Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

USA versus Kuba

1
reakcií
7192
prečítaní
Tému 20. marca 2007, 23:48 založil Kasafran.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
07. 11. 2015
29
11. 04. 2007
1
 
 


1.
označiť príspevok

Kasafran
   20. 3. 2007, 23:48 avatar
Neuveriteľná história piatich mužov uväznených v Spojených štátoch amerických,
ktorí bojujú proti terorizmu

Kto sú títo piati Kubánci väznení v Spojených štátoch?
Je to päť mladých vzdelaných ľudí, ktorí sa rozhodli venovať svoj život boju proti terorizmu; ďaleko od vlasti, v Miami, hlavnom stredisku protikubánskej agresie.
Antonio Guerrero (Miami, 1958), stavebný inžinier, odbor stavba letísk, básnik, otec dvoch detí. Fernando González (Havana, 1963), ženatý, promovaný na Inštitúte pre zahraničné vzťahy (ISRI) Ministerstva zahraničných vzťahov Kuby. Gerardo Hernández (Havana, 1965), ženatý, promovaný na ISRI, karikaturista. Ramón Labaňino (Havana 1963), ženatý, otec troch dcér, promovaný na Ekonomickej univerzite v Havane a René González (Chicago, 1965), ženatý, otec dvoch dcér, letec a letecký inštruktor.

Prečo boli v Sojených štátoch?
Odišli do USA, aby získali informácie o plánoch teroristických organizácií, ktoré už dlhé roky majú svoje operačné základne v Miami. Patria k nim, o.i. Kubánsko - americká národná nadácia (FNCA), Rada pre oslobodenie Kuby (CLC), Bratia záchranári, Hnutie demokracie, Alpha 66 a veľa ďaľších, známych svojou zločineckou minulosťou.
Do teroristických akcií týchto skupín patrí aj množstvo sabotáží a agresií spáchaných proti Kube. Atentáty, ktoré spôsobili smrť a ujmu na zdraví tisícom Kubáncov, obrovské škody kubánskemu hospodárstvu, čierny trh so zbraňami, drogami a ľuďmi. Patria k nim aj stovky plánov a pokusov o zavraždenie kubánskeho prezidenta Fidela Castra. Uskutočnili atentáty aj v tretích štátoch, dokonca aj na území USA.

Právne porušenia súdneho procesu
Všetci piati boli podrobení zmanipulovanému súdnemu procesu, v samotnom meste Miami, nanajvýš nepriateľsky naladenému proti Kube, ovládanému mafiou kubánskeho pôvodu. V prostredí, kde bolo nemožné uskutočniť spravodlivý a nestranný súdny proces, ktorý by rešpektoval zákony USA a medzinárodné právo. Protikubánske kruhy rozvinuli intenzívnu propagandistickú kmpaň, zakladujúcu sa na výmysloch, aby vyvinuli nátlak na verejnú mienku a na sudcov. Proti tejto situácii protestovali obhajcovia, ktorí predložili viacero žiadostí, aby súdny proces bol preložený do iného mesta; žiaľ, neboli vypočutí.
Tento proces porušil Piatu novelu ústavy Spojených štátov, ktorá hovorí: „...žiadna osoba nesmie byť zbavená slobody bez súdneho procesu..." a tiež Siedmu novelu, v ktorej je stanovené: „...vo všetkých súdnych kauzách, obžalovaný musí byť podrobený rýchlemu, verejnému a netrannému súdnemu procesu..."
Počas celého trvania súdneho procesu, americké orgány sťažovali prácu obhajoby; trvalo dlho, kým im bolo dovolené zoznámiť sa s príslušnou dokumentáciou, a to len s jej 20%, ktorá bolo podozrivo klasifikovaná ako tajná; dokonca po piatich rokoch majú advokáti problémy dostať sa ku tisícom strán obžaloby, aby mohli pripraviť odvolací proces.

Z čoho boli obvinení?

