Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  filozofia  téma
kategórie:  

TO: Pár pekných protirečení pána P-Lemmyho, časť druhá...

12
reakcií
454
prečítaní
Tému 1. apríla 2019, 14:22 založil TvojOponent19.

podobné témy:1.
označiť príspevok

TvojOponent19
   1. 4. 2019, 14:22 avatar
Citujem Lemmyho: Toto je tvoje humánne kresťansko-katolícke vyjadrenie: Lebo – ako som už spomínal – ateisti dobre vedia, aké zákerné svine oni, ateisti, dokážu byť. Ukazuješ svoju pravú tvár, skutočné bezcharakterné kresťanské chrapúnstvo.

Vari ateisti nevedia, aké zákerné bezcharakterné svine dokážu byť ateisti?

Adam Roman sa otvorene priznáva, že má radšej kresťanov ako ateistov. Citujem:
Adam Roman vyhlásil:
„Keby som sa ocitol v postavení Robinsona Crusoe a dali by mi vybrať Piatka spomedzi dvoch kandidátov – veriaceho a neveriaceho, vybral by som si veriaceho. Pretože aj keď divoch, ale veriaci, vás pravdepodobne nezabije v noci sekerou, čo nemožno povedať o neveriacom.“
adam.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
neznaboh.wordpress.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Adam Roman sa zaštítil výrokom Vitalija Ginzburga, nositeľa Nobelovej ceny za fyziku. (ako upresňuje Lemmy v tejto téme  Tento odkaz smeruje mimo DF.sk href="http://www.diskusneforum.sk/tema/to-ateista-adam-roman-ma-radsej-krestanov-ako-ateistov">TO: Ateista Adam Roman má radšej kresťanov ako ateistov) ... a osvojil si ho a je nepdstatné, kto je jeho autorom. On si ho osvojil ako sebevlastný.
Aj známy Friedrich Nietzche varuje, že vzdaním sa kresťanskej morálky sa ľudstvo dostane do etapy násilia, z ktorej zaiste vzniknú nejaké nové pravidlá usporiadania spoločnosti. Adolf Hitler vyhlásil, že nacistická ideológia pramení z knižnice Nietzeho. Rovnako tam pramení aj ateizmus.

Pokiaľ sa katolík dopúšťa nemorálneho správania, je vo všeobecnosti zaužívané, že sa nespráva ako kresťan. Nespráva sa ako katolík. Aj Lemmy dáva moje výroky (úmyselne a vypočítavo posúvané do morálne neprijateľných) do kontrastu s mojou príslušnosťou ku RKC.
Ak ateista koná rovnako ako katolík pošliapavajúci morálne zásady, správa sa ako ateista. Nič nepošliapava. Lebo u ateistu nerozlišujeme znamienkom správanie. Nemorálny ateista sa správa ako ateista. Nikoho také tvrdenie nepoburuje. Jeho správanie môžme hodnotiť podľa pravidiel ľudskosti. Správa sa humánne? Ako humanista?
Tu ale narážame na definíciu humanizmu. Podľa partičky eštebákov z OZ Prometheus humanista nie je humánne sa správajúci človek, ale je to synonymum pre ateistu. A ako som spomínal vyššie, ateista sa môže, zaiste aj nemusí, správať nemorálne. Bude stále ateistom a v duchu názvoslovia podľa IHEU aj humanistom. Prominentý ateista Rastislav Škoda, nech mu zdravie naďalej slúži a zostane ešte dlho medzi živými, v dlhočiznom článku vysvetľuje, že humnista je synonymum pre ateistu www.zosity-humanistov.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Pri tvrdení, že Hitler bol ateista, Lemmy znervóznie. No ak budete tvrdiť, že Hitler bol humanista, otvorí sa mu nožík vo vrecku a vyskočí s revom na nohy. Hoci medzi tými vetami - teda podľa sekulárnych akože humanistov - nieto rozdielu. Oni totiž podvedome cítia, že medzi ateistom a humanistom je nebetyčný rozdiel.

Humanista je totiž človek vyznávajúci prirodzené práva človeka. Katolícka cirkev ich presadzuje už dve tisícročia. Sekulárna spoločnosť ich popísala (nevytvorila!) len pred čosi polstoročím. Tá spisba sa volá Deklarácia základných ľudských práv a slobôd.

Je Lemmyho protirečením, ak nazýva chrapúnstvom výrok poukazujúci na nemorálny charakter ateizmu. Veď aj on dobre vie, aký bol Stalin, Hitler, Mao, Hodža... Vari pripomínanie zločinov ateizmu je chrapúnstvo?
Veď aj Adam Roman by mal radšej na opustenom ostrove veriaceho Piatka, ako neveriacu Sobotu :-) Lebo dobre vie, aké zákerné svine ateisti dokážu byť... Vie to rovnako dobre ako ja a vie rovnako dobre ako Lemmy, ktorý to tuší, ale bráni sa tomu.

Ja som humanista. Skutočný, nie ako neveriaci Piatok.


