Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  láska a vzťahy  téma
kategórie:  

Úvaha o ženách a mužoch dneška!

24
reakcií
905
prečítaní
Tému 10. novembra 2011, 19:37 založil milan.s..

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
30. 06. 2010
143
06. 10. 2013
97
 
 


1.
označiť príspevok

milan.s.
   10. 11. 2011, 19:37 avatar
Úvaha o ženách a mužoch dneška!

Beda tomu, z koho pohoršenie pochádza! Je nanajvýš smutné, že práve touto vetou treba začať, ak sa chceme vyjadriť k pôsobeniu ženy súčasnosti. Ale je treba pozrieť sa tvrdej pravde do očí, pretože žiaľ každodenná realita nám neustále znovu a znovu potvrdzuje, že obrovské predpoklady, darované žene táto neuveriteľným spôsobom zneužila a naďalej zneužíva.

Vyššia citlivosť a z nej prameniaca väčšia vnímavosť k duchovným hodnotám totiž úplne prirodzene predurčuje ženstvo k duchovnému vedeniu ľudskej civilizácie. Lebo najvyšším princípom vesmíru je Láska! A Láska je cit! Jemnosťou svojej vrodenej citovej schopnosti budú mať ženy vždy bližšie k tomuto princípu, ako muži. V tom je ich veľkosť a výsadné postavenie! V tom je skrytá ich vnútorná prevaha nad mužmi a s tým súvisí aj ich telesná krása a príťažlivosť.

Ale žiaľ v žene, ktorá si uvedomila túto svoju prevahu sa prebudila ješitnosť a domýšľavosť. Namiesto pokorného prijatia darov, ktorými bola tak štedro obdarovaná a ich využitia k duchovnému vedeniu a pozdvihnutiu ľudstva ich naopak začala zneužívať k vlastnému, osobnému prospechu. Nechcela pokorne slúžiť Stvoriteľovi a práve k Nemu viesť všetko okolo seba, ale ona sama zatúžila byť hodnou uctievania. A tak, namiesto vzájomnej spolupráce ženstva na pozdvihovaní spoločnosti k vyšším ideálom, dochádzalo k ich vzájomnému súpereniu a snahe odtrhnúť pre seba čo najväčší podiel moci prostredníctvom svojho vplyvu nad mužmi. Ženy začali umelo vyzdvihovať svoju krásu, lebo sa chceli stať ešte žiaducejšími. Ich márnivosti začal lahodiť čisto fyzický, plytký a povrchný záujem mužov. Vo svojom nepochopení vlastnej úlohy začali postupne prelamovať všetky hranice slušnosti, mravnosti a zdravého studu.

Len sa pozrime na dnešné ženstvo, ktoré už takmer úplne zabudlo na svoje pôvodné poslanie – zušľachťovať, povznášať a pozdvihovať k Výšinám. Súčasné ženy chcú už iba za každú cenu strhávať pozornosť len a len na seba. Za každú cenu, pričom netušia, že tým strácajú akúkoľvek vlastnú dôstojnosť a v podstate „predávajú“ svoje telo, vystavujúc ho dobrovoľne napospas nízkemu záujmu mužov.

Pozrime sa napríklad na dianie v ženskej „móde“ a zvlášť najmä po príchode teplejších dní. V slepom a bezmyšlienkovite prijímanom diktáte „módnych tvorcov“ nie je už snáď nič, čo by žena nebola schopná odhaliť a to až na najkrajnejšiu hranicu. A neraz i za ňu!

Ženy dneška! Naozaj sa vám tak páči pravého ženstva nedôstojná móda krátkych sukní? Naozaj sa vám tak páčia hlboké výstrihy a všetko to nadmerné zvýrazňovanie vašich „telesných vnád“? Naozaj chcete byť predovšetkým „sexy“? Skutočne vám tak lichotia zmyselné pohľady mužov, z ktorých každý špiní vašu dôstojnosť?