Konšpirácia na vykonanie vraždy prvého stupňa

Gerardo Hernández bol jediným obžalovaným z tohoto zločinu; uviedli, že údajne vytvoril podmienky na zostrel dvoch lietadiel - 24. februára 1996 - patriacich teroristickej organizácii Bratia záchranári. Ku koncu súdneho procesu prokuratúra uznala, že argumenty sudkyne nie sú dostatočné na to, aby prokuratúra potvrdila túto vinu, a preto požiadala Odvolací súd v Atlante, aby nebola vzatá do úvahy. Odvolanie nemalo úspech, súd ho uznal vinným.

Konšpirácia na vykonanie špionáže
Z tejto viny boli obžalovaní Gerardo Hernández, Ramón Labaňino a Antonio Guerrero. Ani jeden z nich neprevádzal žiadnu špionáž proti Spojeným štátom, pretože, ako definuje severoamerická legislatíva, špiónom je osoba, ktorá sa zmocní alebo obdrží dokumentáciu klasifikovanú ako tajná, a s ktorou zaobchádza tak, aby ju mohol bezpečne odovzdať cudzej vláde. Za celý čas trvania súdneho procesu im nebolo dokázané, že by mali informácie získané od vlády USA alebo také, ktoré by ohrozili bezpečnosť tamtej krajiny.
Viacerí odborníci a autority, ako napr. generáli Charles Whilhem z Edward Atkinson, admirál Eugene Carol a plukovník George Buckner dosvedčili, že obžalovaní nemali prístup k tajnej dokumentácii. Naviac, James Clapper, bývalý riaditeľ kontrarozviedky z Pentagonu, svedok obžaloby uznal, že obžalovaní nerobili žiadnu špionáž proti Sojeným štátom; no ani jeho svedectvo nebolo zaznamenané. Aj tento fakt potvrdzuje, že sa jednalo o svojvoľnosť v podvodnom procese, so silnou politickou etiketou.
Títo piati Kubánci mali jedinú ulohu: dostať sa ku informáciám o plánoch teroristických skupín, sídliacich na juhu Floridy, ktoré ani náhodou, nepatria do vlády USA.

Konšpirácia na uskutočnenie zločinu proti Spojeným štátom
Z tohoto zločinu boli obvinení všetci piati Kubánci, a to aj napriek tomu, že hľadali len informácie o plánoch teroristických organizácií pôsobiacich v Miami; v žiadnom prípade nehľadali informácie takého charakteru, ktoré by mohli ohroziť bezpečnosť Spojených štátov. Tento fakt bol dokázaný ich obhajobou na súde a potvrdený viacerými svedkami.

Falošné mená a doklady
Aby mali prístup k spomínaným organizáciám a dokumentom, traja z nich museli zatajiť svoju pravú identitu.

V práve existuje doktrína - „stav nevyhnutnosti", ktorá sa zaoberá prípadom, kedy na zabránenie väčšieho zločinu - v tomto prípade vrážd a teroristických aktov - sa ospravedlňuje menší delikt, ako napr. zmena totožnosti a použitie falošnej dokumentácie, čoho sa dopustili piati Kubánci, aby si zachránili životy, ak mali pôsobiť medzi skúsenými vrahmi a teroristami.

