Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Sv. Mária z Agredy: Mystické Mesto Božie

14
reakcií
364
prečítaní
Tému 26. mája 2019, 06:50 založil humanitárny bombardér.

podobné témy:1.
označiť príspevok

humanitárny bombardér muž
   26. 5. 2019, 06:50 avatar
1._Pocatie (1)

2._Vtelenie

3._Prebodnutie

4._Korunovanie

www.magnificat.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   26. 5. 2019, 06:56 avatar
Prečo majú katolíci toľko bohov?
Súhlasí Shagara


4.
označiť príspevok

humanitárny bombardér muž
   26. 5. 2019, 07:02 avatar
Oddeleni bratia su ako smutna rodina bez matky


5.
označiť príspevok

Krištof
   26. 5. 2019, 08:40 avatar
Ono aj protestanti majú svojich "mystikov" alebo presnejšie osoby, ktorým (údajne) Boh zjavil napr. poznanie pekla, čo je alebo ako vyzerá peklo. A majú i všelijakých autorov, kazateľov, ktorí všeličo vysvetľujú, dopĺňajú a pod. Viď napr. John Bevere.
Táto sv. Mária z Agredy na základe zjavení prináša (údajne) nejaké menej známe veci, ktoré Biblia len pomerne stručne uvádza. "Kniha první tohoto svazku pojednává o božském předurčení Krista a jeho Matky jako nejvyššího ideálu celého stvoření; o stvoření a vzpouře andělů; ..." www.zachej.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Napr. o páde anjelov Biblia hovorí najmä v Zjavení sv. Jána, ale veľa detailov a súvislostí nie je známych priamo z tohto biblického spisu. Nedá sa teda vylúčiť, že niečo dopĺňa aj tá kniha tejto sv. Márie z Agredy. Tu je napr. nahovorená tá časť o páde anjelov, ja som to počúval asi pred pol rokom približne jednu hodinu:
http://www.youtube.com/watch?v=wvtqAXUtYkw Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


Druhá vec je, že ide (pochopiteľne) o dosť náročné veci...


6.
označiť príspevok

humanitárny bombardér muž
   27. 5. 2019, 00:06 avatar
Po ateistickom rezime od roku 1989 sa tieto diela uz prekladaju aj do slovenciny, takze kazdy moze citat mystikov a svatcov. Po Biblii najlepsie citanie.


13.
označiť príspevok

Krištof
   28. 5. 2019, 09:52 avatar
Áno, len treba rozlišovať, či ide o pravé, alebo falošné zjavenia (ako asi vieš). O tom som písal v jednej téme: bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Ale vyzerá to tak, že dielo, čo "prezentuješ" v tejto téme, je pravé


14.
označiť príspevok

havran
   28. 5. 2019, 09:56 avatar
Krištof- to nemá logiku. Zjavenia sú vždy len zjavenia a neexistuje pravé, alebo falošné. Zjavenia sú vždy len nejaký odraz zle pochopenej reality. Rozumieš tomu čo ti tu hovorím?


8.
označiť príspevok

Shagara muž
   27. 5. 2019, 23:09 avatar
1,.....niet nič vzdialenejšie od biblickej pravdy, ako - ženský, božský prvok v Biblii. Mária bola matkou "syna človeka", a žiadny marianský/katolícky/ titul jej nepatrí, nakoľko sú to len náuky cirkvi, a odporujú Písmu! Alebo inak,......sú jasným modlárskym prvkom.
Semiramis sa stala známou ako Kráľovná nebies. Tak ako aj jej nasledovníčka v katolicizme-Mária. Aj tu vidno to spoločné prepojenie, čo sa tiahne od Semiramis , cez iné bohyne až po Máriu z Efezu./Artemis/
Súhlasí havran


9.
označiť príspevok

humanitárny bombardér muž
   27. 5. 2019, 23:24 avatar
Vy ste tiez smutna rodina bez Matky.

Inak zasada Sola scriptura (Jedine Biblia) bola odmietnuta. Abraham a dalsi Bibliu nemali a su to najvacsie vzory. Boh hovori rozne.


