Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

TO - otázky jehovistom - šarlát a purpur

82
reakcií
1136
prečítaní
Tému 9. februára 2016, 00:30 založil TvojOponent19.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
 
 


1.
označiť príspevok

TvojOponent19
   9. 2. 2016, 00:30 avatar
Opakovane jehovistom prízvukujem, že ich štúdium Biblie nie je slobodné, ale ich ponímanie slobody je limitované blokmi v myslení. Svedkovia jehovovi zaiste môžu čítať Bibliu a študovať ju, no nemôžu si ju slobodne vykladať. K tomu slúži sektárske vymývanie mozgu. Keby jehovisti naozaj prijali Bibliu, nemohli by byť viac jehovistami.

Jednou z nepočetných tém jehovistov, ktorými démonizujú ich úhlavného nepriateľa - RKC - je Zjavenie Jána Zjv 17, 4. Píše sa v ňom:

Tá žena bola oblečená do purpuru a šarlátu, vyzdobená zlatom, drahými kameňmi a perlami a v rukách mala zlatý pohár, plný ohavností a nečistoty svojho smilstva.

Jehovisti tento verš znásilňujú a snažia sa ho v prekrútenom význame podsunúť ako veštbu o Vatikáne. Je to tak? Veru nie je. Už viackrát boli jehovisti pristihnutí pri mylnej interpretácii biblických veršov. I toto je ten prípad.

Prečo teda sa kňazi RKC odievajú do šarlátu a purpuru? Jehovisti nepoznajú Bibliu. Keby poznali, našli by v nej odpoveď:

Farbou cirkvi je keď tak farba biela. Pokiaľ sú súčasťou ich odevu farby fialová alebo červená, je to symbolika - červená je krv Kristova a kresťanských mučeníkov a fialová je farba pokory a pokánia.Taktiež výber a použitie farieb na odev pre liturgické účely má korene v Biblii, kde Boh prikazuje, aby citujem:
Bůh přikázal, aby šarlatové (karmínové) barvivo se má užívat při liturgických obřadech (Lv 14, 4. 6. 49-52; Nm 19, 6) a oděv kněží má být z "fialově purpurového, nachového a karmínového jemného plátna" (Ex 28, 4-8. 15. 33; 39, 1-8. 24. 29).

Zaujímavosťou je identifikácia RKC ako babylonskej neviestky. S týmto obvinením neprišli jehovisti ako prvý, ale prevzali ho od iných siekt. Toto ľúbivé a pohodlné obvinenie falošných cirkví slúžilo na vyhranenie sa voči RKC, pomýlenie veriacich a získanie osôb a stúpencov nových siekt. Citujem:

Samotné ztotožnění něvěstky babylónské s katolickou církví není nové. Nazývali ji tak její protivníci odnepaměti, např. Fridrich Barbarossa, Dante Alighieri či florentský kazatel, dominikán Girolamo Savonarola. Tyto názory se však objevovaly z politických či sociálních důvodů. Znovu se toto téma objevuje u reformačních autorů - M. Luthera (O babylónském zajetí církve), J. Kalvín i John Knox, tento výklad se objevil i v tzv. Ženevské bibli z roku 1599 a ovlivnil celé generace křesťanů. Papeže s babylónskou nevěstkou identifikuje Westminsterské vyznání z roku 1646. Podle názoru "reformátoru" představuje katolická církev satanský plán, který má ošálit křesťany.

Velmi podrobně se ztotožnění babylónské nevěstky s katolickou církví věnuje také např. David Hunt ve své knize Žena jedoucí na šelmě (angl. orig. A Woman Rides the Beast, český překlad na stránkách NKZ zde -link na stiahnutie súboru), který pro toto své tvrzení udává několik důvodů. Protože Huntovy názory jsou u tzv. biblických křesťanů poměrně běžné, domnívám se, že bude dobře, když alespoň pár řádek o tématu napíšu, protože jsem přesvědčen, že takový výklad Písma není pravdivý a znamená překroucení Písma.

Zdroje, odkazy a linky: sites.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


12.
označiť príspevok

milky945 muž
   9. 2. 2016, 12:46 avatar
RE "Zaujímavosťou je identifikácia RKC ako babylonskej neviestky. S týmto obvinením neprišli jehovisti ako prvý":
To, že s tým neprišli jehovisti prví / jediní, by ťa nemalo ukľudňovať ale znepokojovať, lebo sa vyskytlo viac ako jedno varovanie. Ja k tomuto nemám vyhradený názor / som neutrálny, lebo som sa tomu nevenoval.
Súhlasí Wolfe


13.
označiť príspevok

TvojOponent19
   9. 2. 2016, 13:04 avatar
To máš pravdu - ale téma je venovaná jehovistom a ich demagógii. Jehovisti sú protestantskou cirkvou a naťahali do svojho učenia maximum všetkého, čo je použiteľné na znevažovanie RKC.


18.
označiť príspevok

veriaci-4
   9. 2. 2016, 13:24

Príspevok bol vymazaný administrátorom.22.
označiť príspevok

veriaci-4
   9. 2. 2016, 13:43

Príspevok bol vymazaný administrátorom.25.
označiť príspevok

TvojOponent19
   9. 2. 2016, 14:01 avatar
22 Nedal JK právomoci vybraným kresťanom odpúšťať hriechy? Komu hriechy odpustíte..atď...
Takže komunizmus v NZ asi nebude. 


23.
označiť príspevok

TvojOponent19
   9. 2. 2016, 13:55 avatar
18 Nesúhlasím. Už predtým bol daný popis odevu kňazov. Farnou kňazstva RKC je biela a na vybrané udalosti sa oblieka rúcho fialové alebo červené. Fialová je znakom pokory a ačervená znakom preliatej krvi JK a mučeníkov kresťanstva

Tu som začal spracovávať kalendár RKC a kliknutím na skratku KBS budeš presmerovaný na oficiálne stránky KBS. Za názvom sviatku nájdeš aj inštrukciu pre kňazov, aký "plášť" si majú dať. Pri sviatku Neviniatok je to červený. Pri sviatku Panny Márie Bohorodičky - biely.
Tým chcem povedať, že tradícia svätenia sviatkov aj omší má svoje zvyklosti aj čo sa týka odievania. Ten odev nereprezentuje bohatstvo Cirvi tak, ako to podsúvajú protestanti zo SSJ. Nie je šarlátové alebo purpurové rúcho skrytým odkazom pre slobodomurárov alebo satanistom, ale zaužívaným folklórom v RKC. Jeho pôvod je práve v textoch Starého zákona.

Sú farnosti, ktoré používajú keramické obradné misky a poháre. Treba mať tiež na pamäti, že ide o prstriedok dennej potreby kňaza a veriacich a slúži na obrad obety Bohu. Má to byť teda to najlepšie z najlepšieho - je to určené predsa Bohu.

Tie texty boli písané v dobe, kedy predstava o konzume bola spájaná práve s uvádzanými predmetami. Dnes konzum predstavujú iné výstrelky márnosti a obžerstva a smilstvo možno spájať s inými predmetami uctievania. To, v čom Shagi podľa mňa chybuje, je znásilňovanie tých textov, vytŕhanie jazyka tej doby a nahliadanie na pomery tej doby očami dneška, hodnôt dneška ( = ako definícií bohatstva). Biblické texty treba čítať a chápať jazykom tej doby a nedávať slovám tej doby iný význam, než aký mali vtedy a nie aký majú dnes.
Zmieňoval som sa, že s pripodobnením tých veršov prichádzajú sekty odčleňujúce sa od RKC. Tohoto sa nedokázali vyvarovať ani protestanti jehovistického druhu. Podobne ako v prípade konca koncov aj v tomto prípade šíria protirečivé výklady biblických textov.

Budem sa opakovať, ale nemám na výber:
Samotné ztotožnění něvěstky babylónské s katolickou církví není nové. Nazývali ji tak její protivníci odnepaměti, např. Fridrich Barbarossa, Dante Alighieri či florentský kazatel, dominikán Girolamo Savonarola. Tyto názory se však objevovaly z politických či sociálních důvodů. Znovu se toto téma objevuje u reformačních autorů - M. Luthera (O babylónském zajetí církve), J. Kalvín i John Knox, tento výklad se objevil i v tzv. Ženevské bibli z roku 1599 a ovlivnil celé generace křesťanů. Papeže s babylónskou nevěstkou identifikuje Westminsterské vyznání z roku 1646. Podle názoru "reformátoru" představuje katolická církev satanský plán, který má ošálit křesťany.