Nezaregistrovaní agenti zahraničnej vlády
Vezmúc do úvahy cieľ ich činnosti, nebezpečenstvo, ktoré im hrozilo a systematická politika nevraživosti zo strany USA proti Kube, nebolo možné, aby sa títo piati zaregistrovali ako agenti kubánskej vlády.
Je všeobecne známe, že tieto teroristické skupiny a ich vodcovia, vykonávajú beztrestne svoju činnosť v Miami, dokonca, že sú chránení tamojšími úradmi. Samotný šéf FBI v Miami Héctor Pesquera vyhlásil, že vedenie Kubánsko-americkej národnej nadácie a Rady pre slobodu Kuby, sú ctihodní ľudia, tešiaci sa plnej dôvere; to znamená, že nikdy by oficiálne nevyšetrovali činnosť ľudí, ktorí zastrešujú a financujú teroristické akty proti Kube.
Ak tieto obidve organizácie sú hlavnými zodpovednými za väčšinu teroristických činov spáchaných proti Kube za posledných 15 rokov, čo by sa bolo stalo s touto päticou, keby sa boli zaregistrovali na úradoch v Miami ako agenti pracujúci pre kubánsku vládu? Preto boli nútení zmeniť si totožnosť a nezaregistrovať sa ako agenti cudzej vlády.

Nespravodlivé a nesmierne vysoké tresty
Po skončení nelegitímneho procesu, sudkyňa, ktorá nepripustila žiadne poľahčujúce okolnosti, prednesené obhajobou, ale naopak, vzala na vedomie včetky priťažujúce argumenty obžaloby, rozhodla o nespravodlivých a neuveriteľne vysokých trestoch , ktoré u každého z nich, predstavujú maximálnu hranicu, a to aj napriek tomu, že im nemohli byť dokázané hlavné obvinenia. Znovu tu bolo porušený 14. článok Medzinárodnej dohody civilných a politických práv OSN: „každá osoba má právo, aby bola verejne vypočutá, mohla počítať so všetkými prílušnými zárukami adekvátneho, nezávislého a nestranného súdu..."

Gerardo Hernández; bol odsúdený na dve doživotia za konšpiráciu na vykonanie vraždy prvého stupňa a za konšpiráciu na vykonávanie špionáže, plus 15 rokov za konšpiráciu na delikt proti USA, za falošnú dokumentáciu a za zahraničného agenda. Nebol predbežne vypočutý prokuratúrou.

Ramón Labaňino; bol odsúdený na doživotie za konšpiráciu na vykonávanie špionáže, plus 18 rokov za delikt vykonaný proti USA, za falošnú dokumentáciu a za zahraničného agenta. Ani on nebol predbežne vypočutý prokuratúrou.

Antonio Guerrero; bol odsúdený na doživotie za konšpiráciu na vykonanie špionáže, plus 10 rokov za konšpiráciu na vykonanie deliktu proti USA a za zahraničného agenta. Nebol predbežne vypočutý prokuratúrou.

Fernando González; bol odsúdený na 15 rokov odňatia slobody za konšpiráciu na vykonanie deliktu proti USA a za zahraničného agenta. Nebol predbežne vypočutý prokuratúrou.

Ďaľšie porušenia ľudských práv
Vláda USA tiež systematicky kládla prekážky, aby matky, manželky a deti odsúdených nemohli ich navštevovať; je to ďaľší trest nielen pre nich, ale aj pre ich najbližších. Adriana Pérez a Olga Salanueva, manželky Gerarda Hernándeza a Reného Gonzáleza, ako aj Ivette Gonzálezová, Reného malá dcérka, nenavštívili svojich, už viac ako 5 rokov. Severoamerické úrady im znemožňujú aj návštevy obhajcov a zástupcov kubánskych konzulátov sídliacich v USA. Takýto stav nepozná 37. článok základných pravidiel správania sa k uväzneným, ktorý hovorí: „Väzni majú zaručenú pravidelnú komunikáciu - s príslušným dohľadom - so svojou rodinou a so slušnými priateľmi, a to tak písomnú, ako v podobe osobných návštev".
Všetci piati, oddelení od seba, každý v inej, vzdialenej väznici, boli podrobení tvrdým trestom, prostredníctvom ktorých ich chceli zlomiť; tak fyzicky, ako psychicky. Umiestňovali ich do samotiek na dlhé mesiace (17 mesiacov a 2 dni), a to bez akéhokoľvek dôvodu, v protiklade s väzenským poriadkom USA, ktorý hovorí: „...maximálna doba na pobyt v samotkách nesmie prekročiť 60 dní..." a článok 7 medzinárodnej dohody civilných a politických práv zakotvuje, že: „žiadna osoba nemá byť podrobená týraniu, ani krutému zaobchádyaniu a neľudským a ponižujúcim trestom..."
So všetkými piatimi bojovníkmi proti terorizmu bolo zaobchádzané ako s bežnými zločincami; dokonca sú s nimi umiestnení aj v celách. Aj týmto faktom severoamerické orgány porušili 8. článok základných pravidiel správania sa k uväzneným, ktorý hovorí: „ Väzni rôznych kategórií majú byť umiestnení v oddelených celách a to , podľa pohlavia, veku, spáchaných skutkov a motívov, prečo boli zadržaní..."

