Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

"Synovia pravého Boha"/démoni/ na zemi! ....Historický fakt!

33
reakcií
1766
prečítaní
Tému 15. januára 2016, 21:51 založil Shagara.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Shagara muž
   15. 1. 2016, 21:51 avatar
Biblia hovorí:............. „Keď začalo pribúdať ľudí... a rodili sa im dcéry, stalo sa, že si synovia pravého Boha všímali ľudské dcéry, že sú vzhľadné; a brali si za manželky všetky, ktoré si vyvolili.“ (1. Mojžišova 6:1, 2
Kto boli títo...... „synovia pravého Boha“? Boli to duchovní tvorovia, nie ľudia. (Jób 1:6; 2:1)
Z čoho to vieme? Je to zjavné napríklad z toho, že manželstvo medzi ľuďmi začalo existovať asi 1 500 rokov predtým a nebol dôvod, aby o ňom bola teraz nejaká mimoriadna zmienka. Teda keď biblická správa upriamuje pozornosť na sexuálne vzťahy týchto ‚synov pravého Boha‘, ktorí sa zhmotňovali a brali si za manželky ‚ľudské dcéry‘, je zjavné, že išlo o niečo nebývalé, abnormálne. Niečo,...čo bolo porušením Božej vôle.
Nefilim boli teda hybridní potomkovia pochádzajúci z nedovolených zväzkov medzi ženami a zhmotnenými odpadlíckymi anjelmi. — 1. Petra 3:19, 20....2 Petra 2:4
Júda 6 k tomu dodáva:......"A anjelov, ktorí si nezachovali svoje pôvodné postavenie, ale opustili svoje správne bydlisko, uchoval s večnými putami v hustej tme pre súd veľkého dňa".

Skutočnosť, že išlo o abnormalitu, potvrdzuje aj to, aké potomstvo sa rodilo z takýchto zväzkov. Boli to hybridní potomkovia nazývaní -Nefilim, z ktorých vyrástli obri. Okrem toho to boli krutí násilníci. Označenie „Nefilim“ v skutočnosti znamená „zrážači“, čiže „tí, ktorí spôsobujú, aby iní padli“. Títo surovci sú opísaní ako „mocní, ktorí boli oddávna preslávení muži“. — 1. Mojžišova 6:4.

Nefilim a ich otcovia spôsobili, že skazenosť dosiahla nebývalé rozmery. Áno, ľudia si osvojili násilnícke, zvrátené spôsoby týchto nových obyvateľov, ktorí sa objavili v ich strede.
Biblia opisuje, že táto generácia sa vyznačovala hlboko zakorenenou a veľmi rozšírenou skazenosťou. Čítame v nej:...... „Zlo človeka na zemi [bolo] obzvlášť veľké a... každý sklon myšlienok jeho srdca [bol] po celý čas len zlý... Zem bola naplnená násilím... Každé telo skazilo svoju cestu na zemi.“ — 1. Mojžišova 6:5, 11, 12.
Aj preto Boh spôsobil potopu. Aby zničil toto hriešne a skazené potomstvo! Predvčerom bol o tom aj dokument na Prima Zoom. Kde sa tvrdilo/čo je zrejmý fakt/,....že takmer v každej kultúre,náboženstve je mnoho zmienok o návšteve zeme vesmírnymi ľudmi,mimozemšťanmi,bohmi,polobohmi. A je dochovaných mnoho kresieb a iných artefaktov,ktoré potvrdzujú túto skutočnosť.