13.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 5. 2019, 23:29 avatar
1,....Píšeš:..." Katolícka cirkev ich presadzuje už dve tisícročia. "/práva,atď/........ zvykneš často nemiestne žartovať?
Alebo to treba len pripísať na vrub tvojej neznalosti histórie?
Známy Francúzsky spisovateľ Anatole France/Súčasne dejiny/veľmi výrečne povedal ústami hrdinu svojho románu:
"Ako sa možno domnievať, že náboženské idey slúžia hlásateľom morálky, keď celé dejiny kresťanských národov sú utkané z vojen ,ruvačiek a mučení?
Vy asi nežiadate, aby laici boli zbožnejší než mnísi? A zatiaľ mnísi všetkých odtienkov-bieli,čierni, strakatí i siví -poškvrnili seba samých odpornými zločinmi......O pápežoch ,čo zaplavili svet krvou ani nehovorím!"
A to potvrdzujú aj mnohí katolícky historici, kňazi.
.Katolícky kňaz Porubčan v knihe "Apokalypsa"/str.14/ napísal .....: "Ked raz po dvoch tisícročiach vzdelaný kresťan vystúpi na obhajobu svojej cirkvi, už sa ani veľmi nepokúsi argumentovať láskou, ktorou táto zaplavila dejiny/ako by aj mohol/, ale skôr sa bude uchyľovať len k vyzdvihovaniu zásluh, ktoré mala táto na poli pokroku, umenia, vedy a kultúry".
Tento kňaz dal do zátvorky slová..."ako by aj mohol"?
Skutočne,....iba človek ,čo nepozná históriu a zaviera oči pred pravdou môže tvrdiť niečo tak nepravdivé!
Ak to povie sám vzdelaný kňaz,spisovateľ na svoju cirkev, že sa nemôže chváliť láskou,....tak ak to tvrdia iní, ako aj ty, myslíš si ,že máš pravdu? NIE !!! Porubčan aj vyslovil istú repliku na známy výrok o prvotných kresťanoch/"Pozrite sa ako sa milujú"/, o súčasných kresťanoch/aj tých minulých/, ale opačne: "Pozrite sa ako sa nenávidia"? A takto on často vnímal matrikových "kresťanov".


2.
označiť príspevok

Lemmy muž
   1. 4. 2019, 14:32 avatar
Tankista: Pokiaľ sa katolík dopúšťa nemorálneho správania, je vo všeobecnosti zaužívané, že sa nespráva ako kresťan. Nespráva sa ako katolík.

Áno, si kresťan, si katolík, si člen RKC, ale nesprávaš sa ako kresťan, nesprávaš sa ako katolík, nesprávaš sa ako člen RKC. Ale to sa nedá tak celkom povedať, lebo takých chrapúňov ako si ty, je veľa v RKC. Uvedom si, koľko je na Slovensku kresťanov, väčšina, a zároveň si uvedom aká je silná korupcia v štáte, koľko nenávisti je medzi ľuďmi. Aj Kotleba je taký katolík ako ty, veď mal svadbu v RKC kostole. A ruku si podal v kostole aj s Mikloškom. Neviem, ako by si chcel dokázať, že Mikloško je horší kresťan od teba.


3.
označiť príspevok

TvojOponent19
   1. 4. 2019, 14:40 avatar
2/ Ja nechcem dokazovať, že Mikloško je odo mňa horším kresťanom.
Máš pravdu, ja som veľmi zlý kresťan, lebo byť dokonalým kresťanom (dodržiavať prikázania Zmluvy medzi Bohom a ľudstvom, obnovenej obetou Krista), je nemožné. Zlyhávame skutkami aj myšlienkami. Už samotné pomyslenie na zlorečivé konanie, samotný úmysel, z nás robí zlých kresťanov. Padáme a neustále vstávame. O tom to je. Byť človekom, humanistom. Každý pád je výzvou byť lepším, napriek vedomiu, že opäť padneš a zlyháš.
Máš pravdu, som zlý kresťan. A máš pravdu, Mikloško je postava kresťanského života hodná pozornosti.
mám Ťa rád, si rád? :-)


4.
označiť príspevok

Lemmy muž
   1. 4. 2019, 14:42 avatar
T19: (dodržiavať prikázania Zmluvy medzi Bohom a ľudstvom, obnovenej obetou Krista), je nemožné.

Znamená to, že tzv. kresťanská ideológia je utópia ako komunizmus.


5.
označiť príspevok

TvojOponent19
   1. 4. 2019, 14:47 avatar
4, Budovať raj na Zemi je utópia. Robiť svet lepším je nevyhnutnosť.


10.
označiť príspevok

Lemmy muž
   2. 4. 2019, 17:19 avatar
Humanisti z Humanists International robia svet lepším. Ale ide im to ťažko, lebo prekážky robia zlí ľudia ako si ty.


