Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Tajomstvo Svätého Grálu!

7
reakcií
340
prečítaní
Tému 11. mája 2020, 19:23 založil savras.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
22. 09. 2012
22
07. 12. 2015
14
 
 


1.
označiť príspevok

savras žena
   11. 5. 2020, 19:23 avatar
Na túto tému bolo popísané veľa, ale vždy išlo len o hmlisté a neurčité predstavy. Išlo len o obrazné opisy čohosi, čo vyzerá ako nejaká dávna povesť, alebo rozprávka. Ako niečo bájne a mystické, čo si človek síce vypočuje, ale nevie si s tým rady.

Odsuňme preto všetko toto bokom a skúsme sa pozrieť na danú problematiku s vecnosťou, bez zvyčajného zahmlievania. Lebo čas k tomu dozrel a ľudstvo by malo konečne poznať, čo je to vlastne Svätý Grál.

Pri našom objasňovaní sa ale musíme preniesť do nesmierne dávnej doby, kedy ešte neexistovala planéta Zem, ani hmotné univerzum, ba ani nijaké stvorenie. Existoval iba Stvoriteľ samotný a vedomé bytosti, nachádzajúce sa v jeho bezprostrednom vyžarovaní v božskej ríši.

Stvoriteľ je večne jestvujúca entita, ktorú v jej skutočnej, pravej podstate, nikdy nikto nevidel a nikdy nikto neuvidí. Stvoriteľ je večné, na nikom nezávislé bytie, vymykajúce sa akejkoľvek ľudskej predstave. A z tohto večného bytia, z tohto zdroja všetkého života sa šíri obrovská žiara a obrovský tlak.

Žiara Svetla a sila tlaku vyžarovania Stvoriteľa sú tak obrovské, že v ľuďom nepredstaviteľnej diaľave od neho nie je schopné vôbec nič vedomého existovať. Až v nedozerných diaľavách, kde sa sila Svetla začne pozvoľna zmierňovať, sa v božskej ríši začínajú formovať prvé vedomé bytosti. Bytosti, schopné obstáť a vedome jestvovať v diaľavami zmiernenom, ale aj tak stále obrovskom tlaku Božieho Svetla.

Sú to v prevažnej miere bytosti, majúce krídla, pretože krídla sú manifestáciou ich bezvýhradného zachvievania sa vo Vôli Najvyššieho. Lebo v podstate, v tlaku sily jeho Svetla, ani nič iného nieje možné. Takto tomu bolo od vekov, dávno pred stvorením sveta. Jestvoval iba Stvoriteľ a vedomé bytosti, žijúce v jeho Svetle a v jeho sile v božskej ríši.

Ak si to teda veľmi stručne zrekapitulujeme, jestvuje Stvoriteľ a potom z neho vychádzajúca, nikým nepreklenuteľná žiara Svetla jeho súcnosti. Potom máme božskú ríšu, v ktorej už v trochu zmiernenom tlaku sily Svetla žijú rôzne vedomé bytosti, bezvýhradne slúžiace Stvoriteľovi a naplňujúce jeho Vôľu.

No a na samom konci božskej ríše, čiže na samom konci vyžarovania Svetla Stvoriteľa, sa nachádza pevnosť. Nachádza sa tam hrad, ktorý je poslednou baštou Svetla.

Je to hrad Grálu! A v ňom sa nachádza posvätná nádoba, zvaná Grál. Práve ona je konečný bodom, do ktorého prúdi sila Svetla Najvyššieho. V tejto nádobe neustále vrie a vlní sa do nej prúdiaca sila Pána. Prúd Svetla z nej preteká a smeruje opätovné nahor, transformovaný do podoby jasavej vďaky a radostného tvorivého velebenie Stvoriteľa všetkými vedomými bytosťami, žijúcimi v božskej ríši.

Jestvujú teda dva rozhodujúce body. Stvoriteľ na jednej strane a Svätý Grál, ako konečný a najvzdialenejší bod jeho vyžarovania na druhej strane. A medzi nimi sa rozkladá večná božská ríša.

