Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Téma – nahota! Odpovede na otázky

89
reakcií
3982
prečítaní
Tému 26. septembra 2010, 19:30 založil milan.s..

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
11. 04. 2010
483
16. 01. 2012
0
16. 04. 2010
326
 
 


1.
označiť príspevok

milan.s.
   26. 9. 2010, 19:30 avatar
Téma – nahota! Odpovede na otázky

Prvá otázka: Proč nás Stvořitel chtěl nahé, když je to podle něj prý tak hrozně nemorální?

Odpoveď:

Telo človeka povstalo z evolučného vývoja. Telo je našim nástrojom v hmote a tvorí nižšiu podstatou našej bytosti.

Naše pravé „ja“, čiže naša skutočná osobnosť pochádza z Ducha – z duchovnej ríše a vstupuje do vyvíjajúceho sa tela vždy približne v polovici tehotenstva. Tento dej stvorenia človeka je veľmi pekne symbolicky opísaný v Biblii, kde sa hovorí, že Stvoriteľ vytvoril ľudské telo z hliny a oživil ho svojim dychom – vydýchol doň svojho nesmrteľného ducha. Telo človeka teda vzniklo s prachu zeme, čiže z evolučného vývoja, kým jeho skutočnou, vnútornou podstatou a jadrom jeho osobnosti je duch.

Pozemský človek má teda akési dve základné podstaty – telo, pochádzajúce z hmoty a ducha, pochádzajúceho z duchovnej ríše, nachádzajúcej sa vysoko nad hmotnosťou. Telo teda predstavuje nižšiu súčasť našej bytosti, pretože je to iba určitý nástroj, ktorý v hmotnosti využíva naša pravá podstata, náš duch, ktorý je vyššou časťou našej bytosti, alebo lepšie povedané, jadrom a podstatou našej osobnosti.

Osobnostný rast človeka a jeho duchovný vývoj spočíva v jeho postupnom odpútavaní sa od telesnosti a v jeho prikláňaní sa k duchu a duchovným hodnotám. Takto prebieha správny vývoj – vývoj od hmotného a dočasného k spoznaniu, pochopeniu, prežitiu a stotožneniu sa s nehmotným, nadčasovým a duchovným. K stotožneniu sa s univerzálnymi, vysokými a večnými hodnotami.

Už teda nie telo, ale duch! Už teda nie dôraz na telo a hmotu, ale na vnútornú ušľachtilosť a vysoké hodnoty! Prirodzeným vývojom človek kultivuje svoj vzťah k vlastnému telu a to tak, že upúšťa od vyzývavej telesnosti. Osobnostne a duchovne zrelý človek nebude odhaľovať svoje telo a vyzdvihovať vlastnú telesnosť, pretože vnútorne sa už stotožňuje s vyššou podstatou svojej osobnosti, ktorou je duch a s ním súvisiace, duchovné hodnoty.

Nahotu, telesnosť a odhalené ľudské telo nemožno teda vnímať ako niečo nemorálneho. Je to niečo, čo má vo vývoji človek svoje prirodzené miesto. Treba ale povedať, že na tých najnižších priečkach jeho vývoja! Nahé ľudské telo je totiž základnou východiskovou pozíciou nášho vývoja na tejto zemi a to nie len pri narodení každého ľudského jedinca, ale aj z hľadiska historického vývoja celej ľudskej civilizácie.

Čím je však človek osobnostne zrelší, tým kultivovanejšie pristupuje k svojej telesnosti a tým menší doraz a pozornosť na ňu kladie a to preto, že tento dôraz začína presúvať na niečo úplne iného. Na duchové hodnoty, čiže na čistotu, dobro, ušľachtilosť, spravodlivosť, pravdu, poznanie zmyslu života, poznanie Zákonov stvorenia a podobne.

V súčasnosti má už ľudstvo za sebou veľmi dlhý vývoj. Jeho vnútorná a duchovná zrelosť už dávno mala byť na značnej výške, čo sa malo v prvom rade premietnuť do omnoho kultivovanejšieho vzťahu k vlastnej telesnosti a celkom konkrétne do spôsobu odievania. Do spôsobu odievania, ktorý mal byť viditeľným vonkajším svedectvom vnútornej ušľachtilosti a výšky človeka.

Ak sa však po tisícročiach vývoja ľudského druhu na zemi dáva všade do popredia iba odhalené ľudské telo a v móde prevláda kult nahoty a dráždivého telesného odhaľovania je to očividným signálom niečoho mimoriadne nezdravého, ba až chorobne patologického.

