Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  kultúra  téma
kategórie:  

Útok na Slovákov v USA

35
reakcií
1694
prečítaní
Tému 15. decembra 2013, 11:58 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   15. 12. 2013, 11:58 avatar
Útok na Slovákov v USA: Totálne zosmiešnenie v priamom prenose, aké ste ešte nevideli!

Slovenský prezident je krava
12.12.2013 20:04
BRATISLAVA – Testovanie 15-ročných žiakov PISA v matematickej, čitateľskej a prírodovednej gramotnosti vyvolalo v niektorých krajinách OECD radosť, v iných smútok nad schopnosťami budúcich generácií. Na Slovensku sme dopadli podpriemerne, no stále lepšie ako Spojené štáty americké. Teraz sa zdá, že to nemôžu prehltnúť. V jednej z najsledovanejších reality šou Jona Stewarta to hviezdny moderátor si zobral na paškál reportáž o americkej novinárky, ktorá dala dôraz na to, že sme dopadli lepšie ako Američania. Moderátor si však neodpustil v ironizovaní tejto reportáže ani vulgárne žarty o Slovensku.
Američania dopadli v testovaní celkovo na 36. mieste, o jeden stupienok nižšie ako Slováci, zaznelo z reportáže. Zmienka o Slovensku zaujala aj moderátora Stewarta, ktorý sa neveriacky pýtal, čo sú Slováci zač.
„Táto krajina je teraz štandard, ku ktorému sa prirovnávame, ako sme dopadli,“ začal posmešne.
Dokonca si myslel, že jeme vlastné zvratky! „Títo pos*atí ľudia jedia vlastné zvratky,“ ironizoval umiestnenie USA za týmto malým štátom v strede Európy. V dobrej nálade sa niesol celý program, zjavne ho netrápilo ako budú reagovať Slováci, keď to uvidia.
Urobil si srandu aj z nášho prezidenta, prirovnal ho ku krave. „Som si istý, že ich prezident je krava,“
Prezidenta máme ževraj kravu
Slovenský prezident je krava
Populárny Stewart v satire pridával plyn, keď za náš najväčší vývozný artikel označil prdy! „Prdy, ktoré exportujú v debničkách, ktoré sú podľa mňa tou najhoršou cestou ako vyvážať prdy. Chcelo by to niečo vzduchotesnejšie, pretože keď sa dostane zásielka na miesto doručenia, bude iba plná vzduchu,“ dodal.
Náš vývozný artikel sú prdy, aj to iba v deravej debničke
Slovenský prezident je krava
Vzápätí si smutne povzdychne nad tým, ako jeho krajina dopadla. „Takto sme dopadli,“ končí porovnávanie Slovenska.
Pozrite si video, kde známy moderátor zosmiešňuje Slovákov:
The Daily Show
Get More: Daily Show Full Episodes,The Daily Show on Facebook


2.
označiť príspevok

trinity666
   15. 12. 2013, 12:15 avatar
keby tak zosmiesnoval niekto v tv relacii Izrael, asi by skoncil..

vsak mame organy ochrany - ktore vedia, ako zareagovat na taketo zosmiesnovanie.. a ked nezareaguju, tak wtf? naco ich platime?
Súhlasí Oleandra, Romanov, Kasafran


16.
označiť príspevok

Al_ice
   15. 12. 2013, 13:50 avatar
kazdy narod ma mudrych a hlupych ludi a taki su bohuzial aj medzi samozvanou elitou.
citala som odozvu Petra Breinera,ktory reagoval na poburene reakcie citatelov,
nuz kukucie vajce sa nezaprie;
Súhlasí trinity666, Romanov


17.
označiť príspevok

trinity666
   15. 12. 2013, 13:57 avatar
16.

minule si dala krasnu poznamku o irsku myslim, ze teraz je irsko v kurze systémom kvazioffshore pre Google zvanu irsky sendvic .. takze sa vela zmenilo.. ale toto som chcela:

" Řekl bych, že vyhnání katolíků a protestantské osady v Pale jsou příhodnějším přirovnáním k Netanyahuově koloniální expanzi. Zbavení se trestního práva nebylo v té době příliš v dohledu. Katolíci si dokonce ani nemohli koupit půdu. A „mezinárodní solidarita“ s Iry tehdy nebyla moc užitečná. "