Ale ako, a hlavne prečo vzniklo stvorenie?

V božskej ríši sa okrem vedomých bytostí, schopných odolávať nesmiernosti tlaku Svetla, nachádzal v najväčšej vzdialenosti od Stvoriteľa, dá sa povedať že v blízkosti hradu Grálu, istý energetický potenciál. Energetický potenciál, ktorého jednotlivé nevedomé čiastočky boli schopné dosiahnuť sebauvedomenia a stať sa vedomými bytosťami.

Avšak tento energetický potenciál to nedokázal priamo v božskej ríši, kvôli obrovskému tlaku Svetla v nej panujúcom. Jeho túžba po vedomom bytí však stále pretrvávala a vznášala sa až k Stvoriteľovi, ako tichá prosba.

Až sa napokon Stvoriteľ, dovtedy jestvujúci ako samojediný, spolu s jeho božskou ríšou, končiacou pevnosťou Grálu, rozhodol vyhovieť tomuto, neustále po vedomom bytí túžiacemu, energetickému potenciálu, a umožniť mu vedomé jestvovanie. K tomu však mohol byť využitý jedine priestor mimo božskej ríše. Tam by sa totiž obrovská sila Svetla ešte viacej ochladila, znížil by sa tlak, a tým by sa umožnila vedomá existencia energetickému potenciálu z okraja božskej ríše. A práve preto došlo k aktu stvorenia a Stvoriteľom boli prednesené známe slová: „Buď Svetlo!“

Tieto slová sa stali pokynom k tomu, že v pevnosti Grálu, stojacej na samom okraji vyžarovania Stvoriteľa, sa otvorila od vekov vždy zatvorená brána, a z posvätnej nádoby Grálu sa vylialo Božie Svetlo do vonkajšej temnoty.

Vyliatím Svetla do ničoty došlo automaticky k jeho ochladeniu a k zmierneniu jeho tlaku, čo vytvorilo priestor k sformovaniu a vedomú existenciu pre spomínaný, energetický potenciál z okraja božskej ríše.

Postupným ochladzovaním vznikla duchovná ríša s duchovnými bytosťami, a nakoniec i hmotné univerzum s planétou Zem, ktorá dáva priestor pre vedomú existenciu pozemskému človeku.

Svätý Grál je teda posvätná nádoba, naplnená silou Svetla Stvoriteľa, z ktorej sa na pokyn Pána vylialo Svetlo do ničoty, a tým vytvorilo životný priestor pre miliardy vedomých bytostí, pretože tieto sa mohli prebudiť k svojmu jestvovaniu jedine v zmiernení sily Svetla mimo božskej ríše.

A odvtedy sa každý rok, v ten istý deň vždy znovu otvára zlatá brána pevnosti Grálu, a z posvätnej nádoby sa vylieva dolu do stvorenia prúd sily Božieho Ducha, ktorý celé stvorenie udržuje a obnovuje. Deje sa tak každý rok presne 30. mája!

30. mája sa z posvätnej nádoby Grálu vylieva do stvorenia žiarivá sila Svätého Ducha Božieho a obnovuje stvorenie! Približne v tento deň oslavujú kresťania Turíce, ktoré nazývajú aj dňom Sylvania Ducha Svätého. V tento deň, ako je zaznamenané v evanjeliách, vystúpil Kristus po svojom zmŕtvychvstaní na nebesá. Stalo sa tak štyridsať dní po jeho smrti.

Štyridsať dní čakal Pán na chvíľu, keď sa 30. mája otvorí brána pevnosti Grálu, čím sa uvoľní cesta, umožňujúca mu vystúpiť zo stvorenia do božskej ríše, až k svojmu Otcovi. Stalo sa tak preto, lebo Pánovo stvorenie sa riadi nie ľubovôľou, ale presnými zákonmi, ktoré nakoniec aj sám Ježiš rešpektoval. Hovoril totiž, že neprišiel zákony rušiť, ale napĺňať.

