Ísť na začiatok.
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Ukrajina, názor, ktorý je mi blízky

30
reakcií
6426
prečítaní
Tému 22. apríla 2015, 09:41 založil J.Tull.

podobné témy:1.
označiť príspevok

J.Tull
   22. 4. 2015, 09:41 avatar
www.hlavnespravy.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
...ak to tu už bolo, potom sa ospravedlňujem, ale i tak si myslím, že opakovanie matka múdrosti... 
dávam do pozornosti, rastosovi, i keď si myslím (že i tak si bude dookola mlieť to svoje v zmysle: nikde nič, len tak, z ničoho nič, Rusko anektovalo Krym)  
Súhlasí clear1


2.
označiť príspevok

J.Tull
   22. 4. 2015, 10:16 avatar
Keďže je to dlhé urobím výcuc, po častiach hoci je lepšie prečítať celé...
„Začnem Gorbačovom v roku 1990. Navrhoval spoločný európsky dom, rozpustenie NATO a Varšavskej zmluvy a koncept „všeobecnej bezpečnosti“ s Ruskom. To NATO odmietlo. Povedali: rozpustiť Varšavskú zmluvu, to je O.K., ale NATO zostáva. Z obranného spoločenstva premenili NATO v intervenčný spolok.
... pri znovuzjednotení Nemecka vyhlásili minister zahraničných vecí USA, náš vtedajší minister zahraničia Genscher, a ďalší ministri zahraničia. Povedali vtedy Gorbačovovi, že nebude žiadne rozširovanie NATO smerom k Rusku. Tento sľub bol porušený. Došlo k výraznému rozšíreniu NATO smerom k Rusku. Vtedajší minister obrany USA Robert Gates označil urýchlené prijatie východoeurópskych štátov do NATO za ťažkú chybu a pokus Západu prizvať do NATO Ukrajinu za ťažkú provokáciu. To som neprehlásil ja, ale vtedajší minister obrany USA.
... došlo k rozhodnutiu, umiestniť do Poľska a ČR rakety protivzdušnej obrany. Ruská vládala povedala: to sa dotýka našich bezpečnostných záujmov; Nechceme to. To Západ vôbec nezaujímalo. Urobilo to tak ako tak. A pritom NATO v súvislosti s juhoslovanskou vojnou opakovane a ťažko porušilo medzinárodné právo. To medzitým pripustil i niekdajší kancelár Schröder. Srbsko nenapadlo žiadny cudzí štát, a nebolo ani žiadne rozhodnutie Bezpečnostnej rady OSN. Napriek tomu sa po prvýkrát od r. 1945 s účasťou Spolkovej republiky bombardovalo. A obyvateľky a obyvatelia Kosova si mohli s plebiscitom rozhodnúť o oddelení od Srbska.
... ste verili, že ste takými víťazmi studenej vojny, že pre vás už neplatia žiadne merítka. Hovorím vám: Baskovia sa pýtajú, prečo si nemôžu urobiť plebiscit o tom, či chcú patriť ku Španielsku, alebo nie. Katalánci sa pýtajú, prečo si nemôžu usporiadať plebiscit o tom, či chcú patriť ku Španielsku alebo nie.
Prirodzene sa tak dnes pýtajú i obyvateľky a obyvatelia Krymu.
...keď mnohé krajiny, ktoré porušili medzinárodné právo, vyčítajú Rusku, že porušuje medzinárodné právo, nie je to nijak zvlášť účinné alebo vierohodné. To je skutočnosť, s ktorou sa musíme zmieriť. Obama hovoril rovnako ako vy, pani kancelárka a suverenite a územnej celistvosti štátov. Ale oba tieto princípy boli porušené v Srbsku, Iraku a Líbyi. Západ si myslí, že môže porušiť medzinárodné právo, pretože už je preč studená vojna. Hrubo boli podceňované čínske i ruské záujmy.
Súhlasí  ×, clear1


