hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Svätý Otec František je už 5 rokov

príspevkov
44
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 16.3.2018 16:54 meaculpa
posledná zmena 20.3.2018 11:11
1
16.03.2018, 16:54
prvé zhodnotenie kardinál Parolin
druhé sme

odkaz
odkaz
none
2

1. meaculpa 16.03.2018, 16:54

prvé zhodnotenie kardinál Parolin
druhé sme

https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20180313014
https://svet.sme.sk/c/20779862/foto-pat-rokov-papeza-frantiska-fotogaleria.html

16.03.2018, 17:12
Sme.sk tvrdí že: Preto sa o ňom prakticky od začiatku hovorí, že je skutočným reformátorom katolíckej cirkvi.

Len by som podotkol, že reformovať názory, ustálené normy a skutky sú jedna vec a reformovať náboženstvo je vec druhá.
František nie je reformátor viery, lebo tú reformovať nemožno. Ak by hocijaké náboženstvo reformovalo svoju vieru, tak by seba samé označilo za klamára, lebo by prijalo fakt, že predošlá zjavená pravda bola klamstvom a takéto náboženstvo by stratilo úplne všetku dôveryhodnosť. Napríklad Martin Luther v 16. storočí počas svojho učenia o eucharistií upadol do viac ako 20 rozporov a niekoľkokrát pozmenil svoje učenie.
none
12

2. Klein 16.03.2018, 17:12

Sme.sk tvrdí že: Preto sa o ňom prakticky od začiatku hovorí, že je skutočným reformátorom katolíckej cirkvi.

Len by som podotkol, že reformovať názory, ustálené normy a skutky sú jedna vec a reformovať náboženstvo je vec druhá.
František nie je reformátor viery, lebo tú reformovať nemožno. Ak by hocijaké náboženstvo reformovalo svoju vieru, tak by seba samé označilo za klamára, lebo by prijalo fakt, že predošlá zjavená pravda bola klamstvom a takéto náboženstvo by stratilo úplne ...

16.03.2018, 22:22
Suhlas, sme.sk to zhodnotilo tak povrchnejsie ako take noviny zvyknu.
none
3
16.03.2018, 17:18
1,2. 3 zhodnotenie v biblii je pod Izaias 14 kapitola kde je rec o luciferovi, obliekol si molovy sat - tvrdi ze buzeranti su ok a leze im do zadku a oni ho ospevuju, dokonca i bezverci mozu ist do neba naco potom by Boh vobec zasahoval a konal dielo ? Heretik antikristovsky to je po***any diabol co ide otvorene proti Bohu len ziaci diablov co miluju loz a biblia je pre nich nic si to nevsimli. On riadi vojny, vsetko zlo. Akeldama incestman.
none
4

3. 16.03.2018, 17:18

1,2. 3 zhodnotenie v biblii je pod Izaias 14 kapitola kde je rec o luciferovi, obliekol si molovy sat - tvrdi ze buzeranti su ok a leze im do zadku a oni ho ospevuju, dokonca i bezverci mozu ist do neba naco potom by Boh vobec zasahoval a konal dielo ? Heretik antikristovsky to je po***any diabol co ide otvorene proti Bohu len ziaci diablov co miluju loz a biblia je pre nich nic si to nevsimli. On riadi vojny, vsetko zlo. Akeldama incestman.

16.03.2018, 17:20
3. Si mal zjavenie?
none
27

4. -era- 16.03.2018, 17:20

3. Si mal zjavenie?

17.03.2018, 11:13
4. Era, uz som to tu vzpominal nie raz od koho mam svoje ucenie a roznym sposobom,kazdemu kto chce sa nieco naozaj dozvediet vrelo odporucam citat pisma a moje prispevky a pomaly vsetko a premyslat nad tym a skusat to dat dokopy ako puzzle ale nekombinovat to s nicim dalsim, samo sebou konkordanciou a etymologiou si pomoct mozte.
To je ti tazko vysvetlovat ake zjavenie som mal ja co mi poskytlo toho najviac po tejto stranke,to tu nemam verejne pisat ludom. No pokym chces vediet ci som duchovny clovek mozem ti smelo povedat ze som mal uz v zivote rozne videnia,vnuknutia,duchovne zazitky a prezil rozne nadprirodzene veci.
none
38

27. 17.03.2018, 11:13

4. Era, uz som to tu vzpominal nie raz od koho mam svoje ucenie a roznym sposobom,kazdemu kto chce sa nieco naozaj dozvediet vrelo odporucam citat pisma a moje prispevky a pomaly vsetko a premyslat nad tym a skusat to dat dokopy ako puzzle ale nekombinovat to s nicim dalsim, samo sebou konkordanciou a etymologiou si pomoct mozte.
To je ti tazko vysvetlovat ake zjavenie som mal ja co mi poskytlo toho najviac po tejto stranke,to tu nemam verejne pisat ludom. No pokym chces vediet ci som duchov...

18.03.2018, 14:46
31. S tými zjaveniami ti verím, lebo úsudkom podľa mňa nie je možné prísť k takým tvrdeniam, aké tu uvádzaš. Jedine zo zjavenia...
none
42

38. -era- 18.03.2018, 14:46

31. S tými zjaveniami ti verím, lebo úsudkom podľa mňa nie je možné prísť k takým tvrdeniam, aké tu uvádzaš. Jedine zo zjavenia...

