hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  rôzne  /  téma

Uz len 2 tyzdne zivota:(

príspevkov
43
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 13.1.2011 17:17
posledná zmena 19.1.2011 17:36
1
13.01.2011, 17:17
Davnejsie som Vam pisala o mojej dobrej kamaratke tu v UK,ktora si dala odstranit materske znamienko v lete....doktori nieco dopackali a zistili jej v septembri,ze ma rakovinu...dnes som sa dozvedela,ze uz ma len 2 tyzdne zivota:(...volala som s nou pred sviatkami posledny krat...dnes mi to ozanamila jedna polka a prve co jej vypadlo z huby bolo,ze kamaratkyn muz dostal odskodne 15tis libier...hned som sa na nu osopila ma nastvala...co z penazi ked deti stratia mamu a muz manzelku...kurnik tie peniaze im nic nenahradia:(...ale od hentej sa neda nic ine cakat 5 rokov je v Uk a v zivote nepracovala a aj tak je ,ze ****o ma..musim si zistit kde lezi moja kamaratka a pojdem ju naposledy pozriet:(...
👍: ninka
none
3

1. 13.01.2011, 17:17

Davnejsie som Vam pisala o mojej dobrej kamaratke tu v UK,ktora si dala odstranit materske znamienko v lete....doktori nieco dopackali a zistili jej v septembri,ze ma rakovinu...dnes som sa dozvedela,ze uz ma len 2 tyzdne zivota:(...volala som s nou pred sviatkami posledny krat...dnes mi to ozanamila jedna polka a prve co jej vypadlo z huby bolo,ze kamaratkyn muz dostal odskodne 15tis libier...hned som sa na nu osopila ma nastvala...co z penazi ked deti stratia mamu a muz manzelku...kurnik tie...

13.01.2011, 18:16
...je to smutné, Jani, ale jedna vec je etická rovina, jej muž by určite chcel radšej živú manželku, matku svojich detí ako tie peniaze, ale život stojí peniaze, bude ich potrebovať. Tí, čo niečo podobné zažili, vedia, že je to aj o peniazoch. Samozrejme, že ide o praktickú stránku veci, nie o nejakú voľbu. Súhlasím s tebou, že peniaze im ju nenahradia, ale trochu pomôžu. Keď je v rodine niekto vážne chorý, chod domácnosti je ohrozený nedostatkom financií, lebo v takých časoch niet dosť energie a času na zarábanie peňazí. A život ide ďalej, treba jesť a platiť účty.
none
4

3. 13.01.2011, 18:16

...je to smutné, Jani, ale jedna vec je etická rovina, jej muž by určite chcel radšej živú manželku, matku svojich detí ako tie peniaze, ale život stojí peniaze, bude ich potrebovať. Tí, čo niečo podobné zažili, vedia, že je to aj o peniazoch. Samozrejme, že ide o praktickú stránku veci, nie o nejakú voľbu. Súhlasím s tebou, že peniaze im ju nenahradia, ale trochu pomôžu. Keď je v rodine niekto vážne chorý, chod domácnosti je ohrozený nedostatkom financií, lebo v takých časoch niet dosť energie ...

13.01.2011, 18:28
...bola uz konecne spokojna,prerobili si byt,kupila psa,synom sa dari...a teraz?...len mam obavy aby sa jej muz nezrutil ked som ho naposledy videla nebol na tom najlepsie:(....a deti?hm....je to take zvlastne este v lete sme sedeli u nas v zahradke a kvakali...
none
8

4. 13.01.2011, 18:28

...bola uz konecne spokojna,prerobili si byt,kupila psa,synom sa dari...a teraz?...len mam obavy aby sa jej muz nezrutil ked som ho naposledy videla nebol na tom najlepsie:(....a deti?hm....je to take zvlastne este v lete sme sedeli u nas v zahradke a kvakali...

13.01.2011, 18:39
viem, ako ti je
none
10

8. ninka 13.01.2011, 18:39

viem, ako ti je

13.01.2011, 18:40
...este som nikdy nestratila kamaratku:(...
👍: ninka
none
11

10. 13.01.2011, 18:40

...este som nikdy nestratila kamaratku:(...

