Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Títo mamrdi dezinformátorskí fakt žijú tak, že čím horšie, tým lepšie? Veď asi neexistuje väčšia sviňa ako hento.

7
reakcií
510
prečítaní
Tému 24. decembra 2018, 22:30 založil Osvietený.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Osvietený muž
   24. 12. 2018, 22:30 avatar
Daňo sa stal horlivým podporovateľom bývalej primátorky Humenného a ide na to naozaj vo veľkom štýle.

scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

ZBielychKarpatov
   24. 12. 2018, 22:42 avatar
Keby hokej skončil v každom meste.   Vždy sa však nájdu niektorí, ktorí v tom vidia spásu a kultúrne vyžitie väčšiny obyvateľstva. Keď sa hokej vráti na rybníky, potoky a jazerá, potom bude prinášať radosť, ináč je to iba hádzanie peňazí do ľadu.
Každý chce žrať a piť, ale nech hokejisti si na seba zarobia, jáj nedá sa? To je jasné, za všetko môže nové vedenie mesta, lebo nechce sypať peniaze do papule nenažrancov.


3.
označiť príspevok

Osvietený muž
   24. 12. 2018, 22:50 avatar
Každý hokejista profík si na seba musí zarobiť . I ten čo zarába 14 000 000 dolárov ročne v NHL a ďalších 14 na reklamách musí tie peniaze zarobiť inak by ich nedostal .
Na jazere hrať hokej sa dá pre radosť možno mesiac či dva v roku ak je šťastie . To však nie je potrebné máme také množstvo supermoderných hál ako sme nikdy nemali .
Plačkovia zase povedia ale to je strašne drahéééééééééé .
No nie je !!!

Mýtus - hokej (nie) je drahý šport

Veľa rodičov sa mi ozvalo po tom, ako som pomenoval slovom mýtus fakt, že hokej je drahý šport. Popri pozitívnych prišli aj negatívne ohlasy a ja mám odvtedy pocit, že musím dať veci do kontextu.

Vyjadril som sa, že hokejová výstroj, tzv. štartovací balíček, ktorý obsahuje všetko, čo vaše dieťa potrebuje, stojí okolo 80 eur. To sedí. V niektorých kluboch ho dokonca dostanete zadarmo. Zväčša v tých, ktoré nie sú natoľko krátkozraké, aby si uvedomili, že ich vlastná existencia závisí na deťoch, ktoré prídu v siedmich rokoch na "zimák".

NOVÉ korčule pre začínajúceho malého "hokejistíka" stoja 50 eur. Píšem veľkými písmenami nové, pretože, napriek tomu, že sa veľa ľudí snažilo, nikto ma nepresvedčí o tom, že 10-ročné dieťa musí mať stoj čo stoj nové korčule. Skôr naopak, nové môžu tú malú nôžku dlho a zbytočne tlačiť, pokiaľ sa "rozchodia" a zmäknú. Ja som mal prvé nové korčule v 17-ich rokoch, keď som odišiel za more. A čuduj sa svete, prežil som aj v použitých.

Mesačný príspevok sa, minimálne v Nitrianskom kraji, o ktorom mám prehľad, pohybuje medzi 18 až 40 eur mesačne pre takýchto malých hokejistov. S tým, že viacero klubov rodičom povie, aby nechali svoje dieťa "pričuchnúť" a až keď sa dieťa rozhodne, že ho baví AJ hokej, začnú platiť daný mesačný príspevok. K tomu zvýraznenému "AJ" sa o pár riadkov vrátim. Čiže 500 eur ročne, alebo 42 eur mesačne vrátane výstroja.

sport.aktuality.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


4.
označiť príspevok

ZBielychKarpatov
   24. 12. 2018, 23:08 avatar
Hokej je "drahý" šport na čas rodičov. U nás sused vstával ráno, aby chlapec mohol trénovať už o 5:30, potom osprchovať a do školy, poobede tréning niekedy okolo 19:00. Takže asi aj to treba zarátať do nákladov za tréning, lebo výstroj sa nosí so sebou a poslať 10 ročného chlapca s bagážou ráno na autobus? To je realita, zarátať všetko!!
Moje deti lyžovali, to ti len bolo tóčo. Vydržali sme, finančne aj fyzicky, samozrejme, že nelyžovali o život, ale pre seba.
Jedine Martin Bartalský a Branko Brozman to brali ako o život. Dnes je Branko vodičom paraolympijského víťaza Jakuba Kraka.
Neskutočne veľa peňazí Fero do chlapca napchal, ale má výsledky, aj keď o ňom vieme asi iba rodina a bývali "lyžiari"


5.
označiť príspevok

Osvietený muž
   24. 12. 2018, 23:13 avatar
Tak ranne vstávanie nie je drahé


6.
označiť príspevok

ZBielychKarpatov
   24. 12. 2018, 23:15 avatar
Ma nesrdi.  
Nie je pán, ten čo má veľa peňazí, ale ten, kto môže dlho spať!!! 


