Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Svätá spoveď - výmysel kňazov alebo Božia výzva ?

13
reakcií
21124
prečítaní
Tému 3. januára 2010, 20:17 založil rodinamvn.

podobné témy:1.
označiť príspevok

rodinamvn muž
   3. 1. 2010, 20:17 avatar
AJ JA SOM NEVERIL, ŽE JEŽIŠ ČAKÁ VO SPOVEDELNICI

Od detstva som bol vedení v katolíckej tradícii, ale neveril som, že je to správne. Po čase som dostal povolenie od rodičov, aby som sa sám rozhodol, či budem praktizovať katolícku tradíciu (vieru), alebo nie. Keďže pre mňa to naozaj bolo len o tradícii a zákonov - s ktorými som sa neztotožňoval - rozhodol som sa, že sa nebudem zaujímať o Cirkev a tak ani žiť podľa jej učenia.

Keď som dospel vo veku i v poznaní, že Boh (Ježiš Kristus) predsa nás pozýva k SVIATOSTNÉMU ŽIVOTU v CIRKVI, prijal som Jeho pozvanie a s tým aj SPOVEDANIE U KŇAZOV. Nebolo to len presvedčenie od kňazov, ale hlavne na zjaveniach v Medžugorí, v Dechticiach ako aj v Krakowe, kde o tom Ježiš a Mária hovoria:

"Píš, hovor o mojom milosrdenstve. Povedz dušiam, kde majú hľadať potechy - v TRIBUNÁLI MILOSRDENSTVA, tam sú najväčšie zázraky, ktoré sa ustavične opakujú. Aby sme ten zázrak nadobudli, netreba ísť na ďalekú púť ani vykonať nejaké vonkajšie obrady.

Stačí pristúpiť s vierou k nohám MôJHO ZÁSTUPCU (kňaza), povedať mu o svojej biede a zázrak Božieho milosrdenstva sa prejaví v celej plnosti. Aj keby duša bola ako rozkladajúca sa mŕtvola a aj keby po ľudsky už nebolo pre ňu vzkriesenia a všetko bolo už stratené, nie je tak u Boha. Zázrak Božieho milosrdenstva vzkriesi dušu v celej plnosti." (Ježiš Kristus sr. Faustíne Kowalskej /Krakow - Poľsko / r.1937 /Denníček 1448 )

JEŽIŠ KRISTUS povedal apoštolom- prvým kňazom, ktorý dostali moc odpúšťať hriechy:

"Pokoj Vám! Ako mňa poslal Otec, aj ja posielamvás.Keď to povedal dýchol na nich a hovoril im: Prijmite Ducha Svätého. KOMU ODPUSTÍTE HRIECHY, BUDÚ MU ODPUSTENÉ, KOMU ICH ZADRŽÍTE, BUDÚ ZADRŽANÉ." (Biblia - Sväté Písmo- Jn 20,21-23)

PREČO SA SPOVEDAŤ ? ABY SME ŽILI V LÁSKE A PO ŽIVOTE MOHLI VSTÚPIŤ DO BOŽIEHO KRÁĽOVSTVA !

"Neviete, že NESPRAVODLIVÍ NEBUDÚ DEDIČMI BOŽIEHO KRÁĽOVSTVA ? Nemýlte sa : ani SMILNÍCI, ani MODLOSLUŽOBNÍCI, ani CUDZOLOŽNÍCI,ani CHLÍPNICI, ani SÚLOŽNÍCI MUŽOV, ani ZLODEJI, ani CHAMTIVCI, ani OPILCI, ani UTŔHAČI, ani LUPIČI NEBUDÚ DEDIČMI BOŽIEHO KRÁĽOVSTVA.

A niektorí ste toto boli, ale OBMYLI STE SA, boli ste posvätení, boli ste OSPRAVEDLNENÍ v mene Pána Ježiša Krista a v Duchu nášho Boha." (1 list sv.Pavla korinťanom : 6, 9-11 / Biblia - Sväté Písmo)

Z ČOHO SA SPOVEDAŤ ? PREDOVŠETKÝM Z ŤAŽKÝCH HRIECHOV AKO AJ Z ĽAHKÝCH !