13.01.2011, 18:46
Januška, ono v sebe ani netreba potláčať smútok, veď ste spolu niečo prežili, pomáhali ste si, boli ste si blízke... nikdy na ňu nezabudneš, ako aj jej najbližší... bola súčasťou vášho života...kruci, je tak divné hovoriť o niekom v minulom čase, až ma striaslo
none
12

11. ninka 13.01.2011, 18:46

Januška, ono v sebe ani netreba potláčať smútok, veď ste spolu niečo prežili, pomáhali ste si, boli ste si blízke... nikdy na ňu nezabudneš, ako aj jej najbližší... bola súčasťou vášho života...kruci, je tak divné hovoriť o niekom v minulom čase, až ma striaslo

13.01.2011, 18:48
David pojde za nou do nemocnice...ja by som to asi teraz nezvladla...:(..naposledy sme boli spolu pred vianocami....je mi blbe jej zavolat...sakra
👍: ninka
none
13

12. 13.01.2011, 18:48

David pojde za nou do nemocnice...ja by som to asi teraz nezvladla...:(..naposledy sme boli spolu pred vianocami....je mi blbe jej zavolat...sakra

13.01.2011, 18:50
ja som to zle pochopila, prepáč
none
14

1. 13.01.2011, 17:17

Davnejsie som Vam pisala o mojej dobrej kamaratke tu v UK,ktora si dala odstranit materske znamienko v lete....doktori nieco dopackali a zistili jej v septembri,ze ma rakovinu...dnes som sa dozvedela,ze uz ma len 2 tyzdne zivota:(...volala som s nou pred sviatkami posledny krat...dnes mi to ozanamila jedna polka a prve co jej vypadlo z huby bolo,ze kamaratkyn muz dostal odskodne 15tis libier...hned som sa na nu osopila ma nastvala...co z penazi ked deti stratia mamu a muz manzelku...kurnik tie...

13.01.2011, 18:53
Myslím že to asi bude potrebovať.
none
16

14. 13.01.2011, 18:53

Myslím že to asi bude potrebovať.

13.01.2011, 18:54
...ked jej zavolam???
👍: ninka
none
21

16. 13.01.2011, 18:54

...ked jej zavolam???

13.01.2011, 19:08
zachovaj sa tak, ako to cítiš... sama ju poznáš najlepšie... len, aby necítila ľútosť... posledné dni by mali byť krehké alebo veselé, niečo, na čom ste sa dokázali spolu zabávať, porozmýšľaj... dávajte na seba pozor, myslím na vás moc
none
22

21. ninka 13.01.2011, 19:08

zachovaj sa tak, ako to cítiš... sama ju poznáš najlepšie... len, aby necítila ľútosť... posledné dni by mali byť krehké alebo veselé, niečo, na čom ste sa dokázali spolu zabávať, porozmýšľaj... dávajte na seba pozor, myslím na vás moc

13.01.2011, 19:15
ja som to zažila, urobila som to, čo som cítila... smiech, ale aj slzy, smiech, do posledných chvíľ sme sa rozprávali, smiali, plakali, striedavo. do posledných hodín sme rozoberali všetko možné, ale ľútosť to určite nepocítil, inak by ma poslal do p..i, ako to len on vedel na plné ústa, bez ohľadu na dámu, nedámu, postavenie povedať. bol to dobrý kamarát :,(
none
24

22. ninka 13.01.2011, 19:15

ja som to zažila, urobila som to, čo som cítila... smiech, ale aj slzy, smiech, do posledných chvíľ sme sa rozprávali, smiali, plakali, striedavo. do posledných hodín sme rozoberali všetko možné, ale ľútosť to určite nepocítil, inak by ma poslal do p..i, ako to len on vedel na plné ústa, bez ohľadu na dámu, nedámu, postavenie povedať. bol to dobrý kamarát :,(

13.01.2011, 19:23
Ninus ,ale ona uz nevladze ani rozpravat...nesmeje sa uz....nerozmysla...dost jej to sadlo na mozog:(....neviem ci by ma aj spoznala:(....je na tom dost zle....
👍: ninka
none
26

24. 13.01.2011, 19:23

Ninus ,ale ona uz nevladze ani rozpravat...nesmeje sa uz....nerozmysla...dost jej to sadlo na mozog:(....neviem ci by ma aj spoznala:(....je na tom dost zle....

