Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

TOP konšpiracie slnieckarov

43
reakcií
453
prečítaní
Tému 6. apríla 2019, 19:46 založil panoramix.

podobné témy:1.
označiť príspevok

panoramix muž
   6. 4. 2019, 19:46 avatar
TOP konšpiracie slniečkárov

1.Slovensko od fašizmu oslobodila armáda USA
2. Nemecko spolu s Ruskom začali 2.svetovu vojnu proti demokratickému západu.
3. Irak vlastnil zbrane hromadného ničenia.
4. Bombardovanie suverénnych krajín bez mandátu OSN je zavádzaním demokracie.
5. NATO je mierová organizácia.
6. Rusko ohrozuje svetový mier.

My slniečkari prisaháme na denník N, že je týchto 6 bodov pravda.
Súhlasí Boris


5.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 4. 2019, 20:45 avatar
Doštuduj si dejny nenormalix

2 svetovu vojnu rozpútalo ZSSR v spojeneckom pakte s Nemeckom . To treba na začiatok poznamenať anexiou Poľska .

1. Československo oslobodili spojenci . Západne čechy armáda USA

www.valka.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Slovensko oslobodzoval 1.2,3,4 Ukrajinský front s Československou armadou .

Najvýznamnejšiu úlohu v oslobodzovaní Slovenska zohrala Rumunská armáda .

Rumuni počas vojny oslobodili takmer polovicu Slovenska

Účasť rumunskej armády na oslobodzovaní Slovenska v roku 1945 patrí medzi tie kapitoly slovenských dejín, ktoré naša verejnosť príliš dobre nepozná.

Niežeby to bolo niekedy zamlčované alebo nebodaj zatajované, no najmä v čase socializmu táto epizóda bola v tieni pripomínania si aktivít sovietskej armády. Pritom nasadené rumunské sily neboli zanedbateľné, išlo o dve celé armády, oslobodili približne 30 až 40 percent územia Slovenska a približne šestnásťtisíc Rumunov na Slovensku aj padlo.
Pestrá armáda

Rumunská 1. a 4. armáda sa ocitli na slovenskom úseku frontu v dôsledku toho, že slovenské bojisko bolo sovietskym velením považované za druhoradý smer – hlavné údery Slovensko obchádzali a viedli cez rovinaté Poľsko a Maďarsko, cez ktoré tiahli lepšie vyzbrojené a motorizované sovietske vojská.

Rumuni mali navyše skúsenosti s horským terénom, ktoré v sovietskej armáde neboli samozrejmé. Ich výzbroj a výstroj bola veľmi rôznorodého pôvodu (rumunského, česko-slovenského, nemeckého, francúzskeho, a tiež sovietskeho aj amerického) a rumunská armáda pôsobila veľmi pestrým dojmom.

Pôsobenie Rumunov na Slovensku bolo súčasťou takzvanej západnej výpravy rumunskej armády (východnou výpravou bola vojna proti Sovietskemu zväzu v rokoch 1941-44). Kráľ Michal 23. augusta 1944 štátnym prevratom previedol Rumunsko na stranu Spojencov a štyri rumunské armády – spolu asi milión mužov – začali okamžite boj proti nemeckým a maďarským vojskám.

Československá armáda
Súhlasí Bijjou


28.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   6. 4. 2019, 21:19

Príspevok bol vymazaný administrátorom.29.
označiť príspevok

Osvietene muž
   6. 4. 2019, 21:20 avatar
Slovensko oslobodila Amerika !!!


31.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   6. 4. 2019, 21:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.40.
označiť príspevok

Osvietene muž
   6. 4. 2019, 21:43 avatar
Amerika je náš Spasiteľ !!!


32.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 4. 2019, 21:22 avatar
Skôr 7. decembra 1989
Súhlasí F=G.m1.m2/r^2


2.
označiť príspevok

hokejis muž
   6. 4. 2019, 20:03 avatar
Aj na tomto fóre je konšpirátorov habadej, aj dnes založili nejaké konšpiračné témy.


3.
označiť príspevok

ZBielychKarpatov
   6. 4. 2019, 20:04 avatar
1. Slovensko od fašizmu oslobodilo armádu USA!!!!


4.
označiť príspevok

meaculpa muž
   6. 4. 2019, 20:37 avatar
7. Putin je zly
Súhlasí F=G.m1.m2/r^2


6.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 4. 2019, 20:47 avatar
Bod číslo 2

Poľsko napadli 1. septembra 1939 armády troch štátov
( text modrej farby slúži aj ako prepínač na viac informácií )

Keď sa Hitlerovi podarilo v marci 1939 rozbiť Česko-Slovensko a úplne ovládnuť jeho bývalé územia, obrátil pozornosť na Poľsko. Žiadal od neho odstúpiť Nemecku územie s názvom Poľský koridor a slobodné mesto Gdansk, oddeľujúce Východné Prusko od ostatnej časti nacistickej Tretej ríše. Nacisti využili k vystupňovaniu hysterickej kampane okolo "nárokov Nemecka" na požadované územia aj nemeckú menšinu. Súčasne Nemecko v apríli 1939 začalo pripravovať aj plán útoku na Poľsko. Hitler usiloval aj o vstup Poľska do Paktu proti Kominterne, za čo mu sľuboval osobité práva v meste Gdansk, garanciu spoločných štátnych hraníc a predĺženie zmluvy o neútočení z roku 1934. Keď Francúzsko a Veľká Británia prisľúbili Poľsku pomoc, Hitler presvedčili Stalina, aby ZSSR podpísal s Nemeckom zmluvu o neútočení, ktorou si Nemecko "poistilo" novú východnú hranicu pred svojim vpádom do Poľska