"Ale Karsten dal dohromady knihu, po obrovském výzkumu, která zůstane dílem o hanbě Izraele v Libanonu a o jeho historické porážce. Název anglického vydání zní „Sbohem Libanone: První porážka Izraele. Jeho podrobné rozhovory s oběťmi mučení – kdy byli pověšeni za ruce, dostávali elektrošoky, byli prokazatelně znásilňováni a v dalších případech byli týráni v izraelských nemocnicích – mají nezadržitelnou přesvědčovací moc. Nejen, že popsal události, ke kterým došlo na zemi v jižním Libanonu, ale udělal rozhovory s izraelskými vysloužilci v samotném Izraeli."

zvedavec.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

kto si viem poskladat mozaiku, tak sa aspon pobavi.. pri tom mrazeni na chrbte minimalne..
Súhlasí Al_ice


18.
označiť príspevok

Al_ice
   15. 12. 2013, 13:59 avatar
17.:o)
to ja na G.B.Shawa nedam dopustit,rovnako ako ty na Dostojevskeho  
Súhlasí trinity666


19.
označiť príspevok

Al_ice
   15. 12. 2013, 14:03 avatar
aj nebohy Winston vedel svoje;-)
*

library.flawlesslogic.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí trinity666


21.
označiť príspevok

trinity666
   15. 12. 2013, 14:34 avatar
WOW!!! citala som nejake jeho vyroky.. a viem, ze vedel, ale nepomohol si...


3.
označiť príspevok

trinity666
   15. 12. 2013, 12:29 avatar
stavím sa, že keby im dali kúsok zo štepku, tak by nechápali ani mäkké ˇf, napríklad toto:

Vážené prítomné luctvo!

Povedzme si to prámo - človek dokáže šecko:
urobit dýru do sveta aj do ozónu, urobit si pekný dom, ale aj peknu hanbu, vyzírat jako pekný hrdyna, ale aj jako pekný idiot,
nýkedy dokáže byt na svete aj sto rokov, ale nedokáže byt pod vodou ani tri minúty, ví obstojne hrat na klavíri a na nervy, skákat do reči aj o tyci a tuším vác myslet na budúce generácie počítačov jako maturantov.
No človek by si až tak mnoho nemav namýšlat, lebo... je len človek.
Ani pri najlepšej vóli nedokáže preletet v petmetrovej výške z Námestá hranyčárov na Šancovú ulicu, a to ani za ideálnych poveternostných podmínek.
Nedokáže vonat jako lipa a len tak sa rozmnozovat po vetre jak topol.
To dokáže len Božá príroda.
A preto by si človek mav celkom skromne povedat:
Pane Bože, až tak mnoho toho nevím, a preto sa tu na svete budem radšej vácej čudovat jako svet menyt.
Pri čudovaný totyž nelítajú trísky, a nekapú ryby, ale rastú stromy a padá snah, a šecko je na svojom míste a v porádku jako ždy tedy, ked je na jar naozaj jar, v lete leto, na jesen na jablony jabĺčko, v zime zima, na človekovi hlava, a v človeku... srcco."

Stanislav Štepka


4.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   15. 12. 2013, 13:00 avatar
Také prízemné zosmiešňovanie viacej hovorí o tom človeku, čo je to zač, ako o krajine, ktorú zosmiešňuje. Smutné na tom je, že takíto primitívni ľudia nie sú len v Amerike, ale aj na Slovensku. Ale podľa charakteru zosmiešňovania by som povedal, že má v tom prsty Bumbuláčik, asi niektorí vedia, koho myslím. Už sa tu dlho neukázal.
Súhlasí Oleandra, trinity666, dorota


5.
označiť príspevok

Oleandra žena
   15. 12. 2013, 13:03 avatar
male ubohe SK je v testovaní vyššie pred Amerikou !? ) to je pekne zistenie. Potom sa niet co cudovat, ze to nejaký moderátor nedokáze strávit ) moze povedat cokolvek, este viacej potom pada do bahna..On je taka svetla vizitka, preco je amerika tam kde je ..
Súhlasí trinity666


6.
označiť príspevok

Romanov muž
   15. 12. 2013, 13:07 avatar
RE:5
"male ubohe SK", také neexistuje. Existujú, len malí zakomplexovaní úbohí ľudia.


7.
označiť príspevok

Oleandra žena
   15. 12. 2013, 13:08 avatar
Romanov, to bol zámer..
lebo tak nas casto beru...ale i napriek tomu, sme dokzali vytriet zrak.
Súhlasí trinity666


8.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   15. 12. 2013, 13:16 avatar
Myslím si, že až tak sme ho nevytreli, ale to nikoho neoprávňuje hlúpo a primitívne a hlavne nepravdivo urážať Slovákov.