Po tisícročiach vývoja ľudského druhu na tejto zemi už jednoducho nemožno argumentovať tým, že nás predsa Stvoriteľ stvoril nahých, tak prečo by potom mala byť nahota nemravnou? Takéto argumenty a takéto jednanie je totiž, vzhľadom ku všetkému, vyššie uvedenému, návratom vo vývoji o celé tisícročia!

Druhá otázka: Proč Bůh vymylel u lidí rozmnožování, které vyžaduje nahotu a sex, když mohl vymyslet něco elegantního? Není to třeba proto, že chtěl, aby spolu muž a žena měli ten nejintimnější možný vztah, který jim umožní se hluboce milovat a vychovávat potomstvo?

Odpoveď:

S týmto Vašim postrehom sa dá iba súhlasiť. Muž a žena sa musia naozaj hlboko vzájomne duševne spoznať a nadobudnúť k sebe dôveru, na základe ktorej môže napokon medzi nimi dôjsť aj k telesnému spojeniu. Telesné spojenie však vždy bolo a vždy aj zostane aktom, prináležiacim k nižšej podstate našej osobnosti, čiže k telesnosti. Je to telesné dedičstvo nášho evolučného vývoja, z ktorého sme vzišli.

Rozvojom a dôrazom na duchovný rozmer osobnosti človeka a na hodnoty s tým súvisiace však môžeme, ba dokonca máme zušľachtiť a povýšiť i telesný styk dvoch pohlaví na úplne inú, vyššiu úroveň.

Telesné spojenie a rozmnožovanie nie je teda nemravné! Je úplne prirodzené! Jeho kvalita, ako aj kvalita potomstva, ktoré z neho vzíde však záleží na tom, či sa človek vo svojej telesnosti dáme strhávať k živočíšnej zmyselnosti, alebo naopak, či svojim zrelým vnútorným postojom dokážeme tento telesný akt pozdvihnúť na kvalitatívne omnoho vyššiu úroveň – či ho dokážeme zušľachtiť svojou duchovnosťou.

Telesnosť má v živote každého človeka svoje miesto. Je to teda niečo úplne prirodzeného. Od ľudskej bytosti, ktorej podstatou je duch sa však očakáva preduchovnenie a podvihnutie vlastnej telesnosti. Pozdvihnutie, v rámci ktorého sa hlavný dôraz pri láske dvoch milujúcich sa ľudských bytostí nekladie na telo a telesnosť, ale na ducha a hlboké duševné porozumenie.

Neznamená to teda, že duchovní ľudia sa majú vzdať a zrieknuť radosti telesného spojenia. To by bolo nesprávne a takéto niečo je blud! V hmotnosti sa má a môže človek tešiť aj z tohto daru, inak by nám predsa nebol darovaný. Má ho však preduchovniť, pozdvihnúť, povýšiť a zušľachtiť. Ľudská sexualita sa totiž nesmie stať niečím, čo nás strháva do bahna nečistej zmyselnosti a do živočíšnej zvrhlosti. Niečím, v čom klesáme na úroveň zvierat, ba niekedy až pod túto úroveň tak, ako sa tomu žiaľ u dnešných ľudí stalo zvykom.

Náš vnútorný postoj určuje hodnotu všetkým veciam okolo nás. Aby sme to lepšie pochopili, pozrime sa napríklad na ženskú krásu. Vnútorný postoj ženy k svojej kráse určuje jej kvalitu. Ak teda žena kladie vo svojom vnútri dôraz iba na to vonkajšie a hmotné, čiže na nižšiu podstatu svojej bytosti, vo vzťahu k jej ženskému pôvabu sa to premietne do vyzdvihovania tela a to hlavne do rôznych spôsobov módneho a dráždivého telesného odhaľovania. Súčasná móda a jej celkový trend je totiž byť „sexy“.

Celkom inak je to ale u ženy, ktorá vo svojom vnútri kladie dôraz na vyššiu podstatu svojej bytosti a spolu s ňou na vyššie duševné a duchovné hodnoty. Takáto žena upúšťa od módneho zvýrazňovania svojej telesnosti a z jej osobnosti, z jej odievania, reči a vyjadrovania, jednoducho z celého jej zjavu vyžaruje niečo čisté, ušľachtilé a vznešené, čo jej dodáva neopakovateľný, čistý ženský pôvab.

Je naozaj šťastím našej zeme, že na nej takéto ženy ešte existujú. Kto mal možnosť aspoň jednu z nich osobne spoznať, ten určite vie, o čom hovorím. Ten vie, že takáto čistá krása a čistý pôvab je jednoducho kvalitatívne neporovnateľný s vyzývavou krásou takzvanej modernej ženy, zameranej iba na hmotu a súčasné, pochybné módne trendy.

