Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  filozofia  téma
kategórie:  

Talent z minulých životov

29
reakcií
1403
prečítaní
Tému 13. apríla 2017, 21:06 založil ASIO25.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
29. 03. 2010
20
12. 11. 2011
16
 
 


1.
označiť príspevok

ASIO25 muž
   13. 4. 2017, 21:06 avatar
Myslim si, ze talenty ktore ludia maju nespadli len tak z neba, ale ze si ho ludia vydreli v minulom zivote. Cize ak mas nejaky talent, mozes za to vdacit len sam sebe.


20.
označiť príspevok

J.Tull
   19. 4. 2017, 11:57 avatar
ASIO25, talenty nespadli len tak z neba... ani sme si ich nevydreli v minulých životoch... vlohy byť v niečom talentovaným máme predurčené v génoch, ale to neznamená, že ten kto má gény pre niečo, v čom môže vynikať, že v tom aj vynikať bude... je to analogické k chorobám. Pokiaľ človek zdedil nejakú chorobu, ešte neznamená, že u neho aj „prepukne“ a ten, kto ju nezdedil, môže napriek tomu u neho časom „prepuknúť“ ...


2.
označiť príspevok

sta2rky muž
   14. 4. 2017, 09:36 avatar
Súhlasím, z minulých životov tvojich predkov cez DNA, ich genetický fond.
Súhlasí J.Tull, Shagara


22.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 4. 2017, 12:30 avatar
2,.....to ale sa týka len našej genetickej predispozície na nejaký ľudský talent,schopnosť. Duchovný "talent " je úplne o niečom inom.


24.
označiť príspevok

J.Tull
   19. 4. 2017, 12:35 avatar
Shagara, výskumy k tejto problematiky nám naznačujú, že aj duchovný "talent " je úplne o tom istom...


26.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 4. 2017, 12:50 avatar
24,...Ježiša,alebo jeho Otca nezaujíma či človek vytvoril dynamit, atómovú bombu,lietadlo, tetrapakové obaly a podobne.
Ježiš keď príde účtovať so svojimi "otrokmi,sluhami", tak ho bude zaujímať niečo iné,to ako sa snažili robiť to,čo je náplňou Kristových nasledovníkov....a to "oznamovanie dobrého posolstva/evanjelia/ a učenie".
Citujem....." Potom povedal svojim učeníkom: „Áno, žatva je veľká, ale robotníkov je málo. 38 Preto proste Pána žatvy, aby vyslal robotníkov do svojej žatvy.“ /teda ,zvestovateľov evanjelia/
Potom dalej povedal....." „Choďte a robte učeníkov z ľudí všetkých národov, krstite ich v mene Otca a Syna a svätého ducha a učte ich zachovávať všetko, čo som vám prikázal.“ (Matúš 28:18–20)
Týmito slovami poveril svojich „otrokov“, aby do jeho návratu „obchodovali“ ‚každý podľa svojej schopnosti‘.
Napríklad ak spomeniem isté schopnosti,obmedzenia,tak.....niektorí boli otrokmi, ďalší boli chorí, pokročilého veku alebo mali rodinné záväzky. Iní možno mali iné zábrany prečo nemohli v plnej miere zvestovať,učiť a preto mali menej "talentov" ako iní,ale každý to musel robiť podľa svojich možností.
Opakujem sa....... bez ohľadu na situáciu jednotlivých kresťanov, všetci Kristovi pomazaní učeníci — muži i ženy — dostali za úlohu „obchodovať“, čiže dobre využívať príležitosti a okolnosti, ktoré mali, na kresťanskú službu. To isté robia aj novodobí kresťania.