Na základe týchto skutočností nám je možné presne zistiť, v ktorý deň bol Pán Ježiš ukrižovaný. Ak totiž od 30. mája odpočítame 40 dní, a potom ešte tri dni, kedy bol Pán v hrobe, vyjde nám 18 apríl.

Ježiš Kristus bol ukrižovaný presne 18. apríla! Po troch dňoch vstal zmŕtvych a po 40 dňoch vystúpil 30. mája k Otcovi! Lebo v tento deň, v ktorom sa do stvorenia vylieva obnovujúca sila Svätého Ducha, je priechod do božskej ríše cez bránu pevnosti Grálu otvorený.

A tento deň sa opakuje každý rok! Každý rok sa otvára zlatá brána pevnosti Grálu a z posvätnej nádoby Grálu prúdi dolu do stvorenia Božia sila Ducha Svätého, aby ho obnovila. Keby každoročne nebola odhalená posvätná nádoba Grálu a nebola z nej vyliata obnovujúca sila, stvorenie by vyschlo a zhynulo.

Aj ty, malý pozemský človeče, ktorý si bol v týchto veciach doposiaľ tak fatálne nevedomý, môžeš v spomínaný vzácny deň do svojej duše vrchovato načerpať blahodárnej obnovujúcej sily Ducha Svätého, ak sa k jej prijatiu dokážeš v čistote a v pokore vnútorne otvoriť.

kusvetlu.blog.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk v spolupráci s M.Š.


5.
označiť príspevok

Krištof
   11. 5. 2020, 21:04 avatar
Ten dátum 30. mája pochádza odkiaľ? A žeby sa pôsobenie a prijímanie Svätého Ducha malo viazať na určitý dátum, konkrétny deň?

"...Veľká noc sa má sláviť v nedeľu po prvom jarnom splne mesiaca, čo môže pripadnúť na jednu z nedieľ od 22. marca do 25. apríla. Podľa týchto pravidiel sa určuje termín Veľkej noci dodnes. Termín sviatkov Veľkej noci je teda pohyblivý..." m.tkkbs.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

"Veľkonočné sviatky patria medzi „pohyblivé“ sviatky. Nemajú trvalé miesto, pevný dátum v kalendári...
Veľkonočná nedeľa 2016 - 27. marec
Veľkonočná nedeľa 2017 - 16. apríl
Veľkonočná nedeľa 2018 - 1. apríl
Veľkonočná nedeľa 2019 - 21. apríl
Veľkonočná nedeľa 2020 - 12. apríl"
www.sviatky.eu Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Sviatok Turíc (Letníc) sa slávi 50 dní po Veľkej noci. Je to teda pohyblivé a závisí od dátumu Veľkej noci daného roka. Iný dátum Turíc bude napr. pri Veľkej noci 22. marca a iný pri 25. apríla. Nanebovstúpenie Pána sa slávi 40. deň po Veľkonočnej nedeli a desať dní pred Turícami. Opäť pohyblivý dátum s pomerne veľkými rozdielmi. Nevidím tu spojitosť s 30. májom. A čo spojenie s inými sviatkami, ktoré sú ešte vzdialenejšie 30. majú, napr. Vianoce?


6.
označiť príspevok

Krištof
   11. 5. 2020, 21:37 avatar
"Svätodušná nedeľa [Turíce] je druhým najvýznamnejším sviatkom liturgického roka – prvým je Veľká noc – a nastáva 50 dní (7 týždňov) po Veľkej noci (najskorším možným dátumom tohto sviatku je 10. máj). V tento deň sa oslavuje zoslanie Ducha Svätého na učeníkov..."
zastolom.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Turíce sa u Židov slávili v päťdesiaty deň po ich Veľkej noci. Nanebovstúpenie Pána sa slávi desať dní pred Turícami. Tento rok to bude 21. mája www.veriaci.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


7.
označiť príspevok

Krištof
   11. 5. 2020, 22:12 avatar
Konkrétne napr. v roku 2016 sa Turíce slávili 15. mája. Najskorší možný dátum je 10. mája