19.03.2018, 19:02
42. Spravna uvaha. Mozno je to cele trocha inaksie ako si mnohi predstavuju. A co ak okrem toho co som uviedol by som vedel s Bohom hovorit i tvarou v tvar tak ako proroci v Pisme ? Potom by to mohlo vysvetlit odkial to mam a preco sa to nemoze zhodnut s ludskymi uceniami a vykladmi pisiem kedze jeho myslienky nie su ako ludske myslienky. A ak by ta to zaujimalo viacej mail na mna mas a mozme tak pisat i viac postupne od zaciatkov a osobnejsie. Tu na forum ako som zmienil budem chodit zriedkavo a cele to tu nikomu nebudem len tak servirovat vsetko verejne,len tym co sa zaujimaju osobne mozem ich previest aspon zakladami pomalinkny a viem mat po zoznameni sa skor osobny pristup
none
6

3. 16.03.2018, 17:18

1,2. 3 zhodnotenie v biblii je pod Izaias 14 kapitola kde je rec o luciferovi, obliekol si molovy sat - tvrdi ze buzeranti su ok a leze im do zadku a oni ho ospevuju, dokonca i bezverci mozu ist do neba naco potom by Boh vobec zasahoval a konal dielo ? Heretik antikristovsky to je po***any diabol co ide otvorene proti Bohu len ziaci diablov co miluju loz a biblia je pre nich nic si to nevsimli. On riadi vojny, vsetko zlo. Akeldama incestman.

16.03.2018, 17:49
dodo6363:

Pápež František povedal: Ak je niekto gay, hľadá Boha a koná dobro, kto som ja aby som ho súdil?

Ja nevyhlasujem pravdu viery niesom pápež ale verím, že tieto slová sú slovami Ducha Svätého. A nesú v sebe obrovské posolstvo....

Kristus povedal prostitútke, ktorú chceli ukameňovať: Ani ja ťa neodsudzujem, choď a viac nehreš....

Čo František spravil...
Zaprel učenie Cirkvi? Ospravedlnil hriech?
Nie!!!

Ty ani nevieš koľko homosexuálov cez tieto slová našlo vieru v Krista a prvýkrát ho uzreli ako milosrdného spasiteľa, lebo dovtedy ho videli len ako prísneho sudcu....

Byť gay nie je ako kradnúť či klamať, ale je to súčasť toho človeka... Vieš ako sa homosexuáli cítia keď o nich takto hovoríš? Ako keby teba odmietol Boh preto lebo máš blond vlasy a nie čierne...

Poznám ľudí, o ktorých skutočnosť, že sú inak orientovaní je úplne zreteľné od malička...
Boh má plán s každým človekom... Niekto je celý život chorý, niekto bohatý, niekto chudobný....
Ale je na človeku ako naloží s tým čo od Boha dostal, či už dobré alebo zlé a ako odpovie na Božie volanie: Poď za mnou!

Či dokáže zaprieť sám seba, vziať svoj kríž a nasledovať Krista....
👍: kntsz
none
28

6. Klein 16.03.2018, 17:49

dodo6363:

Pápež František povedal: Ak je niekto gay, hľadá Boha a koná dobro, kto som ja aby som ho súdil?

Ja nevyhlasujem pravdu viery niesom pápež ale verím, že tieto slová sú slovami Ducha Svätého. A nesú v sebe obrovské posolstvo....

Kristus povedal prostitútke, ktorú chceli ukameňovať: Ani ja ťa neodsudzujem, choď a viac nehreš....

Čo František spravil...
Zaprel učenie Cirkvi? Ospravedlnil hriech?
Nie!!!

Ty ani nevieš koľko homosexuá...

17.03.2018, 11:24
7. Akeldama v Tyruse - cize mikulasenecky papez v mikulaseneckom vatikane..., vyhlasil protibiblicke veci. Biblia ti jasne dava velmi vela varovani nielen k lgbt a ich mysleniu a skutkom. Docitat sa o tom mozes napriklad tu 3 M 18:22 Nebudeš ležať s mužským pohlavím, ako sa líha so ženou; to je ohavnosť.Rimanom 1:18 Zjevuje se zajisté hněv Boží s nebe proti každé bezbožnosti a nepravosti lidí, pravdu Boží v nepravosti zadržujících. 19Nebo což poznáno býti může o Bohu, známé jest jim učiněno, Bůh zajisté zjevil jim. 20Nebo neviditelné věci jeho mohou vidíny býti, když z skutků při stvoření světa stalých rozumem pochopeny bývají, totiž ta jeho věčná moc a Božství, tak aby již byli bez výmluvy, 21Protože poznavše Boha, nectili jako Boha, ani jemu děkovali, ale marní učiněni jsou v myšleních svých, a zatmíno jest nemoudré srdce jejich. 22Měvše se za moudré, blázni učiněni jsou. 23Nebo směnili slávu neporušitelného Boha v slávu podobenství obraza porušitelného člověka, i ptactva, i hovad čtvernohých, i zeměplazů. 24Protož i Bůh vydal je v žádosti srdce jejich, v nečistotu, aby zprznili těla svá vespolek, 25Jakožto ty, kteříž jsou směnili pravdu Boží za lež, a ctili i sloužili stvoření raději nežli Stvořiteli, kterýž jest požehnaný na věky. Amen. 26Protož je vydal Bůh v žádosti ohavné. Nebo i ženy jejich změnily přirozené sebe užívání v to, kteréž jest proti přirození. 27A podobně i mužské pohlaví, opustivše přirozené užívání ženy, rozpálili se v žádostech svých jedni k druhým, mužské pohlaví vespolek mrzkost pášíce, a tak spravedlivou mzdu, kteráž na jejich blud slušela, sami na sebe uvodíce. 28A jakož sobě málo vážili známosti Boha, takž také Bůh vydal je v převrácený smysl, aby činili to, což nesluší, 29Jsouce naplněni vší nepravostí, zlostí, smilstvem, nešlechetností, lakomstvím, plní závisti, vraždy, svárů, lsti, zlých obyčejů, 30Utrhači, pomluvači, Boha nenávidící, hanliví, pyšní, chlubní, nalezači zlých věcí, rodičů neposlušní, 31Nemoudří, smluv nezdrželiví, beze vší lítosti, neukojitelní a nemilosrdní. 32Kteřížto vědouce o tom právu Božím, že ti, kteříž takové věci činí, hodni jsou smrti, avšak netoliko ty věci činí, ale i jiným též činícím nakládají
22 znovu v slovencine -ktorí, hoci dobre poznali právo Božie, že tí, ktorí robia také veci, sú hodni smrti, nie len že to robia, ale to ešte aj schvaľujú tým, ktorí to tiež robia.
Duch Svaty v pismach jasne cez Mojzisa i Pavla hovori ze je to blaznovstvo,hriech,sluzba Molochovi nie Bohovi biblie ti co idu smerom lgbt,slnieckarov. A mikulasenecky Akeldama tym smerom ako i k moslimom ide tiez.

