani sám nechápeš ako si popletený. Toto nemá z ML nič spoločného , to len ty vo svojej neschopnosti chápať spoločenské procesy spomínaš na Lenina a kopeš ako malý chlapec. Už dávno si ma presvedčil o svojej "veľkosti ducha" , takže skús byť orientovaní vecne a nie propagandistický. Vidím, že len sa snažíš byť trápne vychytralý.


133.
označiť príspevok

kntsz muž
   8. 11. 2022, 10:38 avatar
121-
žasnem, čo si schopný vykombinovať , len aby si sa vyhol odpovedi na veľmi jednoduchú otázku.....
len, aby som ti pripomenul, kto tuná je znovu konfliktný a vyrýva:
"náboženská morálka je rozdvojená ......." ergo, kntsz je rozdvojený a nasledujú tvoje konštrukty.....
Položil som ti otázku, či chceš poznať aj môj názor, alebo si len kopnúť ...... výsledkom je ďalšie kopanie.......   


134.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 11. 2022, 10:49 avatar
No dobre, ale máme vyriešenú otázku, ako brániť zlu, keď ho máme pokorne prijímať?
Veď to zlu veľmi vyhovuje - ale našťastie sa nájdu takí, čo so zlom začnú bojovať a potláčať ho... a preto potom môžu prežiť aj tí pokorní...


135.
označiť príspevok

Scarlette žena
   8. 11. 2022, 11:06 avatar
134. podstatou lasky je aj ochranovat slabych a postavit sa proti zlu  
Súhlasí J.Tull, kntsz


151.
označiť príspevok

kntsz muž
   8. 11. 2022, 17:23 avatar
134-
myslím, že ty vieš ako to je.
Len sa netreba báť samého seba - t.j. svojho svedomia.
Svedomie nesmie byť v prvom rade ochočené a potom sa stáva vis major.
Už som tuná dával definíciu svedomia z Junga.
V krátkosti:
Svedomie ide naprieč Bibliou, naprieč zákonodarstvom a všetkými etickými kódexami a čo ja viem ešte čím.
Potom dokonca môže nastať situácia, že porušíš aj prvé aj druhé aj tretie...... a napriek tomu sa v tvojom konaní prejaví Vox Dei.  


153.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 11. 2022, 18:31 avatar
Lenže, čo má svedomie spoločné s nastavením druhej tváre? A to sa pýtam úplne vážne...


156.
označiť príspevok

kntsz muž
   12. 11. 2022, 21:20 avatar
153- Nadja, už uvažuješ ako ten plochozemník a zjednodušene povedané, sa zacykluješ do nepochopenia.
Kristus sa v zásade vyjadroval len formou podobenstiev a podobenstvo je obrazné vyjadrenie - alegória - inotaj.......
Aby podobenstvá v evanjeliách boli správne pochopené, je potrebné poznať prakticky všetky, pochopiť ducha podobenstiev a potom je možné začať vysvetľovať či správne aplikovať.
Samému sa mi ešte stáva, zvlášť keď počúvam prednášky pátera Kodeta (na internete dohľadateľné), že v mnohom ich chápem povrchne. Napr. prednáška o vysvetlení podobenstva, ktoré má asi 5 riadkov o návrate strateného syna, trvá asi hodinu.......
Ježiš nám tuná nezanechal zoznam nejakých textových vyjadrení, ale zanechal nám tuná Ducha, ktorý nám má ukazovať Cestu k Pravde a do Života večného......


158.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   12. 11. 2022, 21:47 avatar
Kntsz 156, problém vás katolíkov je ten, že to čo vám v biblii a z historie cirkevných otcov nevyhovuje, to označíte za podobenstvá/symbolizmy/metafory, hoci dané výrazy nijako nenesú znaky symbolizmov..... no to čo vám vyhovuje, tak tam už obhajujete doslovné chápanie. Ste jednotka v prekrúcaní biblických veršov a hned za vami sú Jehovisti.


159.
označiť príspevok

kntsz muž
   13. 11. 2022, 11:23 avatar
158-
problém tuná má zjavne niekto iný......


5.
označiť príspevok

Scarlette žena
   6. 11. 2022, 19:40 avatar
2.putin ma nahrabany majetok v hodnote 179 miliard , ten sa moze zvysoka na tvoje ponuky   ale ved ho miluj , ale to neznamena ze by nemal byt postaveny pred sud za vojnove zlociny   kludne mu potom pribal aj bibliu
a Zelenskeho uz konecne vynechaj zo svojich elaboratov
 
Súhlasí kntsz


7.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   6. 11. 2022, 20:03 avatar
Mohla by nastať situácia že by Putina zvrhli v Kremli, a Putin by bol na úteku, skrýval by sa, a bol by z neho potulný žobrák. Tak kebyže ho stretnem a potreboval by najesť/napiť/prístrešie, dal by som mu. A ty by si čo robila, brúsila by si si nožík ?  