21.
označiť príspevok

bystrik muž
   9. 2. 2016, 13:42 avatar
Ja nepatrím nikam, neuznávam žiadnu cirkev a sektu, ale na 100% som si istý, že ide o RKC na ktorej čele stoji Vatikán!


24.
označiť príspevok

TvojOponent19
   9. 2. 2016, 13:58 avatar
21 100%á istota sa nosí v sektách a je znakom extrémizmu. Skús zľaviť aspoň 5%


81.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 11. 2019, 01:00 avatar
1,....porovnávaš niečo, čo sa nedá porovnávať! Napríklad, je zrejme, že kňazstvo v Izraeli ustanovil Boh a aj danú, ceremoniálnu stránku aj s oblečením kňazov a veľkňaza. Ale kňazstvo pod Novou zmluvou v zmysle židovskom už nemalo byť. Kňazstvo/predobrazné/ ako také skončilo s Mojžišovskou zmluvou. Prví kresťania sa určite nedelili na laikov a kňazov. To prišlo až po odpadnutí od pravdy, po smrti apoštolov. Pozri si encyklopédie, že tomu tak je! Samozrejme, RKC to nemôže priznať z jasných dôvodov. A tak to dané oblečenie/šarlát,purpur/ tu už jasne je pozostatkom pohanstva. Nič nemení na veci to, že dané výrzy majú aj iné uplatnenie v Písme. Pozostatkom pohanstva sú aj chrámy/megalomanské/ , ktoré sa stavali na základoch pohanských chrámoch. A sú aj samotní vysokopostavení kňazi, ktorí vo svojich dielach otvorené priznávajú, čo sa prijalo do kresťanstva z pohanstva!? Takmer všetko, od rituálnej stránky, až po náukovú! A to už nebudem spomínať správanie, ktoré od 4 storočia, keď sa stala cirkev svetskou a mocenskou inštitúciou , ktoré úplne jasne ukázalo, komu sa cirkev zapredala? Jakub 4:4
To, čo nasledovalo vieme z histórie. Vina krvi z Biblie , je presne taká, akú niesol aj vyvolený neverný Jeruzalem/Izrael/.
A tak ako Boh pri prvom príchode Krista zavrhol neverný Izrael/svoj ľud/, tak tomu je aj dnes pri druhom príchode Krista. Lebo RKC šla presne v tých šlapajach, ako neverný Izrael. Uvedom si, že RKC vystupuje v Biblii, aj ako "človek neprávosti",.....je spomenutá v predobraznom proroctve o dvoch neverniciach, prostitútkach /júda, Samária/ - Ohola a Oholiba, a tiež sa spomína v širšom zábere/neverné kresťanstvo/, v 8 kapitole Zjavenia! milano.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
A "Veľký Babylon" nie je len RKC, ale všetky falošné náboženstvá sveta, ale kde dominuje hlavne RKC, a odpadlícke kresťanstvo! Preto je daný spolok označený ako : "Mater smilníc"!
A vedz, že identita neviestky sa zďaleka nezakladá len na "šarláte a purpure"! Tam je mnoho iných , jasných faktov, ktoré nevyvrátiš, keby si sa akokoľvek snažil! Kto pozná históriu "kresťanstva", tak dobre pozná dané fakty a to ako niekto "prelial krv svätých"? Pravý kresťan sa totiž nikdy neuchyľuje k násiliu, a nehlása skromnosť a apoštolskú chudobu z terás palácov!
A to, že "vládcovia a obchodníci" prežijú zničenie neviestky, tiež jasne ukazuje , kto je tým tretím subjektom/zničeným/? Tým je náboženstvo. Nikto iný totiž nijako nemohol duchovne smilniť s kráľmi zeme. A tak výzva na "vyjdenie z Veľkého Babylonu", je smerovaná "Božiemu ľudu", ktorý je tu držaný v zajatí, a hlása sa im, aby opustili akékoľvek falošné náboženstvo! A hádaj, kto dnes oznamuje okrem iného aj tú výstrahu od Boha o opustení, vyjdení z Veľkého Babylonu, po celom svete? Robí to iba jeden Boží ľud! Jedno , Bohom schválené náboženstvo!


2.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 2. 2016, 01:24 avatar
Oponent,............aspoň si si mal naštudovať čo to vlastne učia JS o Veľkom Babylone a neviestke. Nie je to Vatikán,.....ale je to názov pre všetky falošné náboženstvá,kde samozrejme dominuje/tak ako to bolo v histórií,na celom svete/ katolícka cirkev.
Už fakt,že táto "neviestka" smilní s kráľmi zeme,poukazuje na duchovné smilstvo a na tesné zväzky katolíckej cirkvi s vládcami zeme,politikmi....atd. Tak tomu je aj dnes. Smilstvo/duchovné,ale aj doslovné/ začalo v 4 storočí,ked sa RKC stala štátnou,mocenskou cirkvou.
Stalo sa niečo,....čo bolo úplné odvrátenie sa od Krista a jeho výstrah. Jak.4:4....atd.
A tiež fakt,že politici/vládci/ a obchodníci sa dívajú na zničenie tejto "neviestky" ,je významným znakom ,že ide o náboženský konglomerát.Vo svete sú tri také významné prvky:Vládcovia/králi/,obchodníci /obchod-biznis/a náboženstvo! Ja už som dané slová zo 17 kapitoly,/ale i 18,kap,...atd/ vztiahol na "neviestku" z minulosti/neverný Izrael,Jeruzalem/,.....a je tu úplne zhodná paralela. To potvrdzuje najmenej stovka biblických textov. Niečo viac som opísal vo svojej téme.....Zničenie falošného náboženstva je blízko!
A pritom je to len malá časť,čo by sa na túto tému dalo napísať!
A šarlát vystihuje mocenskú matrónu,RKC, už aj preto ,že je akoby symbolom krvi,hriešnosti,....a to správanie RKC také bolo!
Hebrejské slovo, ktoré sa v Biblii používa na označenie červenej farby, je odvodené od slova s významom „krv“. Jasnočervená alebo šarlátová farba je v Biblii použitá na vykreslenie nezabudnuteľného obrazu prostitútky zodpovednej za smrť /preliatie krvi/mnohých ľudí. Je oblečená v purpure a šarláte a jazdí „na šarlátovom divom zvierati“, ktoré je „plné rúhavých mien“.
(Zjavenie 17:1–6)
Purpur a šaty farbené purpurom boli zas veľmi drahé a obyčajne si ich kupovali len bohatí ľudia alebo ľudia vo vysokom postavení. A aj to sa hodí veľmi na RKC a jej bohatstvo. Pri pohlade na pápeža na nosidlách/v minulosti/ , .....očami viery a súčasnosti......vidieť pekne,o kom je reč,....a kto obľuboval tieto farby,a bohatstvo a slávu. A Boh to tiež vie,...preto použil dané prvky/šarlát,purpur/. Stále maj na pamäti,/zdôrazňujem/....ked táto matróna skonáva,tak vládci/politici/ stále žijú. Je úplne jasné,koho znázorňujú!


3.
označiť príspevok

TvojOponent19
   9. 2. 2016, 01:30 avatar
Píšeš, že šarlát je symbolom hriešnosti. Na základe čoho to tvrdíš?
Ako naložíš s príkazom boha o odeve kňazov?


5.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 2. 2016, 02:06 avatar
3,....neprekrúcaj moje slová. Sarlát je zaujímavé slovo,ktoré má pozadie v kanaáne a od neho sa aj odvodzuje.ˇA má viac významov. Niekedy má význam správny a poukazuje na niečo ,čo bolo aj v živote a službe Izraelitov.
Ale má aj význam niečoho iného,...kontext to pekne vždy rozlišuje.
Ak poviem že lev je v Písme symbol odvahy/"lev z kmeňa Júdu"/,...tak hovorím správne. Ale aj stan je "revúci lev",....ale v tomto prípade kontext poukazuje na "dravosť,prefíkanosť,ničenie,zákernosť"!
Teda,.....o neodporuje tomu,na čo sa pýtaš. Takýchto príkladov ti nájdem koľko chceš. Aj "voda" v Písme mnoho znázorňuje..."vodu života,Písmo,pravdu,svetlo,osvietenie,...atd",.....ale znázorňuje aj opak:....."zamútená voda,otrávená voda,palina,horká voda,znečistený prameň,...atd". A samozrejme, "voda" znázorňuje podľa kontextu ešte aj niečo iné!/ľudí,masy,svet odcudzený Bohu,...atd.
A trebárs aj Izaiáš prirovnáva hriech ku šarlátu/krvi/....... „I keby sa vaše hriechy ukázali ako šarlát, budú vybielené ako sneh; " I:18
Jeden učenec hovorí, že šarlátová farba „bola stálou farbou. Nezmyla ju rosa ani dážď a nedala sa odstrániť praním ani dlhodobým používaním.“ To môže naznačovať v prípade neviestky na veľkú,krvnú vinu,.....ale v prípade Boha a úprimných jednotlivcov,ktorý sa kajajú,...aj jeho schopnosť a ochotu odpustiť aj veľké/krvavé/ hriechy.


