Ísť na začiatok.
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

TO: Máme tu opäť rúška z Číny dovezené sovietskym lietadlom

6
reakcií
911
prečítaní
Tému 13. apríla 2020, 16:23 založil TvojOponent19.

podobné témy:1.
označiť príspevok

TvojOponent19
   13. 4. 2020, 16:23 avatar
Každé dva týždne nám príde pomoc z Číny v podobe dodávok zdravotníckeho materiálu. Táto sa delí medzi našich zdravotníkov a českých. Striedame sa na dvojtýždennom takte. Medzitým si tu Osvietený honí svoje protikomunistické ego - na čom by nebolo nič zlé, keby to nerobil rovnakým štýlom ako známe vojnové oddelenie propagandy našej prvej republiky. Ľudia zväčša na tohoto trola nereagujú. Vidia, že ako veľmi sa podobá socializmus národný a socializmus liberálny.
Iný osvietený pán Mesík sa snaží dlhodobo používať na označenie ochorenia slovné spojenie "čínsky mor". Hoci aj v tomto prípade ide len politickú zaujatosť pár hlúpych liberálnych hláv.
A EU sa dohodla, že treba zjednotiť postup v boji proti COVIDu. Nuž ale ako, keď Sulík vo vláde má problém sa dohodnúť s Matovičom na spoločnom postupe?
Do toho všetkého vhupli ľudskoprávni aktivisti, akokeby ich jedna mater aj spolu s Osvieteným, a nazývajú karanténu 6000 našich spoluobčanov rasizmom, lebo vopred im do osád neboli dovezené napríklad mobilné automaty.
Takto to vyzerá v sekulárnom Slovensku. Česť práci duhoví bratia :D
Vezmite si batôžky a hojsa hejsa do rómskych osád pomáhať. A nie machrovať na nete.
Súhlasí  ×


2.
označiť príspevok

TvojOponent19
   13. 4. 2020, 16:25 avatar
*mobilné bankomaty


5.
označiť príspevok

Osvietený muž
   31. 8. 2020, 08:42 avatar
TvojOponent19 až teraz som našiel tvoju propagandistickú tému.

Pripomína mi ako by sme si mali vážiť Rusko preto lebo nám dáva ropu a plyn .

Teraz píšeš ako nám z lásky Čína pomáha .

Nuž ako sa to začalo . Čína virus tajila a rozvláčila po svete .

Ok stalo sa .

Reakcia Slovenska na pandemiu v Číne.

05.02.2020

Slovensko posiela do Číny humanitárnu pomoc. Teplomery, rukavice aj milión rúšok
Slovensko posiela do Číny milión masiek a rúšok, 200 000 oblekov - ochranných kombinézu a milión gumených rukavíc. Rovnako aj 2 000 digitálnych teplomerov, 20 000 okuliarov a 1000 návlekov na topánky.

www.noviny.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

To bola naša pomoc Číne ktorú hradila SR .

Ten material často predražený o 1000 a viac % z Číny sme už kupovali.

Pricestoval lietadlami našej aliancie

Vojaci aj civili NATO v pohotovosti: Aliancia prebrala počas pandémie ďalšie úlohy
Severoatlantická aliancia doteraz zorganizovala päť misií, ktoré pomohli s prenosom zdravotníckeho materiálu a v boji proti novému koronavírusu. Najviac z nich ťažili Slováci, Češi, ale aj Taliani a Španieli. Počet požiadaviek na spojencov v NATO ale rastie každým dňom

euractiv.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

HOAX: EURÓPSKA ÚNIA POČAS KORONAVÍRUSU NIČ NEROBÍ
www.facebook.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


6.
označiť príspevok

Osvietený muž
   31. 8. 2020, 08:44 avatar
Čo do EU dodali Rusi
Rusko zachraňuje Taliansko propagandou a nepoužiteľným materiálom
Od nedele 22. marca 2020 pristávajú v Taliansku ruské lietadlá, ktoré prepravujú zdravotnícky materiál a personál na pomoc v boji proti pandémii koronavírusu. Celá akcia je sprevádzaná masívnou prokremeľskou propagandou.

Taliansko je momentálne najviac zasiahnutou krajinou koronavírusom v Európe. Nakazených tam je už viac ako 74-tisíc ľudí a viac ako 7-tisíc ľudí už vírusu podľahlo. Čísla nakazených rapídne stúpajú aj v Španielsku, USA, Iráne a ďalších krajinách po celom svete.

Paralelne s vírusom, zápasí Taliansko aj s nedostatkom zdravotníckeho personálu a materiálu. Taliansky premiér Giuseppe Conte sa preto dohodol s ruským prezidentom Vladimirom Putinom na dodávke potrebných vecí pre Taliansko.

Od nedele 22. marca pristálo v Taliansku 15 lietadiel z Ruska s označením „Z Ruska s láskou“. Lietadlá do Talianska dopravili zdravotnícky materiál, zdravotníkov, epidemiológov, virológov, ale aj ľudí z ruských ozbrojených síl.
„From Russia with love (and propaganda)“

Spolu s touto dodávkou je však táto akcia sprevádzaná masívnou propagandistickou kampaňou, ktorá reprodukuje jednoduchú tézu: Rusko pomáha, Európska únia nie.