Vziat svoj kriz nemoze,to by musel mat zenu.Cize uplne sa zmenit,to moze clovek len vtedy ked sa uplne pokori a chce sa mu az umriet zo svojej hriesnosti a marneho zivota na zemi a vola k Bohu o pomoc a ked ho nebesia a Boh zmenia sekty a denominacia ani psychologia a meditacie atd to nedokazu.A rovnake to je s pracou na Bozom diele a ucenim v Duchu a Pravde. Tvoje prirovnania a konspiracie su dost mimo misu.

Ako to urobi ked ma chlap chlapa ? A lezbizmus rovnaka ohavnost,buzeranti su v pisme blato a kal, mizerna zem a ****o kde sa nic dobre nerodi,zeny lezby su oznacene ako hnis. Trn su incestky. Stolice su podvodnicky a ****y- cize spravne podla cti ma byt v prekladoch biblie vzdy uvadzane ze David ma tron atd atd stolice ma len odpad mikulasenecky a zradcovia a diabli atd. .
Panna Maria ti sama hovori predsa v nejakom zjaveni, teraz neviem v ktorom,ze ona je krizom spasenia. Kriz je symbol pre zenu a ten symbol ako i biblia je starsi nez 2000-5000 rokov atd atd. . To dosvedcuje ze pismo a ta symbolika tu bolo ovela skorej a vsetko sa skorej udialo a ma sa to i prekladat nie robit s toho to co to neni.
none
5
16.03.2018, 17:34
Hrôza! Zase je v strede pozornosti Pápež a nie Kristus.
👍: Scarlet666 , kntsz
none
7

5. 16.03.2018, 17:34

Hrôza! Zase je v strede pozornosti Pápež a nie Kristus.

16.03.2018, 18:01
Fotooon,

Keď apoštoli mohli miestnym cirkvám vo svojich listoch písať o svojich spolupracovníkoch a čo konkrétne s nimi zažili a tieto listy sú súčasť Biblie, prečo ti vadí keď sa rozprávame o tom, ktorému Kristus prikázal pásť jeho ovce?
none
16

7. Klein 16.03.2018, 18:01

Fotooon,

Keď apoštoli mohli miestnym cirkvám vo svojich listoch písať o svojich spolupracovníkoch a čo konkrétne s nimi zažili a tieto listy sú súčasť Biblie, prečo ti vadí keď sa rozprávame o tom, ktorému Kristus prikázal pásť jeho ovce?

17.03.2018, 01:02
Apoštolovia vyzdvihovali Krista. A tvrdo kritizovali, keď niekto vyzdvihoval ich. odkaz
none
29

5. 16.03.2018, 17:34

Hrôza! Zase je v strede pozornosti Pápež a nie Kristus.

17.03.2018, 11:29
To neni papez leda ak mikulasenecky a ich ziaci su vsetci ti co maju ich ucenie vsade po denominaciach a sektach i ti co ho sice skritizuju ale ich ucenie neni panensky rydze v Duchu a Pravde. Kristus mikulasencov moze chodit na vianoce a byt tu cca 2018 rokov vzad a jeho sluzba je v ociach mikulasencov razu doslovneho, kym ten pravy Kristus podla pisiem dosiel ovela skorej a isto nie na vianoce a jeho sluzba bola v moci Ducha a tak sa ma i prekladat aby mohli slepy vidiet,hluchy pocut atd. a to myslim znova duchovne nie divadlo s podplatenym publikom
none
9
16.03.2018, 19:57
Svätý Otec si môže nechať hovoriť len pokrytec.
Svätý Otec je len jeden Boh.
none
10

9. 16.03.2018, 19:57

Svätý Otec si môže nechať hovoriť len pokrytec.
Svätý Otec je len jeden Boh.

16.03.2018, 20:40
Vies co si prave napisal? Napriklad apostola Pavla si nazval pokrytcom. On sam seba nazyval otcom a vsetci krestania sa oznacovali v tych casoch titulom svati... Prvi krestania vzdy svojho biskupa oslovovali otec a tak je to dodnes.

Toto vám nepíšem, aby som vás zahanbil, ale aby som vás napomenul ako svoje milované deti. Veď keby ste mali hoci desaťtisíc vychovávateľov v Kristovi, otcov nemáte mnoho, lebo ja som vás splodil v Ježišovi Kristovi skrze evanjelium.
none
11

10. Klein 16.03.2018, 20:40

Vies co si prave napisal? Napriklad apostola Pavla si nazval pokrytcom. On sam seba nazyval otcom a vsetci krestania sa oznacovali v tych casoch titulom svati... Prvi krestania vzdy svojho biskupa oslovovali otec a tak je to dodnes.