Áno, platí a vždy bude platiť, že kvalita nášho vnútorného postoja k veciam určuje kvalitu týchto vecí! Platí to vo vzťahu ku kráse, vo vzťahu k telesnej láske muža a ženy a platí to i pri všetkom ostatnom, pri úplne všetkých veciach okolo nás, ktorých hodnotu a kvalitu dokážeme určovať svojim hodnotovým zameraním a kvalitou nášho vnútorného postoja k ním.

M.Š. priaznivec stránky : ao-institut.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


33.
označiť príspevok

piskotka žena
   26. 9. 2010, 20:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.



36.
označiť príspevok

piskotka žena
   26. 9. 2010, 20:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.



2.
označiť príspevok

Well75 muž
   26. 9. 2010, 19:38 avatar
Daj to do piatich viet a mozno si to precitam.
Ty kokso!!!


3.
označiť príspevok

winry žena
   26. 9. 2010, 19:40 avatar
well..zacni od konca a mozno sa dostanes aj na zaciatok...
Súhlasí Vlado


21.
označiť príspevok

Vlado muž
   26. 9. 2010, 20:07 avatar
Takže už vieš, kto je? 


37.
označiť príspevok

Well75 muž
   26. 9. 2010, 20:38 avatar
Nie......lebo som ho neprecital 


80.
označiť príspevok

Vlado muž
   27. 9. 2010, 10:36 avatar
Veď áno, chybne som sa opýtal. Jasné. Myslím na jeho názory. Ako človek ma osobne vôbec nezaujíma. Len je zaujímavý s tým vlastným prezentovaním svojich názorov. Len na tie jeho názory som myslel.


4.
označiť príspevok

piskotka žena
   26. 9. 2010, 19:43

Príspevok bol vymazaný administrátorom.



7.
označiť príspevok

Veronika Hadobásová žena
   26. 9. 2010, 19:45 avatar
No mne by to robilo problém.


9.
označiť príspevok

piskotka žena
   26. 9. 2010, 19:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.



11.
označiť príspevok

Veronika Hadobásová žena
   26. 9. 2010, 19:54 avatar
Lenže ja sa handbým.


17.
označiť príspevok

piskotka žena
   26. 9. 2010, 20:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.



18.
označiť príspevok

Veronika Hadobásová žena
   26. 9. 2010, 20:01 avatar
Sestrička takže čo sa týka listov môžem zabudnúť.


19.
označiť príspevok

piskotka žena
   26. 9. 2010, 20:04

Príspevok bol vymazaný administrátorom.



20.
označiť príspevok

Veronika Hadobásová žena
   26. 9. 2010, 20:07 avatar
Sestrička ale ako dosiahnúť súlad?


26.
označiť príspevok

piskotka žena
   26. 9. 2010, 20:17

Príspevok bol vymazaný administrátorom.



28.
označiť príspevok

Veronika Hadobásová žena
   26. 9. 2010, 20:24 avatar
Sestrička počuj tak toto si radčej necháme na súkromní pokec. Dobre? Prosím.


30.
označiť príspevok

piskotka žena
   26. 9. 2010, 20:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.



31.
označiť príspevok

Veronika Hadobásová žena
   26. 9. 2010, 20:27 avatar
Sestrička myslím že hej. Ďakujem ti
Súhlasí piskotka


5.
označiť príspevok

J.Tull
   26. 9. 2010, 19:44 avatar
milan.s.; "Naše pravé „ja“, čiže naša skutočná osobnosť pochádza z Ducha – z duchovnej ríše a vstupuje do vyvíjajúceho sa tela vždy približne v polovici tehotenstva."
Ako vieš, že "Naše pravé „ja“ vstupuje do vyvíjajúceho sa tela vždy približne v polovici tehotenstva"?
 


13.
označiť príspevok

rains
   26. 9. 2010, 19:56 avatar
pretoze do 12-teho tyzdna sa mozu vykonavat potraty a embryo nema dusu :D


74.
označiť príspevok

Well75 muž
   27. 9. 2010, 08:32 avatar
Lebo Milan S. .....vie vsetko 
Tak ale nejaky ,,vševedko"predsa musi jestvovat


6.
označiť príspevok

Anastasija žena
   26. 9. 2010, 19:44 avatar
odpoveď sa mi lúbi, teraz si idem prečítať otázku

P.S. sukňa dlaň nad kolená je ešte vporiadku, alebo je to už prejav zdôrazňovania telesnosti?


8.
označiť príspevok

winry žena
   26. 9. 2010, 19:46 avatar
tak k prvej otazke som sa este nedostala, ale ta druha cast je ako rozpravka...aj ja chceeeem,to nie je feeer.....))


