Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Tupé stádo má nového baču..

50
reakcií
1513
prečítaní
Tému 14. marca 2013, 07:16 založil nabzlo.

podobné témy:1.
označiť príspevok

nabzlo muž
   14. 3. 2013, 07:16 avatar
Komu ho treba a načo ?????????
Súhlasí He-Man


5.
označiť príspevok

repress žena
   14. 3. 2013, 10:40 avatar
..a prekáža Ti nejako?...........
Súhlasí vladobronx


12.
označiť príspevok

veriaci muž
   14. 3. 2013, 14:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.15.
označiť príspevok

veriaci muž
   14. 3. 2013, 15:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.16.
označiť príspevok

veriaci muž
   14. 3. 2013, 15:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.17.
označiť príspevok

Ranexill muž
   14. 3. 2013, 15:55 avatar
Veriaci, teraz si ma sokoval.. V Janovi je opis neviestky prave o Ríme a jeho pápezoch...takze mozno ti dal nieco vediet, az sa cudujem.


18.
označiť príspevok

veriaci muž
   14. 3. 2013, 16:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.19.
označiť príspevok

veriaci muž
   14. 3. 2013, 16:14

Príspevok bol vymazaný administrátorom.20.
označiť príspevok

Ranexill muž
   14. 3. 2013, 16:31 avatar
Vidis, cesty bozie su fakt cudne. raz som cital v biblii udiv jedneho , myslim ze kazatela nad podivuhodnymi cestami Hospodina.
Je faktom, ze clovek bez intimnej blizkosti Hospodinovej nema sancu chapat veci, ktore sa deju.
Jezis zbvany Kristus, inde *Emanuel je pre mna natolko citliva tema, ze sa nedokazem o nej bavit s nikym. Ani s tebou nie.
Zlo ma vazne velku silu, ale to asi vies. Ak chces vstupit v boj a posuvanie hranic, tak sa musis obnazit a to ti vezme z tvare usmev, dokonca obcas aj zabudnes skade si vypadol- natolko je zlo mocne. Takze to ta caka, ak si nezvolis len cestu hovenia v jeho priazni tam hore.
A este cosi, uz nikdy neskusaj po mne kliat, ani v mene písma nie. Lebo blizsia kosela jak kabat...ublizis si.
( toto sa tyka aj mna, lebo cesty su vrtkave, takze laskave mi to pripomen, ked sa zas stratim na chvilu)
Súhlasí veriaci


22.
označiť príspevok

veriaci muž
   14. 3. 2013, 17:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.23.
označiť príspevok

Ranexill muž
   14. 3. 2013, 17:20 avatar
Moja cesta je odporna srdcu veriaceho nezasveteneho cloveka v to comu som sa odhodlal. Ani sa necudujem. Ale pravdu sa dozvies, myslim ze sa stretneme, ekd skoncia nase cesty tymto svetom. Potom to pochopis.


2.
označiť príspevok

havran
   14. 3. 2013, 07:38 avatar
Barani pobehovali po Vatikáne - modlili sa a vymodlili si biely dym. Faktom je , že je to pápež z "tretieho" sveta , čo veľa naznačuje , zároveň je pôvodom Talian , čo uspokojuje aj chradnúcu Európu. Fero Bergolio - "Frančesko" je zauímava osobnosť a pravdepodobne sa bude vyznačovať charizmou , čo naznačuje , že jeho voľba má dodať RKC nový dych a podchytiť veriacich bývalého tretieho sveta. To však zároveň veľa vysvetľuje o stave religionizmu v Európe. Toto riešenie vyhovuje aj mimoeurópskym entitám.
Súhlasí mamaleone


3.
označiť príspevok

havran
   14. 3. 2013, 07:39 avatar
Pýtaš a komu ho treba? To síce neviem , ale zaručene viem , komu ho netreba 
Súhlasí mamaleone


6.
označiť príspevok

-oby- muž
   14. 3. 2013, 12:08 avatar
... je veľa "vecí", o ktorých si myslíme že nám už k ničomu nebudú, odložíme ich niekam , vyhodíme a čas beží, až zrazu nastane situácia na ktorú sme nikdy nemysleli, ktorú sme ani vo sne nečakali a nastane veľké hľadanie. Šťastie majú tí, ktorí majú tie svoje kútiky, kde momentálne nepotrebné, teda aj nechcené odkladajú a v nich ich napokon aj nájdu.
Súhlasí vladobronx, repress


