Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

USA nestačí ani mrknout a nezůstane po nich ani prach

4
reakcií
92
prečítaní
Tému 7. októbra 2019, 10:36 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   7. 10. 2019, 10:36 avatar
USA nestačí ani mrknout a nezůstane po nich ani prach
Jákob Kedmi
26.7.2019

Jákob Kedmi a admin Institutu Slovenských Strategických Studií

Američané jsou zvyklí mluvit jazykem arogance, říká bývalý velitel izraelské vojenské zpravodajské služby Nativ, Jákob Kedmi. Reakce Ruska bude ale podle něj pro USA naprosto neočekávaná nepříjemnost. Oni dokonce ani nevědí, co je čeká. Ale až se to dozví, bude pozdě, říká vojenský expert. Je přesvědčen, že po jakémkoli úderu na Rusko, zamíří odvetný úder především na území Spojených států. Jediné, co může podle Kedmiho USA zastavit, je ohrožení samotných Spojených států. Tento vojenský analytik je stručný, přesný a nemá ve zvyku se mýlít.

Hlavní dynamikou současné mezinárodní situace je relativní globální oslabení USA a snaha Ameriky zachovat si tuto dominanci za jakoukoli cenu. Hrozba, podle jejich názoru vychází především z rostoucího centra vlivu – Ruska.
Rusko představuje hrozbu globální dominanci USA už samotným faktem své existence, přítomností mohutného jaderného potenciálu. Svět vidí, že USA stále více vypadají jako papírový tygr. Ten může být sice nepříjemný, ale rozhodně není v stavu dostat Rusko na kolena.

USA se pokoušejí mluvit s Ruskem jazykem sankcí a ultimát. «Je-li to však politika Spojených států, pak není o čem s nimi jednat, dokud nebudou jednat tónem, který vést jednání umožňuje», říká Kedmi.
Americká politická elita svatě věří, že Rusko bylo a je i nyní řízeno oligarchy, a že na nich záleží, jak se bude Rusko chovat. Dívají se a vidí, že oligarchové stále jsou. Říkají si – využívali jsme je dříve a použijeme je i teď. A není moci, která by zpochybnila americkou svatou víru, že vyšší ekonomický tlak na Rusko, který sníží příjmy těchto osob (oligarchů), povede k mocenské změně v Rusku.
USA se ale dostaly do složité vojensko-strategické situace. Celá jejich strategie byla zbudována na tom, že mají v námořnictvu v oceánu obrovskou převahu v raketové výzbroji. Proto vyvinuly strategii okamžitého globálního úderu na Rusko, říká Kedmi. A najednou došlo k něčemu pro ně naprosto nečekanému. Přepočítaly se. Ukázalo se, že Rusko také začalo vyrábět rakety «Kalibr», které se ukázaly být dokonce lepší, než vychvalované americké «Tomahawky». A nejnovější systémy «Avangard»,«Sarmat» a «Poseidon» uvedly Američany prostě do šoku.

USA nestihnou ani mrknout, a nezůstane po nich ani prach
Bude to pro ně taková neočekávanost, taková nepříjemnost. Oni dokonce ani nevědí, co je čeká. Ale až se to dozví, bude pozdě, říká Jákob Kedmi.
Po jakémkoli úderu na Rusko, odvetný úder zamíří především na území Spojených států. Protože jediné, co může USA zastavit, je ohrožení samotných Spojených států.
Američané nikdy nepůjdou do války, protože se války bojí. Ale pak si budou nuceni prožít to, co se jim nemohlo zdát ani v tom nejhorším snu, říká Jákob Kedmi.

Američané se snaží razit arogancí. Ale tak mluvili se Severní Koreou a výsledek žádný. Stejně jednali s Čínou a výsledek byl stejný. Stejně arogantně se snaží mluvit s Ruskem. Ani to neskončí jinak. 
Američané mohou lhát všem, komu chtějí, ale oni sami přece musí vědět, že lžou. Oni přece vědí, že žádná hrozba ze strany Ruska neexistuje. Je to jejich laciná, cynická hra. Ale teprve až se nakonec přesvědčí, že zlomit Rusko se jim nepodaří, budou nuceni přijít jednat. A ta doba není daleko.

Autor článku Jákob Kedmi (72) je diplomat, bývalý šéf zpravodajské služby Izraele Nativ pro Střední i Východní Evropu a země SNS, velitel zvláštních jednotek, vojenský analytik

www.novarepublika.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Thomas Anderson


2.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   7. 10. 2019, 11:38 avatar
04.02.2018,

Armáda Spojených štátov je s náskokom najsilnejšia na svete.

Čo by sa stalo, keby sa na Spojené štáty americké rozhodol zaútočiť celý zvyšok sveta? Odpoveď na túto otázku hľadali reportéri Business Insider. Nebrali pri tom do úvahy len tradičných súperov Spojených štátov, ale aj ich aktuálnych spojencov, ako je Veľká Británia, Francúzsko či Južná Kórea. Odpoveď je podľa autorov jednoznačná – Američania by si poľahky poradili. Najmä v prípade, ak by stiahli všetky jednotky, ktoré majú rozmiestnené po svete späť na svoje územie a bojovali odtiaľ.