Aby sme však boli úplne spravodliví, ani muži v tom nie sú tak nevinne. Práve naopak! Sú vinní rovnakým spôsobom! Keby totiž boli úplne na začiatku odmietli nedôstojné správanie sa žien, museli by oni, chtiac nechtiac, zmeniť svoje postoje.

Žiaľ, mužom to ale prišlo veľmi vhod, lebo to dokonale vyhovovalo ich vlastnej, nízkej zmyselnej náruživosti. Namiesto odporu naopak ženy podporovali v ich v nesprávnom jednaní a podporujú ich v ňom doteraz! Zvrátené priania mužov programovo a cielene dehonestujú ženstvo prostredníctvom vyslovených i nevyslovených požiadaviek na ich telesné odhaľovanie. Zvrhlosť a nečistá zmyselnosť, ktorou je naplnený myšlienkový život väčšiny mužskej populácie sa dnes v tej najvypuklejšej podobe prejavuje takmer na každom kroku. Tomu poplatný kult nahoty nemožno prehliadnuť v televízii, v divadle, v literatúre i vo všetkých ostatných druhoch umenia. Je prítomný v médiách, v tlači, v mužskom chovaní, v ich rečiach, vtipkovaní, proste všade! Šíri sa to ako morová nákaza, ktorej jedovaté výpary otravujú aj ľudí ešte sa snažiacich o čistotu vnútorného života a najmä mládež!

Väčšina žien sa však veľmi ochotne podvoľuje týmto požiadavkám. Strhávajúc takto jeden druhého klesá celá naša spoločnosť do bahna a špiny, o akých sme tu doteraz nechyrovali. Je preto nanajvýš potrebné zastaviť tento strašlivý úpadok! Zastaviť ho zvýšeným úsilím všetkých ľudí, ktorí si ešte zachovali aspoň štipku zdravého studu a zmyslu pre mravnosť.

Ženy súčasnosti, staňte sa konečne takými, akými ste už dávno mali byť! Staňte sa bytosťami usilujúcimi k Svetlu a k tým najvyšším ideálom! Máte na to všetky predpoklady! Jemnosťou svojho znovu nájdeného cítenia ukážte tomuto svetu v čistote a ušľachtilosti cestu nahor! Vaše poctivé úsilie sa musí potom úplne zákonite premietnuť do všetkého, čoho sa len dotknete! Do vašej reči, chovania, hierarchie hodnôt, chodu domácnosti, výchovy detí i oblečenia!

Muži, chráňte čistotu ženy! Nemyslite si, že ju môžete beztrestne pošpiniť hoci i len v myšlienkach! Vari ste už zabudli na prísne slová, ktoré hovoria: „Každý, kto žiadostivo pozrie na ženu, už s ňou scudzoložil vo svojom srdci?“ Každá takáto myšlienka sa rovná smilstvu! A to už ani netreba hovoriť o slovách, alebo nebodaj činoch!

Pamätajte však, že zo všetkého tohto sa budete musieť jedného dňa zodpovedať pred železnou a neúplatnou Spravodlivosťou! Nikto z vás nebude môcť potom dúfať v lacné vykúpenie spod obrovského bremena vín, ktoré ste si na seba uvalili svojim vlastným, nečistým vnútorným životom. Doľahne to na vás potom ako balvan, ktorý vás vás svojou ťarchou udusí. Zmeňte sa preto! Hneď a teraz! Zo všetkých síl začnite dbať o čistotu svojho myslenia!

Nech je preto ešte raz, so všetkou dôraznosťou a nástojčivosťou všetkým pripomenuté: Žena, buď pravou ženou! Ženou, u ktorej je čistota jedným z jej najvyšších ideálov! A ty muž, buď zase pravým mužom! Rytierom a ochrancom jej čistoty!

kusvetlu.blog.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk v spolupráci s M.Š.
Súhlasí Arabeska