7.
označiť príspevok

vladobronx muž
   14. 3. 2013, 12:14 avatar
Pekne si to napisal.
Súhlasí repress


4.
označiť príspevok

elemír muž
   14. 3. 2013, 08:23 avatar
Nablzlo, až taký nešťastný ??? To hádam nie . Veď nakoniec ani tak nezáleží, aký a kto je pápež, tak ako nezáleží aký akto bol Ježiš Kristus, záleží iba na tom, či patríš Kristovi, alebo tomu druhému. Je duálny svet bez dvojky, to by bola tretia možnosť, takže nie je na výber a je ponúknuta iba jedna šanca na jeden život. Zbudni na počítačové hry s piatimi životami a skús konečne hľadať boha v sebe a nehľadaj dôkazy o nesmrteľnosti chrústov, lebo čo ak prídeš na to, že chrústi žijú tri roky v zemi na to, aby potom prežili iba tri týždne nádherných letných dní našej zemeguľe. No a my veríme presný opak, že toho na druhej strane bude viac a lepšie, ako tu.


8.
označiť príspevok

nabzlo muž
   14. 3. 2013, 13:38 avatar
vzhľadom k tomu,že neexistuje ani nepatrný dôkaz o druhom svete,je hlúposť sa na to pripravovať,aj ked je,to neznamená že tam bude lepšie,to sú len také keci a báchorky ktorím radi veríte,silne pochybujem,že im veria biskupi,alebo kardináli,ty si urobili raj už teraz,na nejaký vyfantazirovany svet určite neveria,....
Súhlasí mamaleone


9.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   14. 3. 2013, 13:40 avatar
Mne sa môj nový "bača"celkom páči, uvidíme ako zvládne to, čo jeho predchodca vzdal. Som úprimne zvedavá.


11.
označiť príspevok

veriaci muž
   14. 3. 2013, 14:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.27.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   15. 3. 2013, 06:57 avatar
Myslíš si veriaci, že tento Tvoj príspevok je neomylný? Lebo je pravdivý len na toľko percent, na koľko pripúšťaš svoju omylnosť.


42.
označiť príspevok

veriaci muž
   15. 3. 2013, 11:21

Príspevok bol vymazaný administrátorom.10.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   14. 3. 2013, 14:00 avatar
Nový pápež kardinálom povedal, že si zvolil meno František na počesť sv. Františka z Assisi, ktorý sa zriekol svetského majetku a žil v dobrovoľnej chudobe. Objavili sa dohady, že Bergoglio si ako člen jezuitského rádu mohol vybrať pápežské meno podľa sv. Františka Xaverského, jedného z prvých jezuitov. "Rýchlo to objasnil," povedal Dolan. Zvolenie Františka je podľa jeho slov veľkým povzbudením pre cirkev v oboch amerických kontinentoch a skutočným požehnaním. "Všetci z nás máme pocit úľavy, pretože teraz máme dobrého nového pastiera," dodal Dolan. "Je to mimoriadne nenáročný muž... muž istoty a rozvahy, úžasnej úprimnosti a jednoduchosti."

www.aktuality.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí zarra


13.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 3. 2013, 14:58 avatar
Takže už sa teším ako bude u nás cirkev rozdávať svoje obrovské majetky tým chudobným ľuďom....... 
Súhlasí mamaleone


14.
označiť príspevok

karas muž
   14. 3. 2013, 15:06 avatar


21.
označiť príspevok

Linda žena
   14. 3. 2013, 16:45 avatar
prečo vždy len o stáde..keď talianski biskupi gratulovali NESPRÁVNEMU PÁPEŽOVI
hnonline.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


24.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   14. 3. 2013, 20:06 avatar
Mne tí pajáci v pestrých sukniach ako cirkusoví šašovia vadia všetci, pretože odčerpávajú peniaze, ktoré by sme mali dostávať my. Keby sa chovali ako ich jebnutý šéf Ježiško a chodili by po svete v drevených sandáloch, s palicou v ruke a plátených plášťoch, bolo by mi to jedno. Ale každá návšteva pápežov nás všetkých stála a bude stáť niekoľko miliónov peňazí. Som proti návšteve tých pajácov u nás. Nech si chodia kam chcú. Ale proti ich návšteve Slovenska mám výhrady. Mne sú pápeži na nič. Nemajú pre mňa absolútne žiadnu cenu. Mne nič pozitívneho nikdy nepriniesli. Tak nech si sedia vo Vatikáne a masturbujú, keď už sa vzdali sexu kvôli Ježiškovi. Neviem si predstaviť ako tým, že sa neženia a vzdali sa sexu môžu prispievať Kristovi. Najmä keď v biblii je to presne naopak. Pozrite moju predchádzajúcu tému.