6.
označiť príspevok

TvojOponent19
   9. 2. 2016, 08:45 avatar
5 Citujem: Jeden učenec hovorí, že šarlátová farba „bola stálou farbou.
TO: Ktorý učenec?

A stále prehliadaš Starý zákon.
Citujem: Bůh přikázal, aby šarlatové (karmínové) barvivo se má užívat při liturgických obřadech (Lv 14, 4. 6. 49-52; Nm 19, 6) a oděv kněží má být z "fialově purpurového, nachového a karmínového jemného plátna" (Ex 28, 4-8. 15. 33; 39, 1-8. 24. 29).

Kto teda zavádza? Jehovisti.


10.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 2. 2016, 12:32 avatar
6,.....chytáš sa Oponent nepodstatných detailov. To,že šarlátová farba bola taká ,ako som uviedol je samozrejmosť. Nájdeš to takmer všade v jej definíciách.
A neprehliadam Starý zákon. Tie texty dôverne poznám. Vysvetlil som, ale ,že kontext poukazuje,na to,akú konotáciu má dané slovo,symbol,znázornenie.
A v prípade danej neviestky ide o veľmi negatívnu konotáciu.
Ak by som pristupoval k Písmu ako ty,.....tak by som musel konštatovať,že Ježiš Kristus/lev z kmeňa Júdu/ je aj satan,lebo aj jeho Biblia nazýva levom. A to sa nerobí! Nech preto každy sám uváži,kto tu zavádza?


11.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   9. 2. 2016, 12:34 avatar
Obidvaja zavadzate


14.
označiť príspevok

TvojOponent19
   9. 2. 2016, 13:07 avatar
Tak mi vysvetli - po lopate - teda bez vykrúcania a linkovania - prečo by katolícki kňazi nemohli používať farby rúcha tak, ako to nariaďujú citované verše Starého zákona?
Levov, ziku ani krokodílov do toho nepleť.


17.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 2. 2016, 13:17 avatar
14,....je viac dôvodov:
Kňazstvo skončilo so Starým Zákonom. Kňazská trieda v Novo-zákonných časoch je nebibický prvok. O tom sa dočítaš všade. Prvotní kresťania sa nedelili na laikov a kňazskú triedu. Kristus,ako veľkňaz,tiež už nemá nasledovníkov/v podobe pápežov/ ,lebo je "kňazom/veľkňazom natrvalo,podľa spôsobu Melchisedeka/ naveky!
A opäť nechápeš podstatu všetkého. Na farbe,šatách ako takých nie je nič zlé. Tu ide len o fakt,že tieto pojmy/šarlát,purpúr,kráľovna,bohatstvo,smilstvo,jazdí na zvieraťi, zvádza národy,matka smilníc,...atd/.......poukazujú na istú organizáciu ktorá je veľmi neprijateľná Bohu. To máš ako s peniazmi. Peniaze samé osebe nie sú zlé,....zlá je láska k peniazom ,pre ktoré sa mnohí dopúšťajú zlých vecí a ignorujú Boha.
Teda,....kludne ako laik môžeš nosiť sítočervené šaty,/v tom nie je problém/ ale uctievaj Boha "duchom a pravdou"!
A zameraj svoju horlivosť iným smerom. Oponent Saul,chod do "Damašku" snád aj teba Kristus osvieti a staneš sa napokon tiež z prenasledovateľa kresťansva,jeho zástanca!


19.
označiť príspevok

TvojOponent19
   9. 2. 2016, 13:32 avatar
Píšeš, že novozákonné kňazstvo je nebiblický prvok a uvádzaš, že sa o tom dočítam všade.

Takže čítam, že:
Ježiš si vyvolil 12. apoštolov, pripravil ich na službu slova, zveril im zodpovednosť za Cirkev a v posledný večer im zveril Eucharistiu.
Apoštoli neskôr ustanovujú podľa príkladu Ježiša Krista zodpovedných ľudí, aby pokračovali v ich činnosti. Niektorí majú titul starší, v ňom môžeme hľadať pôvod slova kňaz, presbyter. Sv. Pavol tým, čo sú zodpovední za spoločenstvá, dáva kňazské tituly: správcovia Božích tajomstiev (Kor 4,1n), služobníci novej Zmluvy (Kor 3,6). Sv. Pavol definuje kázanie ako liturgickú službu (Rim 1,9; 15,15n). Tu kdesi môžeme nájsť tradíciu o služobnom kňazstve, teda už nie kasta privilegovaných. Kňaz sa stáva, nie sluhom, ale služobníkom Božieho ľudu.

Prekáža teda slovo kňaz? Ale ani SSJ nie je spoločenstvom bez kňazov - len ich nazýva inak. Ak budem jabĺčko nazývať jablkom, bude snáď iným ovocím? Nebude. Pôvod kňzastva je v NZ a uviedol som, prečo.

Sám píšeš, že purpur a šarlát sú ikonami bohatstva, prepychu. No vyvodiť z toho, že je to RKC, je domnienkou založenou na zaujatosti - neuviedol si dôkaz. Navyše SSJ kúpilo v najbohatšej časti sveta pozemok tri krát tak veľký ako celý štát Vatikán


26.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 2. 2016, 15:05 avatar
Oponent,.....vieš obdivuhodným spôsobom prekrútiť význam Kristových slov. "službe slova" sa venujú aj JS/a to výnimočným spôsobom/ a predsa sa nedelia na laikov a kňazov. Tiež, prijatá "zodpovednosť" dozorcov,starších v daných časoch/podľa Biblie/,......nemá nič spoločné s hierarchiou Konštantínovej ,štátnej cirkvi 4 storočia.
A o žiadnej "eucharistii" nemôže byť žiadna reč. Dané "lámanie chleba" bolo praxou ešte pred zavedením pripomienky "Pánovej smrti"/rozumej smrti Ježiša/ pri poslednej večery! Dané "lámanie chleba" , bol obyčajný zvyk u židov a Ježiš ho vužil,aby tento prvok poslúžil,ako symbol pripomienky jeho smrti. Aj preto sa spočiatku slávil iba raz za rok. Čomu verí aj RKC. Tu určite nešlo o nejaké "doslovné jedenie tela Pánovho",....ale to bol len symbolický akt. Jesť telo Kristovo a piť jeho krv ,.....znamená v biblickej reči ,......prejavovať vieru v Ježišovo telo,ktoré obetoval za hriechy sveta ,a v jeho preliatú krv,ktorú vylial aby sme boli očistení mocou jeho krvi./spasení/
A ak vidíš rozdiel v hierarchii/RKC,JS/ len v tom ,že je to iný názov,.....tak si na omyle.
Ja sa opakujem,pretože už som písal,to čo budem teraz citovať........Kniha-"Raní kresťania" uvádza...."Kresťania sa medzi sebou nazývali bratmi a setrami. Zdá sa,že v prvých kresťanských obciach ešte nemali žiadnu hierachiu fukkcií. Kresťanské obce/zhromaždenia/ bolo protikladom zložitého aparátu riadenia ,ktorý sa vytvoril v ríši." str.103
Táto kniha pokračuje...."Pavol v liste Galaťanom zdôrazňuje ,že príchod Krista zrušil zákon a vykonávanie všetkých obradov ,lebo to je otrocké jarmo,od ktorého Kristovo učenie,rovnako dostupné židom a pohanom oslobodzuje". str.210
A samozrejme, by som mohol citovať dalej,...iné tvrdenia historikov o prvotných kresťanoch. Obrady,rituál ,kňazstvo ako také bolo definitívne príchodom Krista zrušené!
Možno ťa presvedčia Pavlové slová z listu Hebrejom...."Lebo keď sa mení kňazstvo, vzniká tiež nutnosť zmeniť zákon. ... 24 ale on, pretože zostáva navždy živý, má svoje kňazstvo bez akýchkoľvek nástupcov."
Aj v NZ sa spomína isté "kňazstvo" ,ale len v symbolickom význame,....a Pavol to rozvádza. A nielen tým textom,čo som uviedol!
„Rozlišovanie medzi kňazom a laikom je charakteristickým rysom tohto [babylonského] náboženstva.“ — Encyclop?dia Britannica, 1948, zv. 2, s. 861.
------------------------------------------------------
Americký historik George Foot Moore (1851–1931) napísal:............„Hlavné črty kresťanského uctievania boli vždy rovnaké, ale časom boli jednoduché rituály, ktoré opísal Justín v polovici druhého storočia, prepracované na veľkolepý kult.“ Katolícke rituály a verejné náboženské obrady sú také početné a zložité, že v katolíckych seminároch tvoria samostatný študijný predmet — liturgiu. Moore ďalej napísal:.......... „Táto tendencia, skrytá vo všetkých rituáloch, bola do veľkej miery podporovaná vplyvom Starého zákona, keďže duchovenstvo kresťanstva sa začalo považovať za nástupcu kňazstva niekdajšieho usporiadania. Nádherné rúcho veľkňaza, obradné rúcha ostatných kňazov, slávnostné procesie, chóry lévitských spevákov spievajúcich žalmy, kúdoly kadidla z kolísajúcich sa kadidelníc — to všetko vyzeralo ako božský model náboženského uctievania, ktorý ospravedlňoval snahu cirkvi konkurovať pompe starovekých kultov.“

