Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Úcta k Márií nie je modloslužobníctvo

43
reakcií
1041
prečítaní
Tému 15. septembra 2016, 00:39 založil Klein.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Klein muž
   15. 9. 2016, 00:39 avatar
Musím sa priznať, že hoci som katolíkom od kolísky, nie vždy som zastával tento názor. Vlastne som väčšiu časť svojho života Máriinu rolu nechápal a ani sa o ňu príliš nezaujímal. No bola to chyba! Teraz, keď ma niekoľkí ľudia na tomto fóre obvinili, že sa Márii „klaniam“, nastal čas, aby som sa za ňu postavil. No nechcem to urobiť nepríjemným spôsobom, budem iba prezentovať fakty, ktoré podľa mňa také tvrdenia vyvracajú. Rozhodnutie je na vás.

1. Boh poslal na svet Spasiteľa skrze Máriu.
Toto uvádzam ako prvé, pretože si myslím, že je dosť ťažké znižovať Máriinu dôležitosť, keď uznávame, že dlho očakávaný Mesiáš prišiel na zem narodením sa zo ženy - a tou ženou bola Mária. Boh mal určite mnoho možností, ako by Ježiš bol mohol prísť na svet, tak prečo si zvolil Máriu? A ak bola Mária dôležitá pre Boha, nemala by znamenať niečo aj pre nás?

2. Ježiš vykonal svoj prvý zázrak na Máriinu žiadosť.
Aj toto pokladám za dobrý argument. Áno, jasné, „Ježiš Máriu nepotreboval na to, aby v Káne Galilejskej premenil vodu na víno. Ona tam jednoducho len bola“. Ale prečo ju potom Ján vymenúva ako prvú zo svadobných hostí? Na tretí deň bola v Káne Galilejskej svadba. Bola tam aj Ježišova matka. Na svadbu pozvali aj Ježiša a jeho učeníkov. (Jn 2, 1-2) Ak Mária nie je na poprednom mieste v tomto príbehu, prečo je na zozname pred Ježišom a pred apoštolmi? Evanjelista Ján nemal vo zvyku prinášať nepodstatné detaily. Mária je vymenovaná ako prvá, lebo Ján chce upriamiť pozornosť čitateľov na jej prítomnosť na svadbe. Ale čo potom to napomenutie? Viete, ten argument, že Ježiš Máriu „vypoklonkoval“, keď vyhlásil: „Čo mňa a teba do toho, žena? Ešte neprišla moja hodina.“ (Jn 2, 4) Ježiš bol pravoverný Žid a poslušne dodržiaval Desatoro. Prečo by verejne ponížil svoju matku prestúpením štvrtého prikázania? A po druhé, ak by to od neho naozaj bol „odpis“, prečo hneď potom urobil presne to, o čo ho matka prosila, a vykonal zázrak? Nebol by tým skôr myslel, že odmieta vyhovieť jej žiadosti? No keď sa jeho matka prihovárala za novomanželov, Pán sa rozhodol, že jeho čas už prišiel. Nemyslíte, že sa nám tým Ježiš snažil niečo povedať? Ako pravdepodobné je, že Ježiš čakal, až ho matka poprosí, aby nám ukázal silu modlitby príhovoru? Nie preto Ján Máriu menuje na prvom mieste spomedzi hostí?

3. Ježiš dal z kríža Máriu Jánovi.
Keď Ježiš uzrel matku a pri nej učeníka, ktorého miloval, povedal matke: „Žena, hľa, tvoj syn!“ Potom povedal učeníkovi: „Hľa, tvoja matka!“ A od tej hodiny si ju učeník vzal k sebe.(Jn 19, 26-27) Ak by Ježiš nebol myslel tie slová vážne, načo by ich bol vyslovil, keď visel na kríži, trpel a mal problém vôbec hovoriť? Žeby len tak, „aby reč nestála“? Iste mal na to dôvod. Cirkev odjakživa verí, že Ján pod krížom predstavoval každého člena Cirkvi a že od toho momentu sa Mária stala našou duchovnou Matkou. Písmo nám vraví, že Ján prijal tento Ježišov dar a vzal si ju k sebe.Nemali by sme to isté spraviť aj my?

4. Ježiš udelil svoje prvé milosti skrze Máriu.
Tento fakt sa často prehliada, keď sa umenšuje Máriina veľkosť, a pritom vychádza priamo z Písma! Keď Mária prijala Božiu ponuku, aby sa stala matkou Spasiteľa, ponáhľala sa navštíviť Alžbetu, svoju príbuznú. Len čo Alžbeta začula Máriin pozdrav, dieťa v jej lone sa zachvelo a Alžbetu naplnil Duch Svätý. (Lk 1, 41)Podľa tejto pasáže z Biblie ešte skôr, ako by sa bol Ježiš narodil, doručil Alžbete milosti ústami Márie. Prečo? Nepotvrdzuje to jej dôležitosť? Nebol by sa v tom prípade našiel iný spôsob, ako to spraviť? Ešte stále nie ste presvedčení? Tak pozrite, čo na to Alžbeta (tiež je to priamo v Písme): „Lebo len čo zaznel tvoj pozdrav v mojich ušiach, radosťou sa zachvelo dieťa v mojom lone.“ (Lk 1, 44) Myslím, že je dosť ťažké poprieť, že pri udelení týchto milostí Máriina prítomnosť a jej slová zohrali dôležitú úlohu. Pochádzali milosti od nej? Nie, samozrejme, že nie, pochádzali od Ježiša. Avšak On si vybral Máriu, ktorá sa podujala na cestu za Alžbetou, a tá ich dostala prostredníctvom Máriinho hlasu. Prečo? Lebo On chce, aby sme si uvedomili, aká je dôležitá!

