Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Tridentský koncil a katolícka cirkev dnešných dní.

104
reakcií
1890
prečítaní
Tému 12. mája 2013, 17:39 založil elemír.

podobné témy:1.
označiť príspevok

elemír muž
   12. 5. 2013, 17:39 avatar
Pred tým, než začnem diskutovať na túto tému, doporučujem pozrieť :Jozef Neuner- Heinrich Roos Viera cirkvi v úradných dokumentoch jej magistéria.
To nie je čítanie pre tých, čo neznesú dlhé príspevky na tomto DF, ale dá sa to ako dokument veľmi dobre použiť s tým, že si nalistujete, čo vás konkrétne zaujíma. Na Slovensku bol vydaný preklad r. 1995 vydavateľstvom Dobrá kniha.
Nie je tam iba Tridentský koncil, sú tam perfektne zoradené dokumenty z celej histórie katolíckej cirkvi. Tridentský koncil však žijeme v cirkvi dodnes.
Dnešná doba je zaujímavá aj tým, že nemusíte vysedávať v knižnici a doma v pohode na internete nájdete toho oveľa viacej, než vtedy v tých knižniciach. Je to len otázka záujmu.
A teda, ak si nagooglujete tento výraz Tridentský koncil, máte tam vyjadrenia katolícke, protestantské a všelijaké in,é až má človek problém sa v tom vyznať.
Takže Tridentský koncil mal vlastne riešiť problém rozdelenia cirkvi pred a za Alpami. Historická situácia bola vyvolaná vlastne Lutherovými tézami, najprv ako snahu urobiť v cirkvi poriadok, potom však, skôr než sa problém vyriešil, vyriešili si ho protestanti po svojom a na koncil už ani neprišli. Tak sa stal koncil katolícky riešil si problémy svojej cirkvi. Protestanti obvinili RKC z toho, že prekliala evanjelium a katolíci zase urobili z cirkvi diktatúru, v ktorej zabetónovali všetky názory tej doby kliatbami, exkomunikáciami a odsúdeniami.
A kto z nich mal pravdu? Dalo by sa povedať, že polopravdu obaja, alebo jednoduchšie celkom pravdu nemal ani jeden. Katolíci síce prekliali každého, kto by nedodržoval určené veci, pretože kliatba nebola všeobecná, ale bola udelená iba na jednotlivé veci, ktoré boli presne opísané. Väčšinou sa však, kliatby týkajú, a to si môžete pozrieť a zamyslieť sa nad tým v diele dvoch Nemcov, ktoré som uviedol vyššie, vecí, ktoré si sami vymysleli a len ťažko sa na ne hľadá opodstatnenie. Nehovorím, že najprv vymysleli blbosť a tú potom prekliali, ale nie je to v niektorých prípadoch ani ďaleko od pravdy. A preto si myslím, že to ako kliatba evanjelia vôbec neobstojí.
Celková situácia a výsledky koncilu zodpovedajú dobe, v ktorej vznikali. Je však ale diskutabilné, či aj cirkev sa musela prispôsobiť tejto dobe, ak chcela prežiť. Protestanti sa Koncilu nezúčastnili, aj keď v podstate bol nimi vyvolaný a teda ďalej si budem radšej všímať iba vplyv na našu cirkev.
Podľa môjho osobného názoru, ako laika, zanechal koncil veľa vecí zlých, ale aj dobrých a tých si myslím je viacej.
Začnem radšej zlým. Samozrejme dogmy, prílišná snaha vymýšľať niečo mimo evanjelia a potom to povýšiť na sväté a zabetónovať kliatbami, exkomunikáciami a odsúdeniami. Je to napríklad Ježišovo božstvo, dogmatika okolo Matky Božej a proste, to nech si každý prečíta v hore menovanom diele. Mne z toho vychádza, že na prvé miesto sa dáva moc, svetská moc a kliatby, exkomunikácie a odsúdenia svedčia o tej najtvrdšej diktatúre. Teda v prvom rade záleží na tom, čo kto verí. A musí veriť v prvom rade to, čo vymysleli pápeži a koncile a evanjelium sa spomenie na začiatku v záhlaví a potom len zriedka. Bola taká doba.
A ako to ja osobne vidím dnes cez evanjelium.
Vymýšľanie vecí, ktoré sa snažia doplniť, opraviť, alebo dokonca zmeniť evanjelium považujem za urážku Ježiša Krista, ktorý ako pôvodca evanjelia vedel presne, čo tam má byť a čo nemá byť. On ak súčasť Svätej trojice kládol vždy prvotný význam na spasenie a teda najlepšie z ľudí vedel a vie, čo nám je potrebné ku spaseniu. Na to založil aj cirkev, ale nie na svetskú moc a akési diktátorské tlačenie ľudí do neba. Ježiš hovorí jasne, že kto chce ísť za ním, nech ho nasleduje. A nič viac. Kde sa prosím vás Ježiš v evanjeliu vyhráža niekomu kliatbami, exkomunikáciami a odsúdeniami. ????? To nemôže byť jeho ! Ježiš nepotrebuje v nebi ľudí, ktorých tam niekto nahnal, či dokopal. Potrebuje jasne iba tých, čo ho chcú nasledovať. Čo dobrovoľne zoberú na seba svoj kríž a nasledujú ho. Prekvapilo ma napríklad aj to, že spoveď sa opiera iba o časť evanjelia, keď Ježiš vysiela svojich učeníkov a hovorím im : Komu odpustíte, tomu budú odpustené a komu zadržíte, tomu budú zadržané. Akoby si nikto z nich nevšimol, že toto Ježiš povedal na základe toho, čo sa udialo pri Jordáne s Jánom Krstiteľom. Toto je podľa môjho názoru výstižnejšia pasáž evanjelia, ktorou treba sviatosť zmierenia podložiť. Ale to sú také detaily, ktorých by sa tam dalo nájsť viacej.
Proste, ďakujme Bohu, že sa zachovalo evanjelium také, aké je, lebo ešte stále je zárukou čistoty Ježiša a následne cirkvi, bez ohľadu na to, čo kto na koncile, alebo z moci pápeža chcel zaviesť do cirkvi, vždy máme možnosť toto porovnať s touto čistotou a vybrať si, čo je Ježišove a čo satanove.
Preto nemôže obstáť pred týmto evanjeliom ani vyhlásenie, že čo sa raz stanoví, nesmie sa zrušiť. Lebo to nie je dôkaz oddanosti, ale nezodpovednosťou tých, čo zodpovednosť za cirkev zobrali na seba. Mali by sme všetko preosievať evanjeliom a nezaspať na veciach stredoveku, nehovoriac o tom, že situácia v tomto časovom období je pre nás dosť neznáma a nepoznáme všetky súvislosti.
No a čo s tým teraz ? Sú viaceré možnosti, ale mňa napadá zložitejšia, znova všetko preosiať evanjeliom a opraviť. V prvom rade zrušiť všetky kliatby, exkomunikácie a odsúdenia. Niektoré veci cirkev pomaličky aj začína obchádzať, napriek kliatbam a exkomunikáciám. Doba si to jasne vyžaduje, ale tento systém je veľmi pomalý.
Druhá možnosť je nechať to tak a odvolať sa na podobenstvo o kúkole. Aby sa zase razantným robením poriadku nenarobilo viacej škody, ako úžitku. Pán nedovolil sluhom vstúpiť do poľa trhať kúkoľ, aby sa neublížilo ani jednému veriacemu, tak si váži každého veriaceho a mojím prianím by bolo, aby si takto vážil aj svoju cirkev, s chybami o ktorých vieme a ideme s nimi ďalej cestou ku spaseniu. Je len otázka, či by ti Pán nebral viac ako výhovorku. To je samozrejme na tých, čo na seba zobrali túto zodpovednosť pre ním.
No a tie lepšie a dobré veci.
V prvom rade je to liturgia, misál dnešnej omše, ktorú niektorí nazývajú aj Tridentskou omšou. Ak aj sú nejaké chyby po tomto koncile, liturgia omše je cirkevný poklad a nielen omše, myslím si, že aj všetky obrady vypracované do posledného slova. Samozrejme, že aj tu sa vždy dá niečo zmeniť k lepšiemu, ale to čo máme dnes, je nádhera. A ak k tomu doplníme spoveď podľa Jordánu, tak toto sú najmenej dve veci, za ktoré stálo, že sa tridentský koncil konal.
Koľkokrát som tu už napísal, že nech sa robí s cirkvou čokoľvek, len aby kňazi slúžili omše a sedeli v spovedelniciach a práve toto je aj zásluha tridentského koncilu. Veď každý, kto sa zúčastňuje omše a spovedi, cíti, aká to je sila v živote človeka. Niektorí dokonca vyčítajú, že ľud sa málo zúčastňuje obradu. Nesúhlasím, veď repliky na kňazove slová sú po celú omšu. Jedine, čo by som možno doporučil by bolo, aby po pozdvihovaní bol daný trošičku dlhší čas na rozjímanie. Ale ani tam by nebolo treba robiť žiadne zmeny, stačilo by, ak by aj kňaz, ak položí kalich na oltár, aby trošku dlhšie rozjímal. Ku zmene textov netreba pristupovať, iba ak by sa predsa len zmenilo Ježišovo božstvo a niektoré dogmy, ale to je doslova maličkosť.

A tak pre mňa osobne je Trident celkovo v pluse a tých pár dobových vecí je tam toľko, že stále vidno oveľa viac obilia, ako kúkoľu.


9.
označiť príspevok

ruwolf muž
   13. 5. 2013, 17:08 avatar
"Vymýšľanie vecí, ktoré sa snažia doplniť, opraviť, alebo dokonca zmeniť evanjelium považujem za urážku Ježiša Krista, ktorý ako pôvodca evanjelia vedel presne, čo tam má byť a čo nemá byť."

To musíš aj evanjeliá považovať za urážku Ježiša...


12.
označiť príspevok

elemír muž
   14. 5. 2013, 07:34 avatar
To myslíš, že keď vzal čert záhradu, nech vezme aj plot ??? Evanjelium napísali ľudia o ktorých Ježiš pôovedal dopredu, že ich mená sú už zapísané v nebi a takýto certifikát nemal na zemi nikto potom, ani autpri dogiem a iného cirkevného učenia a čo je od človeka môže byť aj odo toho druhého.


20.
označiť príspevok

ruwolf_2 muž
   14. 5. 2013, 14:20 avatar
Evanjeliá písali ľudia, ktorí Ježiša nikdy nevideli...