Možno vás prekvapí, že mnoho rituálov a obradov, ako aj používanie rúch a iných prvkov pri uctievaní v rôznych cirkvách nevychádza z kresťanského učenia evanjelií, ale zo židovských a pohanských zvykov a rituálov. Enciclopedia Cattolica uvádza, že katolicizmus „prevzal používanie oltára z judaizmu a sčasti aj z pohanstva“. Minucius Felix, apologéta z tretieho storočia n. l., napísal, že kresťania nemali ‚ani chrámy, ani oltáre‘. Encyklopedický slovník Religioni e Miti (Náboženstvá a mýty) uvádza rovnakú myšlienku: „Raní kresťania odmietali používať oltár, aby sa tak odlíšili od Židov a pohanov.“

Keďže kresťanstvo je založené predovšetkým na zásadách, ktoré sa mali prijať a uplatňovať v každodennom živote a v každej krajine, nebolo už viac potrebné nejaké sväté miesto na zemi ani nejaký hmotný chrám s oltárom, ani ľudskí kňazi v zvláštnom postavení, oblečení vo vznešených rúchach.
Enciclopedia Cattolica uvádza, že katolicizmus........ „prevzal používanie oltára z judaizmu a sčasti aj z pohanstva“. Minucius Felix, apologéta z tretieho storočia n. l., napísal, že kresťania nemali ‚ani chrámy, ani oltáre‘. Encyklopedický slovník Religioni e Miti (Náboženstvá a mýty) uvádza rovnakú myšlienku:.......... „Raní kresťania odmietali používať oltár, aby sa tak odlíšili od Židov a pohanov.“
A k tomu "pozemku" som sa už vyjadril. Nie je to na "prepych" ale na službu Bohu,rozširovanie biblickej literatúry,....atd. Porovnávať to s bohatstvom Vatikánu je nemiestny žart.


36.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 2. 2016, 16:53 avatar
Spojitosť Marianského kultu so Semiramis/s Babylonom/ je viac ako výrečná. A to platí i na peklo,trojicu/triádu/,....atd.
www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
-----------------------------------------------------------------------------
A PROSIM,..........všimnite si pozorne dané,veľavravné video(stačí úvod/,.......a pochopíme odkiaľ sa vzali všetky falošné náboženstva,.....a prečo sa konglomerát falošných náboženstiev zo Zjavenia 17,18 kapitoly nazýva -"Veľký Babylon"?
OPONENT hádam už nebude pochybovať, že falošné náboženstva majú pôvod v Babylone?!
Samozrejme,....že ja nesúhlasím so všetkým,čo sa tu píše,uvádza/lebo to nie sú zdroje JS/,....ale podstata je správna. A to ,že falošné náboženstva pochádzajú zo starovekého Babylonu a že RKC a iné náboženstvá sú súčasťou tohto "Veľkého Babylonu"!


37.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 2. 2016, 16:59 avatar
36.....to video som zabudol. ..........www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


52.
označiť príspevok

TvojOponent19
   9. 2. 2016, 17:52 avatar
Viď 39


20.
označiť príspevok

TvojOponent19
   9. 2. 2016, 13:36 avatar
17 Citujem: A zameraj svoju horlivosť iným smerom. Oponent Saul,chod do "Damašku" snád aj teba Kristus osvieti a staneš sa napokon tiež z prenasledovateľa kresťansva,jeho zástanca!

Moja horlivosť je zameraná na vyvracanie lží kohokoľvek. Kresťanov neprenasledujem, ani tých z SSJ. Dokonca na rozdiel od Teba jehovistov neznevažujem a nezosmiešňujem spôsobom, ako to robíš Ty s miestnymi satanistami. A že sa môžem mýliť? Ano, ja som človek omylný a všetko, čo som napísal, môže byť len slamou nehodnou ani pre vyhladovaný dobytok - môžem sa mýliť 


29.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 2. 2016, 15:24 avatar
20,.......ak ja tvrdím ,že RKC je babylonskou neviestkou/jej súčasťou/ a nie je,......prenasledujem kresťanstvo a ako taký ,budem niesť za to zodpovednosť pred Bohom./a je jedno ,či to robím vedome,alebo nevedome/.
To platí aj na teba. Ak JS sú skutočne Bohom vyvoleným spoločenstvom,.....tak svojou rétorikou haníš jeho ľud,a teda aj samotného Boha. To sú spojené nádoby. To,že sa môžeme mýliť v detailoch je nepodstatné! Podstatné je to,....kto dnes koná Božiu vôľu, a kto má Božie schválenie?!
A ked sa spätne pozrieš na svoje výroky,....tak nie je pravda ,čo tvrdíš! Ak by ovšem bolo pravdou,čo píšeš,...tak si bez viny!
Lenže fakt je taký,.......že RKC stojí dalej od Boha ako ateisti. Tí ,totiž konajú z nevedomosti.
Ja by som si nikdy nedovolil tvrdiť,že RKC je súčasťou neviestky,keby tomu tak nebolo. Pretože si uvedomujem,......čo by ma to stálo,keby som sa mýlil?!


30.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   9. 2. 2016, 15:26 avatar
Bude ta to stat tvoj biedny zivot
Súhlasí Shagara


27.
označiť príspevok

Wolfe muž
   9. 2. 2016, 15:15 avatar
V akom je rozpore to, ze v starom zakone su prikazane farby purpur a sarlat s proroctvom, ze prave cirkev, ktora oblieka tieto farby je Babylonska neviestka?

Kedze prave RKC nosi zlato, purpurovu a sarlat tak o kom to asi bude.. A neviestka? Staci sa pozriet na minulost RKC - neviestka je pekne slovo..
Súhlasí milky945


35.
označiť príspevok

TvojOponent19
   9. 2. 2016, 16:52 avatar
27 Myslím, že všetko dôležité tu už bolo napísané alebo odlinkované. Cirkev je spoločenstvom veriacich. Kňazi ako pastieri nosia rúcha v predpísaných farbách - púodobne ako s Ry vezmeš na pohreb čiernu. Alebo považuješ za správne prísť na pohreb svojej matke v tých najposlednejších nohaviciach a tie najlepšie si nechávať na vychádzky za prostitútkami?
Minulosť RKC treba vnímať v historických súvislostiach. História podaná jehovistami alebo ateistami s povytŕhanými udalosťami z kontextu je ako zbierka básní podaná v krabici krátko po tom, čo prešla skartovačkou  
Kto všetko nosí purpur a šarlát? Aj ateisti sa doň odievajú - nepočul si nič o šarlátovom áčku? Nepočul si nič o červenej ako farbe socialistov, sekulárnych humanistov , maositov? Ak jehovisti nachádzajú spojenca proti RKC u týchto komunít, samy sa do šarlátu odeli  


39.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 2. 2016, 17:04 avatar
35.....oponent,.....čím to je ,že sa stále zameriavaš na nepodstatné veci? Stále ti uniká podstata! Tu ide o učenie a správanie niekoho,kto sa tým odsúdil a preto je v Božej nemilosti,....tak ako staroveký ,neverný Jeruzalem v minulosti! To,že RKC je v neschválenom stave,opisujú aj iné časti Písma/človek neprávosti, duchovne mŕtva tretina zeme -Zjav 8 kapitola,atd/.