5. Ježiš Kristus je jediným prostredníkom medzi Bohom a človekom.
Tak toto nedáva zmysel. Ako sa týmto môže obhájiť katolícky postoj? Práve preto sa my katolíci veľmi mýlime, nie je tak? Je mi ľúto, ak niekomu teraz prasknem bublinu, ale katolíci pevne veria, že jediným prostredníkom medzi Bohom a ľuďmi je Ježiš. Túto vieru jasne vyznáva Katechizmus Katolíckej cirkvi v článku 2634: Orodovanie je prosebná modlitba, ktorá nás zblízka pripodobňuje Ježišovej modlitbe. On je jediný orodovník u Otca za všetkých ľudí, najmä za hriešnikov... Opiera sa o nasledujúci úryvok z Písma: Lebo jeden je Boh a jeden prostredník medzi Bohom a ľuďmi – človek Kristus Ježiš, ktorý vydal seba samého ako výkupné za všetkých. (1 Tim 2, 5-6) Táto jedinečnosť Ježiša Krista však nevylučuje iných (vrátane Márie) ako „menších prostredníkov“, teda tých, čo sa prihovárajú. Aj sv. Pavol, autor spomínaných slov, si je zrejme vedomý tohto faktu, pretože niekoľkokrát povzbudzoval adresátov svojich listov, aby sa za seba navzájom modlili (Rim 1, 9; 1 Sol 5, 25; 1 Tim 2, 1).Katechizmus nazýva tento typ príhovoru „účasťou na Kristovom orodovaní“ (KKC 2635) a do praxe ho uvádzame vždy, keď sa jeden za druhého modlíme. Ak prosíme Máriu o orodovanie, nijako tým neumenšujeme Ježišovu úlohu byť prostredníkom medzi Bohom a človekom. Nie som naivný.

Nemyslím si, že vymenovaním týchto piatich faktov sa obránim proti tomu, aby ma ľudia označovali i naďalej za „uctievača Márie“. Viem, že budú fungovať iba vtedy, ak sa na ne pozeráme s otvorenou mysľou. Sväté písmo nehovorí o Márii veľa, ale to, čo v ňom o nej je, má váhu. Teológovia už dvetisíc rokov skúmajú miesta, kde sa v Biblii o nej píše, a budú to robiť aj naďalej. Štúdiom Písma sa o Máriinej úlohe môžeme veľa dozvedieť. Ak ma niekto teda chce kvôli Márii nazvať modloslužobníkom, nech si najprv pozrie týchto päť faktov. A ak aj potom bude na mňa ukazovať prstom, zrejme ich ignoruje, pretože ak ich prijme, možno otrasú jeho presvedčením.


2.
označiť príspevok

fajer
   15. 9. 2016, 08:23 avatar
klein, a čo má byť...ja že napíšeš niečo múdre a zase len kopíruješ sprostosti fanatikov...


3.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   15. 9. 2016, 08:47 avatar
Spoznať úlohu a význam Panny Márie je veľká milosť,ktorú Boh udeľuje, nie je daná každému. Ja osobne som tiež od narodenia katolíčkou. Cca na 13 rokov som opustila rkc, nadávala na ňu, ale vždy hľadala pravdu, študovala Bibliu - väčšinou starý zákon, ale popri tom som zblúdila na rôzna filozofie, feminizmus, veštenie, horoskopy a ďalšie veci, ak sa človek odkloní nikdy to neostane len pri jednom zle. Pred dvoma rokmi som mala varovný sen a následne od toho sa začali diať veľké veci. Cez Božiu milosť sa mi dostalo milosť spoznať moje hriechy, pocítila som obrovskú ľútosť, potom som počúvala kázne exorcistov cez youtube tie mi zase otvorili oči (lebo som verila horoskopom, veštcom), potom zase cez youtube som si klikla na posolstva Panny Marie z Medjugoria (nikdy som Pannu Mariu si nevsimala, neuznavala, nikto v nasej rodine nebol mariansky, ja co si pomatam akurat babicka chapala tajomstvo spolocenstvo svatych a uctievala sv. Jozefa) som vdaka posolstvam zase viac pochopila svoje hriechy a viac menej cca 1 rok som sa modlila a sem tam hanblivo zacala chodit do kostola. Prisiel cas na generalnu spoved (od detstva, od zatajenych hriechov az po 40 rok mojho zivota) a potom zacal zivot v milosti posvacujucej - sv.spoved mesacne, sv.prijmanie v nedelu a to v kazdu aj ine dni, ked som isla do kostola a sama dosvedcujem Eucharisticke zazraky resp., ze hostia nie je len oplatka,ale Pan Jezis v nej posobi, lieci dusu a dava silu zdolovat tazkosti a krize. Nasledne studium zivotopisy svatych a hlavne teoreticke a prakticke spoznavanie najvacsieho zazraku na svete - sv. omse, sv. spovede a sv. prijmania. Este kym som sa nespovedala a hanblivo, nesmelo a so strachom chodila na omse - logicky, ved 13 rokov som nenavidela cirkev a kydala na knazov, ale uz som sa zacala modlit a citila Boziu milost a odpustenie. Nastupila som prax modlenia ruzenca - bol to obrovsky problem, kopec prekazok, stale niekto vtedy prisiel alebo vyrusoval alebo moje myslienky ulietavali alebo som zacala zaspavat, zivat... Len som zacala modlit a v rodine ustali problemy, kde boli zvady, zrazu po tomto prisla komunikacia, porozumenie a pokoj, ktory prevysoval akykolvek poznany pokoj a radost. Len od Boha pochadza pokoj a radost.
Súhlasí Astax1