Ako dokázali Nefilim a ich otcovia tak silne ovplyvňovať ľudí na zlé? Tým, že pôsobili na hriešne ľudské sklony a túžby. K čomu to viedlo? „Každé telo skazilo svoju cestu na zemi.“ Nakoniec Jehova ten svet zničil celosvetovou potopou a zachránil iba Noacha s jeho rodinou. (1. Mojžišova 6:5, 12–22) Zhmotnení anjeli však nezahynuli, ale s hanbou sa vrátili do duchovnej ríše. Ako padlí démoni naďalej odporovali Bohu a jeho rodine spravodlivých, verných anjelov. Zdá sa, že od toho času Boh znemožnil týmto zlým duchom zhmotňovať sa. (Júda 6) Napriek tomu stále majú veľký vplyv na ľudské záležitosti.
Legendy o stykoch medzi bohmi a ľuďmi — a o „hrdinoch“ či „polobohoch“, ktorí sa z týchto zväzkov narodili — boli bežné v gréckej, egyptskej, ugaritskej, churritskej i mezopotámskej teológii.....atd. Bohovia gréckej mytológie mali ľudskú podobu a boli veľmi krásni. Jedli, pili, spali, mali pohlavné styky, hádali sa, bojovali, zvádzali a znásilňovali. Hoci boli považovaní za svätých, boli schopní podvodov a zločinov. Hrdinovia, ako bol Achilles, boli údajne božského i ľudského pôvodu a boli obdarení nadľudskými schopnosťami, ale nie nesmrteľnosťou. A tak to, čo sa píše v 1. knihe Mojžišovej, vnáša svetlo do možného či dokonca pravdepodobného pôvodu takých mýtov. V skutočnosti je viac ako pravdepodobné,že tieto mýty majú pravdivé jadro,ktoré ale postupom času/a iných činiteľov/ bolo opradené nánosom balastu,ľudských prídavkov.
Jedno je isté........títo "mimozemšťania",/z inej dimenzie/bohovia,démoni boli na zemi. O tom je i správa z Genesis.
A aj to je dôkazom,že Biblia je pravdivá,a že démoni nie sú žiadny výmysel, a ani tvrdenie ,že sa zhmotňovali a boli na zemi. Pre toto tvrdenie je veľa i iných dôkazov.


6.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   16. 1. 2016, 09:25 avatar
Stačilo vybrať to ne a to pomýlilo nejedného---ne-pravého!!!


2.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   15. 1. 2016, 21:54 avatar
Vdaka za reklamu :-):-):-)


3.
označiť príspevok

Shagara muž
   16. 1. 2016, 01:12 avatar
2....za málo! Ale tú "reklamu" zaplatíš Bohu. Jemu budeme skladať účty! 


4.
označiť príspevok

fajer
   16. 1. 2016, 07:36 avatar
To kto napísal túto rozprávku.


7.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   16. 1. 2016, 09:27 avatar
Ty davas reklamu :-)

Ty zaplatis :-):-):-)


5.
označiť príspevok

elemír muž
   16. 1. 2016, 07:43 avatar
To si sa shagara zahrabal do kopy nezmyslov podľa tvojích typických psychologicklých džúd.
Boh stvoril človeka dvakrát a to prvý krát na šiesta deň stvorenstva, to nevieme podľa geologie kedy, a ptom druhý krát pred asi šesťtisíc rokmi, keď stvoril Adama a Evu a práve deti Adama a Evy si brali za manželky ľudské dcéry, teda potomkov ľudí stvorených na šiesty deň stvorenie sveta a nedochádzalo k žiadnemi inscesu.


12.
označiť príspevok

Shagara muž
   17. 1. 2016, 21:59 avatar
5....Elemír, a práve to,čo si napísal je nezmysel. Ale ak chceš oponovať Ježišovi ktorý tvrdil niečo iné ako ty,....tak nedbám.
On tvrdil,že všetci ľudia vzišli z týchto dvoch ľudí....Adama a Evy. Tak ako i iní pisatelia. A nikde nenájdeš niečo,čo tvrdíš ty.
Citoval som aj Júdu a tam je to napísané polopatisticky,....tak neviem čomu nerozumieš?


13.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   17. 1. 2016, 22:06 avatar
Shagara, kde Ježiš také niečo tvrdil?
Súhlasí Lemmy


15.
označiť príspevok

Lemmy muž
   17. 1. 2016, 22:07 avatar
Ak Ježiš niečo povedal, tak to nájdeš len v biblii. Iné zdroje budú úplne nanič.


26.
označiť príspevok

Shagara muž
   18. 1. 2016, 00:02 avatar
15.......dnes aj vo vedeckej obci mnohí tvrdia ,že všetci máme spoločného predka,....Adama. Veriaci vedci a dokladujú to mnohými vedeckými tvrdeniami podložených výskumom. Teda,....nie je to len Biblia.
Ak by bola evolúcia pravdivá,....tak by tu dnes muselo pobehovať veľa prechodných druhov a ja žiadne nevidím. Aj ked sa to deje počas dlhéj doby,....určite sa ten vývoj nedial tak,že sa zrazu zastavil a chvost sme odhodili a prestali sme liesť na stromy! 