23.
označiť príspevok

red rose žena
   12. 11. 2011, 09:41 avatar
toto celé mi pripadá akoby to písal moslim...ano je pravda,že dnešná móda je vyzývavá,ale kto ju produkuje najviac módny návrhári gayovia. A potom žena aj keby bola nahá,nie je hriešna! hriešny je muž ktorý jej chce ublížiť. to ako keby sme tvrdili,že v kmeňoch džungle kde žijú ľudia-sú viac nahý ako zakrytý je žena hriešna? hriešnosť pociťuje človek skazený...čistému ani len nenapadne,žeby bolo niečo na tom nepatričné...
skôr ako hriech by som podotkla dnešnú módu umelosti-nemať vrásky,nemať tuk...byť v každej situácii ,,perfektná,,...
Súhlasí baghira


24.
označiť príspevok

piskotka žena
   12. 11. 2011, 09:59

Príspevok bol vymazaný administrátorom.2.
označiť príspevok

salbea žena
   10. 11. 2011, 20:16 avatar
hm pekne myslienky,ale v dnesnej dobe sa da zuslachtovat jedine konto v banke ..inac si na odstrel a rytier ? jedine docasne,pokial ta nepretiahne v posteli,potom je uz z muza ala somik a zo zeny nic,absolutne nic


3.
označiť príspevok

rastos muž
   10. 11. 2011, 20:47 avatar
Prečo? rytierov nikdy nebolo veľa.


4.
označiť príspevok

Ónya žena
   10. 11. 2011, 21:03 avatar
toto sa mi páči :" „Každý, kto žiadostivo pozrie na ženu, už s ňou scudzoložil vo svojom srdci“.. hehehe, mno..sexujeme ani o tom nevieme..  
Cudnosť by žena občas mala mať ,...taký panenský pohľad do zeme ako mala Maruška v Mrazíkovi...má čosi do seba.))) 
Súhlasí darna49


22.
označiť príspevok

ether muž
   11. 11. 2011, 13:49 avatar
hej je zaujímavé, že každý muž hodnotí takmer každú ženu pohľadom a to sexuálne, pre mužov je to mimovoľná činnosť a je asi rovnako prirodzená ako dýchanie 


5.
označiť príspevok

Arabeska žena
   11. 11. 2011, 07:54 avatar
spravodlivosť - na tomto svete neznámy pojem a Boží súd ? . . . toho sa tiež nikdy nedočkáme  


7.
označiť príspevok

Ónya žena
   11. 11. 2011, 07:59 avatar
mám dojem, ..že nebo a peklo si človek odžije už tu na Zemi, ..prejde všetkým osudovým, ..mno žena je symbol Božstva, čiže by mala dávať svetu krásu, jemnosť a čistotu.../už som ticho ))) 
Súhlasí Arabeska


9.
označiť príspevok

Arabeska žena
   11. 11. 2011, 08:04 avatar
máš pravdu - prečo by si mala byť ticho ?  


6.
označiť príspevok

Arabeska žena
   11. 11. 2011, 07:58 avatar
tento úpadok žiaľ nič nezastaví - len čo kliknem na centrum, hneď ma "vyfackajú" tie necudné články len a len o sexe - hanbím sa za svoje deti, keď si pomyslím, že aj oni toto čítajú a celá dnešná mládež !


8.
označiť príspevok

Arabeska žena
   11. 11. 2011, 08:02 avatar
pomaly sa dostaneme tam, že do módy prídu priesvitné igelitové vrecia namiesto šiat - bez spodného prádla  


10.
označiť príspevok

pollio
   11. 11. 2011, 09:10 avatar
všetci sme hriešni vrátane milana s.


11.
označiť príspevok

Arabeska žena
   11. 11. 2011, 09:15 avatar
z hriechu sme sa už narodili  


13.
označiť príspevok

pollio
   11. 11. 2011, 09:22 avatar
... a narodili sme sa nahí! 
Súhlasí darna49


14.
označiť príspevok

Arabeska žena
   11. 11. 2011, 09:23 avatar
a vieš si to predstaviť aj inak ?  


16.
označiť príspevok

pollio
   11. 11. 2011, 09:27 avatar
to už je otázka na milana s.))


