Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Svedectvo o mučení za socíku

54
reakcií
2436
prečítaní
Tému 5. apríla 2009, 14:55 založil janyjany.

podobné témy:1.
označiť príspevok

janyjany
   5. 4. 2009, 14:55 avatar
Neví, kam ho vezou. Určitě někam za Uherské Hradiště, nikdy tam ještě s nimi nebyl. A nikdy ještě nezažil to, co přijde. Vidí, že se ocitl na jakési půdě. Hubačka je od 6. ledna 1950 zajatcem komunistického režimu, nyní ho čeká mučení elektrickým proudem. "Musel jsem se zout a do půl těla vysvléct. Dali mi nějaké návleky na nohy a pouštěli do mne elektriku," popisuje dnes. Vždy, když na to vzpomíná, je viditelně pohnutý. "U mě se to mučení elektřinou projevovalo tak, že jsem nejdřív ztratil cit. Úplně. Ruce jsem necítil... Dostal jsem facku, nic. Kopli mne, nic...," vypráví. Jenže to byl jen začátek. "Oni se divili, proč nic necítím. Potom viděli, že se nakláním, a já jsem už ztrácel zrak... To už člověk neví, kde je... Nakonec se začne ztrácet sluch... Úplně naposled jsem uslyšel: "Lojzo, neblbni, nezabíjej ho, nemůžeš ho zabít, potřebujeme ho při soudu," vzpomíná Hubačka. Hubačka tehdy ovšem zjistil, že mučení elektřinou není ještě to nejhorší. "Ta elektrika trápila, to ano, působila i na psychiku, ale nejhorší bylo bití do šlapek, do žaludku a na ledviny," popisuje. Bylo to nejspíš i proto, že bití trvalo někdy hodně dlouho. "Elektřina trvala krátce, jen deset minut, člověk se zkroutil a myslet na tu bolest stejně nemohl..." vypráví Hubačka. Zažil tři drastické výslechy v Uherském Hradišti a jeden v Břeclavi. Ten byl přece jen trochu jiný.V Břeclavi totiž Hubačku vyslýchal muž, který mluvil rusky. "Měl překladatele. Bral jsem to tak, že je to zástupce cizí mocnosti, která nás ovládá. "Rus dával příkazy a oni mě třeba vzali za vlasy a třískali se mnou o stůl. Ruce jsem měl svázané vzadu a seděl jsem na židli, takže jsem dostával facky. Ale šlo jen o povrchová zranění. V Hradišti to bylo horší," popisuje Hubačka. Bilance byla otřesná: Hubačka skončil s přeraženou sanicí, třemi vyraženými zuby a přeraženou hrudní kostí. Ten nejhorší výslech trval tři noci.
Súhlasí nikto


22.
označiť príspevok

nikto muž
   7. 4. 2009, 20:55 avatar
nedávno som videl na čt 2 dokument /z roku 2000/ kde staršia pani okolo 60-tky hovorila ,že dodnes stretáva chlapíka z štb čo jej na "Bartolomějskej" vykopol všetky zuby a zlomil ruku - a nikdy ho nik za to neodsúdil a ani neodsúdi - je to smutné


24.
označiť príspevok

J.Tull
   7. 4. 2009, 21:11 avatar
nikto; ... "neodsúdil a ani neodsúdi"?; a prečo by mal?; teraz, keď máme demokraciu, veď je dôležitejšie chrániť zločinca ako obeť. Okrem toho, odsúdiť komunistu? Veď nám vládnu komunisti, aj v Čechách, alebo nie? ...akonáhle by bol odsúdený komunista, poniektorí by náhodou mohli prísť na to, že i KS tvorili ľudia a zločinecké boli konkrétne osoby a nie imaginárna masa komunistov, komunizmus  
Súhlasí nikto


25.
označiť príspevok

nikto muž
   7. 4. 2009, 21:15 avatar
J.Tull : konečne "triezvy" pohľad na vec  


2.
označiť príspevok

J.Tull
   5. 4. 2009, 17:11 avatar
janyjany; hovorí Ti niečo operácia Splinter Factor? 