9.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   6. 11. 2022, 20:07 avatar
Pred súd ??? A výsledok by bol aký pre jeho dušu ? Taký že by sedel v base, so zločincami, kde by zdivel, a jeho duša by skončila v pekle.... nie, žiaden súd, všetko by mal mať odpustené, s tým že by navštívil špeciálnu krestanskú kliniku, kde by strávil dlhý pobyt. Tam by sa mu denno denne citovalo z biblie, a obklopovalo sa ho láskou. Lebo zločinci sú preto zločinci, že im v detstve chýbala láska. Duše zločincov nevyliečiš tak že ich budeš sekať a davať do cely, ale tak že ich obklopíš láskou... zlo sa láskou poráža... prečo ty to ako krestanske stále nie a nie docvaknut ?      


16.
označiť príspevok

Scarlette žena
   6. 11. 2022, 20:38 avatar
9. bez obav , tito ludia su vecsinou umiestneni na samotkach v najhumanejsich vezniciach   ale je od teba pekne , ze lobbujes za vraha a obete mas na haku   aj ich duse , ktore sa vdaka putlerovi mozno nestihli ocistit od hriechov
Súhlasí kntsz


18.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   6. 11. 2022, 20:42 avatar
Si to mýliš asi s Norskou basou....
nemám na háku, ibaže nesmie sa zlo odplácať zlom.... vy krestania a ateisti len šírite zlo, a odplácate sa zlom, nepomáhate zlo mierniť, ale ho prilievate benzínom.... čiže je to aj vaša chyba že ten človek Putin a ostatní jemu podobní nie su obdarovaní láskou, ale len zlom a nenávistou, a tým pádom z nich vyrastie to čo vyrastie...


20.
označiť príspevok

Scarlette žena
   6. 11. 2022, 20:47 avatar
18. davaj si pozor na vyjadrenia teliatko, dobre?   koho si ty obdaroval laskou , komu si ty osobne pomohol , aky je tvoj osobny -krestanky prinos pre spolocnost ? Keby si sa nezhovadol po internetoch , svet ani nevie ze nejake telenco ako ty existuje . minule som ti navrhla aby si sa prihlasil ako dobrovolnik -ked si mal huste reci , howno si sa doteraz niekde ako dobrovolnik angazoval . najskor musis ist za vzor vlastnym prikladom aby si sa mohol obtierat o ostatnych
Súhlasí kntsz


21.
označiť príspevok

Scarlette žena
   6. 11. 2022, 20:49 avatar
mimochodom , vojnovych zlocincov sudi tribunal v Haagu ty norsko    
Súhlasí kntsz


23.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   6. 11. 2022, 20:55 avatar
Pokial si nepochopila Norsko bolo pripodobnenie na tvoje tvrdenie o najhumanejšich vezniciach  
Komu som pomohol, viem ja sám najlepšie, a nebudem sa tu tým chváliť, Iba vám dávam upozornenia o tom ako sa má správať, a že to nie je zabudnutie nožíka do krku  


26.
označiť príspevok

Scarlette žena
   6. 11. 2022, 21:07 avatar
23. ty sa radsej skus zamysliet sam nad sebou . nez vypustis dalsie debility do eteru

inak ,homosexualov ktori nikomu v zivote neublizili , a nic zle nikomu nespravili by si rad tlkol trstenicou , az by si z nich vytlkol homosexualitu . vsakze? kde je ta tvoja laska k bliznemu????

Znuvuzrodený kresťan1 muž súhlasím reagovať nahlásiť ? 31. 10. 2022, 23:08 avatar
Ano, medzi zvieratami nie je homosexualita a to majú pritom podobné gény ako človek. U ludí však homosexualita je, no majú súčasne výrazne odlišné správanie a zmýšlanie než zvieratá. Takže je za tým psychika. Veľa gayov tiež nikdy nezažilo nejaký sex so ženou. Ak by zažili, už by nikdy nič iné neochutnali.

Treba tvrdú výchovu, nemožno robiť v ničom ústupky homosexuálom. Lebo ak sa začnú robiť čo i len v najmenšom ústupky, postupne sa to bude navyšovať, a za pár desatročí tu bude homosexualita chápaná ako niečo zcela normálneho, so všetkými právami. Potom sa počet homosexuálnych partnerstiev ešte viac zvýši. Nie je správna rezignovať a milovať svojho syna taký aký je, lebo ak niekto miluje syna ako homosexuála, miluje ho ako hriešnika a vedie ho do pekla, a to nie je láska. Láska je odvrátiť hriešnika od cesty pekla, a ked to nepojde dohovorom, pojde to trstenicou. Ja mať dieťa, trstenicou by som ho bil až dovtedy dokiaľ by som tú jeho homosexualitu z neho nevytlkol.
Súhlasí kntsz


28.
označiť príspevok

Scarlette žena
   6. 11. 2022, 21:11 avatar
trochu si nam niekto nasral do huby   nabuduce ked tu budes skusat poucovat precitaj si najskor svoje vlastne vygrci
Súhlasí kntsz


31.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 11. 2022, 21:15 avatar
Toto fakt napísal?
Tak mu povedz, že homosexualitu nevymýtili ani tam, kde za ňu dávajú trest smrti.
Súhlasí Scarlette, kntsz


33.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   6. 11. 2022, 21:17 avatar
LGBTI je o výchove, dedičnosť tam má len pramálo vplyv.


