Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Trochu na pobavenie

8
reakcií
1500
prečítaní
Tému 12. mája 2010, 19:21 založil pepazdepa.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
28. 06. 2012
25
20. 03. 2013
23
06. 02. 2016
2
 
 


1.
označiť príspevok

pepazdepa
   12. 5. 2010, 19:21 avatar
Toto vyrozumenie som dostal dnes na pobočke strany SMER. Ide o vyjadrenie ku gréckej pôžičke .
Členské štáty Eurozóny vrátane Slovenskej republiky stáli doslova pred niekoľkými hodinami pred ďalšou vlnou svetovej finančnej krízy. Nepochybne by viedla k finančnej nestabilite v celej Európskej únii a ďalekosiahlym dôsledkom pre ľudí. K ďalšiemu prepadu hospodárskeho rastu, k finančným problémom, a tým aj k vyššej nezamestnanosti.

Stretnutia predsedov vlád a prezidentov členských štátov Eurozóny v piatok 7. mája a ministrov financií všetkých členských krajín Európskej únie počas noci z nedele 9. na pondelok 10. mája viedli k závažnému rozhodnutiu postaviť sa spoločne ako Európa proti špekulatívnym útokom proti Euru a snahám finančne destabilizovať európsky priestor. Prakticky za 48 hodíén sa vytvorili základy Európskeho stabilizačného mechanizmu, ktorý spoločne s prostriedkami Medzinárodného menového fondu prestavuje obranný val Európy v hodnote viac ako 7OO miliárd eur.

Spoločný európsky postup sa osvedčil a ukázal ako jediný správny. Dnes došlo k určitému upokojeniu finančných trhov a hoci je finančná situácia stále krehká, rozhodné európske protekčné opatrenia mali svoj význam. Vláda Slovenskej republiky nepozná iný spôsob boja proti finančnej kríze a spoločný európsky postup považuje za nevyhnutný k zachovaniu finančnej stability v Európe. Chcem varovať pred akýmikoľvek avantúrami a návrhmi zaťahujúcimi Slovensko do izolácie v rámci Európskej únie. Tvrdenia, že jednotný postup Európy vrátane Slovenska je nepotrebný, že Slovensko môže stáť bokom a prizerať na iné krajiny Eurozóny ako presadzujú finančnú stabilitu Európy, sú pre Slovensko nebezpečné a škodlivé. Spoločne sme 1. januára 2009 zaviedli euro a veľmi nám pomáha v čase svetovej globálnej krízy. Zhodnotili sa vklady občanov a Slovensko je atraktívnejšie pre investorov. Netreba pochybovať o tom, že v prípade zachovania národnej meny by sa dnes v krízovom období pohybovať kurz na úrovni možno až 40 Sk za jedno euro. Máme preto nielen právo z eura profitovať, ale aj povinnosť postaviť sa na jeho ochranu.
Slovenská ekonomika je silne naviazaná na trhy EÚ. Akákoľvek nestabilita v Európe, najmä vo Francúzsku alebo Nemecku znamená okamžite nestabilitu aj na Slovensku. Znamená znehodnocovanie vkladov, problémy vo finančnom sektore, ďalšiu nezamestnanosť, recesiu. Slovensko má preto povinnosť zúčastňovať sa spoločných aktivít Európskej únie a eurozóny, pretože takto bojuje aj samo za seba. Vyjadrenia, že máme byť iba nemými pozorovateľmi a ničoho sa nezúčastňovať, by sa v prípade ich realizácie premenili na obrovskú hrozbu pre našu krajinu.
Európsky stabilizačný mechanizmus je zásadne odlišný od systému bilaterálnych pôžičiek Grécku. Niektoré členské krajiny eurozóny už podpisujú zmluvy s Gréckom. O zapojení sa Slovenska do tohto programu musí rozhodnúť nová NR SR, ktorá vznikne z júnových parlamentných volieb. Oprávnene očakávame od Grécka, že bude ďalej pokračovať v rušení a obmedzovaní sociálnych výhod nezodpovedajúcich výkonnosti gréckeho hospodárstva. Ani mne sa nepáči, že máme požičať krajine, ktorá žila nad pomery. Ale tí, ktorí tvrdia, že tak nemáme urobiť, súčasne hovoria, že súhlasia s izoláciou Slovenska a obrovskými hospodárskymi a sociálnymi dôsledkami. Slovensko takto chráni samo seba.
Európsky stabilizačný mechanizmus neznamená bilaterálne pôžičky. Ide o spoločnú akciu celej Európskej únie proti pokusom finančne ju destabilizovať a poškodiť euro. Akékoľvek rozhodnutia súvisiace s Európskym stabilizačným mechanizmom musí opäť schváliť slovenský parlament. Nič také nie je ale v tomto čase potrebné.
Okrem Európskeho stabilizačného mechanizmu v hodnote 700 miliárd eur musia členské krajiny Európskej únie a eurozóny pristúpiť k ďalším závažným rozhodnutiam.