10.
označiť príspevok

Nadja žena
   26. 9. 2010, 19:52 avatar
Mne sa najviac páči toto:
Telesné spojenie a rozmnožovanie nie je teda nemravné! Je úplne prirodzené! Jeho kvalita, ako aj kvalita potomstva, ktoré z neho vzíde však záleží na tom, či sa človek vo svojej telesnosti dáme strhávať k živočíšnej zmyselnosti, alebo naopak, či svojim zrelým vnútorným postojom dokážeme tento telesný akt pozdvihnúť na kvalitatívne omnoho vyššiu úroveň – či ho dokážeme zušľachtiť svojou duchovnosťou.
Súhlasí Anastasija, Anatta


15.
označiť príspevok

Anastasija žena
   26. 9. 2010, 19:57 avatar
mám komentár .. pracujem na sebe - prehltnem to
Súhlasí Nadja


70.
označiť príspevok

Anatta žena
   27. 9. 2010, 08:11 avatar
mne sa páči toto :

Ak sa však po tisícročiach vývoja ľudského druhu na zemi dáva všade do popredia iba odhalené ľudské telo a v móde prevláda kult nahoty a dráždivého telesného odhaľovania je to očividným signálom niečoho mimoriadne nezdravého, ba až chorobne patologického.


71.
označiť príspevok

Anatta žena
   27. 9. 2010, 08:12 avatar
ďalej toto :

Ľudská sexualita sa totiž nesmie stať niečím, čo nás strháva do bahna nečistej zmyselnosti a do živočíšnej zvrhlosti. Niečím, v čom klesáme na úroveň zvierat, ba niekedy až pod túto úroveň tak, ako sa tomu žiaľ u dnešných ľudí stalo zvykom.


72.
označiť príspevok

salbea žena
   27. 9. 2010, 08:18 avatar
hm Anatta chcela som sem vycapit porno video,ved je to normalne,ale nedokazala som,bo mam sakra tie primitivne zabrany sirit tento druh "osvety",ale vlastne ty s tym nemas problem,tak sa sem vycap sama, alebo s partnerom,alebo stiahni druhych pri tri bodky,ved je to u teba normal..


73.
označiť príspevok

Anatta žena
   27. 9. 2010, 08:28 avatar
tvoja reakcia na môj príspevok jasne nasvedčuje, že si úplne mimo - ja totiž ten úryvok som vyzdvihla kôli tomu, lebo ho schvaľujem a keď ty nemáš problém s pornom, tak sa tu vycap sama a nerob z iných, koho ani nepoznáš, prostitútku - zatiaľ všetky tvoje reakcie na moju adresu boli bez príčiny urážlivé !


75.
označiť príspevok

salbea žena
   27. 9. 2010, 08:38 avatar
hm prepac,nechcela som ta urazit a ani inych ..nechapem ako som tu mohla tak hlboko klesnut a vytiahnut sem sex..fuj,je mi zle samej pred sebou..idem sa radsej umyt..ble


12.
označiť príspevok

majomajo muž
   26. 9. 2010, 19:55 avatar
Nadja, ako sa zuslachtuje dusevno pri sulozi ? 


22.
označiť príspevok

Nadja žena
   26. 9. 2010, 20:10 avatar
Musíš pri tom kričať: Ach, Bože...
Súhlasí piskotka, carybdeida


23.
označiť príspevok

ranexil muž
   26. 9. 2010, 20:13 avatar
Ach jo, ty si fakt tak duchovne založená.? 
Súhlasí Nadja, piskotka


24.
označiť príspevok

majomajo muž
   26. 9. 2010, 20:14 avatar
Hehehehe, no dobre vyskusam to


27.
označiť príspevok

Nadja žena
   26. 9. 2010, 20:18 avatar
Len aby potom nevznikol ešte väčší génius ako Žralokov prezident, pamätáš?  


32.
označiť príspevok

majomajo muž
   26. 9. 2010, 20:28 avatar
Ani nie, pripomenies mi ?


49.
označiť príspevok

Nadja žena
   26. 9. 2010, 21:13 avatar
Jéškovi voči, Majuš, nepamätáš nick Žralok? tak 4-5 rokov to je...


14.
označiť príspevok

ranexil muž
   26. 9. 2010, 19:56 avatar
Je to nelogicke, aby nieco dokonale liezlo v nieco podradne , len rpeto, aby znovui objavilo cim je. Nieco tu nesedí a bridí sa mi to taranie.
Súhlasí Vlado, J.Tull


16.
označiť príspevok

majomajo muž
   26. 9. 2010, 19:58 avatar
Tak tot ma tiez zaujima, cize 12 tyzdnovy plod uz vie ze je krestan ? No ale skoda ze sa to nezapocitava do statistik veriacich, naco sa caka az kym sa babatko narodi ??????


