Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  láska a vzťahy  téma
kategórie:  

Úpadok! Úpadok! A katastrofálny!

59
reakcií
3662
prečítaní
Tému 19. augusta 2012, 17:57 založil milan.s..

podobné témy:1.
označiť príspevok

milan.s.
   19. 8. 2012, 17:57 avatar
Úpadok! Úpadok! A katastrofálny!

Je pokrokom, že veci intímneho, ba toho najintímnejšieho charakteru, ktoré majú práve pre svoju intimitu zostať skryté, sa odhaľujú pohľadom všetkých? Je pokrokom, že ľudská civilizácia stráca stud? Že stráca stud, ktorého úlohou je chrániť pred upadnutím do zmyselnosti a nečistoty, nehodnej človeka? Je nenormálny ten, komu vystúpi na tvári rumenec studu pri otvorených zmienkach o ľudskej intimite, alebo je naopak nenormálny ten, kto sa ani len trochu nezahanbí pri sledovaní tých najväčších zvráteností? Čo je normálne a čo nenormálne?

V sobotu dopoludnia býva v slovenskom rozhlase relácia Svet v obrazoch. Hovorí sa v nej o rôznych zaujímavostiach z rozličných kútov sveta. V mimoriadne negatívnom slova zmysle ma tam zaujala reportáž z Veľkej Británie. Hovorilo sa v nej o veľmi úspešnej knihe, ktorá sa momentálne vypredáva neuveriteľným tempom v počte jeden kus za sekundu. A toto tempo vraj nijako nepoľavuje. Ba naopak!

O akú knihu ide? Čo môže byť v dnešnej dobe tak mimoriadne úspešného? Možno už začínate tušiť. Áno, ide o telesnosť. Kniha je napísaná ženskou autorkou a je poňatá ako román pre ženy. Preto ju aj kupujú a čítajú prevažne ženy. Hovorí sa v nej o vzťahu veľmi bohatého muža k študentke a to, čo je na knihe najatraktívnejšie sú rôzne, dopodrobna opisované sexuálne praktiky. Z tohto dôvodu sa mnohé ženy ani neodvažujú knihu čítať na verejnosti, trebárs vo verejných dopravných prostriedkoch, hoci nájdu sa samozrejme aj "odvážne". Kniha je napísaná tak kontroverzným štýlom, že dokonca i muži, ktorí sú už naozaj zvyknutí zniesť čokoľvek, k nej zaujímajú dosť rozpačitý postoj.

Hollywood vraj kúpil od autorky autorské práva za 5 miliónov dolárov a chystá sa natočiť film. Už sa dokonca začína pomaly špekulovať o tom, kto v ňom bude hrať dvojicu hlavných hrdinov. Toľko stručný opis reportáže, vysielanej vo verejnoprávnom slovenskom rozhlase, ktorá mala poslucháčov pravdepodobne zaujať svojou šteklivosťou.

Čo vy na to priatelia? Aký máte na vec názor? Je podľa vás normálne a žiaduce vydávať podobné knihy a zverejňovať takéto reportáže vo verejnoprávnych médiách?

Môj osobný názor je nasledovný: Táto rozhlasová reportáž je dokonalým obrazom súčasnej zvrhlej a zvrátenej doby! Doby, v ktorej sa veci spojené s ľudskou telesnosťou až agresívne nehanebným spôsobom stavajú do popredia. Počnúc módou, cez časopisy, knihy, divadelné hry, filmy, internet až po rôzne prezentácie tých najzvrhlejších a najzvrátenejších praktík.

To čo sa deje v oblasti vyzdvihovania ľudskej telesnosti nie je normálne. Je to abnormálne, i keď keď je všeobecnou snahou prezentovať to ako pokrok. Ako úplnú otvorenosť a postupné, zdravé odstraňovanie akejkoľvek prudérie. Veď to, o čom sa v minulosti naši "zaostalí" predkovia neodvažovali ani hovoriť, o tom sa dnes hovorí úplne otvorene, ba úplne otvorene sa to ukazuje trebárs vo filme, na internete a podobne. A to je predsa pokrok! Pokrok, spočívajúci v úplnom odkrytí a odhalení všetkých tabuizovaných tém.