Nacistické Nemecko napadlo Poľsko 1. septembra 1939 po nacistami zinscenovanom „poľskom“ útoku na nemecký vysielač Glivice. Vopred naplánovaný nemecký vpád do Poľska mal byť „odvetou“ za „poľský incident“ a zdôvodnením nemeckej agresie pre celý svet. Francúzsko a Veľká Británia, ktoré zastavili prípravy Poľsko na agresiu, zaslali Nemecku ultimátum žiadajúce stiahnutie jeho vojsk z územia Poľska. Po uplynutí doby ultimáta vstúpili obidve "veľmoci" do vojny s Nemeckom na strane Poľska, francúzsko-nemeckú hranicu ich vôbec nepripravené ozbrojené sily neprekročili. Keď 17. septembra 1939 v zmysle tajnej dohody s Nemeckom napadla Poľsko aj armáda Sovietskeho zväzu, osud Poľskej republiky bol spečatený.

Sovietsky zväz si spolu s Nemeckom rozdelili územie spoločne dobytého Poľska

Slovenská republika umožnila využiť nemeckým vojskám svoje územie ako nástupný priestor pre ich vpád do Poľska a zmobilizovala aj sily poľnej armády. Slovenské útvary mali najskôr iba chrániť územie svojho štátu pred poľskými protiopatreniami, ale 1. septembra sa pripojili k agresii. Slovensko sa tak stalo prvým spojencom nacistického Nemecka, ktorého vojaci bojovali po boku nemeckých ozbrojených síl.

S rozhodnutím slovenskej vlády pripojiť sa k nemeckej agresii nesúhlasil slovenský veľvyslanec vo Varšave, ktorý svoj protest predniesol aj v poľskom rozhlase a súčasne vyzval Slovákov aby bojovali proti Nemcom po boku Poliakov a armád jeho spojencov. Poľský prezident po jeho vystúpení umožnil sformovať zo slovenských a českých emigrantov nachádzajúcich sa v Poľsku tzv. Český a Slovenský legion. Bola to vôbec prvá čs. vojenská jednotka, sformovaná v zahraničí výhradne z dobrovoľníkov, ktorí chceli bojovať po vzore čs. légií po boku Spojencov proti vojskám agresorov a za obnovenie nacistickým Nemeckom rozbitého Česko-Slovenska

www.klubvtn.info Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


7.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 4. 2019, 20:54 avatar
3

Irak vlastnil zbrane hromadného ničenia a mnoho krat ich i použil .

Chemický Ali neobsluhoval TOI TOI    

Alí Hasan Abd al-Madžíd al-Tikrítí

Alí Hasan al-Madžíd, který byl bratrancem bývalého iráckého prezidenta Saddáma Husajna, se stal v 80. a 90. letech známý díky své roli v irácké vládní kampani proti vnitřním opozičním silám, zejména proti kurdským povstalcům na severu a ší'itským náboženským oponentům na jihu. Represivní kroky zahrnovaly deportace a masové vraždění těchto skupin iráckého obyvatelstva. Kvůli použití chemických zbraní při genocidě kurdského obyvatelstva si vysloužil přezdívku chemický Alí

cs.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Najvýraznejšie použitie ZHN bolo v Halabdže

Chemický útok v Halabdže (arabsky ?????? ????????? ??? ?????, kurdsky Kîmyabarana Helebce/??????????? ???????) se odehrál dne 16. března 1988 v irácké Halabdže. Byl součástí Irácko-íránské války, resp. její operace al-Anfal. Jeho vykonavatelem byla irácká armáda; cílem bylo kurdské obyvatelstvo. Trval 48 hodin.

Útok si vyžádal mezi 3200 až 5000 mrtvými a 7000 až 10 000 zraněnými. Většina obětí byli civilisté. Velká část úmrtí se odehrála bezprostředně po útoku chemickým plynem; některá však následovala až po řadě měsíců či let. Nejvyšší irácký trestní soud tento útok oficiálně označil dne 1. března 2010 za genocidu kurdského obyvatelstva na území Iráku. V současné době je považován za jeden z nejrozsáhlejších příkladů nasazení chemických zbraní proti civilnímu obyvatelstvu. Za genocidu jej označila i organizce Human Rights Watch.

Útok byl vykonán v podvečer dne 16. března 1988. Irácké letouny typu MiG a Mirage zahájily bombardování města za pomocí chemických bomb. Náletů se uskutečnilo celkem 14, v každém bylo zapojeno 7-8 letadel. Použity byly údajně různé chemické plyny, jako např. yperit, sarin, tabun a VX. Dle svědků páchl plyn nejprve po odpadcích, později po sladkých jablkách. Ti, kteří byli plynem zasaženi, umírali různými způsoby.

cs.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

www.topky.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk-
Pred 25 rokmi, 16. marca 1988, zaútočila iracká armáda chemickými zbraňami na kurdské mestečko Halabdža ležiace neďaleko od iránskych hraníc. Jeden z najhorších chemických útokov proti civilnému obyvateľstvu v modernej histórii si vyžiadal 5000 mŕtvych a okolo 10-tisíc zranených. Podľa medzinárodnej humanitárnej organizácie Human Rights Watch išlo o akt genocídy.