7.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   25. 12. 2018, 08:34 avatar
MEMORANDUM SLOBODNÉHO OBČANA
Ja, slobodný občan, v hlbokej úcte voči kultúrnemu a národnému dedičstvu, vyhlasujem, že sa ujímam vlády. K tomu, aby som mohol spolu s ostatnými, rovnako slobodnými ľuďmi vládnuť slobodnej spoločnosti sa zaväzujem, že budem ctiť najvyššie morálne zásady a tie budú pre mňa Zákonom. Absolútnou hodnotou je ľudský život a preto si vyhradzujem neodnímateľné právo na odmietnutie akéhokoľvek rozkazu, ktorý by ho mohol ohroziť.

Ku svojej vláde nepotrebujem žiadnych prostredníkov, pretože tak ako každý slobodný občan, mám možnosť byť zvolený ako aj okamžite odvolaný. Ako občan s mandátom vládnuť nesiem plnú zodpovednosť za svoje rozhodnutia, pretože som si vedomý ich vplyvu na životy nás všetkých. Zo všetkých síl budem chrániť a vyznávať najvyššie humánne cnosti, akými sú: úcta k druhým, vzájomná láska a porozumenie, ochrana životného prostredia a jeho zdrojov, tolerancia ku všetkým vierovyznaniam, rasám, národom, národnostiam a etnikám. Rodina ako nedotknuteľný základ a pilier celej spoločnosti musí byť pod starostlivou ochranou a preto sa zaväzujem poskytovať jej plnú podporu a to najmä zabezpečením dôstojného bývania, ako aj dôstojných podmienok staroby.

Po stáročiach útlaku som si vedomý, že slobodu nemožno dosiahnuť bez umožnenia prístupu k potravinovým zdrojom a prírodnému bohatstvu pre všetkých rovnakou mierou. Navyše, aby slobodná spoločnosť nebola vystavená manipuláciám, musí mať zabezpečený priestor vo verejnoprávnych médiách na vlastnom vysielacom okruhu pod kontrolou občanov.

Spôsob spravovania vecí verejných ako aj všetkých verejných inštitúcií musí vychádzať zo spravodlivej a efektívne kontrolovanej deľby moci a precízneho systému bŕzd a protiváh, vychádzajúcej z ústavne zakotveného zákona o priamej demokracii. Politiku štátu určujú slobodní občania, preto všetkým občanom slobodného štátu musí byť zaručená rovnosť príležitostí. Ústavné zákony vychádzajú priamo z vôle slobodných občanov a sú nadradené všetkým ostatným.

K UPLATŇOVANIU VLÁDY SLOBODNÉHO OBČANA VEDÚ NASLEDOVNÉ CIELE:

1. Slobodný občan je základom slobodnej občianskej spoločnosti založenej na princípoch priamej demokracie.

2. Slobodný štát je suverénnym spoločenstvom slobodných občanov vyznávajúcich ústavou chránené hodnoty, pričom jeho suverenita a zákony sú nadradené všetkým ostatným medzinárodným zákonom. Výrazom štátnej suverenity a zvrchovanosti je vlastná mena ako základný pilier hospodárstva.

3. Základnou povinnosťou slobodného štátu je vytvárať a permanentne udržiavať úplnú potravinovú sebestačnosť pre všetkých svojich občanov, ktorá musí byť prioritným strategickým cieľom podporujúcim rozvoj hospodárstva, znižovanie nezamestnanosti ako i rozdielov medzi mestom a vidiekom. Slobodný štát je takisto povinný podporovať zdravé trhové prostredie s minimalizáciou byrokratických nákladov a obštrukcií v slobodnom podnikaní.

4. Slobodní občania sú vlastníkmi štátnej banky, ktorá každému občanovi slobodného štátu poskytuje úvery s garanciou nulového úroku.