"Bude dobré pripomenúť, že pre vyrovnané duchovné i pastorálne zameranie na tomto poli je potrebné aj naďalej vychovávať veriacich, aby PRISTUPOVALI K SVäTEJ SPOVEDI I LEN KVôLI VŠEDNÝM HRIECHOM a pripisovali jej veľkú hodnotu. Potvrdzuje to viacročná tradícia a teraz už stáročná trvalá prax."

(pápež: Ján Pavol II. Zmierenie a pokánie)

ŤAŽKÉ - SMRTEĽNÉ HRIECHY :

KLAMSTVO vo vážnej veci, KRIVÁ PRÍSAHA, umelé oplodnenie, CUDZOLOŽSTVO, smilstvo, KRVISMILSTVO, mnohoženstvo, ROZVOD, konkubinát: "spolunažívanie partnerov", ONANIA (MASTURBÁCIA), homosexualita, STERILIZÁCIA (bez zdravot.dôvodov), ANTIKONCEPCIA, rúhanie, SVäTOKRÁDEŽ, vražda, SAMOVRAŽDA, eutanázia, POTRATY, vyvolanie smrtiaceho hladu, užívanie DROGY, pokusy na embryách (vyvolávajúce zdravotné ťažkosti), POHORŠENIA (zvádzanie maličkých na hriech), VOJNA - GENOCÍDA, únosy-terorizmus-mučenie, NENÁVISŤ, hromadenie atómových, chemických a biologických zbraní, ZÁVISŤ, zlomyselnosť, OBŽERSTVO, nezaplatená mzda robotníkovi, ÚČASŤ NA PRAKTIKÁCH ZLÝCH ANJELOV: falošné zjavenia a proroci, SATANIZMUS, čary, MÁGIA (čierna a biela), modloslužba, VEŠTENIE (Horoskopy), KOMUNIZMUS (ateizmus), SLOBODOMURÁRSTVO (falošné náboženstvá, cirkvi a sekty)

ĽAHKÉ - VŠEDNÉ HRIECHY :

ĽAHOSTAJNOSŤ VOČI POVINNOSTIAM (nezáujem o pravé zjavenia-proroctvá a Božie Slovo, rodinné, študijné a pracovné povinnosti), NADARMO SPOMÍNANÉ SVäTÉ MENÁ, vysmievanie, OHOVÁRANIE, neposlušnosť voči rodičom, predstaveným, pápežovi), POHORŠOVANIE (neslušné obliekanie, škodlivé stravovanie, nesprávne užívanie komunikačných prostriedkov - hudba, filmy, literatúra), NEPOSTIŤ SA, zanedbávanie modlitby ...

SVäTÉ PRIJÍMANIE (EUCHARISTIA) S ČISTÝM SRDCOM

"Ktoby teda JEDOL CHLIEB alebo PIL PÁNOV KALICH NEHODNE (sväté prijímanie), previní sa proti Pánovmu telu a krvi. Nech teda človek skúma sám seba, a tak je z tohto chleba a pije z kalicha. Lebo kto je a pije, a nerozoznáva telo, ten si je a pije OSÚDENIE. Preto je medzi vami veľa slabých a chorých, a mnohí umierajú." (1 kor 11,27-30)

"Kto si je vedomý, že sa dopustil SMRTELNÉHO HRIECHU, NESMIE PRISTÚPIŤ K SVäTÉMU PRIJÍMANIU, ani keby pociťoval veľkú ľútosť, PRV AKOBY PRIJAL SVIATOSTNÉ ROZHREŠENIE, ibaže by mal vážny dôvod pristúpiť k svätému prijímaniu a nebolo by mu možné vyspovedať sa." (Katechizmus Katolíckej Cirkvi 1457)