Útok na Halabdžu bol spojený s likvidačnou operáciou Anfál (Korisť), ktorú režim irackého vodcu Saddáma Husajna viedol v rokoch 1987 a 1988 proti kurdskej menšine a počas ktorej prišlo o život viac ako 180-tisíc osôb. Husajn chcel týmto brutálnym spôsobom zlomiť kurdský odpor a potrestať Kurdov za ich proíránský postoj za iránsko-irackej vojny.

ZHN boli v Iraku zadržane a následne zničené


8.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 4. 2019, 20:55 avatar
Pouštní bunkry ukrývají Saddámovy chemické zbraně, Irák je nechá zlikvidovat
30. srpna 2012 15:03
Irák nechá zlikvidovat poslední zbytky chemických zbraní, které pocházejí z dob vlády popraveného diktátora Saddáma Husajna. Ve dvou podzemních bunkrech v poušti asi 80 kilometrů severozápadně od Bagdádu leží v bývalé hlavní továrně na chemické zbraně zásoby bojových látek VX, Sarin nebo Tabun.

S likvidací má pomoci britská armáda, respektive vědečtí specialisté z vojenských laboratoří DSTL (Defence Science & Technology Laboratory). Iráčany do konce roku důkladně vycvičí jak zbytky chemických zbraní zneškodnit. Britskou přípravou pak projde i zdravotnický personál, který má při likvidaci s nebezpečným materiálem v oblasti na techniky dohlížet.

"Jsme rádi, že můžeme Iráku pomoci špičkovými odbornými znalostmi a kvalitní přípravou iráckých pracovníků, kteří se zapojí do tohoto obtížného a nebezpečeného úkolu," konstatoval náměstek pro britské ozbrojené síly Nick Harvey.

Mezinárodní úmluva o chemických zbraních, ke které se Irák připojil v roce 2009, vyžaduje, aby byly všechny zbývající zásoby zničeny.

Irák deklaroval, že zbývající zásoby chemických zbraní, pocházející z 80. let minulého století, jsou neprodyšně uzavřeny a hlídány ve dvou podzemních bunkrech komplexu al-Muthanna, v poušti jižně od města Samarra. Rozsáhlý areál byl hlavní továrnou na výrobu chemických látek a munice za vlády Saddáma Husajna.

Experti předpokládají, že jde o starou nebo poškozenou munici s bojovými látkami, kanystry s jedy a další blíže nespecifikovaný kontaminovaný materiál.
Tajný projekt 922

V továrně budované od roku 1975 a ukryté pod nálepkou státní civilní chemické společnosti, se naoko vyráběla hnojiva. Ve skutečnosti zde ale nechal Saddám Husajn vyrábět tisíce tun bojových látek, které Irák prokazatelně v 80. letech použil ve válce proti Íránu i proti kurdské menšině na severu země.

Ačkoliv uskladněné látky pravděpodobně už ztratily svou počáteční smrtící účinnost, půjde o nebezpečný podnik. Iráčané totiž v komplexu v rámci tajného projektu s označením "922" v minulosti prokazatelně vyráběli nervově paralytické látky jako Sarin, Tabun nebo VX a experimentovali zde i s Anthraxem, Ricinem a Botulotoxinem.

Britské ministerstvo obrany upozornilo, že jde o staré zásoby, vyrobené zřejmě ještě před první válkou v Perském zálivu v roce 1991 i americkou invazí do Iráku v roce 2003, kdy zbraně hromadného ničení v arzenálu irácké armády byly hlavní záminkou pro vojenský zásah USA a spojenců. Po válce se ale žádný arzenál chemických zbraní i přes několikaměsíční pátrání nenašel. Dnes některé spekulativní teorie hovoří o tom, že část včetně technologií mohla být tajně převezena do Sýrie.

Podle oficiální zprávy americké tajné služby CIA byla valná část zařízení al-Muthanna zničena nebo těžce poškozena nálety během operace Pouštní bouře v první válce v zálivu. Ne úplně. Velké zásoby jedovatých látek bombardování přežily v bunkrech ve tvaru kříže. V oblasti bylo celkem 30 takových krytů. Při náletech byl zničen jen jeden a další dva těžce poškozeny.

Drtivá většina látek i zařízení pak byla v letech 1992 až 1994 zničena a rozebrána pod dohledem inspektorů OSN v komplexu, kam byly sváženy chemické zbraně z dalších částí země. "Šlo o 30 tisíc kusů munice, 480 tisíc litrů chemických látek a více než 2 miliony litrů chemických prekurzorů," uvádí zpráva CIA z roku 2007.

Bunkry poškozené koaličním bombardováním se zhroutily a některé další pak Iráčané rozebrali. Dva z "křížových" bunkrů napěchovaných chemickými zbraněmi byly uzavřeny. Jejich zničení bylo vyhodnoceno za příliš nebezpečné. A přežily až dosud.