9.
označiť príspevok

Oleandra žena
   15. 12. 2013, 13:22 avatar
to teda rozhodne nie. ale dovod jeho primitivizmu, predsa vidim hlavne v tých pre neho "nestrávených" vysledkov PISA testov..
to som sa na to pozrela z jeho pozicie, teda z jeho ega. Druha strana mince je, ze mal by niest zodpovednost za urazku slovakov a spinenie násho mena..dufam, ze mu to len tak neprejde..
Súhlasí trinity666


28.
označiť príspevok

Kasafran
   15. 12. 2013, 14:57 avatar
(9) Oleandra,
ja som presvedčený, že J. Stewart nebude niesť za urážku Slovákov žiadnu zodpovednosť - a to ani vtedy, keby sa náš minister zahraničných vecí Lajčák na neho sťažoval ministrovi zahraničných vecí USA J. Kerrymu alebo prezidentovi Obamovi...
Súhlasí trinity666, Romanov


10.
označiť príspevok

trinity666
   15. 12. 2013, 13:23 avatar
8.

neviem, ale myslím si, že naša krásna vlasť disponuje bohatstvom nielen prírodným.. dobrosrdeční ľudia sú tu stále.. ale mám podozrenie, že všetko, čo sa tu deje - sociálna politika, že ľudia musia ísť von za prácou a nikto nerieši ich zúfalú sociálnu situáciu, že z nás ozaj urobili len výrobnú linku západu.. a teraz, v apríli už začnú oficiálne vypredávať našu ornú pôdu.. takže vlastne ľuďom zoberú aj to posledné, čo ešte máme (o zásobách podzemnej vody sa už rokovalo a opäť v náš neprospech).. akoby bol zámer vyhnať ľudí, aby si to tu mohli skúpiť iní.. asi to je jednoduchšie, ako putovať 40 dní púšťou..
Súhlasí Kasafran, Oleandra, Romanov


11.
označiť príspevok

ardzun muž
   15. 12. 2013, 13:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.12.
označiť príspevok

trinity666
   15. 12. 2013, 13:40 avatar
Obě smlouvy (TPP a TTIP) dávají nadnárodním společnostem ohromné pravomoci mimo legislativu jednotlivých států. Státní legislativa se obejde tím, že arbitráže budou provozovat nově ustavené právní orgány s mezinárodní působností, které budou kontrolovat samotné korporace.

news.e-republika.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Novinář George Monbiot ukázal v článku pro Guardian přímé příklady, jak nadnárodní společnosti mohou pomocí nových smluv TPP a TTIP bez problémů obcházet legislativu jednotlivých zemí, a pak ještě vyhrají mezinárodní arbitráž. Státní legislativa se obejde tím, že arbitráže budou provozovat nově ustavené právní orgány s mezinárodní působností, které budou pod kontrolou samotných korporací.

www.theguardian.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


14.
označiť príspevok

trinity666
   15. 12. 2013, 13:43 avatar
jeden stary mudry Slovak dlho zijuci v Kanade mi uz pred rokmi tvrdil, ze sme "dobra" destinacia, nemame tu nejaku kriminalitu, ani multi-kulti, ziadni cernosi a aziati, idealna krajina pre..

zacinam jeho slovam verit, pretoze vsetko smeruje k ich naplneniu..
Súhlasí Romanov


13.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   15. 12. 2013, 13:41 avatar
Trinity666, 10, ja som pod tým nevytretím zraku mal na mysli len konkrétnu vec a nie Slovensko a Slovákov všeobecne. Mal som na mysli to miesto v rebríčku, na ktorom skončili naši študenti. Inak súhlasím s tvojou 10.
Súhlasí trinity666


15.
označiť príspevok

trinity666
   15. 12. 2013, 13:45 avatar
ano, pochopila som a absolutne s tym názorom suhlasim, ucta patri kazdemu (narodu) aj keby nikdy nic svetoborne neurobil..
Súhlasí Oleandra


20.
označiť príspevok

Oleandra žena
   15. 12. 2013, 14:05 avatar
13. dnes pisem akosi kostrbato nejasne. Ale vsak sama som tu dala temu, o nasom "prepade" v testovani...
ale to ze Amerika skoncila az za nami je známkou ich nevedomosti..ze su este nizsie, ako my. a preto ta spojitost s tým zrakom, ze sme to urobili práve IM...ak by im to bolo jedno, tak na nás predsa ten moderátor obrazne nepluje..
Súhlasí trinity666


22.
označiť príspevok

Kasafran
   15. 12. 2013, 14:37 avatar
Vážení priatelia,
po informácii o urážkach a zosmiešňovaní Slovákov/Slovenska americkým moderátorom J. Stewartom, ktorú som uviedol v tejto téme, som e-mailom dostal aj takúto veľmi zaujímavú reakciu Slováka dlhodobo žijúceho v USA:

