Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Sviatok všetkých svätých - kto sú tí svätí čo majú dnes sviatok?

18
reakcií
1497
prečítaní
Tému 1. novembra 2015, 10:29 založil lea_pragmaticka1.

podobné témy:1.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   1. 11. 2015, 10:29 avatar
Katolícka cirkev 1. novembra slávi prikázaný sviatok Všetkých svätých, na ktorý 2. novembra nadväzuje deň Spomienky na všetkých verných zosnulých, ľudovo nazývaný Dušičky. Veriaci si dnes počas omší pripomínajú svätých, ktorí viedli pravý kresťanský život, žili a zomreli vo viere v Ježiša Krista. Spomínajú a modlia sa aj za tých, ktorí nemajú miesto v kalendári, neboli vyhlásení za svätých, ale žili čestným životom, konali dobro a vedeli sa obetovať pre iných.
www.magnificat.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

PS: Čiže tam zaiste sú aj naši predkovia, ktorí nás predišli do večnosti.
Súhlasí kesha1, velasquez


3.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   1. 11. 2015, 10:34 avatar
Svätý je len Boh - Svätá Trojica...Ale keď vidíme, že koľko cirkev si svätcov vyrobila, tak aj z toho vidno, že ako blúdi a zavádza...


19.
označiť príspevok

bystrik muž
   2. 11. 2015, 07:36 avatar
A verné a slepé ovečky tomu bludu veria.... 


8.
označiť príspevok

kesha1
   1. 11. 2015, 10:58 avatar
Lea , ja sa zblaznim s teba )) , tak smrtou sa nic nekonci , ale hlavne ze sa to ,,oslavuje ,, na cintorinoch . Toto je vrcholova ukazka , ako su ludia padly na hlavu )))
Súhlasí velasquez


10.
označiť príspevok

velasquez
   1. 11. 2015, 11:02 avatar
Ti niekto brani plut na hroby svojich rodicov ci co


11.
označiť príspevok

kesha1
   1. 11. 2015, 11:03 avatar
Pocuj ty vyjebana svina , toto si nedovoluj !
Súhlasí velasquez


13.
označiť príspevok

velasquez
   1. 11. 2015, 11:04 avatar
Trasiem sa


12.
označiť príspevok

velasquez
   1. 11. 2015, 11:03 avatar
Ci si s nimi posypas chodnik, aby si nepadol na hlavu aj stvrty raz.


16.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   1. 11. 2015, 12:10 avatar
Jasné, že pozemské telo už nikdy nepovstane, už len zemi patrí, ale tu ide o podstatu, nie o najvrchnejší plášť, ktorým je pozemské telo. Ale pochybujem, že to rozumár pochopí, radšej bude dookola pindať, nič nie je, nič nie je, nič nie je...po pozemskej smrti. Veď ak nie je, tak sa tým prečo potrebujete dokola zapodievať a popierať to? Veď ak nič podľa vás, tak nič, veď vám nikto tu vašu vieru ani neberie...
Súhlasí bystrik


2.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   1. 11. 2015, 10:32 avatar
Smrťou sa nič nekončí (to je dôležité vedieť a podľa toho sa zariadiť, aby nemohol človek povedať, že mne to nikto nepovedal....)
Ako povedal pre agentúru SITA katolícky kňaz Martin Kramara, Sviatok všetkých svätých je deň, ktorý ľuďom pripomína, že smrťou sa nič nekončí.

Podľa katolíkov existujú tri ciele po smrti

“Sviatok všetkých svätých nám pripomína ľudí, ktorí touto bránou už prešli a teraz žijú s Bohom. Teda nielen tých svätých, ktorých máme v cirkevnom kalendári, ale úplne všetkých, našich predkov, známych aj neznámych ľudí, ktorí po skončení statočného života na zemi prišli do neba,” povedal.

