Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

TO - otázky jehovistom - sú kresťania?

54
reakcií
1192
prečítaní
Tému 24. februára 2016, 08:14 založil TvojOponent19.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
 
 


1.
označiť príspevok

TvojOponent19
   24. 2. 2016, 08:14 avatar
Židia veria, že JK bol skutočnou, nie mýtickou osobou. Napriek tomu sa za kresťanov nepovažujú.
Moslimovia považujú JK za jedného z najväčších prorokov. Napriek tomu sa za kresťanov nepovažujú.
Ateisti - zaiste tí inteligentnejší - nemajú problém priznať, že JK bol skutočnou osobou. Tiež sa za kresťanov pre to nepovažujú.
Jehovisti sa za kresťanov považujú napriek tomu, že v božiu podstatu - rovnako ako ateisti, židia alebo moslimovia - neveria. Sú jehovisti kresťania? Podľa mňa nie sú.

Kto je to kresťan?
Podľa kresťanskej teológie je kresťan každý, kto bez ohľadu na svoju cirkevnú príslušnosť, rasu, vek či pohlavie, verí v Ježiša Krista ako Božieho Syna , príjma jeho smrť na kríži ako zástupnú obeť za svoje hriechy a stavia si ho pred seba ako vzor svojho života. Kresťan patrí do spoločenstva rovnako veriacich, ktoré sa nazýva Cirkev. Vonkajším znakom príslušnosti k Cirkvi je krst. Hlavou Cirkvi je podľa kresťanskej teológie zmŕtvychvstalý Ježiš Kristus. Kresťan dúfa v posmrtný život v Nebeskom kráľovstve, v spoločenstve Boha Otca, Ježiša Krista, ostatných kresťanov, Božích anjelov a svätých.

To ale jahváči nevyznávajú. Prečo sa teda nazývajú kresťanmi?


10.
označiť príspevok

Lemmy muž
   24. 2. 2016, 11:06 avatar
Ty si pekný farizej! Prečo ti je potom ťažko priznať, že Kotleba je kresťan? Dokonca katolík ako ty, čiže tvoj ideologický kolega.

forum.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Pamätaj na vlastné slová! Čo si vtedy napísal. Nie TvojOponent, to ty neustále skúmaš, kto je alebo nie kresťan. Podľa toho, ako sa ti to hodí.


23.
označiť príspevok

TvojOponent19
   25. 2. 2016, 00:38 avatar
Och, Ty lichotník  


32.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 2. 2016, 01:49 avatar
1,.....Bože,.......Oponent,tvoja logika a myšlienkové pochody ma doslova ubíjajú. Za prvé,......JS verie ,že Ježiš má Božiu podstatu. To ale neznamená,že je Všemohúci Boh. Aj anjeli sú Božej podstaty, a je isté,že tiež nie sú Všemohúcimi Bohmi.
Za druhé,....to čo píšeš v závere ,JS vyznávajú: Veria v jeho obetnú smrť,....veria ,že Ježiš je Boží syn,.......a tiež sa krstia,.......vnímajú ho ako vzor nasledovania,......tiež sa zhromaždujú v cirkvi/a je jedno ako to nazveš/,......tiež veria v posmrtný život,aj ten v nebi,......
Tak neviem,,......prečo zas zavádzaš?! Ale to ty neveríš v to,čo píšeš. Tvrdíš,že ...."príjma jeho smrť na kríži ako zástupnú obeť za svoje hriechy ",.....pýtam sa ,aké hriechy? Ježiš nás prišiel zachrániť od dedičného hriechu,a ty a RKC v tento hriech neveríte. Tak neklam sám seba, a hovor podľa pravdy!


49.
označiť príspevok

TvojOponent19
   25. 2. 2016, 21:28 avatar
32 Shagi... skôr, než začneš urážať, mal by si použiť tú logiku, ktorú mi vyčítaš. Robíš totiž tú istú chybu ako Lemmy - iným vyčítate nedostatok myslenia a nakoniec samy sa tak správate.
Použil som citát zo sekulárnej Wikipédie, kde sa o kresťanoch vyjadrovali v tretej osobe a aj preto to zámeno "svojich" má taký tvar aký má. Je totiž správny
Je to teologické vysvetlenie kresťanov pohľadom nestrannej tretej osoby, zjavne ateistu.

A prečo píšeš "Bože", keď správne by si mal písať Jahve???