3.
označiť príspevok

humanitárny bombardér muž
   26. 5. 2019, 07:00 avatar
Kto nechce stahovat www.kruciata.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


7.
označiť príspevok

Shagara muž
   27. 5. 2019, 23:00 avatar
6,....bombardér opatrne, lebo Foton vyrukuje s presnou analýzou toho, ako , Babylonská Semiramis je odrazom všetkých bohýň matiek, a aj tej, ktorá sa zrodila v Efeze, kde bol aj Artemidin chrám. A práve tu vznikol kult bohyne matky Márie.
Tu mal viac ako živnú pôdu a je len samozrejme, že Ako Semiramis, tak aj jej odnož Artemis je predlohou kultu Matky Božej v kresťanstve.
---------------------------------------------------------------------------------
Citujem: "......rozprávanie ex-jezuitského kňaza Dr. A. Rivery, ktorý v roku 1942, keď mal 7 rokov, vstúpil do jezuitskej španielskej školy, kde ho odviedla jeho zbožná matka. Postupne sa vypracoval až medzi najvyšších, tajných jezuitov, asistoval pri rôznych tajných úlohách, pracoval pri infiltrácii náboženských hnutí. Podarilo sa mu z rádu utiecť a tak začalo jeho mnohoročné prenasledovanie Svätým officiom (to je moderná vatikánska inkvizícia - pokračovateľka stredovekej inkvizície). Vo svojom spise Sila, IV. diel, vydaný J.T.Chickem, zväzok 15, najskôr hovorí o vzniku mariánskeho kultu v katolíckej cirkvi. Rivera píše, že tento kult má počiatok u babylonskej vládkyne Semiramis (žien s týmto menom bolo v histórii niekoľko - pozn. F. Š.). Jej manželom bol Nimrod, ktorý postavil mesto Babylon a Semiramis, veľmi mocná a naviac krásna čarodejnica, sa v ňom stala kráľovnou. " www.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Alebo...Pokrstené pohanstvo: www.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


10.
označiť príspevok

Krištof
   27. 5. 2019, 23:37 avatar
To sú len podobnosti či skôr zdanlivé podobnosti a existujú tam i významné odlišnosti. Ako uviedol Vojtěch Kodet:
"Pannu Marii nelze v žádném případě spojovat s jakýmkoli kultem ženských či mateřských bohyň starých kultur. Liší se od nich stejně, jako se liší pravý Bůh od všech model a božstev, která si vytvořil člověk pro uspokojení své náboženské potřeby. Bohyně pohanských náboženství jsou lidským výmyslem a jejich uctívání je pro křesťana modloslužbou. Panna Maria nebyla a není bohyně.
Od všech bohyň se odlišuje svou podstatou a posláním. Byla prostou věřící dívkou, již si Bůh vyvolil k velikému úkolu: aby se stala matkou Spasitele, Božího Syna. Celá její velikost spočívá v Božím vyvolení a v její ochotě spolupracovat s Bohem, v její otevřenosti pro Boží vůli a působení Ducha Svatého v jejím životě, v její pokoře a služebnosti, s níž naplnila Bohem svěřené poslání.
Způsob, jakým to Bůh učinil, je lidsky nevymyslitelný. Víme to pouze z Písma svatého a z tradice církve. Pro mnohé je ale biblická zbožnost ve vztahu k Panně Marii nedostačující, a tak si z ní o své vůli dělají jakousi křesťanskou bohyni, čímž překrucují její postavení v Božím plánu spásy." bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Ďalšie podobnosti: Pohania tiež veria aj v nejakého boha ako kresťania - neznamená to však, že viera v Boha, ktorá sa nachádza v kresťanstve a Biblii, by bola prevzatá z pohanskej kultúry. Alebo: v pohanskej kultúre tiež viac-menej rozlišovali dobro a zlo, poznali nejakú morálku a mali nejaké zákony - neznamená to však, že morálka a zákony v kresťanstve a Biblii pochádzajú z pohanstva. Alebo: podľa pohanskej kultúry človek má nielen dušu, ale i telo - neznamená to však, že telo, ktoré podľa kresťanstva a Biblie človek má, že to pochádza z pohanstva. To, že aj v iných kultúrach mali podobné názory, hoci v niečom i veľmi odlišné, nie je problém: sú tam podobnosti i rozdiely (v niečom veľké). Napr. na vzkriesenie veria i moslimovia, takže ďalšia podobnosť s inými


11.
označiť príspevok

-era- muž
   28. 5. 2019, 07:56 avatar
Vy ste obaja vtipní
Takže pohanské božstvá boli ľuďmi vymyslené, ale bohovia, v ktorých veríte vy, sú objektívne pravdiví. hehe, aké ľahké. Ani sa nečudujem, že ateisti tvrdia to isté, čo aj vy, akurát sú dôslední rovnako na všetkých bohov.