35.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 11. 2022, 21:18 avatar
Aha, ty nerozumieš po slovensky, tak nič
Súhlasí kntsz


36.
označiť príspevok

Scarlette žena
   6. 11. 2022, 21:19 avatar
33. je uplne irelevantne co trepe clovek ako ty . a keby to bolo aj vychovou , co teda nie je . ty nemas pravo sa nikoho ani dotknut .


42.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   6. 11. 2022, 21:24 avatar
"ty nemas pravo sa nikoho ani dotknut ."

Zaujímavé že toto napíše osoba čo schvaluje zabíjanie zločincov.... inde vidíš nenormálnost čo i len malej výchovnej, a inde ta nepohoršuje nožík v krku... je mi z teba na grc          


45.
označiť príspevok

Scarlette žena
   6. 11. 2022, 21:31 avatar
42. pisem pred sud , ak mas problemy s citanim pisaneho textu , skus navstivit odbornika  


46.
označiť príspevok

Scarlette žena
   6. 11. 2022, 21:34 avatar
btw ,,  citujem : " Ja mať dieťa, trstenicou by som ho bil až dovtedy dokiaľ by som tú jeho homosexualitu z neho nevytlkol."

bit niekoho dovtedy kym si z neho NEVYTLKOL jeho orientaciu , mi nepripada ako mala vychovna . z tohto uz nevykorculujes moj pekny
 


48.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   6. 11. 2022, 21:37 avatar
stále by dostával malé výchovné.... tie malé výchovné by boli oproti pekle prechádzka ružovou záhradou....


50.
označiť príspevok

Scarlette žena
   6. 11. 2022, 21:39 avatar
48. nikto nebude nic dostavat , to su len tvoje chutky  


54.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   6. 11. 2022, 21:43 avatar
Milovať blížneho znamená docieliť spasenie jeho duše... ak by si bola veriaca, a tvoj syn bol gay, podporovala by si ho v tom, aj napriek tomu že by si vedela o tom že Písmo Gayov odsudzuje do pekla ? Podporovala a nečinne by si sa pozerala ako tvoj syn kráča do pekla ?

1. list Korinťanom 6:9
Neviete, že nespravodliví nebudú dedičmi Božieho kráľovstva? Nemýľte sa: ani smilníci, ani modloslužobníci, ani cudzoložníci, ani chlipníci, ani SULOZNICI MUZOV


55.
označiť príspevok

Scarlette žena
   6. 11. 2022, 21:46 avatar
54. ty si radsej davaj pozor aby si ty sam neskoncil v pekle  


57.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   6. 11. 2022, 21:47 avatar
To je Božie slovo, Gayovia nezdedia Božie královstvo, a kto tvrdí opak klame, a kto podporuje gayov podporuje ich v hriechu a v pekle a pácha bezprávie


60.
označiť príspevok

Scarlette žena
   6. 11. 2022, 22:01 avatar
57.nedavno si vsade postoval ako si biblia pritireci     dalej, o tom rozhodne Boh kto pojde do pekla a nie ty  
tak ako Boh dal kazdemu cloveku dar slobodnej vole , a kazdy ma pravo tento bozi dar vyuzit . ako uzna za vhodne . to nie je tvoja starost   ty si choj pozametat bordel pred vlastnym prahom
Súhlasí kntsz


64.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   6. 11. 2022, 22:07 avatar
"o tom rozhodne Boh kto pojde do pekla a nie ty"

Ved ja o tom nerozhodujem, len citujem z Božieho slova čo sa v nom píše, a píše sa tam jasne


66.
označiť príspevok

Scarlette žena
   6. 11. 2022, 22:11 avatar
64. ved ty sam sa nedrzis biblie ani bozieho slova     iba si vyplnas nudu vypisovanim po internete a mudrovanim  


85.
označiť príspevok

Fotón
   7. 11. 2022, 11:48 avatar
Ani ten, kto podporuje vrahov a zlodejov nezdedí Božie kráľovstvo.


86.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   7. 11. 2022, 12:07 avatar
Nepodporujem ich, ved Rusom radím aby robili pokánie a stiahli sa z Ukrajiny.


101.
označiť príspevok

Fotón
   7. 11. 2022, 13:32 avatar
Prečo si potom zastával názor, aby sa Ukrajinci vzdali Rusom?


107.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   7. 11. 2022, 13:50 avatar
Pretože Rusi sú zlí a hlúpy, a oni sa nikdy nevzdajú... takže bude musieť platiť že múdrejší ustúpi


108.
označiť príspevok

Scarlette žena
   7. 11. 2022, 13:54 avatar
107. takto to nefunguje , co ak si zoberu priklad dalsi , vziat si beztrestne agresiou cudzie uzemie . sa spametaj  


47.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   6. 11. 2022, 21:36 avatar
a vojnu teda neschvaluješ ? Neschvaluješ to ked niekto zoberie pušku do ruky, a ide strielať gulky do brucha Rusom ?


