Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Stvorenie človeka podľa biblie a podľa mňa.

67
reakcií
3550
prečítaní
Tému 10. septembra 2013, 09:51 založil elemír.

podobné témy:1.
označiť príspevok

elemír muž
   10. 9. 2013, 09:51 avatar
Tento príspevok som uverejnilv teme"Kde vzal kein ženu" ale myslím že to bude dobrá aj samostatná téma.

Už viac ako pred rokom som tu písal, že Boh stvoril podľa biblie človeka dvakrát.
Prvý krát to bolo na šiesty deň stvorenie sveta a
druhýkrát asi pred 6 000 rokmi stvoril Adama a Evu. Podľa židovského kalendára to je niečo okolo 5 750 od Adama a má tiež nejaké nepresnosti. Ale niekoľko sto rokov nemôže rozhodovať. Podstatné je, že nevieme koľko času ubehlo od šiesteho dňa stvorenia po stvorenie adama. Ale podstatné je, že čas medzi šiestym dňom a Adamom bol čas evolúcie, teda vývoja človeka. Samozrejme že nie z opice, v biblii sa jasne píše že stvoril človeka.
Na šiesty deň akoby boh človeka ani nestvoril cicavce, lebo hovorí: "zem vydaj" živé bytosti podľa svojho druhu. Týmto sa nevylučuje teória, že zem prišla do slnečnej sústavy na tretí deň stvorenia a vo vnútri mala živé tvory, Akej forme, to je ťažko povedať, pretože cicavce sa rodia pomocou maternice a všetko ostatné zvieracie potomstvo vajíčkami, ktoré mohli sem byť privezené zmrazené, to by nebol problém, problém bolo doviezť cicavce a potom tu nastáva otázka, do akej miery bol v tomto prípade stvoriteľ, to je otázka pre biológov, či z niektorých plazov utvoril cicavce vložením maternice A ďalším vývojom sa dospelo až k opici a možno o tej potom hovorí, že učiním človeka na náš obraz, nám podobný. Boh ovláda genefond, DNA sa postupne mení na človeka. Aj taká možnosť sa nedá vylúčiť.
Druhý krát opisuje Mojžiš Stvorenie Adama takým spôsobom, že boh vytvorí z hliny, dnes by sa dalo povedať, že z hmoty, teda skonštruoval človeka Adama z hmoty podľa jeho predstáv a potom ho oživil. Dal mu vedomie, teda ducha života,.
Tieto dva opisy nemôže byť tie isté a nemôžu opisovať tú istú situáciu, pretože so diametrálne odlišné.
Najzákladnejší rozdiel je v tom, že keď stvoril človeka na šiesty deň, stvoril človeka ako posledného zo živých tvorov, avšak pri opise Adama, stvoril najprv Adama s Evou a potom im všetko prispôsobil. Vlastne potom im urobil raj na východe. A teda tu neopisuje stvorenie slnka a mesiaca a more a proste všetko, čo postupne urobil za šesť dní, tu už opisuje, že stvoril človeka v púšti, kde nebola ani poľná tráva, proste nič živé a potom mu všetko prispôsobil.
Ďalší dôkaz v biblii, že Adam bol stvorený druhý krát je fakt, že deti Adama a Evy si brali za manželky ženy z ľudí. Teda tu jasne označuje človeka stvoreného na šiesty deň, ako ľudí. Tí však rodili jeho potomkom obrov a nemali v sebe ducha, preto nazval deti Adama a Evy božím ľudom a ostatných iba ľuďmi, že sú len telo. To už sme sa ale dostali na zdôvodnenie potopy, prečo musela byť.
Potom vlastne aj úloha satana bola akoby symbolická v tom, že raj objavili títo ľudia a títo bez ducha im zaviedli svoje ľudské maniere, lebo synom Adama sa páčili ich ženy a brali si ich koľko chceli. A toto sa bohu určite nepáčilo a vlastne toto by mohla byť aj praktická príčina, že boh zničil raj, ale v biblii sa to zapísalo ako obraz o pokúšaní hada Evou. Eva však pravdepodobne videla ľudí za bránami raja, ako sexujú a chcela to vyskúšať aj ona. Z toho vyplýva, že satan je duch z podobného sveta ako je boh a môže sa vyjadrovať TU NA ZEMI LEN CEZ žIVéHO TVORA. možno nakoniec bol aj v tom hadovi, ale ja si myslím, že pravdepodobnejšie je, že Eva to videla u ľudí.
Podstatné však na celej veci je, že človek sa prvým sexom mení na niečo iné, sexom, akoby sa modlil satanovi a duchom k bohu. Preto ten obrovský dôraz na nepoškvrnenosť pri narodení Ježiša. A teda ak stvoril človeka Boh druhý krát, dal mu do hlavy väčší mozog, na samej hranici možnosti, aby ženy vôbec mohli rodiť. Pri zvieratách vôbec nie je podstatná hlava a väčšina cicavcov prichádza na svet nohami, ale boh asi v Eve usporiadal maternicu a rodidlá takým spôsobom, aby na novorodencovi bola najväčšia hlava a teda najprv ide u človeka rodiacimi cestami hlava, lebo to je u boha na človeku to najdôležitejšie. V bolestiach budeš rodiť svoje deti, akoby boh sa snažil vložiť do hlavy človeka maximálnu inteligenciou, aby sám svojou logikou dokázal prekonať klamstvá satana.
Toto práve satan tiež využil aj pre seba, ale ešte by som chcel povedať, že pre tento nový druh rodiacich ciest, zrejme asi Eva bola prvou ženou na svete, čo mala menštruáciu.
A teda akoby stvorenie Evy bolo dôležitejšie, ako stvorenie Adama. Ale nakoniec, bez Adama by nemohol stvoriť Evu. Pretože Adama urobil akože z hmoty, zrejme detailne najprv utvoril každý orgán a prepojil to nervovou sústavou a krvným obehom a teda Adam bol jeho obraz, ale Evu už stvoril tak, že odobral časť z Adama, možno by sa dalo dnes povedať, že boh stvoril Evu tým, že zmenil dna Adama z muža na ženu a všetko tomu prispôsobil. Tu však predpokladám aj spoluúčasť satana, ktorý do oboch pohlaví zabudoval pohlavný život a to je ďalší problém na riešenie vzťahu Boha a satana.
V každom prípade je výsledok pre satana ten, že každý človek má svoje silné pohlavie a tú silu poznáme každý sám na sebe a tak sa pohlavím modlíme satanovi a hlavou Bohu, odtiaľ asi aj výraz pohlavie, ako druhá hlava. A teda satan má zaručené podľa sily prostaty, že sa mu takto modlíme a Boh vykonštruoval ten najdokonalejší mozog, aký len môže prejsť rodiacimi cestami ženy a preto ľudia, sú vlastne dvoj duchí, jedného ducha majú v hlave a druhého ducha v pohlaví,. ale bohu sa páčia iba tí, čo majú ducha aj v hlave, lebo tí bez ducha v hlave majú iba sexuálneho ducha a teda sú jednoduchí, teda čo sa týka vo vzťahu k Bohu.