Je to ale naozaj pokrok? Je pokrokom, že veci intímneho, ba toho najintímnejšieho charakteru, ktoré majú práve pre svoju intimitu zostať skryté, sa odhaľujú pohľadom všetkých? Je pokrokom, že ľudská civilizácia stráca stud? Že stráca stud, ktorého úlohou je chrániť pred upadnutím do zmyselnosti a nečistoty, nehodnej človeka? Je nenormálny ten, komu vystúpi na tvári rumenec studu pri otvorených zmienkach o ľudskej intimite, alebo je naopak nenormálny ten, kto sa ani len trochu nezahanbí pri sledovaní tých najväčších zvráteností? Čo je normálne a čo nenormálne?

Ľudstvo sa v sebe všemožne snaží udusiť cítenie studu, ako niečo, čo už v živote moderného človeka nemá nijaké miesto. Hranica studu je modernou dobou posúvaná čoraz nižšie a je snahou túto hranicu odstrániť úplne. Odstrániť podobne, ako sme odstránili hranice medzi štátmi v Európskej únii. Až potom nastane sloboda! Skutočná sloboda, v ktorej si budeme môcť i v oblasti ľudskej intimity robiť čo len chceme. Voľne a slobodne! Bez hraníc! Bez tiesnenia spiatočníckym studom! Už sa nebudeme červenať! Budeme otvorení úplne všetkému a všetko nám bude dovolené. Dovolené bez studu a najmenších výčitiek svedomia.

Toto je cesta, ktorou sa ľudstvo rozhodlo kráčať, avšak je to cesta do záhuby. Cesta úpadku totožná s rozkladom elementárnej ľudskosti a ľudskej dôstojnosti. Prečo? Lebo jedným zo Zákonov tohto univerza je Zákon tiaže, v účinkoch ktorého všetko ľahké stúpa nahor a všetko ťažké klesá nadol. A to nie len na fyzickej úrovni, ale aj na úrovni duševnej.

Čo je teda na duševnej úrovni ľahké a preto to môže stúpať? To čo je čisté a ušľachtilé. A čo je v duševnej rovine ťažké a preto to musí klesať? To, čo je temné a nízke. Deju stúpania nahor sa hovorí vzostup a deju klesania nadol sa hovorí pád. Pád, alebo úpadok!

Vesmírnemu Zákonu tiaže podlieha všetko, čo sa nachádza na tejto zemi. Podlieha mu svet fyzikálny, ale aj svet duševný. Z poznania účinku tohto jednoduchého Zákona celkom logicky vyplýva, že iba to, čo je čisté a ušľachtilé môže kráčať cestou vzostupu. Naopak to, čo je temné a nízke musí kráčať cestou k úpadku.

A teraz zásadná otázka: Kam kráča toto ľudstvo? Nahor k vzostupu, alebo nadol k úpadku? Spejeme k šťastiu, spokojnosti, mieru a harmónii, alebo je náš život naplnený nespokojnosťou, stresom, zlými vzťahmi či strachom o prežitie?

Kto by mal predsa len pochybnosti o tom, kam to vlastne spejeme, nech sa pozrie do dennej tlače, alebo si vypočuje správy. Najčastejšie skloňovanými slovami v nich sú slová kríza a recesia. Recesia, čo v preklade znamená úpadok.

Zákon tiaže, zakotvený v chode univerza nás teda s chladnou dôslednosťou tlačí presne tým smerom, ktorý sme si vybrali. Tlačí nás k úpadku!

No a knihy podobného charakteru, ako bola tá, spomínaná na začiatku, sú strojcami tohto úpadku. Sú klincami do rakvy ľudstva. Sú niečím, čo znečisťuje a špiní vnútorný život ľudí a tým zaťažuje zem a strháva ju k úpadku. No a žiaľ, podobnej nečistoty je všade okolo nás obrovské množstvo a práve pre to je dôvod, prečo to s nami ide tak prudko nadol. Nadol až na samé dno, kde nás čaká skaza.

Vyhnúť sa úplnej skaze, kam smerujeme je podľa Zákona tiaže možné iba príklonom k tomu, čo povznáša. Čo povznáša k čistote a ušľachtilosti. Jedine tadiaľto vedie cesta k vzostupu. Nie je jedno, na čo sa pozeráme, čo cítime, ako cítime, ako myslíme a čo hovoríme. Ak sa v tom totiž zachvieva čistota a ušľachtilosť, stávame sa tým strojcami lepšej budúcnosti ľudstva i svojej vlastnej.