9.
označiť príspevok

Petrana žena
   13. 5. 2010, 19:17 avatar
...jedným takým závažným rozhodnutím EU by mohlo byť, bez pardónu vylúčiť ekonomicky nezopovedné krajiny, ktoré ešte navyše podvádzajú, z únie. To by naučilo hospodáriť každého jej člena. 


2.
označiť príspevok

achesa žena
   12. 5. 2010, 19:34 avatar
vsetko je len docasne riesenie, ktore nevyriesi minule plytvanie Grecka.tak niekto si zije na velkej nohe a pomahat maju krajiny ktore tiez maju vlastne existencne problemy. ale ved nech pomozu ekonomicky silne staty, spolu s miliardarmi.
Súhlasí gombička, Petrana


8.
označiť príspevok

Petrana žena
   13. 5. 2010, 19:07 avatar
Najskôr sa musia Gréci naučiť hospodáriť, tz. prikryť sa takou perinou na akú majú, a poriadne si utiahnuť opasky...nosia Gréci opasky?  No, a potom by im mohli tie nemecké a francúzke a čojaviemaké banky, ktoré ich ožobráčili, niečo odpustiť...a potom ich môžeme spolu s eurom zachraňovať my, bohatí Slováci! 


3.
označiť príspevok

pepazdepa
   12. 5. 2010, 19:38 avatar
Pokračovanie :
Predovšetkým rýchlejším tempom konsolidovať verejné financie, teda znižovať verejný deficit. Ak však v priemere v Európskej únii v roku 2010 má stúpnuť deficit zo 7 na 7,5 percenta, ťažko môžeme hovoriť o ozdravovaní verejných financií. Slovensko sa môže svojím partnerom v EÚ pozerať rovno do očí , pretože v roku 2010 budeme mať nižší deficit ako v roku 2009. A ak to bude potrebné a dohodnuté ako súčasť snáh o európsku finančnú stabilitu a silné euro. Slovensko musí byť už v tomto roku pripravené na rýchlejšie tempo znižovania deficitu. Naďalej platí oficiálna stratégia súčasnej vlády Slovenskej republiky, že akékoľvek opatrenia môžu znižovať dosiahnutý sociálny štandard. Ak treba viac šetriť , tak len na úkor vládnej potreby.
Slovenská vlády je aj za zavedenie sankcií voči štátom, ktoré nebudú rešpektovať dohodnuté pravidlá. Sankcie od krátenia finančných prostriedkov v eurofondoch až po vylúčenie krajiny z eurozóny. Verím, že o takýchto opatrenia budú čoskoro rozhodovať príslušné európske inštitúcie.

Vážený spoluobčania,
spoločne od prelomu rokov 2008-2009 prekonávame dôsledky svetovej finančnej a hospodárskej krízy. Na jej začiatku sa mimoriadne osvedčil spoločný európsky program obnovy, spoločný postup všetkých členských štátov EÚ. Zdá sa ,že slovenská ekonomika sa z krízy pomaly zotavuje a veľmi povzbudzujúce je konštatovanie Európskej komisie, že SR bude mať v roku 2010 najvyšší hospodársky rasť v celej EÚ a jeden z najnižších verejných dlhov. Ak spoločný európsky postup preukázal svoju opodstatnenosť v roku 2009 a spolu s opatreniami vlády SR viedol k určitým výsledkom, musíme sa aj teraz spoliehať na silu európskeho spoločenstva a jeho schopnosť čeliť aj v týchto komplikovaných dňoch ďalším pokusom prehĺbiť krízové javy. Máme dve jednoduché voľby . Izolovať sa a potopiť Slovensko. Alebo sa zapojiť do európskej spolupráce a Slovensko chrániť. My sme za ochranu Slovenska .
Ďakujem V ám za pozornosť.