"Zdravim Vas vospolok!
Pretoze zijem v USA uz 30 rokov, dovolim si poslat Vam svoj komentar. Zjavne humor Jona Stewarta mnohi Slovaci nepochopili. On sa nesmeje zo Slovakov, ale z obmedzenych Americanov, ktori nemaju ziadne vedomosti o Slovensku, a akysi naduty a megalomaniacky postoj voci inym malym narodom. To, co tam Stewart hovori o Slovensku, su PREDSTAVY (a nie realita) ake maju Americania o Slovensku. Prosto, mnohi nevzdelani Americania si myslia, ze male narody, ako Slovensko, su plne primitivov, akych sami vidia okolo seba v USA. To, ze sa USA umiestnili v testoch za Slovenskom, zjavne urazilo americku nadutost, pretoze "...my Americania sme predsa vo vsetkom najlepsi! Kam sa na nas hrabu nejaki Slovaci, co ziju tam niekde sto rokov za opicami, zeru svoje vlasne zvratky, maju za prezidenta kravu a vyvazaju svoje prdy..." Proste Steward sa tu smeje z americkej primitivnosti a z americkych obmedzenych predstav o svete, a nie zo Slovakov.
Ak sa budeme nad tymto rozhorcovat, ukazeme svetu, ze sme naozaj nevzdelani, nevieme po anglicky a nemame zmysel pre humor.
Lojzo B."
Súhlasí ranexil, dodo...best, dorota


23.
označiť príspevok

Al_ice
   15. 12. 2013, 14:47 avatar
22.pisem za seba:
nepaci sa mi ani americka "demokracia",ani sposob ich zivota,ani ich "hodnoty"
a ani ich humor.


24.
označiť príspevok

trinity666
   15. 12. 2013, 14:49 avatar
neviem, preco by sme mali vediet po anglicky.. a neviem, preco by sme mali chapat primitivizmus.. a neviem preco by sme mali tolerovat zosmiesnovanie prezidenta atd....

ako napisala oleandra, odprezentovali len sami seba.. su to len potomkovia vrahov a zlodejov, ktori museli ujst z europy a zobrat zem indiánom..
Súhlasí Romanov


35.
označiť príspevok

Kasafran
   17. 12. 2013, 00:32 avatar
(24) Trinity,
nemôžem súhlasiť s Tvojím tvrdením: " su to len potomkovia vrahov a zlodejov, ktori museli ujst z europy..."
Uvedom si, že tam žijú aj potomkovia státisícov "nevraždiacich a nekradnúcich" Slovákov, Slovanov i ostatných Európanov, ktorí tam prišli za prácou...


26.
označiť príspevok

ranexil muž
   15. 12. 2013, 14:53 avatar
Napadlo to i mna, ked som si to pozrel, ze mu slo o vlastny narod plny hlupakov.
Súhlasí dodo...best, dorota


25.
označiť príspevok

ranexil muž
   15. 12. 2013, 14:51 avatar
Netreba sa tym zapodievat...taky chujko moderatorsky dal vizitku zas len amerike a nie nam.
To ze su americania su v priemere tupí a ze emigranti zo slovenska, ktorí si tu na sk ani neskrtli tam uspeli, je vizitkou toho, ze lahko je byt kralom medzi zobrakmi.
Udivuje ma( a nielen mna), ze su svetovym hegemonom.
Súhlasí trinity666, Kasafran, dorota


27.
označiť príspevok

trinity666
   15. 12. 2013, 14:54 avatar
25.

re "Udivuje ma( a nielen mna), ze su svetovym hegemonom. "

no lebo mudrejsi ustupi..


29.
označiť príspevok

Kasafran
   15. 12. 2013, 16:03 avatar
Ranexil,
súhlasím s Tebou - J. Stewart svojou "duchaplnou prázdnotou" vystavil/ukázal vizitku predovšetkým úrovni americkej kultúry, podstatná časť ktorej je už desaťročia dekadentná, úpadková...
Pred šiestimi rokmi som tam strávil síce len necelé dva mesiace, ale denno-denne som bol pomocou manželky a troch detí môjho bratranca (rodeného Američana z roku 1924) v kontakte s príslušníkmi americkej strednej triedy (učitelia, technici, pracovníci IT, študenti), a preto som mal možnosť vytvoriť si kompletnejší obraz o ich reálnom živote...
Zistil som, že sú to ľudia až príliš dôverčiví, celkom dobrosrdeční, tolerantní a ľahko mediálne manipulovateľní. Názor ich kňaza, starostu, guvernéra, senátora, kongresmana a prezidenta - nech je objektívne zameraný aj proti nim) je pre nich priam posvätne záväzný.
Žijú na vyššej úrovni, majú však strach o svoje zamestnanie, obracajú v ruke každý cent, pretože podstatnú časť ich hnuteľného i nehnuteľného majetku nadobudli na rôzne druhy úverov a hypoték. Ich domy sú z drevených panelov, murované domy majú len príslušníci vyššej strednej triedy - právnici, lekári... O život a problémy ľudí v ostatnom svete sa veľmi nezaujímajú. Čo sa týka vojenských aktivít US armády, sú presvedčení, že ich synovia a dcéry kdekoľvek vo svete chránia a presadzujú len mier, slobodu a spravodlivosť...
Súhlasí ranexil, dorota


