Ísť na začiatok.
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  Veda  téma
kategórie:  

V čom sa na nás budú podobať mimozemšťania a v čom sa môžu od nás líšiť?

42
reakcií
501
prečítaní
Tému 26. novembra 2022, 11:35 založil havran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

havran
   26. 11. 2022, 11:35 avatar
Č o má vplyv na formovanie človeka ako najvyššiu formu života na Zemi a ktoré jeho črty sú spoločným základom pre inteligentné bytosti ? Ktoré špecifické podmienky na Zemi vplývali na jeho formovanie ? Viete predvídať ako sa bude vyvíjať človek v budúcnosti , aké vlastnosti sa rozvinú , prípadne zaniknú?


2.
označiť príspevok

havran
   26. 11. 2022, 11:38 avatar
Samozrejme chodíme po okraji priepasti v ktorej môžeme ako druh skončiť , no zatiaľ sa to nestalo, aj keď možnosti bolo dosť, či už sociálnych , alebo v dôsledku zmeny prírodných podmienok.


3.
označiť príspevok

havran
   26. 11. 2022, 12:16 avatar
Táto téma je tak trochu odťažitá od "ducha týchto dní". No je dosť aktuálna i z hľadiska momentálnej geopolitickej situácie v tom možno i postpandemickom období, ktoré už tak nerezonuje , napriek tomu , codvid je stále tu a dosť intenzívne. Zdá sa , že politici však majú teraz inú hračku.


4.
označiť príspevok

Fotón
   27. 11. 2022, 09:17 avatar
Mimozemšťania neexistujú. Názor o mimozemšťanoch je celý produktom teórie evolúcie. Tá tvrdí, že život na planétach vzniká samovoľne a nezávisle. Vraj ku tomu stačia len vhodné podmienky a "tvorenie" môže začať. Vo vesmíre je obrovské množstvo hviezd a isto aj planét podobných Zemi. Tam kde život vznikol prv, môže byť technicky vyspelejšia civilizácia. Z tohoto "faktu" pochádza medzi ľuďmi rozšírená viera v neznámych a technicky vyspelých mimozemšťanov. Z tohoto pramení nádej, že raz navštívia aj nás a budeme sa mať lepšie. Dokonca sú vraj už medzi nami. Stačí mať len šťastie sa s nimi stretnúť. Veď poznáme svedectvá o údajných stretnutiach s UFO. Evolúcia je však vymyslená rozprávka na zasmiatie (samo sa to vytvorilo - samo sa to urobilo). -Vesmír a Zem majú svojho stvoriteľa a návrhára (rovnako ako počítač či auto). -Pretože život a vesmír stvoril Boh, všetky civilizácie o tom vedia. Podľa biblie sme jediní, čo o tom stratili poznanie. Sme jediní, čo stratili spojenie s Bohom kvôli neposlušnosti. Celý príbeh tak naberá úplne iný smer! -Mimozemšťania - nech sú ktokoľvek, vedia o Bohu stvoriteľovi. Vedia kto sú a sú nesmrteľný. Sú to anjelské bytosti. Takúto povahu majú aj v povestiach a legendách. Majú stálu existenciu. -Len človeku prišla do života smrť a zabudnutie v dôsledku hriechu. Inak by sme aj my boli ako oni! -V biblii sa o tom píše viac.


5.
označiť príspevok

Starý chren muž
   27. 11. 2022, 09:22 avatar
Fotón. Som prekvapený, lebo som mal pocit, že ty verís v mimozemšťanov.


6.
označiť príspevok

qwert
   27. 11. 2022, 09:29 avatar
tak to asi tažko....Ježiš sice povedal...ja nepochadzam z tohoto sveta....ale to neznamena, že teraz v tejto chvili ziju nejake bytosti na iných planetach.....Nebeske kralovstvo je nas buduci domov....v zjaveni Jana vidime celkom presne ako ten domov bude vypadať


8.
označiť príspevok

Starý chren muž
   27. 11. 2022, 11:59 avatar
Ondrej. Súhlasím. Tiež si myslím, že to tak je. Len som mal dojem, že fotón v minulosti veril, že mimozemšťanov veril. Ale možno, že som to vtedy zle pochopil.