19.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   17. 1. 2016, 22:10 avatar
Chcel som povedať, že kde v biblii to nájdem?
Súhlasí Lemmy


20.
označiť príspevok

Lemmy muž
   17. 1. 2016, 22:14 avatar
Áno, nech Shagara cituje.
Súhlasí Mierotvorca


23.
označiť príspevok

Shagara muž
   17. 1. 2016, 23:49 avatar
13,....Ježiš je Božie Slovo. Teda,...to,čo je zaznamenané v Biblii ,je posolstvo od Boha,jeho slová. Ježiš bol hovorcom svojho Boha,Otca.
Či už to tvrdil iný pisatel ,alebo sám on.
Skutky ap (Sk. 17:26) ......."Boh vytvoril človeka/Adama/. ........... „[Boh] vytvoril z jedného človeka každý ľudský národ“,
Matúš 19:3-5 /Ježiš/Odpovedal:...... „Nečítali ste, že ten, ktorý ich stvoril, stvoril ich od začiatku ako muža a ženu 5 a povedal: ‚Preto opustí človek svojho otca a svoju matku a bude sa pridržiavať svojej manželky, a tí dvaja budú jedno telo‘?
To bola reakcia na správu z 1 Mojž.2:24.
„Adam bol vytvorený prvý, potom Eva.“ (1. TIMOTEJOVI 2:13).....teda ,Biblia nič nehovorí ,že prví boli vytvorení ešte pred Adamom!
Dalej........ „Ako v Adamovi všetci zomierajú, tak aj v Kristovi budú všetci oživení.“ (1. Korinťanom 15:22) Dokonalý život, ktorý Ježiš obetoval, aby vykúpil poslušné ľudstvo, zodpovedá dokonalému životu, o ktorý Adam prišiel pre prvotný hriech v Edene. (Rimanom 5:12) Je teda jasné, že ak by Adam neexistoval, Kristova výkupná obeť by bola úplne zbytočná. Preto je aj Ježiš v Písme pomenovaný ako "posledný Adam". Samotné rodokmene tiež svedčia o historickom,prvom človeku Adamovi. Ak ale neexistoval,tak neexistovali ani ostatní ktorí sú menovaní v týchto rodokmeňoch./Ježiš,Dávid,Jakub,Jozef,Noach,....atd/
Aj preto považujem rétoriku RKC,ktorá považuje správu v Genesis za alegorickú za rúhanie sa Bohu a zdravému rozumu.
„Prvý človek Adam sa stal živou dušou.“....bytosťou. (1. KORINŤANOM 15:45)
Ak odmietneme alebo podceníme správu o Adamovi a Eve v 1. Mojžišovej, vzniká dominový efekt, ktorý podkopáva takmer všetky hlavné náuky Biblie! Takéto uvažovanie vedie k mnohým nezodpovedaným otázkam a k viere, ktorá nemá základy. (Hebrejom 11:1) A to platí aj na ničom nepodložené tvrdenia,...že pred Adamom tu boli nejakí iní ľudia.
Nie! Adam bol prvý človek....a je praotcom nás všetkých.
A určite by som našiel i iné tvrdenia!


16.
označiť príspevok

Karola žena
   17. 1. 2016, 22:08 avatar
panebože    ... v nejakej naboženskej nauke sa tvrdí , že človek vznikol z hliny, nie je to taká blbosť. je to metafora..ale má svoj prapôvodný základ vzniku života......Shagara vieš z čoho vznikla hlina - povrch zeme ? z popola..a vieš z čoho vznikol popol ?..z ohňa..a viež z čoho vznikol život na zemi ?...zo živých buniek +kyslík, voda vzduch


18.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   17. 1. 2016, 22:10

Príspevok bol vymazaný administrátorom.25.
označiť príspevok

Shagara muž
   17. 1. 2016, 23:56 avatar
16....tú metaforu beriem,....ved to musí byť jasné každému ,kto čítal Bibliu. Chápať to doslovne len svedčí o nerozumnosti tých,čo tak tvrdia!
K záveru,.....ak teda použijem kyslík,vodu,vzduch môžem stvoriť človeka?
Ja verím ,že život môže pochádzať len zo života. Vdaka pán Pasteur!


14.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   17. 1. 2016, 22:07 avatar
Elemír. ach, ach, ale opýtam sa, že kde sa píše v Biblii, že Adama a Evu pred 6000 rokmi?


24.
označiť príspevok

Shagara muž
   17. 1. 2016, 23:51 avatar
14....vždy je toto tvrdenie bližšie k pravde,ako tvrdenie ,že Boh stvoril svet za doslovných šesť dní,....alebo že sme sa vyvíjali z opíc,....ako tvrdí už aj sekularizovaná RKC.


8.
označiť príspevok

milky945 muž
   16. 1. 2016, 14:13 avatar
Shagara vitaj späť. Položím ti len jednu otázku. Pozri sa na Mat 24,37-38, viď dole. Tak ako za dni Noeho, aj za príchodu syna človeka sa budú zhmotňovať padlí anjeli a budú si brať ľudské dcéry? V 1 si povedal, že sa to už nestane / nebude opakovať, ale Mat 24,37 hovorí iné.