3.
označiť príspevok

janyjany
   5. 4. 2009, 17:27 avatar
J.Tull nie


7.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 4. 2009, 22:00 avatar
No pekne... a teraz, čomu veriť?


8.
označiť príspevok

janyjany
   6. 4. 2009, 22:04 avatar
Nadja na nižšom leveli môžu za zločiny komunizmu USA. Na vyššom leveli mimozemšťania tí šediví. Rusi a čechoslováci, ktorí zločiny vykonávali sú nevinní.


9.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 4. 2009, 22:06 avatar
Jany, ty to vážne neberieš, tebe je hej... ale ako sa dozvedieť, ako overiť, vyvrátiť, istotu nemáš...


10.
označiť príspevok

janyjany
   7. 4. 2009, 07:18 avatar
Nadja beriem vážne to, čo sa dialo. Niekto tvrdí, že USA riadili, čo majú rusi robiť. Rusi len plnili vôľu USA. Za zločiny, ktoré rusi páchali môžu USA. V KGB boli samí hlupáci. Nechali so sebou robiť čo len USA chceli.


18.
označiť príspevok

J.Tull
   7. 4. 2009, 20:33 avatar
janyjany; ... "Niekto tvrdí, že USA riadili, čo majú rusi robiť. Rusi len ..."   a ktože to tvrdí? ...tak toto čítam prvýkrát. Napíš mi o kom je reč. To som fakt zvedavý. 


27.
označiť príspevok

janyjany
   7. 4. 2009, 21:37 avatar
J.Tull podľa toho, čo som si našiel o zmienenej operácii na nete. Načo si ju ale vlastne spomínal? Zločiny páchali rusi a posluhovači z východného bloku.


4.
označiť príspevok

janyjany
   5. 4. 2009, 19:14 avatar
J.Tull niečo som si o tom našiel na nete. Čiže američania mohli za mučenie i za procesy. Čechoslováci a rusi boli obeťami. Pekná konšpirácia.


5.
označiť príspevok

J.Tull
   6. 4. 2009, 20:51 avatar
janyjany, ...nejde o žiadnu konšpiráciu a ani nie je pravda, že len "američania mohli za mučenie i za procesy. Čechoslováci a rusi boli obeťami". Doporučujem, ak máš záujem utvoriť si aký taký objektívny obraz, prečítať si:
Komunistické zločiny a CIA -- Operace CIA Splinter Factor; Autor: Stewart Steven  


6.
označiť príspevok

janyjany
   6. 4. 2009, 21:14 avatar
J.Tull čiže aj za zločiny komunizmu môžu USA. Zhrniem to - za všetko zlo na Zemi môžu USA. Rusi boli nevinní. Mám knihu od Miltona Williama Coopera, ktorý mal byť v minulosti kongresmanom a v knihe píše, že prezident Eisenhower podpísal zmluvu medzi mimozemšťanmi a USA. V zmluve malo byť viacej bodov napr. umožnenie odvozu ľudí k lekárskemu pozorovaniu s tým, že budú vrátený naspäť v stave v ktorom si na nič nespomenú atď. Takže keď ideme ešte hlbšie tak za zločinmi komunizmu sú mimozemšťania.


13.
označiť príspevok

hi hu ha muž
   7. 4. 2009, 09:27 avatar
som si to našiel, prečítal a nikde som nevidel že rusi boli nevinný. nebudem polemizovať nad tým či ten článok je, alebo nie je pravdivý, ale keď sa nad tým zamyslím, cia v tomto štýle pracuje dodnes. ani kgb nebola ˝humanitná˝ organizácia, ale povec mi, kolko vojenských konfliktov začali rusi a kolko američania?


15.
označiť príspevok

janyjany
   7. 4. 2009, 18:23 avatar
hi hu ha téma je o týraní za socíku. Nie o vojenských konfliktoch USA.


14.
označiť príspevok

Kasafran
   7. 4. 2009, 10:01 avatar
Janyjany,
nože diverzifikuj aspoň trochu zdroje svojho "poznania" a prečítaj si publikáciu, ktorú Ti odporúča J. Tull. Ak Ti to pomôže v hľadaní, prezradím Tebe i ostatným, že táto kniha vyšla u nás už v roku 1990 pod názvom VÝBUŠNINA.