22.
označiť príspevok

elemír muž
   14. 5. 2013, 22:02 avatar
radšej si to lepšie zisti.


24.
označiť príspevok

ruwolf_2 muž
   14. 5. 2013, 22:09 avatar
To vyplýva aj z toho, že si odporujú...


2.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   12. 5. 2013, 21:07 avatar
Elemír.. cení si Tvoju angažovanosť. No takéto príspevky, nech sú akokoľvek hodnotné, sú skôr pre blog. Nezaložíš si ho?
Tu pre čitateľov je potrebné spracovať tému do 1-3 odstavcov. 


3.
označiť príspevok

elemír muž
   12. 5. 2013, 23:22 avatar
Veď ale nech si prečíta každý na koľko má, ty napríklad 1 - 3, ale s tým blogom to niež nie je zlý nápad.


4.
označiť príspevok

milky945 muž
   12. 5. 2013, 23:41 avatar
Pod pojmom naša cirkev myslíš ktorú cirkev? Neuznávaš dogmy a napriek tomu tak nejak stále inklinuješ ku katolíckej cirkvi. Mám taký pocit. Je tak?


5.
označiť príspevok

elemír muž
   13. 5. 2013, 01:18 avatar
Áno, som katolík a dogmy predsa nemôžu byť základ cirkvi a ak niketo niekoho vopred preklial, alebo exkomunikoval, alebo odsúdil, že nebude veriť to, čo si sám vymyslel a vôbec to nezodpovedá evanmjeliu a je proti Ježišovi, v tom prípade sa automatický spolieham práve na Ježiša, tak, ako som to zdôvodnil vyššie. Naopak, pretože Ježiš v evanjeliu nikoho nepreklial, neexkominukoval a neodsudzoval, teda nemúže to byť jeho logika a dotyčným ľuďom dokonca môže ešte hroziť hriech proti Duchu svätému. Neverím na čistú cirkev, pokiaľ bude na svete existovať satan, jeho snaha vždy bude klamať a nezastaví sa pred nikým. Ale katolícka cirkev je ako obilné pole, kde nepriateľ zasial kúkoľ a keď sa na to pole pozrieme, aspom já, uvidím neporovnateľne viacej obilia ako kúkoľu. Buďme radšej realisti a neustále hľadajme v svetle evanjelia, čo je Kristove a čo satanove.
Viera a cirkev nie sú najhlavnejšie, ako je to dokumentoch po Tridentskom koncile, Najdôležitejšie je spasenie a na tom musí byť postavená cirkev a viera a nie naopak. Je mi jedno, či ma niekto nazýva poslušnou ovečkou pod diktátom cirkvi, pretože som pochopil, že jediná cesta z tohoto sveta do sveta Ducha Svätého je cez katolícku cirkev a pôreto niet z nej úniku. A preto aj snahy o očistenie musia byť veľmi opatrné, aby nedopadli ako snahy Lutherove. Musíme poslúchnuť pána a nevstupovať do poľa a vytrhať kúkoľ, aby sa nepoškodilo nič z toho, čo je dobré a Pánove a to aj za cenu toho, že bude rásť obilie spolu s kúkoľom. Nakoniec On bude pánom žatvy a rozhodne, čo pôjde do sýpky a čo do ohňa.
Je to môj osobný názor, ktorý som takýmto spôsobom uverejnil a je na každom, čo si o tom myslí. Vo svojom živote som nedokázal nič viac, než ako ktorý iný priemerný človek a svoje názory preto nemôžem oprieť o svoju osobnosť, ale iba o evanjelium. Možno to je pre veľa ľudí pokušenie, ako sa s tým vysporiadať, lebo si myslím, že nie je treba skúmať, kto čo povedal, ale čo je povedané, či napísané. Preto ja osobne nerozlišujem človeka laika a človeka pápeža, vidím len človeka, ale človek pápež bol poveraný vziať na seba dobrovoľne zodpovednosť za cirkev a ako samostatná ľudská osobnosť, ako je každý človek pred Bohom, aj on musí samostatne rozhodovať o cirkvi, aby raz aj on vydal Otcovi zápočet z jeho hospodárenia. Ktokoľvek by mu čokoľvek poradil, on nakoniec rozhodne vo svojej zodpovednosti voči Ježišovi.


6.
označiť príspevok

milky945 muž
   13. 5. 2013, 01:39 avatar
Viera a cirkev nie sú najhlavnejšie? Tak v tomto prípade ťa musím sklamať, lebo kupodivu sú najdôležitejšie, i keď to katolícka cirkev nechápe prečo a chápe to zle. Jednoducho povedané, viera a cirkev sú podmienkou spásy. Spasený môžeš byť, len ak máš vieru Kristovu, nie vieru v Krista ale Kristovu vieru. Kristovu vieru máš vtedy, ak máš´myseľ Krista. Rozmýšľaš a jednáš tak ako Kristus. Cirkev je symbolom Kristovho tela, ktorého sa my stávame súčasťou pri krste, pri našom duchovnom splodení. Bez účasti na tomto tele, nemáš odpustené hriechy. Krstom sa stávame jedno s Kristom, on je v nás a my v ňom a to je tá cirkev, Kristova cirkev, nie ľudská cirkev. Kristus má svoju cirkev, ale nie je to katolícka alebo nejaká reformovaná cirkev.


7.
označiť príspevok

elemír muž
   13. 5. 2013, 05:57 avatar
A aká milky,no že už sa konečne vyfarbi, čo si zač.
Veľa kresťanských cirkví sa opiera o to, že stačí uveriť Ježiša a máš život večný, ale evanjelium je aj o inom a každý sa spolieha na nieči iné, a ak je aj o Jordáne, tak ja sa spolieham na Jordán a k tomu má najbližšie katolícka cirkev.
Samozrejme, že Ježiš netrieskal do vetru a ak je tam to aj ono, tak nám to potom vysvetlí, ako to myslel a tiež by som ti nechcel brať vietor z plachiet, ale je tam aj taká veta, že jedávali sme s tebou za jedným stolom, robili sme zázraky v tvojom mene, ale on im povie, choďte do zatratenia zlorečení. Neviem dokonca prečo napríklad hovorí o Jánovi, že kto je v kráľovstve nebeskom najmenší, je väčší ako Ján. A pri Jordáne +udia vyznávali Jánovi svoje hriechy a on im hovoril, čo majú robiť. Ježiš nezomrel za to, aby boli všetky hriechy automaticky odpustené, ale aby každý hrich mal možnosť byť odpustený, ak sa vysloví ako pri Jordáne. To my máme vyskúšané, ako to funguje už tu na zemi a toho sa nemienim vzdať.Ten život so spoveďou a bez spovede, to sa nedá porovnať, ten pocit, keď vychádzaš zo spovedelnice, nemôže byť falošný, na to sa zase ja spolieham. A teda toto ja považujem za najdôležitejšie na zemi, odpustenie hriechov podľa evanjelia pri Jordáne a k tomu nám slúži cirkev a viera.


8.
označiť príspevok

milky945 muž
   13. 5. 2013, 16:36 avatar
Elemír 7:
Asi nevnímaš čo píšem. Ja som písal: mať vieru Krista, nie vieru v Krista, teda mať takú vieru a takú myseľ ako mal / má On, to je cieľ, to je cieľ nášho stvorenia.

Ježiš povedal o Jánovi Krstiteľovi tieto slová: „Ameň vám hovorím, že nepovstal medzi splodenými zo žien väčší nad Jána Krstiteľa; ale ten, kto je menší v nebeskom kráľovstve, je väčší ako on.“ (Matúš 11,11)...….. Naopak Ján povedal o Ježišovi toto: „...to je ten, Ktorý prichádza po mne a stal sa predo mnou, Ktorému ja nie som hoden rozviazať remienok na Jeho obuvi." (Ján 1,27)

Ježišove a Jánove slová v kontexte Ján 3 naznačujú rozdiel medzi nimi dvomi. Ján sa narodil z tela, ale Ježiš sa narodil z Ducha, podobne ako ten najmenší v nebeskom kráľovstve. Preto aj ten najmenší v NK je väčší ako Ján. Ján bol v tom čase najväčší z narodených zo žien, lebo mal najväčšie povolanie, bol to Eliáš, ktorý hlásal príchod Krista, ale podobne ako učeníci nemal Ducha, vtedy ešte nebol daný, ešte neboli Turíce. Duch Boží bol s ním, ale nie v ňom. Podľa verša Matúš 11,11 Ježiš nepočítal seba medzi narodených / splodených zo žien. Bol narodený z Boha Otca (Ján 1,18), bol narodený z Ducha.


10.
označiť príspevok

milky945 muž
   13. 5. 2013, 17:50 avatar
Ján 3 = evanjelium podľa Jána 3 kapitola, inak hovorím o Jánovi Krstiteľovi, len aby nedošlo k nedorozumeniu.


11.
označiť príspevok

milky945 muž
   13. 5. 2013, 18:39 avatar
Elemír 7:
Nejak som nepochopil čo si chcel povedať týmto „... a tiež by som ti nechcel brať vietor z plachiet, ale je tam aj taká veta, že jedávali sme s tebou za jedným stolom, robili sme zázraky v tvojom mene, ale on im povie, choďte do zatratenia zlorečení.“ ….., ale nevadí, aspoň sa pokúsim o výklad tých veršov.

www.obohu.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Lk 13,26-27: Vtedy začnete hovoriť: Jedávali sme pred tebou a pili, a na našich uliciach si učil. A povie: Hovorím vám, NEZNÁM vás, odkiaľ ste. Odstúpte odo mňa všetci, činitelia neprávosti!

www.obohu.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Mat 7,22-23: Mnohí mi povedia tamtoho dňa: Pane, Pane, či sme neprorokovali v tvojom mene a v tvojom mene démonov vyháňali a v tvojom mene mnoho divov nečinili? A vtedy im vyznám: Nikdy som vás NEZNAL. Odídite odo mňa, páchatelia neprávosti!

www.obohu.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Mat 25,11-12: Potom na koniec prišly aj tie ostatné panny a hovorily: Pane, Pane, otvor nám! Ale on odpovedal a riekol: Ameň vám hovorím, NEZNÁM vás!