52.
označiť príspevok

Scarlette žena
   6. 11. 2022, 21:42 avatar
47. aku strategiu by si poradil Ukrajincom ?   lebo ty si uz medzicasom aj expert na techniku boja  


56.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   6. 11. 2022, 21:46 avatar
Z krestanského hladiska takú akú praktizovali apoštoli a Ježiš, a teda nebojovať, a utekať pred zlom. Zlo premáhať dobrom.


61.
označiť príspevok

Scarlette žena
   6. 11. 2022, 22:03 avatar
56. hlavna vec ze sem vypisujes temicky o strategii boja     si zrejme mierne nekonzistentny


70.
označiť príspevok

Starý chren muž
   7. 11. 2022, 04:56 avatar
ZK. Máš pravdu, že apoštoli by zrejme vo vojne nebojovali. Ale najskôr, ako ideš radiť Ukrajincom, že čo majú, ako správni kresťania robiť, ktorí sa len bránia, nemal by si najprv poradiť ruským "kresťanom" že zaútočiť na inú krajinu je vrcholne nekresťanské správanie? Namiesto toho im radíš, akú stratégiu boja majú urobiť, aby tých Ukrajinských bratov v Kristus dorazili. Nezdá sa ti to zvláštne?
Súhlasí Nadja


73.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   7. 11. 2022, 09:55 avatar
Ano, Rusi by mali začať ako prví robiť pokanie a stiahnuť sa z Ukrajiny. Lenže oni tak nespravia, sú tvrdohlaví, zlí, tak je rada na Ukrajinci aby oni ako múdrejší ustúpili.

Nikomu tu neradim, keďže toto fórum nesleduju ruskí armádni Generali ... Navyše z tejto info by si mohli zobrať poučenie aj Ukrajinci, a vedieť tým kde majú slabé miesto


74.
označiť príspevok

Nadja žena
   7. 11. 2022, 09:58 avatar
A preto píšeš, že NAJLEPŠIE BY BOLO ODREZAT UKRAJINCOV OD ZASOBOVANIA...


75.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   7. 11. 2022, 10:02 avatar
Z hľadiska vojenskej stratégie áno, nie však z hľadiska Morálnej..... Vidíš tam ten rozdiel ?


76.
označiť príspevok

Nadja žena
   7. 11. 2022, 10:09 avatar
O strategii, ako tomu zabrániť, nevieš nič, ale zato strategiu výchovy ovládaš, takže... ja by som zobrala trstenicu a vymlátila by som ti tvoje názory podobne, ako ty homosexualom, okrem toho by som ťa odrezala od zásob, byť tvojimi rodičmi...

To im neradím, lebo to tu nečítajú ...  
Súhlasí Fotón


77.
označiť príspevok

Nadja žena
   7. 11. 2022, 10:13 avatar
Ale je to v pohode, najlepšia tvoja strategia záchrany ekologickej rovnováhy spalovaním lesov aj tak víťazí...


80.
označiť príspevok

Fotón
   7. 11. 2022, 11:38 avatar
To decko tu už nebude mať dlhé trvanie.


122.
označiť príspevok

Starý chren muž
   7. 11. 2022, 22:00 avatar
Fotón. Nechaj ho tu diskutovať. Po prvé, je to celkom zaujímavé a po druhé, skúsme ho presvedčiť argumentmi. Ak je to vôbec možné.


157.
označiť príspevok

kntsz muž
   12. 11. 2022, 21:32 avatar
122-
zaujímavé na tom nie je nič, skorej je to deptajúce a tragické, že sa nájde aj takáto mládež a žiaľ nie je osamotený.
No a presvedčiť - to ho určite nepresvedčíš.
Momentálne sa nachádza v štádiu padania na rypák a zjavne ho asi rodičia - vydržujú, ale jeho treba nechať , aby slobodne a dobrovoľne na ten rypák padol a spamätal sa ..........


78.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   7. 11. 2022, 10:56 avatar
Stratégii ako tomu zabrániť som už písal...

77 : Btw, to fakt splietaš vojensku stratégiu s eko stratégiou ?  
Btw, cituj kde som písal o tom že spalovanie lesov je EKO ? Inak to budem chápať len ako tvoje dalšie klamstvo. .


79.
označiť príspevok

Fotón
   7. 11. 2022, 11:23 avatar
Tvoja stratégia je odovzdať svoj byt agresorovi (zlodejovi). Kľudne si v tom ži. Ale sem mi to neťahaj.


92.
označiť príspevok

Nadja žena
   7. 11. 2022, 13:06 avatar
78 - kapitulácia nie je nijaká forma strategie boja, to je koniec boja.
Inak, Rusi strielajú aj zajatcov so zviazanými rukami, asi nevieš...


129.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   8. 11. 2022, 09:07 avatar
Nadja, moja otázka na teba, koho si Rusi vyberajú za zajatcov ? Kto sú to tí zajatci ?


81.
označiť príspevok

Fotón
   7. 11. 2022, 11:40 avatar
To mu už nepomôže. Má to nad 20 rokov, ale stále je myslením na úrovni 8.


82.
označiť príspevok

Fotón
   7. 11. 2022, 11:41 avatar
Veď vieme, že si amorálny a podporuješ to.


83.
označiť príspevok

Fotón
   7. 11. 2022, 11:43 avatar
Ty si ešte horší, ako Rusi.