Ak je to ale plné nízkosti a nečistoty, stávame sa strojcami a tvorcami úpadku, smerujúceho ku skaze. K zničeniu ľudstva i nás samotných, lebo podľa vesmírneho Zákona tiaže nič iného nie je vôbec možné.

kusvetlu.blog.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk v spolupráci s M.Š.
Súhlasí luke85


4.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   19. 8. 2012, 18:45 avatar
Sex nie je zlý ani hriešny, pre každého zdravého a dospelého človeka. Je lepšie ak dvaja dospelí s obojstranným súhlasom sexujú ako keby mali drogovať, kradnúť ... alebo popierať Boha.


6.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   19. 8. 2012, 18:49 avatar
Ešte by som len predsa len dodala, že po správnosti by mali sexovať muž a žena a v manželstve, kde je vôľa a porozumenie.


20.
označiť príspevok

Petrana žena
   19. 8. 2012, 21:52 avatar
...Leuš, ešte by sme mali urobiť zoznam, že kto s kým môže sexovať...a dať schváliť do Vatikánu. 


8.
označiť príspevok

Vlado muž
   19. 8. 2012, 19:28 avatar
Milan: Čo je normálne a čo nenormálne?

Podľa Ley Pragmatickej je normálne byť moslimkou, a nenormálne byť nevercom, čiže napríklad kresťanom.

Správanie a reči ateistov - sú na ich vlastnú škodu

9. príspevok


9.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   19. 8. 2012, 20:25 avatar
Milan, dnešný svet - hotová Sodoma a Gomora. Čím väčší sexuálny škandál človek urobí, tým je slávnejší a obdivovanejší. Čo môžeš čakať od sveta , ktorého vládcom je Satan?
Súhlasí luke85


56.
označiť príspevok

Luciferium žena
   20. 8. 2012, 19:18 avatar
presne Slusny clovek,tak preco s nim inteligentne nespolupracujes ? bo ked mas ciste svedomie,mozes sa mat pri nom ako prasa v zite..ukaze ti prave svetlo..


57.
označiť príspevok

Luciferium žena
   20. 8. 2012, 19:18 avatar
hm mas strach,vsak ?


58.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   30. 8. 2012, 20:32 avatar
Luciferum, 56, prečo s ním inteligentne nespolupracujem? Lebo Satan je vládcom sveta len dočasne. Bude zničený.


59.
označiť príspevok

Ranexill muž
   30. 8. 2012, 20:38 avatar
Ak bude zniceny, tak to znici aj Jezisa.


2.
označiť príspevok

Ranexill muž
   19. 8. 2012, 18:33 avatar
Ani Adam a Eva sa nehanbili pokial boli bez hriechu. Zvratene prasata moralisticke ako ty netusia, co je hriesne.
Súhlasí Evina, attis


12.
označiť príspevok

Evina žena
   19. 8. 2012, 21:44 avatar
Bez klamstva.


3.
označiť príspevok

Anastasija žena
   19. 8. 2012, 18:35 avatar
Som vydesená. Odchádzam.


5.
označiť príspevok

Luciferium žena
   19. 8. 2012, 18:48 avatar
50 odtienov sivej,ze je to nazov tej knihy ?..vraj je ta kniha bohovska a v Londyne ide v kancelariach medzi zenami na dracku a radsej si citaju tu knihu,nez s kolegami popijaju kavu, tu pojde urcite tiez a aj ja si ju kupim


7.
označiť príspevok

Luciferium žena
   19. 8. 2012, 18:51 avatar
hm co uz,aspon viem co ma caka ..katastrofalne upadnem,ale slubujem,ze budem este lepsie varit a upratovat a starat sa o deti a nikto z okolia to nepociti,ani ty M.S.
Súhlasí Petrana


10.
označiť príspevok

Petrana žena
   19. 8. 2012, 21:41 avatar
...takže zase o skazenom ľudstve.  A ty si čo? Pánbošková kravička?
Súhlasí Ónya


11.
označiť príspevok

Ranexill muž
   19. 8. 2012, 21:42 avatar
On je magor, co potajme cumi na porno.