34.
označiť príspevok

rains
   26. 9. 2010, 20:33 avatar
si zabil durak


35.
označiť príspevok

ranexil muž
   26. 9. 2010, 20:36 avatar
Tiez neviem, kde ku tomu prisiel. 


38.
označiť príspevok

rains
   26. 9. 2010, 20:42 avatar
lahka odpoved, ked je niekto zaslepeny tak sa chyti kazdeho stebla travy. Ale do dnes den mi ako skolkarovi nevysvetlil derivacie.


25.
označiť príspevok

Ónya žena
   26. 9. 2010, 20:16 avatar
k druhej otázke odpoveď jasná .." sex pod perinou a po tme " aby Boh nevidel že sú nahí  
Súhlasí Well75


29.
označiť príspevok

winry žena
   26. 9. 2010, 20:24 avatar


39.
označiť príspevok

rains
   26. 9. 2010, 20:45 avatar
adam a eva boli nahi preto, lebo boli hlupi. boli zvieratami. Ani zviera sa nehanbi za svoju nahotu. Az ked ochutnali z jablka poznania vtedy si uvedomili svoju nahotu. Vedeli rozlisit dobre a zle. A dovtedy vedel iba ich stvoritel rozlist dobre a zle. Od tej doby sa stali adam a eva stvoritelmi. Tak ako pise kniha genesis.


40.
označiť príspevok

majomajo muž
   26. 9. 2010, 20:46 avatar
ranexil, prisiel som na to tak, ze tu niekto tvrdi ze dusa do nas vstupuje prave v tomto obdobi....Co sa tyka statistiky, ta vykazuje pocet veriacich aj vcitane babatiek kedze rodicia to takto v dotazniku vyplnili. Je este nieco nejasne ?


45.
označiť príspevok

rains
   26. 9. 2010, 21:04 avatar
v akom obdobi?


41.
označiť príspevok

majomajo muž
   26. 9. 2010, 20:47 avatar
rains, ty potrebujes moje vysvetlenie derivacie pretozre tuto operaciu vonkoncom nechapes ? Len aby som presne vedel o co ti ide....


42.
označiť príspevok

rains
   26. 9. 2010, 20:57 avatar
majomajo..neviem co je derivacia priznam sa. Tak som cakal, ze mi ju vysvetlis, ale miesto toho zacnes utocit.


46.
označiť príspevok

Vlado muž
   26. 9. 2010, 21:05 avatar
Derivácia je duševná porucha. Ide o malú odchýlku od depresie.

Depresia je bežná porucha, ktorá postihne niekedy počas života takmer každého piateho človeka. (Zisťoval som, a zistil som, že som bol šiesty v poradí, čiže ma to tesne minulo.) Depresiu charakterizuje predovšetkým beznádejnosť (chorý má pocit, že sa mu nič nedarí, že súčasná situácia je zúfalá), bezdôvodné obavy a úzkosť.

No a deriváciu charakterizuje predovšetkým nádej (chorý má pocit, že sa mu všetko skvelo darí, že súčasná situácia je vynikajúca), nemá žiadne obavy ani úzkosť.


50.
označiť príspevok

rains
   26. 9. 2010, 21:15 avatar
ale bacha na to, si len siesty. nachylnost na depresiu mozes mat ))).
a ja ti nevim Karle. derivacia ako psychicka porucha? Ale snad ked sa majko k niecomu rozkyve, tak mi to prezradi co to je.
Súhlasí Vlado


51.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   26. 9. 2010, 21:19 avatar
ano staci ak niekto z tej prvej patky zdehne a uz si piaty ty ))


54.
označiť príspevok

rains
   26. 9. 2010, 21:23 avatar
jak ja? on? Ouaj vlado: to si mal v skiptach z FF? hhaha


55.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   26. 9. 2010, 21:25 avatar
ved tak som to myslel obrazne )) ze on ))


58.
označiť príspevok

david lane muž
   26. 9. 2010, 22:22 avatar
...a depilacia je este mensia 0dchylka...


43.
označiť príspevok

majomajo muž
   26. 9. 2010, 21:00 avatar
Ty kazdu otazku povazujes za utok ? Cize mas iba zakladne vzdelanie, alebo si stale este v skolke ?