3.
označiť príspevok

J.Tull
   22. 4. 2015, 10:17 avatar
A teraz k Ukrajine. Ministri zahraničia štátov EÚ a NATO ponechali celkom bez povšimnutia históriu Ruska a Ukrajiny. Nikdy nepochopili význam Krymu pre Rusko. Ukrajinská spoločnosť je hlboko rozdelená, tiež sa to nebralo v úvahu. Toto hlboké rozdelenie sa ukazovalo už za druhej svetovej vojny a ukazuje sa to i dnes. Východná Ukrajina tiahne smerom k Rusku. Západná Ukrajina tiahne smerom k Západnej Európe.
Zažívali sme potom silné vyostrenie na Majdane, zažili sme ostreľovačov a množstvo obetí. Rozšírili sa rôzne fámy. V takých situáciách sa veľa klame. Preto navrhujem zriadiť medzinárodnú vyšetrovaciu komisiu. My, ale predovšetkým Ukrajinky a Ukrajinci, máme právo sa dozvedieť, čo sa tam stalo a kto za to nesie zodpovednosť.
Na Majdane bolo veľa demokratických síl, ale tiež fašisti. Západ spolupracoval priamo aj nepriamo. Potom minister zahraničia Steinmeier, francúzsky i poľský minister zahraničia, uzavreli s Janukovičom a pozíciou dohodu. Teraz hovoríte, pán minister zahraničia, že Janukovič nechal dohodu padnúť svojím útekom. To nie je pravda. Ľudia na Majdane odmietli veľkou väčšinou túto dohodu. A vy, pán minister zahraničia, ste sa na mieste za túto dohodu nijako nezasadzovali. Až po jej odmietnutí opustil Janukovič Kyjev.
Potom sa zišiel parlament a odvolal Janukoviča 72,88% hlasmi. Ústava ale predpisuje 75%. Teraz hovorí pán Röttgen a ďalší: No áno, za revolúcii sa nemôže tak hľadieť na ústavu. A nejaké to percento viac alebo menej... Ale Putin sa na ústavu odvoláva a hovorí: „Pre odvolanie prezidenta nebola ústavne predpísaná väčšina.“ A odkazuje sa preto na list, ktorý mu poslal Janukovič. Okrem toho: behom hlasovania o odvolaní v parlamente stáli samí ozbrojenci. To nie je obzvlášť demokratické. Pri hlasovaní na Kryme nasledujúcu nedeľu stoja taktiež okolo samí vojaci. A to tiež nie je, nie je obzvlášť demokratické. Zaujímavé je, že hovoríte, pani kancelárka, že takéto ľudové hlasovanie je vraj podľa ukrajinskej ústavy zakázané. Kedy potom ústava platí, a kedy nie? Pri odvolávaní prezidenta neplatí a pri hlasovaní na Kryme má zrazu platiť? Mala by ste sa rozhodnúť: prijímate plne ukrajinskú ústavu alebo len niektoré jej časti tie, ktoré sa vám hodia? Toto je spôsob, ktorý poznám, a ktorý sa mi nepáči...
Súhlasí  ×, clear1