Žiadam ťa, odovzdaj mi svoj byt a celý majetok. Som tvoj Putin. Rozumel si?


87.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   7. 11. 2022, 12:08 avatar
Nevlastním byt, nie je to písané na mna. Ale čo mám to ti dám, lebo Ježiš povedal kto chce od teba plášť, neodopri ani šaty, povedz aké veci chceš odo mna


100.
označiť príspevok

Fotón
   7. 11. 2022, 13:31 avatar
Dobre privediem so sebou zopár bezdomovcov, tým to pred mojimi očami odovzdáš. Kde v Galante sa stretneme?


106.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   7. 11. 2022, 13:49 avatar
No ved povedz čo bezdomovci potrebujú, a ja im to pošlem cez poštu, na čo by som kvoli tomu chodil osobne vlakom, ked to možem poslať cez poštu ??


116.
označiť príspevok

kntsz muž
   7. 11. 2022, 19:24 avatar
33-
počúvaj ty od ničoho - cez nič - k ničomu, neviem čo to máš za úchylku alebo exsces, ale radšej mať dieťa homo ako s tvojimi problémami.  


37.
označiť príspevok

Scarlette žena
   6. 11. 2022, 21:20 avatar
31. yep , zase chcel mudrovat a nevydalo


29.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   6. 11. 2022, 21:13 avatar
Hmm, neviem či si to neuvedomuješ, ale vraziť niekomu nožík do krku, a dať niekomu výchovnú trstenicou, je tak sakramentsky rozdiel, a to predovšetkým ked bitka trstenicou pomože dotyčnému zmeniť myslenie....


34.
označiť príspevok

Scarlette žena
   6. 11. 2022, 21:18 avatar
29. sorry, ale nikto z nas tu ani slovom nezmienil nasilie , jediny kto tu zmienuje ze by chcel z niekoho vytlct trstenicou si ty


39.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   6. 11. 2022, 21:22 avatar
Ty nič, ty muzikant.... takže sa ťa pýtam, čo by si spravila kebyže uvidíš Putina ?


41.
označiť príspevok

Scarlette žena
   6. 11. 2022, 21:23 avatar
39.poslem hopred sud za vojenske zlociny .ked uz pre nic ine nebol doteraz sudeny


44.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   6. 11. 2022, 21:25 avatar
hmm takže na neho zavoláš políciu.... dobre vieš že súd by ho vydal na trest smrti, a možno by ho predtým umučili na smrť z nenávisti... čiže týmto čo by si sposobila by bolo to isté ako keby si mu rovno zapichla nožík do krku.... veru, z teba tá dobročinnosť priam sála             


49.
označiť príspevok

Scarlette žena
   6. 11. 2022, 21:38 avatar
44. na ktorom medzinarodnom trestnom sude bol niekto umuceny k smrti ????????????????????? si kompletny??
 


51.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   6. 11. 2022, 21:41 avatar
Neviem, ty si snád bola očitým svedkom toho ako sa k dotyčným správali v celiach a ako ich zabili po vynesení rozsudku ??? Nebola, tak tu nemudruj     Vzhladom k tomu ako majú všetci Putina v zuboch, by tá smrť rýchla zrejme nebola, ved mysli už konečne aspon trochu  


53.
označiť príspevok

Scarlette žena
   6. 11. 2022, 21:43 avatar
51. ked nevies tak nerozsiruj blbosti  


58.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   6. 11. 2022, 21:47 avatar
Vychádzam z logiky veci.


59.
označiť príspevok

Scarlette žena
   6. 11. 2022, 21:57 avatar
58. uz prestan trepat a vypustat neoverene info  


62.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   6. 11. 2022, 22:07 avatar
A v čom je to čo si ty napísala overené ?   


69.
označiť príspevok

Scarlette žena
   6. 11. 2022, 22:21 avatar
62. neexistuje ziadny pripad z medzinarodneho trestneho sudu , aby bol niekto umuceny . jediny kto trepe si ty


71.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   7. 11. 2022, 09:47 avatar
Ty si tam bola osobne ? Nie, tak neklam


67.
označiť príspevok

havran
   6. 11. 2022, 22:12 avatar
Znuvuzrodený kresťan1 nenávisť a túžba po odplate nedovolí racionálne myslieť.


32.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   6. 11. 2022, 21:16 avatar
Každý neduh sa lieči inak, na LGBTI je to spočiatku biblia, a ak to nezaberie tak trstenica.... na vrahov je to výlučne len biblia a obklopenie láskou-.


38.
označiť príspevok

Scarlette žena
   6. 11. 2022, 21:21 avatar
32. a na hlupost zabera co?  


40.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   6. 11. 2022, 21:22 avatar
Stačí čítať moje príspevky a trochu nad nimi nestranne uvažovať,


43.
označiť príspevok

Scarlette žena
   6. 11. 2022, 21:24 avatar
40. ugh? este to by mi chybalo citat doradu tvoje vygrci .