Aké sú argumenty obhajobypredložené apelačnému súdu ?
Majúc na zreteli rozhodnutie Najvyššieho súdu USA, v prípade Pamplin versus Mason, ktorý rozhodol, že nik nesmie byť súdený v mieste, kde dokázateľne existujú predsudky proti obžalovaným, bola predložená žiadosť, aby predchádzajúci súdny proces, ktorý sa viedol v hlbokých podmienkach nevraživosti proti kubánskym revolucionárom, ku ktorým patria aj títo mladí väzni, bol anulovaný a preložený do iného mesta.
Ak apelačný súd v Atlante anuluje predchádzajúci súdny proces a nariadi jeho konanie mimo Miami, ak budú dodržané všetky zákonné postupy, ak to bude súd nestranný, nepoznačený politickými predsudkami a nevystavený nátlakom všetkého druhu, vtedy sa dokáže, že títo piati Kubánci sú nevinní; že nevykonali žiadne ťažké zločiny, za ktoré boli odsúdení.

Nech prevládne pravda a spravodlivosť
10. marca 2004 sa uskutočnilo na súde v Miami prvé pojednanie sudcov apelačného súdu. Kým sa čaká na ich rozhodnutie, ktoré môže trvať aj niekoľko mesiacov, obraciame sa na všetky slušné osoby, na ľudí dobrej vôle, aby sa pripojili ku rastúcemu hnutiu solidarity s piatimi kubánskymi hrdinami, politickými väzňami Spojených štátov amerických.
Títo mladí ľudia, bojovníci proti terorizmu, musia byť uznaní ako ochrancovia ľudských práv - status obsiahnutý v Deklarácii o ochrancoch ľudských práv, prijatej Valným zhromaždením OSN v roku 1998, pre osoby ktoré ako oni, bojujú proti porušovateľom ľudských práv, proti organizovanému zločinu a proti teroristom.

Závery Pracovnej skupiny OSN o svojvoľných uväzneniach č. 27/5/05
Pracovná kupina (po vyhodnotení argumentov získaných od rodín uväznených a od vlády Spojených štátov), je presvedčená , že: Uväznenie piatich Kubáncov je svojvoľné a je v protiklade so 14. článkom Medzinárodnej konvencie občianskych a politických práv, ktorú podpísali aj Spojené štáty. „...berúc do úvahy skutočnosti a okolnosti, za akých sa uskutočnil súdny proces, povaha obvinení a neúmerne vysoké tresty udelené obvineným, (pracovná skupina) prišla k záverom, že súd sa nekonal v objektívnom a nestrannom ovzduší, ktoré je nevyhnutné, ak majú byť splnené normy spravodlivého súdu"; z týchto dôvodov žiada vládu USA, aby prijala opatrenia na nápravu tejto situácie.