50.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 2. 2016, 00:51 avatar
49.....kresťania sú nasledovníci Ježiša Krista a držia sa jeho učenia. A to katolíci nie sú. Trojica,peklo,očistec,nesmrteľná duša,dogmy o Márií,..atd,....sú totiž nebiblické. A to už nehovorím o láske RKC ,ktorou ona zaplavila svet.
Oponent,....ja sa dennodenne stretávam s katolíkmi v službe a počúvam ich nebiblické,nelogické názory/priam až komické/ ,ale nebudem tvrdiť na základe nejakého tvrdenia jednotlivca,že RKC takto učí. K tomu sa neznížim,nie som klamár ani hlupák. To,že to robíš ty,len ukazuje ,akými zbraňami bojuješ,ale tým len podkopávaš sám seba a učenie svojej cirkvi.
Ak ty budeš dávať takýto negatývny príklad, tak budeš naozaj ľudí odpudzovať od Boha a RKC.
A vieš čo hovorí Písmo:
Ježiš povedal: ...........Kto... privádza k potknutiu jedného z týchto maličkých, ktorí veria vo mňa, pre toho je užitočnejšie, keď mu zavesia na krk mlynský kameň, akým otáča osol, a potopia ho do šíreho, otvoreného mora.“ (Matúš 18:6)
Ak človek ignoruje fakt, že na jeho rozhodnutí ,slovách,správaní sa niekto môže potknúť, môže si tým poškvrniť svedomie a zničiť tak svoj vzťah k Bohu. A samozrejme,robí presný opak toho,čo by mal kresťan robiť,....privádzať ľudí k Bohu. . Preto treba brať do úvahy svedomie a pocity druhých? A to ty nerobíš ,na svoju škodu.


51.
označiť príspevok

TvojOponent19
   26. 2. 2016, 08:00 avatar
50 Tvoj otec bol sám Goebels.
1/ zabudol si sa ospravedlniť
2/ tvrdíš, že neklameš - opak je pravdou
3/ poznáte ich po ovocí. Jehovisti okrem formálnej viery nepomáhajú núdznym tak, ako to robí RKC
4/ ani lotor na kríži nebol znalec Tóry, no do rneba sa dostal
5/ si ako ten biely náhrobný kameň


54.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 2. 2016, 21:54 avatar
51,......nemám sa začo ospravedlňovať,a už tobôž nie tebe. A JS pomáhajú viac ako RKC.
A zločinec z kríža nemohol nijak ísť do neba,v daný deň. Ježiš povedal,že až po štyridsiatych dňoch vystúpil do neba.
Teda,nemohol byť nijako v daný deň,spolu so zločincom v nebi. Tvoja predstava,že stačí oľutovať a ide sa rovno do neba je detinská. Zločinec len dostal za svoj kajúcny postoj druhú šancu a v pozemskom raji/1000-ročnom súde/ musí prejaviť vieru v Krista a napraviť sa,a svoju vieru musí obhájiť ešte v poslednej záverečnej skúške,ked budú už všetci ľudia dokonalí. Teda,všetko stojí iba na jednoduchej "čiarke",ktorú RKC posunula na nesprávne miesto. Aby si obhájila nebiblickú náuku o nesmrteľnej duši.
Nemáš žiadne poznanie Oponent,......a rozprávaš od veci. Môžeš si zo sebou zobrať desať kňazov,teológov a ja ti dám svoju adresu,....a uvidíš ,že neobhájite ani len jednú dogmu,ktorou zabraňujete ľudom k životu!


55.
označiť príspevok

Wolfe muž
   26. 2. 2016, 22:02 avatar
" A JS pomáhajú viac ako RKC." >> Najlepsie ked tu bola tema o katolickej charite vs charite SJ - som vytiahol, nieco o poboznej katolickej rodine v nudzi, jeho odpovedou bola otazka, ze ako pomaham ja.. zrazu to uz nebolo o katolickej charite  


53.
označiť príspevok

bystrik muž
   26. 2. 2016, 08:17 avatar
Trojica je fakt, to len jehovisti ju popierajú, lebo naleteli na rečičky a výklady niekoho z USA! Otec Stvoriteľ, Syn Ježiš a Duch Svätý - druhý Syn Boží Imanuel!

A peklo tiež nie je..Pekne vám vymyli mozgy, pekne!


2.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   24. 2. 2016, 08:42 avatar
Trochu poopravím to:

Podľa kresťanskej teológie je kresťan každý, kto bez ohľadu na svoju cirkevnú príslušnosť, rasu, vek či pohlavie, verí v Ježiša Krista ako Božieho Syna , neprijíma jeho smrť na kríži ako zástupnú obeť za svoje hriechy a stavia si ho pred seba ako vzor svojho života a hlavne, žije podľa jeho slov. Veď o to ide v prvom rade, žiť podľa Slov Krista, lebo je samotným slovom od Boha!