Mat 24,37: A jako bolo za dní Noeho, tak bude aj za príchodu Syna človeka: 38lebo jako v tých dňoch pred potopou jedli a pili, ženili sa a vydávaly až do toho dňa, ktorého vošiel Noe do koráb.u (preklad roháček)


10.
označiť príspevok

milky945 muž
   17. 1. 2016, 14:44 avatar
Tým som chcel vlastne naznačiť to, že ak veríš na "zhmotňovanie padlých anjelov", ktoré sa údajne odohralo pred potopou, potom musíš veriť aj tomu, že prídu aj teraz.
Ja na zhmotňovanie padlých anjelov neverím, minimálne nie v tej forme ako ty, lebo GN 6 a biblia o tom nedáva jednoznačné dôkazy. Verím tomu, že ľudia v tom čase mohli byť posadnutí démonmi, teda bola tam istá forma zhmotnenia démonov. Ale aj to beriem s rezervou. Je to len forma, dôležitejší je obsah / dôvod, prečo sa to stalo.

Takže základná otázka stále ostáva. Prečo sa to stalo? Prečo to Boh dopustil? Aby sa ľudia zopsuli a On ich potom vyhubil potopou? Nie, tomu neverím. Pozri sa na 1 Pt 3,19-20 dole, hovorí o duchoch, ktorí boli uväznení v žaláry. Myslím si, že Peter tu hovorí o ľuďoch pred potopou, ktorí boli uväznení v moci hriechu / démonov. Teda Peter opisuje stav ľudstva v tej dobe. Opisuje, čo sa odohrávalo, i keď nie, prečo sa to odohrávalo, to stále neviem dokázať. Zatiaľ len toľko.

1 Pt 3,19: ..... oživený Duchom,19(v ktorom aj odíduc kázal duchom v žalári, 20ktorí kedysi neposlúchali, keď raz vyčkávala Božia zhovievavosť za dní Noeho, keď sa staväl koráb


17.
označiť príspevok

Shagara muž
   17. 1. 2016, 22:09 avatar
8....dakujem. Milky,preboha ,hádam si nemyslíš,že démoni sa budú opäť zhmotňovať? To Matúš nehovorí a nič,ani len náznak takého tam nie je.
Citujem....."Výzva bedliť
37 Lebo ako bolo za dní Noacha, tak bude aj pri príchode Syna človeka. 38 Ako totiž v dňoch pred potopou ľudia jedli a pili, ženili sa a vydávali až do toho dňa, keď Noach vošiel do korábu, 39 a nič nebadali, až prišla potopa a zmietla všetkých, tak bude aj pri príchode Syna človeka."
Z kontextu vyplýva,že Ježiš len nabádal k bdelosti a poukazoval na podobnosť s Noachovou dobou v tom,že vtedy ľudia neboli bdelí a "nezbadali nič až do potopy". A tu aj poukazoval,že ľudia budú pohrúžení do bežných vecí/práca,
ženenie,vydávanie,sadenie,stavanie,...atd/ a nevšímali si prorocké varovania,....atd.
A tak tomu bude i teraz. Teda to,že ľudia budú opäť prekvapení a šokovaní náhlym,neočakávaným príchodom Krista a zničením zlých. Určite tu n nie je reč o zhmotňovaní anjelov.


27.
označiť príspevok

milky945 muž
   18. 1. 2016, 19:58 avatar
Ale Shagara, veď uvažuj. V Mat 24,37-38 Ježiš hovorí:
1. že bude ako za dni Noeho
2. vtedy ako aj teraz sa ľudia "ženili sa a vydávaly", "jedli a pili", ...

Z toho vyplýva, že ak vtedy sa ženili tzv. obri, brali si ľudské dcéry, tak to isté sa bude diať aj teraz.