9. augusta 2005, traja severoamerickí sudcovia Apelačného súdu v Atlante, tešiaci sa veľlkej osobnej a profesionálnej prestíže, po dôkladnom preštudovaní prípadu prišli k záveru, že súdny proces, ktorý sa uskutočnil v Miami, treba anulovať. Vláda USA použila všetky formy nátlaku, aby toto rozhodnutie bolo napadnuté, takže 9. augusta 2006, presne o rok neskôr, väčšina pléna toho istého súdu, rozhodla o zamietnutí nového súdneho procesu mimo Miami a potvrdila rozhodnutie súdu v Miami, nevziať do úvahy argumenty obhajoby, týkajúce sa zmeny prostredia, mimoriadne agresívneho nielen voči piatim obžalovaným, ale proti celej Kube.
Mesto Miami je aj z právneho hľadiska miestom, ktoré nedokáže zabezpečiť našej pätici, spravodlivý a nestranný súdny proces.

SPRAVODLIVOSŤ PRE PIATICH

Antonio Fernando Gerardo Ramón René

www.antiterroristas.cu Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

www.cubadebate.cu Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Prosíme, rozširujte túto informáciu. Trpia, tak rodiny piatich bojovníkov proti terorizmu, ako aj milióny

slušných ľudí na celom svete, ktorí poznajú tento prípad.
Posledná úprava ( 12.03.2007 12:29 )

< Predchádzajúca
[ Späť ]

All Rights Reserved © 2007 vzdor.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

* Domov
* Odkazy
* Kontakty
* Vyhľadávanie


2.
označiť príspevok

Kasafran
   20. 3. 2007, 23:56 avatar
Nespravodlivé a nesmierne vysoké tresty
Po skončení nelegitímneho procesu, sudkyňa, ktorá nepripustila žiadne poľahčujúce okolnosti, prednesené obhajobou, ale naopak, vzala na vedomie včetky priťažujúce argumenty obžaloby, rozhodla o nespravodlivých a neuveriteľne vysokých trestoch , ktoré u každého z nich, predstavujú maximálnu hranicu, a to aj napriek tomu, že im nemohli byť dokázané hlavné obvinenia. Znovu tu bolo porušený 14. článok Medzinárodnej dohody civilných a politických práv OSN: „každá osoba má právo, aby bola verejne vypočutá, mohla počítať so všetkými prílušnými zárukami adekvátneho, nezávislého a nestranného súdu..."

Gerardo Hernández; bol odsúdený na dve doživotia za konšpiráciu na vykonanie vraždy prvého stupňa a za konšpiráciu na vykonávanie špionáže, plus 15 rokov za konšpiráciu na delikt proti USA, za falošnú dokumentáciu a za zahraničného agenda. Nebol predbežne vypočutý prokuratúrou.

Ramón Labaňino; bol odsúdený na doživotie za konšpiráciu na vykonávanie špionáže, plus 18 rokov za delikt vykonaný proti USA, za falošnú dokumentáciu a za zahraničného agenta. Ani on nebol predbežne vypočutý prokuratúrou.

Antonio Guerrero; bol odsúdený na doživotie za konšpiráciu na vykonanie špionáže, plus 10 rokov za konšpiráciu na vykonanie deliktu proti USA a za zahraničného agenta. Nebol predbežne vypočutý prokuratúrou.

Fernando González; bol odsúdený na 15 rokov odňatia slobody za konšpiráciu na vykonanie deliktu proti USA a za zahraničného agenta. Nebol predbežne vypočutý prokuratúrou.