9.
označiť príspevok

havran
   27. 11. 2022, 15:47 avatar
Fotón nemám o tom žiaden dôkaz , že neexistujú. No také tvrdenie bez dôkazov v sebe nesú i cirkvi po celom svete a rúzného vyznania. Ty si si už vybral na základe svojej viery. No viera je ten najneráalnejší dôkaz, Venuj ešte trochu času a pozornosti tomu , čo som napísal v odstavci 1 a 2. O čo ty opieraš svoje tvrdenie? Napríklad o Grygara a jemu podobnú skupinu, ktorá je však v menšine , pričom všetko čo nemôžu zatiaľ dokázať podopierajú konštantou viery.? Ja pri svojom analyzovaní používam metódu kritickej analýzy , čo mi umožňuje pochopiť nesystémové tvrdenia .


12.
označiť príspevok

Fotón
   27. 11. 2022, 16:33 avatar
Dôkazov o Bohu je mnoho.


14.
označiť príspevok

Fotón
   27. 11. 2022, 16:35 avatar


18.
označiť príspevok

havran
   27. 11. 2022, 16:57 avatar
Fotón predpokladám , že si z toho absorboval tie najhodnotnejšie diela a zistil si , že niektoré obsahujú celkom racionálne vysvetlenia. Doporučujem ti však , aby si hľadal kde sú rozpory a tie ti povedia veľa.


16.
označiť príspevok

havran
   27. 11. 2022, 16:53 avatar
Fotón samozrejme máš pravdu , lebo moja stará mama mala takú hrubú knihu , kde to bolo všetko napísané. Ja ich mám teraz niekoľko. Iste vieš ako sa volajú + edície SJ. No v zásade platí vzťah , že čím menej vedomosti , tým je viac dôkazov.


7.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   27. 11. 2022, 10:15 avatar
Kedže celý náš vesmír je veľký ani nie 0,0001 svetelného roku, je jasné, že vo vesmíre je veľmi malo planét na to, aby sa na niektorej vytvoril život. Dokazom toho je aj to, že za celú existenciu náš žiadny mimozemšťania nekontaktovali.

Ak by mimozemšťania predsa len existovali, a boli schopní medzihviezdnych letov, tak mimozemšťania ktorí by prileteli na Zem by určite mali rovnako ako človek nejakú inteligenciu. Museli by mať tiež niečo ako "ruky", kedže len rukami sa dá postaviť raketoplán. Museli by mať pevné ruky, lebo keby mali len nejaké pavúčie ruky, nemali by ich ruky dostatočnú silu na to aby dokázali postaviť raketoplán. Museli by mať tiež zrak.


10.
označiť príspevok

havran
   27. 11. 2022, 16:08 avatar
Znuvuzrodený kresťan1 No to by bol celý Vesmír o veľkosti gule s primerom cca 3 miliony km. Treba h tomu ešte niečo dodať?


11.
označiť príspevok

Starý chren muž
   27. 11. 2022, 16:10 avatar
A pritom len naše slnko je vzdialené 150 miliónov km.
Súhlasí havran


21.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   27. 11. 2022, 17:43 avatar
Neexistuje jediný overiteľný dokaz pre bežného človeka, že naše slnko je vzdialené 150 mil. km...
Ak taký existuje, sem s ním


23.
označiť príspevok

havran
   27. 11. 2022, 18:09 avatar
Znuvuzrodený kresťan1
Meranie vesmírnych vzdialeností
Trigonometrická paralaxa
Hlavnou metódou merania vesmírnych vzdialeností je meranie uhlového posunu (nazývame ho paralaxa) pri pozorovaní z dvoch odlišných stanovíšť. Meranie ročnej paralaxy je základná metóda na určovanie vzdialeností hviezd. Vďaka paralaxe všetci vidíme priestorovo, keďže máme dve oči a každým okom vidíme obraz trochu inak. Podobne, ak meriame polohy nebeských telies z dvoch protiľahlých strán Zeme, nazývame nameraný uhol denná paralaxa. Najväčšia v súčasnosti dostupná základňa pre pozorovanie je obežná dráha Zeme okolo Slnka. Aby sme zmerali ročnú paralaxu, musíme danú hviezdu pozorovať v dvoch obdobiach, keď sa Zem nachádza v opačných bodoch svojej dráhy, teda po šiestich mesiacoch. Takto sme schopní dosiahnuť zo Zeme rozlíšenie až stotiny uhlovej sekundy (0,01". Družica Hipparcos určená na meranie polôh hviezd dosiahla rozlíšenie až 0,005", okrem iného aj preto, že nebola zaťažená nepokojom atmosféry. Pripravuje sa nová družica Gaia, ktorá by mala byť ešte presnejšia a zmerať presné polohy miliardy (!) hviezd.


