Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Úpadok a liberalizácia cirkvi na Slovensku podľa ELEMIRA.

12
reakcií
1734
prečítaní
Tému 9. apríla 2013, 08:05 založil elemír.

podobné témy:1.
označiť príspevok

elemír muž
   9. 4. 2013, 08:05 avatar
Týmto chcem nadviazať na tému s tým istým názvom, ktorú tu zavesil 6.4.2013 Integrista a doporučujem tiež prečítať. Dlho som rozmýšľal, aká je to zložitá téme a odkiaľ začať, ale zrazu som našiel akýsi zjednodušený uhol pohľadu potom, čo uverejnil Integrista vo svojej téme toho istého názvu. Pridal som si k tomu to svoje a ejhle, aké jednoduché. Jeho vyjadrenia ma doslova vytočili a preto aj moje vyjadrenia k nemu sú dosť prudké a rozohnené. Ak by sme brali to, čo píše integrista a to, k čomu sa prikláňam já, nájdem tu dva podstatné rozdiely. A to je rozdiel v postoji k satanovi. Integrista sa satanovi vyhýba v tom zmysle, ako nás na to upozornil Ježiš, že satan chodí okolo ako hladný lev a je majster lži a klamu. Najvážnejšiu chybu, ktorú robia ľudia podobní integristovi, že podceňujú jeho moc a schopnosti oklamať aj tých najsvätejších a cez nich ovládať cirkev. Žijeme tu v jeho kniežatstve, to je nezvratný fakt, na ktorý nás Ježiš tiež dôrazne upozorňuje.

Satan je neúprosný bojovník proti bohu a teda aj proti jeho synovi a to je na dlé písanie, ale spomeniem aspom vyhnanie z raja, Boh ho odsúdil tým, že ptotomstvo Evy mu rozšliape hlavu a on mu za to pohrýzie pätu. Teda hriešne ľudstvo dostalo tento úkol, ale satan sa zatiaľ nemá čoho obávať, pretože všetko má plne pod kontrolou, lebo veriacich je sotva 15 % a tak tu má suverénnu 85 % väčšinu. To číslo je samozrejme veľmi relatívne, ak by sme to brali štatisticky podľa návštevnosti kostolov. Satan nielen v raji, ale vždy pozorne sledoval, čo robí Boh a jeho syn a okamžite reagoval na to svojimi klamstvami, ktoré majú takú obrovskú účinnosť už spomínaných 85%. A tak niekedy s zadarí viac Bohu niekedy satanovi , ale tá 85 je hrozivá a zatiaľ mu na zemi dáva neporovnateľne väčšie šance, ako Bohu. Najväčšou porážkou satana bol kolosálny deň pri Jordáne, kedy satana poslal svojich ľudí k Jánovi Krstiteľovi medzi ostatnými a zrejme asi s hrôzou zistil, ako to naozaj funguje. To bol pre neho obrovský impulz zničiť všetko bože a Kristove za každú cenu a na všetkých úrovniach.

A tak sa okamžite vrhol na cirkev hneď, ako ju Ježiš založil. A podľa čoho poznáme jeho vplyv? Jednoducho, núti robiť svätých to, čo by Ježiš neurobil. Teda svätých, ktorí si to o sebe myslia, lebo im to on nabulíkal, alebo svätých na vysokých cirkevných postoch. A tak už samotný apoštol Peter ako prvý pápež robí veci, ktoré by Ježiš neurobil. V skutkoch apoštolov sa popisuje jeho obrovská popularita v liečení chorôb, ale zakladá prvý komunizmus a nevyhne sa pokušeniu moci diktátora a zbíja dvoch manželov za malicherný klam, nedali do spoločného všetko, niečo si tajne nechali. 4o si myslíte, zabil by Ježiš dvoch ľudí len preto, že ho chceli oklamať ? Nie je tento Petrov skutok iba dôsledok diktátorskej ješitnosti ? Pod zámienkou podpory chudobných, začal zhromažďovať majetok, ktorý na základ jeho popularity mohol nadobudnúť megalomanské rozmery a preto že niekto oklamal o máličko, oproti tomuto megalománstvu, je zabitý jeho mocou, ktorú dostal od Ježiša. A učite si pri tom myslel, že to aj v jeho mene robí.