Obrovská sila námorníctva

Autori článku vychádzali najmä z porovnávania jednotlivých zložiek armády. Pripomínajú, že americké námorníctvo je najväčšie na svete. S loďami, ktoré po svete presúvajú 3 415 893 ton, je hmotnosťou najväčšie ako ďalších osem krajín v poradí. Spolu. Navyše sú americké lode technologicky vyspelejšie, než majú iné krajiny. Za zmienku stoja najmä lode triedy Nimitz. S dĺžkou 333 metrov a výtlakom 100-tisíc imperiálnych ton pri plnom zaťažení sa radia na čelo rebríčka najväčších lodí na svete.

Najsilnejší aj pod hladinou

Nehovoriac o tom, že tieto lietadlové plavidlá poháňajú miesto bežných motorov dva reaktory. Spojené štáty ich majú vo výbave desať, jedenásta je vo výstavbe. Okrem Američanov má jednu lietadlovú loď s nukleárnym pohonom aj Francúzsko – Charles de Gaulle z roku 2001. Inak nikto. Američania dominujú aj pod morom. Celkovým počtom ponoriek síce vedie Severná Kórea (76), pred USA (70) a Čínou (68), Američania sú však jediní, ktorí majú všetky ponorky poháňané jadrovou energiou. Väčšina severkórejských ponoriek je na druhú stranu tvorená z plavidiel vhodných na útoky pri pobreží.

Pomoc zo vzduchu

V prípade, že operujeme s modelom, kedy sa Spojené štáty chránia z vlastného územia, musíme k námorníctvu pripočítať aj pobrežnú stráž (US Coast Guard). Tá má vo výbave špeciálne protiteroristické jednotky, ktoré by dokázali zabezpečiť ochranu prístavov. Okrem ďalšieho vybavenia pobrežnej stráži pomáhajú aj lietadlá C-130, ktoré dohliadajú na dianie na mori zo vzduchu. Čo sa celkovej leteckej výbavy týka, Američania sa skutočne nemajú za čo hanbiť. S počtom 14-tisíc lietadiel a vrtuľníkov je ich letectvo najväčšie na svete. Ďalších sedem krajín v poradí – Rusko (približne 3 500), Čína (2 900), India (1 900), Japonsko (1 600), Južná Kórea (1 400), Francúzsko (1 300) a Turecko (1 000) – ich toľko nemá ani spolu.

Lietadlá piatej generácie

Donedávna boli zároveň Spojené štáty jedinou krajinou na svete, ktorá mala vo svojej výbave bojové lietadlá piatej generácie. V marci 2017 však čínske štátne médiá priniesli informáciu, že ich lietadlá J-20, ktoré predstavili rok pred tým, sú plne funkčné. Na konci roku 2017 oznámil Izrael, že sa im podarilo uviesť do prevádzky upravené verzie amerických lietadiel F-35. Americké letectvo sa navyše môže spoľahnúť aj na pomoc zo zeme. Protilietadlové a protiraketové systémy by mali zabezpečiť, že sa žiadne nepriateľské lietadlo nedostane na územie Spojených štátov.

Nie je to len o počtoch

Sila americkej armády spočíva aj v pozemných jednotkách. Tá je založená na viac ako 9-tisíc moderných tankoch a vozidlách s protitankovou výbavou. „Ale väčšina tankov na celom svete sú staršie americké a sovietske tanky ako Patton alebo T-72, ktoré rýchlo padnú,“ hodnotí Business Insider. Čo sa počtu osôb aktívnych v armáde týka, Američanov prekonáva Čína. Tá mala podľa údajov z roku 2017 v aktívnej službe 2 260 000 osôb, zatiaľ čo Američania „len“ 1 373 650. Počet vojakov však nie je všetko a pri súčasnej výbave americkej armády by podľa Business Insider mali aj vyspelejšie krajiny problém prekonať americké línie.

Jadrová vojna

V najkrajnejšej situácii by sa mohli prihlásiť o slovo jadrové zbrane. Americký arzenál by dokázali zničiť celé armády blížiace sa k hraniciam USA, prípade v rýchlosti zničiť jednotky presúvajúce sa po území USA. Na druhú stranu, americký radarový systém by v priebehu pár minút odhalil akúkoľvek raketu mieriacu na ich územie. Systém „Ground-Based Midcourse Defense (GMD)“ by v priebehu pár minút dokázal vyslať anti-balistickú raketu, ktorá by nepriateľskú strelu zničila vo vesmíre. Spojené štáty majú tento systém rozmiestnený na viac ako tridsiatke miest.

hnonline.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


3.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   7. 10. 2019, 11:40 avatar
2/ Dobry vtip!!!hahahah))
Súhlasí Kasafran


4.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   7. 10. 2019, 11:45 avatar
Kasafran rád vtipkuje. ))


5.
označiť príspevok

Kasafran
   7. 10. 2019, 11:52 avatar
(4) Fotón,
a Tebe nie a nie sa podariť aspoň kedy-tedy vysloviť také niečo. Pouvažuj, "kde je ten pes zakopaný"...?
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Elegantné šaty plnia u ženy rovnakú funkciu ako plot na záhrade. Musia ju chrániť, ale netieniť ju.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(61 738 bytes in 0,342 seconds)