Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Ťažké časy

50
reakcií
1718
prečítaní
Tému 5. júna 2011, 09:52 založil ranexil.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
31. 03. 2012
13
05. 02. 2010
83
06. 04. 2017
32
13. 12. 2016
41
24. 10. 2012
16
 
 


1.
označiť príspevok

ranexil muž
   5. 6. 2011, 09:52 avatar
Ako tak sledujem bajočko vyvoj na Slovensku tak som dosť sklamaný z toho, ako postupuje naša spoločnosť pod vedením darebakov. Ako hrozne klesá kupyschopnosť Ludí. A teraz som sa dozvedel, že sa bude zdražovať plyn, elektrina tiez ..Plyn že vraj až o 30% , je to pravda? Ved uz dnes vidím, že ludia nemaju dostatok peňazí na nakup inych vecí, ako su potraviny. A platy? no jeden vysmech vzhladom ku tomu, že sa pýšime eurom oproti ostatnym krajinam, ktoré spolu s nami štartovali. Kym v nejom Slovinsku prišlo k nárastu miezd a ej ekonomiky u nas sa neudialo nic, iba hlbší prepad. To čo za hajzlov neustale mame vo vlade? To su naozaj tak politicky dementní, alebo neschopní, ci ej to vizitka obyvatelstva, ze nie sme schopní zvolit normalnych ludi, ktorí by aj dokazali takuto malu krajinu spravovat? Nedokažem si predstavit nejakych ekonomickych ministrov od nas , ako by dokazali zhumplovat ovela vacsiu krajinu s vacším počtom obyvatelov. Iste ich slova zneju tak mudro, ale vysledok je vzdy o hovne.
Serie ma to. Serie ma aj to, že sa maju načo vyhovarat , že tu bola kríza .., a tak prelievaju peniaze legalne upravami na miesta, ktoré este ziadnej ekonomike nepomohli. Trebars min. vnutra. Je kríza tak nech si kurva nakupia auta v autobazaroch. Sledujeme lůen zvyšovanie roznych poplatkov a to neustale ale žeby sa robili take kroky, ktroé by pomohli tej stranke z ktorej príjmy isť maju tak to vidiet velmi chabo. Nedavno som v telke sledoval Miklosov vynalez pre podnikatelov, ani ma nezaujalo o co slo, ale tie astronomicke poplatky za tieto sluzby dane im ministerstfvom by zabili aj kona. A tak som pochopil, ze ten minister si urobil z ministerstva financii sukromnu firmu- akysi divný podnikatelsky subjekt, ktorý pre monopol co má moze zdierat koho chce a kedy chce, stačí len vydat nariadenie co ej treba si kupit. Pritom by mali robit to, aby tí, ktorí produkuju mali z coho platit. To ho zjavne nezaujíma.


2.
označiť príspevok

Vlado muž
   5. 6. 2011, 10:11 avatar
Rozoberme si to podrobne.

Rast cien treba vidieť pozitívne, napríklad ak poriadne narastú ceny mäsa, a mäsových výrobkov, tak ich ľudia nebudú kupovať, a stanú sa vegetariánmi, pokiaľ nezahynú od hladu.

Z pohľadu propagandy vegetariánov by to malo byť OK, či nie?

Plyn a elektrina z jadrových elektrárni tiež môžu zdražieť, aspoň budeme šetrnejší k prírodným zdrojom, a možno sa výrobca nakoniec rozhodne zavrieť elektrárne. Môžu však slúžiť ako múzea. Takže aký taký príjem by mali z návštevnosti. Ľudia so záujmom skoncovať so svojim životom by mohli ako návštevníci jadrového múzea nazrieť aj priamo do reaktora.

Ak klesá kúpyschopnosť obyvateľstva, tak to je neklamný znak toho, že ľudia už začínajú sa správať rozumnejšie, a nenakupujú hlúposti. Podľa štatistiky agentúry Pókus kupujú ľudia až 99,99 len samé nepotrebné zbytočnosti.

Pritom je potrebné rozvíjať ducha (aj čoby sa ľudia zvíjali od hladu). Zrejme ľudia si vstúpili do svedomia, a snažia sa nebyť konzumní. Možno si na nejakom letáku prečítali, že aj zemiaky sú konzumné (aj niektoré liehoviny). A títo ľudia nechcú byť ako zemiaky. Tak preferujú duchovno. A za to sa platí v jednotnej globálnej mene: Pán boh zaplať! (To znamená, že je to zdarma.) 