13.
označiť príspevok

Petrana žena
   19. 8. 2012, 21:45 avatar
...šak nech si čumí bárs aj na modlitebnú knižku...aký to má vplyv na vesmírne zákony tiaže? 


15.
označiť príspevok

Evina žena
   19. 8. 2012, 21:48 avatar
ha,ha, egocentrizmus nemá hraníc.
Súhlasí Petrana


14.
označiť príspevok

Ónya žena
   19. 8. 2012, 21:46 avatar
však si počkajte na pomyslený koniec sveta..ľudstvo sa má obrátiť k lepšiemu, zmena myslenia..len aby sme to potom ten prudký posun vydržali.
Súhlasí Petrana, Evina


16.
označiť príspevok

Petrana žena
   19. 8. 2012, 21:48 avatar
...ako nechcem robiť paniku, ale keď robíš prestavbu domu, kašleš pritom na mravce... 


19.
označiť príspevok

Ónya žena
   19. 8. 2012, 21:51 avatar
momentálne je stojatá voda...korytá sú plytké 


21.
označiť príspevok

Petrana žena
   19. 8. 2012, 21:54 avatar
...v Španielsku, Chorvátsku a Francúzsku vyčíňajú požiare, a že prečo? Ľudstvo je skazené! 


17.
označiť príspevok

Evina žena
   19. 8. 2012, 21:50 avatar
Ony, človek je tak neskutočne blbý.
Súhlasí Petrana


18.
označiť príspevok

Petrana žena
   19. 8. 2012, 21:51 avatar
...a domýšľavý.
Súhlasí Evina


24.
označiť príspevok

attis
   19. 8. 2012, 21:57 avatar
aj tvrdošijne slepý.
Súhlasí Petrana


22.
označiť príspevok

Ónya žena
   19. 8. 2012, 21:55 avatar
ja ti nevím Karlíku,..kam sa vytratil všetok rozum ..)) 


25.
označiť príspevok

Petrana žena
   19. 8. 2012, 21:57 avatar
...požrali ho naši spasitelia. 
Súhlasí Ónya


23.
označiť príspevok

Evina žena
   19. 8. 2012, 21:57 avatar
Veď tá domýšľavosť, ako sa jej zbaviť. Aj inak normálneho človeka dovedie na psychiatriu. No ale zas domýšľavosť na reálnom základe je asi niečo iné ako na základe predstavy, domienky. Kto vie ako všetci dopadneme so svojimi žabo-myšími vojnami.
Súhlasí Petrana, Ónya


26.
označiť príspevok

attis
   19. 8. 2012, 21:58 avatar
podľa mňa tie žabo-myšie vojny môžu,dopomáhajú ku dekadencii ľudstva.


27.
označiť príspevok

Evina žena
   19. 8. 2012, 22:02 avatar
Ako chápeš dekadenciu? Je diskutabilná.
Súhlasí Petrana


40.
označiť príspevok

attis
   19. 8. 2012, 22:21 avatar
celková kultúrna a personálna dekadencia hýbe svetom.


44.
označiť príspevok

Evina žena
   19. 8. 2012, 22:36 avatar
attis, ale to je len malé percento myšlienkového dekadentizmu, ktoré si myslí že ovláda svet. Ja verím "verím" v zdravý pohľad na život. Toto čo sa teraz vo svete deje, povýšenie sexizmu na tú naj, naj skúsenosť, ktorú chcú ľudia dosiahnuť je len omyl. Tam sme nemali byť. A nemáme byť.


28.
označiť príspevok

Ónya žena
   19. 8. 2012, 22:05 avatar
keby ľudia medzi sebou viac zrozumiteľne komunikovali,vedeli vyjadriť svoje potreby, pocity.. boli voči sebe otvorenejší, úprimnješí ..a bez zášti (neviem ako to je po slovensky )..viac sa zaujímali o druhého, pýtali sa , ...vyhli by sa tak zbytočným domnienkam a domýšľavým postojom.. z ktorého vzniká len smútok a zlo.
Súhlasí Evina, attis


29.
označiť príspevok

Petrana žena
   19. 8. 2012, 22:08 avatar
...radšej by mali byť všetci ticho. Pravda je tichá...prichádza bez slov. 