30.
označiť príspevok

J.Tull
   21. 4. 2017, 10:33 avatar
Shagara, náplňou Kristových nasledovníkov je milovať blížneho svojho ako seba samého, dokonca milovať aj nepriateľov... náplňou života kresťanov má byť láska... bez nej je každá evanjelizácia minimálne farizejstvom ... ak sa však kresťan ňou riadi, potom evanjelizuje už len ňou... evanjelizuje svojou činnosťou, spôsobom života...
Ježiš miloval ľudí, odpúšťal, bol milosrdný... ten kto miluje, dokáže odpúšťať, byť milosrdným... a to úprimne, zo svojho srdca, nie pre seba, nie farizejsky... ale kvôli blížnemu svojmu, ten je Kristovým nasledovníkom a nie ten, kto evanjelizuje (ak zvestuje, kvôli vlastnej spáse je farizejom a ak tak robí z akéhokoľvek donútenia, potom je otrokom tých, ktorí ho k tomu nútia a z nasledovaním Krista to nemá nič spoločné... práve naopak; obrazne povedané, je "nasledovníkom diabla"


3.
označiť príspevok

-era- muž
   14. 4. 2017, 09:51 avatar
ad "môžeš za to vďačiť len sebe".
Ak by som teda bral do úvahy tie minulé životy, tak musí platiť, že aj v tomto živote by sme si mohli vypracovávať talent pre život budúci.

Ako sa to môže stať? Ako si človek môže vypracovávať teraz nejaký talent pre budúcnosť?

Môžeme to zjednodušiť na to, čo si vieme predstaviť: jeden deň, potom spánok a potom druhý deň.
Ako si v jeden deň môžeme niečo vypracovať, čo sa nám zíde v deň druhý?
- úsilím o to niečo, štúdiom, námahou pri osvojovaní si toho.

Ale potom zistíš, že keby si sa nenarodil do konkrétneho času, do konkrétnej kultúrnej oblasti, do istej krajinnej oblasti, neprišlo by ti možno ani na um sa takým niečím zaoberať.

Takže nie je to tak, že vďačíme iba sami sebe. Vďačíme aj všetkým tým, ktorí nás uviedli výchovou, radami, niekedy kladením prekážok, do tej oblasti, ktorú sme v deň 1 rozvíjali.

Napríklad učiteľ v škole nás v jeden deň učí kresliť vlnovky a dá nám to opakovať na domácu úlohu. Druhý deň máme už istý talent na kreslenie vlnoviek. Učiteľ nám káže písať konkrétne písmená. A dá nám to za úlohu cvičiť. ďalší deň, ak sme cvičili, máme už talent aj na písanie písmen.

A o pár rokov píšeme ani si to neuvedomujeme.

A ty povieš, že za to môžeme vďačiť len sebe?
Nie, nie.
:-)


11.
označiť príspevok

ASIO25 muž
   18. 4. 2017, 19:01 avatar
era. Talent nezískaš nejakým opakovaním. S talentom sa rodíš.


12.
označiť príspevok

-era- muž
   18. 4. 2017, 19:05 avatar
11. Áno, súhlasím, že s talentom sa človek rodí.

Moja úvaha mala za cieľ rozobrať dôvody, prečo sa s talentom človek rodí. Odkiaľ sa talent vzal.
A ako prostriedok som si pomohol prirovnaním k striedaniu bdenia a spánku, čo v malom môže byť istým obrazom striedania života v tele a života mimo telo.

:-)


13.
označiť príspevok

ASIO25 muž
   18. 4. 2017, 19:21 avatar
Ale ty tu píšeš, že keby nás učiteľ neučil písať vlnky, ale by sme žili niekde v džungli, tie vlnky by sme nevedeli písať. A čo. Nenaučíš sa písať vlnky v tomto živote, doženieš to v budúcom. Podľa mňa každý človek začína svoje bytie úplne zdola. Neustálou reinkarnáciou sa človek zdokonaľuje a na úplnom konci dosiahne vrchol, nirvánu. Čo sa udeje potom? To neviem. Možno si nás stvoriteľ vezme k sebe, možno nás pošle do nejakej inej dimenzie.


14.
označiť príspevok

ASIO25 muž
   18. 4. 2017, 19:23 avatar
A možno sa znova reinkarnujeme a urobíme niečo zásadné pre ľudstvo.