Ďaľšie porušenia ľudských práv
Vláda USA tiež systematicky kládla prekážky, aby matky, manželky a deti odsúdených nemohli ich navštevovať; je to ďaľší trest nielen pre nich, ale aj pre ich najbližších. Adriana Pérez a Olga Salanueva, manželky Gerarda Hernándeza a Reného Gonzáleza, ako aj Ivette Gonzálezová, Reného malá dcérka, nenavštívili svojich, už viac ako 5 rokov. Severoamerické úrady im znemožňujú aj návštevy obhajcov a zástupcov kubánskych konzulátov sídliacich v USA. Takýto stav nepozná 37. článok základných pravidiel správania sa k uväzneným, ktorý hovorí: „Väzni majú zaručenú pravidelnú komunikáciu - s príslušným dohľadom - so svojou rodinou a so slušnými priateľmi, a to tak písomnú, ako v podobe osobných návštev".
Všetci piati, oddelení od seba, každý v inej, vzdialenej väznici, boli podrobení tvrdým trestom, prostredníctvom ktorých ich chceli zlomiť; tak fyzicky, ako psychicky. Umiestňovali ich do samotiek na dlhé mesiace (17 mesiacov a 2 dni), a to bez akéhokoľvek dôvodu, v protiklade s väzeňským poriadkom USA, ktorý hovorí: „...maximálna doba na pobyt v samotkách nesmie prekročiť 60 dní..." a článok 7 medzinárodnej dohody civilných a politických práv zakotvuje, že: „žiadna osoba nemá byť podrobená týraniu, ani krutému zaobchádyaniu a neľudským a ponižujúcim trestom..."
So všetkými piatimi bojovníkmi proti terorizmu bolo zaobchádzané ako s bežnými zločincami; dokonca sú s nimi umiestnení aj v celách. Aj týmto faktom severoamerické orgány porušili 8. článok základných pravidiel správania sa k uväzneným, ktorý hovorí: „ Väzni rôznych kategórií majú byť umiestnení v oddelených celách a to , podľa pohlavia, veku, spáchaných skutkov a motívov, prečo boli zadržaní..."

Aké sú argumenty obhajoby predložené apelačnému súdu ?
Majúc na zreteli rozhodnutie Najvyššieho súdu USA, v prípade Pamplin versus Mason, ktorý rozhodol, že nik nesmie byť súdený v mieste, kde dokázateľne existujú predsudky proti obžalovaným, bola predložená žiadosť, aby predchádzajúci súdny proces, ktorý sa viedol v hlbokých podmienkach nevraživosti proti kubánskym revolucionárom, ku ktorým patria aj títo mladí väzni, bol anulovaný a preložený do iného mesta.
Ak apelačný súd v Atlante anuluje predchádzajúci súdny proces a nariadi jeho konanie mimo Miami, ak budú dodržané všetky zákonné postupy, ak to bude súd nestranný, nepoznačený politickými predsudkami a nevystavený nátlakom všetkého druhu, vtedy sa dokáže, že títo piati Kubánci sú nevinní; že nevykonali žiadne ťažké zločiny, za ktoré boli odsúdení.

Nech prevládne pravda a spravodlivosť
10. marca 2004 sa uskutočnilo na súde v Miami prvé pojednanie sudcov apelačného súdu. Kým sa čaká na ich rozhodnutie, ktoré môže trvať aj niekoľko mesiacov, obraciame sa na všetky slušné osoby, na ľudí dobrej vôle, aby sa pripojili ku rastúcemu hnutiu solidarity s piatimi kubánskymi hrdinami, politickými väzňami Spojených štátov amerických.
Títo mladí ľudia, bojovníci proti terorizmu, musia byť uznaní ako ochrancovia ľudských práv - status obsiahnutý v Deklarácii o ochrancoch ľudských práv, prijatej Valným zhromaždením OSN v roku 1998, pre osoby ktoré ako oni, bojujú proti porušovateľom ľudských práv, proti organizovanému zločinu a proti teroristom.