42.
označiť príspevok

TvojOponent19
   9. 2. 2016, 17:15 avatar
Nepristúpim na Tvoje úskoky. Tvrdíš, že Cirkev žije v prepychu a mamone, no pravda je iná - spoločenstvo veriacich - čo je Cirkev - neodieva sa do purpuru a nenosí zlato - nie je spoločenstvom vyvolených. Jazyk podobenstiev Starého zákona i Zjavenia Jána si prispôsobujete do polohy, ako vám vyhovuje. To sú spôsoby luhárov. Zmieňované komodity - šarlát, purpur, zlato alebo perly - sú zidealizovaním konzumu, obžerstva. Na rozdiel od SSJ RKC netvorí klub vypatlaných a oddaných, ale ľudí chybujúcich so slobodou hľadania. Vy vylúčite zo svojich radov všetkých, kto sa rozhodne študovať Bibliu slobodne. Vy totiž prijímate len frázy bez znalostí.
To dôležité je, že spoločenstvo jehovistov tvorí sektu bez slobody myslenia a bádania. Učíte sa manipulovatívnym technikám, učíte sa utekať od témy a odvádzať pozornosť na iné témy od sporných na tie, ktoré máte nabiflené.
Tvoje atď znie síce rozhľadene, je to však len rétorický gýč. Odvolávaš sa na Zjavenie Jána a všetko tu už bolo napísané - ako klamete a zavádzate. Vaším cieľom nie je ani pravda historická, ani biblická.Ani vedecká - ste nástrojom rozvratu. Aj preto nachádzaš medzi stúpencami šarlátového áčka taký fanklub. Nuž ktože je tá neviestka? Veď Ty robíš satanistom rovno prostitútku.


50.
označiť príspevok

Wolfe muž
   9. 2. 2016, 17:50 avatar
"Nepristúpim na Tvoje úskoky. Tvrdíš, že Cirkev žije v prepychu a mamone, no pravda je iná - spoločenstvo veriacich - čo je Cirkev - neodieva sa do purpuru a nenosí zlato "

Je zaujimave, ako definujes Cirkev... ked sa hodi tak je to spolocenstvo veriacich, ked sa to hodi inak tak je to institucia s hierarchiou..

Ad zlato, sarlat a purpur ..
www.capitalfm.co.ke Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
romancatholicbeliefs.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
ekladata.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
41.media.tumblr.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Ale prvy obrazok absolutne postacuje


60.
označiť príspevok

TvojOponent19
   9. 2. 2016, 18:08 avatar
50 Čo je cirkev sites.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Neviem, čo chceš tými obrázkami povedať.


61.
označiť príspevok

fajer
   9. 2. 2016, 18:15 avatar
cirkev je zločinecká organizácia, ktorá mala byť dávno vyvlastnená a zakázaná, ako fašizmus...len špinavci ako ty môžu obhajovať takú špinavú organizáciu...


70.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 2. 2016, 19:39 avatar
Fajer.....61......./v mnohom máš pravdu/,....ale predsa ak niekto zneužli Boha a jeho slovo,...tak to neznamená ,že je na vine Boh. Nevylievaj "vaničku s dieťaťom"! Tvoja rétorika je veľmi jednostranná a niekedy to vo mne vzbudzuje takú myšlienku, či si nebol vychovaný v katolíckom sirotinci,alebo ti niekto z katolíkov silno ublížil? Viac dosiahneš vo svojom boji,ked budeš poukazovať vecne a kultivovane na hriechy a omyli tejto ustanovizne,....ktorá sa ani mne nepáči. Ludí mám rád,...len nenávidím klam a pokrytectvo!
Súhlasí Wolfe


65.
označiť príspevok

Wolfe muž
   9. 2. 2016, 18:56 avatar
Ma rad hadzanie linkov?
Tu mas jeden, je priamo z tohoto fora..

Astaxovi - sv. Peter nebol nadriadený ostatným apoštolom


41.
označiť príspevok

Wolfe muž
   9. 2. 2016, 17:12 avatar
Zas si nic nepochopil a melies si to svoje..
Ja nekritizujem RKC, ze nosi sarlat a purpur.. ale presne neviestka zo zjavenia bola oblecena vo sarlate a purpure.

Sarlatove A-cko? Tak preto sa papezi obliekaju do sarlatu, bo by im asi ani cela abeceda nevystacila  

Uz vidim ako moze byt komunizmus neviestka = teda neverna nevesta
A ako som uz povedal, musis zobrat cely kontex, nie len sarlatova, alebo len purpurova, alebo len zlato, alebo len bozkavanie ruk..
Ono to je vsetko v jednom..


44.
označiť príspevok

TvojOponent19
   9. 2. 2016, 17:26 avatar
To všetko som vypichol len pre to, aby ste pochopili, že demonizovanie kohokoľvek pre to, že je červenej farby, je už taká hovadina, že to znesie len Strážna veža s ich tvrdeniami o konci sveta.
Dosť pochybujem, že tou neviestkou by boli katolíci pomáhajúci núdznym po celom svete, zakiaľ čo jehovisti so svojou centrálou tri krát prevyšujúcou rozlohu celého štátu Vatikán akurát tak tlačia kaleráby do hlavy v miliardových nákladoch. Nuž aj JK pozval do neba zločinca, kým všetci títo znalci Písma zostali sedieť na bielych žiarivých náhrobných kameňoch. Na to, aby bol človek dobrým človekom, nemusí sa triasť nad každou hláskou Biblie, ale by mal žiť úplne normálny život bez pokryteckej lásky k blížnemu vynútenej strachom z prísnosti Boha.
Jehovisti sú v mojich očiach len skupinou teoretikov morálky, po ktorých okrem vyrúbaných lesov nezostáva nič. poznám ateistov odkázaných na pomoc charity. Ani jednému však nepomohli jehovisti. Nanajvýš keď tak odtiahli nejakého opilca z ulice domov - no žiaľ iba pre to - aby sa zapáčili bohu. Princíp nevypočítavej ľudskosti u nich nenachádzam.
Odmietať RKC máte plné právo. No vy musíte skúmať, či vaše odmietanie RKC nie je len takou strednou alibistickou cestou - aby ste nevytŕčali z davu a mohli sa tváriť, že vy medzi katolíkov nepatríte. Až do tretieho zakikiríkania


51.
označiť príspevok

Wolfe muž
   9. 2. 2016, 17:51 avatar
RKC vypichuje aj bibliu a robi si nove evanjelia  


54.
označiť príspevok

TvojOponent19
   9. 2. 2016, 17:53 avatar
5 Napríklad ktoré?  


56.
označiť príspevok

Wolfe muž
   9. 2. 2016, 17:55 avatar
Spisat vsetky by bola praca na dlho..


59.
označiť príspevok

TvojOponent19
   9. 2. 2016, 18:02 avatar
56 môžeš linkovať. Ktoré evanjelium si RKC vymyslela?


62.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   9. 2. 2016, 18:16 avatar
Vsetky styri :-)


63.
označiť príspevok

Wolfe muž
   9. 2. 2016, 18:45 avatar
Evanjelium o Marii napriklad..
Súhlasí Shagara


69.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 2. 2016, 19:30 avatar
54,.....evanjelium evolučnej teórier a odstavenie správy z Genesis. Evanjelium christologické,ktoré ,splodilo trojhlavého Kerbera,trojicu,.....evanjélium Božej pomsty v hrozných mukách po celú večnosť v inštutícií/pekle/ vymyslenom RKC,.....evanjelium spravodlivej vojny a ničenia katolíckych odporcov, v protiklade s biblickou zásadou lásky a nenásilia,,.....ľudské,pohanské/grécke,filozofické/ evanjelium,ktoré povýšilo tradíciu RKC ,nad Božie slovo/ako spomenul Wolfe/,....atd. Stačí?


71.
označiť príspevok

TvojOponent19
   9. 2. 2016, 22:26 avatar
69 Nepoznám také evanjeliá. To vás učia vaši "kňazi"?


57.
označiť príspevok

fajer
   9. 2. 2016, 17:58 avatar
katolici pomáhajú v núdzi po celom svete, bezočívé klamstvo a hlúposť....


4.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 2. 2016, 01:48 avatar
Apropó.......pozrieme sa zajtra ,kto tu zavádza,či shagi alebo oponent. Dá sa to ľahko dokázať,....lebo vysvetlenia oponenta k danej téme na jeho stránke sú viac ako komické,nelogické a nebiblické! Viac na stránke:.....www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
---------------------------------------------------------------------------------------------
Alebo od veci nie sú ani dané názory v angličtine:/video/........www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
----------------------
www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
--------------------------------
www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Oponent,......je to naozaj zaujímavé čítanie,...vrelo doporučujem. Je tam dosť dôkazov,prečo aj iní označujú RKC za súčasť/alebo ju spájajú samú/ "Veľkého Babylonu",...neviestky.
A ja sa pozriem /aby som bol poctivý k tebe/ aj na tvoje,katolícke dôkazy proti!