30.
označiť príspevok

clear1 muž
   19. 8. 2012, 22:10 avatar
..ale keď príde a nikto ju nepovie..  


34.
označiť príspevok

viluette muž
   19. 8. 2012, 22:14

Príspevok bol vymazaný administrátorom.32.
označiť príspevok

Evina žena
   19. 8. 2012, 22:13 avatar
Myslím, že "zášť" vystihuje slovo "opovrhnutie" "som viac ako iní" a stačí si uvedomiť, že všetci sme ĽUDIA.
Súhlasí Ónya


35.
označiť príspevok

Ónya žena
   19. 8. 2012, 22:14 avatar
vieš o tom Evina..že každý si je sám sebe Bohom ?
Súhlasí Evina, attis


39.
označiť príspevok

Evina žena
   19. 8. 2012, 22:17 avatar
Viem, nosím ho v sebe všade so sebou a snažím sa počúvať jeho rady. Je to moje svedomie. Nepoznám väčšieho "boha".
Súhlasí Ónya


31.
označiť príspevok

Ónya žena
   19. 8. 2012, 22:12 avatar
aj v slove býva pravda, ..preto sa človek nemá previňovať slovom ..sila slova sa má využívať len v jeho prospech.


33.
označiť príspevok

clear1 muž
   19. 8. 2012, 22:13 avatar
No ale to by tu ozaj nastalo ticho..
Súhlasí Ónya


36.
označiť príspevok

Ónya žena
   19. 8. 2012, 22:16 avatar
tak dlhšie si tu nebol..a prišiel si o veľa..bolo tu ticho )) 


41.
označiť príspevok

clear1 muž
   19. 8. 2012, 22:25 avatar
Čo sa tu udialo ? Hovor Óny, lebo ma rozhodí  


42.
označiť príspevok

Ónya žena
   19. 8. 2012, 22:30 avatar
hahaha ..to ticho nestojí za reč.. 


43.
označiť príspevok

clear1 muž
   19. 8. 2012, 22:36 avatar
A to ani nikto nepohádal ? To je strašné, ešte dobre že som tu nebol  


45.
označiť príspevok

viluette muž
   19. 8. 2012, 22:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.46.
označiť príspevok

clear1 muž
   19. 8. 2012, 22:46 avatar
bezo mňa sa už ani pohádať neviete. Viluet pre Teba:

"V kláštore­ osierajú­ holubi sochu svätca. Mníška ich odháňa slovami:­ "Choďte do piče, choďte do piče...!"­
Keď to vidí matka predstaven­á, upozorní­ ju: "Nie, nie sestra, to nesmiete­ takto. Ja to robím takto: heš, heš! Vidíte ? A sú v piči."  
Súhlasí viluette


47.
označiť príspevok

viluette muž
   19. 8. 2012, 22:51

Príspevok bol vymazaný administrátorom.48.
označiť príspevok

clear1 muž
   19. 8. 2012, 22:58 avatar
Aha, to som mal ? Hm, tak predsa sa tu udiali nejaké zmeny..  

Tak dobre:

- Pán Farár, že vraj nadávate.
- Ale to je pič..ina..


49.
označiť príspevok

viluette muž
   19. 8. 2012, 23:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.50.
označiť príspevok

clear1 muž
   19. 8. 2012, 23:05 avatar
So Sóleykou ? Prepáč, ale čo sa udeje v spálni ja nikdy von nevynášam   Ale veď to vieš   


51.
označiť príspevok

viluette muž
   19. 8. 2012, 23:10

Príspevok bol vymazaný administrátorom.52.
označiť príspevok

clear1 muž
   19. 8. 2012, 23:13 avatar
Neutiekla za iným, neboj. My to len tak dobre maskujeme  
Súhlasí viluette


38.
označiť príspevok

Ónya žena
   19. 8. 2012, 22:17 avatar
ale také iné ticho ..dovolenkové ..)) 