" 21Nie každý, kto mi hovorí: Pane, Pane! vojde do kráľovstva nebeského, ale ten, kto činí vôľu môjho Otca nebeského. 22Mnohí mi povedia v onen deň: Pane, Pane, či sme neprorokovali v Tvojom mene, či sme nevyháňali démonov v Tvojom mene a či sme nerobili mnohé divy v Tvojom mene? 23A vtedy im vyhlásim: Nikdy som vás nepoznal; odíďte odo mňa, páchatelia neprávosti! "

"24Každý, kto počúva tieto moje slová a plní ich, podobný bude múdremu mužovi, ktorý si postavil dom na skale. 25A prišiel príval, privalili sa rieky, strhli sa vetry, oborili sa na ten dom, ale nepadol, lebo bol na skale založený. 26A každý, kto počúva tieto moje slová, a neplní ich, podobný bude mužovi-bláznovi, ktorý si postavil dom na piesku. 27A prišiel príval, privalili sa rieky, strhli sa vetry, narazili na ten dom i padol a jeho pád bol veľký. " Matúš - 7. kap.

"


3.
označiť príspevok

veriaci-4
   24. 2. 2016, 08:54

Príspevok bol vymazaný administrátorom.4.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   24. 2. 2016, 09:01 avatar
Tak potom prečo to podobenstvo, prečo, len tak?

"1Potom začal im hovoriť v podobenstvách: Jeden človek vysadil vinicu, ohradil ju, vykopal v nej lis, vystavil vežu, potom prenajal vinicu vinohradníkom a odcestoval. 2V čas (oberačky) poslal k vinohradníkom sluhu, aby prevzal od vinohradníkov (podiel) z úrody vinice. 3Oni ho však chytili, zbili a pustili naprázdno. 4Nato poslal k nim iného sluhu, ale tomu prebili hlavu a zneuctili ho. 5Zase poslal iného, ale toho zabili. A mnohých iných (poslal); z tých niektorých zbili, iných zase zabili. 6Mal ešte jediného milovaného syna; napokon toho poslal k nim a myslel si: Syna môjho budú sa ostýchať. 7Ale vinohradníci si povedali: Toto je dedič, poďte, zabime ho, a naše bude dedičstvo. 8Chytili ho teda, zabili a vyhodili z vinice. 9Čo urobí pán vinice? Príde, zahubí vinohradníkov a vinicu prenajme iným. 10Či ste nečítali Písmo: Kameň, ktorý zavrhli stavitelia, stal sa kameňom uholným" Marek - 12. kap.

Ak by bola ta obeta správna, tak také nič by sa tam nevyskytlo: 9Čo urobí pán vinice? Príde, zahubí vinohradníkov a vinicu prenajme iným.


5.
označiť príspevok

TvojOponent19
   24. 2. 2016, 09:11 avatar
4 Citujem: ale tomu prebili hlavu a zneuctili ho.
Nemal prenajímať vinicu LGBT-aktivistom :-)


11.
označiť príspevok

Lemmy muž
   24. 2. 2016, 11:08 avatar
Celou vetou, celou vetou. Nemal prenajímať vinicu LGBT-aktivistom z Vatikánu. 


41.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 2. 2016, 03:49 avatar
11,....a pritom si sa trafil,Lemmy. Lebo to skutočne aj tak je. Aj židia si svojho času mysleli ,že sú Bohom vyvolení a že ich brány pekelné nepremôžu a tak si zabili i svojho mesiáša. A to dnes robí ich náprotivok,predobrazná "Ohola a Oholiba"/mladšia a staršia sestra/,...a skončí/čia/aj ona tak ako neverní židia.


7.
označiť príspevok

veriaci-4
   24. 2. 2016, 09:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.8.
označiť príspevok

veriaci-4
   24. 2. 2016, 09:51

Príspevok bol vymazaný administrátorom.40.
označiť príspevok

milky945 muž
   25. 2. 2016, 03:41 avatar
Mierotvorca 4, nerozumiem, prečo si použil to podobenstvo, čo si tým sledoval? Predsa celé to podobenstvo je o prorokoch, ktorých posielal Boh židom. Nakoniec poslal svojho syna / Ježiša a zobral im vinicu = skončila stará zmluva v 9. Vinicu prenajal iným = začala nová zmluva. To že skončila stará zmluva vo verši 9, nehovorí nič o účelu jeho smrti. Tak tomu rozumiem, tomu verím.