Preto tiež teraz doporučujem, aby na toto nereagovali jednoduchí ľudia, ktorí vidia bibliu ako bezcennú rozprávku, lebo toto by mohol byť jeden s príkladov, čo všetko by sa dalo ešte odtiaľ múdreho vyčítať, ak by sa o to podobným spôsobom zaujímali oveľa inteligentnejší ľudia, ako som ja.


4.
označiť príspevok

potvora zablokovaná žena
   10. 9. 2013, 12:07 avatar
dokonalá logika, nie je čo dodať, je to najlepšie vysvetľenie, čo je možné podľa Biblie.. plne súhlasím.. Mo 2:18-19 ... Boh druhýkrát stvoril ženu a po stvorení ženy stvoril zvieratá. druhé stvorenie ako pokračovane a vylepšenie prvého stvorenia. akési ušľachtovanie človeka.


6.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 9. 2013, 13:00 avatar
Elemír, prekvapuješ. Som zvedavý, čo na tvoju teóriu hovoria ďalší kresťania.


13.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 9. 2013, 16:41 avatar
Vravis prvykrat bol clovek stvoreny v Genesis 1:
"""
26 Nato Boh povedal: "Urobme človeka na náš obraz a podľa našej podoby! Nech vládne nad rybami mora i nad vtáctvom neba i nad dobytkom a divou zverou a nad všetkými plazmi, čo sa plazia po zemi!"
27 A stvoril Boh človeka na svoj obraz, na Boží obraz ho stvoril, muža a ženu ich stvoril.
"""
a druhykrat v Genesis 2
"""
15 I vzal Pán, Boh, človeka a umiestnil ho v raji Edenu aby ho obrábal a strážil.
"""
??
Prosim a co sa stalo s tymi prvymi ludmi pred Adamom?

Btw mužena znie fakt super! 
Anglicania maju stastie man-woman
este aj latinsky vir-virago (aj ked nie je to zrovna femina)

Vies preco je Genesis 1 a Genesis pisana inak? Pretoze to pisali dvaja rozlicni ludia.