obri = zhmotnený padlí anjeli


9.
označiť príspevok

J.Tull
   17. 1. 2016, 11:52 avatar
Shagara, dám iné fakty... Zeus nepatril medzi prvotné božstvá. Prvotnou bola Gaia (Zem) a Éros, ktorí povstali z Chaosu (Priepasti). Gaia zrodila jej podobného Úrana (Nebo plné hviezd... ), ktorý ju koldokola zahalil, roztúžený objal... tak sa zrodilo „staré“ pokolenie bohov... medzi nimi obrov – Titánov. Najznámejší z nich, „neskorší“ Titán Prometeus, stvoril z hliny človeka 2.bp.blogspot.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
goddessnike.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk Dodnes je možné v Grécku nájsť túto hlinu; má pach človeka, respektíve, po nej „človek páchne“... To je historický fakt!  
Prometeus sa pre človeka obetoval, vzbúril sa proti Diovi tým, že doniesol ľudstvo „oheň poznania“ www.ilusion.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk preto ho Zeus dal na veky ukrižovať ku skale a orol mu každé ráno vyďobával pečeň, ktorá mu dorastala, aby mohla byť opätovne vyďobaná... l7.alamy.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
gnosticwarrior.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk Keďže boží príkaz nie je možné zrušiť, Prometeus na veky nosí prsteň s kúskom kameňa a tak to dodnes robia i ľudia... To je historický fakt!  
Čo sa týka gréckych hrdinov boli synmi bohov, najznámejší väčšinou Dia, ale teraz si nespomínam na žiadneho, ktorého otcom, by bol obor – Titán... niektorý z hrdinov ani nemali „priamy“ božský pôvod, napríklad Odyseus kráľ Itaky, to je tiež historický fakt!  


11.
označiť príspevok

milky945 muž
   17. 1. 2016, 15:19 avatar
No vidíš J.Tull, tvoja 9 je presne dôvod okrem iného, prečo neverím na Shagarove "zhmotňovanie padlých anjelov". Lebo dáva priestor na špekulácie o tom, že ak grécke / iné báje sú výmysel, potom je výmysel aj Biblia, lebo niektoré jej interpetácie (v tomto pripade Shagarova) sa zhodujú s gréckymi bájmi. Pravda je len jedna. Tým pádom to čo verím, musí byť úplne iné ako verí svet, svetové náboženstvá. Ak svetové náboženstvá hovoria o nebi a pekle (okrem iných aj katolícka cirkev), tak to určite nie je pravda. ...... Toto je hlavne pre shagaru , Ježiš povedal, že sa máme oddeliť od tohto sveta. Tým asi nemyslel to, že máme hľadať pravdu v iných náboženstvách a ľuďoch.


22.
označiť príspevok

Shagara muž
   17. 1. 2016, 22:35 avatar
9....vôbec nepolemizujem o istých prvkoch gréckej a inej mytologie. Aj ked ja tam vidím mnohé prvky ,ktoré podporujú verziu/ako som písal v danej téme/,.......a veria tomu i iní kresťania a nekresťania. Tých historických a biblických faktov je dosť na to,aby sme ich neprehliadali. Aj ked to nie je obzvlášť dôležité pre našu vieru. Skôr som to uviedol ako zaujímavosť a ako niečo ,čo som napísal pod dojmom daného dokumentu z Prima Zoom.
Viem len jedno,....že jadro/príchod anjelov,démonov,bohov na zem/ je správne. A ako som už uviedol,......dnes nevieme čo je z toho pravda/jednotlivé príbehy týchto bohov/ a čo nie.
Aj mnohé spisovatelia,učenci sa správne dotkli mnohých dôkazov z tejto doby,ked to vzťahovali na správu z 1 Mojžišovej a podobne. Napríklad i Däniken a mnohí další,....ktorí boli i v spomínanom dokumente. Vždy je dôležitá selekcia a vedieť čo je dôležité a čo menej a ,čo je nepodstatné,mýlne....atd.
Mne práve viera v túto skutočnosť/zmotnenie anjelov a príchod na zem/ dalo odpoved na mnohé otázky,ktoré ma trápili,ked som skúmal archeológiu a rôzne veľavravné legendy s mnohými pozoruhodnými faktami. Keby som to konkrétne citoval a uvádzal podrobnosti ,tak by mnohí boli viac v obraze a verili tomuto faktu.


31.
označiť príspevok

J.Tull
   19. 1. 2016, 13:46 avatar
Shagara, fakty nám hovoria, že skutočnosťou sú Titáni a nie Nefilimovia. V Grécku je hlina, z ktorej Prometeus vymodeloval človeka a Aténa ho oživila, preto máme svoj (ľudský) pach po tejto hline... nosíme prstene s "kameňom" i keď si už pôvod tohto zvyku nepamätáme ... existencie Tróje, Itaky... výrazy ako achillova päta, jablko sváru... sú fakty, ktoré potvrdzujú, že Hebreji skomolili Titánov, gréckych hrdinov... na Nefilimov, "synov pravého Boha"... a nie naopak...  