13.01.2011, 19:33
Janka, najdôležitejšia je takéhoto "typu" pacienta -pschychická stránka - Aj ked sa ti nezdá ,ked Ju navštíviš Ona to vníma-velmi - a to ,ako na ňu Sama pôsobíš je rozhodujúce .
none
25

22. ninka 13.01.2011, 19:15

ja som to zažila, urobila som to, čo som cítila... smiech, ale aj slzy, smiech, do posledných chvíľ sme sa rozprávali, smiali, plakali, striedavo. do posledných hodín sme rozoberali všetko možné, ale ľútosť to určite nepocítil, inak by ma poslal do p..i, ako to len on vedel na plné ústa, bez ohľadu na dámu, nedámu, postavenie povedať. bol to dobrý kamarát :,(

13.01.2011, 19:30
Aha,prepáč Ninka ,až teraz som si TOTO prečítal
👍: ninka
none
2
13.01.2011, 17:41
To si sem ani nemala dávať Janka ,je to velmi smutné .
none
5
13.01.2011, 18:34
...a neuvidi ani moje babo:(...a tak sa tesila...
👍: ninka
none
6
13.01.2011, 18:35
Jana prestaň ! Ty si v DEPKE -priznaj !
none
7

6. 13.01.2011, 18:35

Jana prestaň ! Ty si v DEPKE -priznaj !

13.01.2011, 18:37
somo, prestaň
none
9
13.01.2011, 18:39
...Somik dost sa nas to dotklo...bola to prva ossoba v Uk ,ktoru som spoznala...navstevovali sme sa stale...starala som sa o jej syna ked bola v praci....pomahali sme si...a vsetko sme si hovorili.
none
15
13.01.2011, 18:53
Viem Jana ,ale ty si teraz zodpovedná aj za Bábo .Je to HROZNE smutný príbeh -nemysli na to !
none
17

15. 13.01.2011, 18:53

Viem Jana ,ale ty si teraz zodpovedná aj za Bábo .Je to HROZNE smutný príbeh -nemysli na to !

13.01.2011, 18:55
ale na to sa nedá prestať nemyslieť...
none
18
13.01.2011, 18:55
Somik to sa neda....aj David je v soku...mame ju radi...
none
19

18. 13.01.2011, 18:55

Somik to sa neda....aj David je v soku...mame ju radi...

13.01.2011, 19:00
Aj ja som v šoku ,aj každý človek by bol TOHOTO hotový .
👍: ninka
none
20
13.01.2011, 19:05
ja by som chcela kamošku ešte vidieť, povedať jej pár slov, alebo mlčala, bola jednoducho pri nej... ale v tomto stave Janka (sama si vystavená rizikom, je to ťažko takto...) držte sa, milí laneovci
none
23

20. ninka 13.01.2011, 19:05

ja by som chcela kamošku ešte vidieť, povedať jej pár slov, alebo mlčala, bola jednoducho pri nej... ale v tomto stave Janka (sama si vystavená rizikom, je to ťažko takto...) držte sa, milí laneovci

13.01.2011, 19:16
Ninka ,ty píšeš ,ako keby si niečo také už prežila ...? Ano ?
👍: ninka
none
27
13.01.2011, 19:44
to je mi ľúto. viem ako trpí celá rodina a aj známi. musíš sa držať.
none
28
13.01.2011, 20:10
Spolucitim hlboku sustrast. Aj ked osobne si myslim ze operacia znamienka a smrt hlavne taka rychla a k tomu na rakovinu vobec nesuvia. Vela sa toho este nevie ako vznika rakovina, kazdopadne bezna operacia ju nema preco vyvolat.
none
33

28. 13.01.2011, 20:10

Spolucitim hlboku sustrast. Aj ked osobne si myslim ze operacia znamienka a smrt hlavne taka rychla a k tomu na rakovinu vobec nesuvia. Vela sa toho este nevie ako vznika rakovina, kazdopadne bezna operacia ju nema preco vyvolat.