Prvé dva verše sa mi vysvetľujú dosť ťažko. Na pomoc si môžem zobrať podobenstvo o desiatich pannách Matúš 25. Mat 25,11-12 hovorí podobne ako prvé dva verše: Ježiš hovorí piatim pannám, že ich nezná. Ale tu máme informáciu navyše, je tu olej a lampy, aha podobenstvo. No tak čo je olej a čo lampy? Olej by mal byť Duch Boží a lampy sväté Písmo. Ak je olej v lampách, svetlo svieti. Tým svetlom je Kristus a vedie panny na sobáš, sú nevesty Kristove. Ale bláznivé panny nemajú oleja, ich svetlo nesvieti, nemajú Krista za ženícha. Kristus nepozná Bláznivé panny, lebo ich Boh otec nevyvolil a nemajú Ducha. Pozri si Ján 10,3, Ježiš volá svoje ovce podľa mena, takže ich pozná. Takže Lk 13,26-27 a Mat 7,22-23 hovorí zrejme tiež o absencii Ducha.


13.
označiť príspevok

elemír muž
   14. 5. 2013, 07:52 avatar
Milky 8 - Ján Krstiteľ mal predsa v sebe Ducha svätéhu už v lone Alžbety pri príchode Márie Matky božej, k nej.
.....pane, v teba som dúfal, nebudem zahanbený na veky.....
Píšeš veľa vecí podľa evanjelia a dobre ho poznáš, ale nie vžýdy trafíš do témy.
Čo sa napríklad týka 11, tam zase ja predpokladám, že podnet na tieto vety boli 60 učeníci, ktorí odišli od Ježiša, keď začal hlásať tvrdú reč. Ježiš vyslal do sveta 72 učeníkov a zostalo len dvanásť. Pravdepodobne moc, ktorú dostali od Ježiša nepopužili vždy iba na účel, ktorý im povedal, ale niečo z toho využili aj vo svoj prospech. Táto veta vlastne patrí ako výstraha pre našu vysokú cirkevbnú hierarchiu. Ak si pozriemem v dejinách, mnohí si mysleli, že vysokou cirkevnou funkciou majú nebo za každú cenu a zabudli na svoje hriechy. A zabudli niektorí aj na to, že komu sa viac dáva, od toho sa bude viecej požadovať. Aja si tiež myslím, že tieto vety platia aj pre tých, čo sa zavesia na pár jednoduchých viet v evanjeliu a nedotiahnu spasenie dokonca podľa celého evanjleia.


17.
označiť príspevok

milky945 muž
   14. 5. 2013, 12:40 avatar
Ján krstiteľ nemal ducha, keď už tak to bola Alžbeta, aby mohla povedať pamätné / legendárne slová o svojom Pánovi, inak by ich nepovedala, viď Písmo: "A stalo sa, keď počula Alžbeta pozdrav Máriin, že poskočilo nemluvňa v jej živote, a Alžbeta bola razom naplnená Svätým Duchom a zvolala veľkým hlasom a riekla: Požehnaná ty medzi ženami a požehnaný plod tvojho života! Odkiaľ mi to, aby prišla ku mne matka môjho Pána?!" (Luk 1,41)


19.
označiť príspevok

elemír muž
   14. 5. 2013, 13:31 avatar
milky, to nemyslíš vážne. celú Alžbetu naplnil Dzch svätý, ale Jána, ktorého mala v amternici obišiel ????


21.
označiť príspevok

milky945 muž
   14. 5. 2013, 15:03 avatar
elemir 19: Áno myslím to vážne. Keď sú jedno telo, neznamená to, že sú aj jeden duch. Ján mal svojho ducha, ale Duch Boží oslovil ducha Alžbety.


39.
označiť príspevok

elemír muž
   16. 5. 2013, 00:20 avatar
milky. ktorá osobnosť by mala mať pore ducha svätého väčší význam, Ján K. alebo jeho matka Alžbeta ? Ktorá osobnosť z tohoto príbehu mala väčší význam pre DS, Mária, alebo Ježiš v jej lone ? Ja tomu rozumiem, ako že Duch sv. požehnáva oba plody v telách ich matiek. .. už v lone matky som ťa požehnal,,,,,to je zo starého zákona.
Duch sv. je viacej ako Otec a syn a nikto nebol a nebude pre neho dôležitejší z ľudí, ako títo dvaja, Ján a Ježiš a preto je aj nad satanom mocnejší ako Otec a syn a v tomto čase, pri stretnutí oboch žien, sú aj tieto dve ženy nad všetky ženy tohoto sveta, ale Ján nie je hoden, aby rozviazal Ježišovi remienok na sandáloch a Alžbeta sa podriaďuje Márii, ako svojej pani. Vždy je niekto vyšší a nižší, ale aj v tomto prápade sú vyššie obe ženy nad naše pochopenie.


25.
označiť príspevok

milky945 muž
   15. 5. 2013, 00:08 avatar
Ježiš vyslal do sveta 72 učeníkov a zostalo len dvanásť? A to je kde v Písme? Mohol by si to prosím nájsť a ukázať? Ďakujem


26.
označiť príspevok

milky945 muž
   15. 5. 2013, 00:18 avatar
Našiel som tvoj starší príspevok na tému 72 60 12:

"Zo 72 vyslaných apoštolov túto jeho moc nezneužilo iba 12 apoľtolov, 60 prišli asi na to, ako takúto moc využiť aj pre seba. A to boli potom tí, ktorí mu vyčítali, že sedeli sme s tebou za jedným stolom a robili sme zázraky v tvojom mene, ale on im povedal, choďte odomňa zlorečení"

Mohol by si dokázať písmom hlavne túto časť: "60 prišli asi na to, ako takúto moc využiť aj pre seba", nejaký jeden dva verše, ktoré to potvrdzujú.


27.
označiť príspevok

elemír muž
   15. 5. 2013, 06:37 avatar
Tam som predsa uviedol slovo "pravdepodobne", lebo ja sa domnievam, že čo iného sa asi tak mohlo stať, ale ak ty tvrdíš, že Duch svätý vstúpil do Alžbety, ale Jána v jej maternici obišiel, potom je ťažké ťa o týchto veciach presviedčať, ale zase máš pravdu v tom, že od takýchto úvah nie je ďaleko k niečomu podobnému, ako sú dogmy.
Tí dvanásti zostali iba po tom, keď Ježiš hovoril o svojom tele, že on je chlieb z neba, a kto bude jesť tento chlieb má život večný a nasledovalo:" Tvrdá je to reč,kto by to mal počúvať ", ale tiež bY som to musel pozrieť.
Toto je vlastne to moje vyvodzovanie dôsledkov, ak dávame k sebe určité súvistlosti a tak to vznikali asi aj dogmy, ibaže moje názory si môžeš perčítať ty a pár ľudí na fore a nikoho dopredu za to nepreklínam, ak to neuverí.


28.
označiť príspevok

milky945 muž
   15. 5. 2013, 11:08 avatar
Presne tak, dogmy vznikajú práve takýmto spôsobom, domýšľaním. Keby sa domyslená vec dala potvrdiť v písme aspoň na dvoch alebo troch svedkoch / veršoch, potom je to v poriadku, ale inak je to len ľudský výmysel, blud. My nemôžeme vkladať nové veci do Písma, musíme si vážiť Božie slovo také aké je, už tak sa jednotlivé preklady líšia. Preto som sa ťa pýtal, kde je to v písme.

Vlastne máš pravdu v tom, že mnohí učeníci odišli, je to v Ján 6, o tom som nevedel. Ale tam je napísané, že odišli, lebo neuverili, neboli povolaní, neboli vyvolení Otcom prísť ku Kristovi a nasledovať ho. Takže nemohli zneužiť moc Ducha, ktorého nemali, keď nemali vieru.


29.
označiť príspevok

milky945 muž
   15. 5. 2013, 11:12 avatar
28:
aha a tu by ma repress dobre zvozila, že som v prvom odseku stotožnil Písmo a Božie slovo, takže sa opravujem: musíme si vážiť Písmo také aké je.


30.
označiť príspevok

ruwolf_2 muž
   15. 5. 2013, 12:03 avatar
Dogmy sú najmä verše z Evanjelií.


31.
označiť príspevok

milky945 muž
   15. 5. 2013, 12:57 avatar
ruwolf 30:
Najhoršia kombinácia je múdry ateista závislý na fóre. Ale to našťastie nie je tvoj prípad, lebo v tvojom prípade neplatí prívlastok múdry, nakoľko reaguješ len na jednoduché články, kde sa môžeš chytiť nejakého kľúčového slova ako dogma, evanjelium a iné. Inak si ani nepípneš, lebo nevieš o tom nič. Ostatné menované, ako ateista a závislý na fóre platí na teba doslova, lebo nie je hodina, minutá alebo sekunda, čo by si nebol tu na fóre a nekydal proti nám. Urážaš tým nie len mňa ale aj ... . Týmto tempom bude z teba za rok Ruwolf_1000.

Na záver dám ešte jedno Písmo a bude to moja posledná rada pre teba, Lukáš 10,13: Beda ti, Korazime! Beda ti, Betsaido! Lebo keby sa v Týre a v Sidone boly udialy divy, ktoré sa udialy vo vás, dávno by sediac vo vrecovine a v popole boly činily pokánie. No, Týru a Sidonu bude znesiteľnejšie na súde ako vám.


32.
označiť príspevok

ruwolf_2 muž
   15. 5. 2013, 13:00 avatar
Keď nie sú argumenty, zostanú len úbohé pokusy o osobné útoky, však?
Viem o tom viac, ako Ty, preto, že som nad vecou.
Nekydám proti Vám, ale proti hlúpostiam, ktoré šírite - to je sakra rozdiel.
(Ty urážaš ľudstvo tým, aké hlúposti táraš.)


33.
označiť príspevok

milky945 muž
   15. 5. 2013, 13:12 avatar
A tvoje argumenty sú kde? Všetko čo tu od teba vidím, sú len táraniny, len tvoje názory, ktoré mimochodom nikoho nezaujímajú, ak si si nevšimol, len urážajú.


34.
označiť príspevok

ruwolf_2 muž
   15. 5. 2013, 13:15 avatar
Chceš tvrdiť, že Biblia nie sú dogmy? Že kresťania bežne pripúšťajú, že je to pre nich (Nový zákon) úplne nezáväzné?


35.
označiť príspevok

milky945 muž
   15. 5. 2013, 13:22 avatar
34: Hej, to máš pravdu, ale dogma je ľudský výtvor, Písmo je napísané vnuknutím Ducha. Písmo je posol / nosič Božieho slova, teda je dosť blízko Pravde. Dogma je výmysel cirkvi a človeka, ktorý môže byť ďaleko od pravdy. To je len taký drobný rozdiel. Vyššie som to písal elemírovi.


