Ísť na začiatok.
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Umelkyňa sexu

5
reakcií
5673
prečítaní
Tému 17. februára 2009, 07:59 založil Rexana.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
07. 10. 2012
35
17. 09. 2008
54
22. 09. 2009
6
30. 10. 2012
85
31. 07. 2011
3
 
 


1.
označiť príspevok

Rexana žena
   17. 2. 2009, 07:59 avatar
K bohatstvu, sláve a ku gilotíne nedopomohla madame du Barryovej len jej krása, ale najmä prirodzený talent na erotické hry.

Milostný život Ľudovíta XV. obvykle spájajú s jeho dlhoročnou favoritkou madame de Pompadour, ktorá sa stala akýmsi synonymom múdrej kráľovskej milenky. Ľudovítovou partnerkou a radkyňou bola neuveriteľných devätnásť rokov, ich skutočný milostný život sa však skončil už po piatich rokoch a neskôr sa zredukoval na to, že Pompadour dohadzovala kráľovi mladé milenky. Napriek tomu si udržala vplyv na kráľa a titul maitraisse-en-titre až do svojej smrti, ktorá Ľudovíta hlboko zasiahla. Dokonca sa zdalo, že už po svojom boku žiadnu inú favoritku ani nechce. Tu sa však v jeho posteli ocitla krásna Jeanne a všetko bolo zrazu úplne inak.
Správny čas

Jeanne du Barryová sa na kráľovskom dvore zjavila v ten najvhodnejší čas. Madame Pompadour bola už štyri roky mŕtva a Ľudovít XV. nemal žiadnu oficiálnu metresu. Keď mu starnúci zhýralec vojvoda de Richelieu dohodil do postele blonďavú kurtizánu, bol dojatý. „Tá vaša Jeanne ma potešila. Je to jediná žena vo Francúzsku, pri ktorej som zabudol, že mám šesťdesiat rokov.“ Treba povedať že Ľudovít rozhodne ani predtým nežil v žiadnom celibáte. Jeho sexuálny apetít bol všeobecne známy, rovnako ako húfy mileniek, ktoré si dopriaval. Na rozdiel od ostatných však po spoločne strávenej noci neposlal Jeanne preč, ale nechal si ju pri sebe vo Versailles ako svoju poslednú metresu, čo už v jeho veku nikto neočakával. Bola totiž, podľa jeho slov, tým najlepším, čo kedy v posteli mal. Na spresnenie treba dodať, že maitraisse-en-titre, čiže metresa alebo kráľova favoritka, nebola v tom čase iba obyčajná milenka, ale oficiálna milenka. Mala presne vymedzené miesto na dvore určené prísnou etiketou a tešila sa značným poctám i konkrétnym izbám vo Versailles. Okrem favoritky mávali králi, samozrejme, manželku a obvykle aj značný počet bežných, zväčša krátkodobých mileniek, ktoré tajili viac pred favoritkou než pred manželkou.
Jednoduché žieňa

Kto teda vlastne bolo toto stvorenie, ktoré dokázalo starnúcemu kráľovi vliať do žíl novú krv? Madame du Barryová, pôvodne Marie-Jeanne Becuová, pochádzala z chudobnej rodiny a jej kariéra sa začala pozíciou pouličnej predavačky, ktorú veľmi rýchlo vymenila za džob prostitútky, ktorý bol pre ňu ako stvorený. Veľmi rýchlo sa vypracovala na luxusnú kurtizánu, ktorú poznali mnohí významní šľachtici a bankári. Jej najväčším úlovkom, ktorý lapila vo svojich dvadsiatich šiestich rokoch, bol, samozrejme, Ľudovít. Tomu jej minulosť neprekážala, respektíve bol už vo veku, keď je človek veľkorysý, najmä ak nájde niekoho, kto ho opäť dokáže prebrať k životu. Na rozdiel od madame de Pompadour nevynikala Jeanne vysokou inteligenciou a ani snahou radiť Ľudovítovi vo vládnych záležitostiach. Zato však bola oveľa krajšia a najmä mala záľubu v sexe, čo sa o markíze de Pompadour rozhodne nedalo povedať. Medzi týmito dvoma najdôležitejšími metresami Ľudovíta XV. je vskutku priepastný rozdiel. Rozhľadená a zorientovaná Pompadourka mala obrovský vplyv na vládne záležitosti, bola mecenáškou umelcov a o jej podporu a príhovor u kráľa sa usilovali mnohé štátnické osobnosti. U Jeanne bola naopak jej najvýznamnejším znakom fyzická krása, na ktorej sa zhodujú všetky dobové záznamy. Mala údajne krásne husté blond vlasy, veľké modré oči a dokonalú pleť i chrup, čo bola v tom čase naozaj rarita.
Talentovaná spoločníčka