44.
označiť príspevok

rains
   26. 9. 2010, 21:04 avatar
nie, len tvoje odpovede:
"rains, ty mas pocit nejakej vyhry a pritom si smiesny. Lebo to co sa snazis zosmiesnit nebolo predmetom nasej diskusie. Ty si nevedel odpovedat ani na moje uplne jednoduche otazky, nie preto ze by to neslo ale preto ze citis ze nemas pravdu a trepol by si hlupost....okrem ineho si ju aj trepol, napr. o tych primitivnych ludoch co vraj nepoznali iny cas ako den, hehehehe. Pocul si uz nieco o starych civilizaciach ako Mayovia, Stari Egyptania, a dalsi......Ty sa nepytas na derivacie preto ze nevies co to je, potrebujes nejake vyjadrenie odomna, len aby si zvrtol diskusiu inym smerom. "

"Nemienim sa zucastnovat tvojich dalsich manipulaciu o tejto teme. Ja som sa snazil pochopit zmyslanie niekoho kto tvrdi ze veri v Boha ( a teda asi so vsetkymi dosledkami tohoto faktu ) a zaroven na evoluciu . Nevedeli ste mi to ani s funkciou vysvetlit . Cela diskusia skoncila na tom ze vsetko je OBRAZNE ale nikto nevie kto tie obrazy spravne vyklada a ci je to vobec mozne. O tomto bola diskusia ak si uz zabudol...."

toto povazujem za utok, chcel som po tebe len vysvetlenie derivacii pre skolkara. nic viac.
nie, ja som skolkar vies moj zlaty?


47.
označiť príspevok

majomajo muž
   26. 9. 2010, 21:07 avatar
Pochopil si zmysel toho mojho prispevku v suvislosti s predoslou debatou ? Lebo ak nie je zbytocne ti zatazovat hlavicku derivaciami. Ja si myslim ze priemerny skolkar by to mohol pochopit. Ja za to nemozem ze sa sam a dobrovolne zhovadujes.....


48.
označiť príspevok

rains
   26. 9. 2010, 21:12 avatar
sorry, ale tvoje prispevky k debate su mimo misu, no ja stale cakam na to, ako by si priemernemu skolkarovi vysvetlil derivacie a zatail nic ine len plane reci, v ktorych sa vyhovaras. Na co zase na mna utocis??? tak bud to vies vysvetlit alebo nie. Ale ocividne nie, ked sa neustale vyhovaras a odvadzas pozornost od merita veci.
Súhlasí ranexil


60.
označiť príspevok

winry žena
   26. 9. 2010, 23:55 avatar
ja byt majomajo, tak si tie derivacie nastudujem..


61.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   26. 9. 2010, 23:57 avatar
na veru... uz tolko ludi od neho zobronilo aby im to vysvetlil a on furt nic ... )) sere na rozsirovanie nasich obzorov ))
Súhlasí winry


63.
označiť príspevok

winry žena
   27. 9. 2010, 00:01 avatar
ach jaj...myslim, ze mi je chaosne a som este viac stratena....
idem asi spat...dobru noc...


64.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   27. 9. 2010, 00:06 avatar
bru nocku... a najdi sa )) to je dolezite co ty citis ze je dolezite... nenechaj si do toho nikoho kecat...


68.
označiť príspevok

majomajo muž
   27. 9. 2010, 08:03 avatar
funkcia, ty mas pocit ze si v nejakom vyssom leveli ako ja ? OK tak sem napis, nech sa to vyjasni, co ty chapes a ja nie.


66.
označiť príspevok

majomajo muž
   27. 9. 2010, 08:02 avatar
A vies ty vobec o co tu v tejto debate s rainsom ide ?


52.
označiť príspevok

salbea žena
   26. 9. 2010, 21:21 avatar
este nie tak davno som tym slovam tiez nerozumela


53.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   26. 9. 2010, 21:22 avatar
a co sa stalo ze ten posun? )


56.
označiť príspevok

salbea žena
   26. 9. 2010, 21:33 avatar
hm poznas nebezpecenstvo z Bozej blizkosti ? pretoze ver mi,ze jeho blizkost ma dvojity ucinok a co sa tyka spominanej uslachtilosti ,je to nieco na sposob schopneho zuslachtileho skutku k duchu z cistej dovery a hm tu niekolkokrat k spominanej slobode -je aj uloha prijat pomaly vlastnu iniciativu rast..aj duchovne..


57.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   26. 9. 2010, 21:36 avatar
neviem ci sa mna pytas... ale ak ano... tak ja uz nic neviem ani nic nechapem...