Toto vám nepíšem, aby som vás zahanbil, ale aby som vás napomenul ako svoje milované deti. Veď keby ste mali hoci desaťtisíc vychovávateľov v Kristovi, otcov nemáte mnoho, lebo ja som vás splodil v Ježišovi Kristovi skrze evanjelium.

16.03.2018, 20:56
Mne je uz normalne smiesne ze vsetci protestanti z reformovanych cirkvi neustale oznacuju katolikov za bludarov ktori sa neriadia pismom a ono to je presne naopak... Len katolicka cirkev sa nou riadi...
none
13

11. Klein 16.03.2018, 20:56

Mne je uz normalne smiesne ze vsetci protestanti z reformovanych cirkvi neustale oznacuju katolikov za bludarov ktori sa neriadia pismom a ono to je presne naopak... Len katolicka cirkev sa nou riadi...

16.03.2018, 22:37
14

Klein

Pavol nechával seba nazývať svätým otcom? To je vtip?

Milovaním peňazí a hromadením majetku, vedením náboženských vojen ,pompéznosťou a pýchou, chamtivosťou, rúhaním, modlárstvom, márnou tradíciou, morálnou skazenosťou, pálením národných biblii a prenasledovaním tých čo ich prekladali, prekrúcaním Písma, kolaboráciou so zverskými svetskými mocnosťami atd.

No a teraz mi vymenuj to, čím sa podľa Biblie riadi.
none
18

13. RealitaABC 16.03.2018, 22:37

14

Klein

Pavol nechával seba nazývať svätým otcom? To je vtip?

Milovaním peňazí a hromadením majetku, vedením náboženských vojen ,pompéznosťou a pýchou, chamtivosťou, rúhaním, modlárstvom, márnou tradíciou, morálnou skazenosťou, pálením národných biblii a prenasledovaním tých čo ich prekladali, prekrúcaním Písma, kolaboráciou so zverskými svetskými mocnosťami atd.

No a teraz mi vymenuj to, čím sa podľa Biblie riadi.

17.03.2018, 05:39
Keby si mal ty na starosti osud veriacich cirkvi a videl ze po Europe bez tvojho povolenia sa siria falosne a nespravne preklady biblie do narodnych jazykov, vystupilo by mnozstvo reformatorov, kazdy z nich prinasal odlisne ucenie a svoju pravdu ucil negramotnych, neucenych dedincanov ktori cele dni Len pracuju na poli a boli schopni uverit uplne vsetkemu co im kto povedal, co by si robil? Okrem toho tieto odlisne nauky by sposobili obcianske vojny a napr. Taki kalvini vypalovali katolicke mesta a vrazdili ich obyvatelov. Co by si robil?
none
19

18. Klein 17.03.2018, 05:39

Keby si mal ty na starosti osud veriacich cirkvi a videl ze po Europe bez tvojho povolenia sa siria falosne a nespravne preklady biblie do narodnych jazykov, vystupilo by mnozstvo reformatorov, kazdy z nich prinasal odlisne ucenie a svoju pravdu ucil negramotnych, neucenych dedincanov ktori cele dni Len pracuju na poli a boli schopni uverit uplne vsetkemu co im kto povedal, co by si robil? Okrem toho tieto odlisne nauky by sposobili obcianske vojny a napr. Taki kalvini vypalovali katolicke mesta...

17.03.2018, 05:43
Keby osmanska risa zautocila na Europu co by si robil? Keby nebolo Katolickej cirkvi ktora zjednotila celu Europu v boji proti arabom tak dnes by sme zili pod vladou sultana a za kritizovanie Mohameda by ta hned popravili.
none
20

19. Klein 17.03.2018, 05:43

Keby osmanska risa zautocila na Europu co by si robil? Keby nebolo Katolickej cirkvi ktora zjednotila celu Europu v boji proti arabom tak dnes by sme zili pod vladou sultana a za kritizovanie Mohameda by ta hned popravili.

17.03.2018, 05:55
Ked sa rozpadla rimska risa na desiatky rozhadanych kralovstiev, bola to Katolicka Cirkev ktora zjednocovala Europu. To hromadenie majetku nebolo spravne ale vsetky peniaze boli pouzite na taku nadheru pred ktorou padaju sanky mnohym. Pozri sa na katedraly a ine umelecke diela ktore su sami o sebe marnostou, ale Viera tych ludi marna nebola. To vsetko ludia robili z lasky k Bohu, to co bolo vludskych ociach najvzacnejsie, ludia odovzdali Bohu na jeho oslavu. Ked chodim po europskych mestach v tieni gotickych katedral Len smutne porovnavam vieru a jednotu ludi predoslych vekov a dnesne stovky odlisnych cirkvi...k comu ta sloboda? Co z toho ze kazdy ma dnes doma Biliu ked to neprinieslo nic dobre....
none
22

20. Klein 17.03.2018, 05:55

Ked sa rozpadla rimska risa na desiatky rozhadanych kralovstiev, bola to Katolicka Cirkev ktora zjednocovala Europu. To hromadenie majetku nebolo spravne ale vsetky peniaze boli pouzite na taku nadheru pred ktorou padaju sanky mnohym. Pozri sa na katedraly a ine umelecke diela ktore su sami o sebe marnostou, ale Viera tych ludi marna nebola. To vsetko ludia robili z lasky k Bohu, to co bolo vludskych ociach najvzacnejsie, ludia odovzdali Bohu na jeho oslavu. Ked chodim po europskych mestach v ti...