Satanovi však netreba viac, len ako majetok, ktorým prepchal cirkev a pocit moci, s ktorým vie satan majstrovsky manipulovať a donútiť niektorých pápežov až detinsky diametrálnym veciam, ako neomylnosti pápeža a cirkvi, čím si zaistil svoje svinstvo na cirkvi, aby s ním nikto nemohol pohnúť.
Všetky dogmy, ktoré sú na cirkvi, sú jeho, pretože na spásu nie je potrebné nič viac, ako evanjelium a ak si každú dogmu preosejete evanjeliom, určite nájdete za tým satanov úmysel a účel, prečo ju do cirkvi zaviedol.

Aj integrista sa odvoláva na rôznych pápežov a koncily a pri tom si stačí zobrať do ruky evanjelium a preosiať tieto dogmy očami evanjelia, teda Ježiša a určite by ste tam nenašli žiadne upaľovanie bosoriek, vraždenie za odpadnutie od cirkvi, alebo za mizerné majetkové prehrešenia. Nikde tam nenájdete, že človek je neomylný, naopak, Boh si sám priznáva, ako sa zmýlil na židoch. Akou logikou sa nechali títo zodpovední takto naivne oklamať, lebo to nie sú zložité klamy. Stačí si pozorne prečítať evanjelium.

A toto je rozdiel v dvoch postojoch k cirkvi a k Ježišovi. Sú takí, čo satana neuznávajú a jeho klamstvá berú za cirkevné, lebo uverili, že cirkvou vznikli. A sú takí, čo neuverili satanový klamom a teda ani koncilom a pápežom, ktorí boli pod jeho vplyvom, lebo evanjelium je Ježišove a Ježiš je taký, ako to evanjelium a teda čistý od všetkého tohto satanovho svinstva. A tak zachované evanjelium je predsa len jedna z výhier nad satanom, zachováva Ježiša čistého od svinstva, ktoré je na cirkvi a ktoré je od satana. Nie všetci pápeži boli jeho a nie všetci veriaci zožrali jeho klamstvo, väčšinou iba tí, čo ho podcenili, ale 85% to je hrozivé a ešte rozmýšľam , či by nemohlo byť ešte väčšie, to číslo. A teda kvôli tým, čo mu uverili a tým , čo ho neuznávajú, že vôbec je, je tu 15% dobra a 85% zla.

Integrista vyvyšuje katolícku cirkev, ako jedinú cestu spasenia medzi všetkými cirkvami a ja by som ich tu mohol menovať ešte viacej, a ja to ja verím, lebo preto som katolík, ale toto je pre neveriacich ako forma hrubého nátlaku, kde sa záujem o cirkev veľmi ľahko otáča na nenávisť a znova sa dostávame k satanovým prefíkaným klamstvám a polopravdam. Ježiš na nikoho netlačil zastrašovaním hrôzami o nespasení a peklom a čo ja viem čím ešte. Ježiš hovorí skromne, kto chce (opakujem KTO CHCE), nech zoberie svoj kríž a nech ma nasleduje. Ježiš nepotrebuje v nebi nikoho, koho tam niekto dokopal, tak ako napríklad niektorí rodičia takmer bitkou ženú deti do kostola. A tak cirkev nesmie prikazovať, aby ľudia chodili do kostola, aby sa modli, aby sa postili. Cirkev musí ukazovať cestu ľuďom, aby chodili do kostola preto, lebo ten týždeň, keď pôjdu, bude iný, lepší, ten deň, keď sa pomodlia bude lepší, iný a toto nech sa každý snaží hľadať vo svojom živote, nech s každý naučí čítať svoj život tak, aby vedel rozlíšiť dni, keď únava, alebo nedostatok času zapríčinili, že sa nepomodlil a rozlišovať dni, keď modlitba lahodí duši človeka a nevie, kedy má prestať. Nechoďme do kostola preto, aby sa nám to rátalo, aby sme sa nemuseli z toho spovedať, alebo preto, že nám to cirkev nariadi, to je pokrytecké, to nemôže byť Ježišove, lebo Ježiš chce len tých, čo chcú a nie tých, čo tam boli dohnaní. My nesmieme ľuďom prikazovať, my im musíme ukazovať význam, prečo je dobré tam ísť. Ukazovať im poklady šťastia položené pred nami na zemi a stačí sa len zohnúť a zdvihnúť ich do ruky. Cirkev nesmie nič prikazovať a ani zakazovať, pretože tým pádom degraduje myšlienku Boha, ktorý stvoril človeka na svoj obraz, človeka samostatného a zodpovedného nielen za seba , ale aj za svoju rodinu, krajinu, či svet, ktorý nám tu Pán dal. Boh má uzavretú zmluvu s každým živým tvorom a každou bylinou a bude vyžadovať jej plnenie, ale už tu na zemi nám dáva možnosť priblíženia sa kráľovstva nebeského, tým, že budeme dobrovoľne využívať výhody neba.