"Obsah bunkrů byl označen OSN, ale nikdy úplně. Munice uvnitř bunkrů byla poškozena bombardováním, požáry, netěsnící střelivo a fyzické poškození činí prostředí uvnitř bunkrů extrémně nebezpečným,"

Nebezpečí v irácké poušti

Tabun - extrémně toxická organická nervově paralytická sloučenina ze třídy organofosfátů. Čirá, bezbarvá kapalina bez chuti a se slabou ovocnou vůní. Mezi účinky patří nervozita, úzkost, stažení zornic, tečení z nosu, slinění, dušnost kvůli stažení průdušek, pocení, ztráta vědomí, křeče, svalová paralýza. Smrt může nastat do deseti minut poté, co se do těla dostane kritické množství látky.

Sarin - látka označovaná jako GB působí velice rychle na centrální nervovou soustavu. Podle intenzity zasažení nastane zúžení zornic, pocit tlaku v očích, bolesti hlavy, dýchací obtíže, kašel, zvracení, pocit úzkosti a neklid. Při větším zasažení dochází ke křečím. Způsobuje obrnu dýchacích svalů a zástavu srdce.

VX - bezbarvá až nažloutlá kapalina bez zápachu. Proniká do těla skrz kůži, oči a dýchací cesty. U zasažené osoby nejprve vyvolává nevolnost a kašel. Poté ochromuje dýchací svaly, což vede k silným křečovitým bolestem a končí smrtí. Smrtelná dávka je mezi 1 mg při vdechnutí a 10 mg při absorpci kůží.

Zdroj: www.idnes.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


9.
označiť príspevok

Osvietene muž
   6. 4. 2019, 20:56 avatar
Irak sme zničili, zničíme aj Rusko !!!


10.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 4. 2019, 20:59 avatar
Ja nechcem nikoho ničiť :(


12.
označiť príspevok

Osvietene muž
   6. 4. 2019, 21:01 avatar
My Američania ničíme tých, ktorí sa nám nechcú podriadiť !!!


19.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 4. 2019, 21:07 avatar
To nerobia Američania, ale diktátori akejkoľvek národnosti


23.
označiť príspevok

Osvietene muž
   6. 4. 2019, 21:11 avatar
Nechcel sa nám podriadiť Irak, zničili sme ho nechcel sa nám podriadiť Afganistan, zničili sme ho, nechce sa nám podriadiť Venezuela, ničíme ju, nechce sa nám podriadiť Irán, ničíme ho, nechce sa nám podriadiť Rusko, ničíme ho !!!


11.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 4. 2019, 21:00 avatar
4 zásah nato vetovaný v OSN ruskom ktoré chrlilo zbrane na balkán bola operácia prvá od založenia paktu kolektívnej obrany . Na balkane sa vraždilo po statisicoch . Rýchly vojenský zakrok s minimom par stoviek obeti bola vojna ktorá rakovinovo rastla balkanom ukončená .

Na žiadnej inej vojenskej operácii sa bez mandatu OSN naša aliancia nezučastnila .

Rusko v čase keď oplakava 400 civilistov v Juhoslavii vyvraždilo bez mandatu OSN 250 000 civilistov v Čečensku .


14.
označiť príspevok

Osvietene muž
   6. 4. 2019, 21:04 avatar
My nepotrebujeme mandát OSN, my vládneme nad touto planétou, aj na Irak sme zaútočili bez mandátu OSN !!!


13.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 4. 2019, 21:03 avatar
Aliancia nato je pakt kolektívnej obrany ktorej sila má pôsobiť odstrašujuco pred agresiou najmä ruska ktoré sa verejne vyhráža členským krajinam našej aliancie jadrovým utokom .

Za 70 rokov existancie aliancie nebola žiadna členska krajina vojensky atakovana a nikdy nebude .

Krajiny ktoré sa vydali cestou neutrality ako ukrajina poznáme .

Členstvo v aliancii nato je pre našu krajinu najlacnejšou a najefektívnejšou formou obrany . Žiadna iný alternatíva neexistuje iba bezbrannosť .


15.
označiť príspevok

Osvietene muž
   6. 4. 2019, 21:04 avatar
Rusko tiež zničíme !!!


16.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 4. 2019, 21:05 avatar
Ano rusko voči našej krajine vedie hybridnu vojnu čo konštatuje pravidelne vojenské spravodajstvo ako i správa SIS .
Okrem kybernetických utokov a šírenia dezinformácií .


17.
označiť príspevok

Osvietene muž
   6. 4. 2019, 21:05 avatar
Rusko je pre nás neškodný hmyz !!!


18.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   6. 4. 2019, 21:06 avatar
Ty si dobry hybrid sa pozri co tu vyvadza zuzana alias scarlett so svojou uderkou to je hybridna vojna


20.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 4. 2019, 21:07 avatar
Teraz tu môžeš temnôtkovať idiot   


21.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 4. 2019, 21:08 avatar
Ježišukriste ja už asi fakt mám schizu  


22.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 4. 2019, 21:10 avatar
Slovensko už je v hybridnej vojne: Vyplýva to z doktríny, ktorú zverejnil ruský generál!

Rusi zaviedli novú vojenskú doktrínu. Je to totálna premena vedenia vojny. Ustupujú konvenčné zbrane a k slovu sa dostávajú prostriedky 21. storočia. Náčelník generálneho štábu ruskej armády tento koncept predstavil už pred dvomi rokmi. Rusko novú doktrínu uviedlo do praxe v decembri minulého roka. Podľa reality, ktorej sme svedkami v posledných mesiacoch v strednej Európe, Balkáne a Pobaltí je zrejmé, že tento dokument nie je iba zdrap papiera. Zo slov expertov vyplýva, že aj Slovensko sa už nachádza vo vojne.