17.03.2018, 07:20
23
Všetká tá vaša "nádhera" je z hriechov ľudí. No a ako iste vieš, všetko to zhorí.
none
23

20. Klein 17.03.2018, 05:55

Ked sa rozpadla rimska risa na desiatky rozhadanych kralovstiev, bola to Katolicka Cirkev ktora zjednocovala Europu. To hromadenie majetku nebolo spravne ale vsetky peniaze boli pouzite na taku nadheru pred ktorou padaju sanky mnohym. Pozri sa na katedraly a ine umelecke diela ktore su sami o sebe marnostou, ale Viera tych ludi marna nebola. To vsetko ludia robili z lasky k Bohu, to co bolo vludskych ociach najvzacnejsie, ludia odovzdali Bohu na jeho oslavu. Ked chodim po europskych mestach v ti...

17.03.2018, 07:33
23
Len sa tak zamyslí, ako sa môže šíriť láska k Bohu a to k tomu Bohu, ktorý povedal nezabiješ, ktorý povedal - miluj svojho blížneho, ako seba samého a ktorý povedal miluj svojho nepriateľa, tak ako sa mohla takáto láska šíriť mečom? Je to nemožné! Z toho vyplýva, že KC nemá lásku Kristovi a teda KC nie je jeho. Ste z iného semena - zo semena nepriateľa Krista, ktoré prenasleduje a bojuje proti tým, ktorí sa narodili zo semena Svätého Ducha - Slová Božieho.
none
25

20. Klein 17.03.2018, 05:55

Ked sa rozpadla rimska risa na desiatky rozhadanych kralovstiev, bola to Katolicka Cirkev ktora zjednocovala Europu. To hromadenie majetku nebolo spravne ale vsetky peniaze boli pouzite na taku nadheru pred ktorou padaju sanky mnohym. Pozri sa na katedraly a ine umelecke diela ktore su sami o sebe marnostou, ale Viera tych ludi marna nebola. To vsetko ludia robili z lasky k Bohu, to co bolo vludskych ociach najvzacnejsie, ludia odovzdali Bohu na jeho oslavu. Ked chodim po europskych mestach v ti...

17.03.2018, 07:50
Ježiš nepovolal cirkev na to, aby budovala na zemi kráľovstvá zo zlata a katedrál. Vy robíte všetko presne naopak ako kázal Kristus. V skutočnosti ste tou neviestkou, o ktorej sa píše Ján v zjavení 17 kap (opis sedí presne na vás):

"Potom prišiel jeden zo siedmich anjelov, čo mali sedem čiaš, a prihovoril sa mi: „Poď, ukážem ti odsúdenie veľkej neviestky, ktorá sedí na mnohých vodách, s ktorou smilnili králi zeme a vínom jej smilstva sa opíjali obyvatelia zeme. “V duchu ma preniesol na púšť. I videl som ženu sedieť na šarlátovej šelme so siedmimi hlavami a s desiatimi rohami, plnej rúhavých mien. Tá žena bola oblečená do purpuru a šarlátu, vyzdobená zlatom, drahými kameňmi a perlami a v rukách mala zlatý pohár, plný ohavností a nečistoty svojho smilstva. Na čele mala napísané meno, tajomstvo: „Veľký Babylon, matka smilstva a ohavností zeme. “I videl som ženu spitú krvou svätých a krvou Ježišových mučeníkov. Keď som ju uvidel, veľmi som sa zadivil. Ale anjel mi povedal: „Prečo sa divíš? Ja ti poviem tajomstvo ženy a šelmy so siedmimi hlavami a s desiatimi rohami, ktorá ju nosí. Šelma, ktorú si videl, bola, a nie je; má vystúpiť z priepasti a pôjde do záhuby. A obyvatelia zeme, ktorých mená nie sú zapísané v knihe života od ustanovenia sveta, budú sa diviť, keď uvidia šelmu, že bola, a nie je, a zasa bude. Kto je múdry, tu má vysvetlenie: Sedem hláv je sedem vrchov, na ktorých žena sedí; aj kráľov je sedem:piati padli, jeden je, iný ešte neprišiel; a keď príde, bude smieť ostať len na krátky čas. Šelma, ktorá bola a nie je, ona je ôsmy kráľ, je z tých siedmich a ide do záhuby. Desať rohov, ktoré si videl, je desať kráľov, ktorí ešte nedostali kráľovstvo, ale na jednu hodinu dostanú kráľovskú moc spolu so šelmou. Majú rovnaké zmýšľanie a svoju silu a moc dajú tej šelme. Budú bojovať proti Baránkovi a Baránok nad nimi zvíťazí, lebo on je Pán pánov a Kráľ kráľov; aj tí, čo sú s ním, povolaní, vyvolení a verní. “A povedal mi: „Vody, ktoré si videl tam, kde sedí neviestka, to sú ľudia, zástupy, národy a jazyky. A desať rohov, ktoré si videl, aj šelma znenávidia smilnicu, spustošia ju a obnažia; budú jesť jej telo a spália ju ohňom. Lebo Boh im vložil do srdca, aby uskutočnili jeho zámer, aby mali rovnaké zmýšľanie a odovzdali šelme svoje kráľovstvo, kým sa nezavŕšia Božie slová. A žena, ktorú si videl, je veľké mesto, ktoré kraľuje nad kráľmi zeme.“"