A tomto je rozdiel prístupu cirkvi, ktorá neuznáva vplyv satana na svoju vrchnosť a nevšíma si v evanjeliu k tomuto vyjadrenia a prístup niektorých veriacich a tých ktorí sa spoliehajú na čisté Ježišove evanjelium a teda na Ježiša a sú ostražití pred satanom a v každom božom čine hľadajú jeho prítomnosť a snažia sa za čistou pravdou Ježiša. Bez výmyslov a všetkého, čím nám chce satan zahatať cestu spasenia.
Ježiš sa tri krát pýta Petra: miluješ ma ?


10.
označiť príspevok

ruwolf muž
   10. 4. 2013, 02:37 avatar
Boh je Vsemocny a neporazitelny.
Takze nejestvuje proti nemu ziadny bojovnik.
Ak niekoho nechava konat, tak jeho konanie prinajlepsom toleruje.


2.
označiť príspevok

havran
   9. 4. 2013, 08:21 avatar
Problém ti ešte viac zjednoduším. Cirkev jednoducho depersonalizovala zodpovednosť človeka za svoje činy počas života. Pravda v určitých obdobiach života spoločnosti bol jednotlivec marginalizovaný , fungovali však inkvizície fyzické či duchovné.
Prijatie zodpovednosti za život posunula až po živote.
Súhlasí sta2rky


3.
označiť príspevok

havran
   9. 4. 2013, 08:29 avatar
Takýto rozklad spoločnosti a jednotlivca umožňuje cirkvi ľahšie riadiť spoločnosť. Cirkev takto preberá na seba zodpovednosť v plnom rozsahu za vývoj spoločnosti a tu sa naplno prejavuje rozpor medzi tým čo deklaruje a naozaj koná. Táranie o funkcionalite Satana , Ježiša , andeličkov , .. atď. , len zastiera príčinné súvislosti medzi skutkami a ich dôsledkami.
Súhlasí sta2rky


4.
označiť príspevok

integrista
   9. 4. 2013, 09:43 avatar
v clanku sa nachadza chybne tvrdenie. Elemir, zial, katolikom nie je.
Lebo katolik, co neuznava jedinu dogmu, neni katolikom. Katolikom je ten, co je pokrsteny a prijma katolicke dogmy, v ktorych je Cirkev neomylna. Kto tomu neveri, ci ich neprijma, ci neveri v nejaku, tak tym prestava byt katolikom :(


5.
označiť príspevok

integrista
   9. 4. 2013, 13:06 avatar
podla sprav zo zapadej Europy je uz poslednou skupinou, co zachovava povodnu katolicku vieru, cistu a neposkvrnenu herezou, knazske Bratstvo sv. Pia X. Dokument o tomto Bratstve:
www.ecclesia-tv.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