4.
označiť príspevok

J.Tull
   22. 4. 2015, 10:21 avatar
Potom bola vytvorená nová vláda, ihneď uznaná prezidentom Obamom, EÚ a taktiež spolkovou vládou. Pani Merkelová! Vicepremiér, minister obrany, minister pôdohospodárstva, minister životného prostredia, generálny prokurátor to sú fašisti! Šéf národnej bezpečnostnej rady bol zakladajúcim členom fašistickej strany Sloboda. Fašisti zastávajú dôležité pozície a napríklad dominujú v bezpečnostnom sektore. Predseda tejto strany Oleg Ťahnybok, povedal doslova toto. Musíte si vypočuť, čo doslova povedal. Teraz citujem "Vezmite pušky, bojujte s ruskými sviňami, s Nemcami, s židovskými sviňami a iným prenárodom." Koniec citátu. Opakujem. Tento muž povedal, citujem: "Vezmite pušky, bojujte s ruskými sviňami, s Nemcami, s židovskými sviňami a iným prenárodom." Koniec citátu. Teraz v súčasnej dobe prebiehajú útoky na Židov a Židovky, na ľavicu a proti tomu všetkému nepoviete nič? S týmito ľuďmi so Slobody sa bavíte? Kontá Janukoviča a jeho podporovateľov sú zablokované, pretože ide o ukradnuté štátne peniaze. Pýtam sa: A to ste predtým nevedeli? Druhá otázka: Prečo vlastne len ich kontá? Ako je to s miliardovými majetkami iných oligarchov, tých ktorí podporujú iné sily? Ako je to všetko jednostranné!
Súhlasí  ×, clear1


5.
označiť príspevok

J.Tull
   22. 4. 2015, 10:23 avatar
Jedinou cestou je diplomacia. Za prvé. Západ musí uznať legitimné bezpečnostné záujmy Ruska na Kryme. Ako už to ostatne pochopil i minister zahraničia USA Kerry. Pre Krym musí byť nájdený status, ktorý je prijateľný pre Rusko, Ukrajinu i pre nás. Rusko musí dostať záruky, že sa Ukrajina nestane členom NATO. Za druhé. Perspektívou je pre Ukrajinu funkcia mostu medzi EÚ a Ruskom. Za tretie. Na Ukrajine musí byť zahájený proces porozumenia a zmierenie medzi východom a západom, snáď pomocou konfederačného alebo federálneho usporiadania, snáď dokonca aj s dvomi prezidentmi .
Čo vyčítam EÚ a NATO: Až doteraz sa nehľadal a nebol nájdený žiadny vzťah k Rusku. To sa teraz musí zásadne zmeniť. Bezpečnosť v Európe nie je možná bez Ruska ani proti nemu, ale len s Ruskom. Až bude jedného dňa kríza prekonaná, mohlo by byť výhodou, že zasa všetci budú rešpektovať medzinárodné právo. Ďakujem.
Súhlasí  ×, clear1


6.
označiť príspevok

rastos muž
   22. 4. 2015, 11:23 avatar
Tull, ja nemám najmenší problém s tým, aby bol Krym ruský.
Mám ale zásadný problém s tým, akým spôsobom sa to udialo ("vezmem si silou to, na čo si myslím, že mám právo".
Preto som proti a budem proti súčasnému ruskému nazeraniu na realitu.


7.
označiť príspevok

J.Tull
   23. 4. 2015, 10:39 avatar
rastos, v tom prejave (odkaz v „1“) Dr. Gregor Gysi hovorí aj:
„Putin chce riešiť celú krízu na Ukrajine vojenskou cestou. Nepochopil, že problémy ľudstva sa nedajú riešiť vojakmi ani puškami, ale práve naopak. Ani problémy Ruska sa takto nedajú riešiť. Jeho myslenie a jednanie je zlé a my to jasne odsudzujeme...“
Rovnako si nerobím žiadne ilúzie ohľadne Putina, ruskej demokracie... realita je však taká, že v tomto prípade boli kroky Ruska vyprovokované a to včítane anexie Krymu... nakoľko sú „kóšer“, či sa mohlo brániť, postupovať inak... je už iná otázka... kritizovať bez kontextu udalostí je však nielen jednostranné, ale aj odsúdeniahodné a nebezpečné...
Súhlasí  ×


24.
označiť príspevok

rastos muž
   24. 4. 2015, 00:04 avatar
Ak myslíš pod vyprovokovaním to, že susedná krajina sa rozhodla ísť svojou cestou, potom áno, vyprovokované. Aj mňa provokujú Maďari, ktorí teraz na jar nasadili namiesto červenej papriky zelenú, nemal by som ich okupovať?