Neviestka (tj. tá, ktorá kedysi patrila Kristovi ale dnes už miesto toho slúži modlám a iným bohom) sedí na mnohých vodách = národoch. (=RKC má zastúpenie takmer v každej krajine sveta) Je oblečená do purpuru a šarlátu, vyzdobená zlatom, drahými kameňmi a perlami (to sú tie vaše katedrály, drahé obleky pápežiatkov a všeliakých vašich hodnostárov ovešaných zlatom). -Mala zlatý pohár, plný ohavností a nečistoty svojho smilstva. (To, že ste s pamiatky Pánovej obeti spravili čarodejnícky rituál transsubstanciacie. Preto to Boh vidí ako ohavnosť.) -I videl som ženu spitú krvou svätých a krvou Ježišových mučeníkov. (To sú skutoční veriaci, ktorých ste povraždili ako "kacírov".) A žena, ktorú si videl, je veľké mesto, ktoré kraľuje nad kráľmi zeme. Sedem hláv je sedem vrchov, na ktorých žena sedí. (To je vaše hlavné mesto Rím, kde má RKC svoje sídlo a odkiaľ rozposiela do sveta svoje ohavnosti.) ...V18 kapitole Zjavenia Jána je popísané zničenie tohoto mesta, ktoré Boh správne nazval "Veľký Babylon, matka smilstva a ohavností zeme"
none
32

25. 17.03.2018, 07:50

Ježiš nepovolal cirkev na to, aby budovala na zemi kráľovstvá zo zlata a katedrál. Vy robíte všetko presne naopak ako kázal Kristus. V skutočnosti ste tou neviestkou, o ktorej sa píše Ján v zjavení 17 kap (opis sedí presne na vás):

"Potom prišiel jeden zo siedmich anjelov, čo mali sedem čiaš, a prihovoril sa mi: „Poď, ukážem ti odsúdenie veľkej neviestky, ktorá sedí na mnohých vodách, s ktorou smilnili králi zeme a vínom jej smilstva sa opíjali obyvatelia zeme. “V duchu ma preniesol na ...

17.03.2018, 11:45
29. Tajomstvo 666 je tu - Jedna 6 je nabozenstvo tohto sveta -Mikulasenecky Vatikan pravym menom Tyrus a vsetci co su s nim akokolvek spolceny v uceni a lziach nemusia ani uznavat samozvaneho papeza ktory nim neni... . Cize duchovne smilstvo teda modlosluzbu maju vsetky spolky a ludia na zemi akokolvek nimi prepojeny ci cez clenstva,falosnu ekumenu,doktriny,ci uverenie ich masazi mozgu a srdca od utleho detstva a vnimanie biblie cez ich pohlad... . Neviestka ma dcery smilnice,ich osud a odsudenie je rovnake.Na to tu vsetci zabudate.Kto chce pravdu nie loz davno stade uteka vsetkeho co i len trocha podobneho.
Dalsia 6 je OSN a prasata politicke, clovek Bozi ocakava Bozie kralovstvo neveri lziam politikov teda neje svinske maso a odsudzuje ich zlociny a ma nazory na nich asi podobne ako Rudolf Vasky
Posledna 6 je vedecko kulturny svet pocnuc NASA. Veda je dobra ked propaguje fakty, ak propaguje dezinformacie ako cierne diery, vesmir o 8-9 planet,posun casu, rok o 365-6 dnoch, evoluciu,velky tresk a ine diabolstva je to len paveda mikulasencov, a cely svet zabavaju buzeranti a lezby a im podobny cez tzv kulturu co je dnes hlavne sediet pred telkou a pozerat ich vrazdy,podvody a prazdne veci miesto citania pisiem ako o zivot,o ten tu ide kazdemu no seru na to bezne vsak sa vyhovoria potom na sude na ich falosnych ucitelov ved oni za to predsa nemohli ze sa nechavali o***avat neboli varovany asi dostatocne desiatky krat bibliou,Jezisom,prorokmi atd. .... ach katastrofalny je stav ludstva,beda.
K tomu textu by som mohol este mnoho povedat a ten vyklad je omnoho hlbsi a je iny no teraz to riesit nebudem.
none
33

32. 17.03.2018, 11:45

29. Tajomstvo 666 je tu - Jedna 6 je nabozenstvo tohto sveta -Mikulasenecky Vatikan pravym menom Tyrus a vsetci co su s nim akokolvek spolceny v uceni a lziach nemusia ani uznavat samozvaneho papeza ktory nim neni... . Cize duchovne smilstvo teda modlosluzbu maju vsetky spolky a ludia na zemi akokolvek nimi prepojeny ci cez clenstva,falosnu ekumenu,doktriny,ci uverenie ich masazi mozgu a srdca od utleho detstva a vnimanie biblie cez ich pohlad... . Neviestka ma dcery smilnice,ich osud a odsude...

17.03.2018, 11:48
To malo byt k 28, fotooon , zena na selme je Shirley Temple Blackova ona sefovala pohlavarom Tyrusu, OSN,NASA, okrem ineho rozdelila CSSR toho casu tu bola americka velvyslankyna nie ako uvadza chybne wikipedia a podobne drbnute zdroje,udaj o jej smrti tiez skreslili a pravy bol iny, a ozaj, jej prave meno duchovne je SEIR a ona je 4 kon pod 4 pecatou v pisme kde je rec o 4 jazdcoch a konoch
none
34

32. 17.03.2018, 11:45

29. Tajomstvo 666 je tu - Jedna 6 je nabozenstvo tohto sveta -Mikulasenecky Vatikan pravym menom Tyrus a vsetci co su s nim akokolvek spolceny v uceni a lziach nemusia ani uznavat samozvaneho papeza ktory nim neni... . Cize duchovne smilstvo teda modlosluzbu maju vsetky spolky a ludia na zemi akokolvek nimi prepojeny ci cez clenstva,falosnu ekumenu,doktriny,ci uverenie ich masazi mozgu a srdca od utleho detstva a vnimanie biblie cez ich pohlad... . Neviestka ma dcery smilnice,ich osud a odsude...

