hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  rôzne  /  téma

Úvaha 17-ročného

príspevkov
17
zobrazení
7
tému vytvoril(a) 29.11.2008 04:20
posledná zmena 30.11.2008 20:13
1
29.11.2008, 04:20
..Tak som bludil po nete v zachvate nespavosti z dovodu zaplav myslienok, ktore sa na mna obcas nekontrolovatelne zosypu a jedinym vychodiskom v tekej chvily je hltat nove informacie... narazal som na mnoho volani o pomoc. Volanie ludi, ktori su dezorientovani tym, co sa okolo nas deje a nerozumeju preco !!! Uplne ich chapem....

Ako podnet na zamyslenie prikladam uvahu 17 rocneho vita (nick).

"Ja (clovek) ktory ma 17 rokov toho o svete neviem vsetko ale to nevie nikto. Ale co viem urcite je to, ze na to, aby som prezil fakt nepotrebujem ziadnu cirkev ani vladu a uz vobec nie peniaze. Pokrsteny nie som. A som fakt vdacny mame za to, ze ma nedala pokrstit. Hoci ked som bol maly mi neslo do hlavy, preco ja nie a ostatni ano. Mama mi to odovodnila takto. kludne sa daj pokrstit a bud veriaci ale az vtedy ked budes mat vlastny rozum, pretoze ja nemam pravo o tom rozhodovat. A urobila spravne. Teraz ked uz svoj rozum mam, ktory sa stale vyvija a nabera nove poznatky som ozaj prisiel na to, ze k zivotu vieru nepotrebujem, pretoze verim sebe a svojim schopnostiam a nie niecomu co nikto nikdy nevidel a nicim nepodlozil. tymto urcite nechcem na vieru poukazovat ze je to nieco zle! to vobec nie vidim to aj na svojom okoli. Su proste ludia, ktori potrebuju niecomu verit, lebo niesu dost silny na to aby verili samy sebe. A viera im nieco take umoznuje. A je pre nich naozaj niecim co potrebuju aby boli schopni riesit iste problemy. Ale preco potom ludom vnucovat vieru, ked su medzi nami taki, ktori budu verit, lebo to potrebuju. Preco sa potom krsti od narodenia. Ved ten rodic by mu naozaj mal ponuknut moznost vyberu a nechat to nanho ked bude mat vlastny rozum. Ano, ponuknut mu moznost aj verit viere, no dat mu moznost verit sebe samemu. Ak to nedokaze, tak prosim, viera tu je na to! Ja fakt v tomto vieru neodsudzujem. za co ju ale odsudzujem su niektore praktiky... ale to tu uz rozoberat nejdem lebo by to mohlo vyzniet pre niekoho uplne inak ako je to myslene. Takze to necham na inych ludi. Mozno raz pochopite sami.

Vlada ci politika. Za svoj zivot som zatial v tejto oblasti nevidel skoro nic pozitivneho, co by sa tu udialo. Vacsinou sa tu vzdy riesia stale tie iste problemy dookola, ktore sa ani nesnazia vyriesit. Ale to je jasne, ze tieto problemy ani nikdy nevyriesia. Ved na to, aby clovek nejaky problem vyriesil, sa naskor musi dohodnut s ostatnymi na co najlesom rieseni. A tym, ze je vlada "roztrahana" na niekolko kuskov vo forme roznych stran apod. sa tvoria len dalsie problemy. Pretoze ak by bola napr. jedna strana a v nej 150 poslancov a kazdeho dobra myslienka by sa dala do jedneho celku vtedy by sa dali riesit problemy. No ale to by ludia nesmeli byt chamtivy a kazdy by musel urobit nieco pre toho druheho a v pripade omylu si ten omyl priznat a napravit ho.

Peniaze. S tymito podivuhodnymi vecickami sa stretavam od narodenia. Preto som si ani len nevedel predstavit zivot bez nich. Ale co je pravda ani som sa nikdy nad tym nezamyslal pretoze som to bral ako jasnu vec. Ale vobec to jasna vec nieje. Lebo ak clovek pozna len jeden smer tak, inu moznost ani nema a doteraz mi nikto ani tu inu moznost neponukol aby som si mohol nieco ine vybrat. Lebo fakt v penaznom systeme je nehorazne vela dier a slobodu berucich faktorov, ktore ludi len obmedzuju. Ja sam by som si svet bez penazi vedel predstavit. Ide o to, aby sa ludia naucili pozerat na veci kus inak. Snazit sa zlepsit to co je. A to co nieje vytvorit. Ved uz niekolko stovak rokov zijeme v tom istom systeme. A vidime ze ma vela chyb, ale iba zanedbatelne percento ludi sa snazi tieto chyby napravit. No napravenim niektorych chyb by sa urcite eliminovali spolocenske vrstvy, ktore nas tak rozdeluju a vobec sa nesnazia o to aby sme si boli seberovni. A preco ? Zeby preto, lebo ti ktori sa maju tak vinikajuco by si museli kusok toho svojho blahobytu ubrat a rozdat ho inym? Asi ano. V dnesnom svete sa nikto nepozera na veci tak aby ich vedel vyriesit. Ved potom by neboli bezdomovci apod. ale vy si poviete. Ved zato si moze on sam. No nikto neskuma zarodok toho problemu. Pretoze to, ze je ten clovek na ulici je uz len vysledok niecoho dlhotrvajuceho!