Aj keď možno Jeanne nemala vzdelanie a ani oslňujúcu bystrosť, predsa len mala dostatok ženského dôvtipu či intuície, aby presne vedela, čo má robiť, aby ešte viac zvýraznila svoju krásu a aby si udržala milenca. Jedným z jej prvých postrehov bola potreba zvýšenej hygieny. Jeanne bola na 18. storočie až neuveriteľne čistotná. V čase, keď sa ostatní dvorania dusili pod nánosmi špiny, ktorú prekrývali voňavkami, sa madame du Barryová takmer každý deň kúpala vo vode s ružovou esenciou. Jeanne mala tiež dokonalý vkus pri výbere svojich rób, ktoré boli na tie časy nekresťansky drahé a ktorými vyrážala dych všetkým na dvore. Na svadbe kráľovho vnuka sa podľa jedného dobového svedectva zjavila „žiariaca ako slnko v šatách zo zlatej látky pokrytej drahokamami v cene presahujúcej päť miliónov livier“. Du Barryová vlastnila množstvo šiat a topánok zdobených drahými kameňmi a cena jej garderóby by pri prepočte na dnešnú menu vyšla na niekoľko miliónov dolárov. Možno aj preto bola du Barryová takmer neustále v dlhoch, aj keď dostávala z kráľovskej pokladnice pravidelné veľké sumy. Jeanne si navyše aspoň v niečom zobrala príklad od svojej predchodkyne madame de Pompadour a rozhodla sa riadiť všetku Ľudovítovu zábavu. Svoje izby vyzdobila jeho obľúbenými farbami a kvetinami, svoju matku, výbornú kuchárku, nechávala variť iba Ľudovítove obľúbené jedlá a pravidelne objednávala aj vystúpenia žonglérov, klaunov a divadelníkov, ktoré mal Ľudovít tak rád.