4.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   15. 9. 2016, 08:56 avatar
Uz samotna viera je nezasluzeny dar. Spoznat iste tajomstva viery je zase vysledkom toho, ze Boh sa zmiluvava nad tym kto uprimne hladata pravdu a podstatu zivota. Kto to urobi uprimne a zo srdca toho Boh nenecha cely zivot tapat. Ja som cakala do 40 roku veku.


7.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   15. 9. 2016, 09:12 avatar
A co nikdy nezabudnem Panne Marie (resp. Boh, lebo on ju posiela ku komu sam chce), to ze len cez nu som pochopila a uznala Pana Jezisa ako praveho Boha. Totiz ja som verila v Boha, ale uznavala som len Boha Otca. Nikdy som pocas zivota neuznavala a nechapala vyznam mena aj realnej osoby, praveho Boha a praveho cloveka a to Pana Jezisa Krista. A to si teraz uvedomujem, keby som nevyznala a nebolo mi dane pochopit, ze ozaj niet ineho mena a inej spasy ako je meno Pana Jezisa Krista bola by stratena a zatratena.A preco to Boh urobil prave mne a prave cez Pannu Mariu je velke tajomstvo. Dalsim velkym plusom Panny Marie je a to zazila, hoci som 13r. bola od cirkvi a proti cirkvi v case, ked som z milosti Bozej spoznala pobludenie, hriech a s doverou sa nu obratila orodovanie u Syna Pana Jezisa, ze ona pomoze resp. vyoroduje milost a pomoc u Boha aj u hriesnika a nikdy nebolo pocut, ze bol volakto opusteny alebo nevyslysany, ked prosil Jezisovu Matku.


8.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 9. 2016, 09:14 avatar
LP1: A co nikdy nezabudnem Panne Marie (resp. Boh, lebo on ju posiela ku komu sam chce),

Boh ju zbavil svojprávnosti? Ona sama by sa nevedela rozhodnúť, ku komu pôjde?


9.
označiť príspevok

sta2rky muž
   15. 9. 2016, 09:19 avatar
7. Cirkevná hierarchia si uvedomila, že jednoduchému veriacemu nič nehovorí abstraktný boh, preto vymyslela jeho ľudskú podobu aj cez rôznych svätých. Reálne sa na túto udicu chytila aj lea. Majú to báječne premyslené tí podvodníci.
Súhlasí fajer


11.
označiť príspevok

Ludwig muž
   15. 9. 2016, 09:24

Príspevok bol vymazaný administrátorom.10.
označiť príspevok

Ludwig muž
   15. 9. 2016, 09:21

Príspevok bol vymazaný administrátorom.5.
označiť príspevok

Ludwig muž
   15. 9. 2016, 08:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.12.
označiť príspevok

Astax1 muž
   15. 9. 2016, 10:36 avatar
"V Cézarei žil istý muž menom Kornélius, stotník kohorty, zvanej Italská. Bol nábožný a bohabojný s celým svojím domom. Dával veľa almužien ľudu a ustavične sa modlil k Bohu. Raz okolo tretej hodiny popoludní videl jasne vo videní Božieho anjela, ako prichádza k nemu a oslovuje ho: "Kornélius!" Ale on na neho hľadel a preľaknutý povedal: "Čo je, Pane?" Odpovedal mu: "Tvoje modlitby a tvoje almužny vystúpili pred Božiu tvár a on si na ne spomenul."

"Petra teda strážili vo väzení. Ale cirkev sa bez prestania modlila k Bohu za neho."
"V nádeji sa radujte, v súžení buďte trpezliví, v modlitbe vytrvalí."
"Ustavične sa radujte. Neprestajne sa modlite."