32.
označiť príspevok

milky945 muž
   19. 1. 2016, 17:30 avatar
No vidíš šagara, presne o tom som písal v 11. Ako rozmýšľa J.Tull? Sú dve možnosti.
1. Ak neuzná grécke báje a zoberie ich ako výmysel, potom je výmysel aj Biblia, lebo jedna jej interpretácia (tá tvoja) vlastne tvrdí to isté / podobné ako grécke báje.
2. Ak uzná grécke báje za pravdivé, potom obviní Hebrejov z toho, že opajcli od Grékov ich mytológiu a trochu si ju upravili, lebo v ich biblii sú podobné veci ako majú Gréci. Pritom zase ide len o zhodu interpretácie / výkladu.

Tak či tak, v každom prípade spochybňuje slovo božie / bibliu alebo jej pôvod. A na to mu pekne poslúžili grécke báje a tvoj výklad.

Človek mohol byť stvorený z hliny, keď Boh do neho vdýchol dych života v Gn 2. Ale tú hlinu alebo zem potom treba brať v celej biblii ako symbol / podobenstvo nedokonalého človeka a je na veľa miestach. Takého človeka, akého Boh stvoril v Gn 2.


33.
označiť príspevok

J.Tull
   19. 1. 2016, 17:54 avatar
milky945, nereagoval som, lebo som nevedel ako, vlastne som nenašiel k čomu mám reagovať.... svojimi príspevkami, reakciami som chcel poukázať na to, že Shagara neposkytol žiadny "historický fakt!" (dokonca s výkričníkom... akoby výkričník bol dôkazom toho, že ide o fakt /takto ho použil už neraz/) respektíve predostrel fakty, ktoré sú ešte menej presvedčivé ako tie moje "pseudodôkazy"... to, čo tu predkladá nie je nič iné ako jeho viera, viera, ktorú prijal zo Strážnej veže... sú to "fakty", ktoré prijal na základe svojej viery a nie objektívne historické fakty, nie fakty, ktoré by obstáli v konfrontácii s historickými "pozorovaniami"...


21.
označiť príspevok

Shagara muž
   17. 1. 2016, 22:19 avatar
11......Milky,....Júda tiež o tom píše a nie je pochybnosť o koho išlo!
"Anjelov zasa, ktorí si nezachovali svoj pôvodný stav a opustili svoj vlastný príbytok, drží vo večných putách v temnote pre súd veľkého Dňa." Katolícky preklad
" Anjelov však, ktorí si nezachovali svoju pôvodnú hodnosť, ale opustili svoj vlastný príbytok, drží v tme vo večných putách pre súd veľkého dňa." Ekumenický preklad
Ich "príbytok" je nebo. Ich "stav,hodnosť" je duchovný tvor,....nie hmotná bytosť.
A aj samotný výraz "Nefilim"/ a obrovia/ mnohé naznačuje.
A určite viem ,že sú i iné nepriame náražky na túto skutočnosť. Problém je v tom,že RKC tomu neverí. Ale to ma neprekvapuje,....ona verí na 90% pohanským mýtom.