16.
označiť príspevok

janyjany
   7. 4. 2009, 18:27 avatar
Kasafran ak niekto mi nepriamo povie, aby som robil vylomeniny a ja ich budem konať, tak som zodpovedný za to, že som ich vykonal. Ak by aj CIA bola inšpirátorom procesov - zatiaľ neviem, aký by mali z toho osoh - tak to neospravedlňuje rusov a ich posluhačov za zločiny, ktoré páchali.


52.
označiť príspevok

Kasafran
   9. 4. 2009, 17:16 avatar
Janyjany,
skutočne si si až tak veľmi zvykol na tie "klapky"... Nuž, čo už s Tebou, je to zrejme pre Teba omnoho jednoduchšie a pohodlnejšie...


53.
označiť príspevok

janyjany
   9. 4. 2009, 17:32 avatar
Kasafran nechaj si naďalej svoje klapky.


54.
označiť príspevok

Kasafran
   9. 4. 2009, 17:43 avatar
Janyjany,
žiaľ, nemôžem Ti vyhovieť, pretože svojich "klapiek "som sa zbavil už veľmi, ale veľmi dávno - a o žiadne nové nemám veru žiadny záujem. A úprimne to odporúčam aj Tebe...


55.
označiť príspevok

janyjany
   9. 4. 2009, 18:27 avatar
Kasafran snáď každý človek nemá záujem o nejaké klapky. Ty veríš tiež, že ich nemáš.


19.
označiť príspevok

J.Tull
   7. 4. 2009, 20:40 avatar
janyjany; ... "J.Tull čiže aj za zločiny komunizmu môžu USA. Zhrniem to - za všetko zlo na Zemi môžu USA. Rusi boli nevinní. " ...mno keď to Ty tvrdíš. Ja si to nemyslím. Dokonca som presvedčený, že to tak nie je. Neviem, kde chodíš na tieto nezmysly. Veď už komunisti, ešte za starej éry, odsúdili Stalinove "výčiny". Ty budeš asi nejaký maskovaný boľševik. 
Súhlasí cingelova zuzana


28.
označiť príspevok

janyjany
   7. 4. 2009, 21:40 avatar
J.Tull tak ešte raz. Načo si potom spomínal operáciu? Čím len zahmlievaš to, čo sa dialo.


11.
označiť príspevok

cingelova zuzana
   7. 4. 2009, 07:32 avatar
Zločiny minulosti? O zločinoch súčasnosti neradi sa bavíme, že?
Súčasne zločiny, to by sa dalo zastaviť!!! Heló kde je odvaha? Spravodlivé cítenie? Morálka?
Možno po zmene systému bude niekto odvážny a napíše niečo, ako boli ľudia vyhadzovaní na ulicu , ako sa báli, ako nemali možnosť brániť sa.
Teraz je bezpečnejšie kritizovať to čo bolo. Nestarať sa o to, čo je .Žiť v ilúzii, že dneska je každý v bezpečí a zavrieť oči, ak niečo iné vidí. To je naozaj veľká odvaha.


12.
označiť príspevok

Kasafran
   7. 4. 2009, 08:56 avatar
Zuzka,
dobre si to vystihla - dobre si položila otázku o odvahe, spravodlivom cite a morálke! Kde ju majú tí všetci farizeji typu Janyjanyho, ktorí síce dokážu s hrôzou odsudzovať zločiny "komunizmu", ale skutočné megazločiny cirkví, náboženských siekt, feudalizmu, kapitalizmu, mafií a fašizmu proti elementárnej ľudskosti - tak ako v minulosti, i dnes - im môžu byť ukradnuté!!!
Je mi skutočne ľúto takýchto ľudí, ktorí v mene Boha vedome alebo nevedome berú satanský alebo judášsky žold...
Súhlasí hi hu ha


17.
označiť príspevok

janyjany
   7. 4. 2009, 18:30 avatar
Kasafran zločiny komunizmu nie sú skutočné? Poznám skutočné zločiny i cirkvi i napr. angličanov, ktorí ešte do 18 st. bohatli na utrpení otrokov. A ak niečo hovorím nehovorím to v mene Boha ale v mene seba.