Hovorím ti Ludwig ľudsky rozmýšľaš a si vzdialený pravde.
Tak ako tu niekto písal, že nemáme nikoho volať Otcom lebo iba jedného máme Otca na nebesiach. A Pavol píše: "Veď keby ste mali hoci desaťtisíc vychovávateľov v Kristovi, otcov nemáte mnoho, lebo ja som vás splodil v Ježišovi Kristovi skrze evanjelium" Porušil Pavol priamy príkaz Krista, že nikoho nemáme volať Otcom iba nebeského Otca?

A takto vy rozmýšľate, ľudsky, ako potom môžete poznať pravdu?
Súhlasí lea_pragmaticka1


14.
označiť príspevok

tomii muž
   15. 9. 2016, 11:10 avatar
Biblia sa vykladá sama sebou – najlepší komentár k niečomu v Biblii nájdeme jedine v Biblii. Ježiš a apoštoli tiež vykladali podľa Biblie. Napr. Mt 19,3-6; Gal 3,16

Biblia si nikde neprotirečí. Výklad Biblie nesmie byť v rozpore s inými miestami Biblie. Napríklad Večera Pánova, spása, odpustenie hriechov, odčinenie hriechov…

Učenie o niečom konkrétnom sa nesmie odvodzovať z jednej vety, alebo z jedného verša, ale z celku Biblie.

Papez nie je ziadny nasledovnik Petrov ani zástupca Krista na zemi.

(Mt 23:9)
Ani Otcom nevolajte nikoho na zemi, lebo len jeden je váš Otec, ten nebeský.
Tu je jasne ze Otcom s velkym O.

"Veď keby ste mali hoci desaťtisíc vychovávateľov v Kristovi, otcov nemáte mnoho, lebo ja som vás splodil v Ježišovi Kristovi skrze evanjelium"

otcov s malym o. treba si vsimat detajly Astax

vášmu pápežovi dávate Otec s velkym O (duchovne)
zatial co Peter pise otcov s malym o


17.
označiť príspevok

tomii muž
   15. 9. 2016, 11:22 avatar
otcov nemáte mnoho, lebo ja som vás splodil v Ježišovi Kristovi skrze evanjelium. tu je porovnavanie s otcom co splodil daneho cloveka s malym o otec. to je ako prirovnanie, biologicky otec splodil cloveka, to je otec s malym o a Peter splodil vas skrze Ježíša Krista skrze evanjelium, to znamena, ze je akoby otec s malym o cize ludia uverili evanjeliu a boli znovuzrodeny. to je ked sa narodi clovek z hora a je biblicky pokrsteny DS.
musite sa narodiť z hora, aby ste mohli vojsť do božieho kraľovstva

Veď keby ste mali hoci desaťtisíc vychovávateľov v Kristovi, otcov nemáte mnoho, lebo ja som vás splodil v Ježišovi Kristovi skrze evanjelium"

Astax uz to chapes?


18.
označiť príspevok

Astax1 muž
   15. 9. 2016, 11:36 avatar
"Ani otcom nevolajte nikoho na zemi, lebo len jeden je váš Otec, ten v nebesiach." v ekumenickom preklade.
Nepíše sa "Ani Otcom nevolajte nikoho" ale "ani otcom". Tie tvoje óčka tam nesedia. Ak by sme to brali do slova museli by sme priznať, že nikoho nemáme volať otcom, tak ako to robia SJ. Pretože, ako to tu niekto písal veľké a malé písmená sa nerozlišovali. Sám Pavol píše: pozrite sa akými veľkými písmenami to píšem.

A nepíše to Peter ale Pavol.
"otcov nemáte mnoho" To jednoznačne poukazuje na otcov viery.
Súhlasí lea_pragmaticka1


19.
označiť príspevok

tomii muž
   15. 9. 2016, 11:37 avatar
v ekumenickom preklade ))))


20.
označiť príspevok

tomii muž
   15. 9. 2016, 11:38 avatar
ale nie Otcov ako si vasich papezov beriete


22.
označiť príspevok

tomii muž
   15. 9. 2016, 11:46 avatar
9 Ani Otcom nevolajte nikoho na zemi, lebo len jeden je váš Otec, ten nebeský. (Katolícky preklad)


23.
označiť príspevok

tomii muž
   15. 9. 2016, 11:47 avatar
vy si vyberate to co vam pasuje. nie je to v katolickom? tak dam z ekumenickeho ))


27.
označiť príspevok

Astax1 muž
   15. 9. 2016, 12:11 avatar
Povedal som ti, že nejde o to. Všetky Pavlove listy sú písané veľkými písmenami. On nerozlišoval veľké a malé. Sám Pavol píše: pozrite sa akými veľkými písmenami to píšem.

Pripúšťam aj ja, že Otcom nevolajte nikoho. Pravda nikoho nevoláme Otcom, lebo iba jeden je váš Otec. "otcov nemáte mnoho" To jednoznačne poukazuje na otcov viery.