28.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   28. 11. 2022, 12:54 avatar
Havran, skopíroval si to pekne, no som si istý, že si len bezhlavo skopíroval prvý link z google, pričom v skutočnosti nevieš o čom sa tam píše. Tak ozrejmim. Paralaxu je veľkosť zorného uhla pod ktorým vidíme zo Zeme objekt. Platí pravidlo, že čím je bližšie objekt k nám, tým ho vidíme pod večším zorným uhlom, a ked sa objekt od nás vzdaluje vidíme ho pod menším zorným uhlom. Ked si dáš ruku tesne pred oko, vidíš ju pri 180 stupnovom uhle. Ked budeš ruku od oka vzdalovať, budeš ju vidieť pod stále menším a menším zorným uhlom. Minimálny zorný uhol ktorý je oko schopné ešte zachytiť je 0,16 stupna.

Pokial by slnko bolo daleko 150 mil km, a malo priemer 1,4 mil km, tak si vieš podla zmenšovania zorného uhľa, lahko vypočítať, že slnko by sme volným okom na oblohe nevideli, lebo zorný uhol by bol výrazne menší než 0,16 stupna.
_________________

"Družica Hipparcos určená na meranie polôh hviezd dosiahla rozlíšenie až 0,005""

Bol si v tej družice, a sledoval si to pozorovanie ? Nie....
Iba si si niečo prečítal zo správ tej či onej vesmírnej agentúry a naivne, nekriticky, bez overenia tomu automaticky veríš....


29.
označiť príspevok

Starý chren muž
   28. 11. 2022, 13:31 avatar
ZK. Si si istý, že zorný uhol by bol výrazne menší, ako 0,16 stupňa? Mne to vychádza okolo 0,5 stupňa.Veď keď si vypočítam obvod kruhu s polomerom 150, tak ten vychádza 2x3,14x150 =942. Keď to vydelím 360-timi, čo je počet stupňov v kruhu, tak to vychádza 942:360=cca2,6. Takže 1 stupeň je 2,6 mil. km. Z toho vyplýva, že 1,3 mil. km je 0,5 stupňa. Slnko má cca1,4 mil. km je viac, ako 0,5 stupňa a nie výrazne menej, ako 0,16.


30.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   28. 11. 2022, 15:14 avatar
Nechápem prečo zorný uhol meriaš podla toho, že si vypočítaš obvod slnka, a následne jeho priemer prekonvertuješ na uhly.... Takýmto sposobom by si dostal zorný uhol 0,5 stupna pri meraní akéhokolvek objektu, hoc i lopty s polomerom 0,5 metra... z toho by ale následne samozrejme nevyplývalo že lopta o veľkosti polomeru 0,5 metra by bola okom vidno z dalekého vesmíru...

Ked počítaš zorný uhol, musíš sledovať len 3 veci. Jednou z nich je veľkosť objektu vyjadrenej v priemere. Dalším je vzdialenosť objektu od Zeme. A tou poslednou je vedieť ako sa zmenšuje zorný uhol vplyvom zvyšujúcej sa vzdialenosti.
Tu to máš znázornené na obrázku :
3ee560d3ce.clvaw-cdnwnd.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Na obrázku vidíme, že ak sa strom vzďaľuje 2,6 násobku svojej veľkosti, tak aj strom sa nám javí menší, a uhoľ pod ktorým strom vidíme klesá zhruba o tretinu každým vzďaľovaním 2,6 násobku svojej veľkosti. Minimálny uhoľ, ktorý je ľudské oko schopné ešte zachytiť je 0,16 stupňov. Menší uhol ľudské oko už zachytiť nevie.