37.
označiť príspevok

viluette muž
   19. 8. 2012, 22:16

Príspevok bol vymazaný administrátorom.53.
označiť príspevok

cerveny mak muž
   19. 8. 2012, 23:23 avatar
keby nebol internet, televizia a bluvar tak by sa o tom upadku clovek ani nedozvedel, takto ked sa na to moze hociekdy pozriet, tak je to o niecom inom, to aky su ludia a ze iny nebudu? v podctate je to ich problem... tradiacie, kultura, nabozenstvo, to vsetko ma ochrany charakter pre jednotlivca a jeho zivot, ked niekto pride o tieto atributi budovane tisicrocia generaciami svojich predkov, ma z mojho pohladu smolu, vela krat za to v podctate ani nemoze, a tento zivot je iba jeden, da sa prezit v pohode a potom este inak.


54.
označiť príspevok

majomajo muž
   20. 8. 2012, 07:53 avatar
milanko, tie kázne máš rovno z Vatikánu, alebo je to nejaká iniciatíva konferencie biskupov ?     


55.
označiť príspevok

Krištof
   20. 8. 2012, 14:12 avatar
Čo sa týka "hraníc", treba rozlišovať možno rôzne sféry: úradnú, verejnú, spoločenskú, súkromnú, intímnu. Napr. inak sa človek oblečie, keď ide na úrad, alebo do divadla (napr. oblek), a inak sa môže obliecť v súkromí (tepláky). Isté veci sú skôr verejné, iné súkromné, ba intímne a pod. Tým sa nechce povedať to, že v intímnom prostredí má byť človek falošný a zvrhlý, ale je to skrátka iná sféra. Niekedy sa hovorí aj o diskrétnosti a pod. Na verejnosť v tomto zmysle isté veci, alebo isté formy tých vecí nepatria. Niektorí takí primitívnejší alebo pokazení ľudia akosi nerozlišujú a jednoducho takpovediac vnášajú veci súkromnej a intímnej povahy do spoločenskej sféry, atď.
Súhlasí Slušný človek


60.
označiť príspevok

Lux.Aeterna žena
   27. 11. 2014, 02:39

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 10:28,  Ôsmy rozpor. Ak je Boh láskavý, milostný a dobrý, to si neodporuje s prejavmi hnevu, trestu...
dnes, 10:21,  9. Príspevok patrí k rozporu č.7
dnes, 10:16,  Neviem, ktorý verš máš na mysli, keď píšeš 1:28. Ktorú knihu myslíš. Ale vo...
dnes, 10:04,  Šiesty rozpor. Boh koná vždy správne a dobre. Je zosobnením dobra. Teda zdanlivo aj keď...
dnes, 10:04,  Posledný 'záblesk' zjavenia 'poslednej pravdy': teraz sme v posledných z posledných z...
dnes, 09:55,  Piaty rozpor. Rim.9:11,13 Boh postupuje nestranné, ako je maximálne možné. V Rímskom však...
dnes, 09:42,  Štvrtý rozpor. Ak myslíš Gen. 6:6 ako Genesis 6:6, a myslíš tým, že Boh je premenlivý v...
dnes, 09:33,  Amerika dava sankcie Rusku a nie Rusko Amerike.....mufiku....Malo sa pchas rusku do zadku a...
dnes, 09:12,  Tretí rozpor. Boh naozaj nie je ako človek, že by sa unavili. Mám dojem, že ten verš v Ex....
dnes, 08:57,  Druhý rozpor. Boh sám seba obrazne cez prorokov a ďalších služobníkov, napr. apoštolov...
dnes, 08:38,  Vysvetlenie prvého rozporu. Boh naozaj neprebýva v iba v ľuďmi vytvorených miestach...
dnes, 07:35,  A preto sa môžu veriaci hádať o správne výklady až do konca sveta. :)
dnes, 07:07,  Neviem presne, kedy sa začal používať horecitovaný výraz, ale pravdepodobne pred asi 40 až...
dnes, 04:53,  Presne stále klames !
dnes, 04:51,  A ostatní americkí trolovia :)
dnes, 04:50,  Scarlet :)
dnes, 04:49,  Americkí trolovia sa musia veľa snažiť aby si to u Ruska vyzehlili
dnes, 04:48,  Presne americkí-trolovia-fandia zlu menom americká politika
dnes, 03:22,  70. a kto záchrani rusov ? *19
dnes, 03:18,  ale je ich omnoho viac , cca cez 400 príkladov ako si biblia odporuje :) veriaci vysvetlujte...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Mimoriadne situácie neexistujú.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(156 604 bytes in 0,438 seconds)