Katolícky pohľad je však jednoznačný: nevytrhávame z Biblie len jednu časť, ale Bibliu čítame komplexne a zo všetkých uhlov pohľadu (historického, štýlového, prorockého, adresného...) Kto by chcel mať istotu o tom, že sv. Pavol tituluje vodcov (kňazov a biskupov) za otcov, nech si pozrie verš v liste Ef 3,14-15:
"14 Preto zohýnam kolená pred Otcom, 15 od ktorého má meno každé otcovstvo na nebi i na zemi:"
Tu je jasný dôkaz, že od Otca na nebesiach (Boha) dostávajú meno (titul) "otec" aj kňazi - teda tí, ktorí slúžia Bohu a ľudu. Kto by to nechcel priznať, nepriznáva sv. Písmo. Nie je teda zakázané používať slovo "otec" ani pre fyzických otcov ani pre duchovných otcov, ak sa prizná, že zdrojom všetkého otcovstva je nebeský Otec.
Teda slovo otec máme používať v zmysle ZDROJA: t.j. titulovať tak toho, od koho sa môžeme učiť niečo dobré, čo nás bude privádzať k Bohu. Ježiš zakazuje nazývať otcami farizejov, lebo tí, od Boha - svojími činmi - odrádzali.

Veď sv. Pavol aj nazval Timoteja a Títa za svojich synov. Duchovných, samozrejme, nie biologických:
1 Tim kapitola 1:2 Timotejovi, pravému synovi vo viere: Milosť, milosrdenstvo a pokoj od Boha Otca i od Krista Ježiša, nášho Pána. 18 Toto prikázanie ti zverujem, syn môj Timotej, podľa predošlých proroctiev o tebe, aby si nimi posilnený bojoval
Tit kap. 1:4 - Títovi, pravému synovi podľa spoločnej viery: Milosť a pokoj od Boha Otca i od Krista Ježiša, nášho Spasiteľa.

Teda, keď Písmo dovoľuje našim duchovným vodcom nazývať nás synmi, môžeme aj my, v duchovnom zmysle, nazývať našich duchovných vodcov otcami. Ale so zreteľom, že aj oni dostali otcovstvo od nášho nebeského Otca, ktorý je jediný.
Súhlasí lea_pragmaticka1


29.
označiť príspevok

tomii muž
   15. 9. 2016, 12:12 avatar
katolicky pohlad ))))))))))))))))
vy odporujete vsetkemu co v biblii je vas pohlad je smiesny


34.
označiť príspevok

Astax1 muž
   15. 9. 2016, 12:30 avatar
Ešte musím zareagovať toto mi nedá.
"Otcom nevolat nikoho na zemi (duchovne)" asi nevieš čítať. "Preto zohýnam kolená pred Otcom, 15 od ktorého má meno každé otcovstvo na nebi i na zemi"

Myslieť si, že Boh je obmedzený na používanie resp. nepoužívanie nejakého slova je dosť ľudské. Ty tomii si ľudský a preto by som mohol s tebou diskutovať aj týždeň ale ten čo je nižšie nikdy nepochopí toho čo je vyššie. Vyšší sa môže znížiť na nižšieho ale nie na opak.

Ostaň vo svojich ľudských bludoch, ak si o nich presvedčený ale skúmaj a hľadaj pravdu, lebo ju nepoznáš.
Súhlasí lea_pragmaticka1


36.
označiť príspevok

tomii muž
   15. 9. 2016, 12:38 avatar
ja ostavam v písme svatom ty ostan vo vasich naukach dobre?
vasa nauka odporuje v 100kach veciam z pisma len idiot to nevidi .
ty si vyssie? kto sa povysuje bude ponizeny a kto sa ponizuje bude poviseny.
vy povysujete tu vasu nauku nad pismo mazete Bozie prikazania, nedrzite sa pisma, odporujete písmu. vy farizei


30.
označiť príspevok

tomii muž
   15. 9. 2016, 12:17 avatar
astax spytam sa ta takto cital si niekedy celu bibliu?


28.
označiť príspevok

fajer
   15. 9. 2016, 12:12 avatar
tomii, teba doniesol bocian, ty otca nemáš, ....ako Ježiša...


31.
označiť príspevok

tomii muž
   15. 9. 2016, 12:18 avatar
Otcom nevolat nikoho na zemi (duchovne)
otcom svojho otca mozes volat otec )nie duchovne)


15.
označiť príspevok

Ludwig muž
   15. 9. 2016, 11:11

Príspevok bol vymazaný administrátorom.13.
označiť príspevok

Astax1 muž
   15. 9. 2016, 11:02 avatar
Môžem povedať, že ja som bol vychovávaný od malička na Mariánskej úcte. Ale vždy príde čas, kedy sa človek musí rozhodnúť sám. Buď prijmem a osvojím si dedičstvo, ku ktorému ma viedli moji rodičia alebo ho zanechám. Tak je to aj s vierou. Viera buď rastie alebo upadá. A preto sa musí každý človek jednotlivo rozhodnúť či bude živiť svoju vieru alebo nie.