Vojny. Jedna veta, ktora hovori za vsetko bola aj v tom filme. " Ak by ludia vedeli vela, nikdy by nesli do niecoho ako vojna" pretoze by fakt pochopili ze vojna je nieco, co uz ozaj ziadny problem nevyriesi. Vojna je fakt chory vyplod ludskej mysle nakazenej peniazmi. Ved preco su vojny? Hadam nie preto, aby nam bolo lepsie, ale urcite len koli jednemu jedinemu! A to su peniaze. Kus papiera, ktory vladne vsetkemu na zemy! Je to ozaj smutne ze toto jedno si nevieme uvedomit. Robime vojny, lebo sa bojime, ale coho sa bojime? Strach je "genialny" manipulacny prostriedok. S nim dokazete hocico! To je FAKT! "

Tento mlady clovek chape veci ako 17 rocny, ktore som ja pochopil po tridsiatke. Aj vdaka novym technologiam samozrejme, ale aj vdaka opat pokrocilejsiemu chapaniu novej generacie. Aj preto verim, ze zazijem este mojom zivote revoluciu, ktora prinesie nevyhnutne zmeny v nasom svete.
none
3

1. 29.11.2008, 04:20

..Tak som bludil po nete v zachvate nespavosti z dovodu zaplav myslienok, ktore sa na mna obcas nekontrolovatelne zosypu a jedinym vychodiskom v tekej chvily je hltat nove informacie... narazal som na mnoho volani o pomoc. Volanie ludi, ktori su dezorientovani tym, co sa okolo nas deje a nerozumeju preco !!! Uplne ich chapem....

Ako podnet na zamyslenie prikladam uvahu 17 rocneho vita (nick).

"Ja (clovek) ktory ma 17 rokov toho o svete neviem vsetko ale to nevie nikto. Ale co ...

29.11.2008, 12:23
nespavosť je vážna choroba
none
2
29.11.2008, 10:21
Global je vysoko pravdepodobne ,že zmena nepríde.Ten mlady je perlickou.Ja ked si spomínam ešte,ako decko v ZŠ som vedel o globalnom oteplovaní je to skoro tridsat rokov!Upozornoval som na to dospelych v svojom okolí a jediný kto sa nad tým zamyslel bol moj otec,ale nejaký ucitelia ci ina banda nad tým mavla rukou ,že nič sa nedeje a ked ano tak nato ako to "opravit" ludia prídu.Vsetko sprostosti.Skutocna chyba spočíva uplne inde a nadvladu nad svetom nema človek.Ešte raz nadvlada nad svetom nepatrí ludom,ktorí obyvaju tuto planetu.Sialene tvrdenie,ale ide o sotisfikovanu vojnu o nase vedomie a aj planetu kde žijeme.Keby slo len o to,že svet je trojrozmerný a tam to koncí,tak už davno nas tu nejaky ufoni,alebo iní diabli slahaju bičmi a ňogali by sme na ich egá.ALe nic nie je jednoduche a tak ani to co skutocne sme a coho sme iba trojrozmerný prejav.Boje o zajtrajsok sa deju uplne v inej rovine a kym to nepochopime,tak tej spravnej strane ani nemame ako pomôcť.Ale tak ci onak ,za vlastne holdovanie svojmu telu v 3D svete si odnesieme co nam patrí pre obmedzenost a nevedomost,ktoru to prinasa.Tak nam treba.A chlapca som si nedal ani ja pokrstit presne s tým istým odovodnením,ake dala jeho mama tomu nastrocnemu mudrlantovi.Ale vacsmi bol dovod ten,že krestanstvo je najvacsia tyrania na zemi.Je to sposobovatel duchovnej slepoty,uplnej poddajnosti,ako zradlo uvarene pre nebeskeho psa.
none
4
30.11.2008, 15:15
global. tvoja slepa viera, ze sa nieco zmeni... to je tvoj boh. tvoje zaslepenie.


nehovorim, ze zmena je nemozna, ale cakanim na nu jej nepomozes. zmenit to mozes prave len vecami, ktore ta tak ako aj toho chlapca, aj mna trapia....
none
5
30.11.2008, 15:30
Chlapec mal v jednom pravdu...vazne nechape svet...nazory su sice pekne...ale su to nazory slepeho cloveka, cloveka ktory nie je schopny pozerat na svet v sirsom rozhlade. Len dufam aby ho ta vlastna sila v ktoru veri nakoniec nazaslepila.
none
6
30.11.2008, 15:35
Augury, podla mna je to to najlepsie, co sa mu moze stat... ak ho to zaslepi a pojde svoje, mozno to niekam dotiahne🙂))
none
7
30.11.2008, 15:40
pekna myslienka zmenit svet.Ale na to treba trochu viac ako keci na df🙂)vid.Martin luther King a pod.
none
8
30.11.2008, 15:45
Natalia, reci to mozu nastartovat... ale menit mozes len nieco, nad cim mas aspon trochu kontroly. a to uz je trochu tazsie.
none
10

8. 30.11.2008, 15:45

Natalia, reci to mozu nastartovat... ale menit mozes len nieco, nad cim mas aspon trochu kontroly. a to uz je trochu tazsie.