17.03.2018, 11:50
Vieš čo je tajomstvo 6 6 6 že ta krásna žena scarlet666 je stelesnený Satan.
none
35

34. 17.03.2018, 11:50

Vieš čo je tajomstvo 6 6 6 že ta krásna žena scarlet666 je stelesnený Satan.

17.03.2018, 11:53
Trepeš nezmysly.
none
36

25. 17.03.2018, 07:50

Ježiš nepovolal cirkev na to, aby budovala na zemi kráľovstvá zo zlata a katedrál. Vy robíte všetko presne naopak ako kázal Kristus. V skutočnosti ste tou neviestkou, o ktorej sa píše Ján v zjavení 17 kap (opis sedí presne na vás):

"Potom prišiel jeden zo siedmich anjelov, čo mali sedem čiaš, a prihovoril sa mi: „Poď, ukážem ti odsúdenie veľkej neviestky, ktorá sedí na mnohých vodách, s ktorou smilnili králi zeme a vínom jej smilstva sa opíjali obyvatelia zeme. “V duchu ma preniesol na ...

17.03.2018, 13:05
Ta velka neviestka s kalichom smilstva je anticky Rim...Herodes chcel zabit maleho Jeziska, Rim vrazdil krestanov cele storocia az kym nepadol cirkvi k noham. Anticky Rim bol ako bordel kde verejne spaval kazdy s kazdym... Nazvat smilstvom ked zopakuje knaz nad chlebom a vinom to iste co povedal Jezis a veri tomu co povedal ty nazyvas smilstvom. A ja tuto tvoju urazku Bozieho tela a krvi nazyvam ako Bohoruhanie najvysieho stupna.
none
37

36. Klein 17.03.2018, 13:05

Ta velka neviestka s kalichom smilstva je anticky Rim...Herodes chcel zabit maleho Jeziska, Rim vrazdil krestanov cele storocia az kym nepadol cirkvi k noham. Anticky Rim bol ako bordel kde verejne spaval kazdy s kazdym... Nazvat smilstvom ked zopakuje knaz nad chlebom a vinom to iste co povedal Jezis a veri tomu co povedal ty nazyvas smilstvom. A ja tuto tvoju urazku Bozieho tela a krvi nazyvam ako Bohoruhanie najvysieho stupna.

17.03.2018, 20:38
40
No a kto zdedil žezlo moci pohanského Ríma aj spôsob vladnutia? No a kto spočíta mŕtvych pre svoje presvedčenie počas storočí vlády KC? Koľko storočí vlády to už je? Môžeš mám to oznámiť.
none
43

37. RealitaABC 17.03.2018, 20:38

40
No a kto zdedil žezlo moci pohanského Ríma aj spôsob vladnutia? No a kto spočíta mŕtvych pre svoje presvedčenie počas storočí vlády KC? Koľko storočí vlády to už je? Môžeš mám to oznámiť.

19.03.2018, 19:05
41. A nezabudaj ze ma deticky a vsetci maju ich mikulasenecke ucenie skrz rozdeluj a panuj, vsetky cesty vedu do Rima,opakovane lzi su vam pravdou po sektach a spolkoch kde tomu kraluje ich velsekta, a tak je uplne jedno ze neuznavas ich papeza uz si ich skrz ine veci ako i fotoon a spol
none
40

36. Klein 17.03.2018, 13:05

Ta velka neviestka s kalichom smilstva je anticky Rim...Herodes chcel zabit maleho Jeziska, Rim vrazdil krestanov cele storocia az kym nepadol cirkvi k noham. Anticky Rim bol ako bordel kde verejne spaval kazdy s kazdym... Nazvat smilstvom ked zopakuje knaz nad chlebom a vinom to iste co povedal Jezis a veri tomu co povedal ty nazyvas smilstvom. A ja tuto tvoju urazku Bozieho tela a krvi nazyvam ako Bohoruhanie najvysieho stupna.

19.03.2018, 08:23
Antický rím nemohol byť smilnicou, pretože predtým nikdy neslúžil pravému Bohu. Rovnako ten kalich nesedí - a ani skutočnosť, že Ján písal o budúcnosti a v čase Jána sa rímska ríša už postupne rozpadala. Nie. Je to proroctvo o pápežskom ríme. A ty to dobre vieš. Len si to nechceš priznať. Opis dokonale sedí na vás.
none
41

40. 19.03.2018, 08:23

Antický rím nemohol byť smilnicou, pretože predtým nikdy neslúžil pravému Bohu. Rovnako ten kalich nesedí - a ani skutočnosť, že Ján písal o budúcnosti a v čase Jána sa rímska ríša už postupne rozpadala. Nie. Je to proroctvo o pápežskom ríme. A ty to dobre vieš. Len si to nechceš priznať. Opis dokonale sedí na vás.

19.03.2018, 08:27
....a o žiadnom padnutí rímu k nohám cirkvi nie je v proroctve ani slovko. Tam je reč naopak o zničení ku koncu čias. A to bezpečne vieme, že ku koncu čias nebude rím pohanský, ale je pápežský. Smilnica!
none
21

18. Klein 17.03.2018, 05:39

Keby si mal ty na starosti osud veriacich cirkvi a videl ze po Europe bez tvojho povolenia sa siria falosne a nespravne preklady biblie do narodnych jazykov, vystupilo by mnozstvo reformatorov, kazdy z nich prinasal odlisne ucenie a svoju pravdu ucil negramotnych, neucenych dedincanov ktori cele dni Len pracuju na poli a boli schopni uverit uplne vsetkemu co im kto povedal, co by si robil? Okrem toho tieto odlisne nauky by sposobili obcianske vojny a napr. Taki kalvini vypalovali katolicke mesta...