Ked uz som v genesise tak nemyslis, ze "A Boh urobil dvoje veľkých svetiel: väčšie, aby vládlo nad dňom, a menšie, aby vládlo nad nocou, a aj hviezdy." je presne pohlad davneho primitivneho cloveka a nie boha?
Vlastne to je jedno. Krestania vedia obkecat vsetko, keby som bol ja na druhej strane barikady, tak to dokazem obkecat.

"Akej forme, to je ťažko povedať, pretože cicavce sa rodia pomocou maternice a všetko ostatné zvieracie potomstvo vajíčkami, ktoré mohli sem byť privezené zmrazené" >> Si si isty, ze stale pises o bohu a nie o mimozemstanoch?

"Ďalší dôkaz v biblii, že Adam bol stvorený druhý krát je fakt, že deti Adama a Evy si brali za manželky ženy z ľudí. Teda tu jasne označuje človeka stvoreného na šiesty deň, ako ľudí. Tí však rodili jeho potomkom obrov a nemali v sebe ducha, preto nazval deti Adama a Evy božím ľudom a ostatných iba ľuďmi, že sú len telo. To už sme sa ale dostali na zdôvodnenie potopy, prečo musela byť." >>>>>> Mozes prosim hadzat aj nejake suradnice na bibliu? Obri - myslis akoze nefilimovia? Potomkovia ludi a anjelov?
Aha uz to mam Genesis 6: 1-3
Mno a ked budes cim dalej, tym viac pouzivat rozum, zistis ze takychto nezrozumitelnosti a kontradikcii je v bibli ovela ovela viac.


16.
označiť príspevok

Anti-ruwolf muž
   11. 9. 2013, 02:34

Príspevok bol vymazaný administrátorom.29.
označiť príspevok

Wolfe muž
   11. 9. 2013, 16:34 avatar
Ale zda sa, ze od Genesis 2 to "uz nebolo vsetko az take dobre" ako v Genesis 1.

Ale Set sa narodil az potom, co Kain zabil Abela. To by mohlo vysvetlovat Kainovu manzelku (Abelovu uz akosi nie, kedze ten bol po smrti), ale stale to nevysvetluje, kto by mohol prenasledovat Kaina a kto by ho mohol zabit a teda preto mu spravil ten znak (aj ked uz vobec nevysvetluje ako by sa to niekto dozvedel. Boh je strasne ukecany a nenecha si ziadne tajomstvo, uz zacina prituhovat asi aj pre evanjelikov, ktori sa nespovedaju fararovi).

Nephilim:
en.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.bibleprobe.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
btw apokryf kniha Enochova


35.
označiť príspevok

Anti-ruwolf muž
   11. 9. 2013, 18:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.36.
označiť príspevok

milky945 muž
   11. 9. 2013, 19:14 avatar
35: aj keď tomu moc nerozumiem, vyzerá to lepšie ako rozprávky 1000 a 1 noci od elemíra:

Teraz dám úvahu, ktorá sa mi zdá pravdivejšia a pravdepodobnejšia ako elemírova rozprávka, hoci je to len úlet. Písmo hovorí o jednej Eve a Adamovi, ale mohlo ich byť kľudne viac, každá dvojica izolovaná vo svojej vlastnej rajskej záhrade. Písmo ďalej hovorí o jednom prvotnom hriechu prvých rodičov. Ale je viac než isté, že hriech by spáchali všetci, tak ako "pôvodný" Adam a Eva. Takže by sa potom všetci stretli mimo rajskej záhrady a tam by sa množili. Ale je to len úlet, berte s rezervou.


37.
označiť príspevok

Anti-ruwolf muž
   11. 9. 2013, 19:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.39.
označiť príspevok

Anti-ruwolf muž
   11. 9. 2013, 19:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.46.
označiť príspevok

Anti-ruwolf muž
   11. 9. 2013, 19:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.27.
označiť príspevok

Osvietený muž
   11. 9. 2013, 15:39

Príspevok bol vymazaný administrátorom.38.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 9. 2013, 19:30 avatar
Slovo Adam u cloveka ma taky vyznam ako ked pri skodovke poviem Octavia...