15.
označiť príspevok

Shagara muž
   28. 5. 2019, 15:48 avatar
10,..... a čo si čakal, že pán Kodet povie niečo iné? Nemôže, aj keby chcel, lebo by sa zrútilo celé náboženstvo RKC.
A ono to nie je len o tej "podobnosti", Krištof,....ale ten prechod od Semiramis na dalšie pohanské bohyne matky/aj s dieťatkom/, a hlavne prechod od Artemis Efezskej/kde vznikol kult Márie/,.....je viac ako viditeľný, a vidno tu danú spojitosť.
Predstav si kresťanstvo v 3-4 storočí, a v ňom masy pohanov,....a práve tí sa nemohli rozlúčiť s tým silným kultom/čo vidno aj z Písma/, a tak ju len našili na biblickú Máriu.
Mária je pekný príklad zbožnej, židovskej ženy ale nič z toho, čo jej pripisuje katolicizmus /dané dogmy/ nie je pravda.
Teda, opakujem, nielen "podobnosť", ale samotná história, a hlavne Písmo vylučujú tento kult Matky Božej. Za tento kult môže aj viera v to, že Ježiš bol Bohom, čo ale tiež nie je pravda. Boh sa nerodí, ani sa nevyvíja, nerastie, nepapká mliečko, a podobne. "Boh je Večný Duch"! A "Boha nikto nikdy nevidel"!


12.
označiť príspevok

salbea žena
   28. 5. 2019, 09:26 avatar
cvarga spinava sa sem na Zem nastahuje a potom to prave orechove je kdesi zakopane v zemi, pokial sa to prave orechove nepreberie zo zleho spanku, neotrasie a opat na spinavu cvargu zazrie svojim okom a zaveje sem opat tych bohov, ktore vratia Zemi svoje prava
http://www.youtube.com/watch?v=8gG6_iwA9uI Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

tejto cvarge tu sa neda ani poriadne pozriet do oci
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 07:11,  Nerob sa neznalym / hlúpym era *19
dnes, 07:11,  (ad hominem)
dnes, 07:10,  7. Mňa táto téma pozitívne prekvapila, lebo ľudia, ktorí sa nehrbia sú napríklad na...
dnes, 07:08,  Neviem, či antisystému. Všetky strany sa hlásia k demokracii.
dnes, 07:07,  1 - Áno, súhlasím s tým, že som tiež zodpovedný za utrpenie nevinných ľudí a nie som...
dnes, 07:04,  Veď vari je objektívne viditeľný nárast popularity antisystemu v politike, či ?
dnes, 07:02,  Neviem, či je to naozaj pravda, že stále viac ľudí, kvôli tomuto všetkému prestáva...
dnes, 06:54,  149. Osvietený, teda vlastne podľa teba, aj konšpiračné média ľudia potrebujú...... hm...
dnes, 06:49,  Boris napísal teraz niečo s čím v podstate súhlasím. A som prekvapený, lebo čakám, že...
dnes, 06:32,  Ktovie, možno je Kočner tvoj strýco. *39
dnes, 06:29,  Dokonca si ten pojem ešte aj skopíroval z českej wikipedie a zabudol pri tom na konci...
dnes, 06:08,  Áno, dokážeš používať pojmy, ale im nerozumieš. Miesto toho vidíš seba na svojom okolí...
dnes, 06:04,  Bezprávie robia zrovna takí skorompovaní ľudia ako ty, ktorí sa živia podvodmi. Preto máš...
dnes, 06:01,  Zrejme je "sebareflexie" v tvojom prípade bezobsažný pojem, lebo si mentálny a...
dnes, 05:59,  Rozčúlilo ťa to kradnutie, viem. Svedomie, svedomie. Hryzie. Zrejme si už dostal pozdrav z...
dnes, 05:51,  Na otázku novinára smerom k Dobroslavovi Trnkovi, či je rozhovors s Kočnerom autentický...
dnes, 05:39,  Ty imbecil, stále tu rozdávaš rozumy, ako by ťa niekto normálny bral vážne.... *39*39*39...
dnes, 05:25,  "Nerob druhému to, čo nechceš, aby on tebe robil", nieje o chutiach. -O chutiach by...
dnes, 05:16,  R.I.P.
dnes, 05:15,  TA: Vrchol profesijného zlyhania predviedol Alexej Fulmek, keď po páde vlády a po...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Čím viac dávaš, tým viac dostávaš.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(82 776 bytes in 0,363 seconds)