Drahé Božie Deti - bratia a sestry - v Božej Rodine. Boh nás miluje a pozýva k zmiereniu a odpusteniu. Kedysi som bol aj ja - ako mnohí iní - a žil v ťažkých hriechoch, ale odkedy sa spovedám, Boh mi pomáha znova do nich neupadnúť. Ježiš a Mária ma pri svätej spovedi vždy posilnia a povzbudia v úsilí proti hriechu. Nie proti človeku, ktorý je hriešny, ale proti hriechu, ktorý človek vykoná. Nech aj Vám pomáhajú na ceste zmierenia a odpustenia, aby vo vašich rodinách prebývala Božia láska a vzájomné odpustenie. Vyprosujem Vám hojné nebeské požehnanie v mene Otca i Syna i Ducha Svätého. Amen.

VIANOČNÉ POSOLSTVO : 2.DECEMBRA 2009 / Panna Mária ( Kráľovná Pokoja) cez viz. Miriam v Medžugorí

"Drahé deti! V tento čas prípravy a radostného očakávania vás chcem ako Matka upozorniť na to, čo je najdôležitejšie, pre vašu dušu. Môže sa v nej narodiť môj Syn? Je láskou očistená od klamstva, pýchy, nenávisti a zloby? Miluje vaša duša predovšetkým Boha ako Otca a brata človeka v Kristovi? Ukazujem vám cestu, ktorá pozdvihne vašu dušu k úplnému zjednoteniu s mojím Synom. Prajem si, aby sa vo vás narodil môj Syn. Aká radosť je to pre mňa ako matku! Ďakujem vám. "


7.
označiť príspevok

VeronikaH žena
   3. 1. 2010, 20:36 avatar
Klamstvo a ťažký hriech?Kde si na to prišiel.


2.
označiť príspevok

postoy-lea
   3. 1. 2010, 20:18 avatar
Rodinamvn a co radis robit? Ako sa mame spravat a co mame robit? Dakujem za radu.
Súhlasí piskotka, ether


3.
označiť príspevok

Ónya žena
   3. 1. 2010, 20:27 avatar
rodinmw..zľakla som sa, lebo na spovede nechodím.. Ježiš čaká v spovedelnici ? , ja som ho tam nevidela. Skoro vždy tam sedel starý chlípnik prezlečený za farára.
Súhlasí dnes_flamujem


4.
označiť príspevok

postoy-lea
   3. 1. 2010, 20:29 avatar
Onya to bolo neslusne a neuctive . Nemozeme generalizovat a vsetkych knazov hadzat do jedneho vreca.
Súhlasí piskotka


9.
označiť príspevok

Ónya žena
   3. 1. 2010, 20:41 avatar
lea, piskotik, písala som čiste za seba. nikto vás neovplyvňuje..ani by som si to nedovolila.


11.
označiť príspevok

postoy-lea
   3. 1. 2010, 20:43 avatar
Onya uvedomujeme si, ze je to tvoj nazor. A tak isto dovolili sme si napisat nasu reakciu na tvoj nazor. Velmi sa ospravedlnujeme, ak sme ta tym ranili ci ublizili. Pochop je to len nas nazor.
Súhlasí Ónya


5.
označiť príspevok

Ónya žena
   3. 1. 2010, 20:30 avatar
počkaj lea, nájdem tému kde o tom píšem že "prečo mám ten názor ".vyčkaj ...neodsudzuj ma skôr ako si to neprečítaš..vydrž..")


6.
označiť príspevok

postoy-lea
   3. 1. 2010, 20:32 avatar
Onya v poriadku, budem zhovieva a tolerantna.


8.
označiť príspevok

Ónya žena
   3. 1. 2010, 20:39 avatar
lea ..mám to tak , v téme náboženstvo "Medžugorie" prísp. č. 25,26,28 ..viac k tomu nemám čo dodať, nie je to moja chyba že som si vtedy vytvorila ten vzťah k nábožensvtu aký mám ..ale ich, a aj som rada. A to som ešte nenapísala všetko. Prosím potom ma nepresviedčaj o niečom inom, môj názor to nezmení. dakujem. onya /už mi šibe už sa sem aj podpisujem ..haha


10.
označiť príspevok

postoy-lea
   3. 1. 2010, 20:41 avatar
Onya to by som nedovolila ta presviedcat. Idem si to precitat a pochopit ta.