Dúfam, že som ťa presvedčil o kladných vlastnostiach našich podnikateľov, a ich spolupracovníkov v našej vláde. Robia totiž všetko pre blaho ľudu. Len to nechápeš, tie ich dobré úmysly. Na nárast cien, a znižovanie miezd, sa musíme dívať pozitívne. Inak sa nám budú niektorí ľudia diviť.

Nedivme sa, lebo nakoniec z toho zdivieme.  


5.
označiť príspevok

ranexil muž
   5. 6. 2011, 10:20 avatar
Celkom dobre vystihnute.  

Ludia akosi este nepochopili ze niet rozdielu medzi jednym vladcom a desiatimi ako je to v kapitalizme.

Zly kral, ked bol v srackach, urobil vojnu, alebo zvysil dane. Jedndoucho sprostý vladca , ci spravca( dnes su spravcovia -podstrcení za ucelom sluzby podstrcitelom) nedokaze nic ine iba zvysovat dane. Sposoby si uz najde a dovodov kolko chce, kedze on do toho najlepsie vidí, hehe.
Mudry kral investoval do statnych projektov, obcas postavil aj hovadinu ako kostol, ale ludia mali placu a mali z coho paltit akekolvek dane.
Blby vladca zrusil statne projekty, lebo lakomost a dutost v nom samom mu ukazala iba hrozive naklady . Tak isiel setrit, on nebude mat naklady, naco stavat? Ale ze zrazu nik nemal pracu, tak nebolo z coho platit dane. Este ze im vtedy nezacal poziciavat, ako to robia títo hajzli, lebo feudalizmus by skapal o tisíce rokov skor.
No uvidíme, kam az ten smrad z toho hovna dosiahne..


3.
označiť príspevok

ranexil muž
   5. 6. 2011, 10:13 avatar
A ludia hladaju stale rozdiely medzi rpavicou a lavicou...
Poviem vam rozdiel je v egoizme.
Pravicovi politik ked sedi na hocijakom ministerstve uvazuje len dostredivo, urobí z ministerstva ziskovu firmu. Nikdy ho nezaujímaju tí ostatní vzdy len to co ma priamo pod palcom. Teda tí ktorí maju platit su mu ukradnutí.

Lavicovi zasa uvazuje opacne robí veci tak, aby tí co maju platit mali z coho platit, pretoze je nimi zvolení.
Praviciar rychlo zabuda ze je tiez zvolení tými, ktorých neskor nuti platit.


12.
označiť príspevok

gombička žena
   5. 6. 2011, 10:43 avatar
tretí pokus...
ranex, až tak veľmi nesúhlasím s tebou, ale nechajme to tak..Nebudem hľadať, už som si vybrala..Pri najbližších voľbách volím stranu zelených..aj tam môj hlas bude potrebný a užitočný.. kým sa politická scéna na Slovensku nevykryštalizuje a na to si ešte počkáme zopár rôčkov...môj názor
www.stranazelenych.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


4.
označiť príspevok

Vlado muž
   5. 6. 2011, 10:17 avatar
Je chybou hovoriť o kríze v automobilovom priemysle. Premýšľal som nad týmto priemyslom, a dospel som k tomuto poznatku:

Ak ceny automobilov rastú, ľudia ich nekupujú, a namiesto toho si zvolia kúpu bicyklov. Dokonca ešte aj pri početnejšej rodine ich kúpa bicyklov vyjde lacnejšie ako kúpa jedného auta.

Každý výrobca bicyklov sa z krízy v automobilovom priemysle mal tešiť. Horšie bude, ak ľudia si nekúpia ani auto, ani bicykel, a budú chodiť pešo. Až vtedy budeme hovoriť o ozajstnej kríze. Pretože je vedecky zistené, že chôdza patrí k najzdravšej forme otužovania organizmu, a ľudia ak budú zdravší, tak klesne aj príjem farmaceutickým firmám, lebo poklesne kúpyschopnosť liekov. A taká kríza, keby ľudia vyzdraveli, by bola nebezpečná pre celú spoločnosť.
Súhlasí ranexil


6.
označiť príspevok

ranexil muž
   5. 6. 2011, 10:22 avatar
No automobilový priemysel je prisposobivy. Namiesto aut zacne rychlo vyrabat nejake kadibudky ktoré budu lacnejsie. Vid VW a lupo, ci jak sa ta vec vola.  
Súhlasí Vlado


8.
označiť príspevok

Vlado muž
   5. 6. 2011, 10:27 avatar
Skoro mi zabehlo. 

