Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

TO: Petícia za zákaz náboženstva

11
reakcií
962
prečítaní
Tému 25. mája 2016, 09:07 založil TvojOponent19.

podobné témy:1.
označiť príspevok

TvojOponent19
   25. 5. 2016, 09:07 avatar
Sekulárni humanisti sa zase predviedli. Tomáš Búran z portálu Ateisti.sk iniícioval petíciu zakazujúcu náboženskú náuku do 18 rokov veku človeka.
neznaboh.wordpress.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   25. 5. 2016, 09:14 avatar
A co ak ten zakaz porusim? Bude trest?


3.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   25. 5. 2016, 09:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.8.
označiť príspevok

TvojOponent19
   25. 5. 2016, 10:02 avatar
No schváľne, čo vieš )


9.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   25. 5. 2016, 10:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.4.
označiť príspevok

sta2rky muž
   25. 5. 2016, 09:19 avatar
Môj názor som vyjadril takto: www.diskusneforum.eu Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


6.
označiť príspevok

TvojOponent19
   25. 5. 2016, 09:59 avatar
Keďže sa to tam zle číta, dávam to sem celé. Starky píše, citujem:

Autor: sta2rky
Kategória: Náboženstvo
Videné: 468x

Motto: Čo vyplýva pre živé tvory, človeka a ľudstvo 21. storočia z hypotézy existencie či
neexistencie Boha a nadprirodzeného sveta duchov?
Máš odvahu povedať, že nič? Ak máš toľko odvahy – si slobodný človek.

Otvorený list pre rodičov, žiakov a študentov.

Vážení rodičia, žiaci a študenti!