Ruský generál napísal o novom koncepte hybridnej vojny už pred dvomi rokmi. Článok sa objavil na internete 27. februára 2013 v magazíne Vojensko-priemyslový kuriér, informuje portál armadninoviny.cz. Valerij Gerasimov je náčelník generálneho štábu ozbrojených síl Ruskej federácie a prvý námestník ruského ministra obrany.

Podstatou hybridnej vojny je fakt, že sa stiera hranica medzi vojnou a mierom. Inými slovami, ani si nemusíme uvedomiť a sme vo vojne. Pritom je veľmi ťažké rozpoznať, kedy vojna prebieha. Gerasimov z tohto konceptu obviňuje hlavne Západ. Priznal tiež, že Rusi v tejto oblasti zaspali dobu. Vyzval, aby sa Rusko tomuto štýlu vedenia boja prispôsobilo.

Hybridná vojna na Slovensku

Aj na Slovensku sa za posledné týždne ozvalo niekoľko politikov, ktorí obhajujú kroky Ruska. Patria k nim Ján Čarnogurský, poslanci parlamentu ako Helena Mezenská či Mária Ritomská.

aktualizované 17:40

Na druhej strane je sú súlade s touto propagandou proti Západu aj vyjadrenia vládneho poslanca Ľuboša Blahu, ktorý pravideľne v rozpravách v parlamente útočí na zahraničnú politiku USA a kritizuje aj niektoré kroky Bruselu. Zastáva pritom významnú funkciu vo výbore pre európske záležitosti a má možnosť oficiálne prezentovať názory SR v zahraničí. V reakcii, ktorú zaslal našej redakcii, sa dištancuje od toho, že by podporoval Rusko a tvrdí, že iba obhajuje mier.

Vyrojilo sa aj veľa pochybných či konšpiračných webov a stránok na sociálnych sieťach. Je to v súlade s touto novou doktrínou. Podľa nej by sa malo Slovensko nachádzať v prvej fáze.

Zdá sa, že za dva roky urobili Rusi pokrok. Od vypuknutia ukrajinského konfliktu sa vyrojilo množstvo webov s proruskou propagandou nielen na Slovensku. Dokonca nezmyselné videá šíria aj vládni predstavitelia. Naposledy to bol ruský vicepremiér, ktorý sa prihlásil k „ruskému okupantovi“. Video s rovnomenným názvom šírilo bludy o ruskom imperializme historické nepravdy.

Nepretržitá vojna

Novú ruskú vojenskú doktrínu podľa natoaktual.cz podpísali Rusi 30. decembra minulého roku. Teda iba pred nedávnom. „Nová doktrína Ruskej federácie odráža manichejiský pohľad ruskej politickej elity na medzinárodné vzťahy a svetový poriadok. Vo verzii 2010 sa písalo, že je súčasný svetový poriadok charakteristický oslabením ideologickej konfrontácie. No vo verzii 2014 sa píše, že súčasný svetový poriadok je charakteristický posilnením globálnej konkurencie, napätím v rôznych oblastiach, hodnotovými konfliktami. Ide o taký svetový poriadok, v ktorom sa stiera hranica medzi vojnou a mierom a kde je Rusko neustále vo vojne, aj keď vedená nevojenskými prostriedkami,“ napísal Václav Lídl pre natoaktual.cz.

Podľa ruského generála sa tento typ vojny využíva najmä na Blízkom východe či v Afrike. Taktika môže spočívať vo financovaní mimovládnych organizácií, opozície. Naráža pritom na financie prúdiace zo Západu na Ukrajinu. V plnom nasadení sú najmä tajné služby a informačné prostriedky. Sú to konflikty 21. storočia, kde pomaly ustupujú konvenčné zbrane.

„Vojenské akcie sú v súčasnosti čím ďalej, tým dynamickejšie, aktívnejšie a plodnejšie. Operačné a taktické prestávky, ktoré mohol protivník použiť, miznú,“ píšu armadninoviny.cz. „Diaľkové, bezkontaktné akcie proti nepriateľovi sa stávajú hlavným prostriedkom k dosiahnutiu bojových a operačných cieľov,“ tvrdí Gerasimov. Takto sa dá poraziť aj oveľa silnejší protivník.

www.topky.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk-


24.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 4. 2019, 21:12 avatar
Armáda trollů v anglických médiích běžně označovaná jako troll army) jsou státem financované internetové loutkové skupiny napojené na ruskou federální službu bezpečnosti. Jedná se o týmy komentátorů, kteří se pomocí loutkových účtů podílí na ruských i mezinárodních webových blozích a internetových diskuzích s cílem šířit proputinovskou a proruskou propagandu.