6.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   24. 2. 2016, 09:28 avatar
Ziadny krestania ale pojebany redukcionisti myslia si a citia ze su telami...haha


9.
označiť príspevok

huranato muž
   24. 2. 2016, 10:13 avatar
Mam otazky k Jeho Viste, aj to sa tu prebera?


12.
označiť príspevok

Klein muž
   24. 2. 2016, 23:31 avatar
Krestanom je ten kto vyznava vseobecne vyznanie viery prijate celym krestanskym svetom na ekumenickom koncile v Nicei z roku 325.
Schvalili ho predstavitelia vsetkych starovekych cirkvi... Kristus povedal apostolom kto vas pocuva, mna pocuva, a ze s nimi bude po vsetky dni az do skoncenia sveta... Ak by toto vyznanie bolo nespravne Kristove slova by boli klamstvom a do 19. storocia ci kedy vzniklo hnutie svedkov jehovovych boli vsetci krestania v blude co je nezmysel...

Verím v jedného Boha, Otca všemohúceho, Stvoriteľa neba i zeme, sveta viditeľného i neviditeľného.
Verím v jedného Pána Ježiša Krista, jednorodeného Syna Božieho, zrodeného z Otca pred všetkými vekmi;
Boha z Boha, Svetlo zo Svetla, pravého Boha z Boha pravého, splodeného, nie stvoreného, jednej podstaty s Otcom.
Skrze neho bolo všetko stvorené. On pre nás ľudí a pre našu spásu zostúpil z nebies.
A mocou Ducha Svätého vzal si telo z Márie Panny a stal sa človekom.
Za nás bol aj ukrižovaný za vlády Poncia Piláta, bol umučený a pochovaný,
ale tretieho dňa vstal z mŕtvych podľa Svätého písma.
A vystúpil do neba, sedí po pravici Otca.
A zasa príde v sláve súdiť živých i mŕtvych a jeho kráľovstvu nebude konca.
Verím v Ducha Svätého, Pána a Oživovateľa, ktorý vychádza z Otca i Syna.
Jemu sa zároveň vzdáva tá istá poklona a sláva ako Otcovi a Synovi.
On hovoril ústami prorokov.
Verím v jednu, svätú, katolícku, apoštolskú Cirkev.
Vyznávam jeden krst na odpustenie hriechov
a očakávam vzkriesenie mŕtvych a život budúceho veku.
Amen.
Súhlasí TvojOponent19


13.
označiť príspevok

Lemmy muž
   24. 2. 2016, 23:33 avatar
Čiže Marian Kotleba je kresťan?


14.
označiť príspevok

Klein muž
   24. 2. 2016, 23:37 avatar
Neviem v co respektive v koho Kotleba veri... Podla tohto vyznania viery si moze hovorit krestan... Avsak ci jeho skutky su krestanske to uz nech posudi sam Boh...
Súhlasí TvojOponent19


15.
označiť príspevok

Lemmy muž
   24. 2. 2016, 23:39 avatar
Citujem, čo povedal Kotleba: „Ale, veriaci som. V Ježiša Krista verím. Svadbu s mojou manželkou sme mali v katolíckom kostole. A, aj osobne musím povedať, že veľa takej vnútornej sily na svätých omšiach, hlavne pri niektorých farároch, naozaj naberám, a je to veľmi dobre.“


16.
označiť príspevok

Klein muž
   24. 2. 2016, 23:43 avatar
Nerozumiem preco riesis sukromny zivot ci vieru ineho cloveka... Skutocnost ci je alebo nie je krestan zmeni tvoj kazdodenny zivot? Co mozes zmenit zmen a co zmenit nemozes musis prijat... Ale rozoberat blbosti jaj clovece sa musis velice nudit na tejto zemi
Súhlasí TvojOponent19


17.
označiť príspevok

Lemmy muž
   24. 2. 2016, 23:44 avatar
Riešim, pretože tu na fóre ani tvoje skutky nikto nepozná, takže ty tiež nemusíš byť kresťan. Možno ťa len Satan naviedol, aby si balamutil ľudí.


18.
označiť príspevok

Klein muž
   24. 2. 2016, 23:53 avatar
Ja sa nicim nechvalim, svoj zivot tu nerozoberam a nemam v umysle ani riesit zivot inych ludi... To ci som alebo niesom krestan sa nesnazim dokazovat svojimi slovami na fore ale vo svojom kazdodennom zivote... A moj komentar bol len odpovedou na túto temu ci svedkovia jehovovi su krestania.. Podla vseobecnej krestanskej viery krestanmi nie su...
Súhlasí TvojOponent19


19.
označiť príspevok

Lemmy muž
   24. 2. 2016, 23:59 avatar
Lenže ty riešiš druhých ľudí! Pozri, čo si napísal v 103.: CO BUDE STYMA KTORI NEUVERILI V JEZISA?

budu sudeni

Ovce si postaví sprava a capov zľava.