23.
označiť príspevok

nikto muž
   7. 4. 2009, 21:10 avatar
Kasafran - je to od Teba skutočne "objektívne" že si medzi skutočné megazločiny akosi náhodou nezaradil tie komunistické - veď Stalin vyvraždil viac ľudí ako Hitler - a dokonca svojich !!! prečo nedokážeš povedať áno bolo to tak ??? veď táto téma má jasný názov - načo sem pletieš iné veci ??? - aj Ty máš pravdu v tom čo píšeš ,ale Janyjany hovorí v téme o socializme !


20.
označiť príspevok

J.Tull
   7. 4. 2009, 20:48 avatar
janyjany; ... zločiny komunizmu nie sú skutočné? Určite sú, lenže Ty tvrdíš, že "za zločiny komunizmu môžu USA. ...Rusi boli nevinní." ...ono zločiny komunizmu sú skutočné, ako i zločiny dnešnej tzv. "demokracie", a tie však akosi nechceš ani vnímať  


29.
označiť príspevok

janyjany
   7. 4. 2009, 21:43 avatar
J.Tull ešte raz. Načo si spomínal tú operáciu? Čo si tým chcel teda naznačiť?


30.
označiť príspevok

J.Tull
   7. 4. 2009, 21:53 avatar
janyjany; ... opakujem: "Doporučujem, ak máš záujem utvoriť si aký taký objektívny obraz, prečítať si:
Komunistické zločiny a CIA -- Operace CIA Splinter Factor; Autor: Stewart Steven" ... nikde sa tam netvrdí: "za zločiny komunizmu môžu USA. Zhrniem to - za všetko zlo na Zemi môžu USA. Rusi boli nevinní." a pod.  


31.
označiť príspevok

janyjany
   7. 4. 2009, 22:06 avatar
J.Tull táto téma je aj tak o konkrétnom prípade. A v ňom nie je zúčastnená CIA.


32.
označiť príspevok

J.Tull
   7. 4. 2009, 22:08 avatar
janyjany; ... čo vieš o Imre Nagyovi, Władyslavovi Gomulkovi, Vladimírovi Klementisovi ...?


33.
označiť príspevok

janyjany
   7. 4. 2009, 22:11 avatar
J.Tull Clementis bol popravený


35.
označiť príspevok

J.Tull
   7. 4. 2009, 22:18 avatar
janyjany; ... ale prečo komunisti mučili /a väčšinou drastickejšie ako ostatných/, popravovali vlastných? 


38.
označiť príspevok

janyjany
   7. 4. 2009, 22:23 avatar
J.Tull asi preto lebo boli inšpirovaní tými, ktorí pudia k ubližovaniu a vraždeniu aj bez zmyslu.


40.
označiť príspevok

Nadja žena
   7. 4. 2009, 22:25 avatar
Jany, ale pripomínam ti, že zlo je vlastne dobro...


42.
označiť príspevok

janyjany
   7. 4. 2009, 22:31 avatar
Nadja tak tak


43.
označiť príspevok

J.Tull
   7. 4. 2009, 22:35 avatar
janyjany; ... mýliš sa. ...ale opakujem skús si prečítať /mimochodom je to napísané dosť pútavo a nie je to obšírne/ 


45.
označiť príspevok

janyjany
   7. 4. 2009, 22:40 avatar
J.Tull mýlim sa? Chcem si prečítať iné veci, takže na to si čas nenájdem


49.
označiť príspevok

J.Tull
   7. 4. 2009, 23:14 avatar
janyjany; ... z Tvojich príspevkov na tomto df predpokladám, že v podstate nemáš záujem utvoriť si aký taký objektívny obraz; to čo nevyhovuje Tvojmu "obrazu" jednoducho ignoruješ, horšie na tom však je, že na základe svojho presvedčenia si vytváraš predstavy o zmýšľaní, názoroch iných a na základe týchto svojich predstáv "súdiš". Už som písal: Viera /je jedno aká/ znamená nechcieť vedieť čo je pravda.  