Armáda trollů je propagační projekt v dimenzi multimiliónové dolarové operace.[1] Podle deníku The Guardian je záplava proruských příspěvků součástí koordinované „informačně-psychologické válečné operace“.[2]

V Česku se jako odezva na politické trolly v létě roku 2018 zformovala dobrovolnická skupina, která si říká elfové. Ta se snaží v kyberprostoru narušit činnost trollů, odhalovat falešné profily, přemlouvat jejich majitele, aby zanechali činnosti a v opačném případě třeba i uveřejňovat jejich identitu

Skupiny placených trollů manipulují internetové diskuze až stovkami příspěvků denně, ve kterých kritizují opozici a vychvalují kremelskou politiku a její tvůrce.[4][5][6][7][8][9]

Placení trollové simultánně reagují v diskuzích na zahraniční politiku USA a Evropské unie a v Rusku tabuizovaná témata, jako je historická role Stalina, politická opozice, disidenti jako Michail Chodorkovskij, zavraždění novináři a mezinárodní konflikty se zeměmi jako je Estonsko, Gruzie a Ukrajina.[4] Podle žurnalisty a odborníka na Rusko Petra Pomeranceva není ani tak cílem publikum přesvědčit, jako spíše zmást. Jedná se o systém opačné cenzury. Pokud není možné informace cenzurovat, je možné je „zahltit odpadem konspiračních teorií a pomluv“.[7]

Účty trollů se převážně vydávaly za „ženy v domácnosti“ nebo za „zklamané občany USA“. Aby odvrátili podezření, vkládali propagační příspěvky mezi neutrální články o cestování, vaření a domácích zvířatech.[7] Tito trollové zahltí internetovou diskuzi tak, že věcný dialog znemožní.[10][11]

Efekt způsobený těmito trolly není velký, ale daří se jim znehodnotit mnohé diskuze natolik, že ostatní komentátoři přestávají přispívat, pokud je troll aktivní a trvale udržuje agresívní a nepřátelskou atmosféru vůči oponentům. Na určité zprávy trollové reagují záplavami hanobení. Rozumný člověk je tak z účasti na diskuzi de facto vytlačen.[6]

Sbírka dokumentů, které pronikly na veřejnost, a publikované Moyem Rayonem, ukazuje, že práce „doupěte trollů“ je přísně podřízena souboru pravidel. Podle na veřejnost proniklých dokumentů musí každý příspěvek obsahovat nejméně 700 znaků ve dne a nejméně 1000 znaků v noci. Povinné je používání klíčových slov a grafiky v nadpisu i textu. Kromě obecných směrnic jsou k dispozici „technické úkoly“ ve formě klíčových slov a tematických bodů u specifických témat, jako je Ukrajina, opozice v Rusku a vztahy se Západem.[7] Za průměrnou pracovní směnu je předepsáno 50 reakcí na novinové články, každý musí spravovat šest facebookových profilů s nejméně třemi příspěvky denně a nejméně dvakrát denně se podílet na skupinové diskuzi.[9]
Typy příspěvků

V praxi používají tyto skupiny řadu typů textových i multimediálních příspěvků:[12]

textové příspěvky v blozích a internetových diskuzích
aktivní i pasivní odkazy na externí zdroje
nevyžádaná obchodní sdělení (spam)
multimediální obsah (nejčastěji upravený obrazový materiál)

cs.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


25.
označiť príspevok

Osvietene muž
   6. 4. 2019, 21:12 avatar
Rusko je hmyz ktorý zašliapneme kedy sa nám zachce !!!


26.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 4. 2019, 21:13 avatar
Sousloví ruská propaganda nebo Kremelská propaganda[1][2] zahrnuje činnost ruské státní informační politiky, ruských institucí a zvláštní informační činnosti („speciální operace“,[3] „politické technologie“)[4] s cílem šíření mocenského vlivu do primárně ruskojazyčných regionů, následně pak do bývalých států Východního bloku.[5][6][7] Dalším významným cílem jsou rusky mluvící komunity v USA, EU a arabských zemích.[8][9][10] Dosud byla zaznamenána ve 40 jazycích ve 160 státech světa.[11]

U webů jako je aeronet.cz a ac24.cz lze vysledovat ruské finanční toky,[12] texty jejich článků jsou často „cinknuté ruštinou“ nebo jsou překladem ruského bulváru. Podle šéfredaktorky investigativního webu Neovlivní.cz Sabiny Slonkové však jejich cílem není přesvědčit čtenáře o správnosti kremelského pohledu, nýbrž zahltit západní mediální prostor chaosem rozličných teorií, aby celkově vytvářely dojem „Bůhví jak to bylo“.[13]

K podobným závěrům došli i Kragh a ?sberg ve své studii z roku 2017. Švédští politologové rozebrali 4 000 článků publikovaných švédskou variantou oficiálního ruského severu Sputnik.[14]
„ Stejně jako sovětská propaganda, bývá současná ruská veřejná diplomacie značně nekonzistentní. Západ je zároveň zobrazován jako slabý, ale zároveň jako existenciální hrozba pro Rusko. Evropa je stejně tak popisována jako xenofobní vůči uprchlíkům jako naivní pro poskytování azylu tolika z nich. Nicméně cílem nemusí být cílit na skupiny s protichůdnými vysvětleními, nástroje, jakými je Sputnik, slouží také k šíření mlhy kolem událostí a podněcování názorové nesourodosti. “

Přestože tak byla v minulosti v některých případech ruská propaganda kontraproduktivní, autoři studie usuzují, že jako celek je v prosazování svých zájmů natolik efektivní, že mohla ovlivnit rozhodování evropských zákonodárců. Například v hlasování švédské sněmovny o přistoupení na bližší kooperaci s NATO v roce 2016 chybělo jen pár hlasů zelených a sociálních demokratů k tomu, aby se smlouva neprosadila. Hlasování, jakým bylo to o ekonomických sankcích EU proti Rusku, totiž vyžadují jednomyslnost napříč všemi členskými státy a k posunutí politiky EU proto není třeba mnoho.[14]