20.
označiť príspevok

Klein muž
   25. 2. 2016, 00:08 avatar
v teme sa riesilo ci vsetci ludia ktori v Krista neveria budu zatrateni... Ja som povedal ze nie nakolko nie kazdy mal moznost Krista spoznat. A ti budu sudeni podla svojho milosrdenstva ktore preukazovali voci inym ludom. Lebo Boha si mozno ctiť aj skrze inych ludi ked im preukazujeme pomoc, nie len ustami...

Ty si nespravne spajas suvislosti. Je rozdiel riesit osobnu vieru konkretneho cloveka a je rozdiel odpovedat na temu respektive otazku viery.
Súhlasí TvojOponent19


21.
označiť príspevok

TvojOponent19
   25. 2. 2016, 00:18 avatar


29.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 2. 2016, 01:14 avatar
18,....to RKC ustanovila definíciu kresťana podľa viery v trojicu. Ale to je hlúposť. To je iba cirkevná/nie biblická/ definícia. A je porušením monoteizmu Biblie. RKC urobila z kresťanstva mnohobožstvo. Tomu neuverili ani vzdelaní moslimovia,a aj preto považujú trinitárov za neveriacich,za odpadlíkov/okrem iného/. Nebyť tejto nerozumnej dogmy,tak dnes by tu bolo málo moslimov,na svete.


25.
označiť príspevok

Wolfe muž
   25. 2. 2016, 01:06 avatar
Lemmy len rype..  


33.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 2. 2016, 01:53 avatar
13,.....ale to máš podobne aj s RKC. Aj ona tvrdí,že je kresťanská,len jej skutky sú nekresťanské! Celá história RKC je toho dôkazom. Kotleba je popri týchto skutkov,hotový svätec.


34.
označiť príspevok

Klein muž
   25. 2. 2016, 02:03 avatar
keby vasa spolocnost svedkovia jehovovi bola stara 2000 rokov.. a po rozpade rimskej rise sa vase nabozenstvo stalo zjednocujucim prvkom celej europy a bola nutena spolupracovat s politikou pri obrane Europy pred najazdami moslimov, povec mi ze korupcia a vrazdenie by bolo u vas tabu...
ludia su hriesni... ale cirkev je neomylna vo viere lebo Kristus to slubil ze jeho cirkev pekelne brany nepremozu... a ze so svojimi apostolmi a jej nastupcami bude po vsetky dni az do skoncenia sveta... peter zaprel Krista, vsetci apostoli okrem Jana ho opustili ale on si ich aj tak vyvolil... a aj napriek ich chybam im povedal ze kto ich pocuva, pocuva Krista....


35.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 2. 2016, 02:20 avatar
34,....Klein,.....mnohé diela teológov,historikov ale tvrdia,že "spojenectvom s ríšou,so svetom",...."kresťanstvo skončilo". A to je fakt. Ježišové slová nedávajú priestor na tento zväzok/Boha a satana/,.......to bolo už totálnym zavŕšením odpadnutia,ktoré bolo predpovedané. Bol to manichejec a bývalý pohan Augustín,ktorý takto hrubo prekrútil Písmo a Ježišové slová. Konštantín len zneužil kresťanstvo na svoje politické ciele. To dnes sa už učia študenti na histórií,dejepise. Ako uvádza historik Jojnson,...."kresťanstvo sa stalo prostitutkou ríše". A kresťanstvo nebojuje s doslovnými zbraňami,ale s "duchovnými"! Zrejme asi nevieš ,čo je a čo malo byť náplňou kresťanstva? A stále opakuješ "brány pekelné nepremôžu",....to bolo duplom povedané aj na židov,a predsa ich premohli a boli ako národ Bohom zavrhnutý. Nepomohla im ani ich takmer 2000-ročná tradícia. Klein,....to nie sú znaky /obrana vo vojnách,2000-ročná tradícia/pravého kresťanstva. Čítaj Bibliu,nie katechizmus!


37.
označiť príspevok

Wolfe muž
   25. 2. 2016, 03:03 avatar
To je tym, ze RKC si zmylila sama seba ako nabozenske spolocenstvo s politickou organizacou..

" ale cirkev je neomylna vo viere lebo Kristus to slubil ze jeho cirkev pekelne brany nepremozu" >> slubil to cirkvi,ale nie ze to bude prave RIMSKO KATOLICKA CIRKEV.