68.
označiť príspevok

Scarlette žena
   6. 11. 2022, 22:19 avatar
 
Prikazujeme vám, bratia, v mene nášho Pána Ježiša Krista, aby ste sa stránili každého brata, ktorý žije neporiadne, a nie podľa podania, ktoré ste prijali od nás. 7Sami totiž viete, ako nás treba napodobňovať, pretože sme nežili medzi vami neporiadne. 8Chlieb sme od nikoho zadarmo nejedli, ale dňom i nocou sme v námahe a lopote pracovali, aby sme neboli na ťarchu nikomu z vás. 9Nie že by sme na to nemali právo, ale aby sme boli pre vás vzorom, ktorý máte napodobňovať. 10A keď sme boli u vás, prikazovali sme vám: Ak niekto nechce pracovať, nech ani neje! 11Počúvame totiž, že niektorí medzi vami žijú neporiadne, nič nerobia, ale zaoberajú sa zbytočnosťami. 12Takým prikazujeme a napomíname ich v Pánovi Ježišovi Kristovi, aby pokojne pracovali, a tak jedli svoj chlieb
Súhlasí Fotón


72.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   7. 11. 2022, 09:51 avatar
Odkedy sa ty držíš biblie ? Vyberas si z nej verše ktoré ti pasujú a ktoré ti nepasuju ignoruješ, schvaľujes zabíjanie a oko za oko, čím protirečis tomu čo kázal Kristus..... Hanba !!!!

A ja pracujem duchovne. A mimochodom ty čo pracuješ ? Tiež nepracujes manuálne tak tu nemudruj a začni od seba


98.
označiť príspevok

Scarlette žena
   7. 11. 2022, 13:22 avatar
72. ja sa neohanam bibliou ako ty   pritom sa jej sam nedrzis
btw, neviem kde v prip . putina schvalujem oko za oko . opät tvoje dalsie klamstvo . a klamstvo je smrtelny hriech , tak gratulujem  


84.
označiť príspevok

Fotón
   7. 11. 2022, 11:46 avatar
ak niekto nechce pracovať, nech ani nejie. obohu.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Chodí tunajší Tomáško do práce, alebo si ju aspoň zháňa? Nie? Nech teda neje. To je príkaz Božieho Slova.


88.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   7. 11. 2022, 12:10 avatar
Potom nech dochodcovia nejedia... ved oni už nechcú pracovať.....

Btw, je veľa typov prác, sú práce manuálne, a sú práce intelektuálne. Ja robím prácu intelektuálnu ked šírim evanjelium... v podstate nie je žiaden rozdiel medzi mojou prácou a prácou programátora, či toho čo pracuje cez počítač.


90.
označiť príspevok

Fotón
   7. 11. 2022, 13:00 avatar
Pre človeka čo nevie čítať zdôrazňujem "kto NECHCE pracovať"

Ty si dôchodca?

Ty nerobíš žiadnu prácu. Pracuješ pre nejakú cirkev na plný uväzok, keď sa oháňaš šírením evanjelia? Ty šíriš len konšpirácie a nie evanjelium


93.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   7. 11. 2022, 13:08 avatar
"zdôrazňujem "kto NECHCE pracovať"

Máš pocit že dochodcovia chcú pracovať ? Veľké % len čaká do dochodkového veku aby poberali dochodok a už nepracovali, hoci by samozrejme pracovať ešte mohli, kebyže CHCU. Existuje kopu nenáročných prác kde len sedíš na zadku a pracuješ s počítačom, alebo niečo občas predáš, čo by kludne zvládol aj človek nad rokov....

"Ty si dôchodca?"

Nie som, a je to nepodstatné, pretože Pavol povedal "KTO nechce pracovať", takže to aplikoval vo všeobecnosti, a nedefinoval to len na úzku skupinu ľudí a už tobož nedefinoval že nejaký starí ludia by nemali pracovať.....

Práca nie je len to, ked dostávaš plat a pracuješ pre niekoho. Práca je aj ked doma okopeš zahrádku, sám pre seba... práca je aj to ked napíšeš status, alebo nejaký článok.... nič nerobenie, a teda NEPRACA je to ked len ležíš alebo sedíš a čumíš na telku.... ja som založil web krestanskú stránku, čo má stálo veľa roboty, a neustále ju všade možne propagujem, takže v tomto som ako apoštoli ktorí šírili evanjelium


94.
označiť príspevok

Fotón
   7. 11. 2022, 13:10 avatar
Dôchodcovia majú už odrobené. Stále si neodpovedal. Ty si dôchodca? (Áno/Nie)


96.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   7. 11. 2022, 13:12 avatar
Odpovedal som v 93 na tvoju otázku - "Ty si dôchodca?" NIE SOM

"Dôchodcovia majú už odrobené."

Pavol nikde nedefinoval, že stačí mať určitý počet odpracovaných a potom už pracovať netreba....


105.
označiť príspevok

Fotón
   7. 11. 2022, 13:42 avatar
Keďže nie si dôchodca, musíš pracovať, ak chceš jesť.