Dle ekonoma Tomáše Prouzy, „klíčovým cílem ruské propagandy v České republice je zasít do společnosti pochyby o tom, že demokracie je nejlepší systém organizace státu; vytvářet negativní obrazy Evropské unie a NATO a odrazovat lidi od účasti v demokratických procesech“.[15] Zmíněné metody jsou součástí Ruskem vedené hybridní války, která má svůj počátek v anexi Krymu Ruskou federací a je zaměřená na postkomunistické země a také západní Evropu

Popis

Ruská státní propaganda se vyznačuje propagací ruské politiky, autokracie, totalitarismu,[17] a zároveň cynickými a odmítavými komentáři vůči politickým postojům západního světa. Dnes oficiální kremelská média vzešla plynulým přechodem z médií sovětské propagandy,[18] na Sovětské Rusko se také většinou dobrovolně odkazují.[19][20][21][22][23]

Podle evropské skupiny proti propagandě Stratcom East je jednou ze strategií Ruska šířit tolik zpráv, které si odporují, že lidé dojdou k závěru, že existuje tolik verzí příběhu, že je nemožné zjistit, co je pravda.[24]
Studie

Ruskou propagandou se zabývalo mnoho analýz investigativních žurnalistů a socio-politických expertů. V Česku mezi nejvýznamnější patří Ondřej Kundra (týdeník Respekt). Svou Novinářskou křepelku drží za své investigativní texty, které ruský dezinformační systém podrobně zkoumají, v první řadě za knihu Putinovi agenti.[12]

I když se ruská propaganda soustředí na státy bývalého Sovětského svazu (což potvrdily i hromadné databáze prokazatelně nepravdivých zpráv proti západní demokracii jako zpráva East StratCom Task Force),[25] v Německu byl efekt přístupností západních médii značně omezen. Přesto, v souvislosti s Evropskou migrační vlnou 2015, bylo zjištěno, že mnohé servery šíří mylné informace i zde.[26] Jde například o fiktivní příběhy obětí silvestrovských útoků v Kolíně[27][28] nebo placené facebookové „trolly“ sdílející konspirační teorie.
Zodpovědnost
Mezinárodní právo sice zakazuje propagandu podněcující k válce, podvracející nebo pomlouvačnou,[29] jenže hranice těchto definic jsou velmi mlhavé, a proto Rusko nikdy před mezinárodním soudem nestálo. Nicméně například ICJ (International Commison of Jurists) usvědčilo Rusko z porušení lidských práv propagandou zaměřenou proti LGBT komunitě

Česko
Související informace naleznete také ve článku Česko-ruské vztahy#Ruská špionáž a propaganda.

Igor Nikolajčuk z ruského Ústavu strategických studií označil Českou republiku za „rozdělenou zemi“, kde jsou podle něj dvě protichůdné tendence, zda se obracet spíš ke „germánskému nebo slovanskému“ světu.[31]

V polovině roku 2016 připravili politologové z Masarykovy univerzity ve spolupráci s think-tankem Evropské hodnoty analýzu, kde identifikovali metody prokremelských dezinformačních webů. Na základě rámcové čtenosti článků se analýza zaměřila na weby Sputnik, AC24, Svět kolem nás a Parlamentní listy, vynechala ale třeba i známý web Aeronet. Jejich metody propagandy se podle nich nespoléhají už jen na prvoplánovou propagandu v podobě primitivní propagace Kremlu nebo podvrhů fotek a videí. Začaly používat sofistikované způsoby, které ale taktéž zásadně odporují žurnalistickým pravidlům. Zprávy jsou zabarveny především stylem referování či relativizováním některých témat. Obsahují emotivní figury nebo manipulativní techniky a každý pátý článek vyjadřuje negativní emoci. K porušení žurnalistických pravidel došlo ve 40 procentech prostřednictvím svalování viny, ve 34 procentech zveličováním a fámami, v 18 procentech neopodstatněným nálepkováním a v necelých 8 procentech obsahem názoru autora článku. Překvapením bylo, že Parlamentní listy používaly ještě méně odkazů na zdroje, než ostatní weby (40 procent, zbytek 75 procent případů), a používaly manipulativní metody častěji než Sputnik. Čeští politici je přitom považují za standardní prostor pro svou prezentaci.[32]

Evropské hodnoty potom zveřejnily přehled 39 českých aktivních dezinformačních webů s jejich charakteristikami. V prosinci 2016 se na základě toho rozhodla stáhnout z těchto stránek svoji online inzerci Česká spořitelna, která se tak stala první velkou českou společností, jež přistoupila k tomuto kroku. Česká spořitelna k tomu uvedla, že je pro ni nepřijatelné financovat zdroje nepodložených a někdy i záměrně lživých informací. Už v květnu přitom k podobnému kroku přistoupila jazyková škola James Cook Languages a Evropské hodnoty oslovily za tímto účelem i další firmy.[33]

Od ledna 2017 působí v ČR Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám, které mimo jiné na klamavé zprávy z ruských zdrojů upozorňuje, jejich vytipování se věnují asi tři desítky lidí. V Bruselu obdobná skupina vznikla již před rokem. Ruskou propagandu podle analytiků v ČR na internetu šíří až okolo stovky subjektů.[34][31]

