Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

TO: Slovenský praktický ateizmus 2

7
reakcií
157
prečítaní
Tému 10. apríla 2020, 13:19 založil TvojOponent19.

podobné témy:

1.
označiť príspevok

TvojOponent19
   10. 4. 2020, 13:19 avatar
Lajos Sator alebo v preklade do slovenčiny Ľudovít Šátor bol priateľom iného ateistu, Dobroslava Trnku. Dobroslav Trnka bol generálny prokurátor, ktorý chodil so Satorom na rybačky. To nie je ani tak podstatné. Podstatnejšie je čosi iné. Trnka usiloval o zákaz výberu náboženstva rodičov pre svoje deti. S tichým potleskom slovenských sekulárnych humanistov. Veď o to usilujú dlhodobo - podľa nich je náboženská výchova podľa vôle rodičov porušením základných ľudských práv. Vraj deti majú byť vychovávané tak, aby o bohu ani nepočuli. Po ateisticky. Čo je podľa nich neutrálna výchova. Návrh Dobroslava Trnku spriateleného s dunajsko-stredskou mafiou nakoniec neprešiel.
Časom neprešiel ani Trnka.
Trpká skúsenosť spojenectva mafie, smeráckej justície a sekulárneho humanizmu ostala.

Paradoxom doby je, že internetový klebetník Lemmy prevádzkujúci lacnú inzertnú bránu Humanisti.sk, nevenoval tomuto tragickému prepojeniu ani tú najmenšiu pozornosť. Denník SMe je lepšou humanistickou bránou. Ten tomu venoval pozornosť aspoň na blogovisku zásluhou smečkárskej blogerky "Pirani". Článok sa volá Boss Ľudovít Sátor na úteku chytal ryby s Dobroslavom Trnkom.

A je tu ešte jeden paradox. Krstený a birmovaný ateista Osvietený v tomto hodnotovom spore - na prekvapenie - bude pochlebovať skôr smeráckemu vazalovi Trnkovi a eštebáckemu mopslíkovi Janovi z brány Humanisti.sk. A Lemmy? Chytí ho dýchavičnosť a v troch príspevkoch naraz si vyleje horúcu žlč, pričom sa bude usilovať na mňa nalepiť nálepku fašistu. Márne...

Aký je len ten svet komplikovaný? Že, šuhajci...

2.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 4. 2020, 13:21 avatar
Takže katolíci sú ateisti. Je podľa teba aj Kiska, pozemkový mafián podľa kresťana Harabina, ateista, aj keď verí v oho istého boha, čo ty alebo eštebák Zvolenský?

3.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 4. 2020, 13:22 avatar
Je kresťanka Čaputová (prezidentka SR) ateistka?

4.
označiť príspevok

TvojOponent19
   10. 4. 2020, 13:25 avatar
Lemmy! Ja neriešim formálnu príslušnosť ľudí k náboženským obciam. To je ich intímna záležitosť.

5.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 4. 2020, 13:26 avatar
Tak potom čo trepeš o Trnkovi? A tých kresťanských mafiánoch?

6.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 4. 2020, 13:27 avatar
Teba podľa ovocia ľudia poznajú, keď si im prial smrť.

7.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 4. 2020, 13:27 avatar
A hyperbolu mal rád aj katolík Hitler. Ako ste si nepadli ďaleko od seba.

8.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 4. 2020, 13:33 avatar
Ani štát nerieši formálnu príslušnosť, jednoducho dá katolíkom, či už ide o ateistov alebo nie, milióny eur na platy ateistických, pardón, katolíckych, kňazov.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 00:58,  9 ... "A presné poznanie zachraňuje ľudské životy!" - Presne tak - pravá viera je...
dnes, 00:48,  29, .... žiadny "deň nášho pána Ježiša Krista neexistuje v Písme. Ak áno, ukáž...
včera, 23:50,  30, .... áno, ale ten výklad je už trochy problém. Ak ja čítam slová Ježiša, že...
včera, 23:44,  Marcus Revolta ft. John Nett - Je to tvůj boj
včera, 23:41,  keď som hviezda, prečo tu nie sú hviezdičky v smajlíkoch
včera, 23:34,  20, ....majte ma tu radi ,....*03*39
včera, 23:33,  24, ....aj mňa? *02
včera, 23:32,  Elan - Van Goghovo ucho slnko naše
včera, 23:32,  32, .... ďakujem , ..... ale viera sa nedá oddeliť skutkov. Oboje je potrebné! „Je...
včera, 23:25,  29, .... prečo potom Ježiš v 1 storočí nesedel doma a nerobil svoje remeslo, .... a mohol sa...
včera, 23:19,  No, Shagara, máš v tom pravdu, ale kukni aj kontext, ktorý si citovala, či Boh nehovorí...
včera, 23:12,  25, .... Biblia predpovedala, že po smrti apoštolov má prísť to "všeobecné odpadnutie...
včera, 23:11,  No v Písme je všetko presne dané a aj výklad je presne daný, ale ľudia môžu vykladať...
včera, 23:04,  Biblia je ako plastelína - môžeš si z nej postaviť čo chceš. V konečnom dôsledku...
včera, 23:01,  Za Esenca by som ruku do ohňa nedal. *13*13*13*13
včera, 22:59,  Ja napríklad môžem byť vedúcim pracovníkom v akomkoľvek odbore!! Moja kvalifikácia je...
včera, 22:56,  Alebooo Na konci byl zvonec a pohádky je konec. *28 a môžeme ísť spať.
včera, 22:55,  Máš to márne. Tu ti asi nikto nedá za pravdu :)
včera, 22:52,  18, .... Ok, ....ale povedz, ako skončia tí, čo vyučujú ľudské náuky, tradície? Nech...
včera, 22:51,  * lebo nedávajú zauj?mavé info ani v TV o tejto sfére. A to by sme mali byť informovaný...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Ponúkať priateľstvo tomu, kto túži po láske, je ako umierajúcemu od smädu dávať chlieb.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(66 737 bytes in 0,237 seconds)