40.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 9. 2013, 19:36 avatar
A skodoviek typu octavia na ceste mozno stretnut mnoho..,


41.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 9. 2013, 19:37 avatar
Niekedy bola octavka krasna :-) lenze potom sa skodovka spojila s wolkswagenom :-) a to boo hriech :-)


42.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 9. 2013, 19:38 avatar
Vysledkom tohto spojenia je roomster :-)


43.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 9. 2013, 19:40 avatar
Ale aj octavka :-)


44.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 9. 2013, 19:42 avatar
A ked majitelia nebudu spokojni s cislami predaja roomsteru tak ho stiahnu z trhu... :-)


45.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 9. 2013, 19:43 avatar
V podstate ho nahradi skoda rapid :-)


2.
označiť príspevok

HAHAHAHA
   10. 9. 2013, 10:18 avatar
Otázkou je, či máš takéto stavy permanentne, alebo sporadicky. Od odpovede závisí spôsob liečby. Diagnóza, náboženský fanatizmus.
P.S.: Predpokladám, že aspoň občas mávaš jasnú chviľlu a pochopíš nasledovné.
a) Viera v Boha je výslednicou názorov, pohľadov, hlbokých vnútorných stavov človeka k svetu okolo seba, k jeho podstate a k podstate seba samého. Takýto človek nosí Boha v svojom srdci a duši.Chrámom mu je jeho vlastné vnútro.
b) Biblia je iba návodom pre Cirkev(cirkvi), ako prostredníctvom náboženstva zneužívať vieru v Boha a z veriacich ľudí narobiť fanaticky bľačiace ovce.Všetko iba pre jeden cieľ. Pre mocenské záujmy Cirkví.


3.
označiť príspevok

elemír muž
   10. 9. 2013, 10:49 avatar
HAhahahah nechápeš, lebo nemáš na to bunky, nemáš čím chápať.
Odsudzovať niečo, čomu nerozumiem, je nerozumné,leby ty nediskutuješ, ty odsudzuješ ako budozér, všetko čo je pred tebou. Ak človek nenájde ani smietku niečoho kladného, je zaujatý, jedostranne orientovaný a teda jednoduchý.
S tým sa nedá nič robiť, jedine, že by si predsa len pozdvihol tzrošku svoju inteligenciu tým, že by si predsa len na cikrvi našiel niečo kladné. Ja ti to nechcem nanútiť, ale musíš sám uznať, že toptálne jednostranný názor na vec je uroveň nižšie.


65.
označiť príspevok

Osvietený muž
   19. 9. 2013, 20:11

Príspevok bol vymazaný administrátorom.66.
označiť príspevok

elemír muž
   19. 9. 2013, 21:55 avatar
Kde sa ty hrabeš dioagnostikovať, čo je v mojej hlave a dokonca, že čomu verím ?
Najprv by si si mal prečítať v predchádzajúcich príspevkoch, aký mám názor na dogmy. Práve to si myslím, že dogmy sú najväčšia špína na cirkvi, pretože to, čo na koncile ledva prejde tesným hlasovaním, nemôže byť bohom dané a ani stanovené, pretože Boh je niečo úplne iné, než si to o ňom títo mysleli. Človek nemôže vidieť do hlavy inému človeku a nie to ešte natlačiť do hlavy niečo bohu, či sa mu to páči, alebo nie.
Čo Boh chce a čo si Boh myslí, je v biblii a v evenjeliu a okrem toho nič. Vôbec nič, všetko je iba výmysel človeka. A čo je výmysel človeka, to môže byť aj od toho druhého.


5.
označiť príspevok

fajer
   10. 9. 2013, 12:25 avatar
k takýmto hlúpostiam sa neoplatí ani vyjadrovať...


17.
označiť príspevok

Anti-ruwolf muž
   11. 9. 2013, 02:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.7.
označiť príspevok

elemír muž
   10. 9. 2013, 14:01 avatar
Potvora
akm si to naozaj myslel vážne, tak ten príbeh s vylepšovaním človeka pokračuje ďalej v tom, že potomkovia Adama a Evy sa krížli z ľuďmi a boli z toho obri a podobné, možno aj príšery a preto zrejme musel pristúpiť k ďaľšiemu vylepšeniu ľudskej rasy tým, že Noe zobral do lode pred potopou len to njlepšie, teda vlastne boh mu určil, čo tam má vziať. Ak by však aj potopa sveta bol obraz, ktorý by bolo treba podopbne rozložiť na drobné ako stvorenie človeka, tak tamn potom by som zaradil aj trojhlavých drakov a podobné príšery, ktoré tým, že rečou kominukovali z ľuďmi, mohli byť aj akési extrémne netvory následkov kríženia božích ľudí a ľudí stvorených na šiesty deň, pretože to sa mohlo zachovať aj ústne podobne ako biblia, že tieto príšery naozaj existovali.. Môže to byť 5 až 6 000 rokov.
Tak isto znetvorené tváre inkov, to nemuseli byť ich bohovia, takto mohol vyzerať predadamový človek.