8.
označiť príspevok

J.Tull
   23. 4. 2015, 19:22 avatar
Slušný človek, súhlasíš s tým, že rastos tu neustále opakuje, omieľa anexiu Krymu bez uznania súvislostí... aj Ty si toho názoru, že nikde nič, len tak, z ničoho nič, Rusko anektovalo Krym? 
Súhlasí  ×


9.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   23. 4. 2015, 19:41 avatar
Tull, súhlasil som s tým, že nemá problém s tým, aby bol Krym Ruský, ale má problém s tým, akým spôsobom sa to udialo.
To si môže hocikto nárokovať na hocičo, Aj Maďari na Južné Slovensko, Rakúšania na Maďarsko, Slovensko aj Česko, Nemci na Sudety a tak môžeme pokračovať donekonečna.


10.
označiť príspevok

J.Tull
   23. 4. 2015, 19:51 avatar
Slušný človek, vážne je to analogické - Maďari na Južné Slovensko, Rakúšania na Maďarsko, Slovensko aj Česko, Nemci na Sudety?   Rusi anektovali Krym z tých istých pohnútok, ako by si mohli nárokovať Maďari Južné Slovensko, Rakúšania Maďarsko, Slovensko aj Česko, Nemci Sudety   ...oni ho fakt anektovali nikde nič, len tak, z ničoho nič, lebo sa im zazdalo, že majú naň nárok?  ...alebo ako si to myslel s tými, podľa mňa, "absolútne od veci", nezmyselnými prirovnaniami... 
Súhlasí  ×


11.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   23. 4. 2015, 20:01 avatar
No lebo tvrdia, že Krym bol voľakedy ich, tak majú naň nárok. Aj Maďari môžu tvrdiť, že južné Slovensko bolo voľakedy v rámci Rakúsko- Uhorska ich, alebo aj Rakúšania, že im v Rámci Rakúsko-Uhorska patrilo Maďarsko aj Slovensko.
Krym mohol byť rRuský, ale len vtedy, keby s tým súhlasili aj Ukrajinci. Nemôže si niekto len tak odrezať kus územia, je to nezákonné!!!!!!


13.
označiť príspevok

majko1 muž
   23. 4. 2015, 20:09 avatar
No nie je to tak, to nebol základ prevzatia Krymu Rusmi........Krym bol vždy ako samostatná enkláva aj v rámci ukrajiny aj s vlastným parlamentom, no a potom tam bolo referendum. Nič z toho neplatí pre južné Slovensko čo máš zrejme na mysli....... 
Súhlasí  ×


15.
označiť príspevok

J.Tull
   23. 4. 2015, 20:23 avatar
Slušný človek, ako by podľa Teba reagovalo Maďarsko, "svet"... keby sa pomocou ozbrojencov dostala k moci vláda, parlament, v ktorom by mali svoje významné postavenie slovenskí neofašisti, ktorí by presadili zrušenie platného jazykového zákona...
... ako sa pozerá "svet" na to, že zanikla Varšavská zmluva a nielen NATO, ale USA rozširuje svoje základne po celom svete, drnčí zbraňami len také bombardovanie tam, kde sa mu len zachce, medzinárodné právo sem, medzinárodné právo tam... s tým nemáš žiadny problém... to už je kóšer, lebo to nie sú "nedomokratickí" Rusi, ale "demokratické USA? 
Súhlasí  ×


16.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   23. 4. 2015, 20:26 avatar
Tull, prečo si myslíš, že s tým ja nemám problém, ja som ti také niečo povedal?


20.
označiť príspevok

J.Tull
   23. 4. 2015, 20:38 avatar
Slušný človek, nie to si nepovedal, ale som ani nepostrehol, žeby si sa niekedy kriticky k tomu vyjadroval...  


