Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Strajk lekarov

28
reakcií
1516
prečítaní
Tému 30. novembra 2011, 10:56 založil doktor4.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
23. 11. 2012
19
26. 01. 2010
5
02. 08. 2012
2
31. 03. 2009
33
28. 08. 2011
45
 
 


1.
označiť príspevok

doktor4
   30. 11. 2011, 10:56 avatar
Demokracia po Slovensky...
Som len obyčajný lekár jednej z nemocníc, ale už nemôžem len tak počúvať aký vlastne som nenásytný, úplatný a čo vôbec chcem. Aj ja som dal výpoveď aj keď neviem kto za celou touto akciou na začiatku stál a aký mala pravý úmysel. Ale ten „niekto“ celkom presne vedel, kde má zapáliť, aby sa tento oheň chytil. Nespokojní a nenažraní lekári, ktorí celú službu v práci prespia, všetci berú nehorázne úplatky a aj tak sa na vás vykašlú. Aj vy ste presvedčení, že toto je pravda? Môžete s čistým svedomím povedať, že každý lekár ktorého ste vy alebo vaši blízki niekedy potrebovali alebo boli na neho odkázaný je taký.....? Ak áno, musíte mať nesmiernu smolu - za predpokladu vašej objektívnosti.
A len tak mimochodom , tešíte sa na sviatky? Ja áno, na každé, keď je rodina spolu aj keď časť dní a nocí bezo mňa. Všetky profesie s nepretržitou prevádzkou vedia o čom hovorím. Týka sa to aj vás? Potom možno máte aj nadčasy, iste zaplatené. Podľa zákonníka práce najviac 150 hodín ročne - a rok už má pre vás 13 pracovných mesiacov. Škoda, že v kalendári je ich len 12. Viete, že tento limit (150 hodín nadčasu za rok) sa dá naplniť celkom jednoducho aj za polrok? A ešte vás čaká ďalších 6 mesiacov jedného kalendárneho roka ... Určite je už len pramálo zamestnaní, v ktorých niekedy nemusíte byť aj mimo riadnej pracovnej doby. A tie služobné výhody – služobný telefón, auto, 13. a 14. plat, prémie....aj mne by sa to páčilo, ale na to som si vybral zlé povolanie. Viete pracujem v nemocnici, nemôžem si to dať ani do nákladov. Hovoríte, že v tej službe aj tak spím, veď vy lekárov poznáte, a ešte nám za to platia nadčas. Škoda len, že z tej 24 hodinovej služby máte ako výkon práce platenú menej ako polovicu. Ten zbytok sa volá pohotovosť na pracovisku. Aj na to je norma, 400 hodín ročne. Ale aj túto normu prekročím pred koncom roka. A tak ste zhruba ďalších 2,5 mesiaca v práci. Keď to spočítam tak môj kalendárny rok má približne 15,5 pracovného mesiaca. Najbližšie asi v službe zavesím na dvere: „Pacienti teraz čakajte aj ja teraz na prácu len čakám.“ Darmo je čo závidieť...
Máte pravdu, mal som si vybrať inú školu, tiež si hovorím. Ale svojim deťom ak sa štúdia medicíny nebudú dožadovať fanaticky, lekársku fakultu zakážem. Odporúčam to aj vám. Študentské časy môžu stráviť aj krajšie. Aj vy máte vysokú školu? Koľko ste sa učili na skúšky -deň, dva, týždeň, alebo mesiac? Ale viem, zle som si vybral. Aj po skončení vysokej školy sa vzdelávate? Musíte dokladovať kontinuálne vzdelávanie, nakupovať kredity, chystať prednášky a ešte si to z väčšej časti aj platiť, spotrebovať dovolenku, náhradné voľno.... A to závratné zvýšenie platu po atestácii. Myslím, že je hanba, ak lekár špecialista s desaťročnou praxou nemá garantovaných ani 1000 eur hrubej mzdy. Ešte, že sú tie služby, nadčasy a chvalabohu môžeme sa poďakovať aj za to, že je nám dovolené prekračovať limity zákonníka práce a slúžiť až do dôchodku.