6.
označiť príspevok

elemír muž
   10. 4. 2013, 00:25 avatar
Integrista, pozrel som si tú stránku a som ti veľmi povďačný, lebo som zistil, že nie som sám. Určite si si prečítal niektoré moje vyjadrenia a nevieš si predstaviť, čo je to za sila, ktorá ma vedie týmto smerom. Keď mi táto sila povedala, aby som napísal, že Ježiš nie je boh, dva týždne som hovoril, že toto nikdy nenapíšem a predsa ma nakoniec presvedčil jediným argumentom a to je evanjelium. Čisté a neporušené, akoby ho v tomto satanovom kniežatsve nosil sám Ježiš na svojej hrudi a nikomu nedevolil opraviť ani čiarku. To je dôkaz o jeho nevine a o jeho čistote.
To, čo je na katolíckej cirkvi najdôležitejšie, je odpustenie hriechov podľa Jordánu, kde za účasti Svätej trojice bolo jasne dané, ako je možné odpustiť hriech a katolícka cirkev je k tomu najbližšie a preto nie je z katlíckej cirkvi úniku.
Ale možno práve preto, je katolícka cirkev najviac napadana satanom. Ježiš nás na neho viackrát dôrazne upozorňuje a zvlášť na majstrovstvo jeho klamu a že urobí čokoľvek, len aby škodil. A nielen škodil, túto škodu a špínu ešte presentuje ako výplod samotnej cirkvi a nie jeho, čím odraďuje od cesty k bohu mnohých dobrých ľudí a robí z nich nielen ateistov, ale aj tvrdých bojovníkov proti Ježšovi.
Integrista, netreba žiadne dogmy, ak máme takéto evanjelium. Benediokt bol veliký dogmatik a dlho bol profesorom na katolíckych universitách o dogmách. DogmY sú to, čo drží satanovu špínu na cirkvi, dogmy sú udalosti, prípadne faktá, ktoré sa stali, ale my nevieme, ako. A preto si nemôžeme povedať, že ty si predsa pápež, tak povedz ako sa to stalo a bude to sväté a pokoj prachu. Takýmto spôsobom vznikla väčšina dogiem a mnohé už dávno veda otrieskala o hlavu cirkvi, napríklad centralistický vesmír, plochú zem a podobné nezmysly. Ale ak sa pozrieš aj na tie ostatné dogmy, nie je to niečo podobné ? Dogma o Matke Božej. Pokiaľ evanjelium nerieši jej život a počatie všetko okolo nej, načo si vymýšľať okolo toho tie rozprávky, čo ak ju to nakoniec viac uráža ako ctí. Jej súkromný život je predsa jej problém a pre nás , alebo pre mňs vôbec pdostatný, pre mňa je dôležité, čo pre mňa robí, ak sa k nej modlím. Ak sa človek zamestná niekde vo firme, určite sa nezaujíma o sexuálny život šéfa firmy, ale čo dostane za svoju prácu. Nakoniec každý šéf firmy by sa na to právom urazil. A prečo takýchto úrážok neušetríme aspom Našu Pani Matku Božiu, keď ju titulujeme neustále pannou, napriek tomu, že je matkou práve toho ku ktorému sa snažíme prísť ? Pri každom vyslovení panna sa každý chlap pozrie do lona ženy. Toto je úcta ??? Miesto toho aby sme sa pozreli do je očí, alebo aspom na hornú časť tela, ako keby sme sedeli za stolom ?
To je iba jeden maličký príklad dogiem, ktorých je vyše tristo, o ktorých ktosi povedal, že sú bohom dané a bohom stanovené ! Takéto blbosti, že by boh dal a stanovil, ako npríklad o vesmíre ???? Stvoriteľ sveta a človek sa mu hrabe do toho kecať, ako to má byť a pri tom nedovidí ani za nabližší strom ??? Však tí pápeži, čo za to dokonca upalovali museli byť buď opití, alebo priamo pod vplyvom stana, čo by bolo pre nich lepšie ?
Integrista, toto veríš ?
Prišiel František a miesto šsťnásťročnej nevinnej panenky sa pri oltári v Ríme objaví normálna žena, ako každá iná v dejinách ľudstva s malým Ježišom na rukách. Koľkým ľuďom svitlo na lepšie dni bez klamu satana a predsa lepšiu katolícku cirkev.
Jeho moc a sila je obrovská 85 ku 15 a ani František to nebude mať ľahké, lebo tí, čo veria dogmy, uverili, že všetky zločiny upaľovania, vraždenia a majetkové zločiny, že to všetko je v záujme cirkvi. Ale kde je potom cirkev a kde Kristus, ktorý by nikdy neublížil človeku a už vôbec nie preto, že má iný názor na vec, ako cirkev.Teda špička cirkevnej hiertarchie.
Ja som presvedčený o tom, že tak ako si ježiš uchránil svoje evanjelium dvetisíc rokov v čistote, lebo to je aj záruka jeho čistoty, tak si uchráni aj svoju cirkev čistotou podobnú jeho evanjeliu a jeho osobe a preto som rád, že si mi ukázl, že už dávno predomnou tu bol niekto, komu Ježiš ukáízal aj takýmto spôsobom svoju pravdu. Ja sa k nim ani nejdem hrnúť, veď to najdôležitejšie katolícka cirkev stále má a stále bude mať a pokiaľ to bude mať, bude pod neustálym tlakom satana a na to sme si už dávno zvykli, len nás ťaží pri srdci to množstvo ľudí, ktoré sa stále darí satanovi odohnať od Ježišovej pravdy. To sú predsa nie milóny, to sú miliardy, ktoré vyznavači dogiem odháňajú od cesty do spravodlivosti. Zaplatia za to aj jední, aj druhí a aj my všetci nakoniec, ak sa nepodarí vyplniť ľudstvu boží príkaz rozšliapať mu hlavu, lebo sme sa báli, že nám pohryzie pätu.
Boh stvoril človeka, ako samostatnú osobnosť, ktorú neriadí a nekomaduje, ale pozerá na človeka ako na svoje stvoriteľské dielo a čaká, čo urobí, aby sa mohol potešiť, ak koná podľa neho. A preto si Boh nesmierne váži svojich veriacich. Napríklad v Sodome a Gomore, bol ochotný kvôli desiatim spravodlivým nezničiť desaťticíce nesprvodlivých. A v evanjeliu nedovolí vstúpiť do poľa sluhom, aby vytrhali kúkoľ, len preto, aby pri tom nezahynul jediný veriací. Radšej ich nechá v ťažšom živote s kúkoľom, akoby mal čo len jedného stratiť. Tak ako si potom cení každého, koho dostane okrem tých, čo už má ????
No a písať tu o tom, čo sa stane tomu, čo zabráni čo len jednému, aby k nemu prišiel, už asi nemá cenu. To už by sa tu zase niekto citlivý cítil pritlačený k múru.
Takže integrista, v prvom momente si mi pripomenul tan starý katolicizmus zo všetkých, čo k tomu patrí a tedaj aj dogmami, ktoré odra´DUJú MNOHýáCH OD VIERY, ALE teraz nakoniec som ti vďačný, že si mi ukázal, že nie som sám. Dávno sám.
Ešte dlho, dlho bude trvať, aby sa Ježišova čistota podľa jeho evanjelia plne zaviedla do cirkvi, ale nielen na sebe, ale teraz už viem, že boli a budú ľudia, ktorých čím ďale tým viacej, či už podobným spôsobom, ako ja, alebo uveria podobne, ako ja, alebo uveria podobným, ako ja a čistota nakoniec zvíťazí a všetkým spravodlivým spadnú z očí satanove okulire a uvidia konečne pravú čistotu evajelia a samotného Ježiša Krista.