8.
označiť príspevok

Krištof
   12. 5. 2020, 08:48 avatar
Sviatky, ktoré nie sú spojené s prírodnými fyzikálnymi javmi, znamenajú, že si nimi ľudia iba pripomínajú určité jedinečné udalosti, ktoré sa stali v minulosti. Ide o duchovné alebo ľudské udalosti. Takže takéto udalosti, ktoré si pripomíname, sa počas sviatkov nedejú znova. Sviatok je deň venovaný pamiatke niečoho spojený s oslavou. Napr. na Veľkonočné sviatky si pripomíname ukrižovanie a vzkriesenie Krista. Ale táto jedinečná udalosť sa pravidelne počas sviatkov neopakuje - udiala sa vtedy jedenkrát, viackrát už nie a iba si ju pravidelne pripomíname. Čiže nikto neočakáva (nemal by očakávať), že počas sviatku sa znova udeje daná udalosť. Neplatí tu nejaká prírodná fyzikálna zákonitosť, napr. ako keď sa Zem pravidelne znova a znova otáča okolo Slnka. Kresťanské sviatky, napr. Vianoce, Veľká noc, Turíce, Nanebovstúpenie Pána nie sú o prírodných javoch, lež skôr o nadprirodzených udalostiach


2.
označiť príspevok

djjaro muž
   11. 5. 2020, 19:24 avatar
Cawes chces pokecat?


3.
označiť príspevok

djjaro muž
   11. 5. 2020, 19:24 avatar
Gral hladal aj hitlerius


4.
označiť príspevok

djjaro muž
   11. 5. 2020, 19:25 avatar
Preto bola vojna
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:43,  7, ... robíš šaňovi *53 kuriéra? UPS *21
dnes, 01:41,  6, .... to je pravda čo píšeš z Biblie, .... lenže tí "maličkí" nepoužívajú...
dnes, 01:28,  25, ...... ono len, čo ľudia počujú ten hlas Boha a nasledujú ho tam, kam ich vedie, ......
dnes, 01:27,  ups :)
dnes, 01:26,  Dnes sa vo všetkých kostoloch na celom svete čítalo toto evanjelium: Ježiš v tej hodine...
dnes, 01:17,  Bez pýchy no, tak vmprvom rade musia počuť o Ježišovi, ako zastúpil hriešnikov na kríži....
dnes, 01:08,  4, .... teda, neprežijem?*15 A tie gate neberieš?*13*39 Sú aj s tým hnedým pásikom...
dnes, 01:05,  Augustín aj napísal: .... "Čomu nerozumiem, tomu neverím" !...
dnes, 01:02,  23, .... nie, to som nepovedal. Aj ja som bol ako katolík biblicky nevzdelaný! Však takých...
dnes, 01:00,  Tvoje meno nie je zapísané v KNIHE ŽIVOTA ;) https://www.dzio.sk/hof ;)
dnes, 00:58,  Táraj si len, maličkému si nepomohol ;)
dnes, 00:55,  1, .... ak sú naozaj svedkovia Boha Biblie, Jehovu, ..... hádaj, ako by sa dal potom...
dnes, 00:48,  Ale tak vadí Shaga, keď neveria pravdivo, ale to neznamená, že sa s nimi nerozprávam. .. a...
dnes, 00:47,  7, .... ked zomriem odkážem ti moju urnu s prachom!*10*15 A mám ešte aj jedny spodne gate, s...
dnes, 00:44,  Či len Jehovisti?
dnes, 00:44,  Od čecha: Když slunce zapadá....
dnes, 00:43,  1, ... a vieš že aj ježiš mal "svojho Boha"? Ale ak by bol on Bohom, ... môže...
dnes, 00:42,  P.S. pod tým svetlom asik nebolo myslené nič magické. .. =))
dnes, 00:41,  Starajte sa o svoju myseľ. Vyprázdňujte ju každý deň od zbytočných nánosov ako...
dnes, 00:38,  50, .... mám radosť z každého nového, .... ale JS si plnia svoju povinnosť už len tým,...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Ponúkať priateľstvo tomu, kto túži po láske, je ako umierajúcemu od smädu dávať chlieb.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(73 663 bytes in 0,228 seconds)