Ísť na začiatok.
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

TO - otázky jehovistom - láska

44
reakcií
1740
prečítaní
Tému 31. marca 2016, 16:16 založil TvojOponent19.

podobné témy:1.
označiť príspevok

TvojOponent19
   31. 3. 2016, 16:16 avatar
Biblia hovorí, že si máte vážiť a milovať svojho nepriateľa, svojho oponenta.
Shagi, miluješ ma?   


2.
označiť príspevok

Wolfe muž
   31. 3. 2016, 20:58 avatar
Ty sa pokladas za jeho nepriatela?
Mozno on ta nepoklada z svojho nepriatela..  


3.
označiť príspevok

Lemmy muž
   31. 3. 2016, 21:06 avatar
T19 len ukázal svoj skutočný podlý charakter, keď u Shagaru hovorí o nepriateľovi. Takí fanatickí buzerantskí katolíci ako T19 sú ozaj nebezpeční.
Súhlasí  ×


5.
označiť príspevok

Shagara muž
   1. 4. 2016, 07:51 avatar
2,....Presne tak! Ja oddelujem ideológiu,náboženstvo,nebiblické náuky,správanie od človeka. AJ Písmo poukazuje ,že máme "milovať nepriateľov",.....a že, "máme nenávidieť to,čo je zlé"!
A tak,čo nemám rád,sú falošné náuky,nebiblické správanie,polopravdy,.....atd. Z mojich blízkych sú väčšina katolíci, a je len zrejme ,že ich mám rád. To platí aj na mojich kolegov,priateľov,...atd. A videl som,že aj najhorší človek sa môže zmeniť, mocou Božieho slova!
Súhlasí Slušný človek, Wolfe


6.
označiť príspevok

bystrik muž
   1. 4. 2016, 07:58 avatar
A to vaše nie je falošné, nesprávne, poprekrúcané tiež? Ani jedná cirkev, sekta a iné podobné spolky nejdú správnou cestou, takže ste všetci na jednej lodi, hoci si myslíte, tiež všetci, že vy tam nepatríte. ale súhlasím s tým, že mocou Božieho Slova sa dá zmeniť aj nemožné!


7.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 4. 2016, 03:18 avatar
6,....OK,....ale potom stojí otázka,....má tu Boh na zemi svoj ľud,svojho "duchovného správcu"? Mat.24:45...?
Y kontextu Písma vyplýva ,že áno. A to,že sa proti tejto skupine hovorí nepriaznivo,je len dôkazom pravosti tohto náboženstva,v zmysle Biblických textov!
„Šťastní ste, keď vás hania a prenasledujú a luhajúc hovoria proti vám všetko zlé kvôli mne.“ (Matúš 5:11)
Podobne apoštol Peter povedal: „Pretože už s nimi viac nebežíte k rovnako hlbokému bahnu roztopaše, sú zmätení a stále o vás hovoria utŕhačne.“ — 1. Petra 4:4.
Celosvetová kampaň JS ,nemá obdobu v celých dejinách sveta, Dnes sa rozhoduje o našom živote a budúcnosti!


8.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 4. 2016, 03:23 avatar
Ide o to, ako kto plni Kristove slova.. a to mozu byt ludia roztriesteny v roznych denominacich alebo aj individua..
To neznamena, ze to musi byt nutne jedno spolocenstvo a uz vobec nie, ze prave to vase..
Mimochodom katolicka cirkev si mysli to iste..


9.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 4. 2016, 03:46 avatar
8,....ak berieš celý kontext Biblie,....tak nikdy nie !!! A to zdôrazňujem! "Kristus nie je rozdelený",.....tieto slová poukazujú na obdivuhodnú jednotu,ktorú Kristus často proklamoval!
Aj v zmysle celosvetového varovania je zrejme,že ide o organizovaný proces ,v zmysle aj očistenia biblickej pravdy a zjednotenia ľudí v "čase konca". Je veľmi vela textov,ktoré poukazujú,že v čase konca sa bude hlásať varovné posolstvo,a zjednocovať boží ľud. vždy sa tak dialo!
A je mi jasné,že si to mnohí myslia o sebe/tak ako židia svojho času/,....a predsa ak Boh "neušetril prirodzené vetvy viniča,myslíš si,že ušetrí tie ,ktoré boli naštepené"? Význam slova "žatva",..."vlečná sieť",..."pochabé panny",...."neodiaty v svadobnom rúchu",...atd, dávajú na známosť,že iba jedna skupina dnes koná Božiu vôľu. A nie je to už dnes vôbec ťažké zistiť!