Príklad : Stojíme 15 metrov od 100 metrového stromu a vidíme ho pod 45 stupňovým uhľom. Ak sa od nás strom vzdiali 2,6 násobne svojej výšky, a teda o 260 metrov tak aj uhoľ pod ktorým budeme vidieť strom sa zníži o tretinu a teda z 45 na 30 stupnov. Každým 2,6 násobným vzďaľovaním sa bude jeho uhoľ zmenšovať o tretinu a teda z 30 na 20, z 20 na 13,3, z 13,3 na 8,8, z 8,8 na 5,9, z 5,9 na 3,93 atd.... Pri uhle menšom než 0,16 stupňa už strom voľným okom neuvidíme. Sumár sumárom stačí ak by sa strom vzdialil viac než 14 krát 2,6 násobku svojej veľkosti a strom už v diaľke neuvidíme.

Skúsme si vypočítať ako ďaleko by voľným okom bolo vidieť zo Zeme na oblohe hviezdu o veľkosti slnka. Slnko má veľkosť 109 priemerov Zeme. Každým 2,6 násobným vzdialeným priemeru hviezdy klesne uhoľ, a teda i veľkosť o 1/3. A teda :
109 : 1, 5 = 72,66 : 1,5 = 48,44 : 1,5 = 32,29...... :1,5 : 1,5 : 1,5 : 1,5 : 1,5 : 1,5 : 1,5 : 1,5 : 1,5 = 0,83
po 12 násobku 2,6 násobného vzdialenia slnečného priemeru by zdanlivá veľkosť slnka bola ako 0,83 Zeme a teda zaberala 83% oblohy, pri uhle 180 x 0,83 = 149 stupňov. Ak budeme ďalej deliť dostaneme :
0,83 : 1,5 : 1,5 : 1,5 : 1,5 : 1,5 : 1,5 : 1,5 : 1,5 : 1,5 : 1,5 : 1,5 : 1,5 : 1,5 : 1,5 : 1,5 : 1,5 : 1,5 = 0,00084 x 180 = 0,15 STUPNOV.
Pri 29 násobku 2,6 násobného vzdialenia slnečného priemeru by zdanlivá veľkosť slnka, NEBOLA VIDNO !

29 X 2,6 = 75 násobok priemeru slnka. 75 násobok priemeru slnka = 1,392 mil x 75 = 104 miliónov kilometrov. A teda v diaľke 104 miliónov kilometrov od Zeme, (5,77 svetelných minút) by objekt o veľkosti slnka nebol zo Zeme vidno !!! Ako je potom možné, že slnko má byť vo vzdialenosti 150 miliónov kilometrov a je na oblohe vidno, a nielen tak ledva ledva, ale jasne a zreteľné pod zorným uhľom o veľkosti desiatok stupňov ? Je očividné, že NASA nám o diaľke a veľkosti slnka nehovorí pravdu.


31.
označiť príspevok

Starý chren muž
   28. 11. 2022, 16:14 avatar
ZK. Ja som nevypočítal zorný uhol tak, že som počítal obvod slnka. Vidíš v tej rovnici na obvod kruhu priemer slnka? Ako polomer kruznice som dal vzdialenosť Zeme od Slnka. Môj výpočet je správny. Priemer Slnka je vlastne časť, usečka na kružnici, ktorú vytvorí vzdialenosť Slnka od Zeme ako polomer tej kružnice a stred tej kružnice je miesto, odkiaľ pozorujeme Slnko. Priemer Slnka vytvorí na tejto kružnici úsečku, ktorej okrajové body keď spojíme z miestom, odkiaľ pozorujeme Slnko, vznikne nám trojuholník ktorého uhol pri bode, kde stojíme, je zorný uhol. Kružnica má 360 stupňov. Každý jeden uhol, ktorý má 1° vytvorí na kružnici s polomerom 150 miliónov km(vzdialenosť Slnka) úsečku 962:360=2,6 milióna km. Keďže Slnko by na tejto kružnici so svojim priemerom 1,4 milióna km utvorilo
úsečku, ktorej krajné body keď spojíme s bodom nášho pozorovania vznikne uhol niečo cez 0,5°. Tento výpočet je správny.