4.
označiť príspevok

gombička žena
   12. 5. 2010, 22:49 avatar
pepa z depa, s tým vyjadrením SMER-u skutočne si ma pobavil  ..nech je už ako chce, však tých 816 mil € aj tak Grécku ako "pôžičku" ..poskytneme..mňa však škrie ešte niečo...
1. Kde bol a čo robil eurokomisár pre Grécko..keď dopustil, aby dopadlo ekonomicky..ako dopadlo...
2. Prečo a načo Ficokamarát sa tak driapal do eurozony..keď z V-4..iba my sme tam..Polsko a Maďarsko hovorí až o roku 2013 a za ČR..prezident Klaus prehlásil, že kým on bude prezidentom tak do eurozony nevstupia..a teraz české noviny píšu, že Slovensku ani Kč..nepožičia na tych nami sľúbených a podpísaných 816 mil. €..z toho vyplýva, že muselo byť nejaké tajné jednanie medzi ČR a SR..
3. V eurozone su bohatšie aj chudobnejšie štáty, ale rovnakým dielom-podielom pricvakli napr. Nemecku ako aj Slovensku..pričom Nemecko bude splátku pôžičky podľa jednotlivých rokov platiť zo svojich peňazí, ale Slovensko na každú splátku pôžičky pre Grécko musí si požičať. Tak nechápem..kam sa podel ten vysoký ekonomický nárast Slovenska, ktorý SMER hlása..aj toto by som povedala Ficokamarátovi 


5.
označiť príspevok

hubatá žena
   12. 5. 2010, 23:10 avatar
Kecy ..... všetko sú to rečičky na vysokej úrovni, mlátenie prázdnej slamy, fantázia. Od revolúcie je dvadsať jedna rokov a my si stále len uťahujeme opasky a z roka na rok sa máme horšie. Vysoká nezamestnanosť a ruka v ruke ju sprevádzajú kriminalita, alkoholizmus, chudoba, samovraždy, psychické poruchy, nízka úroveň vzdelávania, vysoké dane, nemožnosť dovolať sa svojho práva, byrokracia, atď., atď......... Idem radšej spať.


6.
označiť príspevok

pepazdepa
   13. 5. 2010, 13:37 avatar
Fico sa len strka do zadku tym s EU a tomu hovori sloboda!


7.
označiť príspevok

Natalia žena
   13. 5. 2010, 16:51

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 21:37,  Nenapísal, si to vykričal do celého zavíreného sveta !!!!!!!!!! *15*15*15
dnes, 21:36,  Vari som niečo takéto napísal??*15*15*15*15
dnes, 21:35,  Ani ti už nefajčia ? *39*39*39
dnes, 21:35,  To nie je pravda, bez cigy vydržím tak pol hodinu, bez jedla dlhšie ;)
dnes, 21:34,  Nemám, lebo po rozvode ma ex vytrepala z adresy ;)
dnes, 21:34,  Ja nefajčím asi 44 rokov.*04*04*04 Ako malý zasran som dostal takú bitku za ťahanie z...
dnes, 21:34,  Fotón vraj vydržal bez jedla 100 dní ;)
dnes, 21:34,  Ukradol si mu tú mincu ?
dnes, 21:34,  Naozaj? Ty nemáš uvedený trvalý pobyt? Ako ulicu.
dnes, 21:33,  A pošta mi chodí do elektronickej schránky ;)
dnes, 21:33,  Horšie, keď sa zobudíš, a si hladný.
dnes, 21:33,  To nebol môj šéf !!!!!!!!!!! Ja som evanjelik anjelik !!!!!!!!!! *03*03*03
dnes, 21:33,  To povedal on ;)
dnes, 21:33,  Lemmy, ono to už musí byť ten bezdomovec poučený inými, lebo zvyčajne si takto vedia...
dnes, 21:32,  JA mám v občianke tiež len Gabčíkovo ;)
dnes, 21:32,  Veď pápež je tvoj zástupca na zemi.
dnes, 21:31,  Ja nefajčím už roky. Ale bolo to ťažké obdobie, keď som sa snažil prestať fajčiť.
dnes, 21:30,  Mám novú skúsenosť, že ľahko spoznám podľa občianskeho preukazu, že ide o bezdomovca....
dnes, 21:30,  Imo, ja si myslím, že bez cigarety vydržíš dlhšie ako bez jedla.*04
dnes, 21:29,  Nemusíš nič vracať, ale ja som prispel na jedlo. Takže ako nefajčiar a abstinent si...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Keď vytočíte nesprávne číslo, nikdy nie je obsadené.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(64 223 bytes in 0,836 seconds)