36.
označiť príspevok

ruwolf_2 muž
   15. 5. 2013, 13:30 avatar
"Písmo je napísané vnuknutím Ducha." je dogma, výmysel ľudí.


37.
označiť príspevok

milky945 muž
   15. 5. 2013, 13:39 avatar
36: Ako som písal vyššie, píšeš len svoje názory suverénnym, drzým a namysleným spôsobom, takže tu už nie je čo dodať a je to moja posledná rada tebe, reakcia na teba.


38.
označiť príspevok

ruwolf_2 muž
   15. 5. 2013, 13:45 avatar
Je to Tvoj ničím nepodložený dríst (veta "Písmo je napísané vnuknutím Ducha.", teda ľudský výmysel.


40.
označiť príspevok

elemír muž
   16. 5. 2013, 00:32 avatar
nemožno sa baviť o ženách s chlapom, ktorý ženu vôbec nevidel, to ti potvrdia starí fronťáci z vojny, kto nepocítil vo svojej viere, čo je duch, nemôže tušiť, čo duch je. A taktiež, kto neuveril, nemôže tušiť, čo to viera je, čo to je Boh a teda aj Duch. A tak isto považovať všetky veci,ktorým nerozumiem za drísty, je tiež zrkadlo inteligencie.
Súhlasí Mil44


41.
označiť príspevok

ruwolf_2 muž
   16. 5. 2013, 10:00 avatar
Ty si boha tiež nikdy nevidel, tak o čom točíš?

A taktiež, kto neuveril, nemôže tušiť, čo to Vesmírní lidé jsou, kto je Aštar Šert a teda aj Ptaah.
A tak isto považovať všetky veci,ktorým nerozumiem za drísty, je tiež zrkadlo inteligencie.


42.
označiť príspevok

ruwolf_2 muž
   16. 5. 2013, 10:04 avatar
(Aštar Šeran, samozrejme)


43.
označiť príspevok

Mil44 muž
   16. 5. 2013, 11:33 avatar
Ruwolf, keď už budeš aj ty a verím, že áno, v Božej prítomnosti kráčať, sám sa tomu budeš veľmi čudovať, čo si to za nezmysli, dristy povypúštal. Preto si tie tvoje choré blbosti nechaj pekne pre seba.
Včera som bol na stretnutí s Prof. RNDr. Jozef Masarik.DrSc - jadrový fyzik, významný svetový vedec , ktorý s vedcami v USA rieši kozmický výskum. Tento svetový odborník v žiadnom prípade nepripúšťa nejakých "Vesmirnych ludí ".


44.
označiť príspevok

ruwolf_2 muž
   16. 5. 2013, 11:40 avatar
Pseudo-argumentum ad auctoritatem nie je argument.
Inak, škoda, že si sa ho nespýtal, či pripúšťa zmŕtvychvstanie...


46.
označiť príspevok

Mil44 muž
   16. 5. 2013, 11:57 avatar
Predstav si, že tento svetový špičkový vedec má vieru v Boha a verí v zmrtvychstaného Ježiša Krista.


47.
označiť príspevok

ruwolf_2 muž
   16. 5. 2013, 12:03 avatar
No vidíš, a svetový odborníci na medicínu žiadnom prípade nepripúšťa nejakých zmŕtvychvtsaných...


45.
označiť príspevok

ruwolf_2 muž
   16. 5. 2013, 11:42 avatar
Milko, keď už budeš aj Ty sám a verím, že áno, v prítomnosti Aštara Šerana kráčať, sám sa tomu budeš veľmi čudovať, čo si to za nezmysli, dristy povypúštal. Preto si tie tvoje choré blbosti nechaj pekne pre seba.


49.
označiť príspevok

Mil44 muž
   16. 5. 2013, 12:25 avatar
A ten tvoj Aštar Šeran, už ti aj v niečom pomohol - pochváľ sa.


50.
označiť príspevok

ruwolf_2 muž
   16. 5. 2013, 12:28 avatar
Samozrejme, chráni ma pred zlými jaštermi...


51.
označiť príspevok

Mil44 muž
   16. 5. 2013, 12:36 avatar
A to je všetko, to už ozaj na viac nemá?


52.
označiť príspevok

ruwolf_2 muž
   16. 5. 2013, 12:46 avatar
Nielen mňa, všetkým, ktorí uverlili. To Ti je málo? To je dôkaz, že Ťa ovládajú zlí jašteri!
Samozrejme, robí aj viac, napr. obdarúva má Láskou, odstraňuje mi zlo zo srdca.  


53.
označiť príspevok

Mil44 muž
   16. 5. 2013, 13:10 avatar
Ty so to nazval zlí jašteri, ja to volám satanské diaboľské skutki - iste že tie mocne vládnu, preto je ten svet v takých ťažkostiach, problémoch, keď neprijal naplno ochrancu Ježiša Krista do srdca.
Že ťa " Aštar" obdaruváva láskou a odstraňuje ti zlo zo srdca to vyvracia skutočnosť, keby mal tú moc tak ti ho do srdca / to zlo/ ani nedovolí vstúpiť. Nie je to náhodou opak, že ti to zlo do srdca dáva ?


54.
označiť príspevok

ruwolf_2 muž
   16. 5. 2013, 13:13 avatar
Jašteri vládnu na Zemi, Aštar nás prišiel zachrániť...


55.
označiť príspevok

Mil44 muž
   16. 5. 2013, 20:56 avatar
Že Aštar náš prišiel zachrániť. Ruwolf, veď sa nedaj vysmiať. Veď už nie sme malé deti.


56.
označiť príspevok

ruwolf_2 muž
   16. 5. 2013, 20:58 avatar
Ale sa tak správate, keď veríte Biblii.


57.
označiť príspevok

Mil44 muž
   16. 5. 2013, 23:14 avatar
Ruwolf, ja veľmi dobre viem, keď som Bibliu začal brať vážne, ako pozitívne sa môj život zmenil.
A podobných ako ja s vierou Kristovou v srdci poznám mnohých.
Nemysli si , že ezoteriku a rôzne východné náboženstvá som nepoznal. Venoval som sa tomu aktívne cez 10 rokov.
A dnes som rád, že ako som sa toho úplne zbavil. Že som poznal Pravdu v Božom slove, ktorá mňa i moju rodinu v každej oblasti požehnáva.


58.
označiť príspevok

ruwolf_2 muž
   16. 5. 2013, 23:23 avatar
To hovoria aj Bendovci...


59.
označiť príspevok

ruwolf_2 muž
   16. 5. 2013, 23:26 avatar
Ale potom Ťa Boh nemiluje, pretože Koho Pán Boh miluje, toho krížom navštevuje.  


65.
označiť príspevok

Mil44 muž
   17. 5. 2013, 12:14 avatar
Máš pravdu, keď sa manželka do mňa už týźdeň v niečom nezadrapí - pýtam sa Pána či už na mňa zabudol.


60.
označiť príspevok

ruwolf_2 muž
   16. 5. 2013, 23:33 avatar
Už som Ti to písal viac krát, tak Ti to dám celé, lebo to nečítaš:

Adam.Humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Závažnosť zavrhnutia pekla, spojená s lipnutím na Pokání, je zrejmá. Ak niet trestu za hriech, nemá zmysel ani odpúšťanie hriechov. Ak Kristus splatil náš dlh, ak nejestvuje žiadne peklo a preto ani žiadna možnosť, že by sme mali problémy, keby sme zabudli na túto povinnosť, potom môžeme byť takí amorálni, akí len chceme v medziach skutkov netrestaných svetskými zákonmi, a to dokonca aj vo vlastných očiach, pretože naša amorálnosť sa stáva iba púhou nevďačnosťou voči Spasiteľovi. Na druhej strane, ak Kristus nesplatil náš dlh, ešte stále stojí proti nám; a také dlhy sú nám mimoriadne nepríjemné. Pud vývoja, ktorý nazývame svedomím a cťou, sa chápe takých pokleskov a zahanbuje nás do prachu za to, že sme takí nízki keď sme toho schopní. „Spasený“ zlodej pociťuje extatické šťastie, ktoré ateista nikdy nepozná: je znova pokúšaný kradnúť, aby opäť zakúsil tento veľkolepý pocit. Ale ak kradne ateista, nemá žiadne také šťastie. Je zlodejom a vie, že je zlodejom. Nič to z neho nezmyje. Môže sa pokúsiť očistiť svoju povesť nejakou náhradou, alebo ekvivalentným skutkom dobročinnosti; to však nezmení fakt, že kradol; a jeho svedomie nebude pokojné pokým nepotlačí svoju vôľu kradnúť a nestane sa čestným človekom tým, že v sebe vzbudí tú božskú iskru, ktorú Ježiš požadoval ako každodennú skutočnosť toho, čo ateista popiera.

Hoci však stav kajúcich veriacich môže byť kvôli tomu šťastnejší, nie je rozhodne želateľnejší z hľadiska spoločnosti. Skutočnosť, že veriaci je šťastnejší než skeptik, nemá väčší argumentačný význam než to, že opitý človek je šťastnejší než triezvy. Šťastie ľahkovernosti je lacnou a nebezpečnou vlastnosťou šťastia a v žiadnom prípade nie je nutné pre život. Či Sokrates získal zo života toľko šťastia ako Wesley, to je otázka, na ktorú sa nedá odpovedať; ale národ Sokratov by bol oveľa bezpečnejší a šťastnejší než národ Wesleyov; a jeho jednotlivci by boli na evolučnej stupnici vyššie. Každopádne naša nádej spočíva v sokratovskom, nie vo wesleyovskom človeku.