32.
označiť príspevok

ranexil muž
   15. 12. 2013, 21:52 avatar
Ved tuto otazku si kladiem aj ja, ze kde ta bestia sidli, kedze clovek pri osobnych kontaktoch s ludmi z inych krajin temer vzdy zisti, ze neexistuje ten ci onen zlý, ale ze nejake zlo vsetkymi manipuluje.
Súhlasí dorota


30.
označiť príspevok

trinity666
   15. 12. 2013, 16:06 avatar
pozrela som si nazory na stranke Marian Kotleba na Facebooku, lol, napr. (ale nikto ma neprinuti pozriet si ten original, nebudem si ozaj kazit tretiu adventnu nedelu americkou stupiditou):

Klúúúd ,nemôže Vás uraziť predsa niekto,koho foter bol pedofil a matka čarodejnica,niekto ,kto netuší ,že vôbec existuje nejaká Európa (a nie ešte Slovensko), niekto kto skáče ako zpár židov píska a pri tom si myslí ,že žije v demokratickej krajine a jeho jedíný a najväčší je Obama"rukama"....niekto komu zhodí Juraj Krík (George Bush) pár mrakodrapov na hlavu a povie mu že to bol nejaký Usáma a on tomu verí lebo on je američan a všetci terosristi si povedali ,že idú robiť zle Američanom len tak pre nič za nič...a takto by som mohol pokračovat....nemá to zmysle ale mal by prejsť z toho obrovského humoru do obrovského plaču !!!
Súhlasí Romanov, Al_ice


34.
označiť príspevok

Osvietený muž
   16. 12. 2013, 15:43

Príspevok bol vymazaný administrátorom.31.
označiť príspevok

tarava dežka žena
   15. 12. 2013, 20:31 avatar
prečo? ved Slováci su ešte šťastni z toho že sa o nich vo svete hovori, nevedia čo je to hanba a podobne


33.
označiť príspevok

Osvietený muž
   16. 12. 2013, 15:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.36.
označiť príspevok

trinity666
   17. 12. 2013, 18:34 avatar
a ze otvoreny list

Vážený pán Stewart, 10. decembra som sledoval Vašu šou, v ktorej ste komentovali výsledok testovania amerických žiakov v štúdii PISA. Vaša snaha, aby o tomto probléme začala diskutovať aj verejnosť, by mala byť samozrejme vítaná. Spôsob, akým to však robíte, ma prinútila napísať tento list. Politická satira je veľmi dôležitým nástrojom demokracie, ale mala by zahŕňať aj urážanie a zosmiešňovanie iných národov? Súdiac podľa reakcií mnohých Slovákov na sociálnych sieťach ste akurát tak prispeli k nárastu antiamerikanizmu v našej krajine. Ako dôsledok Vašich rečí budem musieť teraz venovať enormné množstvo času vysvetľovaním, že Američania majú stále dobrý zmysel pre humor. Tým pádom mi ostane menej času na prezentáciu Slovenska sťaby najväčšieho výrobcu a vývozcu automobilov na jedného obyvateľa na svete (ako vidíte, žiadne prdy, keďže sa ťažšie vyvážajú než Porsche Cayennes a AudiQ7).

P.S.: Reforma vzdelávania predstavuje jednu z najväčších výziev západného sveta (vrátane Slovenska). Je naším spoločným cieľom, aby boli tak americké ako aj slovenské deti konkurencieschopné na globálnych trhoch. V tomto procese zohrávajú svoju rolu aj komerčné médiá.

Peter Kmec

Veľvyslanec Slovenska v USA

zdroj: Facebook - Veľvyslanectvo SR v USA (Embassy of Slovakia to the U.S.)
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Život je obchod. Obchod je súťaž.
A v súťaži vyhráva ten, kto sa viac snaží.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(117 716 bytes in 0,233 seconds)