7.
označiť príspevok

salbea žena
   9. 2. 2016, 09:07 avatar


8.
označiť príspevok

salbea žena
   9. 2. 2016, 09:08 avatar
debilizmus vo vierovyznaniach ma fascinuje ovela viac ako ludskeho Psycho


9.
označiť príspevok

TvojOponent19
   9. 2. 2016, 09:24 avatar
Aj Tvoje svetonázorové presvedčenie je vierovyznaním... a ako riešiš debilizmy v tom svojom svetonázore?


15.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 2. 2016, 13:07 avatar
Tvoje/alebo prevzaté názory ,kto je "neviestka" Oponent sú ale úplne chybné, a v samom základe prehliadajú kontext biblickej správy.
Ty vidíš paralelu neverného Jeruzalemu a pohanského Ríma! A to je klam. Vysvetlím. Neviestka "duchovne smilní" s kráľmi zeme. To na Rím nesedí. Rím sám o sebe je neprijateľní Bohu,pre jeho odmietanie Boha a spôsob života. Kontext správy tiež poukazuje,že "neviestka" je organizácia ,ktorá je náboženského charakteru- a ovplyvňuje -"kráľov zeme". Správa tiež dodáva ,že svojimi "čarami zvádza národy". Zjav.18:23. Musíš teda vedieť ,že "Rím" je súčasťou toho "zvieraťa" na ktorom daná "žena,neviestka sedí". Už pojem -"svätá Rímska ríša" poukazuje ,na úzky vzťah Ríma/politickej moci/ a katolíckej cirkvi. História v mnohom poukazuje na tento pokrivený,nebiblický vzťah a dané smilstvo!
A stále neberieš do úvahy fakt,....že ked je daná organizácia/neviestka/ zničená,....politickými mocnosťami,tak vládcovia,politici dalej existujú, a dívajú sa na záhubu tejto "neviestky".
"Veľký Babylon" je naozaj názov pre všetky falošné náboženstvá. Ved všetky nebiblické ,falošné náuky/trojica,peklo,nesmrteľná duša,kult bohyne matky...atd/ pochádzajú zo starovekého Babylónu, a aj preto sa táto náboženská neviestka nazýva "Veľký Babylon",/on je matkou-z nej vzišli ostatné náboženstvá/, ktorý je "matkou smilníc". Teda ,má "dcéry",/smilnice-ktoré tiež smilnia s kráľmi zeme/..jednotlivé ,falošné náboženstvá.
Preto aj Boh nabáda "svoj ľud" aby vyšiel z týchto jednotlivých náboženstiev,aby nebol zničený! Zjav.18:4
A ak ty píšeš ,že ...."neviestka=konzum",.....tak je to veľký omyl a ignorácia daných biblických faktov. Ked bude totiž "neviestka" zničená jej politickými milencami,tak títo politici a obchodníci budú dalej existovať. Myslieť si,že už nebude konzum, respektíve konzumné správanie týchto bezbožných prvkov sveta,je hrubé nepochopenie kontextu a zavádzanie čitateľov. Z kontextu tiež vyplýva,že nejde o "staroveký Rím",....ale o súčasný prvok,náboženský prvok tohto sveta,ktorý bol aj nepriateľom "Božích svedkov",....lebo ich dnes aj počas celej svojej histórie prenasledoval.
Tak ako židia/neverný Jeruzalem/ prenasledoval kresťanov/Nazaretskú sektu/. A vieme,ako pri prvom spĺňaní,tak i teraz ,títo aktéri budú zničení. Jeruzalem bol zničení/práve Rímom/ v roku 70 n.l a zrovnaný so zemou,tak i teraz neverné kresťanstvo,a ostatné smilnice budú zničené v blízkej dobe.
Súhlasí milky945


16.
označiť príspevok

TvojOponent19
   9. 2. 2016, 13:15 avatar
Z Babylonu vzišli ostatné náboženstvá?
Daj dôkaz


28.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 2. 2016, 15:16 avatar
16,.....na internete je veľmi rozsiahla a vysvetľujúca stránka na túto tému. Skúsim ju nájsť,lebo aj ja tam chcem niečo zistiť.
Ale, to ,že tomu je tak,že všetky nábožečnstvá pochádzajú zo starovekého Babylonu/po zmiatnutí jazykov a následnom presune ľudstva/,.....je všeobecne prijímaný fakt,....a dočítaš sa to takmer všade.
Dôkaz.......„Egypt, Perzia a Grécko cítili vplyv babylonského náboženstva... Skutočnosť, že raná grécka mytológia a grécke kulty boli preniknuté semitskými prvkami, je dnes medzi učencami tak všeobecne uznávaná, že nie je k tomu potrebný žiadny ďalší komentár. V prevažnej miere sú tieto semitské prvky vlastne babylonské.“ — The Religion of Babylonia and Assyria (Náboženstvo Babylónie a Asýrie), Boston 1898, M. Jastrow ml., s. 699, 700.
Viac v ....The Religion of Babylonia and Assyria (Náboženstvo Babylónie a Asýrie),


31.
označiť príspevok

TvojOponent19
   9. 2. 2016, 16:31 avatar
28 Citujem: Ale, to ,že tomu je tak,že všetky nábožečnstvá pochádzajú zo starovekého Babylonu/po zmiatnutí jazykov a následnom presune ľudstva/,.....je všeobecne prijímaný fakt,...

TO: Kým je to všeobecne prijímaný fakt? To, že tento blud šíria jehovisti, nepostačuje a ani Ťa neoprávňuje tvrdiť, že je to všeobecne prijímaný fakt.
Rátaj so mnou. Babylon ako mesto vzniká (stáva sa) na konci tretiho tisícročia pred Kristom. Dejiny Egyptu siahajú až do štvrtého tisícročia pred Kristom. Znamená to, že Egypt tých čias bol "ateistický"? Hm? Sotva. A to neberiem do úvahy tzv. nultú dynastiu Egypta. To, že nie je veľa dôkazov, na základe ktorých možno podrobnejšie popísať dejiny spred 6000 rokov, nedáva predpoklad, že raný Egypt a kráľovstvá na jeho území boli ateistické a infikovali sa náboženstvom až v dobách Babylonu. Tvoje tvrdenie, že všetky pohanské náboženstvá majú korene v Babylone, je absurdné - nezmyselné. A ako vznikli náboženstvá Austrálie, Ameriky (indiánov)? Hm?


47.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 2. 2016, 17:33 avatar
31,.....skús sa pozrieť na stránky internetu. Ja som dnes objavil stovky takých stránok a neboli to stránky JS.
To,čo som tvrdil je naprostá samozrejmosť,tak ako kult matky prevzatý od Semiramis,ktorý sa samozrejme infiltroval najprv do iných náboženstiev/Egypt,Rím,Grécko,...atd/,...a až v období helenizácie do kresťanstva. To,že bol kult Márie prevzatý v Efeze kde bol obraz Veľkej Artemis ,je tak veľavravný fakt,....že to až kole oči.
A to platí na všetko ,čo je krivé,nebiblické v RKC/peklo,trojica,...atd/


49.
označiť príspevok

TvojOponent19
   9. 2. 2016, 17:44 avatar
47 Moja otázka je jasná. Vysvetli mi, ako sa mohlo pohanské náboženstvo Babylonu dostať v čase späť do Egypta a šíriť sa tam ešte pred vznikom Babylonu?
Moja otázka poukazuje na nelogičnosť Tvojej argumentácie.
A ako sa mohlo babylonské náboženstvo dostať medzi Indiánov?
Ako mohlo babylonské náboženstvo spôsobiž vznik náboženských ideí pred 10 000 rokmi? Pred 40 000 rokmi? Vtedy o Babylone nikto ani nepočul. ani nevedel, že raz vznikne.


68.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 2. 2016, 19:23 avatar
49,......Oponent,...ty nie si kresťan. Podľa biblickej chronológie bolo stvorenie Adama v roku 4026 p.n.l.
Za predpokladu ,že veríš Biblii? Preto neviem ,kde si vzal tých 40 000 ,alebo 10 000 rokov?
Neviem,.....čoho sa ty vlastne držíš,....ked potopa bola v roku 2370 p.n.l ??? Teda ,neveríš v potopu?