Samozrejme, že prichádzajú aj útoky od zlého. Či je Máriina úcta správna, biblická, či Márii neprikladám väčší význam aký jej zasluhuje atď. Boh takéto pochybnosti "krízy viery" dopúšťa, aby sa človek utvrdzoval v pravosti viery. Lebo, ak prichádza pochybnosť človek sa jej buď poddá alebo proti nej bojuje a keď prejde pochybnosťou víťazne s Božou pomocou, tak sa jeho viera stáva silnejšou. Podobne to je aj s krížom.

Preto som osobne presvedčený o nevyhnuteľnosti Panny Márie pre spásu človeka a zvlášť v tejto dobe, ktorá je najhoršia pre spásu človeka od stvorenia sveta. Snažím sa žiť podľa spirituality Mariánskeho kňazského hnutia. A môžem byť svedkom pomoci Panny Márie, všetkým tým, ktorí sa k nej utiekajú. Lebo som osobne nespočetne krát zacítil pomoc našej Nebeskej Matky, keď som ju prosil o pomoc. A keď je so mnou Mária, tak je so mnou aj Kristus, ako hovorí sv.L.M.Grignion "Skôr oddelíme svetlo od Slnka ako Máriu od Ježiša".

Aj o mne platí, ako to povedal o sebe kardinál Wyszynsky – Všetko som postavil na Márii. S ňou, alebo bez nej, to rozhoduje o všetkom
Súhlasí lea_pragmaticka1


16.
označiť príspevok

Ludwig muž
   15. 9. 2016, 11:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.21.
označiť príspevok

Astax1 muž
   15. 9. 2016, 11:44 avatar
"Všetko tu už bolo napísané a všetko ste odignorovali..."
Neviem, kedy si prišiel na toto fórum ale toto sa to už riešilo mnoho krát. Odignoroval som? Nie. Len sa mi to nechce znovu písať.

"A v nikom inom niet spásy, lebo niet pod nebom iného mena, daného ľuďom, v ktorom by sme mali byť spasení." Každý s tým súhlasí, lebo iba v Kristovi je spása.

"Preto som osobne presvedčený o nevyhnuteľnosti Panny Márie pre spásu človeka..." Ak by som chcel hlbšie rozoberať Mariológiu, tak by som ti napísal, že každá milosť, ktorú dáva Kristus ide rukami Márie. Ak ty teda nepoznáš Matku nepoznáš Krista. Tak ako, ak neprijmaš Krista ako Boha, nectíš si ani Otca. Preto ten kto nebude poznať Máriu nebude poznať ani jej Syna. Vo všetkom je poriadok.

Myslíš si, že poznáš Krista? Litera len sama o sebe nestačí. Preto Mária privádza všetky svoje deti ku svojmu Synovi, aby v ňom mali spásu.

"Že sa ja vždy nechám uniesť a začínam tieto rozhovory" Veru to platí aj o mne. To čo som písal, som písal hlavne pre Kleina a pre Leu.
Súhlasí lea_pragmaticka1


24.
označiť príspevok

tomii muž
   15. 9. 2016, 11:51 avatar
"Myslíš si, že poznáš Krista? Litera len sama o sebe nestačí. Preto Mária privádza všetky svoje deti ku svojmu Synovi, aby v ňom mali spásu."

ukáž mi v písme kde sa to píše!!! ty farizej

1Tim 2,5 Lebo jeden je Boh a jeden prostredník medzi Bohom a ľuďmi - človek Kristus Ježiš,


25.
označiť príspevok

tomii muž
   15. 9. 2016, 11:53 avatar
nikde sa nepise v pisme ze maria je este prostrednica medzi kriistom a ludmi.
v pisme to nenajdes len vo vasich naukach


32.
označiť príspevok

Astax1 muž
   15. 9. 2016, 12:21 avatar
"1Tim 2,5 Lebo jeden je Boh a jeden prostredník medzi Bohom a ľuďmi " To jednoznačne platí. To som nepoprel.
Ak teda máme v Kristovi spásu, a ak je len Kristus náš prostredník medzi Bohom a ľuďmi, tak najskôr musíme prísť ku Kristovi. Kto ti zaručuje, že si s Kristom len litera?

"ty farizej" Odsudzuješ všetkých farizejov? A čo tak farizej Nikodém, Jozef z Arimatie, Gamaliel?
Ja teba nazvem Judášom, lebo, tak ako Judáš aj ty si zradil Krista. Zradil si jeho mystické telo, ktorým je Cirkev.

A ako som povedal je mi škoda času sa s tebou naťahovať. Už ti nebudem odpovedať.
Súhlasí lea_pragmaticka1


37.
označiť príspevok

tomii muž
   15. 9. 2016, 12:39 avatar
ukaz mi v písme kde je maria prostrednica medzi ludmi a Kristom!
vy ste Jezisa odsunuli na druhu kolaj ved mate mariu vy modlary


38.
označiť príspevok

tomii muž
   15. 9. 2016, 12:42 avatar
vasi papezi zradili Krista v Assisi!!
vy ste zradili krista lebo neidete podla jeho ucenia ale idete formou bájok!
vy nadnášate mariu nad Jezisa!

katolicka cirkev nie je cirkev Jezisa Krista ale antikrista.

ja nepotrebujem byt clenom nejakej pozemskej cirkvy ty farizei som clenom Kristovej cirkvi udom jeho tela.
vasa cirkev bude pykat za vsetky tie nepravosti, klamstva, vymyslacky... zjavenie 17,18 kapitola.