25.
označiť príspevok

elemír muž
   15. 3. 2013, 06:03 avatar
Veď ale už aj ty by si si mal konečne tresknúť po hlave ! Ani pre mňa nemá význam nejaký Gott na plagáte, ale koľké puertiačky si na takom plagáte vzondiali .... To neznamená, že ak pre nňa niečo nemá význam, tak to nemá význam pre nikoho na svete, lebo já si o sebe myslím, že som VIP a celý svetsa musí predmonou posrať ???? Veď to je tiež na grcanie, ak neuznávam nič, len seba samého a svoje názory. To čo si myslíš, že dvetisíc rokov tu boli na svete iba tupci a teraz sa nám tu narodil Antidogmatik a zrazu skríkol Kráľ je nahý !
Samozrejme, že nie každému je dané, aby uveril, to je predsa v evanjeliu jasne napísané, ale ak ti to naozaj nebolo dané, tak sa snaž aspom trochu rešpektovať aj iných, lenže na rešpekt iných, to by chcelo mať čiapku aspom o dve čísla väčšiu.
A jestli nemáš dané uveriť, netušíš, o čo sa vierou jedná, načo vôbec je vbiera v Boha dobrá.
Mne sa tiež tá šaškáreň okolo toho nepáči, zvlášť červené topánky a vôbec všetky červené farby mi pripadajú ako satanove. Určite takto Kristus po svete nechodil a určite by to do jeho logiky ani nikto nenapratal, Ale sú to tradície a tradície svedčiace o tom, až ku akej rozmaznanosti niektorých pápežov v dejinách dochádzalo. Tažko by sa v tom hľadala úcta ku Kristovi, zvlášť v dnešnom modernom svete, ale sú to viacmenej iba príležitostné oblečenia, to by si čumel, aké majú vyčačkané príležitostné uniformy niektorí generáli, admirýli a tiež nikomu nepripadajú ako šašovia.
Dnešná doba si vyžaduje obrovské zmeny v cirkvi, aby cirkev nebola na posmech, ale aby zaujala, aby začala s oveľa väčšou intenzitou plniť svoje hlavné poslanie a to je evnjelizácia. V takýchto podmienkach sa všetko utápa v beznádejí. Dnešná mládež je od malička doslova nadupávaná kvalitnými a dobre premyslenými vedomosťami už od veku dvoch rokov cez obrazovku a predložiť takýmto "vzdelancom" súčasnú cirkev hrozí minimálne neúspech, ak nie katastrofa. To je zodpovednosť, z ktorej ide mráz pochrbte. Udržať 15% podiel veriacich bude v budúcnosti veľmi ťažké a pre tento systém katolíckej cirkvi sú na to minimálne šance. Čo z toho, že si pár biskupov a pápežov neuvedomí svoju zodpovednosť voči Kristovi a zhorí v ophni ak s nimi v tom ohni zhoríme aj my, lebo akonáhle tu nebude ani toľko veriacích ako v Sodome Gomore, Boh to jednoducho nechá znmičiť a posledný vývoj na zemi vo všetkých sférach jasne naznačuje skorý zánik ľudstva na tejto zemi.
Možno zase zostane zopár ľudí, ako pod vozovú plachtu, ktorí nebudú môcť uniesť náboj informácií o tomto svete, začas sa to bude širiť ústnym podaním a potom možno niekto zase napíše bibliu, ktorá ako jediná informácia zostane novej generácii ľudstva po nás.


26.
označiť príspevok

havran
   15. 3. 2013, 06:49 avatar
KAždá viera je nástroj ovládania - aj tá vlastná je len na mobilizáciu seba síl samého . Máš pravdu , že už je vyhorená , lebo cirkvi už neprináša takú moc a bohatstvo. Prečo myslíš , že je pápež z južnej Ameriky? V Európe katolícka viera už tak nevynáša , tak sa snažia otvoriť "nové bane na zlato". Je to posledná bašta klérusu , kde sa dajú ľudia ešte oblbovať a viesť a bude to vynášať. Tá voľba nebola ani tak božská , ako hlavne praktická a logická. 