28.
označiť príspevok

elemír muž
   19. 1. 2016, 06:25 avatar
shagara 12,13, to s ježišom si vôbec nepoptvrdil, skutky apoštolov a listy apoštolov nie sú súčasť evanjelia. nedá sa tam hovoriť o takom vplyve ježiša ako na evanjelium. Tieto štyrií evanjelia boli síce vybrané cirkvou z viacerých, ktoré sa vtedy šírili ústnym podaním, ale ja som osobne presvedčený, že to je vybraté samotným bohom aj jeho synom Ježišom. Ježiš povedal svojím apoštolom: Vaše mená sú už teraz zapísané v nebi. takže shagara zostáva to na tom, že ježiš nič také netvrdil.
Čo sa týka Adama a Evy to je necelých 6 000 rokov preto, lebo sa od tej doby počíta židovský kalendár, ktorý má teraz letopočet okolo 5 750 ? Neviem presne nagooglujte si, alebo sa opýtajte najbližšieho žida, čo stretnete.
Čo sa týka DNA, to som aj ja počul, že smeruje do jedného bodu a je to veľmi veľmi pravdepodobné, takmer isté. Toto by mohol potvrdiť aj samotný Ježiš výrokom, že je syn človeka a nie ľudí. Samozrejme, že je to aj otázka prekladu, ale takto by mi to pasovalo do mojej skladačky, že Adam s Evou mali deti, ktoré si brali za ženy z ľudí, lenže týmto krížením vznikol národ ešte horší a smilnejší, ako boli samotní ľudia a ženy rodili kadejaké netvory. Ale ..... práve potopou sveta vybiera Boh jedincov , ktorí už majú genetické DNA adama a Evy, síce zmiešané s ľuďmi, ale do Noeho korábu asi vybral len tých, čo mali pomer DNA väščí a bližší k Adamovi a teda ten pozostatok DNA z ľudí musel prejsť aj na človeka a niekde v mizivom percente tam aj stále musí byť. Ak ale uznávam Boha ako konštruktéra človeka na zemi ako neprekonateľného majstra, teda vedel aj o niečom takom, čo dnešná veda nazvala DNA a čo ešte tiež nie je až do tla preskúmané a budúcnosť môže prekvapiť ešte aj v tomto, Potom vybral anozaj tých jedincov, čo už tohoto dna z ľudí mali naozaj mizivé percento a tzak do dnešnej doby ,by sme mohli uvažovať, že to minimum je také minimum až je zanedbateľné a teda DNA ADAMAa Evy je v každom z nás. Že teda konečná podoba človeka je stará tých cca 6 000 rokov, ale tak isto nie na beton. preže pri tomto výskume sa práve našla aj skupina ľudí, ktorí predsa nemajú nič spoločné s DNA. Je to vraj des už roztrúsená skupina ľudí niekde na západnom pobreží južnej europy a afriky, nie je ich veľa a podľa nejakých spoločných črt ich ktosi priradil k neandrtálcom, zrejme asi podľa typu lebky.
Potopa sveta mala znamenať smrť pre všetko, čo malo dych v nozdrách, ale určite zahynulo aj množstvo morských živočíchov, ktoré žili v prísne stanovených životných podmienkach, ale určite nezahynuli všetci ľudia, teda okrem ľudí v Noeho lodi. Ja si dokonca myslí,m, že práve výskum v smere DNA prinesie ešte mnohé potvrdenia biblie.
Ja si myslím, že ľudia, ktorých stvoril boh na šiesty deň stvorenstva sa vyvíjali až do roku 3 000 pred naším letopočtom evolučne a dokonca vznikali aj mnohé civilizácie a medzi nimi aj atlantída, aj keď jediným potvrdením je zatiaľ koryto nílu, ktorý pôvodne tiekol do atlantického oceánu. Toto sa dozvedeli američani z vízií Cyaceho a uverili iba potom, čo naozaj uvideli koryto Nílu zo satelitu. ceayce dokonca popisoval aj zdroj energie Atlantídy, ktorý prvadepodobne príchodom doby ľadovej zväčšovali až na takú úroveň a znížil tak povrch stredozemného mora na dnešnú podobu z náhornej planiny vysokej asi 2 000 m n. morom. To sa udialo na tak rozsiahlej ploche, že to zmenilo aj tok rieky Níl z Atlantiku do stredodozemného mora.
Určite ste si to už nagooglovali a Ceayce popisuje reaktor ako technický laik. Mne z toho vyšlo, že by to mohlo byť obrovsky veliké trafo, ktoré miesto primáru malo nejaký obrovbský krištál. Krištál je však pásmová zádrž a prepúšťa iba jeden jediný kmitočet a čím je kmitočet vyšší, tým potrebuje transformátor na trnasformáciu napätia a prúdu menej železa. A určite tušili, že sa môže prepadnúť pod zem až do horúcej magmy zeme, kde sa aj roztopil, a čo bolo potom:
Chceli tomu nejako predísť a robili asi opatrenia až to nabralo taký rozsah. Ceazce takiež povedal a je to celkom tiež pravdepodobné, že pred tým sa obyvatelia atlôantídy rodelilio do troch skuipín a to a to prvá, čo verila, že ku katasdtrofe nedôjde a tí väčšinou pri tom zahynuli a druhá skupina šla nadol na juh po níle a tretia cez more do ameriky, takže Egypťani a inkovia by mali byť potomkovia atlantídy a z tých asi niekolkí prežili potopu sveta a dostali sa mimo DNA Adama. inovia by preukázali svoj pôvod výzkumom vesmíru a presným kalendárom, ktorý mohol, vzniknúť iba poorovaním vesmíru najmenej tri desiatky tisíc rokov a Egypťani si zachopvali duchovné veci, dokonca s hovorí o levitácíí faraonov, keď sa modlili. je možné že používali zmäkčenie kameňa na opracovanie a levitáciu na montáž ťažkých balvanov, je dokonca dosť prvdepodobné, že egypťani sa vrátili späť k stredozemnému moru a za niekoľko tisíc rokov vedeli vužívať aj jadrovú energiu, pretože v líbyi sa vraj našla baňa na urán, kde sa skončila ťažba asi pred 8 000 rokmi. Vzniká nám tu však doba 2 000 rokov, medzi skončením ťažby uránu a Adamom a evou.
Z teologického hľadiska predpokladám, že Boh si pripravil prostredie pre ziadenie raja na zemi a Adama a evu, aleEgypt existoval a vlastne na jeho civilizácii, alebo jehocicilizáciu využil na základnýinteligenčný rast svojho vyvoleného ľudu a zárove) sa potreboval,vyspopriadať so vtedajším veľmi silným egyptským božstvom a to všetko okolo egypta, akoby bolo bohom naplánované do posledného detailu.
Zostáva mi však nezodpovedaná otázka s tou uránovou baňou.
Synovia Adama a evy si brali za ženy, ženy z ľudí. Ale