"a aj napriek ich chybam im povedal ze kto ich pocuva, pocuva Krista...." >> Hej a tak isto povedal, ze z ich vlastneho radu vyjdu nespravne evanjelia.. takze tolko o tom
Súhlasí Shagara


39.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 2. 2016, 03:22 avatar
37,.....a ešte toľko k tomu. Ak ti dám vrece ,kde je zmiešaný plevel s pšenicou,budeš vedieť,kto je tou pravou cirkvou,pšenicou. Nie! Už z tohto znázornenia je jasné,že Boh tu nemal organizovanú,čistú,svätú skupinu vyvolených kresťanov. Ježiš povedal ,že k oddeleniu dôjde až v čase konca, a že potom bude opäť vidieť/ako aj v 1 storočí/,..."kto slúži Bohu a kto nie"! Samozrejme,....aj toto zmiešané,odpadlícke kresťanstvo poslúžilo istému účelu,ale určite nebolo vyvolemou cirkvou. Cirkev prenasledovateľov to ani nemohla byť!


42.
označiť príspevok

Klein muž
   25. 2. 2016, 03:55 avatar
ina cirkev neexistovala.. len jedna a ta sa neskor rozdelila na pravoslavnu a katolicku.. dovodom rozdelenia bola vo vyznani viery.. pravoslavni tvrdili ze Duch Svaty vychadza len z Otca a katolici ze z Otca aj Syna... Avsak ak Kristus povedal ja a Otec sme jedno je to bezpredmetne jasne kto je v heréze... Vsetky ostatne cirkvi ktore existuju sa oddelili od katolickej cirkvi v 16. storoci a neskor a tie neboli zalozene Kristom ale ludmi...
Katolicka cirkev sa od nikoho neoddelila zato protestanti vsetci...a neustale sa hadaju podla toho kto ako vyklada pismo... jedno jedine ich spaja a to nenavist ku katolikom...

Ja v nich a ty vo mne, aby boli tak dokonale jedno, aby svet poznal, že si ma ty poslal a zamiloval si si ich tak ako mňa.

Spomedzi nás vyšli, ale neboli z nás. Keby boli bývali z nás, boli by zostali s nami. Ale malo sa ukázať, že všetci neboli z nás.


43.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 2. 2016, 04:02 avatar
42,.....Klein,....píšeš ,že RKC sa neoddelila. A práve tie tvoje záverečné slová opisujú to odčlenenie sa nepravých kresťanov od pravých. Ján...písal o "poslednej hodine" čistého uctievania,a ked zomrel,tak odpadlíctvu už nič nebránilo. Vzišli ste z kresťanskej ,prvotnej cirkvi,ale "nie ste ich druhu"! Harnack to označuje ako náboženstvo "druhého rádu". To už nemalo niš spoločné s kresťanstvom! A jednotu by som nespomínal,......nič také v RKC nie je.


52.
označiť príspevok

TvojOponent19
   26. 2. 2016, 08:13 avatar
43 Ty ale robíš kotrmelce. Harnack - protestantský kvázi liberál významne politicky angažovaný. Ich rodina bola zapletená do politického terorizmu voči Hitlerovi. To jehovisti nemajú iné vzory?  


44.
označiť príspevok

Wolfe muž
   25. 2. 2016, 15:59 avatar
42
Katolicka cirkev sa roznasa o inych ako o heretikoch... pritom sama o sebe je hereticka
Z koho vychadza duch svaty, z otca ci z otca aj zo syna.. ak je to trojjediny boh_
Ak Jezis povedal, ze odide, ale posle tesitela (ducha svateho), ako by to mohol povedat, ked duch svaty vychadza aj z Jezisa.. takze tesitel by bol na zemi zaroven aj s Jezisom, nie?

Mimochodom, uz ked sa rozdelila na katolicku a pravoslavnu, tak uz to nie je jedna, alebo nevies pocitat,,
Nehovoriac, ze este ked bola katolicka a pravoslavna pokope, tak uz davno predtym predtym sa od nej odstiepovali rozne cirkvy po efezskom (431) a chalcedonskom (451) koncile, nezacalo to az v 16. storoci
Takze oddelovanie cirkvi bolo normalne uz vtedy..
Samozrejme zas to boli TI heretici...

Ty si myslis, ze protestanti nenavidia katolikov, ale boli to prave katolici ktori evanjelikov prenasledovali, odoberali im kostoloy, neskor zakazali stavby zvonovej veze na evanjelickych kostoloch, palili knihy atd... tak mi tu prosim nehovor o nenavisti ...