12.
označiť príspevok

J.Tull
   23. 4. 2015, 20:09 avatar
Slušný človek, a akým spôsobom sa to udialo (niežeby som s tým súhlasil... )? ...zbombardovali Krym tak, ako Američania Kosovo?... oni vyvolali "Majdan", ktorý anuloval Krym ako autonómnu republiku Ukrajiny a pod hlavňami samopalov zvolený nový parlament, ktorý ako prvé prijal zrušenie jazykových práv menšín... bol podporovaný Rusmi, aby mali dôvod pre anexiu...?
... 
Súhlasí  ×


14.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   23. 4. 2015, 20:21 avatar
Kto ti povedal, že ja som súhlasil s bombardovaním Kosova? A keby Američania anektovali Ukrajinu, myslím si, že vtedy by Rusi kľudne , s čistým svedomím anektovať Krym. Ale mne je to v podstate jedno. Každý máme na to iný názor, a ja nemám záujem sa o tom s tebou dohadovať.


17.
označiť príspevok

J.Tull
   23. 4. 2015, 20:32 avatar
Slušný človek, Tebe ešte vždy nedošlo, že anektovanie Krymu je vyprovokované udalosťami nielen na Majdane, všetkým tým čo sa tam udialo (mimochodom, stavím sa s Tebou o čo len chceš, že ani generácie našich vnukov /pokiaľ nedôjde k prevratnej zmene... / sa nedožijú vyšetrenia týchto udalostí /podobne ako ani 89. u nás... /), ale všetkým tým, čo sa udialo po skončení "studenej vojny"?...


19.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   23. 4. 2015, 20:37 avatar
Tull, košér z Ruskej strany by bolo, keby neustále kritizovali, čo sa stalo na Ukrajine a že je to nezákonné a nedemokratické prevzatie moci. Ale nemali si odkrojiť územie, ktoré patrilo cudziemu štátu, bez ich povolenia. Rusi si tiež robia, čo chcú, to ti nevadí.
Súhlasí J.Tull


22.
označiť príspevok

J.Tull
   23. 4. 2015, 20:51 avatar
Slušný človek, z časti súhlasím... ale fakt si myslíš, žeby to malo význam, žeby sa tým niečo zmenilo ohľadne nedemokratického prevzatie moci (mimochodom, pokiaľ viem kritizovali to hneď na začiatku, ale svet bol hluchý a slepý na takúto kritiku... a je slepým a hluchým dodnes...)... najmä, keď videli kto stojí na tribúnach spolu s neofašistami - senátori, oficiálny predstavitelia USA... ako i nesplnenie sľubov ohľadne rozširovania NATO smerom k ruským hraniciam... atď., atď.
... tiež nesúhlasím s anexiou, tvrdím však, že to bol vyprovokovaný krok Ruska na ochranu svojich bezpečnostných záujmov... možno bolo aj iné lepšie riešenie, lenže nie som si istý či by malo medzinárodnú oporu... "osamotení" Rusi asi inak konať nedokázali...
Súhlasí majko1,  ×, clear1


23.
označiť príspevok

majko1 muž
   23. 4. 2015, 20:56 avatar
Ono zase podpora USA a tiež EU pri nepokojoch už proti Janukovičovi nebola s čistým úmyslom o slobodu a dobro ukrajinského ľudu, záujem bol čisto vojenský a hlavne ekonomický, západ potrebuje nové trhy pre udržanie rozvoja.........
Súhlasí  ×


18.
označiť príspevok

J.Tull
   23. 4. 2015, 20:35 avatar
Slušný človek, netvrdil som že si súhlasil s bombardovaním Kosova... ale som ani nečítal, neviem o tom, žeby si to tu na df odsudzoval minimálne tak, ako anexiu Krymu...


21.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   23. 4. 2015, 20:47 avatar
Náhodou som do tejto témy zabŕdol, inak s veľmi politických tém nezúčastňujem.