Ale vráťme sa k našim cieľom - vyšší plat? No jasné každý by chcel, aj učitelia nedávno chceli a držal som im palce. Voľajako to nedotiahli do konca. Všimli ste si ich mzdovú požiadavku – 1,2 až 1,6 násobok priemernej mzdy v hospodárstve. A nám ponúkli 300 eur a nám sa to máli !!! Tak vám to povedali naše slobodné a apolitické médiá. Páni novinári, to sa nenašiel ani jeden, ktorý by si prečítal memorandum ponúkané vládou, kde o sume 300 eur a vôbec o čísle 300 nie je ani slovo!!! Ani jeden novinár nebol schopný dať cielené otázky tak, aby sa povedala pravda? Píše sa tam o zvýšení na 1,05 až 1,6 násobok priemernej mzdy v národnom hospodárstve k 1.1.2012 a 1,17 až 1,7 násobku k 1.4.2012. Inými slovami garancia, že všetci môžu mať 1,05, resp. 1,17 násobok. Priemerná mzda je 769 eur a reálne čísla si viete vypočítať aj sami. Nikoho a nič nezaväzuje dať viac bez ohľadu na vzdelanie, atestácie a prax. Garancia zachovania pohyblivej zložky platu, ktorá je nenárokovateľná je časovo otázna. Takže mi to vychádza tak, že mi ju garantovať vlastne nemôžu a až mi ju vezmú polepším si o 18 eur k 1.4.2012 - ja osobne, a to v rámci svojich kolegov budem v tej lepšej skupine. Ešteže mám tie služby. Vráťte sa o pár riadkov vyššie čo chceli učitelia ( škoda, že to vopred vzdali) máte pocit, že pri našom kalendárnom roku s najmenej 15,5 pracovnými mesiacmi, bez voľných sviatkov, prázdnin a nocí je to veľa??? Ale máte pravdu, môžem mať aj iné povolanie – iste zvládnem upratovačku, sanitára, pohrebnú službu, predavača a našlo by sa toho viac, tak sa s nimi vymením. Aj oni budú chcieť meniť?
Ideme ďalej. Ak sa nebude dodržiavať zákonník práce bude lepšie radšej poďakovať. Zostane nám tak možnosť zarobiť si v službách a predĺžiť si život. Veď kto má toľko pracovných mesiacov v kalendárnom roku, paráda. Rodinu mi netreba, aj tak ma nebude poznať. Ľudia v okolí poznajú babky, dedov, tety, strýkov... našich detí (ešteže ich máme), len neviem, či vedia, že majú aj rodičov.
Transformácia. Skvelá vec. Všetky nemocnice budú akciové spoločnosti. Len stále neviem ako nevyrobia stratu, keď platby poisťovní nekryjú reálne náklady na pacienta. A vôbec ak si poisťovňa zmyslí, že niektorú hospitalizáciu nezaplatí, tak je to tak. Škoda, že Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou je len jednostranný. Navrhujem aby mali poisťovne 24hodinovú službu na centrálnom príjme každej nemocnice, a priamo pri príjme vysvetlili každému pacientovi, že ich príjem nie je indikovaný. Po vojne vie byť každý generál. Poisťovne by na to peniaze iste našli, veď sú v zisku. Potom by mohli priamo pacientom vysvetľovať, prečo je na plánovaný výkon objednaný až o x mesiacov, prečo niektoré vyšetrenia už nemôžu absolvovať v tomto roku, prečo im ich poisťovňa nezaplatí ak ich potrebujú. To by mi veľmi odľahlo. Možno by tak aspoň časť špiny z lekárov padla na tú správnu hlavu. A úplne ideálne ak by chodili k lôžku pacienta a vysvetlili hneď ako postupovať aby sa náklady na jeho liečbu vošli do paušálnej platby poisťovne. Potom by sa snáď viac ľudí zaujímalo prečo zdravotné poisťovne dokážu produkovať zisk (z vašich peňazí), ale prečo si vy na vaše vyšetrenie alebo operáciu počkáte. Už ste boli ošetrený v súkromnej nemocnici, ste nadšený, nič ste neplatili, ani pri kontrole, ani za uprednostnenie v poradovníku. A nepoznáte nikoho koho by z takej a.s. preložili do fakultnej nemocnice, lebo sa jeho stav skomplikoval a liečba bude drahšia, náročnejšia = stratová??!! Ostatne štatút koncových nemocníc sa zrušil, takže sa modlite aby ste nepotrebovali náročnú liečbu, ako stratový pacient v a.s. nie ste vítaný. A v podstate na platby u zubára ste si zvykli.
A tak som sa k tejto akcii pripojil. Nie len kvôli platu, ale aj preto. A teším sa, že aspoň na chvíľu sa lekársky stav spojil. Aj keď peniaze nás asi znova rozdelili. Je mi ľúto, že nebola ochota rokovať z obidvoch strán a nájsť riešenie. 300 eur nie je málo, radšej mám pravdu povedanú priamo, a boli tam aj iné ciele. Ak chcete súdiť, najprv si prečítajte pravdivé informácie. A kto teda využíva pacienta, platcu poistného a teda aj vás....
Ak ste sa dočítali až sem, veľmi pekne vám ďakujem za váš čas. Viete nedalo mi to len tak počúvať a nemo sa tváriť, že je to pravda. Máme predsa demokraciu aj keď v slovenskej verzii a v stave núdze. Ďakujem.