Som bývalý učiteľ, v súčasnosti dôchodca a člen Spoločnosti PROMETHEUS ktorá združuje slobodomyseľných občanov , ktorí sa v rámci ostatného sčítania občanov nehlásia k žiadnemu náboženstvu.
Dovoľujem si Vás, vážení rodičia osloviť a upriamiť Vašu pozornosť na problémy , ktoré ma znepokojujú. Každý dobrý rodič chce vytvoriť pre svoje dieťa ten najlepší štart do života. Dať mu dobrú výchovu, vzdelanie, materiálne ho primerane zabezpečiť. Je to chvályhodné predsavzatie a plne ho podporujem. Avšak práve v oblasti výchovy a vzdelávania, sa z môjho pohľadu, značná časť rodičov dopúšťa nerozvážnosti, často pod tlakom najbližších príbuzných, obyčajne starých rodičov, ale aj celkovej orientácie súčasnej spoločnosti zameranej na podporu religiozity.
Vo Všeobecnej deklarácii ľudských práv, ktorá bola prijatá Valným zhromaždením OSN dňa 10.12.1948 v článku 20 sa hovorí: “Nikoho nemožno nútiť, aby bol členom nejakého združenia“.
Ale čo robia mnohí rodičia? Len čo sa dieťatko narodí idú ho do kostola pokrstiť. Vnútili mu týmto aktom, svojmu bezbrannému potomkovi, byť kresťanom, členom kresťanského spoločenstva. Mnohokrát si ani neuvedomujú, že tým obmedzili slobodu jeho rozhodovania, slobodu jeho duchovnej orientácie, že boli k nemu netolerantní, že takýmto, históriou vyskúšaným postupom si katolícka cirkev zabezpečuje svoj dorast, dostatok veriacich, svoju opodstatnenosť, spoločenský, ekonomický a politický vplyv na celú spoločnosť.
Uvedomujete si, že svoje dieťa vystavujete neracionálnemu prístupu k životu, jeho základným atribútom, keď je Vaše dieťa v rámci náboženskej výchovy orientované na oslavu hypotetického Boha a na nereálny posmrtný život? Vtláča sa mu do vedomia v čase jeho najväčšej vnímavosti pocit akejsi viny a sľubuje sa mu akési spasenie. Žiada sa od neho aby verilo cirkevným dogmám, biblickým legendám a kňazským výmyslom.. Považovalo ľudské výmysly a klamstvá za božie pravdy, ľudskú lásku za hriech, smrť za život večný, pompéznosť cirkevnej hierarchie za skromnosť, okrádanie veriacich pri rôznych príležitostiach za obetu Bohu.
Ďalej ma Vážení rodičia znepokojuje, že do cirkevných rúk sa dostalo aj naše školstvo. To školstvo, ktoré malo, navzdor chybám v predchádzajúcom spoločenskom systéme, veľmi dobré meno a výsledky nielen doma, ale uznávané aj vo svete, vrátane predškolskej výchovy. Ak úroveň vzdelávania v minulom období bola dobrá, ale škola mala nevhodnú jednostrannú ideologickú orientáciu, som toho názoru, že rovnako aj jednostranná náboženská výchova a ideológia, ako nástroj a obsah výchovy detí a dorastajúcej mládeže , nepatrí do školy 21. storočia
Tolerovať náboženské presvedčenie áno, no nie ho podporovať a uprednostňovať. Preto nemôžem nesúhlasiť so slovami slovenského, bývalého rímskokatolíckeho farára, neskôr sekulárneho humanistu Jána Horárika, ktorý hovorí : „ Nech nachádza ktokoľvek vo viere svoje svetlo a svoju útechu, nech je blažený, avšak mnohí nepotrebujú toto svetlo a túto útechu, lebo ich majú vo svojom rozume a ľudskej bytosti – a týchto nech nechajú tiež žiť a byť šťastnými „.
Áno, treba oboznamovať dorastajúcu mládež s rôznymi myšlienkovými prúdmi, filozofickými a náboženskými smermi a vštepovať jej zásady humanizmu, humanistickej etiky , empatie a správneho životného štýlu. Všestranne rozvíjať jej záujmovú tvorivú činnosť a učiť ju zmysluplne prežiť život tu na Zemi.
Vy mladí ľudia žiaci základných škôl, študenti stredných škôl, vysokoškoláci, zachovajte si racionálne, logické, kritické myslenie pri rozhodovaní o Vašej orientácii. Nech je motívom Vašej slušnosti, spravodlivosti, dobroty lásky, porozumenia a tolerancie Vaša ľudskosť a schopnosť empatie. Vy, ktorí ste boli vedení svojimi rodičmi cestou náboženskej výchovy, nemajte im to za zlé. Konali tak s dobrým úmyslom, ovplyvnení tisícročnou tradíciou, spoločenskými a cirkevnými zvyklosťami, neuvedomujúc si anachronizmus takejto výchovy. Ak vylúčite zo svojho života nezmyselné cirkevné dogmy, zaťažujúce Vaše vedomie a nútiace Vás do nezmyselných a ponižujúcich činností, nikto nebude môcť zneužiť Vašu neskúsenosť na manipuláciu s Vami a vo svoj prospech. Orientujte sa na poznávanie všetkého dobrého, čo objavil ľudský intelekt, buďte ohľaduplní ku všetkému živému a snažte sa prežiť šťastný a plnohodnotný život v našej krásnej vlasti.
Vám, milí rodičia, želám mnoho úspechu vo výchove duchovne slobodných, citovo a rozumovo
vyspelých detí.


5.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   25. 5. 2016, 09:21 avatar
Kapitalisti vam ukazu este sa budete za svoju vieru po kanaloch skrivat! hahaha


7.
označiť príspevok

TvojOponent19
   25. 5. 2016, 10:00 avatar
5 Tebe by pomohlo viac cvičiť pravopis. Napríklad aj intenzívnym čítaním biblie )))


10.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   25. 5. 2016, 10:27 avatar
7/ Ja sa pravopis lahko doucim len kedy sa ty naucis rozmyslat? Az naprsi a uschne?haha


11.
označiť príspevok

Wolfe muž
   25. 5. 2016, 11:27 avatar
Nerozmyslas pri pisani a niekomu budes hovorit, aby sa naucil rozmyslat?

Dokaz, ze sa vies naucit pravopis...


12.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   25. 5. 2016, 11:58 avatar
11/ Myslis ze aj partizani sa v zakopoch doucovali gramatiku???haha
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Deti nie sú zlé, ani neslušné. Deti sú iba odrazom spoločnosti, v ktorej vyrastajú.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(69 060 bytes in 0,194 seconds)