25.
označiť príspevok

J.Tull
   24. 4. 2015, 10:27 avatar
rastos, k „27“ vôbec nie. Nebudem v tomto príspevku polemizovať o tom, ako sa rozhodla ísť Ukrajina vlastnou cestou (hoci by sa o tom dalo dostatočne)... Provokácie voči Rusku začali dávno pred Majdanom (ktorého udalosti, podľa mňa, nebudú nikdy vyšetrené...). Ty si asi nečítal prejav, na ktorý som dal odkaz v „1“ a asi ani príspevky pod ním, inak by si tak nepísal... zopakujem z neho, hoci je toho viac a nie je to ani začiatok...
„...pri znovuzjednotení Nemecka vyhlásili minister zahraničných vecí USA, náš vtedajší minister zahraničia Genscher, a ďalší ministri zahraničia. Povedali vtedy Gorbačovovi, že nebude žiadne rozširovanie NATO smerom k Rusku. Tento sľub bol porušený. Došlo k výraznému rozšíreniu NATO smerom k Rusku... urýchlené prijatie východoeurópskych štátov do NATO...“ (hoci tu vtedy bola jedinečná šanca začať s budovaním „spoločného európskeho domu“, pre všestranne výhodnú nielen ekonomickú, hospodársku, ale i bezpečnostnú spoluprácu... )
„došlo k rozhodnutiu, umiestniť do Poľska a ČR rakety protivzdušnej obrany. Ruská vládala povedala: to sa dotýka našich bezpečnostných záujmov; Nechceme to. To Západ vôbec nezaujímalo. Urobilo to tak ako tak. A pritom NATO v súvislosti s juhoslovanskou vojnou opakovane a ťažko porušilo medzinárodné právo“ (aj keď Česi odmietli, nič to nemení na fakte, že tu takéto rozhodnutie bolo... )
„Ministri zahraničia štátov EÚ a NATO ponechali celkom bez povšimnutia históriu Ruska a Ukrajiny. Nikdy nepochopili význam Krymu pre Rusko. Ukrajinská spoločnosť je hlboko rozdelená, tiež sa to nebralo v úvahu“
„ Na Majdane bolo veľa demokratických síl, ale tiež fašisti. Západ spolupracoval priamo aj nepriamo. Potom minister zahraničia Steinmeier, francúzsky i poľský minister zahraničia, uzavreli s Janukovičom a opozíciou dohodu... Potom sa zišiel parlament a odvolal Janukoviča 72,88% hlasmi. Ústava ale predpisuje 75%... behom hlasovania o odvolaní v parlamente stáli samí ozbrojenci.“ (rovnako ako predtým pri kreovaní nového parlamentu, vlády „stáli samí ozbrojenci“ bol vyvíjaný fyzický nátlak na jednotlivých poslancov...)
„Vicepremiér, minister obrany, minister pôdohospodárstva, minister životného prostredia, generálny prokurátor to sú fašisti! Šéf národnej bezpečnostnej rady bol zakladajúcim členom fašistickej strany Sloboda. Fašisti zastávajú dôležité pozície a napríklad dominujú v bezpečnostnom sektore. Predseda tejto strany Oleg Ťahnybok, povedal doslova toto. Musíte si vypočuť, čo doslova povedal. Teraz citujem "Vezmite pušky, bojujte s ruskými sviňami, s Nemcami, s židovskými sviňami a iným prenárodom."“
Súhlasí  ×


26.
označiť príspevok

rastos muž
   24. 4. 2015, 10:57 avatar
Tull, aj my sme mali vo vláde všelijaké čudá, Mečiarovcov, Slotovcov (teraz Kotlebovcov), ktorí vysielali do sveta nedobré signály – mohli nám preto susedia anektovať časti územia? Alebo teraz Orbánovci, to sú tiež prečudesná strana, nemali by sme my okupovať časti Maďarska, kde žijú Slováci?
Ukrajina si musí svoje veci vyriešiť sama vo vnútri. Krym mal svoju autonómiu. Mali si veci vydiskutovať a jasné, že by to ešte trvalo a povedalo by sa aj množstvo nevhodných slov. Ale tak je to správne. Rusáci však zneužili chaos, prirodzený v takýchto premenách, a ukradli im územie.