Mozno by si si mal pozriet aj historiu papezov, ich zhyralosti, nepotizmu, korupcie, intrig a bojov o moc atd...
Jedina svata cirkev...

Divím sa, že tak skoro odstupujete od toho, ktorý vás povolal v milosti Kristovej, k inému evanjeliu, ktoré nie je iné, iba že sú niektorí, ktorí vás nepokoja a chcú prevrátiť evanjelium Kristovo.“ (Gal 1:6-7)


45.
označiť príspevok

Rachael
   25. 2. 2016, 16:07 avatar
Boh je trojjediný, to znamená že Ho tvoria 3 rovnocenné osoby, Čiže Duch svätý je súčasť Boha,,,


46.
označiť príspevok

Wolfe muž
   25. 2. 2016, 16:11 avatar
Takze podla teba Duch svaty vychadza z Boha alebo z Boha i Jezisa Krista... ako to tu popisoval Klein (pravoslavna vs katolicka verzia)


47.
označiť príspevok

Rachael
   25. 2. 2016, 16:19 avatar
Neviem, keď je to súčasť Boha a keď sú rovnocenní, tak nevychádza z nikoho, je súčasťou. Môj názor. Neviel odkiaľ zobral svoj názor Klein, ale už som si všimla, že niekt. katolíci nás protestantov doslova nenávidia. Takže odporúčam sa riadiť vetou: " Viac lásky, menej náboženstva."
Súhlasí Wolfe


48.
označiť príspevok

Rachael
   25. 2. 2016, 16:31 avatar
Duch Svätý (alebo Svätý Duch; gr. ?? ?????? ????? pneuma hagion hebr. ??? ???? rúach hakodeš) je teologický pojem, ktorý označuje v kresťanstve tretiu osobu Božej Trojice, odlišnú od Otca a Syna, zároveň však s nimi rovnakej podstaty.


22.
označiť príspevok

TvojOponent19
   25. 2. 2016, 00:21 avatar
Jehovisti tvrdia, že ich spoločenstvo založil JK v prvom storočí. To znamená, že sa zúčastnili teho nicejského miecheche a vyznali vieru tak, ako sa dnes bránia. Teda došlo u niích k popretiu zjaveného slova
Súhlasí Klein


26.
označiť príspevok

Wolfe muž
   25. 2. 2016, 01:07 avatar
Inak nicejske mecheche nema nic spolocne s Jezisom Kristom, ale s ludmi..


27.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 2. 2016, 01:10 avatar
22,......Ano,JS sú pokračovateľmi prvotnéj cirkvi. Je tu presná paralela. A to vo všetkom.
A je biblickým faktom,že po smrti apoštolov malo prísť predpovedané "odpadnutie",....a pravá ,Kristová cirkev mala byť obnovená až v čase konca. Nicejský koncil bol len zavŕšením predpovedaného odpadnutia/a spojenie so satanovým svetom/ od pravdy. To ,čo nasledovalo potom, bolo tak strašne nekresťanské počínanie,že je rúhaním proti duchu,tvrdiť,že takto mala konať svätá,čistá ,láskavá cirkev Boha Biblie.
A Nicejský koncil odsunul Boha Biblie,Jahveho a ustanovil boha filozovov,nepochopiteľnú trojicu,trojhlavého boha.


28.
označiť príspevok

Wolfe muž
   25. 2. 2016, 01:14 avatar
JS pochadzaju (sa odstiepili) z katolickej cirkvi rovnako, ako vsetci protestanti..
Nemaju paralelny povod..
Aj Russel bol len protestantsky pastor...


30.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 2. 2016, 01:23 avatar
28,....tá "paralela" spočíva v niečom inom. A to,že sa navlas dnes opakuje to,čo aj v 1 storočí. A to vo všetkých aspektoch. Len v inom čase,a priestore. Biblia presne predpovedala tento vývoj do detailov,a aj to,že v čase konca bude obnovená pravá cirkev. Tak nechápem ,ako može RKC tvrdiť,že je od počiatku pravou cirkvou.
Podobenstvo o "burine a pšenice" je tak jasné,že nedáva priestor na iné vysvetlenie. Burina mala prerásť pšenicu, a Ježiš povedal ,že až v čase konca/žatva/ ju oddelí. Predstava ,že RKC bola tou zanedbateľnou pravou skupinou kresťanov,........je viac ako nebiblická,komická. Potom sa pýtam,...... a burina potom kto bol? Tá sa objavila už po smrti apoštolov. A sám Ježiš povedal,že laik nevedel rozoznať,kto je pravý a kto nepravý kresťan./parafráza/ Burina bola práve RKC/hierachia/ a tími pravými kresťanmi boli tí,čo skončili na jej hraniciach inkvizície ,...atd.