15.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   10. 4. 2016, 21:40 avatar
Shagara,7, súhlas, len by som podotkol, že aj voči iným skupinám sa hovorí nepriaznivo, napr proti katolíkom. Alebo napr. proti spoločenstvu milosť, ktoré aj tu na DF má svojho predstaviteľa. Teda nie len proti JS. 


16.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 4. 2016, 22:16 avatar
15,.......ale otázka stojí, či "hovoria nepriaznivo" pre Krista,alebo kvôli prehreškom samotnej RKC?
Ak bola aj RKC prenasledovaná,tak len kvôli tomu,že sama sa tak správala/Slovenský štát,Tiso/,....atd.
A tiež aj to tzv., "prenasledovanie" Milosť.sk tkvie v niečom úplne inom! Neporovnával by som to s JS. Ale to,ako rozpoznáme pravú cirkev, nespočíva len na tomto znaku. Ale ide o celý komplex znakov, o ktorých hovoril Ježiš!
Matúš uvádza slová Krista...."Nie každý, kto mi hovorí: ‚Pane, Pane,‘ vojde do nebeského kráľovstva, ale ten, kto koná vôľu môjho Otca, ktorý je v nebesiach. 22 Mnohí mi povedia v onen deň: ‚Pane, Pane, či sme neprorokovali v tvojom mene a nevyháňali démonov v tvojom mene a nekonali mnoho mocných skutkov v tvojom mene?‘ 23 A predsa im potom vyznám: Nikdy som vás nepoznal! Odstúpte odo mňa, páchatelia nezákonnosti."
Tu je jeden veľmi dôležitý znak....."konať Božiu vôľu"! A tu zlyháva takmer každá cirkev! Hlavne ak by sme si to slovné spojenie-"konať Božiu vôlu" rozmenili na drobné!
Hlavnou náplňou Ježišovej služby na zemi,bolo oznamovanie posolstva o Božom kráľovstve. A to dnes konajú iba JS. A to spôsobom ,ktorý nemá obdobu v dejinách sveta!
Profesor Charles S. Braden v knihe These Also Believe (Aj títo veria) píše:...... „Jehovovi svedkovia svojím svedectvom doslova pokryli zem... Ani jedna náboženská skupina na svete neprejavuje viac horlivosti a vytrvalosti v snahe šíriť dobré posolstvo o Kráľovstve ako Jehovovi svedkovia.“
To napísal pred pár desaťročiami. Dnes by boli ale jeho slová ešte pravdivejšie,vzhľadom na to,ako vzrástla odvtedy evanjelizačná činnosť JS.
To, že prekladajú Biblie a časopisy,publikácie ,atd ,.....do toľko jazykov/vyše 700/ a tlačia ich v takých nákladoch/desiatkach miliónoch/,....že sa tomu nemôže rovnať ani žiadne veľké náboženstvo,ako napríklad RKC!
JS prekladajú aj do jazykov menšiny, nárečí a pomaly už vymretých jazykov. Napríklad v Paname asi 20 bételitov prekladá naše publikácie do jazykov pôvodného obyvateľstva. V Guatemale prekladá 16 svedkov publikácie do štyroch tamojších jazykov......atd. A tak to je všade. Väčšinu jazykov mnoho laikov,slovákov ani nevie že existujú. Sú to tak veľké čísla a to dielo tak rozsiahle,....že to nemožno porovnávať s ničím a nikdy sa už tak ani diať nebude.
Už samotný fakt,že každý svedok evanjelizuje,...je ten najmocnejší dôkaz pre pôsobenie Božieho ducha. Mnohí sa o to pokúšali/aj RKc na podnet pápeža,ktorý chcel napodobniť činnosť JS/,.....ale po dvoch týždňoch skončili!
A ak aj niekto "evanjelizuje",....skôr tu ide o nábor, alebo sociálne evanjélium,alebo nejakú teológiu oslobodenia,...atd!