Ja som prečítal, že automobilový priemysel je prispôsobivý, a v kríze (ak ľudia nebudú kupovať autá) začnú vyrábať kadibúdky ako WC.


7.
označiť príspevok

starec muž
   5. 6. 2011, 10:25 avatar
Vo svete sa dostávajú k moci mafie,čiže kriminálnici.Zdroje z kriminálnej činnosti investujú do podnikov a stávajú sa ctihodnými občanmi.Tieto organizácie majú prerozdelené záujmové oblasti a miesta pôsobenia,ako drogy,prostitúcia,obchod so zbraňami,nakladanie s odpadmi atď.Vyšší level sú rôzne výrobné závody,bankové a poisťovateľské služby.V Nemecku vyšla kniha Mafia komplot,kde je pekne popísané,ktorá mafia v akom meste pôsobí a aký druhom zločineckej činnosti sa zaoberá.V niektorých oblastiach bola kniha zakázaná miestnymi orgánmi,čo je znak,že aj v ich správe už majú svojich ľudí.
Keď má niekto kriminálne sklony,je o to nebezpečnejší,čím vyššie vzdelanie má.Obleková mafia je vlastne najnebezpečnejšia.Oblek je vlastne uniforma úradníka.Kto je v uniforme už musí dodržiavať príkazy veliteľov.
Súhlasí ranexil, postoy-lea


9.
označiť príspevok

ranexil muž
   5. 6. 2011, 10:35 avatar
Preto treba ist ku nim a zaoberat sa ilegalnymi kseftami, inac skapes hladom.

Vazne a uz dlho uvazujem, ze uplne odídem preč odtialto navzdy. Slovensko sa mi enskutocne hnusí. Akonahle si zapnem TV a uvidím tie grcy, ktroých volame politikmi, ci tie stupidne americke filmy bez nejakej hlbsej idei tak ma prepada hnus.
Dalsim hnusom je poznanie, ze pomali nie je kam odíst, vsade je to rovnake. Takže ma premaha nejaký druh depky sposobený vseobecnym zhnusením. Krasna krajina , ktoru ovladaju nejake hovna.


10.
označiť príspevok

Vlado muž
   5. 6. 2011, 10:37 avatar
Práve čítam jednu správu. Nadpis znie: Scorpions sa v sobotu rozlúčili so slovenskými fanúšikmi.

Dúfam, že pohreb slovenských fanúšikov bol dôstojný.


11.
označiť príspevok

Vlado muž
   5. 6. 2011, 10:38 avatar
Nechcelo sa mi otvárať novú tému. Dúfam, že ti nevadí, že som ju sem vložil. 
Súhlasí ranexil


16.
označiť príspevok

ranexil muž
   5. 6. 2011, 14:26 avatar
Takze ako sa zda slov. fanusikovia su ucinkujuci vo filme navrat ozivlych mrtvol. (vlastne aj tí korým fandia su ozivle mrtvoly-vyhrat s Andorrou 1:0 to je umenie, myslím, ze aj od nas zdediny nadrbaní futbalisti by vyhrali aspon 2:0) 


13.
označiť príspevok

Ónya žena
   5. 6. 2011, 12:15 avatar
osobne keby že mám 25, okamžite padám odtiaľto ,.. nie je tu žiadna perspektíva do budúcnosti.., stojíme na mŕtvom bode a potápame sa do hlbín tak, že nás nezachráni ani svätená voda. ..tento štát je o legánnej zlodejine..a neľudskosti ..chamtivosti a hnusu.