Ja obyčajný, pre istotu anonymný nemocničný lekár bez politickej a odborárskej príslušnosti.


9.
označiť príspevok

havran
   30. 11. 2011, 11:18 avatar
Naznačil si zložitosť problematiky , obávam sa , že nie každý si to prečíta celé , lebo aj tak je to dlhé a súvislosti unikajú , ale ak sa rozbehne diskúsia ,tak sa to môže objasniť.


2.
označiť príspevok

havran
   30. 11. 2011, 11:07 avatar
doktor4. - vôbec mi nevadí , že si mi prebral tému , naopak som rad , že je tu niekto kompetentný. Viem o tom dosť zo strany "užívateľa" , a súhlasím a to aj zdôrazňujem , že problém je hlbší a siaha do základov spoločnosti práve preto , že ide o to najcennejšie , čo má dokonca aj ten nešťastník , čo prespáva nikede v pivnici. Videl som , ako mladý lekár na rukách niesol "ľudskú trosku" a vôbec sa neštítil - zachraňoval život - o takých treba hovoriť a tosú vzory hodné povšimnutia a nie len to negatívne ktoré sa predkladá ako kovbojka v masmédiach. Dnes ráno ma v Markíze utvrdili len v tom čo už poznám , zmenili rétoriku z pozorovateľa na postoj aktícneho hráča a v nevinných reláciach do podvedomia vsúvajú to čo potrebuje reakčná vládnuca tlupa.


3.
označiť príspevok

havran
   30. 11. 2011, 11:11 avatar
Je len škoda , že sa lámete - víťaz môže byť len ten kto sa nevzdá , ale chápem ten tlak na vás a ešte v tomto období , je to viac o emóciach


5.
označiť príspevok

havran
   30. 11. 2011, 11:14 avatar
Víťazi sa nikdy nevzdávajú - víťazom v tom prípade by bol pacient - žiaľ , žalostne málo slovenských ľudkov to pochopí - však kázne v kostole o božej spravodlivosti robia svoje.