7.
označiť príspevok

integrista
   10. 4. 2013, 01:32 avatar
chlapce, Ty si totalne mimo. Dogmy su pravdy viery. Kto jednu neprijma, nie je katolik. Pismo neni jedinym zdrojom viery, je nim i Tradicia, a ta bola dokonca pred Pismom.
Nie si katolik, a nie si veriaci. Sam si to teraz priznal.


8.
označiť príspevok

Roman2760
   10. 4. 2013, 01:34 avatar
Ty mi pripadas ako keby si pri kazdej omsi pred oltarom onanoval....ty sa v tom vyzivas...


9.
označiť príspevok

elemír muž
   10. 4. 2013, 02:37 avatar
V tomto ma nepresvedčíš, to nemôžež myslieť vážne. Ja verím, že to je toho druhého a keby nebolo týchto dogiem, tak je katolíkov nie jedna milarda, ale namenej tri. To by na nebi nestačili mazať pánty, aký by tam bol vietor.
Ale ty si sa už u mňa zapísal v dobrom.
A ešte niečo, nie je podstatné čo veríš a neveríš, jedine podstatné je, či budeš mať odpustené hriechy v tej chvíli, keď sa bude robiť čiara za tvojím životom. A za týmto choď, lebo toto je podstatné a keď budeš v tomto istý, potom sú vedľajšie všetky veci, vrátane dogiem. Nechápem ako nemôžež pripuistiť, že satan má na človeka taký vplyv, že by neoklamal aj pápeža, ak sa mu to hodí do jeho politiky. Pápeži nie sú nič viac, ako my ostatní ľudia, ale komu sa viac dalo, od toho sa bude viacej požadovať, a preto sa za nich musíme modliť, či sú takoví, alebo makoví, či boli Kristovi, alebo satanovi, z ich zodpovednosti pred Kristom ide mráz po chrbte. Nech je odpustené každému, čo podľahol jeho klamu a nech je oslávený každý, cez ktorého išlo Kristove svetlo na tento svet.A toto nech platí pre každého, či je to človek pápež, alebo človek laik.
A pre Romana 125987456981236, prepáč mi, ak som sa v tom čísle náhodou pomýlil, niekoho najväčšie zážitky končia pri onanii a sú ľudia, napríklad veriaci, ktorý svojími duchovnými zážitkami idú neporovnateľne ďalej než ako je jedno vyhonenie vtáka, aj keď aj bez toho sa človek tiež málokedy zaobíde. Prostatou sa modlíš satanovi a rozumom k Bohu, pokiaľ ovšem rozum siaha maximálne po onaniu, tak bohu bohužiaľ. Zostáva len to jedno.