Cieľom je vytvoriť pozitívny obraz Ruska ako „záchrancu“ a krajiny, ktorá nákazu zvláda a negatívny obraz EÚ, ktorá na rozdiel od Ruska nie je schopná na koronavírus reagovať. Táto kampaň sprevádza celú pandémiu koronavírusu.

Ruské štátne a prokremeľské média po celej Európe prezentujú túto akciu ako veľkú pomoc od Ruska ťažko skúšanému Taliansku, ktorému EÚ a NATO v čase tejto pandémie vôbec nepomáhajú.

Ruské štátne média prezentujú EÚ počas tejto krízy ako nefungujúcu a nesolidárnu organizáciu, ktorá svojim členským štátom nedokáže pomôcť a je na pokraji rozpadu.

Cieľom tejto ruskej propagandistickej kampane je narušiť vzájomnú dôveru vo vnútri EÚ a tým ju oslabiť. K tomuto cieľu slúži osvedčená metóda: zahltenie informačného priestoru rôznymi (často aj protichodnými) informáciami a dezinformáciami tak, aby sa ľudia v informačnom chaose nevyznali.

O snahe Kremľa zasiať medzi európske krajiny a ich obyvateľov nedôveru, zmätok a paniku informujú už aj uniknuté dokumenty EÚ.

Kremeľ na šírenie výmyslov využíva svoje kanály v angličtine, španielčine, taliančine, nemčine či francúzštine.

Od 22. januára odhalila EÚ už 80 prípadov dezinformácií o koronavíruse pochádzajúcich z ruských zdrojov. Podľa hovorcu ruského prezidenta Dmitriho Peskova sú tieto tvrdenia EÚ nepodložené a pravdepodobne sú výsledkom protiruskej obsesie.
Slovenské dezinformačné média a kotlebovci na strane Kremľa

Presne v línii ruských štátnych médií referujú o koronavíruse aj slovenské dezinformačné média a kotlebovci. O tom ako kotlebovci zneužívajú tému koronavírusu na svoju propagandu proti EÚ sme už písali tu.

Dezinformačné média nezaostávajú a krízu využívajú na kritiku EÚ a západných krajín. Hlavné správy už konštatujú, že „Predstavitelia EÚ a NATO v boji proti pandémii katastrofálne zlyhali. Vyvodia politickú zodpovednosť?“. V článku autor Ivan Lehotský tvrdí, že EÚ proti koronavírusu neurobila vôbec nič, zatiaľ čo Rusko, Čína, ale aj Kuba posiela do Talianska pomoc.

Oslavné články o ruskej pomoci a zlyhaní EÚ píšu aj ďalšie dezinformačné média ako Zem a Vek, Magazín 1 či česká verzia Sputniku.
Večný ruský terč Poľsko

Hlavné správy s odvolaním sa na ruský portál Vzgljad dokonca šíria v jednom článku o ruskej pomoci výmysel, že Poľsko nepovolilo prelet ruských lietadiel cez svoje územie, a preto ruské lietadlá leteli do Talianska obkľukou cez Čierne more.

Pointa je v tom, že Rusi Poľsko o prelet ani len nepožiadali. Poľsko tak nemalo čo zamietnuť.

Autorom tejto dezinformácie je ruský politik a člen hornej komory ruského parlamentu Alexej Puškov, ktorého výmysel prevzala agentúra Sputnik.

Puškov nešíri dezinformácie o Poľsku prvý krát. V roku 2017 tvrdil v Kremli často recyklovanú nepravdu o tom, že Poľsko začalo druhú svetovú vojnu.
Ako to s tou pomocou vlastne je? Biedne

Ruské štátne média aj slovenské dezinformačné weby aktívne využívajú ruskú pomoc na propagandu a prezentujú ju ako veľké gesto Ruska.

Ruské nezávislé média TV Dožď a The Moscow Times s odvolaním na taliansky denník La Stampa však upozorňujú, že s ruskou pomocou to nemusí byť až také ružové ako to Kremeľ prezentuje.

Podľa denníku La Stampa má byť až okolo 80 percent ruského materiálu nepoužiteľných, alebo len málo použiteľných. Väčšinu materiálu tvoria dezinfekčné prostriedky na plochy, poľné laboratórium na sterilizáciu a chemickú prevenciu a pod.

Rusko touto pomocou má sledovať skôr politické a diplomatické ciele.