69.
označiť príspevok

salbea žena
   27. 9. 2010, 08:10 avatar
hm prepac,ale ohladom teizmu neviem vysvetlovat, ale iba interpretovat svoje pocity a zazitky  


59.
označiť príspevok

Well75 muž
   26. 9. 2010, 22:25 avatar


62.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   27. 9. 2010, 00:01 avatar
nahota moze fungovat len ak by vsetci boli nahi... ak by bol co i len jeden clovek obleceny bolo by to v hajzlu... kym sa clovek bude hambit za to kym a cim je, dovtedy budeme vsetci obleceni... ak by sa nam vsak vsetkym podarilo zobliect sa... myslim ze by sme sa vratili tam odkial sme boli vyhnani a ten zvodca co sa tak vytesuje nad nasimi obleckami by si mohol tak akurat piskat...


67.
označiť príspevok

Well75 muž
   27. 9. 2010, 08:02 avatar
Mat pokazenu naladu hned z rana na pohlad muzov........mna by to netesilo  

Tak ale zenske by veru mohli 


65.
označiť príspevok

majomajo muž
   27. 9. 2010, 08:01 avatar
rains, stale viac a viac sa zosmiesnujes, pretoze si to prave ty kto odvadza pozornost od podstaty. Podstatu veci netvori to co tu akose smiesne stale opakujes o derivaciach. V nasej debate si to bol prave ty a ranexil kto nevedel vysvetlit svoje tvrdenia a boli ste to prave vy ktori ste ihned po mojich otazkach zacali obvinovat mna, ze to nechapem ( nie preto ze to neviete vysvetlit) ale preto ,lebo vy ste uz vo VYSSOM LEVELI, hehehehehehe. Mne nerobi problem jednoducho vysvetlit co derivacia znamena, ale vam vonkoncom nejde o to, pretoze tento pojem je vseobecne znamy, vam ide o zosmiesnovanie protivnika v diskusii po tom co vy neviete svoje tvrdenia vysvetlit a nejde o bezne vseobecne zname a dokazatelne veci, takze je uplne namieste ak sa niekto spyta na podstatu veci. Odpoved ze vyssi level je vlastne odpoved ze vonkoncom neviete o com hovorite.


76.
označiť príspevok

rains
   27. 9. 2010, 10:21 avatar
majomajo..pokail si pamatam tak v diskusii fenomen boh sme ti ja a ranexil odpovedali na tvoje otazky. To ze ty nechapes pisanemu slovu je tvoj mentalny a dusevny problem. S tym ti nepomozem. Ja som chcel po tebe len to, aby si mi napila, ako vysvetlis skolakovi derivacie, ked to vies. Od 17.9. 2010 som este nedostal adekvatnu odpvoed, ktora by ma uspokojila. Nic ine ako zahlmlievanie, urazanie, utocenie, zosmiesnovanie a zavadzane si nepredviedol. Takze jediny kto je na smiech si ty a nie ja. Ale to ty so svojim nizkym levelom (hahaha) nikdy nepochopi, lebo mu chyba sebareflexia.
a teba nemusi nikto zosmiesnovat, ty to robis sam a celkom ti to ide. Vid 16.


77.
označiť príspevok

ranexil muž
   27. 9. 2010, 10:24 avatar
majo -dodam niečo aj ja, nepokladam svoju existenciu za vyšší level. Pokladam za vyšší level iba tých čo neexistuju.
Súhlasí rains


78.
označiť príspevok

rains
   27. 9. 2010, 10:26 avatar
a nebude to tym, ze oni existuju,len ich nevidno?


79.
označiť príspevok

ranexil muž
   27. 9. 2010, 10:33 avatar
Nie, chcel som vyhoviet jeho predstave o tom, comu nerozumie ako existencii.


81.
označiť príspevok

rains
   27. 9. 2010, 10:42 avatar
mas pravdu ranexil...zabudam, ze s takymito exemplarmi treba jednat opatrne.


82.
označiť príspevok

majomajo muž
   27. 9. 2010, 13:20 avatar
Priatelia, ja Vám fakt nechcem zle, ale už je najvyšší čas navštíviť psychiatra....
Inak neviem či ešte stále platí to goeblesovské o opakovanej lži....ale asi áno, takže chlapci, ihneď ako vrátite od psychiatra hor sa dotoho.....


83.
označiť príspevok

rains
   27. 9. 2010, 14:16 avatar
niekto mozno psychiatra, ale niekto by mal najskor skolske lavice navstivit kde ho naucia derivacie a odnaucia klamaniu. Potom tu moze vypustat rady do zivota inym. ale jooo, to by musel mat dotycny mozgovy potencial na to, aby nieco nove prijal.
si pohar plny vody, viac vody ako je v nom sa do neho nezmesti. a vedla je plne vedro vody.