15.
označiť príspevok

-era- muž
   18. 4. 2017, 21:28 avatar
13. Prečo si myslíš, že sa reinkarnáciou človek zdokonaľuje? Prečo by sa mal?


16.
označiť príspevok

ASIO25 muž
   18. 4. 2017, 21:37 avatar
Skús porozmýšľať.


17.
označiť príspevok

-era- muž
   18. 4. 2017, 22:05 avatar
16. pretože ho v tom predchádzajúcom viedli ľudia k tomu, aby sa stal človekom danej kultúry. Pretože mal vychovávateľov, mal učiteľov, mal ľudské okolie, ktoré mu ukázalo, ako má žiť, ako má cítiť, ako má konať,čo si má všímať, čo má v sebe rozvíjať, čo v sebe má korigovať, aby sa stal čo najlepším členom spoločenstva.

...Čím sa teda opäť vraciam k príspevku č. 3, že nie iba sebe človek vďačí za svoje talenty. Ale oveľa viac za ne vďačí pomerom, v ktorých žil.
:-)


21.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 4. 2017, 12:26 avatar
12,....inak povedané,"talent" je i myseľ človeka, a tak je nie na mieste sa pýtať,kde sa vzal?
Teda,každý má isté schopnosti ,rozum a ten môže rozvinúť do veľkých hĺbok ,alebo i "zakopať", a tak ho "zmraziť",nevyužiť naplno. Samozrejme,to sa týka duchovných vlastností,talentov...... lebo oné "talenty" predstavujú poverenie zvestovať dobré posolstvo a robiť učeníkov ako to naznačuje kontext správy,podobenstva.
No a nie je ťažké si dnes predstaviť ,kto je "zlý a lenivý otrok" a kto "verný"? Ak to spojíme so zvestovateľkou činnosťou a učením .
Rimanom 10:9
"9 Lebo ak verejne oznamuješ ono ‚slovo vo vlastných ústach‘, že Ježiš je Pán , a v srdci prejavuješ vieru, že ho Boh vzkriesil z mŕtvych, budeš zachránený". Teda, "verejne" vyhlasovanie evanjelia,zvestovanie Slova vedie i k záchrane, opačne ak tak nerobíme /zakopeme talent/,tak sa pripravíme o možnosť záchrany.
Lebo to nie je len odporučenie ,ale príkaz Krista........."lebo mi to bolo uložené ako nutnosť. Ale beda mi, keby som neoznamoval dobré posolstvo!“ (1. Korinťanom 9:16)
Táto zásada,príkaz vyplýva z prorockých slov z SZ..... Uvedomujeme si, čo povedal Boh prorokovi Ezechielovi: ......„Syn človeka, urobil som ťa strážcom pre dom Izraela, a budeš počúvať reč z mojich úst a budeš ich odo mňa varovať. Keď poviem niekomu zlému: ‚Istotne zomrieš,‘ a naozaj ho nebudeš varovať a neprehovoríš, aby si varoval zlého pred jeho zlou cestou, tak aby bol zachovaný nažive, zomrie vo svojom previnení, lebo je zlý, ale jeho krv budem vyžadovať späť z tvojej ruky.“ — Ezech. 3:17, 18.
Túto skutočnosť si bytostne uvedomujú všetci JS a aj preto kážu všetci po celom svete dané varovné posolstvo, a tak rozmnožujú svoje "talenty".
Teda, s daným talentom sa človek nerodí,lebo ako dieťa ešte nevie či bude veriaci a či bude slúžiť Bohu a oznamovať jeho posolstvo. Daná schopnosť,dar,talent sa netýka bežných schopností človeka. Na druhej strane ,človek sa rodí ako "tabula rasa", tak sotva môžeme povedať,že sa s niečim rodí. Genetická predispozícia je úplne o niečom inom.
Z Biblie je zrejme ,a aj z bežného života,že horlivý kresťan môže mať neveriace deti a naopak.