14.
označiť príspevok

blueevil
   5. 6. 2011, 12:43 avatar
ludia vdaka tym kokotm žiju vo velkych depresiach, su podraždeni, hlavne sa odzrkadluje na tom hnuse trvale ludska psychika, prečo všade za hranicami je to ine ?  
Súhlasí Ónya, ranexil


15.
označiť príspevok

Ónya žena
   5. 6. 2011, 13:08 avatar
chce to NOVÉ základy,.. novú rozumnú vládu , nové ľudské myslenie, nový fungujúci systém a celú štruktúruálnu zmenu vo všetkom...táto vláda sa skladá prevažne z členov bývalého režimu- z chorého myslenia , ..rozoznajú len zrno, ktoré hrabú pre seba a plevel nechávajú občanom. Zničili sme naše hospodárstvo, zdravotníctvo, školstvo, .. na ktorého oného dovážame mrkvu ? na ktorú milú jarmilu dovážame jablká ? ..atď.., Totálne nehospodárne a neefektívne gazdovanie, dosiahli v tomto štáte že žije ako tak zadĺžený, čo sa sťahujú nám ..za ich blbosť.. Všetkých by som zatvorila. resp. už nie je o čom.
Súhlasí ranexil


17.
označiť príspevok

ranexil muž
   5. 6. 2011, 14:31 avatar
Chce to nejaku vulgarnu vzburu a zopar tych vyaudinovanych kokotov dobre nakopat, aby sa aspon trochu bali tí co prídu po nich. Dokonca som si myslel ze nezna revolucia bolo nieco super, kedze nikto nezomrel, ale ukazali sme tým hyenam, ze sme sraci a mozu robit co chcu ani pri revolucii nedostanu co im patrí. Takze mierova cesta pri prevratoch to je dobre tak pre blaboly v kostole okolo Jezisa, ale spolocnosti a hlavne ludom to neprospieva. papalasi sa nemaju absolutne coho bat a myslia si ze sefuju sracom, ktroým mozu urobit co len chceu a tí sa nikdy nezmozu na ziadny odpor. Tak to veru je. Slovaci a cesi su sracky.


25.
označiť príspevok

ivan_ muž
   5. 6. 2011, 15:21 avatar
a tych, ktori maju odvahu (ako Scarlett) tie sracky idu roztrhat

sprav vulgarnu vzburu a chod vagabundov dobre nakopat.

ty mas len reci a este na odvaznych kydas


26.
označiť príspevok

gombička žena
   5. 6. 2011, 15:29 avatar
no ja neviem ivan, ale nikde tu nevidím Scarlet ..Zato ty by si mohol zorganizovať aspoň na regionálnej úrovni štrajk.....Za lepšiu budúcnosť a väčšiu istotu každému....


28.
označiť príspevok

Ónya žena
   5. 6. 2011, 15:37 avatar
kto a kde má odvahu ? ..odvážni sú podľa teba tí , čo majú výbojné reči , či ponižujúce urážky ?   ..to predsa nič dokazuje..urobíš na nich bu bu bu a utečú  


34.
označiť príspevok

ivan_ muž
   5. 6. 2011, 20:16 avatar
no ved presne o urazenom idiotovi ducharskom ranexilovi hovorime
vybojnych reci a ponizujucich urazok o politikoch kokotoch, ktorych treba nakopat ma plno
spravia nanho bu bu bu a cusi

gombicka a dalsi to iste. stazovat sa na to vas je. odvaznych ako Scarlett nenavidite.
ale "Slovaci a cesi su sracky." sedi
Súhlasí Boris


36.
označiť príspevok

Ónya žena
   5. 6. 2011, 20:23 avatar
34/ ivanko, ...tým že nemám prehľad o scarlett na rozdiel od teba ,..môžeš mi povedať, čo odvážne scarlet pre Slovensko urobila...čo zmenila k lepšiemu, ako bojuje za práva a lepší život slov. občanov..? ..v čom väzí jej odvaha v tomto smere ?
som neskutočne zvedavá na tvoju odpoveď.
Súhlasí ranexil


37.
označiť príspevok

ranexil muž
   5. 6. 2011, 20:28 avatar
Povedala Ivanovi nejaku lichotku a tým je naj. pomocnica. 


39.
označiť príspevok

Ónya žena
   5. 6. 2011, 20:59 avatar
ranex ..zaujíma ma to , lebo keď ivan nám všetkým dáva scarlett v tomto smere za príklad v jej politických aktivitách pre slovensko..tak nech viem prečo sú ostatní len výbojní krikľúni ..a nakoniec scarlett nech sa vyjadrí ak chce.
Ivanko zrejme nepochopil, že diskusné fórum je založené na osobných názoroch aj politických a bežných diskusiách.