23.
označiť príspevok

gabor muž
   11. 9. 2013, 12:44 avatar
Elemir
alz z toho vipliva jak keby Boh nebol dokonali ,a nedokazal urobyt alebo vitvorit dokonaleho cloveka.Ak boli by prvi ludia na 6 dni dokonali netrebalo by vitvorit Adama.PRECO VITVORIL HO ? Ked vedel ze ho sklame ,a preco nepostavil straz pri obidvoch stromov uprostred zachrady ved je vsemohuci a vedel ze sa to stane.


24.
označiť príspevok

Osvietený muž
   11. 9. 2013, 12:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.63.
označiť príspevok

gabor muž
   15. 9. 2013, 19:13 avatar
Osvietin
Dobre sa mi dari v osobytnej skole nechces sa pridat.Ked sa ponaklas pisat ty neurobis nikde chybu?


8.
označiť príspevok

elemír muž
   10. 9. 2013, 14:13 avatar
ešte jedna poznámka o hadovi. Boh preklial hada, že od teraz sa budeš plaziť po bruchu, prekliaty budeš medzi všetkým dobytkom a všetkou zverou, na bruchu plaziť sa budeš....
Mne z toho vychádza, že had pred prekliatím vyzeral úplne inak, bol zaradený medzi dobytok a iné zvery, musel mať nohy a odňatie nôhpredných aj zadných ako má dobytok, musel byť naozaj kruitý trest, dokonca si myslím, že tu niekde by mohla prameniť aj jeho nenávisť proti bohu, ale zároveň aj satanova nenávisť proti tomu, čo boh stvoril, teda proti človeku.
A preto vlastne nás satan z nenávisti k nám a k bohu klame, aby sme sa nedostali z tohto jeho kniežatstva do neba ako súčasť jeho stvorenia.
Satan určite nebol súčasťou jeho stvorenia, pretože pred stvorením ľudstva satan určite už bol ako duchovná moc, podobne aKO BOH,ibaže inak orientovaný.


14.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 9. 2013, 16:48 avatar
Elemir, Elemir! Ty si zabavnejsi ako biblia
Ja uz fakt len cakam, kedy prides s tvrdenim, ze boh bol mimozemstan.
Súhlasí Osvietený


22.
označiť príspevok

Osvietený muž
   11. 9. 2013, 12:02

Príspevok bol vymazaný administrátorom.9.
označiť príspevok

fajer
   10. 9. 2013, 15:27 avatar
ty si asi nepočul,že s hadieho jedu sa vyrába kopa liekov,ktoré zachraňuju životy,ta tvoja definícia hada je kresťanská sprostosť a tuposť...
Súhlasí havran, Osvietený


11.
označiť príspevok

havran
   10. 9. 2013, 15:30 avatar
fajer - nenamáhaj sa , máš to márne , elemír to má všetko z prvej ruky a k tomu Satan , andeličky , mníšky , atď...  


10.
označiť príspevok

fajer
   10. 9. 2013, 15:28 avatar
medzi hlúpy dobytok ste zaradený vi kresťania...
Súhlasí Osvietený


12.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 9. 2013, 15:39 avatar
Len prosim, prosim nepis "ste zaradeny vi", ale "ste zaradeni vy"
Blbo to vyznieva ak pises o hluposti.
Súhlasí Slušný človek


15.
označiť príspevok

milky945 muž
   11. 9. 2013, 01:05 avatar
Genesis 1 = hrubý opis stvorenia, chýbajú podrobnosti
Genesis 2 = podrobný opis stvorenia človeka, preto sa tu píše aj o rajskej záhrade a iných

Oddeľovať GN1 a GN2 ako dve rôzne / samostatné udalosti je blbosť. Dôkazy, ktoré sí nato dal sú o ničom, lebo sú to neoveriteľné polopravdy, ktoré len niečo naznačujú.


18.
označiť príspevok

elemír muž
   11. 9. 2013, 06:45 avatar
Wolfe
v prvej vete v Otčenáši nás ježiš učil modliť: "Otče náš, ktorý si na nebesiach,..." teda tu nemôže byť, je mimozeme a teda mimozemšťan, lebo všetko, čo je mimo zeme je mimozemské. To však neznamená, že spolu nekomunikujeme. Aj ľudioa boli mimo zeme na mesiaci a spolu komunikovali a počas celého výletu boli mimozemšťania.
milky 945
Ako môžu byť dve udalosti tie isté, ak sa jedna začína od začiatku a druhá od konca. Sled udalostí je jasne opačný, poriadne si to ešte raz prečítaj, to tam je. Dôkazy neveiem aké sú o ničom. Biblia nič nedokazuje, biblia ukazuje a ukazuje v obrazoch takých, ktoré by mal aspoň zčasti pochopiť, každý, kto sa v priebehu dejín od jej vzniku až doteraz, toho dotkol. A teda generácie, ktoré prídu po nás, tam toho nájdu oveľa viac, pretože budú poznať oveľa viac, než my poznáme a teda každý môže chápať bibliu len do výšky svojho pznania.
Takže inak to bolo 500 rokov pred Kristom, 500 rokov po ňom a inak to bude 5 000 po nás.
V tom je genialita biblie a preto je aj ten najpresnejší lakmusový papierik na inteligenciu. Je to ako kameň uholný, Kto na temn kameň padne, ten sa doláme a na koho ten kameň padne toho doláme. Pretože iba inteligentný človek vie, že toto je ten kameň uholný a s tým sa nedá pohnúť. On určuje miesto, kde je roh a od rohu sa ťahajú steny.