4.
označiť príspevok

kntsz muž
   14. 4. 2017, 22:39 avatar
Žiadny minulý život neexistuje.
Existuje však duchovná - informačná pamäť našich predkov a ľudstva ako celku.
Napr. v zážitkoch blízkych smrti sa ľudia dostávajú k určitým informáciám z pamäti minulých životov, no nie sú to ich životy.
Pri návrate do vedomého stavu, si potom prinášajú aj tieto (pre vedomý stav utajené) informácie.


5.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   14. 4. 2017, 22:41 avatar
To ty nahovorili chlapci z KSČ ?


6.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   14. 4. 2017, 22:45 avatar
ty=ti do fakáča ma to vytáča!!!§


7.
označiť príspevok

Shagara muž
   14. 4. 2017, 23:03 avatar
4,...aha,dalšie prvky new age! Píšeš...."informačná pamäť našich predkov a ľudstva ako celku",...ako si na to prišiel?


8.
označiť príspevok

kntsz muž
   14. 4. 2017, 23:27 avatar
Clapci 5 a 7
neviem či bol niekto vzdialenejší od KSČ ako ja...
New age si konfrontuj s vlastnými útočnými postojmi, lebo ich hlavný predstaviteľ Walsch dokonca tvrdí, že Hitler išiel do neba, lebo všetko riadi Boh aj dobro aj zlo a že až to pochopíme, potom porozumieme Bohu.
Neviem čo je teda horšie - či zamýšľanie sa nad Stvoriteľovým dielom, alebo ho svojsky a do blba interpretovať podľa seba a vnucovať to násilne iným.
Mimochodom - mnou uvedené informácie o Nevedomí sú bežne dostupné cez google, len pozor - správnu definíciu spojenú s overiteľnými dôkazmi zaviedol až C.G.Jung.


9.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   14. 4. 2017, 23:29 avatar
Priznanie je poľahčujúca okolnosť, to počúvame, ako to bolo s tebou as KSČ ?


10.
označiť príspevok

kntsz muž
   15. 4. 2017, 09:12 avatar
9-
moja rodina bola perzekvovaná komunistami - stačí molodec?


19.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 4. 2017, 11:52 avatar
8.,....nejeduj sa. To č,čo si napísal je naozaj prvok new age. O nejakom takom "kozmickom vedomí" písal tuším aj de Chardin a jeho kozmologické vízie tiež sú viac vízie new age,ako kresťanstva. On sa stal aj priekopníkom katolíckej evolúcie a pod dojmom jeho poznatkov,knih ,RKC napokon prijala model evolúcie s tým,že ju riadil Boh a dušu stvoril/dal do človeka/ Boh.
A RKC ústami istých predstaviteľov tiež hlása apokatastázu/od ktorej sa ale mnohí dištancujú,ako aj oficiálne učenie/,tak sa nečuduj ,že v new age posiela i Hitlera do neba,keď RKC posiela do neba aj démonov a satana. Ja som už viacerým katolíkom na webe vyvracal túto nebiblickú náuku.
A zlo je dôsledok hriechu a nie počin Boha,ak to niekto nevie,tak nevie nič. Teda,new age nemá nič spoločné s kresťanstvom,ak aj sú s nim prepojení,lebo existujú aj mnohé jej kresťanské formy. Fotoon,Savras tiež patria k tejto odnoži.
A ak hovoríš o nevedomí,tak ty ako katolík neveríš v nesmrteľnú dušu?