39.
označiť príspevok

tomii muž
   15. 9. 2016, 12:43 avatar
ked si si vsimol Pavol nazval rím babylonom. je to o vas


26.
označiť príspevok

Ludwig muž
   15. 9. 2016, 11:59

Príspevok bol vymazaný administrátorom.33.
označiť príspevok

Astax1 muž
   15. 9. 2016, 12:24 avatar
"Ani si to neuvedomuješ."
Čiže aj teba môžem zaradiť k "telepatom" tomii-mu a fotoonovi.
Napísal si: "Že sa ja vždy nechám uniesť a začínam tieto rozhovory" A znova si odpísal. Vyhnime sa radšej tomu a pre tento krát už na seba nereagujme.
Súhlasí Ludwig


40.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   15. 9. 2016, 12:49 avatar
Kedysi ak sa pamatas Astax som studovala aj Koran, viem, ze si ma na to upozornoval. Ja osobne vydavam svedectvo - ze jedine v katolickej cirkvi je ucenie prave a vsetko do vsetkeho zapada. Dalej o tom, ze základom je sv. omsa, sv.spoved a sv. prijmanie aj Biblia, ale so spravnym vykladom, ktory dava jednotne a spravne katolicka cirkev. A po dalsie, ze sa mi Bozim riadenim dostala kniha od sv. Mariu Ludovita Grigniona s nazvom "O pravej ucte k Panne Marii". Citala som haldy knih, ale tato kniha mi zmenila zivot a sukromne zasvatenie sa Panne Marii podla Grigniona bola najlepsia volba v mojom zivote - oplatilo sa trapit, hladat a cakat. Precitala som mnoho knihy, ale pri tejto som nevahala a nelutujem. Viem aky je zivot bez Boha a bez cirkvi a v tapani svetskych mudrosti ale aj nepravych odklonenych nabozenstvach ba aj priamo prax vestenia, horoskopov a viem aky je zivot v pravej Kristovej cirkvi - viem, ze pri sv. omsi sa deje najdolezitejsie a najvacsie pre spasu cloveka. Ja osobne som dost aj v kontakte s reholnikmi a reholnicami - a to je velka radost, davaju mi vela, mam ich velmi velmi rada aj spolu so vsetkymi knazmi a papezom. Uz nikdy nie som sama, mam aktivnu pomoc od Boha a od svatych, hlavne od Panny Marii, ktora mi viditelne pomaha aj v duchovnej oblasti aj normalnych ludskych potrebach a materialnych zalezitostiach, ale hlavne v medziludskych. Nie som logicky vynata z hriechu, ani z problemov, krizov - ale je to o inom, preto aj tazkosti treba prijmat z ruky Pana a vediet to obetovat a je to velky dar, hoci pre nas ludi nepochopitelny a clovek sa tomu brani a uteka pred tym.
Súhlasí Astax1


41.
označiť príspevok

Astax1 muž
   15. 9. 2016, 13:01 avatar
Najväčší zázrak nie je uzdravenie tela ale uzdravenie ducha. To znamená obrátenie sa a prijatie pravdy. A za tento dar treba vždy ďakovať. Preto ťa spomeniem dnes v modlitbách pred Najsvätejšou oltárnou sviatosťou a poďakujem aj ja za teba, že Pán ti dal tú milosť.
Súhlasí lea_pragmaticka1


42.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   15. 9. 2016, 13:04 avatar
Dakujem. Tiez budem na teba mysliet pri modlitbe a dnes vecer po sv. prijmani.


6.
označiť príspevok

sta2rky muž
   15. 9. 2016, 09:08 avatar
Prečo je nerozumné byť nábožensky veriacim človekom.

Každý zdravý človek je sugestibilný, to znamená, že je schopný nekriticky prijímať informácie ako pravdivé, ak ich dostáva od osoby, ktorú považuje za autoritu a podľa nich sa správať, či konať. Tou autoritou môže byť aj kniha či náboženské učenie..
Je teda prirodzené, že sme ochotní prijať ako pravdivú informáciu o kauzalite – príčinnosti vecí a z nej vydedukovať, že vesmír a všetko v ňom má nejakú počiatočnú príčinu. Tak vznikla hypotéza, domnienka, že tou príčinou by mohol byť akýsi boh. Takéto myslenie a konanie nepredstavuje nič nové. V podstate je podobné mysleniu našich predkov ktorí si nevedeli vysvetliť pôvod vetra, dažďa, východu a západu slnka a iných, dnes už známych príčin ich vzniku a tak prisúdili ich príčinu bohom slnka, vetra, lásky atď..
Ak by tento názor ostal len v polohe názoru, nič by sa nedialo, ale určití jedinci, v našom prostredí: Abrahám, Mojžiš, Kristus, Mohamed, atď., sa chopili príležitosti a začali vymýšľať: kto je boh, aké má vlastnosti, čo si želá, čo treba konať, ako nás bude trestať, ako odmeňovať? A súčasne sa títo chytráci, účelovo, pasovali za vodcov, prorokov, synov božích, mesiášov a pod.. V súčasnosti túto funkciu prevzali na seba jednotlivé cirkvi a ich predstavitelia, cirkevná hierarchia a rôzne náboženské sekty. Vypracovali náboženské učenia, dogmy, rôzne magické obrady, pričom nik na svete nemôže mať relevantný kontakt s akousi hypotetickou postavou – bohom, bohmi a teda všetky náboženstvá predstavujú nehorázny podvod a klamstvo a so súhlasom a za výdatnej podpory štátnej moci je im umožnené pôsobiť v spoločnosti.