32.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   28. 11. 2022, 17:10 avatar
"ZK. Ja som nevypočítal zorný uhol tak, že som počítal obvod slnka. "

Tak sa potom lepšie vyjadruj, lebo kecal si o OBVODE, a potom zas o slnku, takže logicky že som z toho pochopil že máš na mysli obvod slnka... nejakú vzdialenost od Zeme si NESPOMINAL !
__________

Chápem už ako to myslíš, no chyba je v tom, že ten zorný uhol by platil vtedy kebyže si ty ako pozorovateľ veľký ako Zem. Z pohladu zemského povrchu by teda bolo vidieť slnko pri 0,5 stupne. Ty ako pozorovateľ si však oveľa menší než Zem, takže to musíš merať z tvojho pohladu, a nie z pohladu širokej Zeme.


33.
označiť príspevok

Starý chren muž
   28. 11. 2022, 17:28 avatar
Vyjadroval som sa dobre. Však priemer Slnka nie je 150 miliónov km, ale1,4mil. km. Je tam rovnica, z ktorej to vyplýva. A hovoríš, že by som musel byť veľký, ako Zem. Nemyslím si. Však ten zorný uhol nesleduje Zem , ale jednotlivec zo svojho miesta, na ktorom sa nachádza na zemi. Ty tvrdíš, že keby bolo Slnko od Zeme ďaleko 150 miliónov km, že by bolo omnoho menšie, lebo zorný uhol by bol menší, ako 0,16° Ja som ti ukázal, že zorný uhol je niečo cez 0,5°, preto aj pri takej vzdialenosti vidíme Slnko dosť veľké. Výpočet je správny.


38.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   29. 11. 2022, 16:44 avatar
Chren, máš doma malý a veľký uhlomer ? Ak áno, tak si sprav priamky trebárs k 70 stupnu na malom uhlomere, a potom na veľkom uhlomere


40.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   29. 11. 2022, 16:56 avatar
chren, tu to máš znázornené na obrázku čo som hovoril :

www.facebook.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


41.
označiť príspevok

Starý chren muž
   29. 11. 2022, 17:18 avatar
Mne sa tam žiadny obrázok nezobrazil.


43.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   30. 11. 2022, 12:02 avatar
Akože nie ? Mne to ide... vieš čo tak daj mi svoj mail, pošlem ti to do mailu, lebo vedel by som síce obrázok konvertovať cez jednu stránku, ale potom by tam bol odkaz stránky ktorý je tu zakázany.


36.
označiť príspevok

Starý chren muž
   29. 11. 2022, 06:03 avatar
ZK. Pozeral som si tvoj výpočet a hneď v prvom predpoklade máš chybu. 100m vysoký strom zo vzdialenosti 15m nebudeš vidieť pod uhlom 45 stupňov, ale pod omnoho väčším. Pod 45 stupnovym uhlom by si videl z 15 metrovej vzdialenosti strom vysoký 15 metrov.
Súhlasí Fotón


37.
označiť príspevok

Starý chren muž
   29. 11. 2022, 06:10 avatar
Aj ten nákres je trochu čudný. Prvá vzdialenosť je 15m, druhá 15m +260 =275, ale ty na tom obrázku máš obidve vzdialenosti rovnaké.


39.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   29. 11. 2022, 16:45 avatar
Hmmm, asi by to chcelo znázornenie na obrázku, takto neviem presne čo máš na mysli. Každopádne obrázok je názorna ukážka, 100% presnosť je ťažko dosiahnuť, to by som musel byť architekt.


42.
označiť príspevok

Fotón
   29. 11. 2022, 19:03 avatar
S tým človekom nemá zmysel sa baviť. Už vôbec nie o matematike, fyzike geometrii a pod.. Nevie nič o tom. Strata času.


34.
označiť príspevok

havran
   28. 11. 2022, 19:17 avatar
Znuvuzrodený kresťan1 No vidíš , sám si uviedol dôvod prečo Slnko nemá len 1,4 km a nemôže byť vzdialené od Zeme tak ako uvádzaš. Takže o čom sa bavíme? Vari si myslíš , že v tej družici sedí nejaký mimoň a falšuje dáta?


35.
označiť príspevok

Starý chren muž
   28. 11. 2022, 19:29 avatar
Kde som uviedol dôvod, že Slnko má len 1,4 km? Nejako sa v tom zamotávaš a vkladá mi do úst, čo som nepovedal. Práveže som ti dokázal, že pri vzdialenosti 150 miliónov km a priemere Slnka cca1,4 milióna km, je zorný uhol cca0,5° a teda kľudne môžeme aj na takúto vzdialenosť pri jeho veľkosti vidieť Slnko dostatočne veľké a nie iba ako bodku, ako ostatné hviezdy.