1 Tim 5
Ak niektorá vdova má deti alebo vnúčatá, tie nech sa najprv naučia ctiť si príbuzných a odplácať sa rodičom, lebo to je milé Bohu. .......No ak sa niekto nestará o svojich blízkych, najmä o členov rodiny, ten zaprel vieru a je horší než neveriaci. Do zoznamu nech je zapísaná vdova nie mladšia ako šesťdesiatročná, raz vydatá, ak má svedectvo, že robila dobré skutky: vychovávala deti, bola pohostinná, umývala veriacim nohy, pomáhala sužovaným a venovala sa každému dobrému dielu. ..........Ak má niektorá veriaca žena vdovy v príbuzenstve, nech im pomáha, aby cirkev nebola zaťažená a mohla sa starať o tie, čo sú skutočne vdovami.

Čiže vdovy nad 60 boli odkázané na pomoc rodiny, či cirkvi. Podobné texty je možné nájsť aj vzhľadom na starostlivosť o rodičov.


109.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   7. 11. 2022, 14:04 avatar
lenže problém je ten, že tu sa hovorí o starostlivosti o vdovy a nie o tých ludoch ktorí vdovy nie sú, alebo sú vdovci....

Za druhé, vek nad 60 rokov, bol len jedným z MNOHYCH kritérii ktoré rozhodovali o finančnej podpore. Medzi dalšími kritériami bolo byť manželkou jedného muža, svedectvo dobrých skutkov, vychovanie deti, pohostinnosť, umývanie noh svatým..... Máš snád pocit že dnešné 60 ročné dochodkyne, splnaju všetky tieto vlastnosti ? No veľké % z nich nie, a napriek tomu dostávajú dochodky a nepracujú....

Za tretie, dovod prečo Pavol odmietal mladšie vdovy nebol ich vek, ale preto že : "Mladšie vdovy však odmietaj; lebo keď ich zmyselnosť odvráti od Krista, chcú sa vydať; 12 a sú odsúdené, lebo porušili prvotnú vernosť.13 Bývajú aj záhaľčivé a zvykajú si chodiť po domoch. A nie sú len záhaľčivé, ale aj klebetné a všetečné a navravia, čo sa nepatrí."


110.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   7. 11. 2022, 14:08 avatar
A mimochodom dalej sa píše :

16 Ak niektorá veriaca má vdovy, nech sa o ne stará a nech sa nezaťažuje cirkev, aby stačilo pre tie, čo sú naozaj vdovami. 1Tim 5, 16

Ciže o vdovy nad 60 rokov sa starala Cirkev, to sú tie vdovy ktoré sú naozaj vdovami, a tie ktoré nie sú naozaj vdovami, teda pod 60 rokov, o tie sa má starať veriaca, ktorá je príbuzná s vdovami... čiže aj o tie pod 60 rokov sa staralo, nezáležalo od veku...


97.
označiť príspevok

Scarlette žena
   7. 11. 2022, 13:18 avatar
93. rozumies tej pasazi : "Chlieb sme od nikoho zadarmo nejedli" (?)   v tom je ten zmysel prace .

ale je ftipne ze ides poucovat starych ludi , ktori narozdiel od teba cely zivot poctivo pracovali , 


99.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   7. 11. 2022, 13:28 avatar
Ja tiež nejem zadarmo, ale dávam obyvatelstvu duchovný chlieb.


104.
označiť príspevok

Scarlette žena
   7. 11. 2022, 13:39 avatar
99. v tvojich mokrych snoch jedine .  
Súhlasí kntsz


91.
označiť príspevok

Fotón
   7. 11. 2022, 13:06 avatar
Akého programátora?  
Dobre, dám ti sem na skúšku jeden kód v C++. Odpovedz mi, na čo slúži a čo robí: i84.servimg.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


95.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   7. 11. 2022, 13:10 avatar
Nenapísal som že som programátor, napísal som len že nie je rozdiel medzi mojou prácou a prácou programátora, pretože programátor pracuje svojou myslou, a následne tuká do klávesníce.... ja takisto rozmýšlam svojou myslou, a potom to čo som vo svojej hlave zmyslel, natukám do klávesnice, čiže to je to isté.


102.
označiť príspevok

Fotón
   7. 11. 2022, 13:35 avatar
Programátor vytvára programy, ktorých činnosť potom vytvára hodnoty pre firmy. Za to dostávajú peniaze. Tí, čo šíria evanjelium na plný úväzok v nejakej cirkvi neťukajú pri ich šírení do klávesnice. Držia sa totiž Biblie.
Súhlasí Scarlette, havran


103.
označiť príspevok

Scarlette žena
   7. 11. 2022, 13:38 avatar
102. v podstate kazdy krestan siri evanjelium . svojim vlastnym prikladom  


113.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   7. 11. 2022, 16:45 avatar
Hmmm držia sa biblie hovoríš.... a kde biblia zakazuje šírenie evanjelia cez internet ? No nikde....
Navyše kedže v 1 storočí neexistoval internet, tak je samozrejmé že jediná možná cesta ako šíriť evanjelium bolo osobným chodením. To však už v 21 storočí nie je potrebné. Dnes cez internet ked založíš blog si to prečíta tisícy ľudí, než kebyže založíš cirkev niekde v Hornej Dolnej o ktorej by sa dozvedelo 2,5 človeka.... Z hladiska efektivity je teda nezmyslom nešíriť evanjelium cez net, ale uprednostnovať osobné chodenie ako nejakí Svedkovia Jehovovi.....