14.01.2011, 01:33
podobné som chcel písnuť...
none
29
13.01.2011, 20:27
Porko pred operaciou bola uplne ok...na ruke mala znamienko ,ktore jej prekazalo pri praci tak sa rozhodla ho dat prec....v auguste mala operaciu...v septembri jej zacinalo byt nevolno...malatna bola dost..tak ju vypisali na mesiac...dva...tri...postupila chemotarapiu v decembri...ale ziadna sanca...tiez tomu nerozumiem ako ju to tak rychlo zlozilo...hm...ked som bola naposledy u nej len plakala....mlcala...plakala...nedalo sa s nou rozpravat mala take vypadky...zavolam jej muzovi ci je mozne ju navstivit..
none
30
13.01.2011, 21:00
Je to ť a ž k é ...
Je tomu už viac ako dvadsať rokov, keď sme do nového zamestnania nastúpili obaja naraz.
Jeho sprevádzala smola od samého začiatku , v krátkej dobe mu umrela matka, opustila ho žena s dieťaťom a on to veľmi zle zvládal psychicky. Každý deň sme začali prácu tým, že som jemu aj sebe na pracovný stôl postavila čerstvú kávu. Potreboval nejaký doping, lebo vyzeral ako špatne namaľovaný červivý hríb. Oči opuchnuté, nevyspatý, roztržitý , nervný ... Nevedela som o jeho živote nič, vedela som iba to, že mu zomrela matka.Až v jedno ráno začal rozprávať.
A tak sa naše každodenné rozhovory stali doplnkom ku káve. A on sa rozhovoril. O hodinu ma požiadal o druhú kávu, potom o ďalšiu, a ja som vedela, že buď sa spamätá, alebo ho to zloží.
Trvalo to dlho, až to prepuklo výnimočne zle pre neho - zavolal si ho šéf na koberec... termíny, výsledky, všetko zlé.
Až sa chlapec z toho všetkého dostal do nemocnici.
Po návrate bol síce veselší, ale to bolo všetko ešte na nič. Prelom nastal až po niekoľkých mesiacoch, keď stretol ženu, s ktorou si padli do oka. Neuveriteľná zmena, zrazu z neho bol Pavel Hamel spred tridsiatich rokoch - dokonca sa naňho aj podobal, štramák bol už aj predtým, ale teraz chodil jak baletka Lenka a voňal jak urvin kufer. A ja som vedela , ejha, tuším sa vyčasieva.
Vzali sa a bolo dobre. Po niekoľkých rokoch odišiel pracovať na iné miesto a ja do iného mesta. Občas sme sa o sebe niečo dozvedeli od kamarátov, alebo párkrát prišiel za mnou do práce, lebo i po jeho odchode sme mali pracovne veľa spoločného.
Stretla som ho za celé roky iba jedenkrát - náhodne - v nemocnici, kde sme obaja boli na akejsi preventívke.
Náhoda chcela, že pred niekoľkými rokmi , a nie je to viac ako tri roky, mi zazvonil telefón v kancelárii. Potreboval pomoc, kohosi z našej branže zháňal a ja som toho človeka zohnala. Odvtedy sme si občas zavolali, poslali pozdrav k sviatkom, vymenili pár mejlíkov, priložili fotografie našich vnúčeniec, a to bolo všetko.
Všetko nasvedčovalo tomu, že je všetko v poriadku.Iba v jeden deň zablikal mobil a ja som si prečítala správu, že je v nemocnici a robia mu akési vyšetrenia. Bolo to to najhoršie - rakovina ,zhubný nádor,metastázy...
a nakoniec jedna veta:"Zostáva mi iba pár mesiacov života, ale ja to nevzdám, možno sa stane zázrak..."
Bojoval statočne, istý čas držal hladovku pod dozorom lekárov - sám to chcel, veril tomu, že mu to pomôže.
Dva dni som váhala, čo mu mám napísať. Aké slová použiť? A hodila som to na jednu kartu, moja odpoveď bola napísaná tak, že okrem pár spojok ako "a", "že", a pod. bola sama nadávka, hrubého zrna, to najhnusnejšie, čo slovenský jazyk pozná a nakoniec som to úsmevne ukončila slovami - fuj, ale sa mi uľavilo!
Vzápäti mi prišla esemeska. Napísal mi, že sa už tak dávno nezasmial a že zo všetkých správ, ktoré mu doteraz prišli, táto bola najlepšia, že sa hneď lepšie cíti.
Tú esemesku som mu písala z nemocničného lôžka, kde som bola hospitalizovaná po autonehode a spamätávala som sa tam z bolesti a otrasu mozgu.
Náš kontakt potom bol iba cez esemesky, pretože stratil hlas a nemohol rozprávať. Trvalo to hádam mesiac, možno dva. V duchu som si myslela, že bude dobre, a keby aj do konca života nerozprával, bude ešte žiť.
Nestalo sa tak. Po niekoľkých dňoch, ako ma prepustili do domáceho liečenia, som dostala esemesku z jeho mobilu.
"Manžel zomrel dnes v noci.........."
A ja som na pohreb nemohla ísť, ležala som doma s roztrieskanými nohami a boľavou chrbticou. Na druhý deň po pohrebe som dostala mejlík, kde bola jeho fotografia z čias, keď bol zdravý a šťastný. Tak si to prial, aby po jeho odchode manželka poslala všetkým priateľom túto fotografiu ako posledný pozdrav od neho.
Občas si ju vyhľadám, a spomeniem si na tie krásne roky, keď sme si mysleli, že nás sa smrť netýka, lebo ešte toho musíme strašne veľa prežiť.
Lenže život je "prevít", niekedy taký "hajzlík", ktorý dokáže "veľa" stlačiť do malej úsečky od bodu A po bod B.
Je ťažké niekomu povedať - "choď za ňou", alebo "nechoď, bude to pre teba ťažké". Ono je to ťažké na oboch stranách. Lebo zrazu nevieš, ako s ňou hovoriť, o čom sa baviť a aj keď si myslíš, že vieš, pri stretnutí sa to všetko vymaže.
V tejto veci sa musí rozhodnúť každý sám.Ale ja by som na tvojom mieste konala tak, že by som sa spojila s jej manželom a spýtala sa ho ako sa má a či by bolo vhodné ju navštíviť. Možno ju pozdraviť po manželovi a nechať odkaz, že sa chystáš za ňou a rozhodnutie nechať na ňu. Neviem, naozaj neviem...
👍: ninka
none
31