34.
označiť príspevok

J.Tull
   7. 4. 2009, 22:14 avatar
janyjany; ... ak si prečítaš doporučenú publikáciu možno na to prídeš. Vtip "Splinter Factoru" bol práve v tom, že v podstate "v ňom nie je zúčastnená CIA"  


21.
označiť príspevok

nikto muž
   7. 4. 2009, 20:51 avatar
janyjany - to čo sa dialo za komančov bol   - a darmo tu bude niekto vypisovať o tom čo sa deje dnes - ani jedno ani druhé nebolo a nie je správne - po revolúcii všetci kričali "potrestajte št-bákov ukážte nám kto na nás donášal" - potom prišli ale ekonomické problémy a ľudia zabudli !!! a dnes je moderné ospravedlňovať to tak "že trpelo len pár ľudí" v porovnaní s dneškom - ale zlo je len jedno ani menšie ani väčšie - tak ako sa mi dvíha žalúdok s toho čo dnes robí USA a Izrael vo svete tak isto mi vždy budú odporní všetci št-báci - a každý kto obhajuje likvidáciu ĽUDÍ a to v akomkoľvek režime a spoločenskom zriadení by si mal vybrať hlavu z vlastného zadku a pokúsiť sa byť aspoň trochu objektívny


26.
označiť príspevok

Nadja žena
   7. 4. 2009, 21:27 avatar
Nikto, nič nie je čiernobiele, po revolúcii boly u nás institúcie, ktoré má každý štát, napr. kriminálka, rozviedka a pod. v dezolátnom stave, spamätávali sa veľmi ťažko a profesionálov, poplatných vtedajšiemu režimu, bolo nutné povolať naspäť, lebo jednoducho boli odborníkmi s rokmi praxe. To bol problém, ktorý sa nedá riešiť zo dňa na deň a je lepšie, že ľudia zabudli, nepotrestané svinstvá sa robia aj teraz a budú robiť stále, pár menej či viac, nezáleží na tom...


36.
označiť príspevok

jojo 25 muž
   7. 4. 2009, 22:19 avatar
Áno súhlasím robia sa aj teraz ale teraz máme aj možnosť zastaviť ich a robia ich stále tí istí ĺudia z úzadia lebo sa neboja vedia že Slovač je taká ohne chrbát a ide ďalej ale do kedy?


39.
označiť príspevok

Nadja žena
   7. 4. 2009, 22:24 avatar
ktomá možnosť ich zastaviť? Nie náhodou tí, ktorí nemajú potrebu ich zastaviť?
Nie, jednoducho to chce jednu - dve generácie, predstav si, že by po 2. svetovej všetkých nacistov potrestali... pomsta nič nerieši, treba ísť ďalej a sústrediť sa na súčasnosť, ale to sa práve nedeje...


44.
označiť príspevok

jojo 25 muž
   7. 4. 2009, 22:38 avatar
Nemal som na mysli pomstu ,ale postoj ku každodennej realite napr. na úrade kde si úradník myslí že on je nad človek lebo má v ruke pečiatku , v obchode ked sa k Tebe neslušne správa predávajúci, v hromadnej doprave ke´d po Tebe ziape vodič, v komunálnej politike keď poslanec je tam len preto, aby bral odmeny a žal výhody v parlamentnej politike kde ked Ta sklamú netreba im da´t šancu pio druhý krát a nie ako sa to deje že raz sedia v predu a potom zídu do poslaneckých lavíc ale sú to stále tí istí len si menia sedadlá a funkcie . Tak som to myslel a na to máme určite moc.


46.
označiť príspevok

Nadja žena
   7. 4. 2009, 22:45 avatar
je to o ľuďoch, zbytočne paušalizuješ, máme moc šíriť okolo seba pohodu a vyrovnanosť, byť sami pevní vo svojich zásadách, túto moc máme... záleží na každom jednom človeku


37.
označiť príspevok

nikto muž
   7. 4. 2009, 22:23 avatar
Nadja - ľahko sa zabúda takým ktorých sa to netýkalo - je to zas len o človeku - pokiaľ sa to netýka mňa nezaujíma ma to - škoda že na tom "nezáleží" - na čom vlastne záleží v tomto svete ???