17.03.2018, 07:09
21
A čo tak si spomenúť na to, že je mocný Boh. Prečo to potom KC nenechala na Božiu moc? Predsa ak toto platí, čo určite, že teda nikto nemôže prijať ku Kristu, ak by mu to nebolo dané od Otca na nebesiach, tak čo to potom bolo, čo sa šírilo mečom? To čo sa šíri mečom nie je kresťanstvo! To si zápis za uši. To, že bola zneużitá reformácia viem, no žiadna z reformovaných cirkvi sa neprehľadná za jedinú pravu. To urobila práve KC. Prave Evanjelium je evanjelium radosti a pokoja v Duchu Svätom nikdy sa nešíri mečom, upaľovaním, prenasledovaním, pálením Biblii.
none
24

18. Klein 17.03.2018, 05:39

Keby si mal ty na starosti osud veriacich cirkvi a videl ze po Europe bez tvojho povolenia sa siria falosne a nespravne preklady biblie do narodnych jazykov, vystupilo by mnozstvo reformatorov, kazdy z nich prinasal odlisne ucenie a svoju pravdu ucil negramotnych, neucenych dedincanov ktori cele dni Len pracuju na poli a boli schopni uverit uplne vsetkemu co im kto povedal, co by si robil? Okrem toho tieto odlisne nauky by sposobili obcianske vojny a napr. Taki kalvini vypalovali katolicke mesta...

17.03.2018, 07:43
21
No a čo, že každý si vykladá ako chce? komu je to dané, tak si vyloží správne a komu to nie je dané, tak bude v blude. Komu boli dané od Boha uši na to, aby rozumel, tak bude rozumieť. S čím mas problém? Mali ste to nechať na Božiu moc a napasovať sa za Boha. Boh zjavuje pravdu komu chce a kedy chce. Chcela snáď poprieť túto Božie právo.
👍: Voloďa
none
17

10. Klein 16.03.2018, 20:40

Vies co si prave napisal? Napriklad apostola Pavla si nazval pokrytcom. On sam seba nazyval otcom a vsetci krestania sa oznacovali v tych casoch titulom svati... Prvi krestania vzdy svojho biskupa oslovovali otec a tak je to dodnes.

Toto vám nepíšem, aby som vás zahanbil, ale aby som vás napomenul ako svoje milované deti. Veď keby ste mali hoci desaťtisíc vychovávateľov v Kristovi, otcov nemáte mnoho, lebo ja som vás splodil v Ježišovi Kristovi skrze evanjelium.

17.03.2018, 01:07
Pavol sa nazval otcom korintských len v zmysle splodenia (privedenia k viere), nie v zmysle vodcu. odkaz -A ani im nekázal ho tak volať. Pretože Ježiš jasne povedal: "Ani Otcom nevolajte nikoho na zemi, lebo len jeden je váš Otec, ten nebeský." odkaz (A vy ho neposlúchate.)
👍: Voloďa
none
30

17. 17.03.2018, 01:07

Pavol sa nazval otcom korintských len v zmysle splodenia (privedenia k viere), nie v zmysle vodcu. http://www.svatepismo.sk/suradnice.php?suradnice=1Kor+4%2C15 -A ani im nekázal ho tak volať. Pretože Ježiš jasne povedal: "Ani Otcom nevolajte nikoho na zemi, lebo len jeden je váš Otec, ten nebeský." http://www.svatepismo.sk/suradnice.php?suradnice=Mt+23%2C9 (A vy ho neposlúchate.)

17.03.2018, 11:31
20asi prvy rozumny prispevok co od teba citam fotooon
none
39

30. 17.03.2018, 11:31

20asi prvy rozumny prispevok co od teba citam fotooon

19.03.2018, 08:20
Si tu len krátko.
none
31
17.03.2018, 11:35
30 Slovo Svaty ako i ine vyrazy co vzpominas ma svoj povod v biblii. Svaty je ten co je oddeleny do sluzby a cisty v ociach Bozich, ten ktory ma srdce na spravnom mieste ako David. Svatost je v zivote nie smrti, v pravom ovoci co je prave ucenie v Duchu a Pravde z coho idu skutky spravodlivosti. Cirkev uz som vysvetloval inde,neni to ziadna svetska nabozensko politicka institucia. To iste plati o papezstve a knazstve,prave hodnosti a povolania a dary sa nedaju kupit ani udelovat skrz teologicke skoly.Skutocny papez je Boh. Papez mikulasencov je antikrist.
none
44
20.03.2018, 11:11
Trhá mi srdce, keď tu čítam rozvášnené príspevky ľudí tvrdiacich o sebe, že sú veriacimi v Boha a Krista.

Akoby ste nič nepochopili z toho, kvôli čomu zostúpil Ježiš na túto zem.

"Nebude sa škriepiť, ani kričať nebude a nikto nepočuje jeho hlasu po uliciach. Trstiny nalomenej nedolomí a knotu dymiaceho neuhasí, kým neprivedie právo k víťazstvu a v jeho mene budú dúfať národy."

Bijete sa v prsia ako kto viacej zastupuje Boha tuná na zemi.

Kým vlastne ste?

Pozrite sa do svojich sŕdc - čím sú to preplnené?
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 198 499 B vygenerované za : 0.112 s unikátne zobrazenia tém : 49 810 unikátne zobrazenia blogov : 880 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz Možno si sa niekedy zamýšľal, ako bude vyzerať ten Nový Jeruzalem, nebeské kráľovstvo, ktoré má zostúpiť, podľa proroctva 😉 Nuž, asi ťa sklamem trochu, ale nejedná sa o klasické mesto...

citát dňa :

Život je ako pohár a je iba na tebe čím si ho naplníš. Aj tak si to nakoniec vypiješ sám.