4.
označiť príspevok

feex8 muž
   30. 11. 2011, 11:13

Príspevok bol vymazaný administrátorom.6.
označiť príspevok

havran
   30. 11. 2011, 11:14 avatar
však môžes zaskočiť 


10.
označiť príspevok

feex8 muž
   30. 11. 2011, 11:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.8.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   30. 11. 2011, 11:17 avatar
Ludia su tak isto blbi, ako pred 2000 rokmi. Vtedy im bolo nabulikane, ze sa musia uskromnit, poretoze to tak boh chce.. Dnes im je nabulikane, ze sa musia uskromnit, pretoze to ekonomika inak nedovoluje.
A pani oslavuju, trtkaju regimenty stetiek, fukaju kila kokainu do nosa, tuneluju jeden podnik za druhym, likviduju pracovne miesta jedno po druhom, likviduju cely stat aj cely svet a ludia im stale pritakavaju, pretoze to tak hovoria "experti" v televizii.... Co uz. Nechaju sa zbedacit do tej miery, ze budu kapat na ulici, potom sa zase naseru, pridu cistky, vojna a zase bude na par desatroci pokoj.... pretoze clovek je ocividne nepoucitelny.


11.
označiť príspevok

Eô7_ muž
   30. 11. 2011, 11:20 avatar
Ved tym sa asi snazia dokazat vsetkym, ze sme sa vyvinuli z opice.


17.
označiť príspevok

havran
   30. 11. 2011, 11:28 avatar
Boris_I to sa prejavujú už tie vypestované reflexy , čo prešli do"krvi". Občas ma tak napadá o človeku a cirkvi: Hoviadko si bol a za mojej pomoci sa v hoviadko aj obrátiš" / nemyslím tým teba" 
Súhlasí Boris_I.


18.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   30. 11. 2011, 11:29 avatar
ale mozes aj mna ))))) ja som tiez take hovado aj ked v insom zmysle, ako si opisal.


7.
označiť príspevok

Eô7_ muž
   30. 11. 2011, 11:17 avatar
Doktor , akoby zazrakom sa nikto zo závistlivcov neozve. Aspon si myslím a nezareaguje. Kazdý vie ohováraťa zavidiet iba poza chrbat. Ak ma mat nejaky poslanec 2-3 tisíc, tak lekar duplom. Nech okresaju svoje platy a svojej byrokracie a vám pridaju. Lebo oni si nezasluzia kým lekar ano. Vy sa učíte celý život a oni celý život osprostievaju. Najradšej by som bol ak by ste odišli všetci a zabudli aspon na par dní, že slovensko existuje aby si to každý uvedomil, že vy potrební ste . ( to sa nedá) Politici ked vypadnu na pol roka, nikto si to ani nevšimne. AK zatvoria svoje parazitné urady na mesiac , nič sa nedeje. A oni maju platy vyššie ako vy. Smiešne všakže?
Táto pravicová zberba vám neda nič, pokial nebudu vidiet, ze sami zato dostanu do vačku. Max. by vás predali enjakej pente, aby to enurobili tí po nich. Preot mal ten váš minister tak naponahlo. Svoje urcite uz zobral a teraz sa bojí o svoj zadok.
Možem ti poveda´t, že ti len držím palce v jednej veci, aby si enzanevrel na ludi-teda pacientov kvoli tymto našim národným parazitom, ktorí z vas robia lakome a nenažrate opice, hladiac len na vlastnu chamtivost.
Ozaj ked ku lekarovi príde nejaký poslanec zo sucastnej zberby, co keby ste neosetrili a poslali ho k pente, alebo do zahranicia, ze nech si ide k svojmu pánovi- ku tomu komu sluzi. Nech ho osetrí nejaky jeho byrokrat z ministerstva?
Súhlasí Boris_I.


13.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   30. 11. 2011, 11:25 avatar
Nesuhlasim len s jednou vecou. Nech len doktori zanevru aj na pacientov. Ved to ich pacienti proti nim idu. Nech sa uvedomia..
Ty pomozes tomu, kto ta kope do zadku a pluje do tvare?