Podľa katolíckej viery existujú po smrti tri “destinácie” – nebeské kráľovstvo, očistec a večné zatratenie, hovorí Kramara. Ako “všetkých svätých” označujeme ľudí prežívajúcich večnú radosť s Bohom v nebi, toho, kto sa dostal do neba, vysvetľuje kňaz.

“Okrem neba a pekla je tu ešte tzv. očistec, tam čakajú na vstup do Božieho kráľovstva ľudia, ktorí nezomreli s odmietnutím Boha, ale potrebujú sa ešte očistiť od dôsledkov zlých skutkov, ktorých sa v živote dopustili,” dodáva Kramara. To sú podľa neho tzv. verní zosnulí – inými slovami, duše v očistci.

Duše sa očisťujú od hriechov

Cirkev veriacich povzbudzuje podľa Kramaru k modlitbe za zosnulých práve preto, že pre všetky duše v očistci na začiatku novembra možno získať tzv. odpustky. “Prostredníctvom odpustkov, tohto duchovného daru posielaného zosnulým, sa duše v očistci oslobodzujú od dôsledkov hriechov, ktoré spáchali počas pozemského života,” povedal s tým, že veriaci prichádzajú modliť sa na hroby, lebo je to jedna z možných podmienok pre získanie odpustkov, okrem spovede, modlitby a svätého prijímania.

Sviečky na hroboch sú potom symbolickým vyjadrením ich modlitby a duchovného daru. Tiež pripomínajú život, ktorý vydáva svetlo a teplo, avšak zároveň sa pomíňa. “Sú aj obrazom vzkriesenia, lebo kresťania veria, že opravdivým Svetlom sveta je Zmŕtvychvstalý Kristus,” dodal.

V minulosti sa tento sviatok slávil 13. mája. Slávnosť všetkých svätých sa prvýkrát slávila v Ríme 13. mája 609, keď pápež Bonifác IV. prebral od cisára Fokasa pohanský chrám všetkých bohov, tzv. Pantheon a zasvätil ho Preblahoslavenej Panne Márii a všetkým svätým mučeníkov. Pápež Gregor III. (731-741) zmenil slávenie Všetkých svätých z 13. mája na 1. novembra, keď v Bazilike sv. Petra slávnostne posvätil kaplnku k úcte všetkých svätých.
www.magnificat.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

veľmi výstižný obrázok zo života (žiadne strašenie, ale fakt, že nikdy človek nevie, kedy skončí)
www.facebook.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


15.
označiť príspevok

fajer
   1. 11. 2015, 12:05 avatar
to sú také chujoviny až sa rozum zastavuje...lea zomrieš a koniec...nič viac už nebude. treba sa stým zmieriť...


4.
označiť príspevok

Nadja žena
   1. 11. 2015, 10:35 avatar
Inak, sa mi zdá, že Mojka má narodky v tento deň, bohvie, čo je s ňou...


5.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   1. 11. 2015, 10:50 avatar
Aj ja si tak spomínam, že hovorila, že vtedy má. Tak snáď zablahoželať, keď má narodeniny. Všetko najlepšie Mojka a veľa Božieho požehnania, lásky, zdravia.


6.
označiť príspevok

velasquez
   1. 11. 2015, 10:52 avatar
Chcel som jej dat vcera v Borisovej teme "Na pekny sobotny vecer" dat nejaku mad. pesnicku


7.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   1. 11. 2015, 10:53 avatar
Môžeš urobiť teraz.


9.
označiť príspevok

velasquez
   1. 11. 2015, 10:59 avatar
Ale to len, ze davno tu nebola, o narodeninach neviem.

To skor kto ma meniny 1. novembra vieme, ze...


17.
označiť príspevok

Karola žena
   1. 11. 2015, 12:17 avatar
jj,.,maerí sa mi že je na "dušičky"..:D tak nech si ich v zdraví užije..prajem,.