29.
označiť príspevok

fajer
   19. 1. 2016, 09:30 avatar
elemír, kde ty chodíš na tie sprostosti, v biblia to nie je, tam sa nič také nepíše, trepeš sprostosti, lebo sa nemáš čoho chytiť, miešaš evolúciu s Adamom a Evou, letopočty si vysvetľuješ ako sa ti chce,..... Vzniká nám tu však doba 2 000 rokov, medzi skončením ťažby uránu a Adamom a evou.....to je čo za blud...také drísti, môže písať len hlupák alebo absolvent teológie, ...


30.
označiť príspevok

fajer
   19. 1. 2016, 09:45 avatar
Že teda konečná podoba človeka je stará tých cca 6 000 rokov, ale tak isto nie na beton. preže pri tomto výskume sa práve našla aj skupina ľudí, ktorí predsa nemajú nič spoločné s DNA....Chuju...človek chodí po planeté okolo 70 000 rokov...tie tvoje knihy vyhoď na hnojisko, máš len bordel v hlave... to o tej bani si sa dočítal kde a ešte o uranovej, mňa by len zaujímalo, načo im bol urán, žeby mimozemšťania...Toto tvoje táranie, je len dôkazom zhubnosti náboženstva a teológie na ľudský mozog a logické myslenie....


34.
označiť príspevok

milky945 muž
   23. 1. 2016, 11:53 avatar
Chcel som napísať ešte viac k téme, ale keď vidím tvoje sarvas-ovské / žiadne reakcie, tak to asi nemá cenu.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:32,  "Lebo nastal určený čas, aby sa začal súd, a to od Božieho domu (Bételu). Ak sa...
dnes, 01:29,  Boží duch všeobecne nie je to isté ako Boží duch pomazania!
dnes, 01:27,  Ranní kresťania 'svietili ako lampa' v temnom svete. V blízkej budúcnosti pomazaní bratia...
dnes, 01:26,  Rozpoznanie pravého Kristovho príchodu je spojené so zjavením jeho pomaznaných bratov podľa...
dnes, 01:22,  Pravda je vzácna veličina!
dnes, 01:21,  Okrem iného, Biblia obsahuje kalendár, podľa ktorého môžeme presne zistiť určité...
dnes, 01:12,  53. však úchyl teraz z googlu skopíroval link na baryonovú hmotu [ aj ked ten howno chápe o...
dnes, 01:11,  *svetla
dnes, 01:10,  54. úchyl, normálne lutujem toho borisa *21
dnes, 01:06,  zatĺkaj, prostitútka ;) a ešte zadri o právnikoch
dnes, 01:06,  Ak odpudzuje, nieje predsa neutrálna. A my vieme, že odpudzuje, lebo tak sme ju vôbec...
dnes, 01:06,  So Scarlet sa je o vede ťažko baviť.
dnes, 01:05,  Ja niesom on. A tiež, koľko som sa s tebou navadil... *34
dnes, 01:04,  49. temná hmota je neutrálna . načo sa púštaš do debát o veciach ktorym nerozumieš ?
dnes, 01:02,  Temná odpudzuje, je úplne priehľadná, nesvieti, neodráža svetlo. Svetlá priťahuje, je...
dnes, 01:02,  45. úchyl , darmo sa snazíš . analík nebude *39
dnes, 01:01,  44. ty chudák, napíš to uchylovi . *19
dnes, 01:00,  38. si si isty ze je to "opozitum" . ? :) nič také ako opozitum temnej hmoty...
dnes, 00:58,  sama si sa priznala k prostitúcii, a ako zatĺkaš *13
dnes, 00:58,  Tri sitá Scarlett *03
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Úspešný muž je ten, ktorý zarobí viac, než stačí minúť jeho žena. Úspešná žena je tá, ktorá si takého muža dokáže nájsť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(123 997 bytes in 0,398 seconds)