Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Toto sa nepodarilo ani socialistom

22
reakcií
1966
prečítaní
Tému 6. júla 2009, 08:09 založil Boris.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Boris muž
   6. 7. 2009, 08:09 avatar
Už o niekoľko týždňov sa Kalifornia dostane do slepej ulice. A Američania by sa mali dobre pozrieť na fiškálnu a sociálnu skazu Zlatej zeme, pretože kam sa rúti Kalifornia, tam sa rúti aj celá Amerika.

V máji, keď sa hlasovalo o piatich možnostiach ako získať finančné prostriedky, guvernér Schwarzeneger prosil Kalifornčanov, ktorí teraz už platia neúmerne veľké dane, aby neurobili zo svojho štátu "príklad nefunkčnosti". Lenže, ako napísal časopis "Economist": "Dňa 18. mája presne to urobili." Arnold sa vybral do Bieleho domu a žiadal o federálne garancie pre nové štátne cenné papiere. Ale keďže prezidentove preferencie klesajú práve na základe presvedčenia,
že vydáva priveľa penazí, Obamisti mu zabuchli dvere pred nosom.
V meste Sacramento republikánska blokujúca sila kladie veľký odpor voči akejkoľvek novej dani. A keďže štátu ústava prikazuje rozumne hospodáriť a pritom bude mať v júli 24 miliardový deficit, kalifornská vláda sa začne uchyľovať k motorovej píle.

Majú prepustiť na slobodu od 38 000 až 168 000 väzňov. A keďže Barack Obama presadzuje zdravotné poistenie pre všetkých, Kalifornia zruší zdravotnícku starostlivosť pre chudobných. Znížia náklady na školstvo, čo bude mať za následok kratší školský rok, tisíce prepustených pedagógov, zatváranie škôl a rušenie letných školských programov v systéme, ktorý sa medzitým premenil z najlepšieho na najhorší v krajine, súdiac podľa počtu študentov vystupujúcich predčasne zo školy a podľa akademických výsledkov.

Desiatim fakultám kalifornskej univerzity hrozí zníženie rozpočtových prostriedkov, čo môže znamenať o 50 000 menej študentov a o 5 000 menej profesorov. Čo je na fiškálnej kalifornskej kríze pre nás najvýznamnejšie je nielen to, že Kalifornia má najvyšší počet obyvateľov (v tomto štáte žije každý ôsmy obyvateľ Spojených štátov), ale predovšetkým to, že má HDP väčší, než Kanada. Navyše, jej
súčasná demografia, to je budúca demografia Spojených štátov amerických - tak, ako jej sociálna a fiškálna politika v poslednom desaťročí odráža súčasnú politiku americkej vlády.

Jednu tretinu súčasných amerických zamestnancov, pracujúcich za mzdu, oslobodili od zaplatenia daní z príjmu, keďže vrcholové 1 percento uhradí plných 40 % zo štátneho príjmu. Aj v Kalifornii udierajú na bohatých a práve preto mnohí z nich zatvorili podniky, zbalili sa, prekročili hory a vrátili sa tam, odkiaľ kedysi prišli ich otcovia.

Americká vláda za pôsobenia Georgea W. Busha a Obamu vzala na seba mnohé nové povinnosti: Žiadne dieťa nesmie zostať bokom, ľahšie prístupné lieky na predpis, vojna v Iraku a v Afganistane, prevzatie dlhu bánk a automobilových spoločností, finančná záchrana bez konca a celoštátne zdravotnícke poistenie. Aj Kalifornia v dobrých rokoch štedro rozdávala a vystavovala cenné papiere, hoci štátne príjmy nekryli náklady, čo malo za následok, že jej kedysi veľmi hodnotný úver klesol najnižšie zo všetkých štátov. A to isté sa deje s cennými papiermi finančného depártmentu, T-bankovkami a americkým dolárom, ktoré začínajú byť čoraz pochybnejšie.