12.
označiť príspevok

rodinamvn muž
   3. 1. 2010, 21:08 avatar
"Prátelé jsou jako hvezdy - nevidíš je porád, ale presto víš, že existují."

Podobne to je s Ježišom a kňazom vo spovedelnici ako aj s Ježišom, keď sa zjavuje napr: v Medžugorí a v Dechticiach pri Trnave. Všetci sa nazývame priateľmi, ajkeď sme vzdialení - nevidíme sa, ale aj tak vieme, že existujeme.

Ježiš nás miluje, aj keď to nevidíme, predsa jeho láska existuje. Skôr, či neskôr ju pocítime ako aj lásku, ktorú si navzájom preukazujeme.


13.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 1. 2010, 22:57 avatar
Ja mam tak vela hriechov,podla definícii vyssie uvedenych, ze si nedovolím niekomu vesat na nos cím vsetkym som musel prejst ,aby som zazil to o com oni pocuju len v spovedelnici a nasledne si to predstavuju cím siria bludy o skutocnej podstate hriechu ako takeho. Mimo to hriech je to co vzdaluje cloveka institutu , ktorý bol preto zavedený- teda spoved.


14.
označiť príspevok

myrai žena
   4. 1. 2010, 10:56 avatar
hm niekedy bolo smrtelnym hriechom mat zapal ocnych spojiviek a vasi priatelia v minulosti to liecili zavolanim si knaza a kata
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 17:37,  Hojdajú mňa. *38
dnes, 17:36,  Chi-chi. .. Miňo sa neviee hojdaať. Chichi.
dnes, 17:34,  Ak je baba pekná a sprostá, tak by sa mala venovať len jednému povolaniu, tomu najstaršiemu,...
dnes, 17:33,  Nee, taká pekná bola, a všeličo porozprávala, sranda s ňou. =D
dnes, 17:25,  Inteligent stavia hrad z piesku a nie sa hojdá 45 minút !!!!!!!!!!!!!!!!!!*13*13*13
dnes, 17:24,  Ee, ona bola inteligentná štvorročná. .. *21
dnes, 17:24,  Aby tam nechodili rybári a ostalo viac pre môjho kolegu. *04
dnes, 17:24,  Prečo si napísal, že tam nie sú ryby? .. *29 *29
dnes, 17:23,  Len dement sa hojdá štyridsaťpäť minút. *13*13
dnes, 17:22,  Napiť sa. .. Ale z krútenia ju bolí hlava, hovorila. ..
dnes, 17:19,  80/ Gautama Buddha dosiahol osvietenie ked zazrel hviezdu ktora sa stala obsahom jeho mysle!!!:)))
dnes, 17:18,  Utekala za mobilom, alebo zvracať ? *19*20
dnes, 17:17,  V poho, ešte mi porozprávala kopec vecí popri hojdaní. .. a potom v pohode zišla dolu a...
dnes, 17:12,  V miere krádeží áut dominujú západné krajiny....
dnes, 17:11,  Porážky, ktoré Rusi uštedrili agresívnym západným krajinám, ked vojská Varjagov Rusi...
dnes, 17:08,  Trištvrte hodinu vkuse sa hojdať znamená, že to dieťa má psychickú poruchu, lebo toľko...
dnes, 17:05,  Z Garmin mám celkom fajn hodinky. Instinct Optic, kúpil som ich v zľave 20% -...
dnes, 17:05,  A dnuka nie sú tie ryby? .. Ja som dneska bola vonku s deťmi na prelieskách, jedna malá...
dnes, 16:52,  A pritom je to tvrdá realita. *04
dnes, 16:52,  Radšej pomlč a kochaj sa obrázkom. *14*14*12
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Čo si nevysvetlil slovami, palicou nevyjasníš.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(74 057 bytes in 0,226 seconds)