Aj napriek týmto skutočnostiam získavajú jednotlivé náboženstvá svojich stúpencov, cirkvi dostatok veriacich, značný vplyv na spoločnosť, získavajú majetky a moc prostredníctvom psychických manipulácií cez vyvolávanie strachu z posmrtnej neistoty, iluzórnych odmien a trestov, zasahovaniu nadprirodzených síl do života veriacich a tak vytvárajú v ich vedomí neracionálne postoje k životu a svetu. A to je pre mňa hrozná a nepochopiteľná skutočnosť v 21. stor., keď ľudstvo má k dispozícii kvantum informácií o sebe a okolitej prírode, ktoré nepotvrdzujú náboženské predstavy a dogmy.
Ak si toto všetko rozumný človek uvedomí, nemôže byť nábožensky veriacim človekom.


44.
označiť príspevok

Wolfe muž
   16. 9. 2016, 09:55 avatar
Takze si nekriticky v prijimani ateizmu  


35.
označiť príspevok

anonymný_koník muž
   15. 9. 2016, 12:37 avatar
Ž 31,7 hovorí: Nenávidím tých, čo uctievajú márne modly. Ja dúfam len v Hospodina.

Slovíčko "len," hoc sa zdá maličkým, hraje v tomto verši veľkú rolu. LEN v Hospodina.
Súhlasí Wolfe


43.
označiť príspevok

elemír muž
   15. 9. 2016, 23:16 avatar
Pripomína mi to prepínač čo prepína len na on a na in. A dostaneme len on Lenon a len in Lenin. Teda týmto prepínačom sa dá prepnúť na lenona alebo do lenina.
Vymyslel som novú elektronickú súčiastku.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 14:46,  AKO? MAT!!! Peter Zajac – Vanka, predseda Spolku národohospodárov Slovenska Publikované...
dnes, 14:45,  S podivom zasa moslimovia vraždili kresťanov....
dnes, 14:33,  Zmenky Ernesta Valka Jana Teleki 14 februára, 2020 V roku 2010, mnohí príslušníci SIS,...
dnes, 14:19,  Trh márností v predvolebnom slovenskom parlamente? Peter Zajac-Vanka; klubnarodohospodarov,...
dnes, 14:16,  To nie je skepticizmus. To je realita. *21
dnes, 14:03,  včera sme počuli líšku brechať, hladná bola alebo mala depresie, krutá tohtoročná zima...
dnes, 13:59,  nemajú kamery na každom mieste vo vesmíre, čiže pravda je všetko Mirror Mirror - Soundtrack
dnes, 13:42,  Za socializmu som počul jeden vtip: Na maratóne dobehli iba dvaja borci Američan a Rus....
dnes, 13:40,  začina ťa pohlcovať skepticizmus a nie len v politických, ale aj naboženských...
dnes, 13:22,  Do piče. *21 Keď sa niečo vo svete stane, západné média očierňujú zlé Rusko, ruské...
dnes, 13:18,  ja mám v piči Americkú aj Ruskú politiku. Ja nie som v anále ani jednému z nich. Ty však...
dnes, 13:16,  Drístaš ako vždy *21
dnes, 12:52,  Edo ty elfí trol len manipuluješ, klameš.
dnes, 12:51,  Ty sám obhajuješ totalitné praktiky a prenasledovanie ľudí za názor, ale stále pokrytecky...
dnes, 12:49,  Amíci sú veľmi spokojní s trolmi, ktorí dezinformujú. Hybridná vojna amíkov proti Rusku...
dnes, 12:35,  The Fray - How to Save a Life (New Video Version)
dnes, 12:28,  Rusi budu s tebou velmi spokojní ty naš osmijanko....To je presne cielom dezinformacii, aby...
dnes, 12:10,  Aký príspevok týkajúci sa Ruska a USA či zapadom bol na TA3 manipulatívny klamstvo a...
dnes, 12:09,  Marek Svatoš po prvom tréningu v belasom
dnes, 12:05,  Jediní čo tu chcu nieco zakazovať su mesiačkari....Liberalni luia su za slobodu....liberalnym...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Na peknú ženu je príjemné pozerať sa. S rozumnou je príjemné žiť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(152 333 bytes in 0,453 seconds)