15.
označiť príspevok

feex8 muž
   30. 11. 2011, 11:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.16.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   30. 11. 2011, 11:27 avatar
Verim, ze to nieje lahke, ale tiez verim v nevyhnutnost istych neprijemnych rozhodnuti, ale utahovat opasky tym rozhodne nemyslim.
Súhlasí feex8


19.
označiť príspevok

Arabeska žena
   30. 11. 2011, 13:55 avatar
ja by som nakopala do zadku a vyšmarila z práce jedného posudkového lekára, na ktorého sú samé sťažnosti a predsa sa tam drží - chýba mu ľudskosť a čaká len na úplatky - nenažranec tlustý vyzerá jak vykŕmené prasa   


12.
označiť príspevok

havran
   30. 11. 2011, 11:23 avatar
Doktor , chyba je v tom , že si neuvedomujete svoju silu , tak ako "dušpastieri". Viem , vy nemáte toľko času , no človek keď príde k vám je citlivejší a počúva viac srdcom a na to zabúdate.


14.
označiť príspevok

feex8 muž
   30. 11. 2011, 11:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.20.
označiť príspevok

Arabeska žena
   30. 11. 2011, 13:58 avatar
treba zredukovať počet poslancov, skresať im platy na polovicu a hneď sa nájdu peniaze na zdravotníctvo a platy lekárom
Súhlasí Eupsychius


21.
označiť príspevok

Eupsychius muž
   30. 11. 2011, 14:27 avatar
To nie je stastny napad, lebo tym padom by klesli naklady Pente v trezorovej uctovnej knihe v polozke "uplatky - poslanci parlamentu" zo 150ks na <150ks a tym si este viac upevni svoje dnes uz takmer monopolne postavenie v zdravotnictve.  
Súhlasí blueevil


22.
označiť príspevok

blueevil
   30. 11. 2011, 17:19 avatar
doktor4, ak budem mat dakedy niečo ovplyvnit, tak sa postaram takymto kurvam ako si ty o zvyšok života niekde v stredisku pre vyskum, kde miesto tych zuboženych zvieratiek, tam napcham vás všetkych a bude poriadok 48 ja viem, nikto za to nemôže, len vaši malomeštiacki jebnuti rodičia  


23.
označiť príspevok

starec muž
   30. 11. 2011, 17:35 avatar
Blueevil,tuším si okopíroval typ konečného riešenia jednej otázky z minulosti.  Niečím to zaváňa,asi vieš čím.Kto má právo na také riešenia? Nadľudia? Asi stačí len moc a presvedčenie a z ľudí sa stávajú..... 


24.
označiť príspevok

blueevil
   30. 11. 2011, 17:46 avatar
radšej si už nemyslim nič, ale niekedy musi byt potreba, (teraz nemyslim vyprazdňovaciu) tym chudakom vysvetlit, čo robia ZLE, ale asi sa ich to netyka, lebo je to vraj job  


25.
označiť príspevok

starec muž
   30. 11. 2011, 17:51 avatar
Čas to všetko vyrieši.Keď je niekto hlúpi a naloží somárovi viac,ako odnesie a ten mu skape,tak potom bude musieť vliecť náklad sám.


26.
označiť príspevok

blueevil
   30. 11. 2011, 18:04 avatar
ano, čas skutočne vyrieši všetko, no nie tu a teraz. pokial ten somár ma v kopytku trň a hlupak aj mentalnu retardaciu, tak mu bude strkat aj mrkvu pre istotu