75.
označiť príspevok

TvojOponent19
   9. 2. 2016, 23:12 avatar
Nová téma - pokračovanie tu: TO - otázky jehovistom - vek Zeme


66.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 2. 2016, 19:12 avatar
31,....ešte zareagujem na tvoju poslednú vetu...:" Tvoje tvrdenie, že všetky pohanské náboženstvá majú korene v Babylone, je absurdné - nezmyselné. A ako vznikli náboženstvá Austrálie, Ameriky (indiánov)? Hm?"
Už to,že si položil túto otázku,je dôkazom,že vela toho nechápeš o formovaní kontinentov,a o rozdelení ľudstva a o dobe po Noachovi,...atd. Zrejme si už ovplyvnený evolučnou teóriou RKC a veríš na to,že ľudia existovali aj pred cca miliónmi rokov.
Alebo si myslíš,že po potope všetci nezahynuli/okrem Noacha a jeho rodiny/ ,a že nejakí austrálčania/aborigénovia/ a nejakí starí egypťania prežili?! Alebo dokonca indiáni v Amerike? Alebo ani v Amerike nebola potopa?
Ved,syn Noacha,.......Cham po potope splodil Kúša a ten splodil Nimroda. Teda,....ak niečo /pokrivené,nesprávne/ pochádza od niekoho,....tak sa to muselo objaviť len v danej línií Noachových potomkov. A Nimrod bol pravnukom Noacha. Teda,....vidíš ,že pre krátkosť času,a to,že Nimrod odporoval Bohu,....je len jediná cesta ,ako sa mohli sformovať falošné náboženstvá. Ledaže by sme si mysleli,že v priebehu od potopy do vzbury Nimroda sa sformovali náboženstvá v Austrálií a v Egypte? Je síce možné,že niečo sa udialo už v línií iného predka Cháma,ktorého syn Kanaán bol "prekliatý", ....ale to sú len dohady.
Egypťania,Kanánčania pochádzajú od Cháma,.....a faktom stále zostáva ,že zem bola „rozdelená“ za Pélegových dní.
Péleg žil od roku 2269 pred n. l do roku 2030 pred n. l. Práve za jeho dní spôsobil Jehova veľké rozdelenie, keď zmiatol jazyk staviteľov Bábela a keď ich rozptýlil po celom zemskom povrchu. (1. Mojžišova 11:9) Tak bola práve ,za Pélegových dní „rozdelená zem [čiže obyvatelia zeme]“. V každom prípade,....stále platí,že väčšina/ak nie všetky/ falošné nábožečnstvá,zvyky vznikali od tohto obdobie.


32.
označiť príspevok

Wolfe muž
   9. 2. 2016, 16:34 avatar
Paci sa mi jeden citat: Pravda je niekedy jednoducha..Nenosi sarlat a purpur, ani zlate prstene, nema zlate kalichy, poklady a kopu bohatstva..Nepovysuje tradície nad Bozie slovo, neklania sa modlam, nechodi po kolenach, nebozkava ruky ludom.. Ale na rozdiel od mnohych, vie kam ide..
Súhlasí milky945, Shagara


33.
označiť príspevok

TvojOponent19
   9. 2. 2016, 16:45 avatar
32 Chcelo by to vedieť kontext. Za akých okolností ten výrok vznikol a kto je autorom..
Ty nebozkávaš svoju priateľku?


38.
označiť príspevok

Wolfe muž
   9. 2. 2016, 17:01 avatar
Ano to vy katolici robite, zvyknete vytrhnut jednu vetu z celeho kontextu..
Tu bolo myslene ako bozkavat ruku/prsten papezovi atd...
Súhlasí Shagara


45.
označiť príspevok

TvojOponent19
   9. 2. 2016, 17:30 avatar
Je to zaužívaný spôsob úcty k viditeľnej hlave cirkvi. V čom vidíš problém?


46.
označiť príspevok

TvojOponent19
   9. 2. 2016, 17:33 avatar
38 - ukáž mi, kde vytŕham vetu z kontextu! Veď neustále vá, prízvukujem kontext nielen slov. ale aj doby.
Spomeňte si chlapci na časy, keď jehovisti chodili po uliciach a strašili s koncom sveta. Ich argumentácia bola rovnako fanatická ako teraz a démonizácia RKC rovnako hanebná ako tá vaša  


53.
označiť príspevok

Wolfe muž
   9. 2. 2016, 17:53 avatar
Pisal som cely text ale ty si z toho vytrhol len bozkavanie a prirovnal si to k bozkavaniu priatelky,..
TO bol napriklad vytrhnuty kontext...

To je to co ty robis.. trhas z kontextu, ale nazyvas to vypichovanie doleziteho..


58.
označiť príspevok

TvojOponent19
   9. 2. 2016, 18:00 avatar
Nie. Ty si napísal - nebozkáva ruky ľuďom - To je rozdiel.
Pobozkanie prsteňa má svoj význam. A v tom vytrhnutom spojení alo si to predviedol Ty podsúvaš tento druh bozku ako modloslužobníctvo. Bozk v RKC má rituálny význam ako prejv úcty, no nie prejavom poddanosti, modlosužobníctva (obľúbený výraz jehovistov). Pochopíš to lepšie na príklade. JPII počas svojej služby navštívil mnoho krajín a po prílete sa zvykol pokloniť a pobozkať zem. To nebolo zbožňovanie práce poľnohospodárov alebo cestárov či dláždičov. Bol to symbol - prejav láskyplnej úcty k domovu ľudí tej ktorej krajiny. Bol to akt lásky, symbol lásky, rituálny úkon. Vidíš? Aj pápež sa klania a nie je to modlárstvo. Ten, kto neprechováva úctu v srdci, nech sa neklania.
Ak nemiluješ svoju manželku, prečo by si ju mal pobozkať? Ruky bozkávam - niekdajší zdvorilostný prejav úcty k žene. 


64.
označiť príspevok

Wolfe muž
   9. 2. 2016, 18:54 avatar
Ked uz nemas kam, tak sa chytas detailov..
bozkavanie ruk bolo cisto kvoli retorike..

By ma fakt zaujimalo, kto bozkaval Jezisovi ruky ako na pase..
A prosim ta nevytahuj ojedinele pripady ako umyvanie jeho noh slzami a olejom a utieranie vlasmi  

"Ty podsúvaš tento druh bozku ako modloslužobníctvo" >> Ja ho nepodsuvam ak modlosluzobnictvo, ja ho podsuvam len ako nebiblicke..

25 Keď Peter prichádzal, Kornélius mu vyšiel v ústrety, padol mu k nohám a poklonil sa.
26 Ale Peter ho zdvihol a povedal mu: "Vstaň, aj ja som len človek."

Mixujes a zamienas rozne druhy bozkavania..
Ty svojej manzelke bozkavas ruku, pretoze z ucty, alebo z lasky?

To rovno mozes povedat, ze nevadi ked da niekto papezovi taky bozk na usta, ze sa ani nebude moct nadychnut..

Miesas kalerab s jablkami..

Zdvorilostny prejav ucty je dovodom ucty k jemnemu pohlaviu..
Aky je zdovriosteny prejav ucty k papezovi?
Len mi nepovedz ako k starsiemu, pretoze to je tvoj oblubeny styl obkluciek a unikov..


73.
označiť príspevok

TvojOponent19
   9. 2. 2016, 22:35 avatar
64 To si naoizaj myslíš, že k pápežovi nechodia na návštevu aj straší ľudia ako je on?  

Vidím, že to isté ako tvrdím ja potrebuješ čítať od iných. Tému teda izatváram citáciou zo sekulárneho zdroja:
V náboženskej oblasti, predovšetkým v kresťanstve a islame, je bozk zároveň rituálnym obradom vyjadrujúcim úctu, napr. pobozkanie biskupského prsteňa, krucifixu či ikony. Pápež Ján Pavol II. bol tiež známy tým, že po príchode do štátu (obvykle po vystúpení z lietadla) symbolicky pobozkal zem, čím dával najavo úctu k danej krajine aj k Zemi ako prírode


74.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 2. 2016, 22:40 avatar
T19: myslíš, že k pápežovi nechodia na návštevu aj straší ľudia

Hej, hej, vo Vatikáne straší. 


76.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 2. 2016, 14:44 avatar
Problem je to, ze Jezis jasne povedal, ze nikto nebude medzi apostolmi najvyssi.. ze vsetci si budu rovni, ale vy z papeza robite poloboha...