27.
označiť príspevok

bystrik muž
   24. 4. 2015, 11:26 avatar
ach vy pokrytci v modrom kabáte, to čo tu iným ešte chcete nakukať? Kde ostalo to vaše, pokrytecké, zapredané svedomie, kde????


29.
označiť príspevok

J.Tull
   24. 4. 2015, 12:30 avatar
rastos, pokiaľ viem za Mečiara bola podpísaná "Zmluva o dobrom susedstve a priateľskej spolupráci medzi Slovenskom a Maďarskom"... pokiaľ viem, celý svet sa išiel pokakať z toho, že sme tu mali Slotu (nie inak to bolo aj pri iných nacionalistoch, ktorí sa však na rozdiel od Ukrajiny dostali k moci legálne, bez prítomnosti ozbrojencov... svet spustil povyk napríklad aj na Rakúsko, keď sa do parlamentu dostala Slobodná strana Rakúska... ) ...pri Ukrajine však v tomto smere ničovaté nič, nieže žiadna výtka, čo i len oficiálna nesúhlasná zmienka o ukrajinských neofašistoch, ale práve naopak, dostali zelenú, podporu "demokratického" západu... ale predsa nejde len o ukrajinské "čudá" (ako si ich nazval... ), nechal si bez povšimnutia ostatné ešte závažnejšie veci... nebudem ich už opakovať...
Píšeš, že "Mali si veci vydiskutovať" a s kým? Pokiaľ viem na diskusiu sú potrební minimálne dvaja... všetky snahy "proruských" Ukrajincov sadnúť si za spoločný rokovací stôl boli od počiatku odignorované...
Súhlasí clear1,  ×


30.
označiť príspevok

rastos muž
   24. 4. 2015, 12:39 avatar
Na diskusiu dvaja boli. Kyjev a Krym. Aj v minulosti dokázali diskutovať, a krymčania si vydiskutovali celkom slušnú autonómiu (takú nemajú ani naši Maďari u nás). Mohli sa touto cestou dostať až k nezávislosti, podobne ako si toto právo mierovou cestou vydobyli Škóti. Tak sa to robí v civilizovaných krajinách:
sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


28.
označiť príspevok

J.Tull
   24. 4. 2015, 11:56 avatar
Slušný človek, ešte k „...tvrdia, že Krym bol voľakedy ich, tak majú naň nárok“
...iste nájde sa „zopár“ takých, ktorí prehlasujú tento nezmysel... srandistov bolo ako i je vždy dostatok... Ty si fakt myslíš, predpokladáš, že Rusi anektovali Krym preto, že uverili tejto srande... že to je ten pravý dôvod anexie?
...aby sme si rozumeli žiadna anexia, ktorá sa uskutočnila/je pod hlavňami zbraní (či už sa z nich strieľa, alebo nie) nie je „kóšer“... všeobecne, ani demokraciu, či už jej pretláčanie, alebo jej ochranu... riešiť problémy cestou zbraní, nie je s kostolným poriadkom...
Zopakujem „kritizovať bez kontextu udalostí je však nielen jednostranné, ale aj odsúdeniahodné a nebezpečné...“ Všeobecne, tiež som tu už „miliónkrát“ písal, pochopiť zlo, neznamená podporovať ho, ale práve naopak... je nebezpečné kritizovať zlo bez toho, aby sme poznali súvislosti, príčiny, videli kontext... vypočuli a ak sa dá i zohľadnili druhú stranu... pretože jednostranné odsúdenie môže viesť, ako i často vedie, k ešte väčšiemu zlu, než je to, ktoré chce odstrániť...
Dávam Ti do pozornosti myšlienky z uvedeného prejavu (odkaz v „1“) , ktoré ešte raz zopakujem:
„Putin chce riešiť celú krízu na Ukrajine vojenskou cestou. Nepochopil, že problémy ľudstva sa nedajú riešiť vojakmi ani puškami, ale práve naopak. Ani problémy Ruska sa takto nedajú riešiť.* Jedinou cestou je diplomacia.“
avšak
„Až doteraz sa nehľadal a nebol nájdený žiadny vzťah k Rusku. To sa teraz musí zásadne zmeniť. Bezpečnosť v Európe nie je možná bez Ruska ani proti nemu, ale len s Ruskom.“
Miesto toho dnes USA cvičí ukrajinských vojakov v bojových zónach...  
Súhlasí clear1,  ×