Získanie urodzenosti

Keďže dvorná etiketa nedovolí žiadne prešľapy ani samotnému kráľovi, musel sa Ľudovít na začiatku svojho vzťahu so Jeannou trochu posnažiť, aby jej zabezpečil náležité postavenie po svojom boku. Ako bývalá milenka mnohých dvoranov a ministrov to mala Jeanne spočiatku naozaj veľmi ťažké. Ako prvé bolo potrebné získať pre ňu nejaké urodzenejšie priezvisko. Podľa jednej verzie to bol práve Ľudovít, kto donútil a štedro obdaril chudobného šľachtica du Barry, aby sa oženil s jeho metresou. Podľa druhej verzie sa sama Jeanne už pred svojím zoznámením s kráľom postarala o svoj postup na spoločenskom rebríčku dohodnutým sobášom s du Barrym. Nech už k svojmu priezvisku prišla akokoľvek, na oficiálny vstup na dvor to nestačilo. Aby sa totiž madame du Barryová mohla stať kráľovskou metresou, nestačilo len obšťastniť Ľudovíta v spálni, ale bolo potrebné, aby ju nejaká šľachtičná oficiálne uviedla na dvore. Žiadnu odvážlivkyňu, ktorá by sa na niečo také prepožičala, však dlho nemohli nájsť. Až nakoniec komtesa de Béarnová za značnú protihodnotu privolila, že bude svojím menom kryť verejne známu prostitútku. Potom síce chcela od dohody odstúpiť, no po troch mesiacoch konečne oficiálne predstavila novú kráľovu milenku vo Versailles. S madame du Barryovou sa však na dvore aj tak nikto takmer nebavil. Dvorania sa vyhýbali jej spoločnosti, nechceli si prisadnúť k jej stolu a ignorovali jej večierky. Ľudovít bol z toho smutný a nakoniec dvoranom priamo nariadil, aby na večierky usporadúvané jeho metresou chodili. Zábavná bola aj nenávisť, ktorá panovala medzi madame du Barryovou a Máriou Antoinettou, nevestou kráľovho vnuka, budúceho Ľudovíta XVI. Mária Antoinetta kráľovou metresou pohŕdala a dokonale ju prehliadala. Po dvoch rokoch, čo s madame du Barryovou odmietala prehodiť čo i len jediné slovo, sa z toho stal takmer medzinárodný problém. Nakoniec na naliehanie svojej matky Márie Terézie a Ľudovíta XV. Mária Antoinetta spravila ústupok a povedala kráľovej metrese prvú kontaktnú vetu: „Dnes je vo Versailles veľa ľudí.“ Potom zaiste medzi nimi zavládlo zase ticho, no etikete sa vyhovelo a madame du Barryová už mala potvrdené svoje oficiálne miesto metresy.
Biedny koniec

Madame du Barryová si však svoju ťažko vydobytú pozíciu kráľovej milenky neužívala dlho. Celkovo strávila po Ľudovítovom boku päť rokov. Stála pri ňom aj v jeho posledných dňoch, keď zomieral na ovčie kiahne a stále volal jej meno. Pred jeho posledným pomazaním, keď už kráľ ledva vnímal, ho donútili podpísať list, v ktorom svoju vernú milenku odsudzuje na pobyt v kláštore Pont aux Dames. Keď kráľ konečne skonal, začal svoje panovanie Ľudovít XVI. aj so svojou manželkou Máriou Antoinettou, ktorá teraz mohla madame du Barryovej konečne osladiť život. Každý, kto sa niekedy hlásil k menu du Barry, musel od dvora a sama madame sa k Versailles nesmela ani priblížiť. Aj samotnej Márii Terézii sa zdalo toto počínanie nedôstojné a písala svojej dcére Márii Antoinette, aby sa nemstila „tomu úbohému stvoreniu, ktoré stratilo všetko a zo všetkého najviac potrebuje zľutovanie“. Madame du Barryovej sa však v skutočnosti nevodilo až tak zle. Najskôr pobudla rok v kláštore, kde sa mala celkom príjemne, a po čase sa dokonca mohla vrátiť do svojho zámku Louveciennes za Versailles, kde žila v značnom luxuse a venovala sa najmä oslavám a zábave. Jej život by asi plynul veľmi príjemne až do prirodzeného skonu, nebyť francúzskej revolúcie, ktorá veľmi nepekne zúčtovala nielen s vládnucim párom Ľudovítom XVI. a Máriou Antoinettou, ale spomenula si i na madame du Barryovú. Tá počas krvavej revolúcie stále žila vo svete svojich šiat a večierkov a vôbec nepostrehla, čo sa okolo nej deje. V čase, keď všetci utekali z Francúzska, aby sa vyhli gilotíne, sa ona práve vrátila zo svojho výletu v Londýne domov. Nakoniec ju obvinili z vlastizrady a poslali pod gilotínu. Mala práve päťdesiat rokov.
KAROLÍNA DRLIČKOVÁ


2.
označiť príspevok

ranexil muž
   17. 2. 2009, 10:50 avatar
Rexana títo ktorých tu popisuješ ,to boli tí čo sa neumývali ,ale vonavkovali ? No umelci ... 