67.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 2. 2016, 19:17 avatar
46.......ale musíš spomenúť aj vaše konce,.......Konce sveta v dejinách kresťanstva..............ktorých bolo omnoho viac a boli dramatickejšie! Opakujem ...JS sa zmýlili v biblickej chronológií a v spôsobe jej naplnenia.
A máš pravdu ,ak je RKC falošným náboženstvom/čo je fakt/, tak je to naozaj démonska inštitúcia. A história a nebiblické učenie RKC to len potvrdzuje!


72.
označiť príspevok

TvojOponent19
   9. 2. 2016, 22:30 avatar
67 Lož je Tvoja argumentačná metóda. Označovať svoju vieru za dôkaz je dosť drsný spôsob manipulácie. Z toho priloženého zoznamu tvrdení o konci sveta vyselektuj tie, ktoré sa týkajú RKC.


34.
označiť príspevok

milky945 muž
   9. 2. 2016, 16:51 avatar
No, aby som k tomu niečo dodal aj ja, tak vložím len krátky príspevok. Neviem isto, čo je to neviestka. Ak neviestka je smilnica, potom sa tým označuje neverná cirkev, ktorá nie je verná svojmu ženíchovi Kristovi. Kristus je ženích a jeho cirkev je jeho verná nevesta. Verná nevesta je v duchovnom zmysle slova, presne ako píše Shagara vyššie. Aj takto sa dá nato pozerať. Ale kto je verná nevesta Kristova neviem isto. Môže byť že sú to cirkvi menované v Zjavení Jána v 1. až 3. kapitole? Ak áno, potom RKC, luteráni, letniční, adventisti a ani JS to nie sú.


40.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 2. 2016, 17:11 avatar
Milky....neviestka=smilnica=nevernica,....prostitútka,....atd. Biblia v súvislosti s predobrazným neverným Jeruzalemom používa všetky tieto výrazy. A Ján v Zjavení 1 až 3 opisuje stav cirkvi v jeho časoch, čo môže pomôcť aj nám dnes ak sa vyvarujeme daných negatív,a budeme napodobňovať to správne,pozitívne! A to,kto dnes koná Božiu vôľu nie je ťažké zistiť,ak sa budeme pridŕžať Ježišových slov.poznávacích znamení, a ak sa zbavíme predsudkov a strachu! Jedno je isté,......omyl sa v tomto prípade stáva osudný. To "beda" platí pre tých ,čo "nevyjdu z Veľkého Babylonu"! Môžme sa klamať,....môžme ísť cestou menšieho odporu,.....môžme len pasívne čakať v lone svojej zdedenej konfesie,.....ale to nie je rozumné!


43.
označiť príspevok

Wolfe muž
   9. 2. 2016, 17:20 avatar
Hodim sem este nieco, snad sa nikto nenahneva:
Poďte, pravoťme sa! - hovorí Pán. Ak budú vaše hriechy sťa šarlát, budú obielené ako sneh, ak sa budú červenať sťa purpur, budú ako vlna (biele).
19 Ak budete povoľní a budete poslúchať, dobro zeme budete požívať.
20 Ak sa však zdráhate a protivíte, meč vás pohltí, lebo hovorili ústa Pánove."
21 Ako sa len stalo neviestkou mesto verné, plné spravodlivosti, pravda v ňom bývala, teraz však vrahovia!
22 Tvoje striebro ostalo troskou, tvoje víno je skazené vodou.
23 Tvoje kniežatá - hľa, vzbúrenci a spoločníci zlodejov, každý má rád dary, ženie sa za odmenami, sirote k právu nepomôžu a žaloba vdovy k nim nedôjde.
Súhlasí milky945


48.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 2. 2016, 17:36 avatar
A to sú Wolfe v Písme ešte veľavravnejšie paralely,....ako len u Izaiáša. Aj on v iných častiach rozvádza to,čo môžme nájsť aj v Zjavení a tak potom vidíme pekne ten súvis medzi falošným náboženstvom/Veľký Babylon/ dneška s nevernosťou Jeruzalema .


55.
označiť príspevok

Wolfe muž
   9. 2. 2016, 17:54 avatar
To som hodil prve, co sa mi pritrafilo, mohol som hladat viac, ale aj tak mi nejak blbne DFko - stale vypadava..


77.
označiť príspevok

TvojOponent19
   14. 2. 2016, 09:47 avatar
Shagi... Ak ny RKC nahradila sviatočné rúcha červenej a purpurovej farby za hnedé alebo za rúcha z drahých prírodných ľanových tkanín, už by to bolo v poriadku? Už by to nebola neviestka babylonská odetá v purpure?


78.
označiť príspevok

Wolfe muž
   14. 2. 2016, 17:02 avatar
Viem si predstavit, ze keby v biblii bola spomenuta ina farba, tak by ju RKC pouzivalo..
Tu nejde len o farbu, farba je minimom, je poznavacim znakom,.. tu ide o ten bordel, ktory RKC spravila


79.
označiť príspevok

J.Tull
   14. 2. 2016, 17:13 avatar
Wolfe, čakal som kedy budeš na príjme... ďakujem, veď Ty už vieš za čo... nerád používam mobil a zvlášť SMS... napriek tomu som sa Ti chcel ozvať, vyzeralo to totiž tak, že budem v Bratislave, tak som sa chcel dohodnúť, len sa to akosi zvrtlo...  


80.
označiť príspevok

TvojOponent19
   14. 2. 2016, 17:20 avatar
78 Potom netuším, akou záhadnou logikou ste prišli na to, že neviestka babylonská je RKC. Lebo sem hádžete fotky kňazov s ich rúcha,i ako dôkaz stotožnenia a naraz píšeš, že to vlastne nie je dôvod. Inými slovami si spochybnil všetko, čo si napísal. Ale si na dobrej ceste a teší ma, že už nenástojíš na identifikácii podľa rúcha.


82.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 11. 2019, 01:03 avatar
80,....celá Biblia a história RKC o tom svedčí! Nie je to len o "rúchach". To naozaj si tak naivný? RKC ako taká, zabila Boha v mysliach ľudí,....splodila ateizmus, nevieru a iné "ohavnosti".


83.
označiť príspevok

TvojOponent19
   17. 11. 2019, 22:37 avatar
82/ Vari si myslíš, že bez RKC by nebol ateizmus? :D
Dúfam, že si to tu Lemmy všimne, že si humanizmus nazval ohavnosťou
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 22:13,  a samozrejme na ime argiumenty v podami nejakeho tomi.......*10*10*10*10
dnes, 22:06,  Hádam by sa neučil jazyk okupantov a staviteľov koncentrákov :)
dnes, 21:27,  bnudem reagovať, le na tento argument.....je to absolutne mimo realitu ...*10*10*10
dnes, 21:27,  youtube.com/watch?v=ShA1yC4HkNI&feature=youtu.be&t=35
dnes, 21:27,  V cele ho zocelia. *13*13*13*13*13*13*13*13*13
dnes, 21:26,  Už ho vedú. *13*13*13*13*13*13 youtu.be/ShA1yC4HkNI
dnes, 21:26,  https://www.facebook.com/JalalsOfficial/videos/1312660075597817/
dnes, 21:23,  A Kočner vyfajká až po vajká. *13*13*13*13*13*13*13*13*13
dnes, 21:22,  ...a rusk0 mu h0 zaslintaaa...*39*39*39
dnes, 21:21,  ...teraz sa r0bi upgrade...aj DLC a p0jde aj krabic0va verzia hry...
dnes, 21:21,  A môže si ho v cele leštiť celý až po vajcá. *13*13*13*13*13*13*13*13*13
dnes, 21:20,  Ja sa ešte môžem dať pokrstiť.Ale aj keď nie som tak ho nezapieram. No ty si už pokrstený...
dnes, 21:19,  ...veru,zalud bude sediet...)))
dnes, 21:19,  5/ Uz si to zistil ci mam zavolat kamosovi co hraje tyzden hru az po koniec???:)))
dnes, 21:17,  Sedím na žaludi a je mi dobre. *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13
dnes, 21:16,  Nabudúce, my "osvietení" präkäkäti to skúsime ako Žaludi. Teda, ak v Haluziciach...
dnes, 21:16,  ondrej zapiera Krista denno-denne tu na df.
dnes, 21:16,  ...nekukam...blaha pluje...*39*39*39
dnes, 21:15,  Keď nemci zabíjali nielen židov.
dnes, 21:14,  no samozrejme byt nepokrstený a zaprieť tak Ježiša pred ľudmi.....
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Na to, aby ste na sebe začali pracovať nie je nikdy neskoro. Prestať s tým je však vždy príliš skoro.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(230 992 bytes in 0,782 seconds)