19.
označiť príspevok

fajer
   11. 9. 2013, 07:06 avatar
elemír väčšina na tomto fore dávno pochopila,že žiadny boh neexistuje,len jednu vec nemôžu pochopiť,ako môže byť niekto takto zaslepený ako ty,je mi ťa ľúto si chorý človek...
Súhlasí Osvietený


30.
označiť príspevok

Wolfe muž
   11. 9. 2013, 16:42 avatar
"Aj ľudioa boli mimo zeme na mesiaci a spolu komunikovali a počas celého výletu boli mimozemšťania."
Super, tak to ja som bol uz Spaniel, Talian, Grek, Cypercan, Francuz.
Slovak ked navstivi Madarsko, tak sa z neho nestava na dany cas automaticky Madar.


20.
označiť príspevok

elemír muž
   11. 9. 2013, 11:14 avatar
Akú chrobu máš na myli ? Dá sa to liečiť ? A ešte jedno: zaslepenosť je dvojsečná zbraň.


21.
označiť príspevok

Osvietený muž
   11. 9. 2013, 11:43

Príspevok bol vymazaný administrátorom.25.
označiť príspevok

milky945 muž
   11. 9. 2013, 14:23 avatar
elemír 18:
Sled udalostí je jasne opačný? Vôbec nie je opačný, len si si to tak domyslel. Všimni si že, v GN 2 nie sú uvedené časové súradnice, teda kedy sa čo stalo. To je len v GN1. Pritom spoliehať sa na poradie veršov, teda kedy čo bolo napísané, neobstojí. Lebo napr. stvorenie človeka na obraz Boží v GN1 je síce na začiatku Písma, ale uskutočňuje sa postupne až doteraz. Vo vete „stvorme človeka na náš obraz“ v GN1 je vyslovené proroctvo / zámer, ktorý sa napĺňa vo zvyšku Písma od GN2. A ďalšia vec. Prečo sú časové súradnice len v GN1? Vari stvorenie človeka v GN2 nie je rovnako / viac významné?


26.
označiť príspevok

milky945 muž
   11. 9. 2013, 15:29 avatar
elemír 18:
Jediné čo je v GN2 naopak oproti GN1 je človek vs. stromy v rajskej záhrade. V GN2 Boh najskôr stvoril rajskú záhradu a potom do nej vsadil človeka (Gn 2,8). Ale toto obrátené poradie sa týka len rajskej záhrady, čo bol len kúsok zeme. Ďalšia vec, hoci rieky a zvieratá sú v texte GN2 uvedené až po stvorení človeka, neboli stvorené po človekovi. To by bolo v rozpore s GN1. Sú tam uvedené z iného dôvodu. Rieky opisujú súradnice Edenu / rajskej záhrady, keď nemali GPS a zvieratá nato, aby ich Adam pomenoval. To sú len ďalšie podrobnosti, ktoré chýbajú v GN1, ale spolu s GN2 tvoria celok, celkový obraz.

Gn 2,8:A JeHoVaH Bôh vysadil zahradu čiže raj v Édene, od východu, a tam postavil človeka, ktorého utvoril.


28.
označiť príspevok

milky945 muž
   11. 9. 2013, 15:44 avatar
oprava druhej vety:
..... Podľa GN2 Boh najskôr stvoril človeka a až potom rajskú záhradu a stromy v nej (Gn 2,8). ....