28.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   15. 3. 2013, 07:00 avatar
Ak by bol pápež Američan či Európan, prehlasoval by si, že je to znak rasizmu a povýšenectva v RKC nad krajinami z tretieho sveta. Ani z voza a ani na voz. Taký je ateizmus dneška.


29.
označiť príspevok

havran
   15. 3. 2013, 07:13 avatar
TvojOponent - si klasický oponent - len si oprav ten nick na "svoj oponent" a nepasuj sa za môjho hovorcu , ja si so svojím videním viem poradiť , len ty akosi pokuľhávaš. Snaž sa byť v obraze. Ja o fukcii kléru v živote spoločnosti niečo viem. Snaž sa o objektitu - takto škodíš iba sebe. Oponovať za každú cenu nie je rozumné , lebo takto si z hlavy s vodou vylievaš aj dieťa. Okrem toho sa dopracuješ k chronickým "poruchám".


30.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   15. 3. 2013, 07:57 avatar
Havran...prečo sa válaš v prachu?))


31.
označiť príspevok

havran
   15. 3. 2013, 08:13 avatar
.... lebo , keď blížny v ňom leží , nezdráham sa k nemu skloniť a podať mu ruku. Takto umazaná ruka cti netratí. Dovoľ mi jednú osobnú radu: Neoponuj za každú cenu , len aby si protirečil. Mám rád protirečenia , ale nesmú to byť mimobežky v kozmickom priestore , lebo to nemá riešenie.Porozmýšľaj , vidím , že máš rýchle ruky , no počkaj a daj svojmu vedomiu čas , lebo len tak sa môžeš dopracovať k pokoju v duši , ktorý ti otvorí tvorivú cestu života.


32.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   15. 3. 2013, 08:22 avatar
Lyrika Ti , havran, ide lepšie ako faktografia. Daj sa radšej na poéziu.


33.
označiť príspevok

havran
   15. 3. 2013, 08:38 avatar
TvojOponent zatiaľ si ma nepresvečil , že tomu rozumieš , no aj tak ti ďakujem. Dal by som ti aj radu , ale hovorí sa , škoda koňom kvety hádzať , keď majú seno. Ak by si mal záujem aj o trochu koštruktívnejšiu diskúsiu , môžeme prejsť do kultúrnejšieho módu , škoda zabíjať čas zabíjaním komárov. Ak s tým súhlasíš ,tak daj hrubú čiaru. 


34.
označiť príspevok

salbea žena
   15. 3. 2013, 08:59 avatar
Frantisek je povinny vratit svetu pokoru,pokial sa mu to nepodari,zanecha za sebou obrovsku trhlinu odkial bude stupat nadzem zlo
je psycholog,tak urcite sa mu podari zmanipulovat ludstvo k tomu,aby si vo svojich sukromnych zivotoch zacali uvedomovat pritomnost spristupnenia sa k dobrote


37.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   15. 3. 2013, 10:54 avatar
Salbea, ja ti občas vôbec nerozumiem a vzápätí ti rozumiem úplne dokonalo :-)
Zásadné zmeny sa mu asi nepodaria, buďme realisti, ale ak len časť kresťanov i nekresťanov ovplyvní svojim vlastným príkladom, tak to bude mať zmysel ..
Pokora a pokoj...


39.
označiť príspevok

havran
   15. 3. 2013, 10:58 avatar
.... teším sa na jeho príklady , nemáme ešte električku


41.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   15. 3. 2013, 11:07 avatar
Tak pár som ich už čítala, ale koľko je na tom pravdy, že odmietol apartmán a limuzínu a že si aj varil sám, to neviem : ) Havran, ale ty sa aj tak na všetko ohľadom viery pozeráš príliš jednostranne, aj keby ten nový pápež rozdal celý vatikán chudobe, by si na tam našiel niečo zlé ;-)
Súhlasí veriaci


47.
označiť príspevok

veriaci muž
   16. 3. 2013, 20:42

Príspevok bol vymazaný administrátorom.48.
označiť príspevok

Linda žena
   16. 3. 2013, 20:56 avatar
veriaci, kde ostalo....miluj svojho blížneho..ako seba samého?..