22.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   27. 11. 2022, 17:43 avatar
Však kludne može byť taký veľký, prečo nie ?


13.
označiť príspevok

Nadja žena
   27. 11. 2022, 16:34 avatar
Kopec ľudí tvrdí, že mimozemšťania neexistujú, kopec zasa, že existujú, a pritom nevieme ani h.. teda mäkké f.100%
Tu ale čítam, že "život na planétach vzniká samovoľne a nezávisle". Nie, to určite nie. Je 100%ne závislé od vlastností hmoty a fyzikálnych zákonov.


15.
označiť príspevok

havran
   27. 11. 2022, 16:49 avatar
Nadj kopce ľudí to nevyriešia . Procesy rozvíjania života sú dosť podrobne zmapované a dôkazy evolúcie neodporujú . Existujú objavy základov organických zlúčenín na meteorických spádov . Toto ešte nie je spoľahlivo vysvetlené , ale je to fakt , že existuje. To čo hovoríš v trochu inej podobe je normálna možnosť. Procesy naozaj môžu byť evolúčne , ale i katastroficko revolúčne, To nikto nepopiera. Budem rád , keď túto tému podporíš odborným pohľadom. Myslím, že základom je odstavec 1 a 2.


17.
označiť príspevok

Nadja žena
   27. 11. 2022, 16:56 avatar
Havranko, veď my ani nevieme, či naozaj život vznikol na Zemi. Nevieme, čo ovplyvnilo to, že vládu prebrali savce. Bola náhoda, že v správny čas vyhynuli dinkovia? Alebo to bolo zákonité? Mohol sa život vyvíjať aj inak? Nevieme.
Máme len výsledok jedného jediného úspechu, alebo je to nespočet pravidelných úspechov? Môže byť život založený aj na inom princípe? Aká pravdepodobnosť bola, že sa po takmer nekonečnom množstve pokusov zjavia ľudia?

Aj katastrofy spadajú do evolučných procesov - vždy ide o prežitie, prispôsobenie.


19.
označiť príspevok

havran
   27. 11. 2022, 17:22 avatar
Nadjap pôvod života na zemi? To už sme dvaja , ja nevylúčujem aj iné zdroje , je zaujímavý proces jeho rozvoja na Zemi. Mnoho vedeckých štúdií dokazuje evolučný proces vývinu druhov. Nemožno to motať , lebo vývin druhov je dosť dobre dokázaný teória , naj podložená archeologickými poznatkami.Myslíš dôkaz vývoja na Zemi. Spomenul som organické zlúčeniny na meteoritoch , čo je zatiaľ otázka nezodpovedaná. Vieš si predstaviť čo bude , keď sa potvrdí objav stôp života na Marse? Čo urobí cirkev. To ako J. Brunom? Myslím si že formy života musia byť v simbioze s prostredím a nepredpokladám , že všade panujú rovnaké podmienky. Napríklad veľké planéty za Jupiterom ,Saturnom Síce sú navonom ľadové gule, no boli zistené výtrysky , ktoré naznačujú , že maju obrovské množstvo vody , ktoré je odhrievané na princípe gravitačného pohybu kvôry. Ako vieme život začal v mori. To sú len náznaky o ktorých môžeme uvažovať.
Katastrofy môžu byť zdrojom revolúčnych zmien , je to vlastne deštrukcia , ktorá dynamický vstúpi do vyváženého evolúčneho systému a dôsledky nie sú jednoznačne predvídateľné.


24.
označiť príspevok

Nadja žena
   27. 11. 2022, 18:12 avatar
Havranko, cirkev sa s tým vysporiada. Aj ona veď je riadená "evolučnými" procesmi, veď monoteizmus - kresťanstvo nevykvitlo na holej skale... Neostáva jej nič iné, ak chce prežiť.

Formy života v symbioze byť nemusia. Je to len jeden zo spôsobov prežitia. Hm, život v našej slnečnej sústave moc nepredpokladám, aj keď nejaké bykterie by hádam prežiť mohli. Ale tam by sa to zastavilo.