31.
označiť príspevok

Wolfe muž
   11. 9. 2013, 16:43 avatar
Ako tak pozeram, tak nie ze sa o biblii nedohodnu krestania a ateisti, ale ani krestania navzajom :D
Súhlasí Linda


32.
označiť príspevok

Linda žena
   11. 9. 2013, 16:46 avatar
lebo každý má svoju verziu Biblie 


62.
označiť príspevok

VladoBrrrr muž
   15. 9. 2013, 03:26 avatar
Linda,Ja nemam ani jednu verziu )))))


33.
označiť príspevok

requiem
   11. 9. 2013, 16:52 avatar
3 mld krestanov, tzv. ateistov tych blbcov, je len par a nevedia sa dohodnut ani co je ateizmus  


34.
označiť príspevok

fajer
   11. 9. 2013, 17:03 avatar
my vieme,len vy veriaci máte sto bohov a za boha sa neviete dohodnúť,ktorý je ten pravý,preto sa stále vyvraždujete...


48.
označiť príspevok

Linda žena
   11. 9. 2013, 23:28 avatar
requiem, len si v kľude prečítaj, aký má názor na ateistov František..narozdiel od teba...
www.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


50.
označiť príspevok

Lemmy muž
   11. 9. 2013, 23:40 avatar
V pohode.

Lemmy sa zastal kresťanov, môžu byť morálni ako humanisti

Lemmy sa v stredu nečakane zastal kresťanov, keď o nich vyhlásil, že sú schopní prijímať morálne rozhodnutia rovnako, ako nenábožensky založení ľudia.

Urobil tak prostredníctvom tohto diskusného fóra. 

A sme 1 : 1.

forum.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


49.
označiť príspevok

Linda žena
   11. 9. 2013, 23:35 avatar
pardón, som zabudla..že ty už 22:00 spíš 


47.
označiť príspevok

elemír muž
   11. 9. 2013, 22:09 avatar
frajer
vôbec sa nevyjadruješ k téme, tie tvoje kidy o tom, že sme idioti, už sú šedé, mákni trochu tou makovičkou, nech si aj ty trochu zaujímavý.
Milky
Ja to chápem takto a ty takto, no, čo už.Nakoniec podstatné sú úplne iné veci, ja mám stále dojem, že ani táto generácia ešte nedozrela na bibliu, ešte preedsa len toho vieme málo, aby sme mohli otvárať v biblii zazipované säúbory.


51.
označiť príspevok

Lemmy muž
   11. 9. 2013, 23:42 avatar
Takže v biblii sú aj nejaké zazipované súbory? 
Súhlasí milky945


52.
označiť príspevok

fajer
   12. 9. 2013, 07:21 avatar
hlavná vec ,že ty ssi dozrel na psychiatriu,toto čo ty tu vypisuješ,sa nedá čítať,samé sprostosti,hod tú knihu do kúta,lebo sa len zosmiešňuješ....


53.
označiť príspevok

Anti-ruwolf muž
   13. 9. 2013, 11:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.54.
označiť príspevok

elemír muž
   13. 9. 2013, 12:09 avatar
Raz sa všetci všetko dozvieme a najviac budeme vyvalení z toho, ako to bolo všetko jednoduché a my sme boli zaslepení kravinami.


55.
označiť príspevok

Chiara.1 žena
   13. 9. 2013, 13:18 avatar
Nedozvieš sa nič; je to také tajomstvo, ktoré neodhalí nikto, ak by človek vedel ako vznikol, domysli si čo by nasledovalo.


56.
označiť príspevok

carybdeida
   13. 9. 2013, 15:35 avatar
To už je dávno známe. Ale inak máš pravdu ohľadom zaslepenosti kravinami, táto téma je príkladom.


57.
označiť príspevok

milky945 muž
   13. 9. 2013, 18:44 avatar
elemir 47:
Chápeš to inak, ale svoje chápanie nie si schopný alebo ochotný dokázať. Ak nie si schopný dokázať, tak to sem nedávaj, nikoho to nezaujíma. Ja vždy dokazujem, dám si tú námahu.
Súhlasí Osvietený


59.
označiť príspevok

Osvietený muž
   15. 9. 2013, 03:24

Príspevok bol vymazaný administrátorom.58.
označiť príspevok

elemír muž
   15. 9. 2013, 03:20 avatar
Milkly:
A čo ty chceš aké dôkazy ? Pozri sa čo ty píšeš a ako to dokazuješ. Toto nie je vysoká matematika, ktorá sa nakoniec aj tak zapletie sama do seba. Ak chceš na všetko dôkazy a všetko dokazuješ, prečo si nepodložil už dávno ateistom existenciu Boha?
Čakajú na to, ako na znamenie z neba.
Ale nakoniec, ak by si pozorne čítal, tak ja nič nedokazujem a ani nechcem dokazovať, lebo to sú veci, ktoré sa stali a ja neviem, presne, ako sa stali a ak napíšem niečo,čo som si vymyslel, tak by malo byť jasné, z čoho som vychádzal a ako som na to prišiel. Ak by si to takto zobral, tak si to pozri spätne.
Čokoľvek napíšem, vždy sa o niečo opriem, akokoľvek sa ti to zdá fantazmagorické, vždy som z niečoho vychádzal a vo väčšine som to aj tak uvádzal.