17.
označiť príspevok

veriaci-4
   10. 4. 2016, 22:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.20.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 4. 2016, 22:41 avatar
17,.......ak si čítal Bibliu,tak vieš ,že aj táto forma služby svoj význam. Hned to pripomenie ludom,že by mali niečo robiť,....napríklad skúmať písma!
Aj proroci slúžili ako znamenia, a svojim postojom/ležaním/ dávali najavo to,že Boh sa chystá zasiahnuť. Ako napríklad Ezechiel ležal dlhý čas na boku a slúžil ako znamenie zničenia Jeruzalemu!
A takých príkladov je viac. Samozrejme,....hlavná náplň JS spočíva v zvestovateľskej činnosti,a tá nemá a nebude mať nikdy obdobu! To,čo ty spomínaš je len okrajová činnosť JS. A uisťujem ťa ,že plní svoj účel!
JS aj telefonicky vydávajú svedectvo,písomne,...atd. Brodia sa v džungliach,po iných ,riedko obývaných územiach/Aljaška,Sibír,atd/ a často kvôli jednotlivcom prelietávajú tisíce kilometrov. Ty to ani nepochopíš, o čom tu píšem! A to som povedal len zlomok toho,čo je o tejto činnosti známe.
www.jw.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.jw.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.jw.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.jw.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.jw.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.jw.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Slušný človek


18.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   10. 4. 2016, 22:33 avatar
Shagara, 16, nepopieram, že JS evanjelizujú vo veľkom. Však od dverí k dverám, teraz aj internetová stránka a televízia. Ale evanjelizujú aj katolíci, majú svojich misionárov. Evanjelizujú aj Mormoni. Evanjelizujú aj letničiari. Napríklad aj Veriaceho spoločenstvo Milosť. Otázka je nie to, že jedine JS evanjelizujú, lebo evanjelizujú aj iní, ale kto evanjelizuje Kristovo evanjelium.


19.
označiť príspevok

veriaci-4
   10. 4. 2016, 22:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.22.
označiť príspevok

veriaci-4
   10. 4. 2016, 22:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.24.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 4. 2016, 22:58 avatar
19,......vyhladaj si slová Krista na túto tému a bude ti jasné. Celá Biblia stojí na myšlienke Božieho kráľovstva,ktoré je jediným liekom pre toto choré a zomierajúce ľudstvo! Je to "opravný systém"/milosrdné opatrenie od Boha/, aby ľudstvo bolo zmierené s Bohom a privedené do tých podmienok ,ktoré mali byť na zemi,nebyť vzbury naších prarodičov!
Táto vláda Boha opäť zjednotí celé ľudstvo a pretvorí zem na raj!
A dá sa to vyčítať aj z tohto textu:.....„Toto dobré posolstvo o kráľovstve sa bude zvestovať po celej obývanej zemi na svedectvo všetkým národom; a potom príde koniec.“ (Mat. 24:14)
Dnes na prednáške brat z Talianska mal o tom preslov a spomínal výroky pápežov,ktorí sa utiekali "k jedinej nádeji na mier ku OSN" a nie k Bohu a jeho kráľovstvu. Rád odcitujem dané výroky publikované v médiách!


25.
označiť príspevok

veriaci-4
   10. 4. 2016, 23:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.26.
označiť príspevok

veriaci-4
   10. 4. 2016, 23:17

Príspevok bol vymazaný administrátorom.27.
označiť príspevok

ranexil muž
   11. 4. 2016, 00:18 avatar
jedneho dna sa budes hadat s moslimami. Potom nebudes tak bystri, lebo ta pridu podrezat, ked nebudes suhlasit.
Súhlasí bystrik


28.
označiť príspevok

ranexil muž
   11. 4. 2016, 00:19 avatar
bystry(oprava)


29.
označiť príspevok

veriaci-4
   11. 4. 2016, 00:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.30.
označiť príspevok

bystrik muž
   11. 4. 2016, 06:38 avatar
Že na výber, to fakt niekomu tu už pekne kvapká na karbit? Že na výber... 


21.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 4. 2016, 22:49 avatar
18,......skús si pozrieť dané videá čo som dal a potom to porovnaj s RKC,mormonmi,...atd. To sa nedá vôbec porovnávať. A to hlavne ak si uvedomíme,že JS je 8 miliónov a katolíkov vyše miliarda.
A ako som už napísal,.....RKC hlása niečo,ale to nie dobré posolstvo o Božom kráľovstve. A oni vnímajú "kráľovstvo Boha" úplne inak. Nie ako doslovnú vládu nad zemou,ale ako stav srdca,...atd.
Mám dosť rokov,a za celý život nebol u mňa nikto iba JS. A to ti potvrdí väčšina ludí! Jediný raz sa zastavili u syna/ked som bol u neho/ adventisti, a to je všetko! To,čo oni vnímajú ako "hlásanie evanjelia",.....nie je v zmysle celosvetového a organizovaného oznamovania biblické posolstva. JS to majú prepracované do najmenších detailov. Tu ide o záchranu ľudských životov a o našu večnú budúcnosť,.....a preto to tak aj musí byť! Osobný kontakt/pri zvestovaní z domu do domu/, biblické štúdia sú len prvým krokom!
Ešte raz,.......poznám činnosť iných,ale zdôrazňujem,nedá sa to porovnávať!