K výročí odchodu sovětských vojsk pořádá Člověk v tísni každoročně kampaň Proti ztrátě paměti, při níž vydává memorandum s články známých novinářů doprovázené výstavami, které má povědomí o působení ruské propagandy rozšířit i mezi širší veřejnost.[35]

Skupina českých investigativních novinářů zveřejňuje seznam proruských publikací a webů na Neovlivní.cz, u kterých se jedná „nejen o čistou a neskrývanou propagandu, ale i o média, která nekomentované Putinovské vidění světa nabízejí mezi standardními zpravodajskými texty“.[36]

Dle ekonoma Tomáše Prouzy, „klíčovým cílem ruské propagandy v České republice je zasít do společnosti pochyby o tom, že demokracie je nejlepší systém organizace státu; vytvářet negativní obrazy Evropské unie a NATO a odrazovat lidi od účasti v demokratických procesech“.[15] Zmíněné metody jsou součástí Ruskem vedené hybridní války, která má svůj počátek v anexi Krymu Ruskou federací a je zaměřená na postkomunistické země a také západní Evropu

cs.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


27.
označiť príspevok

Osvietene muž
   6. 4. 2019, 21:19 avatar
Smrť Rusku !!! Vivat Amerika !!!


37.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 4. 2019, 21:28 avatar
Tak to je, na nejakého študenta mesiačkári útočili až až, a pri tomto mlčia. Pokrytci!!!


41.
označiť príspevok

Osvietene muž
   6. 4. 2019, 21:45 avatar
Rusofil ty nevidíš, že Rusko je ríša zla a Amerika ríša Svetla ?


30.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 4. 2019, 21:21 avatar
Enax, odporúčam to vymazať, ak nechceme mať problémy...


35.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 4. 2019, 21:26 avatar
Ja tu nie som moderátor


36.
označiť príspevok

Bijjou žena
   6. 4. 2019, 21:28 avatar
co chces vymazat ??


33.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 4. 2019, 21:23 avatar
Nadja problem bude mať ten kto píše také koniny ako osvietene muskat
Súhlasí Bijjou


34.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 4. 2019, 21:24 avatar
Práveže mám dojem, že problém dnes môže mať aj dfko


38.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   6. 4. 2019, 21:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.39.
označiť príspevok

Bijjou žena
   6. 4. 2019, 21:42 avatar
osvieteneho nikto vymazavat nebude !


42.
označiť príspevok

Osvietený muž
   24. 8. 2019, 11:35 avatar
zostali tíško kremelskí idioti


43.
označiť príspevok

-era- muž
   24. 8. 2019, 11:41 avatar
začem bukvy? vsjo jasno.


44.
označiť príspevok

Osvietený muž
   24. 8. 2019, 11:54 avatar
janko varchola
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 22:28,  Keby mal pravomoci ako v Rusku v prvom rade by okamžite na Sibír putovali kotleby .
dnes, 22:28,  .alebo ľudia by mali mať záíujem sa dozvedieť niečo v oblasti ktorej nerozumejú... Keď...
dnes, 22:26,  Jasne, že som objavil ;) Keď niekto tvrdí, že neexistujem tak to hneď vidím ;)
dnes, 22:20,  Putina by bolo dobre tiež vypchať a nasačkovat do mauzolea.....ujovi Leninovi je tam...
dnes, 22:19,  mil a ne, zase si sa z.ebal. Ty, vraj hrdý Slovák, zrádzaš svoju vlasť a ideš ju a teda aj...
dnes, 22:17,  Vobec by som sa nedivil, keby sa na Rusko vyprdli viacerí....ruska politika je jedno velke...
dnes, 22:13,  Nutoc na Rusko. Nech si kazda krajina spravuje veci u seba doma ako uzna za vhodne . Mohli by sa...
dnes, 22:08,  13- som presvedčený, že k vysvetleniu v linku naozaj nie je čo dodať. Ľuďom, ktorým...
dnes, 22:06,  Putin by bol dobry slovenský prezident
dnes, 22:06,  Putin na hrad
dnes, 22:05,  Rusofobny trol ondrej nabehol. No daj nejaké rusofobne rozprávky nech sa zasmejeme.
dnes, 22:04,  Aby ksntz bol v obraze - https://c-pravda.ru/
dnes, 22:03,  Volajaky si háklivý na Krym a Rusko sudruhu
dnes, 22:01,  Niekto uzurpuje Krym nanajvýš v tvojej konšpiračnej hlave
dnes, 22:00,  Klaniaš sa západu, chýba ti národná hrdosť. Ale hlavne si plný nenávisti voči Rusku.
dnes, 21:58,  kntsz zasa vypúšťa rusofobne nenávistné nezmysly.
dnes, 21:43,  26- terazky asi nerozumiem: nestaneš sa krpatým ožrankom lebo si ním od narodenia, alebo...
dnes, 21:38,  25- och chudáčik, ja už min.30 rokov mám úplne opačný problém. Pôsobím tak dôstojne...
dnes, 21:31,  Schiffrinka nie je odkázaná na to, aby sa mravne zašpinila na svahoch uzurpátora Krymu. Ak...
dnes, 21:25,  Ja nieže sa ním nestanem, ja som ním od narodenia !!!!!!!!!!!!!!
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Spoznaním samého seba spoznáš i ostatných.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(149 146 bytes in 0,708 seconds)