50.
označiť príspevok

veriaci muž
   16. 3. 2013, 21:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.49.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   16. 3. 2013, 21:01 avatar
Veriaci, nemalo by sa ťa to tak dotýkať, každý je zodpovedný za vlastné činy aj myšlienky, každá čierna myš aj lienka len jemu rozožerie dušu : ) A havran je v pohode, len neškodne občas vrtká ako ďateľ ;-))


38.
označiť príspevok

havran
   15. 3. 2013, 10:56 avatar
.... hádam si chcela povedať že k "dorote" 


35.
označiť príspevok

salbea žena
   15. 3. 2013, 09:05 avatar
zda sa mi,ako keby sa zacalo obdobie prichodu akehosi sustredeneho ocakavania sebaisteho pokoja v ludskych to srdciach


36.
označiť príspevok

sta2rky muž
   15. 3. 2013, 10:09 avatar
Ja si myslím, že to bude biely kôň pre vatikánske škandály.


40.
označiť príspevok

dorota
   15. 3. 2013, 10:59 avatar
ked to beries takto.

aj ked osobne sa neviem zbavit dojmu prilisnej ucelnosti volby tohoto papeza.


43.
označiť príspevok

elemír muž
   15. 3. 2013, 12:54 avatar
Nielen v cirkvi je treba urobiť poriadok, ten je treba urobiť celkove vo svetovej politike ale cirkev a veriací sú zodpovední, že ak by cirkev vymizla, Boh tento svet jednoduchio zničí. Je proste stvoriteľ a ak aj ja doma niečo vyrobím a nefunguje mi to, jednoducho to vyhodím, prečo by mal byť boh iný ??
Ja napríklad nesledujem správy a včera ráno som sa zobudil a začal som vážne uvažovať, že by bolo dobré dať tému, kedy už konečmne zvolia toho pápeža. Vážne som si sadol k počítaču a len čo som ho otvoril, pozerám a on už je. Tak potom som zapol televízor a naozaj, slová o reformách ešte pred uvedením do funkcie príjemne prekvapili. Benedikt asi nemohol robiť niektoré reformy, lebo by šiel sám proti sebe. Uvidíme, zatiaľ je ako vymodlený.


44.
označiť príspevok

Ranexill muž
   15. 3. 2013, 12:56 avatar
Boh tento svet znici? Si si nieco vypil? Boh je transcendentalny hmote, takze je suma fuk, kto ma ci nema cirkev.
Ide uplne o ine dovody, rpe ktore sa svet znici.


45.
označiť príspevok

radnerad muž
   16. 3. 2013, 20:12 avatar
Ked sa na to pozrieš tak že človek si vymyslel mnoho bohov a v porovnaní
s inými bohmi ten kresťanský vyzerá jak duševne chorý manták
nie je už čas jeb... ho kam patrí?
Za 2000 r. už má na rováši dosť - viem už som tu čítal - nesúdte boha
za skutky človeka ... a pod. dristy.
Takže keď stvoril všetko a všetkých ako to že nedokáže ustrážiť
ani tie ovce v neho veriace? Neznamená to že je na k...t pastier a do čerta s ním?


46.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   16. 3. 2013, 20:24 avatar
Vlk krici prec s pastierom, uz sa mu slinky zbiehaju na ovce...


51.
označiť príspevok

elemír muž
   17. 3. 2013, 16:21 avatar
44 Ranexil: Zničí, to si buť istý a tým dokáže, že sme si ho nevymysleli my, ale si on vymyslel nás a nielen vymyslel, ale aj uskutočnil. To je nepísané a tak sa to stane, ako sa stalo už veľa vecí, čo boli napísané. Bagatelizovaním sa iba podceňuje situácia. Najhoršie na tom je, že čím sa jedná o zložitejšie situácie, tým sú jednoduchšie riešenia a tým zodpovednosť ľudí opačného myslenia rastie. Má nespočetné množstvo možnosti, ktoré poznáme už dnes a má ich ešte viac tých, ktoré nepoznáme. Prečítaj si napríklad posledné správy, čo sa ide robiť zo slnkom.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Chceš realizovať svoje sny? Prebuď sa!
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(136 903 bytes in 0,461 seconds)