15.
označiť príspevok

havran
   11. 11. 2011, 09:24 avatar
.......a v prach sa obrátiš? 


12.
označiť príspevok

salbea žena
   11. 11. 2011, 09:16 avatar
hm ako prva kapitola knihy zivota ? fajny zaciatok


17.
označiť príspevok

Ónya žena
   11. 11. 2011, 09:29 avatar
prečo sa bavíte o bytostnom pominutí, ...keď sa tu v téme hovorí o čistote a nevine ženstva. 


18.
označiť príspevok

salbea žena
   11. 11. 2011, 09:32 avatar
pretoze tu sa vsetko urychluje nielen v Cerne ..aj prichod mesiasa..hm bytostne pominutie je nedockave
Súhlasí darna49


19.
označiť príspevok

pollio
   11. 11. 2011, 09:36 avatar
autor je priamym svedkom úpadku našho sveta, tak si to proste užíva...


20.
označiť príspevok

Arabeska žena
   11. 11. 2011, 09:37 avatar
ako to môžeš vedieť ? !


21.
označiť príspevok

pollio
   11. 11. 2011, 09:39 avatar
či sme v úpadku alebo či si to užíva?


25.
označiť príspevok

Rachel žena
   12. 11. 2011, 17:17 avatar
V takom 18-19 storočí boli pevné mravnostné zásady, boli veľmi náboženskou morálkou formované. Napriek tomu všetko bol vonkajší dojem, aby šudia nepovedali, neohovárali. Pritom bola skrytá amorálnosť.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 02:08,  SUPER PESNICKA DAJTE ODBER A LIKE Se?orita slovensky klklklklklklklkllklklklklkllklklklklkk
dnes, 02:08,  Skutok sa stal dokazy su jasne a nevyvratitelne pachatel bude tak ako kazdy obcan cestne a...
dnes, 01:58,  Proste vsetko niekdezacina a niekde konci a vase bezbrehe rozkradacky mojej vlasti koncia...
dnes, 01:46,  cele roky kazdy den aby sme riesili len vase kauzy tak na to hned zabudnite v NRSR nebude nikto...
dnes, 01:46,  Už toľko netrep osmijamko náš....zabrusil si kdesi do politiky ako taký nevyzretý...
dnes, 01:39,  aktualny dlh statu 1.645 648 515 EUR 8273 na obcana https://cenastatu.sme.sk/
dnes, 01:27,  tiež dobrý príspevok.....kntsz , ak sa smiem opýtať.....ty si čo vlastne....citis sa ako...
dnes, 01:24,  scarlet ako vždy nesklamala.....tvoje rozlišenie je neuveriťeľné
dnes, 00:33,  https://www.youtube.com/watch?v=ShA1yC4HkNI
dnes, 00:30,  Ja som Žákovic nie Žákovič
dnes, 00:05,  asta la vista baby
včera, 23:58,  Prečo nepíšeš po slovensky ??? " diamantové paláca," chceš ma zase vytočiť do...
včera, 23:57,  starosta pôjde do diamantové paláca, lebo starostlivo všetkým starostoval, môžte ho...
včera, 23:54,  Kráľovi Žákovičovi ? *44*44*44
včera, 23:53,  2000 slúžiek tomuto kráľovi bude slúžiť, lebo takto nadáva synovi človeka
včera, 23:51,  Brúúúúúúúúúúúúúúú*03
včera, 23:49,  Milane, "Fašisti budúcnosti budú seba volať anti-fašisti…" W.Churchill...
včera, 23:49,  Smola ujo spammer, evanjelici sú úplne iní, naštuduj si dejiny !!!!!!!!!!!!!!
včera, 23:48,  kntzs, máš bprsd ?
včera, 23:47,  do neba pôjdete všetci a tam budete spať hlbokým spánkom, komunisti majú omrvinky kradnú...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Ponúkať priateľstvo tomu, kto túži po láske, je ako umierajúcemu od smädu dávať chlieb.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(90 834 bytes in 0,484 seconds)