14.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   1. 11. 2015, 11:21 avatar
Viete o tom, že ešte môžete pomôcť svojím drahým zosnulým? Lebo oni už nemôžu nič. Pokiaľ človek žije má veľkú moc a môže veľa dobrého urobiť pre druhých živých, ale aj pre zosnulých. Jedine modlitby pomôžu a môžu ich dať len živý - iným živým či mŕtvym. Nie je to úžasné, že máme taký prostriedok a môžeme pomôcť?

Môžete si nájsť modlitby za duše v očistci. Jednou z nich je aj táto.
núkame vám krásnu modlitbu sv. Mechtildy za duše v očistci...

Otče náš, ktorý si na nebesiach, pokorne Ťa prosíme. Večný Otče, dobrotivý a milosrdný, odpusť dušiam, ktoré si prijal ako tvoje stvorenia, ak Ťa nemilovali, ale Ťa odohnali a nevážili si Ťa. Na znak obety zmierenia a kajúcnosti Ti ponúkam ako obetu všetku lásku a dobrotu Tvojho milovaného Syna nášho Pána Ježiša Krista.

Posväť sa meno Tvoje. Pokorne Ťa prosím, večný Otče, dobrotivý a milosrdný : odpusť dušiam, ktoré neoslavovali Tvoje sväté meno a ktoré ho často vyslovovali nehodne a ľahkomyselne. Na znak obety zmierenia a pokánia Ti obetujem všetky príhovory, ktorými Tvoj milovaný Syn, náš Pán Ježiš Kristus, oslávil Tvoje sväté meno na tejto zemi.

Príď kráľovstvo Tvoje.Pokorne Ťa prosíme, večný Otče, dobrotivý a milosrdný, odpusť dušiam, ktoré po Tebe netúžili horúcou láskou a hlbokou túžbou po Tvojom kráľovstve, za ich početné hriechy Ti obetujem naliehavé želania Tvojho milovaného Syna, nášho Pána Ježiša Krista, ktorý chce, aby bol celý svet prijatý do Tvojho svätého kráľovstva.

Buď vôľa Tvoja ako v nebi tak i na zemi. Pokorne ťa prosíme, večný Otče dobrotivý a milosrdný, odpusť dušiam, čo sa nepodriadili zbožne Tvojej svätej vôli, ale často sledovali iba svoju vlastnú vôľu. Na znak obety zmierenia a kajúcnosti Ti ponúkame Božské Srdce Ježišovo a jeho veľkú poslušnosť.

Chlieb náš každodenný daj nám dnes a odpusť nám naše viny ako i my odpúšťame svojim vinníkom. Pokorne Ťa prosíme, večný Otče, dobrotivý a milosrdný, odpusť dušiam ich viny, keď nemilovali svojich nepriateľov a nechceli im odpustiť. Na znak uzmierenia a pokánia za ich mnohé hriechy Ti obetujeme všetky sväté slová Tvojho milovaného Syna, nášho Pána Ježiša Krista, ktorý na kríži povedal : " Otče, odpusť im, lebo nevedia čo robia ".

Neuveď nás do pokušenia. Pokorne Ťa prosíme, večný Otče, dobrotivý a milosrdný, odpusť dušiam, čo neodporovali pokušeniam, ale podľahli pokušeniam Zlého a zničili sa. Na znak uzmierenia a pokánia Ti ponúkame poslušnosť, ťežké práce a všetko trpké utrpenie a smrť tvojho milovaného Syna, nášho Pána Ježiša Krista.

Ale zbav nás od Zlého. Pokorne Ťa prosíme, večný Otče, dobrotivý a milosrdný, odpusť dušiam a priveď ich s Ježišom Kristom do Tvojho kráľovstva slávy, ktorým si ty sám. Amen.
misie.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


18.
označiť príspevok

velasquez
   1. 11. 2015, 12:34 avatar
Vdaka Lea, ulozil som na plochu, vytlacim si.
Súhlasí lea_pragmaticka1
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Pokiaľ sú v manželskom vzťahu problémy, tak na vine sú obe strany - ako žena, tak aj svokra.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(80 559 bytes in 0,786 seconds)