Kalifornia sa dnes demograficky nachádza tam, kde bude Amerika v roku 2040. Biele obyvateľstvo, ktoré teraz z Kalifornie odchádza, ako v miliónoch odchádzalo v 90-tych rokoch, predstavuje už menej než polovicu tamojšej populácie. Počet Hispáncov vďaka legálnej a ilegálnej imigrácii prudko stúpa a dnes už predstavujú viac než tretinu. Dokonca aj podiel černošskej populácie v Kalifornii klesá, keďže počet Ázijcov vďaka imigrácii rastie.

Los Angeles, ktoré dnes vyzerá ako väčšina amerických miest, je najrozmanitejším miestom na svete. Ale predstavuje rozmanitosť skutočne silu? Vo väzniciach a väzeniach a medzi tisícami pouličných gangov dnes prebieha čierno-hnedá občianska vojna. Denník Financial Times v októbri 2006 informoval o zisteniach známeho autora "Bowling Alone", harvadského profesora a jedného z najznámejších svetových politických vedcov, čo rozmanitosť so sebou priniesla: "Putnam vykresľuje temný obraz korozívneho úcinku etnickej rozmanitosti. Jeho výskum dokazuje, že čím je komunita rozmanitejšia, tým menej sú jej členovia schopní niekomu druhému dôverovať - od vlastného suseda až po starostu mesta.

Putnam hovorí, že v prostredí rozmanitosti máme tendenciu utiahnuť sa do seba. Správame sa ako korytnačky, hovorí Putnam. Účinok rozmanitosti je ďaleko horší, než sme si vedeli predstaviť. A tu nejde len o to, že nedôverujeme tým, čo sa od nás odlišujú. V rozmanitých komunitách sa nedôveruje ani tým, čo vyzerajú ako my."

Financial Times ďalej píšu, že profesor Putnam zistil, že najmenej si ľudia dôverujú v Los Angeles - v tom "najrozmanitejšom ľudmi obývanom mieste, aké sa kedy vyskytlo v ľudských dejinách".
Richard Nixon a Ronald Reagan zvíťazili v Kalifornii deväťkrát. Ale štát je teraz lénom liberalizmu. John McCain tam získal menej hlasov, než Barry Goldwater. Kalifornia dnes verí vo veľkú vládu, v rozmanitosť, v multikulturalizmus a politiku súcitu.

Ale čo ten liberalizmus Kalifornii skutočne vyniesol, to je útek domácich. A čomu teraz čelí Kalifornia, to čaká aj celú Ameriku. Kalifornčania, ktorí utekajú z komunít a mestečiek, kde vyrastali, mieria teraz do Arizony, Idaho, Colorada, Utahu a Nevady. Ale keď Amerika dospeje k bodu, kde sa dnes nachádza Kalifornia, kam budú potom Američania utekať?

Patrick J. Buchanan, bývalý republikánsky prezidentský kiandidát
Creators Syndicate, Inc.: "California... Here We come!"
www.rense.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

Anette žena
   6. 7. 2009, 08:19 avatar
Interesting. Aspoň vidím, odkiaľ máš tie katastrofické scenáre. Mňa práve preto nebaví politika, veď pessimistka som i bez nej a väčmi kaziť si náladu nemá moc významu.


4.
označiť príspevok

Boris muž
   6. 7. 2009, 08:37 avatar
Anette mne to naladu nekazi. Tie pocity su ineho charakteru.
Ma to v ludoch startovat ich mozgove zavity, ich zodpovednost.
Mne nieje jedno ako bude vypadat moja buducnost, mojich deti a vobec vsetkych ludi.
Nerobim to preto, ze chcem ludi deprimovat, ale motivovat. Akurat si to vysvetluju uplne zle.
Vsetko na seba nadvazuje. Zle hospodarenie, zly koncept celosvetovej ekonomiky, nevyvazeny stav prerozdelenia... to vsetko prispieva ku konfliktom medzi ludmi + nivoceniu planety, bez ktorej jednoducho neprezijeme.
And that is all I want to say.


6.
označiť príspevok

Anette žena
   6. 7. 2009, 08:41 avatar
Nepovedala by som, že mne je to jedno. Len nie som politik, nemám na to vplyv, deje sa to všetko nad mojou hlavou. Je to svojím spôsobom podobné ako keď A-čko nadáva na Boha, aj on vidí, že s tým proste nepohne.