24.
označiť príspevok

Wolfe muž
   25. 2. 2016, 01:05 avatar
"Verím v jednu, svätú, katolícku, apoštolskú Cirkev." >> Ak ju beriete ako jednu jedinu, tak preco ju potrebujete nazyvat vseobecnou?

Mimochodom preco sa vlastne katolicka nazyva katolicka, ked sa brala uz od minulosti, akoby jedina cirkev?


31.
označiť príspevok

Klein muž
   25. 2. 2016, 01:29 avatar
katolicky znamena po grecky vseobecny... je to synonymum
vseobecny ako presahujuci narody teda clovek akejkolkvek kultury ci statu smie byt clenom vseobecnej cirkvi... vzniklo to ako protirekacia na judaizmus ktory bral svoje nabozenstvo ako sucast len ich naroda...


36.
označiť príspevok

Wolfe muž
   25. 2. 2016, 02:59 avatar
Ja viem, ze katolicky znamena po grecky vseobecny, pisal som to predsa v 24, prva veta

Aha.. tiez by ma zaujimalo, preco si katolici tak strasne museli zmenit v apostolskom vyznani viery z "cirkev vseobecnu" na "Cirkev katolicku" >> pride mi akoby chcela jasne poukazat, ze sa nejedna o nejake vseobecne spolocenstvo ale o instituciu RKC, preto zrazu katolicku a Cirkev s velkym C...


38.
označiť príspevok

Klein muž
   25. 2. 2016, 03:06 avatar
mam modlitebnu knizku stariu ako sto rokov kde sa pise vo vyznani viery katolicku... neskor sa pouzival nazov vseobecna a zasa sa preslo k tomu predoslemu... je to jedno kedze ide o to iste slovo len v inom jazyku...
a Cirkev s velkym C nakolko ide o tajomne telo Kristovo v ktorom on je hlava a my údy...nejde o nejaku spolocnost vytvorenu ludmi.. Cirkev nie je len institucia ale aj charizma a proroctvo...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 22:00,  Dj je supiš, on vie sám piecť. .. *19 .. No ty si pohostinná ninka, musím si tiež brať...
dnes, 21:57,  Umyješ znova! *40
dnes, 21:56,  Ja si idem pre káfu, Zuz... ---}} Od pána Žbirku!
dnes, 21:56,  Lásku pralásku?
dnes, 21:55,  Koláč som piekla pre všetkých! :-) a že iba tak položím na tácku, ponalievam vám niečo...
dnes, 21:54,  Akurát som kamarátke cez mesenger spievala pesničku...už len 22 dní a tak nezabudni, čas sa...
dnes, 21:52,  Ja som teraz prišlaa, ale už som si umyla zubyy, už nemôžem sladké.. *50
dnes, 21:49,  A veď, tu už nikto nie je. :D A ja som vám aj koláče napiekla, aj odfotila. :P Ts..........
dnes, 21:47,  Ako vieš, že ju nepostavil? Peter?
dnes, 21:45,  Tak by sme sa možno vyhli množstvu omylov, keby sme boli ako všetky internety. Keby nám...
dnes, 21:44,  úprimnú sustrasť zomreli ľudia v česku, zomreli ľudia v bejrúte a zomierajú ľudia na...
dnes, 21:41,  Idem si urobiť. Ččakajte. Dnes som mala iba jednu, aj to je dávno zabudnutá. *p**02
dnes, 21:38,  Veď ty uvažuješ celkom racionálne. ;-) (7.) Veď i duša môže byť mysliacou substanciou....
dnes, 21:33,  Aahojte, normálne by som si teraz ešte aj kávu urobila, večer bude asi dlhý :-). Idem sa na...
dnes, 21:27,  32 . Ano verim vede . A patrim takto ku skupine velmi opatrnych , comu veria .
dnes, 21:26,  Ja sa nečudujem ;)
dnes, 21:25,  Aha.... No mne sa nečuduj debil som
dnes, 21:24,  Totiž základom je Viera v Neho Poznaním sa približuje človek k niečomu čomu hovoríme...
dnes, 21:23,  24, To bude asi vzajomné :)
dnes, 21:21,  Môžeš Ho nájsť ak On sa tebe dá nájsť
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Žena je najkrajšie umelecké dielo. Niet divu, veď autorom je sama príroda.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(154 001 bytes in 0,204 seconds)