-- George Bernard SHAW (1925)


61.
označiť príspevok

elemír muž
   17. 5. 2013, 01:12 avatar
ruwolf 2 - 60
Ty poznáš evanjelium a ja zase toto. Ale ty si došiel k záveru, že človek nepotrebuje šťastie. Obetoval si šťastie hodením cez palubu, že budeš mať v duši kľud ? Kľud v duši bez šťastia. taký asi priemerný, žiadne hurá, ani výskanie, taká priemerná pohoda. Vlastne, ty si ho nehodil cezpalubu, ty si ho nechal nám veriacím a opitým, ďakujem, aj za opitých.
Vám neveriacím je nás veriacích strašne ľúto, že musíme robiť veci, ktoré vy nemusíte. Nemusíte sa modliť, nemusite chodi´D do kostala a sexu, čo telo ráči. Ozaj na tom sexe, o tom sa to asi najviac točí,je to pre vás to najväčšie šťastie. ...??... Už som tu raz písal, že okrem toho, čo máme medzi nohami, je aj hlava na niečo dobrá. Ba dokonca na neporovnateľné väčšie šťatie, ako to medzi nohami. Ale radšej som to nemal písať, lebo ešte by ste aj ten sex hodili cez palubu pre pokoj v duši, že ste neveriací a nemáte s tým problém. Lebo sú veriací a sú neveriací a vy ste medzi nimi. Keby ste boli naozajstní neveriací a naozajstní ateisti, nikdy by vás kolonka náboženstvo na DF nezaujímala.
Ale práve to je pre vás šanca, malička a mizrná, ktorú teraz zo srdca nenávidute. Ste tu asi preto, že je vo vás akýsi malý červíček,,ktorý sa volá: Čo ak predsa len.... Jeho meno je totiž veta. Väčšina neveriacích tam už nemá ani to. A vás aj mrzí, že tam je a preto každým negatívom ku druhej strane sa snažíte ho aspom na chvílku zmenšiť a vy stále viete, že tam stále je. Možno iba ako jeden vírus, či dokonca baktéria, teda tak málo, ale predsa by to stále ešte mohlo zmeniť situáciu o 180°. Nechcem vás od tiaľto vyháňať, ale tu sa ho nezbavíte, naopak, tu vám hrozí, že by ste ešte jedného mohli chytiť.
Hlavný rozdiel medzi nami oboma je ten, že my veriaci vieme viacej, sme o jedno poznanie, ktoré vy odmietate, ďalej. Vy však tvrdíte, že to nie je poznanie, že je to blud. Žijeme ten istý život ako vy, ibaže máme navyše nejaké modlitby a to šťastie za to, ktoré ste nám a opitým , nechali.
Takže ak nič, tak aspom menšia nuda.
Vlastne asi aj v to sa mýlim ? Lebo vy sa nenudíte, miesto naších modlitieb a chodenia do kostola, vy zase musíte zháňať dôkazy o tom, že BOh neexistuje. Archeológovia sa neustále hrabú v zemi a celý Jeruzalem prejutali už vraj do hľbky 3 m, ale na ceste na Golgotu je vraj až 6 metrový nános, takže ešte vás zrejme čaké kus práce a kopu peňazí, než sa presvedčíte, že tá cestat tam bola a že ten Ježiš po nej šiel. Odvolávate sa na slávnu vedu a vedeckých pracovníkov, spisovateľov a všelijaké iné rozumy a nejde vám pritom do hlavy, prečo sme uverili človeku, ktorý sa v maštali narodil a na smetisku zomrel.
Nechali ste nám šťastie, dokonca svoje šťastie, ako to je z textu zrejmé a obviňujete nás z toho, že chodíme sex kradnúť, lebo je to hriech. Ale ja si myslím, že to tam medzi nohami máme rovnaké, ako vy aaj s rovnakými potrebami, ibaže my sa na to dívame z pohľadu, ktorý vy nepznáte, lebo sme uverili niečo, čo vy neveríte.
A preto aj tento svet je ten istý, pre nás a aj pre vás a každý z neho čerpáme, čo potrebujeme a načo sa spoliehame.
A my sme si vzali viac.


62.
označiť príspevok

ruwolf_2 muž
   17. 5. 2013, 03:25 avatar
Straw-man.
Ja nepíšem, že človek nepotrebuje šťastie - len súhlasím so Shaw-om, že šťastie ĽAHKOVÁŽNOSTI a hlúposti je nebezpečné...
Nie sme tu hlavne preto, že čo ak len (aj keď to k skepticizmu patrí.) Sme tu preto, že fundamentalizmus je NEBEZPEČNÝ.
Klameš. Ten, čo niečo skutočne vie, vie to aj VYSVETLIŤ. Ty vysvetliť nevieš nič z Tvojej viery.
To je len Tvoj pocit. Ale nepoznáš Ty krásny pocit skutočného myslenia...


63.
označiť príspevok

elemír muž
   17. 5. 2013, 09:28 avatar
Nedá sa niekomu niečo vsvetliť, ak ten dopredu vie, že nemáš pravdu. Koľkokrát som tu napísal, ako ľahko sa môže každý človek presvedčiť o tom,čo Boh existuje, ale vy sa toho bojíte. koľko krát som tu napísal, aké je +ahké osloviť Boha. je to ešte +ahšie, ako osloviť neznámeho človeka, ktorého sa hanbím a ko cudzieho. Možno aj vy sa hanbíte mu prihovoriť, lebo ho máte za cudzieho. Ale niekedy aj ten cudzí človek, akokoľvek vyzerá uzavretý, nás môže prekvapiť, ak sa predsa len odvážinme ho osloviť. A Boha môžeš osloviť tak, že ton ikto nemusí okrem teba a jeho vedieť. Nehrozí žiadna hanba a teda žiadna zábrana si to skúsiť. Ako inak ti to mám vysvetliť, ak to nechceš najprv skúsiť.
Je tu vždy však jeden háčik, každý z nás niekonu patrí a sú len dvaja, Ježiš a satan. Ak chceš patriť satanovi, nemusíš preto nič urobiť, dokonca to ani chcieť a ani uznať jeho skutočnosť. Ale ak chvceš patriť Ježišovi, musíš ho osloviť, lebo on chodí a klepe na každé dvere a kto počuje jeho hlas, ten mu otvorí a on bude jesť s ním. Ibže ten druhý ťa tiež potrebuje a nenechá si ťa vytrhnúť z ruky len tak, či sa ti to páči a či nie a preto je to,on , čo ti,usporiada vhlave myšlienky tak, aby si všetko, čo súvisi s kristom nenávidel až do zúrivosti. lebo to je jeho jediná šanca a perfektne s tým ovléda až 85% ľudí, aby mal zaručené, že bude žiť, lebo ak by bolo viac veriacích ako 15% a teda viac ako 50%, potom by bol jeho druhý život vo vážnom ohrození. A vďaka vám a takýmto a tzakto presvedčeným tu má zaručené tých 85 a nemá dôvod na obavy.
Teda aj keby si naozaj chcel, ešte by si musel prekonať túto prekážku, o ktorej možno doteraz ani netušíš.


64.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   17. 5. 2013, 09:43 avatar
elemir, odporúčam ti písať kratšie príspevky... Pravdupovediac, keď sa pozriem na tvoj príspevok tak ani neviem čo skôr čítať...


67.
označiť príspevok

ruwolf_2 muž
   17. 5. 2013, 13:50 avatar
Klameš.
Nevieš povedať ani jeden prejav Boha.
To, že Ty si myslíš, že sa "rozprávaš" s Bohom a pritom On Ti nikdy nič nepovedal, svedčí o Tvojej hlúposti...

Boh, pretože je Všemocný, má plnú moc nad Satanom. Keďže nerobí vôbec nič proti Satanovi, tak ho toleruje, čiže Satanove správanie sa Bohu páči.


69.
označiť príspevok

elemír muž
   17. 5. 2013, 14:01 avatar
no vidíš a ty netušíš, kto je Boh a kto satan a to sú zase tvoje výmysly. Tu sme v satanovo kráľovstve, teda v pekle, dobré ráno, veď boh tu zriadil raj a čo s tým satan urobil ???? Prečo tu ten raj nie je dodnes, lebo to Boh nechcel, alebo satan ???
Ani Obama sa neposere v Severnej Korei, ale keby ten tlk stade prišiel do Ameriky, tam by si nemohol dovoliť to, čo robí v korei.
Touž tu ideme vysvetľovať takéto diametrálne veci ???


70.
označiť príspevok

F.Schopin-ová žena
   17. 5. 2013, 14:05 avatar
Boh je "láska"..podĺa mňa..nič viac -žiadna Biblia,žiadne kostoly,žiadne prikázania..a žiadny farári...


71.
označiť príspevok

ruwolf_2 muž
   17. 5. 2013, 14:14 avatar
Prečo tu raj nie je? No skús konečne myslieť! Keď niekoho miluješ a si všemocný, odstrániš všetko, čo Tvojim milovaným ubližuje, či nie? Robí to Boh? Nerobí! Takže? Zase dôkaz epikurejský...

Obama nie je Všemocný, takže sa to nedá porovnávať.


66.
označiť príspevok

milky945 muž
   17. 5. 2013, 12:43 avatar
Reagujem na GBS, nie na ruwolfa.
George Bernard SHAW (1925) evidentne nič nechápe, lebo ...

1.Trest za hriech je smrť, preto zomrel Kristus, aby sme my mohli žiť v sláve božej, nie v hriechu.
2.Spasenie <> odpustenie hriechov, odpustenie hriechov je len nutná podmienka, nie postačujúca.
3.„Spasený“ zlodej je nezmysel. Spasený môže byť len človek, ktorý ovládol zlo a to je práve druhá a postačujúca podmienka spásy, zjednodušene povedané.
4.„…. tým, že v sebe vzbudí tú božskú iskru“, toto je tiež nezmysel, nie človek ale Boh vzbudí iskru v ňom.
5.Skutočnosť, že kajúci hriešnik je šťastnejší než skeptik, má pre spoločnosť veľký význam, pretože to šťastie ho motivuje k zmene, to šťastie ho pretvára k lepšiemu alebo mu k tomu dáva silu.

GBS vôbec nepripúšťa a zdá sa že o tom nič nevie, že veriaci človek je pod vplyvom Krista / Ducha a ako taký sa mení, dochádza k jeho vnútornej premene so všetkými možnými pozitívami. Použil som slovo veriaci, ktoré treba vysvetliť, ale to si odložím na neskôr. Určite sa nejedná o význam veriaci v teplú vodu, lebo viera v existenciu niečoho / niekoho nedáva silu / motiváciu.


68.
označiť príspevok

ruwolf_2 muž
   17. 5. 2013, 13:51 avatar
Keďže morálka veriacich sa nelíši od morálky neveriacich, vplyv Krista/Ducha je nulový.


72.
označiť príspevok

milky945 muž
   17. 5. 2013, 15:33 avatar
68:
Rozbil som toho tvojho G.B. Shawa, ktorým sa tu oháňaš a naviac sa nezmôžeš? Znova opakujem, slovo veriaci som ešte nedefinoval a nie je to bežné zaužívané, teda tvoje chápanie. Takže tvoj ďalší pokus / výstrel vedľa.