23.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   10. 4. 2016, 22:53 avatar
Shagara, však ja nič, len netvrď, že evanjelizujú len svedkovia. Mnohí iní sa tiež namáhajú. Otázka je, kto z tých všetkých má pravdu.


34.
označiť príspevok

Wolfe muž
   13. 4. 2016, 07:58 avatar
Uz som raz zazil, este ked som byval u mamy+rodiny, ze prisli z RKC bratislavskych misii (aj ked to nebolo priamo v Bratislave ale v mestecku pri)..


38.
označiť príspevok

TvojOponent19
   13. 4. 2016, 20:32 avatar
34 Ku mne prišli neznáme osoby v noci v čase mojej neprítomnosti a odvtedy mi chýba babetta.
Tak radšej nech chodia na návštevy misionári a jehovisti.


4.
označiť príspevok

Shagara muž
   1. 4. 2016, 07:45 avatar
1,.....cmuk,....milujem! Kto by už teba nemiloval?  


11.
označiť príspevok

TvojOponent19
   8. 4. 2016, 08:11 avatar
TO19 zaiste nie je (nie som) nepriateľom. Je teda jednoduché milovať oponenta.
Shagara - ale miluješ pápeža? 


12.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 4. 2016, 19:36 avatar
11,.......láska k pápežovi mi ani nedovoľuje spať. 
Samozrejme,ako človeka ho milujem. Nenávidím iba jeho úrad,atribút neomylnosti,jeho náuky a to,že sa nestará o svoje ovečky v zmysle Ježišových pripomienok!
necenzurovane.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk.....no nemiloval by si ho? 


13.
označiť príspevok

TvojOponent19
   9. 4. 2016, 19:43 avatar
12 Mňa aj pápeža je milovať ľahké   Ale čo tak milovať Kotlebu. Miluješ Kotlebu?  


14.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 4. 2016, 21:26 avatar
13......že, lahké?   A kotletu milujem! 


31.
označiť príspevok

TvojOponent19
   12. 4. 2016, 08:03 avatar
14 Beriem Tvoju uhýbavú odpoveď ako vyjadrenie súhlasu s láskou ku KotleBovi. Shagi - teraz prituhne. Uvidíme, ako vážne berieš Bibliu   Milujú jehovisti aj Hitlera? (neriešme časové súvislosti) Miluješ Hitlera?  


32.
označiť príspevok

Shagara muž
   12. 4. 2016, 23:42 avatar
31,....Oponent,prečo dávaš také otázky? O čo ti ide? Odpoved poznáš,tak načo sa pýtaš?


33.
označiť príspevok

TvojOponent19
   13. 4. 2016, 00:15 avatar
32 Nemusíš sa báť, nechcem Ťa verejne obviniť z podpory fašizmu. Odpovedal by som rovnako. Táto téma je už aj tak stará a nikto ju nečíta. Mám ešte jednu otázku (, ak odpovieš na obe) a potom Ti po nej odpoviem
Vlastne bude to skôr otázka na postoj js na jednu teologickú záležitosť, kde nie som si celkom istý.


36.
označiť príspevok

Wolfe muž
   13. 4. 2016, 08:07 avatar
"32 Nemusíš sa báť, nechcem Ťa verejne obviniť z podpory fašizmu. " >> Ak ma niekto rad hriesnika, neznamena to hned, ze musi mat rad aj hriech..
Súhlasí TvojOponent19


35.
označiť príspevok

Wolfe muž
   13. 4. 2016, 08:05 avatar
Ty si si nevsimol, ze Shagara sa adaptoval na teba a odpoveda v zmysle: Aka otazka, taka odpoved?
Dokonca jeho styl mi pripomina tvoj..


37.
označiť príspevok

TvojOponent19
   13. 4. 2016, 20:29 avatar
35 Ja by som v našich štýloch videl zásadný rozdiel.
Shagara je presvedčený o neomylnosti výberu svojej viery. Pokiaľ by sa jeho viera dostala do konfliktu s vedou, vedu odkopne.
Ja dávam svoju vieru do stávky o pravdu. Ak sa ukáže, že moja viera je lžou, odkopnem ju.
Rozdiel podľa mňa zásadný.


39.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   13. 4. 2016, 22:20 avatar
Ako si môžeš byť tak istý?