41.
označiť príspevok

Nadja žena
   7. 4. 2009, 22:27 avatar
hm, na čom?
daj tému, bude zaujímavá


47.
označiť príspevok

J.Tull
   7. 4. 2009, 22:50 avatar
nikto; ..."na čom vlastne záleží v tomto svete ???" myslíš dnešný /ale nielen dnešný / systém? Predsa na súkromnom majetku! To je to opravdivé božstvo, ktorému sa klaniame bez rozdielu vierovyznania, pre ktoré ustanovujeme zákony a chránime ho všetkými možnými prostriedkami /i NATO je tu na to/, nech už bolo nadobudnuté hocijako, a že spôsobujeme v jeho mene nespravodlivosť, krivdy ...


48.
označiť príspevok

janyjany
   7. 4. 2009, 22:57 avatar
J.Tull akému božstvu sa klaňali komunisti a konali v jeho mene nespravodlivosť a krivdy?


50.
označiť príspevok

J.Tull
   7. 4. 2009, 23:27 avatar
janyjany; ..."chamtivosť a nenásytnosť boli aj za socíku" ...rozdiel bol najmä v tom, že keď konali nespravodlivosť a krivdy porušovali vlastné zákony; v dnešnom systéme sa pácha zlo bez toho aby bol porušený zákon 
Súhlasí cingelova zuzana


51.
označiť príspevok

janyjany
   8. 4. 2009, 17:59 avatar
J.Tull v minulom režime sa nepáchalo zlo bez toho, aby bol porušený zákon?
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 05:37,  Poďakuj svojmu parťákovi, ktorý tu z toho spravil svoju propagandistickú centrálu... ty...
dnes, 01:19,  ...pamatajte na 0chranu... https://imgur.com/zxC5hwJ
dnes, 00:54,  takže Kočner je nevinný?.....no daj ty astronaut*03*03*03
dnes, 00:52,  Necelých tridsať rokov stačilo ponovembrovým zločincom z vysokej politiky národnosti...
dnes, 00:50,  nešaškuj tu zmetek....
dnes, 00:49,  a naš momentalne triezvy kamzík, zdupkal s nim......*21*21*21
dnes, 00:48,  MAFIA, OLIGARCHIA A VSETCI POLITICI ROZKLADAJU STAT Po viacerych pojednaniach sa vec...
dnes, 00:34,  a už jarabak nema argument......*21*21*21
dnes, 00:27,  ano aj Kiska je byvalý komunista, ale on nerozkradol to čo bolo vybudované!!!!....On je...
dnes, 00:25,  ondrej61- tak nam povez prečo sa veci manu tak ako sa majú a budú mať? Toto už asi...
dnes, 00:23,  Takže tvoj príspevok č. 26 neplatí ? *15*15*15*15
dnes, 00:23,  ondrej61- len si odriekaj túmantru ktorú ťa učí Kiska s Turbanom a nech ti dá šňupnúť....
dnes, 00:22,  sa ti to pomotalo kamziku.....su tu ludia, ktorí poukazuju na priciny, preco sa veci maju tak...
dnes, 00:21,  Fašistom neznášam a nieto aby som im rozkazoval, nechcem skončiť na šibenici do rici !!!!!!!
dnes, 00:19,  velmi hlboko si klesol jarabaku a uplne hlupo drukuješ kamzikovi....ale ako vidím, tak to ťa...
dnes, 00:19,  No a sme pri merite veci, takže ty a tvoji synovia, plus Eduard Ž. a vami podobní sú tu...
dnes, 00:17,  Kacír - tak mu to potvrď nech ide dríchmať
dnes, 00:17,  no stale šarapatia kamziku....v našom štate je mafia, ktora siaha do najvyšších...
dnes, 00:15,  Kacír - to vieš len si potvrdzuj, bláznom nepomôžeš, keď im odporuješ, jasne to na tebe...
dnes, 00:14,  A nepochroníme ho ešte kúščok ? *13*13
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Udržiavajúc si svoj duševný pokoj chránime i ten telesný.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(150 729 bytes in 0,404 seconds)