74.
označiť príspevok

ruwolf_2 muž
   17. 5. 2013, 16:01 avatar
Nerozbil, len opakovane klameš:
1. Novorodenec nikdy nikomu nič neurobil a predsa niektorí zomierajú - čiže klameš.
2. Spasenie = záchrana, nie odpustenie hriechov - zase klameš.
3. Stačí uveriť: SvatePismo.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk Mk 16,16 "Kto uverí a dá sa pokrstiť, bude spasený; ale kto neuverí, bude odsúdený" - zase klameš.
4. Irelevantné - naviac, ničím nepodložená lož
5. Kresťania nie sú lepší ako neveriaci - dokazujú to aj väznice plné kresťanov - zase lužeš


79.
označiť príspevok

milky945 muž
   17. 5. 2013, 17:17 avatar
74:
1. Novorodenec nemá hriech, ale tiež nie je smrť ako smrť. Ty hovoríš o spánku. Kristus o tejto smrti hovoril pri Lazarovi, že je ako spánok. Ja hovorím o skutočnej / definitívnej / úplnej smrti, teda strate existencie na vždy. Smrť = koniec na vždy.

2. WTF ?????????????????????????? však opakuješ moje slová.

3. Prečítaj si verše 17 a 18, ktoré nasledujú. Či môže niečo z toho spraviť veriaci v Krista? Nie, lebo to nie je tá viera, o ktorú tu ide. Ide tu o Kristovu vieru. Kristova viera a viera v Krista je rozdiel. S vierou Krista človek bude schopný toho čo hovoria verše 17 a 18. Ale taký človek nie je zlodej a má istotu spasenia.
Marek 16,16: Ten, kto uverí a dá sa ponoriť <a pokrstí sa> , bude spasený; a kto neuverí, bude odsúdený. 17 A uverivších budú sprevádzať tieto znamenia: v mojom mene budú vyháňať démonov, budú hovoriť novými jazyky, 18 hadov budú brať, a keby vypili niečo smrťonosné, neuškodí im; na chorých budú vzkladať ruky, a budú sa mať dobre.

4. Je toho celé písmo.

5. Ukazujú? Dokáž. Alebo len ďalší trep? V tomto bode popieraš, čo som ja nikdy netvrdil, takže mi nepriamo podsúvaš slová, aké prízemné a ruwolfovské, za prvé. Za druhé ty nemáš šajnu kto je v skutočnosti kresťan. Kresťan nie je človek, ktorý pozná Krista ale človek, ktorého pozná Kristus. Pri tomto chápaní sú tvoje slová v tomto bode nedávajú zmysel.

Takže suma sumárum, rozbil som ho a ty ma opakovane urážaš, že klamem. Si dávaj bacha, aby z toho nebol ďalší ruwolf.


81.
označiť príspevok

ruwolf_2 muž
   17. 5. 2013, 18:24 avatar
1. Keď smrť je len spánok, vraždenie nie je zlo...

2. Neopakujem, Ty si tvrdil niečo iné...

3. Nik nevydrží vypiť smrtonosný jed - čiže podľa toho nikto nie je veriaci...

4. Najprv musíš ukázať, že je to pravda...

5. Kristus a Boh sú jedno, čiže ako Vševediaci pozná každého.

(Ukázať na klamstvo nie je hriech.)


96.
označiť príspevok

milky945 muž
   20. 5. 2013, 22:05 avatar
ruwolf 81:
1.No dobre, keď vraždenie nie je zlo, potom ti môžem vpáliť guľku do hlavy. Ok?

2.Spasenie = záchrana; Spasenie = odpustenie hriechov + vnútorná / duchovná premena človeka pôsobením Krista v nás.

3.Tak to si čiastočne trafil. Ale potom tvoje „Stačí uveriť“ v 74 nie je také jednoduché ako sa zdá byť. Podľa písma ten kto uverí, toho budú sprevádzať znamenia. Pritom znamenia sú myslené buď doslova alebo obrazne. Tak či tak nie je v ľudských silách ich realizovať a rovnako aj viera, ktorá im predchádza. To je vlastne posolstvo Marek 16,16-18, viera a jej znamenia je dar boží, nie ľudský skutok a snaha, tým som čiastočne odpovedal na bod 4.

4.napr. Efezanom 2,8: Lebo ste milosťou spasení skrze vieru, a to nie zo seba, je to dar Boží, 9nie zo skutkov, aby sa niekto nechválil. 10Lebo sme jeho dielom, stvorení v Kristu Ježišovi nato, aby sme konali dobré skutky, ktoré Bôh vopred prihotovil, aby sme v nich chodili.

5.Kristus pozná po mene toho, koho Boh otec povolal (Ján 10, 3). Aby som to dal do súvislostí, práve hovorím o spasení, viď bod dva tohto zoznamu. Koho nepovolal, nepozná, viď príspevok 11 v tejto téme, sú tam aj Písma.


97.
označiť príspevok

ruwolf_2 muž
   20. 5. 2013, 22:25 avatar
1. Že smrť nie je zlo, vravíš Ty v 79., nie ja.

2. 3. 4. a 5 Biblia nie je od Boha. + Pseudo-dôkaz kruhom - Bibliu dokazuješ Bibliou, čo nezmysel.


98.
označiť príspevok

milky945 muž
   20. 5. 2013, 23:01 avatar
Ja nič nedokazujem kruhom, len to so sebou tak súvisí. Keď ma obviňuješ z dôkazu kruhom, ukáž kde som sa toho dopustil, nie som si toho vedomý. Toho sa už asi nedočkám. Ale neboj, perly sviniam už hádzať nebudem, už som ti to raz sľúbil a znovu som ten sľub porušil, moja chyba.


99.
označiť príspevok

milky945 muž
   20. 5. 2013, 23:03 avatar
A ešte jedna vec. Nie, smrť nie je zlo. Smrť je prirodzenou súčasťou života. Vražda je zlo a ty si tieto dva pojmy účelovo zamenil. Robíš tak zo seba debila, vieš o tom?


102.
označiť príspevok

ruwolf_2 muž
   21. 5. 2013, 00:26 avatar
Biblický Jahve vraždí...


100.
označiť príspevok

milky945 muž
   20. 5. 2013, 23:38 avatar
Bibliu môžeš dokázať len bibliou, ničím iným. Tak isto ako matematiku dokazuješ len matematikou, nie chémiou alebo inou vedou.

Ak vidíš v 96 kruhový dôkaz, síce neviem kde, je to preto, lebo hovorím na dvoch miestach vlastne o tom istom, hoci tebe sa zdá, že to nie je to isté, že ich vzájomne dokazujem. Nie, nedokazujem ich, lebo obidve jedno sú.


101.
označiť príspevok

ruwolf_2 muž
   20. 5. 2013, 23:41 avatar
Matematickú teóriu nikdy nedokážeš v danej matematickej teórii, z uvedeného princípu sa to nedá - musíš použiť meta-matematiku.

Dôkaz v chémii nedokazuje chémiu, ale nejaký empirický fakt.

(Douč sa, čo je to dôkaz a pseudo-dôkaz kruhom.)


103.
označiť príspevok

milky945 muž
   21. 5. 2013, 00:27 avatar
Takže tebe nevonia, že bibliu dokazujem bibliou? Tomu hovoríš dôkaz kruhom?

Definícia z wikipédie: Dôkaz v kruhu je logická chyba spočívajúca v tom, že ako argument dôkazu sa používa tvrdenie dokázané pomocou samej dokazovanej vety.

Pozri sa, keď niekto začína so štúdiom písma, na začiatku musí len veriť, že je to pravda bez dôkazu. Postupne však ďalším čítaním Písma získava nové poznanie, ktoré nie je v rozpore so starým, teda nové vedomosti potvrdzujú staré. A Písmo je celé také, žiadne jeho dve časti si neprotirečia, je to perfektne konzistentný systém s veľkou reduntanciou.

Nič na svete nemôže potvrdiť a dokázať Písmo, lebo svet je hmotný, písmo je duchovné. Svet je pod vládou Satana a Satan je nepriateľ božích vecí a pravdy. A písmo je pravda. Takže kruhový dôkaz je v podstate zárukou pravdivosti, hoci tu sa nejedná o kruhový dôkaz doslova, lebo argument dôkazu nie je súčasťou dokazovanej skutočnosti.


104.
označiť príspevok

ruwolf_2 muž
   21. 5. 2013, 01:05 avatar
Akúkoľvek rozpor vyvolaný nezmyslom Ti odstránim tým, že prijmem ďalší nezmysel.
Presne to robíš s Bibliou: "Postupne však ďalším čítaním Písma získava nové poznanie, ktoré nie je v rozpore so starým, teda nové vedomosti potvrdzujú staré."

Biblia si protirečí vo veľmi veľa veciach: Google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Všemocný vládne všetkému, teda aj svetu. Takže buď nejestvuje Všemocný alebo Všemocný je Satan alebo Satan nevládne svetu.

( Chlapci, mali by ste mi platiť za hodiny logiky, čo Vám tu dávam.  )


105.
označiť príspevok

milky945 muž
   21. 5. 2013, 14:00 avatar
Pozeral som si niekoľko odkazov z tvojej google linky. .....
Každý v písme nájde, to čo chce nájsť. Keď chceš nájsť rozpory, nájdeš ich, dokonca aj tam kde nie sú, ktoré sú zámerne vykonštruované. To som tam tiež videl, zjavný nezmysel, ktorý v skutočnosti nebol rozpor ale len hlúposť / zámer autora. A to som vybral náhodné tri prípady "protirečenia". Ale zas na druhej strane, boli tam aj sporné verše, ktoré neviem vysvetliť, to musím priznať, napr. o narodení / pôvode Jozefa. Mala by sa otvoriť samostatná téma, aby sa o tom dalo seriózne diskutovať, prípadne viac tém.


73.
označiť príspevok

karas muž
   17. 5. 2013, 15:42 avatar
Ale lisi. Spoved umoznuje veriacim padat do pekla a opat sa stavat nevinnym podla potreby. 
Súhlasí ruwolf_2


75.
označiť príspevok

Mil44 muž
   17. 5. 2013, 16:08 avatar
V skutočnosti je to skoro tak ako vravíš. Lebo k veriacim sa hlási skoro 3/4 obyvateľstva na Slovensku ale skutočne veriacich - znovuzrodených - Bohu úplne odovzdaných, ktorí úprimne v čistote kráčajú s Ježišom a sú za neho ochotní obetovať i život je len cca 5 %. A zbytok tých cca 95 % sú len formálni, matrikový kresťania.