7.
označiť príspevok

Boris muž
   6. 7. 2009, 08:55 avatar
Je to iba o presvedceni vacsiny. Ok, ludstvo je blbe stado, ale vzdy ho niekto vedie a spravaju sa podla toho, co vedia. Kedze ich media krmia kopou srotu, tak sa netreba cudovat, ze maju na salame.. ved nic nevedia. Nepripustaju si to. Doveruju svojim politikom a zapredanym mediam. Ziadne dobrocinne akcie, ci demonstracie v tomto nic nezmenia. Iba informovanie ludi a postupne preformovanie ich zmyslania. To je jedine vychodisko, ktore ja osobne vidim.
Kde je ten vek Vodnara ? neviem ci tomu mam verit, ale chcem.. chcem verit, ze nadchadza obdobie uvedomenia. A koniec koncov.. este nikdy predtym som neregistroval tolko nazorov ludi, ze co sa deje je uplne zle a potrebuje zmenu.
Slovaci zaostavaju.. Ale vela krajin ma vela zdruzeni-spolocenstiev s ucastou v milionoch a oni sa tymto problemom otvorene stavaju a venuju im najvacsiu pozornost.
Prebudme sa aj my konecne.


5.
označiť príspevok

Boris muž
   6. 7. 2009, 08:39 avatar
a samozrejme taketo informacie nam maistream nikdy neponukne, pretoze ten davno patri prave tym ludom, ktori su zodpovedni za vsetku tu ohavnost.


3.
označiť príspevok

Boris muž
   6. 7. 2009, 08:31 avatar
A to mali americania niekolko znamych politikov, ktori uz roky vopred varovali ako svojich kolegov, tak verejnost, ze sa ich krajina vdaka ich absurdnej politike ruti do absolutnej skazy. Jeden z najznamejsich je Ron Paul, ktoreho media zosmiesnovali za kazdu vetu, ktoru povedal.
Tiez znamy casopis Economist uz davno zverejnoval clanky, ktore jasne hovorili kam speje ich krajina. Nadutost, nevzdelanost, nezaujem o dianie Americkeho naroda a samozrejme extremna manipulacia medii nakoniec pochova Ameriku.
To zlate tela, ktore sa chvalilo nadpriemernostou v kazdom ohlade.
Presne ako pisal aj Joseph Heller uz pred desiatkami rokov vo svojej knihe HLAVA 22..... nadutost caka vzdy ten isty osud..


8.
označiť príspevok

A-čko muž
   6. 7. 2009, 09:00 avatar
-A možno California ani neexistuje 


9.
označiť príspevok

Boris muž
   6. 7. 2009, 09:01 avatar
Acko....?


10.
označiť príspevok

Boris muž
   6. 7. 2009, 09:03 avatar
Píseň Země

Co je se slunečními paprsky!
Co je s deštěm?
Co je se všemi věcmi,
které jsme měli podle vás dostat?
Je čas
Co je se všemi věcmi,
o kterých jste říkali, že měli být naše i tvoje?
Copak už si nevšímáte,
veškeré té krve, kterou jsme prolili?
Copak už si nevšímáte,
že země a pobřeží pláče?

Co jsme to udělali světu?
Podívej, co jsme udělali
Co se stalo s mírem,
který jste slibovali svému synovi…
Co kvetoucí pole?
Je čas
Co se stalo se všemi sny,
které jsou podle vás vaše i moje?
Copak už si nevšímáte,
všech dětí, které zemřeli ve válce?
Copak už si nevšímáte,
že Země a pobřeží pláče?