18.
označiť príspevok

J.Tull
   19. 4. 2017, 11:06 avatar
sta2rky, k „2“; nie sú v tom však len samotné gény, tie vytvárajú „predispozície“... je len málo vlastností, ktoré sú prísne geneticky determinované – ako napríklad mentálna retardácia spôsobená dvomi kópiami recesívneho génu, ktoré spôsobujú neschopnosť vytvoriť enzým (PTAH) čoho výsledkom je chemická nerovnováha negatívne ovplyvňujúca vývoj mozgu... ak sa však zavčasu zistí a použije správna diéta, zmierni sa poškodenie a umožní normálny vývin...
Analogicky je to aj s ostatnými vlastnosťami – IQ, asociálnosť, homosexualita... talent... pár príkladov z mnohých:
Séria štúdií detí narodených v rokoch 1972 – 73 v Dunedine („Dunedinská skupinová štúdia“) zaznamenávali detaily ich zážitkov a testovali DNA. Skúmali aj gén MAOA, ktorý ma dve varianty alel. Chlapci s jednou riskantnou alelou sa správali oveľa asociálnejšie a dostali sa do sporu so zákonom – no iba v prípade, ak sa s nimi v detstve zle zaobchádzalo... pri géne COMT zistili, že určitá jeho verzia zvyšuje riziko schizofrénie, pokiaľ jeho nositeľ fajčil v puberte marihuanu... dojčené deti majú vyššie IQ ako tie, ktoré dojčené neboli – ale len v prípade, keď majú istý genetický profil...
„Príroda pracuje pomocou výchovy a výchova vďaka prírode, tým vytvárajú našu osobnosť, inteligenciu, zdravie a správanie“ (50 myšlienok, ktoré by ste mali poznať - Genetika /Mark Henderson/)
„Spor, či je inteligencia vecou prírody alebo výchovy, trval takmer storočie. Zistili sme, že príroda a výchova spolupracujú“ Terrie Moffittová moffittcaspi.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


23.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 4. 2017, 12:32 avatar
18,....ty ale hovoríš o prirodzených ,ľudských talentoch/genetickej predispozícii človeka/ a nie o duchovných "talentoch"! Uvedomuješ si to? Pozri 21. To sú dve rozdielne veci.


25.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 4. 2017, 12:38 avatar
Tento "duchovný talent" v sebe zahŕňa aj našu myseľ,schopnosti,šikovnosť ale len spojení so službou Bohu,konkrétne so zvestovateľskou činnosťou a učením. O tom hovorí kontext podobenstva o "talentoch".
Nikdy to nemôže byť osve,teda ,........duchovný talent nezahŕňa naše bežné schopnosti,ktoré si rozvíjame ako rastieme a učíme sa. A nezahŕňa osve ani našu genetickú predispozíciu. Vždy len v spojitosti s našou duchovnou činnosťou,službou Bohu,zvestovaním .


27.
označiť príspevok

J.Tull
   19. 4. 2017, 13:13 avatar
Shagara, hľadal som na internete - neviem po anglicky aj preto mi je ťažké niečo odbornejšie nájsť - našiel som:
...výzkumy biologických základů víry v Boha, často s velice zajímavými výsledky, byly provedeny ještě před uveřejněním Hamerova objevu.V roce 1979 byla na vědeckém pracovišti university v Minnesotě provedena slavná studie dvojčat. Výzkumníkům se podařilo vystopovat 53 párů jednovaječných a 31 dvouvaječných dvojčat, všechny děti byly záhy po narození od sebe odděleny a vychovávány separátně. Vědci sledovali zvláštnosti každého jedince, některé byly stejné u jednovaječných i dvouvaječných dvojčat, některé rysy se však shodovaly pouze u dvojčat jednovaječných, která mají identickou genetickou výbavu. Takové rysy a vlastnosti, ve kterých se ani jednovaječná dvojčata neshodovala, mohly být označeny za ovlivněné výchovou a prostředím.

Ukázalo se, že jednovaječná dvojčata mají daleko více společných znaků. Často obě trpí migrénami, společně sdílejí strach z výšek, obě si koušou nehty. Některá identická dvojčata trpí společně i některými zvláštnostmi povahy, například splachují záchod před i po použití. Také při zkoumání náboženských hodnot a spirituálních pocitů se výsledky u jednovaječných dvojčat nápadně překrývají. Dvakrát častěji se u nich vyskytují identické spirituální aspirace než u ostatních sourozenců. Pochopitelně je konečný stupeň navštěvovaných náboženských rituálů a služeb dán spíše kulturou a prostředím. Tato náboženská praxe představuje pouze jakýsi příležitostný a okamžitý software, zatímco schopnost puzení k Bohu je v náboženském genu zakořeněný a zděděný hardware. Podobné výsledky studia dvojčat byly později potvrzeny ještě na univerzitách ve Virginii a v Austrálii. www.planovanirodiny.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


28.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 4. 2017, 14:24 avatar
27,....unikla mi pointa,čo i tým chcel povedať?