76.
označiť príspevok

ruwolf_2 muž
   17. 5. 2013, 16:15 avatar
Tí, čo sú ochotní obetovať život sú zväčša ochotní aj "obetovať" životy iných...


77.
označiť príspevok

Mil44 muž
   17. 5. 2013, 16:21 avatar
Tak to potom tí určite nepatria do tých 5 % znovuzrodených- Bohu odovzdaných, lebo to by im svedomie nijako nedovolilo.


78.
označiť príspevok

ruwolf_2 muž
   17. 5. 2013, 16:59 avatar
Prečo nedovolilo? Veď Boh Biblie káže zabíjať...


80.
označiť príspevok

Mil44 muž
   17. 5. 2013, 17:36 avatar
Ruwolf, veď toľkí ti to už tu vysvetlujú, že Božie slovo nemôžeš nijako chápať len povytrhavané s kontextu, to potom verím že si poriadne zmätený. Ale v celosti, tak ako kráčal a žil Syn Boží Ježiš Kristus, ktorý je jediným cielom a smerom a hlavnou myšlienkou Biblie a života veriacich. Pozeraj len na Neho a nie na to čo sa dialo, keď Jeho v srdci nemali - z toho sa len poriadne pouč. Až potom začneš chápať v plnosti Božie pravdy a dôjdeš takto k spaseniu.


82.
označiť príspevok

ruwolf_2 muž
   17. 5. 2013, 18:25 avatar
Ale mám pravdu, že podľa Biblie je správne zabíjať...


83.
označiť príspevok

ruwolf_2 muž
   17. 5. 2013, 18:30 avatar
Prečo Ho v srdci nemali? Nie "náhodou" preto, že ich takých stvoril?


84.
označiť príspevok

Mil44 muž
   17. 5. 2013, 23:25 avatar
Pýtam sa a ty Ho prečo v srdci nemáš? No asi preto, že sme nie stvorení bez právomoci ale so slobodnou vôľou a ty si Ho odmietol. Či by si chcel byť - žiť ako nejaké ovládané teľa ?
Keď sa ti páči to zabíjanie, čo stále spomínaš - môžeš zabíjať. Ale kto chce žiť slobodne - štastne ten si iste vyberie tú správnu úzku Božiu cestu.
A k tej tvojej 82 si dobre prečítaj moju 80 ! Lebo len zbytočne sa stále dookola opakuješ.


87.
označiť príspevok

ruwolf_2 muž
   19. 5. 2013, 17:47 avatar
Slobodná vôľa je len pocit, klam, mam. (Ak si to nemyslíš, chci byť ateistom, slobodne...)
Nevieme, čo kázal Ježiš.
Mne sa zabíjanie nepáči, biblickému Jehvemu sa páči.


88.
označiť príspevok

Mil44 muž
   19. 5. 2013, 22:42 avatar
Ruwolf, veď už asi vieš, že pred mojím znovurodením pred 10 rokmi som bol horší ako ateista- tak o slobode a ateizme asi niečo viem.
Dobre vieme čo kázal Ježiš, a keď budeš k Bohu volať a naplníš sa Duchom Svätým aj tebe sa vnútorný zrak a vnútorný sluch otvori, a prestaneš hovoriť také nezmysli- " že nevieme čo kázal Ježiš ".
Ani žiadnemu rodičovy sa tresty svojím de%ťom dávať nepáčia. ale ináč by ich správne nikdy nevychovali. Všetko má svoj účel.


89.
označiť príspevok

ruwolf_2 muž
   19. 5. 2013, 23:02 avatar
Teraz nie si lepší ako niektorí ateisti...
Nevieme. Vieme, čo je napísané v Evanjeliách a Pavlových listoch, ale to nie sú priame záznamy o Ježišovi...
Zabitie nikoho nič nenaučilo.


90.
označiť príspevok

Mil44 muž
   20. 5. 2013, 00:55 avatar
To máš pravdu, to si vôbec o sebe nenamýšlam. Ale o mne to hovoria moji blízki a známí, že keď som prijal do srdca Ježiša, že som sa o 180 stupňov k lepšiemu zmenil.
Neviem pre koho sú rozhodujúce záznamy , čo by to komu pomohlo ? Podstatné je to vzácne spásonosné posolstvo, ktoré nám v Božom Slove zanechal a ľuďom ktorí ho príjmu to priam zázračne pomáha.
Už to, že sa stále tým zaoberáš, tak určite aj teba niečo naučilo, ináč by si to už viac nespomínal.


91.
označiť príspevok

ruwolf_2 muž
   20. 5. 2013, 02:02 avatar
No, ak si bol strašný ***** a teraz si už menej strašný *****, tak to nie ej žiadna výhra...
No 2000 rokov histórie ukazuje, že spásonosné to nie je.
Čiže genocídy sú bohovská činnosť, veď ľudia sa nimi zaoberajú, takže určite ich to niečo naučilo - čo na tom, že boli zabité milióny nevinných...


92.
označiť príspevok

Mil44 muž
   20. 5. 2013, 09:24 avatar
To ma teší, že aj v tvojích očiach som menej strašný. Ale teraz mňa zaujíma, či si aj ty pre svojích blízkych a svoje okolie tak láskavý - príjemný ?
Keď doposial to podľa teba spásonosné nebolo - tak teraz je to v naších silách aby to spásonosné bolo. Dúfam, že ti na štastí ľudí záleží, že sa aktívne pridáš.
Isteže, aj mne je ľúto tých nevinných obetí - ale to majú na svedomí tí, čo nerešpektovali Božie zákony - chceli byť sami bohmi.


93.
označiť príspevok

ruwolf_2 muž
   20. 5. 2013, 11:04 avatar
Tu nebadať Tvoju príjemnosť ani najmenej...

Viera v hlúposti dlhodobo nijakú spoločnosť šťastnou neurobila, skôr naopak...

Všemocný môže všetko, aj zachrániť nevinných. Keďže to nerobí, nie je láskavý ani spravodlivý...


94.
označiť príspevok

Mil44 muž
   20. 5. 2013, 14:29 avatar
Tak, potom končím, viac na teba nereagujem, lebo tvoj charakter a názory sú ozaj tým zlým posadnuté. Lutujem ťa.


95.
označiť príspevok

ruwolf_2 muž
   20. 5. 2013, 14:32 avatar
Čo je zlé na mojom charaktere?

To nie sú názory, ale fakty.

Prečo ma ľutuješ? Ak ma Satan posadol a Boh proti tomu nič nerobí, zrejme sa to Bohu páči...


48.
označiť príspevok

elemír muž
   16. 5. 2013, 12:09 avatar
V tomto prípade mám já iný názor, naopak, aj ježiš hovorí, že mám ovce aj z iného ovčinca. Naše ľudstvo sa vyíja intenzívne iba od vynálezparného stroja a to je dvesto rokov, čo ak existujú vo vesmíre inteligencie, ktoré sa takýmto spôsobom a takouto rýchlossťou vyvíjajú už iekoľko tisícročí. My sme sa za dvesto rokov dostali na Meciac, tak kde by sa dostalo ľudsvo za dvetisícrokov ???? Je to všetko len otázka času a náhody a samozrejme podpora Boha, ktorý zrejme asi nie je moc nadšený XX.storočím.


85.
označiť príspevok

milky945 muž
   19. 5. 2013, 17:21 avatar
Elemír 13: V 11 som rozoberal verše Lk 13,26-27 a Mat 7,22-23. Tieto verše sa týkajú skôr falošných prorokov (Mat 7, 15) a páchateľov neprávostí, ktorí nečinia božiu vôľu (Mat 7, 21-23) ako neveriacich, ktorí odišli od Ježiša, lebo nemali vieru / ducha (Ján 6). Viď kontext veršov. Ježiš v nich hovoril o budúcnosti, o falošných prorokoch v budúcnosti, o falošných učiteľoch a cirkvách (napr. Rímska cirkev), nie o “odpadlíkoch“ v Ján 6 na konci. Takže tvoja teória o 72 60 12, ktorú si odvodil na základe Ján 6, je hlúposť. V Ján 6 na konci sa hovorí o “odpadlíkoch“, Ježiš sa pýta 12 tich, či aj oni chcú odísť, ale to nedokazuje, že boli jeho poslední / jediní učeníci.


14.
označiť príspevok

Mil44 muž
   14. 5. 2013, 10:57 avatar
Elemír, pokús sa nám toto rozobrať - vysvetliť.

www.gloria.tv Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


15.
označiť príspevok

milky945 muž
   14. 5. 2013, 12:22 avatar
Podľa videa, pápež sa vzdal funkcie zo strachu, lebo už nevládal bojovať so silami, ktoré rozkladajú cirkev, nevládal brániť cirkev. Ak je to pravda, je smutné že odstúpil práve v takej chvíli. V prvotnej cirkvi v Ríme sa diali oveľa horšie veci, bolo prenasledovanie, mučenie, vraždy a nikto alebo väčšina z kresťanov sa nevzdala viery. Ale zas na druhej strane ho čiastočne chápem s ohľadom na jeho vek. Predsa len, je to starý človek a sily odchádzajú.


16.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   14. 5. 2013, 12:36 avatar
Dovod preco sa tak rozhodol vie on, vsetko ostatne mozu byt len nase dohady o tom...


23.
označiť príspevok

elemír muž
   14. 5. 2013, 22:03 avatar
Inak ten farár na tom videu je typický integrista.


86.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   19. 5. 2013, 17:31 avatar
Milky945, 15, ale pápež sa nevzdal viery, iba odstúpil z funkcie.To nie je to isté.