40.
označiť príspevok

TvojOponent19
   13. 4. 2016, 22:33 avatar
39 V čom?


42.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   15. 4. 2016, 05:00 avatar
40, v tom, že vieš stopercentne, ako by si reagoval ty a ako by reagoval Shagara.
Súhlasí Wolfe


43.
označiť príspevok

TvojOponent19
   17. 4. 2016, 12:10 avatar
42 Iste sa viem zhodnúť s jeho odpoveďami, ktoré napísal. Máš s tým problém?


41.
označiť príspevok

Wolfe muž
   14. 4. 2016, 07:13 avatar
Ked ti da niekto nove argumenty, tak si proste vytvoris nove protiargumenty, alebo oponentove argumenty ohnes tak aby vyhovovali tvojim...


44.
označiť príspevok

TvojOponent19
   17. 4. 2016, 12:11 avatar
41 O tom je diskusia.


45.
označiť príspevok

Wolfe muž
   17. 4. 2016, 14:27 avatar
O tom je spravit si pravdu, aj ked ju nemas..


10.
označiť príspevok

elemír muž
   2. 4. 2016, 05:37 avatar
Človek nemôže vedieť, čo je a čo nie je božia vôla, okrem toho, čo je napísané v evanjeliu a aj s tými pannami, všetci sa vidíme medzi tými rozumnými , ale jedine boh vidí do duše každého a iba podľa toho spravodlivo rozhoduje.
A preto ani já nemám betonovú istotu, ako ty shagara, ako to tu predvádzaš , AKí STE VY SUVERENI A INýCH máš za tých, čo sa bohu nepáčia, iba vy. nechaj radšej toto rozhodnutie na samotného boha, aby ste neboli ako tí, čo prídu na hostinu a hneď si vyberú popredné miesta a potom príde starejší a povie: Sadnite si ďalej, lebo tieto miesta sme pripravili pre čestnejších hostí, ako ste vy.
Súhlasí Wolfe
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 06:24,  jarabáku, minulosti si hrkutal ako taka hrdlička...dnes si už dohrkutal
včera, 21:29,  qwert no vidíš , takto to s tebou sa dá hrkutať , už si vo svojom živle pako.
včera, 18:47,  Tu si trápny len ty sám.
včera, 18:43,  No veru jarabaku, takto teplo ste si hrkutali a snivali......
včera, 18:41,  Lemmy dokážeš aj niečo iné , ako len obhrýzať gaštany starým komunistom? Si trápny...
včera, 18:39,  Šimečka nehovorí o svetlej, ale lepšej budúcnosti pre všetkých.
včera, 18:37,  qwert no vidíš , už začínaš so mnou súhlasiť , tak si to zapamätaj.
včera, 18:35,  qwert si ty len chuj nekonečný a popisuješ tu svoje teplé snívanie.
včera, 18:32,  qwert ty stále nevieš aký je rozdiel medzi zlodejom a bláznom? Začínaš sa podobať....
včera, 18:30,  Lemmy tak to sme na jednej lodi. Komunisti pod vedením Brežneva stratili svoju tvár, no ich...
včera, 18:12,  …a pre celý národ.*39 Celý národ má v paži nejaké obskúrne názory starého komunistu.
včera, 18:10,  hanbiš sa za svoju minulost jarabáku? tvoje nadšenie ako komunistu nemalo chybu Ahoj,...
včera, 18:01,  spominaš si jarabaku? Ako komunista spomínam na komunistickú schôdzu, ktorá sa konala...
včera, 17:56,  qwert niečo podobné som ti už doporučil , neopič sa ty prd.
včera, 17:56,  Matoviča mám rovnako v paži ako komunistov.
včera, 17:55,  Lemmy aký si len hlúpy demagóg a čo tak čítať Matoviča? Tebe by to možno pomohlo. Vo...
včera, 17:51,  To maš ako ked opica pozera do zrkadla, a je zhrozena z toho ako sa škeri a škrieka pri tom....
včera, 17:50,  qwert ty si bol na Catrových schôdzach? Ako vidím, všetko maž z reálu prvej ruky. Ešte...
včera, 17:49,  No to je fakt...bolo by dobre, ak by sa ti tie hluposti, čo nosíš medzi ušami, trochu...
včera, 17:48,  Matovič, toho vela nedokazal....vdaka covidu....a mafiam Fico, využil covid vo svoj...
neprehliadnite
vyhľadávanie
 
Človek sa z lásky narodil, aby pre lásku žil, aby sa z lásky nový človek pre lásku narodil.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(133 229 bytes in 0,187 seconds)