84.
označiť príspevok

majomajo muž
   27. 9. 2010, 14:19 avatar
Rains, v každom prípade toho psychiatra nevynechaj.... 


85.
označiť príspevok

rains
   27. 9. 2010, 14:27 avatar
majo jedine v tvojom doprovode...ja ako skolkar nemozem chodit sam po ulici.  


86.
označiť príspevok

majomajo muž
   27. 9. 2010, 14:32 avatar
OK možeš so mnou počítať aj tabletky ti vyberiem v lekárni...


87.
označiť príspevok

rains
   27. 9. 2010, 14:33 avatar
som myslel, ze lieky na psychicke poruchy predpisuje psychiater, alebo ich priamo da v ambluancii..ale no toto este aj tabletky ako v hypermarkete si mozem vybrat..no to su mi veci..ide ti karta..  


88.
označiť príspevok

majomajo muž
   27. 9. 2010, 14:42 avatar
Vysvetlím : vybrať lieky v lekárni znamená že prídeš k tej tete, podáš jej recept ktorý ti vypísal lekár a na základe toho dostaneš tabletky. Som vedel že to bude pre teba veľmi komplikované....


89.
označiť príspevok

rains
   27. 9. 2010, 14:44 avatar
wau..dakujem za vysvetlenie oooo najmudrejsi pod slnkom. Veru, k tmy tvojim vyolodom co tu vypotis, treba aj navod od teba. Co veta to klamstvo a urazka. Ale pokracuj dalej. od hovoriacej opice sa nic ine cakat neda


90.
označiť príspevok

rains
   27. 9. 2010, 14:49 avatar
a ked uz tak,. mohol si napisat rovno: vybrat lieky na recept, to len pre uplnost. Ale to by si musel mat trosku viacej rozumu ako mas.
a zase som ta nachytal na klamstve durak: "Vysvetlím : vybrať lieky v lekárni"...ale predtym to bolo: "OK možeš so mnou počítať aj tabletky ti vyberiem v lekárni... "
ach jo, ked si niekto kaka do vlastneho hniezdocka, takto to vypada     .
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 23:09,  62. hej. verit v existenciu Boha nie je to isté ako verit v Boha *19
dnes, 23:07,  13, ..... Krištof, ale prečo necituješ Písma? Biblia takmer všade odsudzuje to, čo sa dnes...
dnes, 23:05,  Tá mačka s kuriatkamii.
dnes, 23:04,  https://www.facebook.com/search/top/?q=lata%20petrosyan&epa=SEARCH_BOX
dnes, 22:55,  MŇA, BOHA sa nepýtajte, dal SOM vám slobodnú vôľu tak sa s tým vysporiadajte ako chcete ;)
dnes, 22:54,  1, ...... najlepšie je opýtať sa Boha. A ako? Nuž tak, že skúmam jeho SLOVO a zisťujem,...
dnes, 22:44,  84. ešteze ty si fundovany odborník a vyštudovany teológ *19 len dávaj bacha aby si si...
dnes, 22:39,  ked ti umrie niekto z rodiny na covid19, budeš trepat inak *19
dnes, 22:39,  Je fakt, že tu chýba Mortiis, Janejane, Ranexil a pod, ale máme tu aj dnes dobrých...
dnes, 22:33,  dokonca nie vzdy si mozeš vybrat krajinu/ pol. systém kde by si slobodne zil, z takej korey by...
dnes, 22:30,  92. echt? končí uz len pri tvojich fyzickych moznostiach, ty sloboda *39
dnes, 22:27,  pchá, materialistické predstavy :) Nie, moja sloboda nikde nekončí, pokiaľ sa jej ja sám...
dnes, 22:23,  Čo je hlavný naboženský prud?...no nasledovanie krista....stať sa učennikom.....a to sa...
dnes, 22:23,  89. v podstate ani biblicky Boh nie je 100% slobodny. je viazany na svoje slovo . ani biblicky...
dnes, 22:18,  34. zlatko ;) neboj sa , sme odsúdeni na slobodu . ale tvoja sloboda sa končí kde sa...
dnes, 21:59,  43. niekto tam hore ma má rád *39
dnes, 21:58,  Mil@níčko, povznes sa nad "znovuzrodenou" hlúposťou, rozumovou, morálnou i...
dnes, 21:56,  75. to je ukrajinsky vyraz *19
dnes, 21:53,  človeče tys dobry adept na psychiatra *13
dnes, 21:43,  (21) Osvietený, musím s Tebou súhlasiť, lebo nikto z intelektuálneho a morálneho odpadu...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Naozaj hlúpy človek je ten, ktorý sa z chýb nedokáže poučiť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(211 833 bytes in 0,204 seconds)