18.
označiť príspevok

elemír muž
   14. 5. 2013, 12:51 avatar
Ja mám asi zlý flach player, lebo mi to ukázalo len asi každý tretí titulok, ale v podstate, treba sa zamyslieť aj nad tým, že keď bol Benedikt zvolený za pápeža, František bol hneď za ním a že teda tie roky, čo by z to asi stihol František doteraz. Benedikt bol v prvom rade dogmatik a neviem, či práve on nepredkladal Jánovi Pavlovi nová katechizmus založený ešte na dogmách a Tridentreskom koncile. Tieto veci tú existujú niekoľko storočí a robiť s tým poriadky za niekoľko mesiacov by bolo predsa len trochu zrýchlené, aj keď niektoré veci vyzarajú viac, ako jednoducho. benddikt mne pripadá dokonca ako hlavný ide=og, res. teolog aj za JP II. Je to vysokointeligentný človek a svoju rolu si naplno užíval niekde ako druhýá, či tretí. Ale voliaci kardináli videli jeho teologické schonosti, ktorými zrejme prevyšoval priemer, ale to, čo sa deje dnes v cirkvi a ako to treba všetko zvládať, to by chcelo iný typ osobnosti, ako bol on. Pret ich voľba bola správna. Zatiaľ sa ukazuje, že František by to mohol byť. Určite tam je aj zdravotný stav, ale vedieť niekomu povedať priamo do očí niečo kritické, niečo, čosi dotyčný vysvetľuje inak, prinútiť niekoho spolupracovať a vyžadovať pracovnú disciplínu, to som zažil aj ja vo funkcách a niekedy je treba reagovať okamžite a presne a to chce vždy akúsi duchovnú námahu, nie že akúsi, poriadnu. A duchovnú námahu môžeš podať len vtedy, ak je v poriadku aj telesná. Väčšina ľudí príde do 80-tky v pohode, ale potom sa čakaá v zdraví ne jeden prelomový bod a z výkonného 70tnika sa zo dňa na deň stane starec neschopný postarať sa sám o seba. všetky dôvody nebude nikto nikdy poznať, ale tlak na dogmy, a on bol dogmatik, ktoré vždy zapríčinili štiepenie cirkvi a zlo a napríklad pri dogme o neomylnosti pápeža, tam sa jednalo takmer o detinské, nezodpovedné konanie, toto Boh nenmôže nechať bez povšimnutia. Satan nás nepotrebuje trestať, jemu stačí, ak neveríme a takýchto si nás bude čičíkať, aby sme na boha ani nepomysleli, ale tresatá nás Boh, pretože nás miluje a vychováva ako rodič dieťa.Rodič, ktorý nikdy netrestá deti, nemyslím iba bitkou, nikdy ich nevychivá. Výchova musí bolieť, inak by ani vták nedosuahol, že ani jedno vtáča nevypadne z hniezda.
Bendiktove pápežstvo, aky by malo dosah až po Luthera. Tearaz ti napíšem svoje osobné postrehy, ale posúď aj ty sám, čo by si na to povedal.
Za reformáciu sa Boh nemcom kruto pomstil. Prišiel Bismark, ktorý zjednotil nemcov iba k ich nešťastiu.Jeho vyhlásenie po vojne s Francúzmi, že okrem Boha sa nebojíme nikoho, zarylo ranu do srdca každého nemca. nmeci sú národ intelugenčne vyspelí, to môže zazžiť len ten kto tam pôsobil dlhšiu dobu. Ja som pri styku s nemcami mal tak= skúsenosti, že 10 nemcov ma ohurovalo svojou inteligenciou, aLE jdenásty dokázal svojím opačným postojom zmazať snahu tých desuatich.
Potom prišla prvá svetová a porýžka po ktorej dostali nemci také pokuty, že neboli schopní splácať reaptriacie. Nemeckí robotníci dolovalu uhlie iba na repatriacie a v nemecku ľudia nemali čím kúriť. Toto bol podklad fašizmu. Veď sudca mal pre Hitlera na začiatku dvadsiatých rokov pripravený trest smrti ! Ale blízky Bismarkov generál svojáím vplyvom zmeniltresta na 4 roky a odsedel dva a napísal tam Môj boj a celý proces miesto spravodlivosti sa zmenil na propagáciu fašizmu.
To bola situácia v Europe a dokonca aj v rusku, kedy Boh sa snažiol priamo, ako nikdy zasiahnúť do diania v Europe prostredníctvom fatimských zjavení. Lenže cirkev má dodnes po tridentskom koncile veci o zjaveniach takým spôsobom, že ani toto neprešlo a tak sa rozpútalo púeklo II sv. vojny a komunizmu v takmer vcelej europe. Nemecko jem rozdelené na južné katolícke a sveverné evanjelické. Zo severu pochádzal aj bismark a aj Hitler tam našiel živnú púdu pre svopje účinokovanie. Sever bol potrestaný ešte aj dederonizmom a je trestaný dodnes, sú tam mestá a dediny duchov. Prázne bez ľudí, ktorí odiľli do kapitalizmu južnejšieho nemecka. Pri pobyte som musel vedieť, kde sa pozdraviť Guten tag a kde Grúss Got. raz sa mi stalo, že som pri dverách v hotelíku, kde sme hšadali nocľah pozdravil Gruss Gott a miesto odpovede mi bolo povedané, že vy nie ste náš zákazník (Sie sind nicht unsere kUNDE !)
bOH AKOBY POTOM VYVIEZOL PRE ISTOTU CIRKEV DO aMERIKY, KDE TO POTVRDIL ZJAVENíM máRIE V gUAladupe, ak som sa nepomýlil a tam je teraz väšina katolíckych veriacích. A či je jeho zámer, alebo náhoda, že František je od tiaľ, to nech si každý rozmení na drobné sám.
Ak teda sa zoberú všetky súvistlosi možné a aj nemožné, tak jeho odstúpenie nemohlo byť náhodilé a verím, že taký človek ako on to už dlhšiu dobu zvažoval. Dokonca ako oabrený som pozoroval a dodnes si pamätám, keď ho vyviedli z kokláve na verejnosť, ta tvár a ten nepokoj, ktorý tam mal, akoby bol nesúhlas, čo to so mnou robíte. A ten vnútorný boj mum ožno odčerpal aj veľa síl,tých duševných o ktorých som hovoril, že potrebuje každá osobnosť na vládnutie, spravodlivé vládnutie a on sa oň aj snažil, ale asi sa dostal zdravotne do podobnej situácie AKo Ježišivi učenníci na hore olivovej, že duch je silný, ale telo mdlé a vy len spíte a spíte. Takže duch je silný len ak je aj telo silné, veď mozog spotrebuje dve tretiny kyslíku a kyslík je na 99% hnacia energia organizmu.
Myslím, že on to všetko tak nejak cítil a to že bol zvolený František je mu veľkým zadosťučinením, že urobil dobre. V mojích očich sa zachoval ako jeden vysokointeligentný človek, proste ako Nemec. Jeden z tých desiatich.
Raz som čakal v Štuttgarte na vlak, a to bolo ešte v 88, vystúpili z vlaku dvaja či traja mladíci a chytili sa okolo krku a vykrkuvali na celé hrdlo až stŕpala stanica , až kým neprišli von všelijaké heslá, ani som vtedy ešte všetkému nerozumel. ale akždý sa im snažil ďaleko vyhnúť a nikto nezasiahol.
Raz som musel zohnať daňové tabulky a lietal som po meste, keď zrazu som vbehol na ulicu, kde bolo hrobové ticho, ale ulica bola plná ,aj chodníky ľudí, ktorí mali zapálené sviečky a mlčky šli do predu, to bolo zase v Hamburgu, alebo v Elmshorne.
Takže Nemci a ich ekonomika je pre tých, čo tam nežli aspom pol roka niečo nepochopiteľné. U nás na Dunaji prejde loď raz, za čas a to je medzinárodná rieka, ale v nemecku na Rýne napráklad v kolíne, čomje vnútronemecká rieka, idú lode v kuse za sebou v dvoch prúdoch, jeden dole a druhý hore.
Aj Euro si vymysleli nemci, lebo potrebovali, aby prílišný vývoz nerevalvoval marku, aby sa príjerm z exportu rozložil na celú úniu a nedochádzalo neustále k zmenám meny, ale ak budú dávať ostatnej europe za to tak málo a nakoniec v poslednej dobe ešte chcú aj šetrenie, tak sa im to zrúti a utopia sa v kríze.
No a banky a vatikán s tým všetkým súvisí, je to obrovkská moc pe)azí a inteligemtný a bohabojný človiečik, ako benedikt sa musel spoliehať na iných a nie všetci, čo sa mu priplietli do cesty, boli ako on.
Urobil dobre. Aj Ježiš povedal, už musím ísť, lebo zlé mocnoisti uchvacujú kráľovstvo nebeské. U neho je to naopak,snažil sa odovzdať funkciu silnejšiemu. Modlíme sa za oboch, aby aj Boh s energiou naších modlitieb doprial obom svoje kráľovstvo.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 22:20,  Putina by bolo dobre tiež vypchať a nasačkovat do mauzolea.....ujovi Leninovi je tam...
dnes, 22:19,  mil a ne, zase si sa z.ebal. Ty, vraj hrdý Slovák, zrádzaš svoju vlasť a ideš ju a teda aj...
dnes, 22:17,  Vobec by som sa nedivil, keby sa na Rusko vyprdli viacerí....ruska politika je jedno velke...
dnes, 22:13,  Nutoc na Rusko. Nech si kazda krajina spravuje veci u seba doma ako uzna za vhodne . Mohli by sa...
dnes, 22:08,  13- som presvedčený, že k vysvetleniu v linku naozaj nie je čo dodať. Ľuďom, ktorým...
dnes, 22:06,  Putin by bol dobry slovenský prezident
dnes, 22:06,  Putin na hrad
dnes, 22:05,  Rusofobny trol ondrej nabehol. No daj nejaké rusofobne rozprávky nech sa zasmejeme.
dnes, 22:04,  Aby ksntz bol v obraze - https://c-pravda.ru/
dnes, 22:03,  Volajaky si háklivý na Krym a Rusko sudruhu
dnes, 22:01,  Niekto uzurpuje Krym nanajvýš v tvojej konšpiračnej hlave
dnes, 22:00,  Klaniaš sa západu, chýba ti národná hrdosť. Ale hlavne si plný nenávisti voči Rusku.
dnes, 21:58,  kntsz zasa vypúšťa rusofobne nenávistné nezmysly.
dnes, 21:43,  26- terazky asi nerozumiem: nestaneš sa krpatým ožrankom lebo si ním od narodenia, alebo...
dnes, 21:38,  25- och chudáčik, ja už min.30 rokov mám úplne opačný problém. Pôsobím tak dôstojne...
dnes, 21:31,  Schiffrinka nie je odkázaná na to, aby sa mravne zašpinila na svahoch uzurpátora Krymu. Ak...
dnes, 21:25,  Ja nieže sa ním nestanem, ja som ním od narodenia !!!!!!!!!!!!!!
dnes, 21:24,  Len preto lebo si sám zakomplexovaný nemusíš tak označovať iných.
dnes, 21:22,  zase niekomu lížeš gule?
dnes, 21:20,  18- zase blúzniš? Už som ti naznačil, že rečami sa hrdým Slovákom nikdy nestaneš....
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Našťastie neexistuje vôbec žiaden dôvod, prečo by sme mali byť všetci rovnakí.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(266 764 bytes in 0,633 seconds)