11.
označiť príspevok

elemír muž
   10. 4. 2013, 02:42 avatar
A ešte písmo musí byť jediný zdroj viery, lebo všetko, o j mimo písmo, je od človeka a čo je od človeka môže byť aj od toho druhého. Evanjelisti boli tiež ľudia, čo napísali evenjelium, ale pred tým, im Ježiš povedal, že ich mená sú už zapísané v nebi a toto je božský pôvod evanjelia. Aj Ján Krstiteľ bol prostredník Svätej trojice, ale aj o ňom bolo vopred prorokované


12.
označiť príspevok

ruwolf muž
   10. 4. 2013, 02:50 avatar
Biblia je tiez len od cloveka/ludi...


13.
označiť príspevok

elemír muž
   10. 4. 2013, 23:38 avatar
Áno Ruwolf, ale od ľudí, ktorí boli nebom na to dávno pred tým predučení, asi si to nepostrehol. V starom zákone osobne boh väčšinou posielal prorokov, v evanjeliu samozrejme Ježiš. Neviem, či sú evanjelia aj od iných apoštolov, teda okrem Judáša, ale asi aj preto sa nebrali do úvahy. teda nie že nebrali, proste neboli tak postavené, ako tieto 4.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 09:25,  škoda...voliči by si mali voliť uváženim politikov a nie politici klamstvom, populizmom...
dnes, 08:14,  15. Politika je boj o hlasy voličov. Šikovnosti sa medze nekladú.
dnes, 08:13,  14. Ja si dokonca myslím, že keby začali rozprávať, preferencie by im klesli, lebo mnohí...
dnes, 07:53,  Ty si fakt myslíš že majú podporu len preto že majú na autách nápis a chodia medzi ludí...
dnes, 07:50,  Ano a nikto s voličov tej spústy strán nebude vedieť čo vlastne volil lebo ich spoločný...
dnes, 07:47,  Kiska sa vyhranil aj v zakladaní strany čo vraj nikdy neurobí........*13 Keby sa to nedialo v...
dnes, 07:43,  Ty chováš aj kamzíkov ?????*13
dnes, 07:41,  S hocikým kto bol zvolený v demokratických volbách a je to lepšie riešenie ako nemať...
dnes, 07:39,  Všetko nasvedčuje tomu, že som mal pravdu, mali by sme prejsť na systém dvoch strán ktoré...
dnes, 07:31,  Ja som bol na sviečkovej včera a teda bol celkom dobrá........*16
dnes, 07:02,  Na sviečkovej som bol, ako divák, zo zvedavosti. Bola to fraška, čo ti štbáci stvárali....
dnes, 06:57,  163. Ale to práve vôbec nie je pravda :)
dnes, 06:48,  Nechápem. V trinástich by si mal v tejto nočnej hodine dávno spať, a nie takto ponocovať. A...
dnes, 06:31,  9 - Orali, orali a dialnice stavali. Kym ty nasi reformovany socialisti ani jednu cez republiku...
dnes, 06:20,  4- MLK je statnym sviatkom z politickych dovodov. Je takou akoby kostou pre psa, aby cierny boli...
dnes, 02:19,  Ale odkedy mali účastníci sviečkovej manifestácie dáždniky a pršiplášte, tak už to v...
dnes, 02:17,  Chybne si spájaš súvislosti. Keď SMER niečo navrhne, a ako naschvál, vyhovuje to aj...
dnes, 02:12,  Bla, bla, bla. Len tu bľačíš. Mú!
dnes, 02:11,  13-ročný sex? Si dobrý. Väčšina mužov sa zmôže tak na 5 minútový sex, a ty až na...
dnes, 01:51,  Mám 13 rokov a hľadám dievča ktoré je z okolia Rožňava a chcela by to po prvý raz...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Žial, dnes je doba, kedy byť hlúpym prináša väčšiu pravdepodobnosť profesionáleho úspechu, ako byť múdrym.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(84 163 bytes in 0,797 seconds)