29.
označiť príspevok

J.Tull
   21. 4. 2017, 10:13 avatar
Shagara, neporozumel som Ti... podľa všetkého píšeš o evanjelizácii, ale tá predsa nie je „duchovným talentom“, nie je žiadnym talentom.... človek môže mať pre ňu rôzne schopnosti... niekto veľké, iný temer žiadne (prípadne „kontraproduktívnu schopnosť“...) niekto má pre ňu talent, iný nie... sú ľudia, o ktorých možno povedať, že sú pre zvestovateľskú činnosť „narodený“... je to podobné ako (keď si to už spomínal... ) obchodovanie. Niekto je rodeným obchodníkom, iný nie... obchodovanie nie je „talent“, ale človek môže mať preň talent a ak aj nemá, obchodovaniu sa dá viac, či menej, naučiť...
Evanjelizácia, „zvestovanie“ nie sú žiadne duchovné (ľudské, osobné) vlastnosti.... môže sa označiť, chápať, ako povinnosť každého kresťana.... pričom i formy evanjelizácie môžu byť rôzne...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 03:02,  samozrejme že existuje.....jak nebo, tak peklo....Svedkovia jehovoví si to proste predstavuju...
dnes, 00:05,  23- nedúfaj, že ti niekto z roboty zaplatí absenciu spôsobenú tvojou zámernou neúčasťou...
včera, 23:44,  Toto bol rodokok. *21 *19
včera, 23:34,  A dneska malý Leo, že chce aj on si dať kvapky do nosa. Ja že to nemôžeš, to je...
včera, 23:23,  Aj nebo existuje, hoci to pre niektorých ľudí nie je spravodlive, prečo by človek za zopár...
včera, 23:16,  Kasafran, ale to si na tom rovnako, lebo aj ty si presvedčený o klamstvách, ktoré považuješ...
včera, 23:06,  (158) Mil@níčko, musím Ťa upozorniť, že sa mýliš, pretože Dosvietený je vždy...
včera, 23:05,  Vždy menšie riziko, ako sa nechať nakaziť pri nákupe v obchode.
včera, 23:00,  https://www.youtube.com/watch?v=xc4kxwdSras
včera, 22:56,  (3) Mil@níčko, vidíme, že obaja mali pravdu - aj Galileo Galileo tak povedal o našej...
včera, 22:47,  Tento druh zvedavosti v sebe nesie značné riziko. Ale nech si rád a poteší ťa to. *04
včera, 22:44,  Komunisti sa pomýlili o 12 000 rokov?
včera, 22:43,  Ja sa teším. Sám som zvedavý na priebeh vyšetrenia.
včera, 22:34,  Mám dôvodné obavy, ale nebojím sa. Nepôjdem.
včera, 22:29,  Varování Pyramid! Změna cyklu každých 12 000 let. Začátek katastrof!...
včera, 22:25,  Len sa neboj, a choď.
včera, 22:20,  Rúško nosím, riadim sa opatreniami, ale na test nepôjdem.
včera, 22:16,  Je zdravé opiť sa rožkom, ako sa nakaziť na COVID-19.
včera, 22:13,  SLOVACI, NEDAJTE SA OPIT ROHLIKOM! Prečo sa ten slovenský ľud každého tak bojí? Doja...
včera, 22:12,  https://scontent.fbts7-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/fr/cp0/e15/q65/122021646_165745918541668_19725971...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Chceš realizovať svoje sny? Prebuď sa!
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(107 298 bytes in 0,513 seconds)