31.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   24. 4. 2015, 12:47 avatar
Nepletieš si anexiu s anorexiou,"vedátor"?
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 07:24,  Jarabaku,som si istý, že to platí aj o tebe....akurát musíš uveriť a prijať Ježiša do...
dnes, 00:43,  A v čom sme na tom horšie?
dnes, 00:42,  Dá sa to chápať aj pre materialistov, naturalistov. Idey sú, čo viem, zatiaľ dokázané len...
dnes, 00:38,  Ondrej začal: To je niečo čo človeka oddeľuje od zvierat....Ako to vidíte trebárs ateisti?...
dnes, 00:36,  Veď to v 51. tvrdím: Čítal som, že rastliny majú jednoduchý nervový systém.
dnes, 00:34,  Zamyslí sa nad sebou. Keby to ateista uznal za skutočné, automaticky by sa už stal teistom.
včera, 22:37,  Lemmy už viackrát som tu povedal, že ja konflikt ateistov a teistov neriešim , lebo je to v...
včera, 22:27,  kntsz keď s niečim nesúhlasíš a nemáš na to , aby si obhájil svoj názor , tak aspoň...
včera, 22:16,  kntsz keď neuznávaš právo na protinázor čo tu vlastne chceš diskutovať? Ostatne to je...
včera, 22:12,  Nevidím dôvod, prečo by som ti mal fajnovo v rukavičkách vypisovať, že píšeš koboliny....
včera, 21:59,  Názor dobrý, len ako ho zrealizovať sa nedozvedáme. Pripadá mi to ako trestne stíhať...
včera, 21:49,  No a to je to, čo som napísal v "30" - do niekoho duch vstúpil a do niekoho nie *21
včera, 21:46,  čo máš problém s chápaním písaného textu ? Vyjadruj sa koľko len chceš, ale nemáš...
včera, 20:05,  V úvode je: V podstate sa jedná o pretrvávajúci spor medzi ateistami a teistami. Takže...
včera, 11:45,  kntsz ty nepotrebuješ žiaden materiálny základ, tebe švihá len tak bez rozmyslu a na...
včera, 10:02,  13- Duch nepotrebuje rozum a už vôbec nie na to, aby ho používal. Duch je tvorca, nie...
včera, 09:55,  Už dávno by sme asi mali prebytkový rozpočet štátu, keby sme zaviedli daň z pohodlnosti....
19. 3. 2023,  Ale áno, máme ľudia s prasaťmi veľa spoločného. Akurát si namýšľaš, že máš ducha,...
19. 3. 2023,  Mám tomu rozumieť tak havrane, že keď ti šibe, tak ti vlastne nešibe, lebo to nemá...
19. 3. 2023,  To ty nemáš šancu ako redukovaný len na prírodné vedy, pochopiť Lemmy. Ja mám toho po...
neprehliadnite
vyhľadávanie
 
Elegantné šaty plnia u ženy rovnakú funkciu ako plot na záhrade. Musia ju chrániť, ale netieniť ju.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(122 814 bytes in 0,321 seconds)