6.
označiť príspevok

Scarletta žena
   1. 4. 2019, 16:48 avatar
3. TvojOponent ty si obycajny chrapún. a taky chrapún ako ty nema co obranovat krestanov. to je uplny oxymoron.
Súhlasí Lemmy


7.
označiť príspevok

Osvietený muž
   1. 4. 2019, 19:43 avatar
TvojOponent19 si náboženský extrémista používajúci lož a zlo ako hlavný pracovný nástroj .
Súhlasí Scarletta, Lemmy


8.
označiť príspevok

hokejis muž
   1. 4. 2019, 19:52 avatar
Osvetielkovaný je liberálny extrémista používajúci lož a zlo ako hlavný pracovný nástroj.


9.
označiť príspevok

TvojOponent19
   1. 4. 2019, 21:14 avatar
Ďakujem za ocenenie. No keďže si človek údajne racionálneho rozumu a si za Slušné Slovensko, je slušnosťou zdôvodniť také tvrdenia, aké vyslovuješ :-)

1/ Prečo som extrémista?
2/ Kde klamem? (cituj moje lži)
3/ Cituj moje vety, ktoré považuješ za podnecovanie k nezákonnému konaniu (morálka ateistov má pragrafové znenie, nie je o svedomí, ale o zákonnosti - preto cituj zákony, ktoré porušujem a daj ich do spojitosti s citátmi z mojich príspevkov. Inak budeš len za táraja. :-)


11.
označiť príspevok

Lemmy muž
   2. 4. 2019, 17:21 avatar
1/ Prečo som extrémista?

Lebo si úplne odlišný od dobrých katolíkov. Ty si čierna ovca medzi katolíkmi. Keby bolo na Slovensku 100 % katolíkov ako ty, tak sa tu požeriete ako hladné vlky.


12.
označiť príspevok

Lemmy muž
   2. 4. 2019, 17:29 avatar
2/ Kde klamem? (cituj moje lži)

Napríklad tu: dokonca obvinil Chmelára z kresťanstva (!!!).

Neobvinil. Sám Chmelár sa pochválil, že je od narodenia kresťan. Až v roku 2017 na protest vraj vystúpil z cirkvi. To sú fakty, ktoré tvrdí sám Chmelár. Konzultuj si to s ním, a neklam o mne, že som ho obvinil.

Ďalšie klamstvo, jedno z tisícok tvojich klamstiev: ateisti dobre vedia, aké zákerné svine oni, ateisti, dokážu byť

neznaboh.wordpress.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Nazývaš ateistov sviňami. Na Slovensku je 725 362 občanov bez náboženského vyznania. Ty si dovolíš takú veľkú skupinu ľudí nazvať sviňami? Lekárov, učiteľov, vedcov, ale aj robotníkov. Správaš sa ako katolícky fašista, lebo týmto hanlivým výrazom urážaš druhú najpočetnejšiu skupinu. 1. sú katolíci a 3. sú evanjelici.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 11:23,  Až bude povinné, nebude slobodné. Slobodné voľby sú práve o tom, že nie sú povinné. Ak...
dnes, 11:21,  Dôkaz je veľmi jednoduchý. V 42. príspevku napísal: 34. František Kasanický. Teda ma...
dnes, 10:38,  Zase vyvolávaš konflikty, veriaci?
dnes, 10:21,  Je viac než isté že mufko je kríženec ruského mužíka s tatarom*21
dnes, 09:25,  Tak sa spýtaj školákov, či sa necítia byť obmedzovaní...
dnes, 08:49,  No a preto by malo byt povinnostou obcana SR ist volit tak isto ako skolska dochadzka tiez sa...
dnes, 08:47,  Referendum mozem vypisat kedy chcem
dnes, 08:46,  Dvom nekrofilom mame davat mrtvoly ? Dvom pedofilom male dieta ? Dvom zoofilom kozy ? Majte boha...
dnes, 08:42,  *11 o jadrovych zbraniach na slovensku ani nech neuvazuju. Sme slovania a najproruskejsi narod na...
dnes, 08:38,  Nepreslo by to ani nahodou ako sa moze citit dieta ktore si uvedomi ze ho vychovavaju dvaja...
dnes, 08:28,  Trápny Nula svieteny.
dnes, 08:27,  Áno presne, jeho cieľom je iba vyvolať konflikt. On v podstate ani nemá o čom diskutovať....
dnes, 07:42,  Pravý Osvietený nepoužíva*10. Iba*13 a *39
dnes, 06:39,  Dokáž že je Peter hotentót! Ak to nedokážeš, označím ťa za komunistickofašistického...
dnes, 06:14,  A ako chceš donútiť hocijakého hotentota aby si ťa nemýlil s nejakým eštebákom?
dnes, 05:20,  Ty o pravde, to ako koza o vesmíre.... *13*13*13
dnes, 05:19,  Nieje na DF vačšieho zabávača, ako si ty trollko.
dnes, 02:16,  Hokejis je vegán, ktorý pracuje v mäsokombináte.
dnes, 02:15,  A pritom si pokrytec, pretože si v obchode kupuješ salámu. Ktorá ti najviac chutí? Ty...
dnes, 02:13,  Peter67, navyše si zákerný, pretože v 34. príspevku som nespomenul eštebáka. Krivo a...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Život je ako diamant - tvrdý, ale krásny.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(74 231 bytes in 0,367 seconds)