27.
označiť príspevok

Aladar muž
   3. 12. 2011, 16:23 avatar
TO ZE LAKARI MAJU V MNOHOM PRAVDU JE NEPOCHYBNE. TO ZE BOLI SCHOPNY ODIST OD PACIENTOV A VYSTAVIT ICH NEBEZPECENSTVU JE NEODPUSTITELNE. TO ZE VAM NEJDE HLAVNE O PENIAZE TO VAM NIKTO NEUVERI, HLAVNE PO TOM KED STE NEPRIJALI PONUKU P. RADICOVEJ. PRAJEM VAM ABY STE ZAZILI ZE BUDETE ODKAZANY NA POMOC A TEN KTO VAM JU MA POSKYTNUT VAM UKAZE VZTYCENY PROSTREDNIK A POJDE SI VYPISAT PN-KU.
Súhlasí Troska


28.
označiť príspevok

Troska žena
   3. 12. 2011, 16:25 avatar
im ide len o peniaze a na pacientov serú - okrem tých bohatých  


29.
označiť príspevok

starec muž
   3. 12. 2011, 16:37 avatar
Lekári sa do toho štrajku pustili naivne a nepripravení.Mysleli si,že keď to prešlo ľahko v Čechách,tak to pôjde aj u nás.Vláda sa tiež "vyznamenala",lebo práve po štrajku v Čechách mohli očakávať,že to isté príde aj k nám,ale nepoučili sa a riešili to oveľa horšie,ako susedia.Za to,že sa to vyhrotilo môžu obidve strany,ale príčinou všetkého je 22 ročné zlodejské rozkrádanie štátu.Za to môžu všetci,čo boli pri moci počas tohto obdobia.Ešte ale nie je koniec,lebo podobne,ako v zdravotníctve to bude zlyhávať všade.Máme na čo "tešiť" pri našich pánoch. 
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 23:27,  Havran od teba z tvojej zelenej gumackej hlavy okrem nadaviek nečítam nič len duto trpaslíka...
dnes, 23:25,  hokejis- v histórii je známe, že mnohí z cely postúpili do premierského kresla , alebo...
dnes, 23:25,  Edo prečo stále klameš ? Neriadil Kočner náhodou teba ?
dnes, 23:23,  Ale to sa už čochvila skončí len čo Kiska zasadne do kresla premiera prevetra tých sudruhov...
dnes, 23:23,  Takí sudcovia ako Harabin či Radačovský a spol ktorých riadil Kočner vynášajú take...
dnes, 23:22,  Breivik využíva tri miestnosti – jednu na spanie, druhú k studiu a tretiu k cvičeniu :)...
dnes, 23:22,  (13) Osvietený, súhlasím, ale Tvoja pravda je len čiastočná - jeho aj ja považujem za...
dnes, 23:21,  Osvietený-ako to bolo? Ty si nabitý informáciami až je to podozrivé*39. Opieraš sa o...
dnes, 23:21,  Breivik má v cele aj telocvičňu :)
dnes, 23:19,  Edo zasa kopčíš zábavnú propagandu ? :)
dnes, 23:19,  Brievik má 17 izieb
dnes, 23:19,  Presne !
dnes, 23:19,  Najbohatšia rodina sveta? Putin a jeho družina! a najbohatšieho muža planéty tento rok...
dnes, 23:18,  Edo nehajluj :)
dnes, 23:17,  Kaso, on má jen prázdnu bedňu v ktorej už nič nefunguje.
dnes, 23:16,  Jeden z dôkazov, že SR je bezprávny štát je aj to, že mastný vlas, napriek tomu, že súd...
dnes, 23:15,  Kasafran pár slov o tvojom hrdinovi Blair Cottrell napojený na tvrdé jadro neonacistov,...
dnes, 23:15,  Osvietený- no vidíš kreténko ty to vlastne veľmi rýchlo a jasne zvrátiš tým, že dáš...
dnes, 23:13,  Ja ta tiež chvalim pre reklamu nacistov , Je to u teba tradičné .*13*13*13 Pohrobkovia...
dnes, 23:10,  To v amíkove 4 rodiny 99,99 % bohatstva :)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Žena je najkrajšie umelecké dielo. Niet divu, veď autorom je sama príroda.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(110 417 bytes in 0,531 seconds)