Závery Pracovnej skupiny OSN o svojvoľných uväzneniach č. 27/5/05
Pracovná kupina (po vyhodnotení argumentov získaných od rodín uväznených a od vlády Spojených štátov), je presvedčená , že: Uväznenie piatich Kubáncov je svojvoľné a je v protiklade so 14. článkom Medzinárodnej konvencie občianskych a politických práv, ktorú podpísali aj Spojené štáty. „...berúc do úvahy skutočnosti a okolnosti, za akých sa uskutočnil súdny proces, povaha obvinení a neúmerne vysoké tresty udelené obvineným, (pracovná skupina) prišla k záverom, že súd sa nekonal v objektívnom a nestrannom ovzduší, ktoré je nevyhnutné, ak majú byť splnené normy spravodlivého súdu"; z týchto dôvodov žiada vládu USA, aby prijala opatrenia na nápravu tejto situácie.
9. augusta 2005, traja severoamerickí sudcovia Apelačného súdu v Atlante, tešiaci sa veľlkej osobnej a profesionálnej prestíže, po dôkladnom preštudovaní prípadu prišli k záveru, že súdny proces, ktorý sa uskutočnil v Miami, treba anulovať. Vláda USA použila všetky formy nátlaku, aby toto rozhodnutie bolo napadnuté, takže 9. augusta 2006, presne o rok neskôr, väčšina pléna toho istého súdu, rozhodla o zamietnutí nového súdneho procesu mimo Miami a potvrdila rozhodnutie súdu v Miami, nevziať do úvahy argumenty obhajoby, týkajúce sa zmeny prostredia, mimoriadne agresívneho nielen voči piatim obžalovaným, ale proti celej Kube.

Mesto Miami je aj z právneho hľadiska miestom, ktoré nedokáže zabezpečiť našej pätici, spravodlivý a nestranný súdny proces.

SPRAVODLIVOSŤ PRE PIATICH

Antonio Fernando Gerardo Ramón René

www.antiterroristas.cu Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

www.cubadebate.cu Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Prosíme, rozširujte túto informáciu. Trpia, tak rodiny piatich bojovníkov proti terorizmu, ako aj milióny slušných ľudí na celom svete, ktorí poznajú tento prípad.
Posledná úprava ( 12.03.2007 12:29 )
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 19:35,  To bol skorej ftip ;) Taký kokot ako ty nemôže byť mojim pánom ;)
dnes, 19:34,  Je vás tu milovníkov totalitných praktík
dnes, 19:34,  Máš dobrý postreh pozemšťan. *04
dnes, 19:33,  Ty si môj pán? ;)
dnes, 19:32,  Chcem od teba aby si zdochol, urobíš to pre Boha do boha ?
dnes, 19:30,  Dobrý deň, chtel som sa optať, zda nemá niekto nahranú rozprávku Tao Tao alebo ak nejsú na...
dnes, 19:26,  A tak jak vravím, pán nech sa ohlási a povie mi čo odo MŇA chce ;)
dnes, 19:24,  revolta ft. Kalo Wyo - Nikdy to nevzdávej (prod. Revolta) CZ/EN
dnes, 19:23,  Nemôžem predsa počúvať pána, ktorý mi nezjavil svoju vôľu ;) To sa nedá ;)
dnes, 19:22,  Ej veru, potom už bude neskoro :)
dnes, 19:20,  frankfurtská škola REVOLTA? - Až Se Naše Děti Vzbudí / When our children awake (Official...
dnes, 19:16,  Nech sa ohlási teraz, potom už bude neskoro ;)
dnes, 19:15,  Niekedy sa ohlási až potom. A potom sa to bude rátať :)
dnes, 19:14,  REVOLTA? - Otevři Svou Mysl - (prod.DustyMind & Maxito)
dnes, 19:13,  To sa neráta, ak je nejaký pán nech sa ohlási alebo nech páli do péčka ;)
dnes, 19:12,  Roundtable Rival - Lindsey Stirling
dnes, 19:11,  Tož, niekedy sa ukáže, či si mal alebo nemal pána nad sebou, až následne :)
dnes, 19:01,  Že je to kokot obyčajný a nečudujem sa tomu ;)
dnes, 19:00,  Čo to más s tým že ozbrojené komando NAKA ho terorizuje ?
dnes, 18:53,  Skoro SOM kvôli nemu nedoštudoval ;)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Musíš sa veľa učiť, aby si vedel, ako málo vieš.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(69 249 bytes in 0,429 seconds)