Český analytik Jakub Kalenský zosumarizoval šesť charakteristických taktík prokremeľských informačných operácií, ktoré sú prítomné aj pri pokrývaní situácie s koronavírusom:

Šírenie naratívov proti USA, NATO a Západu ako takému na ich oslabenie
Šírenie chaosu, paniky a následné využívanie emócií ako strach
Podkopávanie dôvery v kredibilné zdroje, hlavne média a štátne inštitúcie
Podkopávanie dôvery v objektívne fakty šírením veľkého množstva (aj) protichodných správ
Šírenie konšpiračných teórií na uľahčenie akceptácie iných konšpiračných teórií, ktoré patria k stabilným prvkov prokremeľskej propagandy
Identifikácia dezinformačných kanálov, ktoré sú ochotné ďalej šíriť prokremeľskú propagandu

antipropaganda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


7.
označiť príspevok

Osvietený muž
   31. 8. 2020, 08:53 avatar
Čo do EU vozila Čína .

Nizozemsko stahuje ze země 600 000 vadných respirátorů z Číny. Dostaly se i do nemocnic
www.irozhlas.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Respirátory z Číny neměly certifikát, soukromá firma je prodala krajům
www.idnes.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Čína predala Taliansku tie isté ochranné pomôcky, ktoré jej predtým Taliani darovali
www.tvnoviny.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Čína posiela do Európy odpad za milióny, rúška a testy vyrábajú podvodníci
Nefunkčné respirátory, špinavé rúška aj testy s presnosťou len päť percent
Čína dodáva do sveta necertifikované a nekvalitné produkty, ktoré vôbec neplnia svoj účel
Liberecký kraj na severe Čiech nariadil v stredu dopoludnia stiahnuť zo zdravotníckych zariadení celú jednu šaržu rúšok z Číny, ktoré kraju dodalo české ministerstvo vnútra. Jedno rúško v zásielke bolo podľa námestníka hajtmana Libereckého kraja Přemysla Sobotku (ODS) silne znečistené. Informoval o tom portál
www.startitup.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Cez tisíc španielských zdravotníkov musí do karantény potom, čo im Čína dodala nefunkčné respirátory
Pred mesiacom sa na dodávke pomôcok z Číny popálili Holanďania. Museli z nemocníc stiahnuť 600.000 nefunkčných čínskych respirátorov. Teraz má rovnaký problém Španielsko a vyše tisíc lekárov musí zostať v izolácii, lebo používali nekvalitné ochranné masky z Číny.


3.
označiť príspevok

Belzebub
   13. 4. 2020, 16:26 avatar
JA som vás všetkých vychoval. Preto veríte bludom z biblie.  


4.
označiť príspevok

Belzebub
   13. 4. 2020, 16:32 avatar
A preto SOM vám všetkým povedal dnes, že tri dni SOM sa naháňal, aj tak SOM sa nedostal.  
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 06:24,  jarabáku, minulosti si hrkutal ako taka hrdlička...dnes si už dohrkutal
včera, 21:29,  qwert no vidíš , takto to s tebou sa dá hrkutať , už si vo svojom živle pako.
včera, 18:47,  Tu si trápny len ty sám.
včera, 18:43,  No veru jarabaku, takto teplo ste si hrkutali a snivali......
včera, 18:41,  Lemmy dokážeš aj niečo iné , ako len obhrýzať gaštany starým komunistom? Si trápny...
včera, 18:39,  Šimečka nehovorí o svetlej, ale lepšej budúcnosti pre všetkých.
včera, 18:37,  qwert no vidíš , už začínaš so mnou súhlasiť , tak si to zapamätaj.
včera, 18:35,  qwert si ty len chuj nekonečný a popisuješ tu svoje teplé snívanie.
včera, 18:32,  qwert ty stále nevieš aký je rozdiel medzi zlodejom a bláznom? Začínaš sa podobať....
včera, 18:30,  Lemmy tak to sme na jednej lodi. Komunisti pod vedením Brežneva stratili svoju tvár, no ich...
včera, 18:12,  …a pre celý národ.*39 Celý národ má v paži nejaké obskúrne názory starého komunistu.
včera, 18:10,  hanbiš sa za svoju minulost jarabáku? tvoje nadšenie ako komunistu nemalo chybu Ahoj,...
včera, 18:01,  spominaš si jarabaku? Ako komunista spomínam na komunistickú schôdzu, ktorá sa konala...
včera, 17:56,  qwert niečo podobné som ti už doporučil , neopič sa ty prd.
včera, 17:56,  Matoviča mám rovnako v paži ako komunistov.
včera, 17:55,  Lemmy aký si len hlúpy demagóg a čo tak čítať Matoviča? Tebe by to možno pomohlo. Vo...
včera, 17:51,  To maš ako ked opica pozera do zrkadla, a je zhrozena z toho ako sa škeri a škrieka pri tom....
včera, 17:50,  qwert ty si bol na Catrových schôdzach? Ako vidím, všetko maž z reálu prvej ruky. Ešte...
včera, 17:49,  No to je fakt...bolo by dobre, ak by sa ti tie hluposti, čo nosíš medzi ušami, trochu...
včera, 17:48,  Matovič, toho vela nedokazal....vdaka covidu....a mafiam Fico, využil covid vo svoj...
neprehliadnite
vyhľadávanie
 
Človek mieni a človek aj mení.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(71 412 bytes in 1,277 seconds)