30.11.2008, 16:00
flash,otazka je ci moze jedinec zmenit svet.Neviem,ale som rada ze napr.Darwin nekapituloval.
none
12

10. 30.11.2008, 16:00

flash,otazka je ci moze jedinec zmenit svet.Neviem,ale som rada ze napr.Darwin nekapituloval.

30.11.2008, 16:04
natalia, ak to mohol urobit Hitler (aj ked v zlom) ale urobil, priblizil ho k svojmu, aj ked choremu obrazu...
none
9
30.11.2008, 15:53
Ale povedzte mi niekto co je to pekna myslienka ? Nech je pekna ako chce, vzdy sa najde niekto komu ublizi. Uvediem konkretne ku clanku. Peniaze a spolocenske vrsty. Peniaze nech su ake su, su potrebne. System vymeny bol sice spravodlivejsi a nutil ludi si pomahat, ale na svete zije tolko ludi a system vymeny v nom jednoducho nebude fungovat a preto jedinym fixacnym prostriedkom je nejake platidlo. Ma to svoje nevihody, ale zamyslite sa ci by fungoval iny sposob a pritom ste nemuseli siahnut na slobodu a prava inych ludi. Spolocenske vrstvy tu boli vzdy. Zalezi iba na tom ci to niekto zneuzival. Vsetkym vsetko. to bolo heslo socializmu pred 89 rokom. Mnohi prisli o majetky, ktore ziskali tvrdou pracou tam kde iny iba sedeli doma a stazovali sa ako sa maju zle. A ti co nemali nic sa radovali. Mnohi trpeli. A nakoniec sa aj tak cielova skupina mala lepsie ako ostatni. Nemozme existovat v jednej spolocenskej vrstve. Mnohim by sa pomohlo a mnohim by sa tym uskodilo. Nakoniec poviem iba jedno. I pekna myslienka moze znicit svet.
none
11

9. 30.11.2008, 15:53

Ale povedzte mi niekto co je to pekna myslienka ? Nech je pekna ako chce, vzdy sa najde niekto komu ublizi. Uvediem konkretne ku clanku. Peniaze a spolocenske vrsty. Peniaze nech su ake su, su potrebne. System vymeny bol sice spravodlivejsi a nutil ludi si pomahat, ale na svete zije tolko ludi a system vymeny v nom jednoducho nebude fungovat a preto jedinym fixacnym prostriedkom je nejake platidlo. Ma to svoje nevihody, ale zamyslite sa ci by fungoval iny sposob a pritom ste nemuseli siahnut na ...

30.11.2008, 16:01
Nikdy uz dobre nebude -to poznali iba tí ktorí nepoznali system zvany civilizacia,ale vtedy nepoznali ani seba,takže im to bolo jedno co bude ci nebude.
none
13

11. ranexil 30.11.2008, 16:01

Nikdy uz dobre nebude -to poznali iba tí ktorí nepoznali system zvany civilizacia,ale vtedy nepoznali ani seba,takže im to bolo jedno co bude ci nebude.

30.11.2008, 16:05
ranexil,skeptik??a na mieste!
none
14
30.11.2008, 19:42
...dufam,ze mu ten postoj aj dlho vydrzi ...
este je mlady, ved ono sa mu ta chrbtica ohne
none
15

14. dorota 30.11.2008, 19:42

...dufam,ze mu ten postoj aj dlho vydrzi ...
este je mlady, ved ono sa mu ta chrbtica ohne

30.11.2008, 19:44
doroty... ja mu prajem, nielen nech mu vydrzi ale nech aj chlapec najde aj nejake paky ako to zvratit🙂))
none
16

15. 30.11.2008, 19:44

doroty... ja mu prajem, nielen nech mu vydrzi ale nech aj chlapec najde aj nejake paky ako to zvratit🙂))

30.11.2008, 19:54
mno, podla mna ludia podobneho razenia sa malo kedy priamo zapajaju do viru udalosti
none
17

16. dorota 30.11.2008, 19:54

mno, podla mna ludia podobneho razenia sa malo kedy priamo zapajaju do viru udalosti

30.11.2008, 20:13
ked vyzreje???
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 119 942 B vygenerované za : 0.121 s unikátne zobrazenia tém : 36 140 unikátne zobrazenia blogov : 537 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Chránený v Otcovi Veď aj Kristus raz trpel za hriešnikov, spravodlivý za nespravodlivých, aby nás priviedol k Bohu, keď bol podľa tela usmrtený, ale Duchom oživený. 1 Petra 3,18 Môžem vám ukázať krásny obraz Božej lásky k vám v príbehu o Danielovi...

citát dňa :

Ak uspejete raz, môže to byť náhoda.
Ak uspejete dva razy, môže to byť šťastie.
Ak však uspejete i po tretíkrát, tak iba vďaka šikovnosti a usilovnosti.