Byl jsem zvyklý na sny
Byl jsem zvyklý na třpyt dalekých hvězd
Teď nevím, kde jsme,
i když vím, že jsme se hnali příliš daleko

Hej, co včerejšek?
(Co je s námi?)
Co je s moři?
(Co je s námi?)
Nebe padá dolů
(Co je s námi?)
Nemůžu dokonce už ani dýchat
(Co je s námi?)
Co se stalo s krvácející Zemí?
(Co je to s námi?)
Už snad necítíme její zranění?
(Co je s námi?)
Co je s krásou přírody?
(ooo, ooo)
Tohle je naše lůno planety
(Co je s námi?)
Co je se zvířaty?
(Co je s tím?)
Obrátili jsme království v prach
(Co je s námi?)
Co se stalo slonům?
(Co je s námi?)
Ztratili jsme jejich důvěru
(Co je s námi?)
Co je s plačícími velrybami?
(Co je s námi?)
Zpustošili jsme všechny moře
(Co je s námi?)
Co lesní cesty?
(ooo, ooo)
Spálili jsme je navzdory našeho respektu
(Co je s námi?)
Co je se Svatou zemí?
(Co je to s tím?)
Odtrhli jsme ji od víry
(Co je s námi?)
Co je s obyčejným člověkem?
(Co je s námi?)
Nemůžeme ho udělat volným?
(Co je s námi?)
Co umírající děti?
(Co je s námi?)
Neslyšíte snad jejich pláč?
(Co je s námi?)
Kde jsme udělali chybu?
(ooo, ooo)
Někdo mi řekněte, proč
(Co je s námi?)
Co miminka?
(Co je s tím?)
Co je se dny?
(Co je s námi?)
Co je s veškerou radostí?
(Co je s námi?)
Co je to s člověkem?
(Co je s námi?)
Co je s plačícím člověkem?
(Co je s námi?)
Co je s Abrahamem?
(Co je s námi?)
Co je i se smrtí?
(ooo, ooo)
Jsme zatracení

Michael Jackson - Earth song


11.
označiť príspevok

A-čko muž
   6. 7. 2009, 09:06 avatar
Vieš nad čím premýšlam ? Nad ničím a tobož nie nad Amerikou.Pre mna ten stat neexistuje ,nepremyslam nad ním , ved ked si to neuvedomujes to im robí ekonomiku -myslienky ich smerom ...cim viacej ludí myslí na ich stupídnosti tym menej myslia na vlastný štat na svoj vlastný svet-a na seba.Riesis ich problemy a ak existuju polia kauzalít, tak im mnohe poriesi zbytok sveta a oni mozu zostavat nadalej sprostí ,jak aj su.


12.
označiť príspevok

Boris muž
   6. 7. 2009, 09:16 avatar
Acko, ja som uz davnejsie prestal nakupovat ich produkty napriklad. Ignorujem banky. Setrim kde sa len da, cim prispievam k setreniu prostredia. atd.. je toho mnoho.
Ameriku treba brat ako priklad, pretoze to je nasa buducnost ak si to neuvedomime. EU = USA cas to dokaze.


13.
označiť príspevok

A-čko muž
   6. 7. 2009, 09:23 avatar
A co si mam kupovat pumy ?  Ja nejak nad nimi nepremyslam, ale asi zacnem , zda sa ze venovat svoje myslienky amerike a panu bohu sveta sa vyplaca -mozno sem príde a poda si s nasim prezidentom ruku , ten ho trochu preblafne a spokojne sa vrati domov ..(vies ze som chvílu musel premýslat koho to vlastne mame prezidenta ? -nevedel som si spomenut )


14.
označiť príspevok

Boris muž
   6. 7. 2009, 09:43 avatar
Vies co si vcera pisal Acko. Ako si ma clovek pripustit svoje zle JA...
Amerika je nase zle JA.


15.
označiť príspevok

A-čko muž
   6. 7. 2009, 09:48 avatar
Boris - nachytal si ma 
Asi ano..California-to je ako Kalí-form atd . A ze mesto anjelov , leda ak s rohami .. 
Súhlasí Boris


17.
označiť príspevok

Boris muž
   6. 7. 2009, 10:03 avatar
  no tak to sa mi nestava casto. poviem ti uprimne, ze ma to tesi.
Ale vazne Acko.. aj ty si myslis, ze robim zle co robim ?