3.
označiť príspevok

Renata žena
   17. 2. 2009, 10:59 avatar
mimochodom kurtizanou umelkynou je velmi vyhodne..mas svoju stajnu erdziacich konov,ktorí ti naplnaju bohatstvom nielen telo,ale aj penazenku
mimochodom byt abatisou je tiez velmi vyhodne...mas svoje konicky,ktoré obohacuju zase ducha aj ked penazenka ostane porézna a obohatis sa tak akurat premenou na cistu a vonavu duchovnu vyvolenu..
ja si vyberam tu duchovnu cestu,nech ma tu maju tí hmhm v spomienkach zafixovanu ako slusnu maminu
 


4.
označiť príspevok

kryo123 muž
   17. 2. 2009, 12:17 avatar
hmm, staroba vzala za svoje... ocividne sa v takom veku uz nedokazala presexovat k slobode 

no kazdopadne zaujimavy pribeh  holky by z nej mali vziat priklad 


5.
označiť príspevok

Natalia žena
   17. 2. 2009, 18:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.6.
označiť príspevok

ranexil muž
   18. 2. 2009, 13:27 avatar
To je iba nahoda . 
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 17:22,  Napísal som to dobre, či 40% borovička ma pretlačila?
dnes, 17:21,  Podľa exit pollu vyhráva hnutie SQL. Potvrdili to aj renomované agentúry z webhostingu.
dnes, 16:22,  kde mam podliezať, ty cudaku.....ved vieme....že nas može zachranit akurat tak progresivne...
dnes, 16:16,  qwert nepodliezaj*57
dnes, 16:12,  presne tak !!! liberalov treba krotit !
dnes, 16:11,  tentokrát suhlasim jarabačik milacik*58*58*58
dnes, 16:10,  krestania nepredpovedali co bude v roku 2023...krestania hlasaju dobru spravu po celom svete a...
dnes, 16:10,  Ten liberálny PS treba vyvážiť a KDH by malo mať väčšiu váhu , aby ho udržali , keď...
dnes, 16:00,  čo by ta vlastne presvedcilo...vieš si taku situaciu predstaviť?
dnes, 15:52,  Z čoho usudzuješ, že by som nerozumel, že ide o skutočného boha? Máš predsudky.
dnes, 15:51,  Prečo nie? Keď seriózne preukážu, že bohyňa Afrodita existuje, nemám problém.
dnes, 15:48,  a to by si chcel, aby ti toho Boha doniesli na tanieri domu?... ved aj tak by si neuveril ,...
dnes, 15:47,  Prví kresťania predpovedali, čo sa stane v roku 2023? Nie!
dnes, 15:46,  Veď práve to, veria, čo je napísané v biblii. A tým to končí.
dnes, 15:44,  Viera pred volebnými výsledkami je silná.
dnes, 15:44,  Nie zo srandy, to je moja skúsenosť. Za tie roky nijaký kresťan nepreukázal dôveryhodnosť...
dnes, 15:40,  daufajme, ze sa dostanu do parlamentu !
dnes, 15:36,  lemmy tak to je ale velmi hlupe zistenie....že veriaci dokazu len veriť, ale pre svoju vieru...
dnes, 15:28,  Pre mňa sú podnetné opačné názory. Vidím v kresťanoch, že dokážu len niečomu veriť,...
dnes, 15:26,  Veď sa nehádam. Žiješ v akejsi ilúzii. Len diskutujem. Veď na to je určené fórum. Prečo...
neprehliadnite
vyhľadávanie
 
V živote trvá minútu, kým si všimneš niekoho zvláštneho, hodinu, aby si si ho vážil, jeden deň, aby si ho miloval a celý život potrebuješ na to, aby si na neho zabudol.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(62 504 bytes in 0,239 seconds)