61.
označiť príspevok

elemír muž
   15. 9. 2013, 03:25 avatar
Alebo aak si zopberieš to, čo som písal o genezise. Tu predsa porovnávam pôvodný text oprti dnešnému poznaniu a so totho názoru, že budúce inteligencie toho budú vedieť viac, ako my dnes a viac tam toho nájdu.
Ale žiaden dôkaz. Ani Boh neexistuje preto, že by sme ho vedeli dokázať, on si iba vyvolil niektorých, ktorým dal o sebe vedieť a z tých si bude vyberať.


60.
označiť príspevok

VladoBrrrr muž
   15. 9. 2013, 03:25 avatar
Toto sa mi paci:

Čokoľvek napíšem, vždy sa o niečo opriem,

PS: Ja o klavesnicu )))))))))


64.
označiť príspevok

elemír muž
   16. 9. 2013, 02:12 avatar
Viete aký je rozdiel medzi talianskou a slovenskou babou? Samozrejme žiadny, lebo keď zbadá talianka svoj vysnívaný idol tak povie: ó príma túto a slovenka mu povie to isté: opri ma tuto.


67.
označiť príspevok

ra.am muž
   23. 9. 2013, 12:18 avatar
A podla ind. ved prave takto dlho trva kalijuga, obdobie temnoty, kedy sa vlady ujal Kali- osobnost sporu.
takze mam silne podozrenie, ze tu ide este o iny podvod na ludi hladajucich cestu k skutocnemu bohu


68.
označiť príspevok

ra.am muž
   23. 9. 2013, 12:37 avatar
teda trva tak dlho, ako je udajne stvoreny svet..
nevedomostou panuje, ako kazda temnota...lebo kazdy by ho poslal niekam, ak by vedel ze vesmir ma miliardy rokov.ale verte si comu chcete zo strachu.
...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 17:12,  som svetlo svetla, ak nemôžem sa pohnúť z miesta, žijem pre darcu života Učení...
dnes, 16:28,  gabo, máš pocit ze tvoja rodina ta dostatočne nepodrzala ked si potreboval jej pomoc ?
dnes, 16:23,  krištof ;) "Niektoré psychologické teórie osobnosti, vrátane niektorých od C. G....
dnes, 16:15,  ľudí priťahuje nebezpečenstvo, napríklad, človek, ktorí chce meditovať, by nemal ísť...
dnes, 16:02,  Alexander Rybak - "Roll With The Wind" (Official Music Video)
dnes, 15:56,  https://hotel.invia.sk/svet/-/azamara-quest/tour-1269956/?id=147220291
dnes, 15:40,  KRYŠTOF - Střepy (Official HD video)
dnes, 15:34,  EMMA DROBNÁ - Remember (Official Video)
dnes, 15:25,  Empire Of The Sun - Walking On A Dream (Official Video)
dnes, 15:19,  bojíme sa vlastných tieňov, predstavte si človeka ktorý sedí v kresle a chce aby ty si sa k...
dnes, 15:14,  On Top of the World - Imagine Dragons
dnes, 15:07,  Majk Spirit - Hviezdy
dnes, 13:29,  Niekedy je to možno aj o interpretácii. Niekto vidí povedzme v tzv. archetypoch, v mýtických...
dnes, 13:22,  "Okrem ega je aj tzv. vyššie ja, ktoré sa môže rozšíriť po tom a po...
dnes, 13:12,  Ale je divné že liberáli o tom nehovoria?? Nejak sa mi to nezdá.
dnes, 13:11,  aj my sme spadli takto na drevo a bola iba modrina na ruke a konečne sme začali dýchať keď...
dnes, 12:51,  Sratačí si prečítať tie duchaplné drísty liberálnych choromyseľných cvokov , ktoprý...
dnes, 12:51,  Tak toto sa do piče nepáči ani mne! Žiadam vysvetlenie čo to má znamenať?
dnes, 12:39,  Mysliteľ. 7 Ak ste ma spoznali, budete poznať aj môjho Otca. Odteraz ho už poznáte a...
dnes, 12:34,  V pohode. Len čo s tým, že Kristus povedal nie moja, ale tvoja vôľa nech sa stane.?? Teda...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Žena krásna a verná je tak ojedinelý prípad ako
dokonalý preklad poézie. Preklad obvykle nie je pekný, keď je verný, a nie je verný, keď je pekný.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(182 767 bytes in 0,541 seconds)