5. Slobodní občania sú vlastníkmi strategických podnikov, pričom tieto musia byť spravované s úmyslom najväčšieho úžitku pre všetkých občanov.

6. Verejné školstvo na všetkých úrovniach je v plnej výške hradené zo štátneho rozpočtu. Jediným kritériom pre výber uchádzačov sú ich primerané osobnostné a vedomostné predpoklady k úspešnému štúdiu, pričom jeho obsah je koncipovaný dopytom trhu a potrebami spoločnosti.

7. Každý slobodný občan má ústavou zakotvené právo na prácu. Štát je preto povinný vytvárať podmienky pre dostatok pracovných miest na to, aby žiadnemu občanovi nebolo toto právo odopreté. Odmietnutím štátom vytvoreného adekvátneho pracovného miesta občan stráca nárok na podporu v nezamestnanosti.

8. Každý občan slobodného štátu má právo na zdravotnú starostlivosť, pričom štandardná zdravotná starostlivosť vo všetkých štátnych zariadeniach, vrátane liekov a zdravotníckych pomôcok je v plnej výške hradená z verejných zdrojov.

9. Prístup k informáciám zabezpečuje verejnoprávny informačný kanál televízie a rozhlasu pod priamou kontrolou občanov.

10. Slobodný občan je základom mierumilovnej spoločnosti so štatútom trvalej neutrality, ktorá nevstupuje do žiadneho ozbrojeného konfliktu a preto nepodlieha záväzkom v žiadnych militaristických spoločenstvách. O pripojení, zotrvaní či vystúpení z akéhokoľvek medzinárodného zväzku rozhodujú občania výlučne referendom.


8.
označiť príspevok

Osvietený muž
   26. 12. 2018, 06:49 avatar
a ľudové milicie a gulag si kde nechal bavolar ?
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 02:30,  78, ..... OK, ... ale ja nebudem hľadať takých bohov , čo mi budú štekliť uši, len preto,...
dnes, 02:28,  3, ... až tak si na tom zle?*15 Ako ti môžem pomôcť?*58*21*52
dnes, 00:55,  V pondelok idem zbierať do potoka odpadky. .. *60
dnes, 00:54,  Ono je to hlúpe, že 10 susedov Ťa nechá na ulici. .. brrrrrrrrrrrrrrr. ..
dnes, 00:52,  Keď už sa tá téma otvárala. .....
dnes, 00:29,  79, .... OK, ..... si to nemá zmysel! Dobrú noc.*40
dnes, 00:28,  80, .... už sme to preberali citoval som celú pasáž a aj daný list a podobne. Nemáš...
dnes, 00:19,  75, ..... "Podali mu/Ježišovi/ zvitok proroka Izaiáša. Rozvinul ho a našiel miesto, kde...
dnes, 00:03,  Aka to bola neutralitau JS, ked sa nemecki biblisti, este v tridsiatych rokoch min. storocia...
včera, 23:55,  Škandalózne odhalenie? Korumpoval šéf Penty Igora Matoviča? Ľuboš Blaha...
včera, 23:52,  Shagara, take sprostosti mozes "zvestovat" akurat tak v Sieni kralovstva. *13*13*13*13*13
včera, 23:51,  To je tvoja viera v boha ktorý zlých zabije :) Verím v spravodlivého Boha, ktorý umožňuje...
včera, 23:51,  Takze ziaden....lebo Jakub 4,4 *13*13*13*13*13*13*13*13*13
včera, 23:48,  72, .... ale zlí len zomrú a nikdy už nebudú existovať a môcť prejavovať nejaké...
včera, 23:48,  Kde Ježiš hovorí o Jahvem ?
včera, 23:46,  68, .... Ježiš to sám hovorí! On cituje aj SZ a tvrdí to opakovane!
včera, 23:44,  70., ..... neutralita JS je tak dôležitá u JS, že spolupráca so svetom, STB je v tomto...
včera, 23:43,  Shagara súhlasím :) Preto je spravodlivé keď každý pôjde medzi takých ako je on sám....
včera, 23:40,  63, ..... ale aj rodičia káznia svoje deti, ako to robí aj Boh! Ale je to podstatný rozdiel,...
včera, 23:39,  Stb rado pouzivalo jehovistov ako agentov proti katolickej cirkvi. A mnohi z nich na to radi...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
V boji o vlastné štastie víťazí ten, kto sa nevzdáva.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(69 289 bytes in 1,003 seconds)