30. 13.01.2011, 21:00

Je to ť a ž k é ...
Je tomu už viac ako dvadsať rokov, keď sme do nového zamestnania nastúpili obaja naraz.
Jeho sprevádzala smola od samého začiatku , v krátkej dobe mu umrela matka, opustila ho žena s dieťaťom a on to veľmi zle zvládal psychicky. Každý deň sme začali prácu tým, že som jemu aj sebe na pracovný stôl postavila čerstvú kávu. Potreboval nejaký doping, lebo vyzeral ako špatne namaľovaný červivý hríb. Oči opuchnuté, nevyspatý, roztržitý , nervný ... Nevedela som o jeho živ...

13.01.2011, 21:09
...zajtra zavolam jej muzovi a spytam sa ho ci je mozne ju navstivit...tazko sa mi budu hladat slova:(...
👍: ninka
none
32
13.01.2011, 21:30
ak tam pôjdeš, nemysli na to, čo bude až bude... ona ešte žije .
👍: ninka
none
34
14.01.2011, 13:47
....sakra nedviha mi mobil...:(..a na jej muza cislo nemam....Arasidka bojim sa ,ze to nezvladnem...:(ale chcem ju este vidiet naposledy...
none
35

34. 14.01.2011, 13:47

....sakra nedviha mi mobil...:(..a na jej muza cislo nemam....Arasidka bojim sa ,ze to nezvladnem...:(ale chcem ju este vidiet naposledy...

14.01.2011, 19:14
...smrť nie je zlá Jani, len to umieranie bolí...ale tí, čo sa milujú, stretnú sa raz všetci v Nebi.
none
36
14.01.2011, 19:50
....teraz som volala s kamosom ...vraj je na tom uz tak,ze len cakaju kedy umrie:(...este mi zavola a da mi cislo na jej svagra...moja dr mi neodporuca ist v mojom stave do nemocnice....pojde David aspon....
none
41
19.01.2011, 17:11
...ahoj...uz lezi v hos****u ci ako sa to vola...ze tam sa caka len na smrt...hm...ani na operacii na ktoru mala ist nesla ,lebo by bola zbytocna:(....vlastne neviem ci este zije...nikto mi mobil nebere...
none
42
19.01.2011, 17:28
...dalo by sa???...ona bola len raz na chemoterapii,vraj jej by uz nic nepomohlo...tak hovorili doktori,ziadnu nadej vraj nemala....hm...jej muzovi sa neviem dovolat stale ma obsadene...
none
43
19.01.2011, 17:36
...ok...dakujem...skusim si zistit este cislo na jej syna...alebo si ho zajtra pockam pred skolou...to je Tvoja emailova adresa???napisem Ti potom tam..
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 165 445 B vygenerované za : 0.139 s unikátne zobrazenia tém : 33 488 unikátne zobrazenia blogov : 458 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto je online

hľadanie :

blog dňa :

Určené len pre maximálnych SEBA-vrahov 😉 Cesta do raja vedie skrz peklo 😉 odkaz Bol SOM "donútený" podstúpiť krst ohňom 😉 Vydal SOM sa na cestu do "pekla" 😉 Lebo SOM bol sklamaný zo sv...

citát dňa :

Buď činný vždy, keď je to možné, a odpočívaj vždy, keď je to potrebné.