Navyše, učiť na plný uvazok a brať peniaze za šírenie evanjelia je samo o sebe hriechom, kedže je napísané :

Evanjelium podľa Matúša 10:8
"Chorých uzdravujte, mŕtvych krieste, malomocných očisťujte, zlých duchov vyháňajte. ZADARMO STE DOSTALI, ZADARMO DAVAJTE."

Prvý list Korinťanom 9: 14-18
14 Tak nariadil aj Pán tým, čo zvestujú evanjelium, aby žili z evanjelia.15 No ja som nič z toho nepoužil. A toto nepíšem preto, aby to bolo aj v mojom prípade, lebo radšej zomriem, ako by mal niekto zmariť túto moju chválu. 16 Veď ak hlásam evanjelium, nemám sa čím chváliť; to je moja povinnosť, a beda mi, keby som evanjelium nehlásal. 17 Ak to robím z vlastnej vôle, mám nárok na odmenu, ale ak nie z vlastnej vôle, je to služba, ktorá mi je zverená. 18 Aká je teda moja odmena? Že keď hlásam evanjelium, predkladám ho ZADARMO a nevyužívam svoje právo pri evanjeliu.

Pavol predkladal evanjelium ZADARMO, nedostával za svoje kázanie peniaze.... z toho z čoho žil, bolo to, že popri evanjeliu aj pracoval :

2. list Solúnčanom 3:8
"ani sme nejedli niečí chlieb zadarmo, ale vo dne v noci sme ťažko a namáhavo pracovali, aby sme nikomu z vás neboli na ťarchu."

A teda veriaci v cirkvi nedávali Pavlovi peniaze za jeho kázanie, ale za to že pre nich aj pracoval.


111.
označiť príspevok

havran
   7. 11. 2022, 15:13 avatar
Scarlette ty nemôžeš v mene Ježiša Krista nič prikazovať , môžeš iba naplňovať božie slovo. a práve takto nakoniec vznikajú sekty. Cirkev má svojích predstaviteľov ako je pápež , kardináli...Keby začal v cirkvi každý prikazovať , už dávno by sa bola cirkev rozpadla. Nemôžeš di cirkvi takým spôsobom vnášať anarchiu. Najvyššou autoritou je koncil a pápež.


112.
označiť príspevok

Nadja žena
   7. 11. 2022, 15:46 avatar
Scarlet cituje Bibliu, Tesaloničanom.


123.
označiť príspevok

havran
   7. 11. 2022, 22:05 avatar
Nadja ja môžem tu citovať Bibliu do vyčerpania. Biblia je plná tvrdení , ktoré sú nejednoznačné a používané ako sa práve hodí. Tie výklady sa nie vžda dajú prišiť , tak ich skúšajú priplatať.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 05:11,  O ničom nevieš a absolutne nie som plný zloby.....to len tak vypada a hrajem sa s nou,...
dnes, 00:49,  10. ale spomenula *21 zial mu zasa neadekvatne regulerne preplo
včera, 23:43,  Akej presile ? Co to zas trepeš odveci ? UA vyhlásili celkovú mobilizáciu, kým Rusi na UA...
včera, 23:41,  V čom úžasný ????
včera, 23:19,  asi mám už troch v hlave - treba ísť spať. Veta o liberalizme mala byť na konci príspevku.
včera, 23:15,  havrane, zase si nahodil tému s otázkou, ale aby si dal aj svoju riadnu odpoveď to nie....
včera, 23:05,  rarasko68 tak to asi nefunguje , že niečo príliš zjednodušíš, tak už to nie je pravda ,...
včera, 22:56,  Pozri akú úlohu v histórii zohrávali liberáli k socialnej stránke spoločnosti. Často...
včera, 22:49,  rarasko68 keď máš hodnotu pojmov D a L na rovnakej úrovni , tak to je problém. Je to...
včera, 22:43,  pardon, nepriamo spomenula, keď si reagoval na Nadju.....
včera, 22:31,  ....nespomenula.....
včera, 22:30,  pozrel som si cez 10 posledných príspevkov Scerlette a nikde ťa ani nespomrnula. Priznaj, že...
včera, 22:24,  ondrej, to snáď nemyslíš vážne...... Veď ty si plný zloby...... Je najvyšší čas,...
včera, 21:22,  Fico je blázon.
včera, 21:10,  Putin velmi dobre vie čo robí....a mal jasný plan s UK.....akurat sa prepočítal.....mala to...
včera, 20:44,  ja ta lubim krasna vila.....bohužial si sa premenila na ježibabu z rajchu.....a tie...
včera, 20:42,  uz zase forum zaspammovane cholerickymi vylevami *21
včera, 20:29,  utiekla nam ježibaba z rajchu*24*24*24
včera, 20:28,  zabrdaš , tak zabrdaj tu ježibabo z rajchu*58*58*58
včera, 20:24,  tu prispej ježibabo z rajchu*58*58*58
neprehliadnite
vyhľadávanie
 
Vstúpiť do manželstva neznamená vzdať sa slobody, ale vymeniť osobnú slobodu za spoločnú.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(369 521 bytes in 0,225 seconds)