44.
označiť príspevok

ivan_ muž
   5. 6. 2011, 21:58 avatar
To sudis podla seba, ty idiot, co ju bude chvalit, kym mu bude lichotit.
Súhlasí Boris


48.
označiť príspevok

Ónya žena
   5. 6. 2011, 22:08 avatar
Boris ty dáš súhlas na všetko čo ide je proti ..


50.
označiť príspevok

Vlado muž
   5. 6. 2011, 22:14 avatar
Na Borisa doľahli ťažké časy, to preto… 


51.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 6. 2011, 22:18 avatar
Davam suhlas na to s cim suhlasim Onya.


41.
označiť príspevok

Ónya žena
   5. 6. 2011, 21:30 avatar
34 / IVAN ..čakám na tvoju odpoveď k č. 36 ))) .. 


42.
označiť príspevok

ivan_ muž
   5. 6. 2011, 21:56 avatar
Mas ju tu ako dlho a nevies aka je?
Ty Onya nevies o nikom aky je, lebo vidis len seba.


46.
označiť príspevok

Ónya žena
   5. 6. 2011, 22:04 avatar
ivan ..je to vyslovene alibistická reakcia bezmocného , ktorý trepe dve na tri a nemá párne argumenty , tá posledná veta je osobný atak ? ..kto vidí sám seba ? ....viem o druhých len to čo čítam na df.ku a vytváram si vlastný názor)
...ak vieš akom sa angažuje za politickú spravodlivosť sl. národa - prezraď mi to, sám si s tým vyrukoval v rekacii č. 34 : ...preto som sa ťa na to pýtala..neviem o scarlett nič o jej politických aktivitách..tak povedz mi ako sa ona zastáva práv slovákov ?


43.
označiť príspevok

Ónya žena
   5. 6. 2011, 21:56 avatar
o.k. ivan..takže nevieš ..tak vieš čo, svoje "videnia" nekomentuj..plytváš zbytočne energiou...a vytváraš negatívnu atmosféru.


45.
označiť príspevok

ivan_ muž
   5. 6. 2011, 22:00 avatar
Nepytal som sa ta na rady, Onya.


47.
označiť príspevok

Ónya žena
   5. 6. 2011, 22:05 avatar
čakám na konkrétnu odpoveď k veci , na ktorú som sa ťa pýtala v č. 36.....


49.
označiť príspevok

Ónya žena
   5. 6. 2011, 22:10 avatar
ivan. alexander.. 


32.
označiť príspevok

ranexil muž
   5. 6. 2011, 16:47 avatar
ivan Scarlet ma rakuske obcianstvo, nech si kvaka do rakuskych zalezitostí... takych hrdinov by bolo.
Vidiet ako si zadubený.


33.
označiť príspevok

ivan_ muž
   5. 6. 2011, 20:12 avatar
teraz nejde o obcianstvo, ale o to, kto aky je

si Slovak, kecas do slovenskych zalezitosti a to je asi vsetko


35.
označiť príspevok

ranexil muž
   5. 6. 2011, 20:17 avatar
nekecam , ja iba upozornujem vas menej stastnych ze otvorte huby. Ja sam dobre!


38.
označiť príspevok

ranexil muž
   5. 6. 2011, 20:30 avatar
Idem poslat smsku slovenskemu superstaristovi, to je realna pomoc 


40.
označiť príspevok

Ónya žena
   5. 6. 2011, 21:02 avatar
ivan ..a ktorý slovák by nekecal do slovenských záležitostí...ak si tak veľmi spokojný tak čo ťa mrzí ?


18.
označiť príspevok

ranexil muž
   5. 6. 2011, 14:39 avatar
Je to pritom dost jednoduche. Staci rozbiehat vzdy velke projekty so statnou garanciou a obmedzit na ne prístup cudzim firmam. To roztoci ekonomiku vzdy. Robia to vsak obratene. Vymysleli napr. dat dialnice stavat cudzim investorom, ze aby len nejake tie dialnice boli. Ale tu nejde o dialnice. Ide o rpacu na nich a nie o dialnice, ako take . pdobne by mohli stavt aj sochy svateho antosa v kazdej dedine.. natom nezalezi. A nezabudnut zmenit dane voci multimilionarom a bolo by aj z coho stavat.