18.
označiť príspevok

A-čko muž
   6. 7. 2009, 10:14 avatar
Ja som presvedcený o tom , že odtial z kalifornie sa šíri kazda lotrovina a hlavne konflikty do celeho sveta . V nejakej z kníh ved je spomínané, že Kálí ked zlamal nebeskej krave tri nohy , tak ho Párikshit vyhnal na miesta kde je ZLATO !!!  , lebo sam o to poprosil. A on je osobnostou sporu .. takze som to už viackrat spomínal sme slovaci -slovo , treba si všímat. Ved si hovoria vsetci krestania , ze su sluzobníci slova -teda aj ich vyznamov a normalne sa to realizuje .Mozu povedat dalsí ze je to hlupost ,ale sami su hlupi a nevsímaví . Tak funguje svet je to uboha kopírka knih .


20.
označiť príspevok

Natalia žena
   6. 7. 2009, 10:17

Príspevok bol vymazaný administrátorom.21.
označiť príspevok

A-čko muž
   6. 7. 2009, 10:20 avatar
Staci ked ty rozmyslas , lebo keby rozm?slali dvaja urcite by z toho bol len konflikt.


16.
označiť príspevok

Boris muž
   6. 7. 2009, 09:50 avatar
Toto je clovek, ktori napisal ten clanok.
Mozete sudit podla vyzoru aky je  

poplicks.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


23.
označiť príspevok

Martinekk muž
   24. 7. 2009, 18:41 avatar
z etnickeho hladiska ?  


19.
označiť príspevok

Natalia žena
   6. 7. 2009, 10:16

Príspevok bol vymazaný administrátorom.22.
označiť príspevok

A-čko muž
   6. 7. 2009, 10:39 avatar
Natalia to Q -écko co vlastne znamena ? Aby sio vedela , že aj ja som negramotný 
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 06:58,  Dva roky strávené s rovnakou skupinou ľudí však spôsobili aj problémy vo vzťahoch. Už po...
dnes, 06:57,  Sci-fi spisovatelia často píšu príbehy o skupinách ľudí, ktorí žijú v izolovanom...
dnes, 06:54,  139. Tí majú imunitu geneticky / karmicky, alebo sú to čarodejníci, ktorí sa prenikli...
dnes, 02:56,  ten poloblb si nepamätá ani čo sem vypisoval pred dvomi tyzdnami, ako je covid19 neškodny a...
dnes, 02:38,  35. j?j toto som si mala vsimnút skor *39 a čo také, byt doteraz strčeny matke pod suknou? :)
dnes, 02:02,  Čože, on fajčí? Ja mám dosť. *13 Nestačí, že nikde nepracuje. *08
dnes, 01:53,  Boris si zase nepamätá, čo tu mesiace dozadu vypisoval. *39
dnes, 01:45,  perfektny článok ;-)
dnes, 01:00,  Toto je emancipácia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...
dnes, 00:58,  Kia už auta dnes započala valiť
dnes, 00:57,  Ja by som im tak vynadal že by ma nechali na prístrojoch aby som tu ešte po kovide musel trpieť
dnes, 00:56,  Edo, dobré ráno, či teda dobrú prvoaprílopvú noc ti prajem. Chcel som niečo šťavnaté...
dnes, 00:56,  Desať legendárnych činov Pavla Pašku Nebol len kachličkárom. Zastal sa aj...
dnes, 00:54,  A ešte aj mladší si, aj ľadvinu núkaš.*28*28*28*28*28 Som synom smrti. *15*15*15*15*15
dnes, 00:53,  Ja ta prebijem dám 30
dnes, 00:52,  Aké kachličky?? niečo mi ušlo? *06*06*06*06
dnes, 00:52,  Ale Rudo Šuster tomu sa podarilo štastne prchnut z kramarov kdesi na dedinu rakusku
dnes, 00:52,  Ja ponúknem 15 kg kvalitného tuku!!!!*13*13*13 Možno aj 20. *03*03*03*03
dnes, 00:51,  Presne tak aj tie kachličky mu boli k hovnu
dnes, 00:50,  Mna ked budu odpajat skusim handlovať že dám ladvinu daj kyslík
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Počestná baba nebehá za chlapcom. Kto to kedy videl, aby pasca naháňala myš?
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(102 704 bytes in 0,420 seconds)