Evolučný systém nespočíva vo vyváženosti, ale vo výhodnosti zmien, a nemusia byť prvoplánové.
Katastrofa len pomôže iným druhom na úkor tých, ktoré si hoveli predtým. Katastrofu pomenovali len ľudia, bez ľudí katastrofy neexistujú Alebo inak, katastrofa pre jedných je šťastnou náhodou pre druhých.


26.
označiť príspevok

Starý chren muž
   27. 11. 2022, 18:23 avatar
Na Mesiaci môže byť život. Totiž nejaké baktérie, ktoré tam priniesli kozmonauti na svojich skafandroch, alebo predmetoch, na zástave. Otázka je, že či boli schopné v tom vákuu a vysokej teplote prežiť.


20.
označiť príspevok

havran
   27. 11. 2022, 17:29 avatar
Nadja áno , je veľká skupina ľudí ktorí nevedia a možno sú v prevahe. Pokiaľ však ide o rozvoj poznania to nie je rozhodujúce , to iste vieš. ZAUJíMA MA tá tvoja posledná veta , ktorá mi pripadá ako rýchle hnutie mysle a v tejto téme je polovica veta s jej druhou nesúroda , prosím skús mi to vysvetliť.


25.
označiť príspevok

Nadja žena
   27. 11. 2022, 18:14 avatar
A čo sa týka predstáv ako budú vyzerať mimozemšťania, by som to prirovnala k tomu, že môžeš prebádať rastlinky, vedieť o nich všetko všetučko, vedel by si z toho množstva poznatkov zistiť, že v evolúcii vzniknú ďalej živočíchy?


27.
označiť príspevok

havran
   27. 11. 2022, 18:33 avatar
Nadja ty si asi taký zlatý kvietoček, možno margarétka , ktoré má rada moja manželka.No v histórii vývoja druhov máme i iné vzory, ale to sme už príliš ďaleko. Čosi som tu už naznačil , no je rozdiel o vývoji druhov a vývoj života na Zemi. Si nesporne kvietok , ako to naznačije i toj nick.  
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 05:11,  O ničom nevieš a absolutne nie som plný zloby.....to len tak vypada a hrajem sa s nou,...
dnes, 00:49,  10. ale spomenula *21 zial mu zasa neadekvatne regulerne preplo
včera, 23:43,  Akej presile ? Co to zas trepeš odveci ? UA vyhlásili celkovú mobilizáciu, kým Rusi na UA...
včera, 23:41,  V čom úžasný ????
včera, 23:19,  asi mám už troch v hlave - treba ísť spať. Veta o liberalizme mala byť na konci príspevku.
včera, 23:15,  havrane, zase si nahodil tému s otázkou, ale aby si dal aj svoju riadnu odpoveď to nie....
včera, 23:05,  rarasko68 tak to asi nefunguje , že niečo príliš zjednodušíš, tak už to nie je pravda ,...
včera, 22:56,  Pozri akú úlohu v histórii zohrávali liberáli k socialnej stránke spoločnosti. Často...
včera, 22:49,  rarasko68 keď máš hodnotu pojmov D a L na rovnakej úrovni , tak to je problém. Je to...
včera, 22:43,  pardon, nepriamo spomenula, keď si reagoval na Nadju.....
včera, 22:31,  ....nespomenula.....
včera, 22:30,  pozrel som si cez 10 posledných príspevkov Scerlette a nikde ťa ani nespomrnula. Priznaj, že...
včera, 22:24,  ondrej, to snáď nemyslíš vážne...... Veď ty si plný zloby...... Je najvyšší čas,...
včera, 21:22,  Fico je blázon.
včera, 21:10,  Putin velmi dobre vie čo robí....a mal jasný plan s UK.....akurat sa prepočítal.....mala to...
včera, 20:44,  ja ta lubim krasna vila.....bohužial si sa premenila na ježibabu z rajchu.....a tie...
včera, 20:42,  uz zase forum zaspammovane cholerickymi vylevami *21
včera, 20:29,  utiekla nam ježibaba z rajchu*24*24*24
včera, 20:28,  zabrdaš , tak zabrdaj tu ježibabo z rajchu*58*58*58
včera, 20:24,  tu prispej ježibabo z rajchu*58*58*58
neprehliadnite
vyhľadávanie
 
Človek sa z lásky narodil, aby pre lásku žil, aby sa z lásky nový človek pre lásku narodil.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(131 111 bytes in 0,182 seconds)