19.
označiť príspevok

Ónya žena
   5. 6. 2011, 14:48 avatar
ako je možné, že za socíku sme si vystačili s hospodárstvom a všetci mali akurát, nikomu nič extra existenčne nechýbalo ? A to pracovali všetci ..síce ako ČSSR ..a naviac Slovensko malo výhodu od čechov že tu bol väčší priemysel ..kde je ?
Nechápem kde sa prepadávajú peniaze ?.. Veď tento štát je diletantsky a podvodnícky spravovaný od začiatku ,...p. Mikloša by som okamžite požiadala aby abdikoval. ..od jeho pobytu vo vláde ideme prudko dolu kopcom.


22.
označiť príspevok

gombička žena
   5. 6. 2011, 14:59 avatar
kam sa prepadávajú peniaze?..len si Onya vypočítaj, koľko peňazí každoročne dostavajú politické strany a každá cirkev..Takú malú kalkulácie za pomoci netu vypočítala som si a neverila vlastným očiam...
Súhlasí Ónya


23.
označiť príspevok

Ónya žena
   5. 6. 2011, 15:10 avatar
to ano ...a napr. k tomu aj väznice, k tomu vojenská -teda štátna správa ) ..a načo sú nám politické strany ? načo ľudia volia ..koho ?.. koľko zbytočných inštitúcii existuje umelo vytvorených ..napr. Štatistický úrad,.. či Úrad pre ochranu osobných údajov.., či Úrad nad zdravotnou starostlivosťou ..aká starostlivosť ? čo kontrolujú , čo počítajú ? ..stačili by jednotlivé oddelenia. Preto hovorím, že je tu zlá reforma, veľmi zlý ekonomický systém,..štátna a verejná správa /okrem policajtov a vojakov/ má ešte socialistické platy podľa soc. tabuliek ...
Súhlasí gombička


27.
označiť príspevok

gombička žena
   5. 6. 2011, 15:31 avatar
a sme opäť pri štátnej a verejnej správe!
Súhlasí Ónya


29.
označiť príspevok

Ónya žena
   5. 6. 2011, 15:39 avatar
lebo štát na nej najviac šetrí.


20.
označiť príspevok

gombička žena
   5. 6. 2011, 14:50 avatar
chce to podľa mňa..v prvom rade odluku politických strán a cirkvi od štátu, nech si každá ovečka platí svojho pastiera..za to, že ju pasie..Hneď by sa poriadne prevetrali: Parlament SR, aj vláda..ako aj parlamentiky na regionálnej úrovni..Skôr si viem predstaviť zrušenie trestu smrti u nás, ako takú odluku...


21.
označiť príspevok

cerveny mak muž
   5. 6. 2011, 14:58 avatar
veru ranexil ludia si uz zacinaju uvedomovat svoju bezmocnost voci systemu, to ze su vykoristovany zacinajuc zamestnavatelom a konciac tym ze im pride faktura za plyn ako keby byvali v monaku, ludia uz nedokazu nic zmenit, kapitalizmus nieje komunizmus ze ludia vydu do ulic zakriacia to je ono a pride zmena.... dnes mozu ludia protestovat ci skapat od hladu a nic sa nedeje.... kapitalizmus je system v ktorom sa ma dobre mizive precento obyvatelstva, vetcina su moderny vystresovany otroci ktory sa boja buducnosti ci zajtrajska, politici su len babky v rukach skutocnich vladarov, tym ze na nich budeme nadavat nic nezmenime, pretoze ani oni nedokazu nic zmenit, oni totizto nedisponuju ziadnov mocov, skutocnu moc maju financne elity... oni len plnia prikazy svojich sponzorov. Treba sa s tym zmierit a urobit protiopatrenia, snazit sa byt co najmenej zavysli od tohoto prehniteho systemu ktory je tu iba pre bohaty... treba zahradu, sliepocky, pomalicky urobit zasoby dreva na zimu, na strechu solarne kolektory, do zahrady veternu turbinu... to su veci co mozes urobit, na slovensku su stare domy na vidieku v podctate lacne...


24.
označiť príspevok

Ónya žena
   5. 6. 2011, 15:15 avatar
lenže tento systém sa tvári ako demokratiký ..pritom je kapitalistický, ..náš sYstém nie je pripravený na kapitalizmus, len Amerika ho budovala 50 rokov a čo my ? ..Tu je veľmi veľa čiernych dier, nedomyslené, nefunkčné , komplikované, neprepojené, nedoriešené,..proste NIČ nefunguje tak ako má, vôbec nie smerom k občanovi ale proti nemu.


30.
označiť príspevok

cerveny mak muž
   5. 6. 2011, 15:49 avatar
tento system co tu mame sme nevytvorili my, tak ako neznu revoluciu nezorganizovali studenti, ale bola riadena zo zapadu v ramci ,,pomoci,, kedze euro bude slabnut, vsetko bude drahsie, platy ludom zostanu rovnake, asi vies co to znamena pre bezneho cloveka co z tej vyplaty uz teraz ma problem vyzit a vsetko zaplatit, kapitalisticky svet populacne vymiera nepomahaju ani emigranti co maju po desat deti, nema dostatok kvalifikovanej pracovnej sily, co sa tyka malich pracovitych, vzdelanych narodov ako slovensko sme idealny doplnok ich europskeho kapitalistickeho experimentu spolu s celym vychodnym blokom, ludi nejako musis donutit pracovat v zahranici, aj toto je jeden z donucovacich prostriedkov, podla mna maju uz porobene plany aspon na 20 rokov dopredu...


31.
označiť príspevok

gombička žena
   5. 6. 2011, 16:22 avatar
no jo, stokrát opakovaná lož..stane sa pravdou..Takto bolo podľa teba aj s nežnou revolúciou?...
sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 07:49,  25 - Nic v zlom, ale verit ze oplatka suchej lokse sa premeni v pritomnosti farara v telo Krista,...
dnes, 07:46,  a kedy stvoril jehovisticku sektu ? az o 2000 rokov po jeho zmrtvychvstani ???? to 2000 rokov...
dnes, 07:40,  Mylis sa Tomas, tu je to samy sektar a sialenec.....Jezis neraz pvedal, kaslite na...
dnes, 07:35,  myslitel, bude lepsie, keby si nemyslel....nemas ani najmensie ponatie co je to Eucharistia a co...
dnes, 07:28,  Je problémom materialistov, že "doslovne" si predstavujú zmyslovo-hmotne. Tie...
dnes, 07:10,  23 - Preco su ludia tak slepo oddani vymyslom sekty zvanej Rimsko Katolicka cirkev? Jezis predsa...
dnes, 06:58,  Pozorný čitateľ sa môže opýtať, že čo znamená nebo alebo nebesia a čo znamená zem?...
dnes, 01:52,  Nikdy neopúšťaj niekoho, koho miluješ, pre niekoho, kto sa ti páči, pretože ten, kto sa...
dnes, 00:33,  21„Nikto neprichádza k Otcovi, iba prostredníctvom mňa.“ ?(Ján 14:6) Už aj tu ježiš...
dnes, 00:21,  9) No tak si pozri evanjelia a zistíš v nich, že ked bol Ježiš v ľudskom tele, bol...
dnes, 00:19,  22) Nesmrteľná duša existuje, a sú na to aj biblické dokazy. Kristus sa za nás prihovára k...
dnes, 00:12,  existuje vela katolíckych svedectiev o nebe/pekle, stačí len hladať.
dnes, 00:11,  Len hlásam to čo je pravda.
dnes, 00:10,  "Hovoril vtedy, že to je jeho telo a krv v tom zmysle, že takpovediac ukazoval vzor, čo...
dnes, 00:08,  Nerozumieš eucharistickej obety, nejde o dalsie obety, ale o sprítomnenie tej jednej jedinej...
dnes, 00:07,  "Už som písal, že Ježiš a Pavol aj o kalichu tvrdia , že to je Nová zmluva!...
dnes, 00:04,  Ak by sa aj eucharistia mala sláviť len raz do roka, nijako to nepotvrdzuje to že nešlo o...
dnes, 00:03,  lenže aj štenatá jedia z odrobinok svojich pánov
dnes, 00:02,  Odpovedz na moje otázky v uvodnom príspevku, prečo Ježiš nazýval víno ako krv, ktorá sa...
včera, 23:46,  Severné Nemecko, jazero Wulfsahl-Gusborn. .. Nadaar, ja idem.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Úspech v manželstve nezáleží len na tom, aby sme našli toho
pravého partnera, ale hlavne na tom, aby sme my sami boli tou pravou osobou.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(145 358 bytes in 0,188 seconds)