Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Stoka selektívneho triedenia alebo Za všetkým sú ONI!

25
reakcií
1436
prečítaní
Tému 10. novembra 2009, 13:17 založil dorota.

podobné témy:1.
označiť príspevok

dorota
   10. 11. 2009, 13:17 avatar
Antisemitizmus elít

Za všetky treba spomenúť charakteristické faux pas, ktoré sa podarilo deväťdesiatročnému starému pánovi, potomkovi rodu Habsburgovsov, poslancovi Európskeho parlamentu a kresťanskému demokratovi Ottovi von Habsburgovi. Opisuje to John Rosenthal v štúdii o antisemitizme a etnicite v Európe v časopise Policy Review. Otto von Habsburg vyhlásil pre rakúsky týždenník Zur Zeit, že Pentagon je dnes židovskou inštitúciou. K tomuto bludu pridal ďalšie originálne pozorovanie o podstate dnešnej americkej politiky: „Ak sa dívame dnes na americkú vnútornú politiku, vidíme, že je rozdelená na dve polovice. Na jednej strane je ministerstvo obrany, na ktorom držia kľúčové pozície Židia; Pentagon je dnes židovskou inštitúciou. Na druhej strane čierni sú na ministerstve zahraničných vecí: napríklad Colin Powell alebo špeciálne Condoleezza Rice. Je to vnútorný konflikt medzi jastrabmi a holubicami. V súčasnosti hrajú Anglosasi, t. j. bieli Američania, relatívne bezvýznamnú úlohu.“ Fakt, že Condoleezza Rice nepracuje na Ministerstve zahraničných vecí USA, mu akosi unikol. Podobne ako to, že najmocnejší ľudia súčasnej americkej administratívy ako viceprezident Dick Cheney, minister obrany Donald Rumsfeld, John Bolton a samozrejme sám prezident Bush sú, zhodou okolností, bieli Anglosasi. Za túto kardinálnu hlúposť, v ktorej zmiešal konšpiračný salónny antisemitizmus a antiamerikanizmus, ho nik nekritizoval. Kto by aj mal, veď o „prosionistickej lobby“ v americkej vláde hovoril aj francúzsky minister zahraničných vecí Dominique de Villepin – ten dokonca pomenoval Paula Wolfowitza, Elliota Abramsa a Richarda Perla. Pridal sa aj bývalý socialistický nemecký minister obrany Rudolf Scharping. Ten vysvetlil úsilie prezidenta Busha zosadiť Saddáma Husajna údajným vplyvom „silnej – možno príliš silnej – židovskej lobby“. Antisemitizmus zakamuflovaný ako antisionizmus sa zmocnil aj väčšiny rozhodnutí OSN, ale to je len inštitucionalizovaná kapitola dlhého príbehu.

Démonická sieť

Všetci antisemiti, dokonca aj tí „benígni“, predpokladajú, že všetci Židia na svete sú prepojení neviditeľnými vzťahmi a konajú akosi v zhode. Buď ovládaní neviditeľnými nitkami z centrály kdesi v New Yorku či Jeruzaleme, alebo na základe softvéru priamo napáleného do ich genetickej výbavy. Alebo aspoň, že ich lojalita patrí vždy a všade predovšetkým im navzájom, a to bez ohľadu na to, či ide o Židov zbožných, alebo už generácie sekularizovaných, asimilovaných, či dokonca konvertovaných na kresťanskú vieru. Táto viera je odolná voči všetkým faktom svedčiacim o opaku i voči zjavnej rozhádanosti židovských komunít vo svete i v Izraeli. Dnešný patologický antisemitita dokonca ani nepotrebuje skutočných Židov. Vymyslí si ich tam, kde ich potrebuje nájsť jeho konšpiračná mentalita. Pipes píše, že už pred druhou svetovou vojnou vyhlasoval konšpiratívny teoretik Wiliam Carr, že Kalvínovo skutočné meno bolo Kohn a ženevské reformné hnutie bolo v skutočnosti židovským komplotom na rozštiepenie kresťanov. Podobné veci tvrdil katolícky kňaz otec Coughlin o Martinovi Lutherovi. Ten navyše prehlásil, že prvých tridsaťpäť pápežov boli Židia a medzi poslednými desiatimi boli traja takmer stopercentnými Židmi. Po desaťročiach karantény je dnes antisemitizmus, predovšetkým v postkomunistickej Európe, súčasťou agendy extrémnych politických strán, ktoré sa vo voľbách dostávajú do parlamentu (Maďarsko, Poľsko).

Konečná smrtiaca fúzia

Antisemitizmus a antiamerikanizmus dnes nemožno od seba oddeliť. Obe konšpiračné teórie postupne fúzujú do jednej globálnej teórie. Sídlia spravidla v tých istých hlavách a živia sa z tých istých koreňov. A deformujú politické myslenie a politické rozhodnutia rovnakým spôsobom a v rovnakých témach. V islamskom svete možno predpokladať, že je touto kombinovanou konšpiračnou mentalitou postihnutá väčšina dvojmiliardovej populácie. Celé generácie sú deformované neliečiteľnou nenávisťou, ktorú viera v kombinované židovsko-americké sprisahanie splodila. Denne ju živia kázne duchovných v nespočetných mešitách vrátane mešít v západnej Európe, Amerike či v samotnom Izraeli. Svet s tým bude mať problém. Antisemitizmus a antiamerikanizmus v podobe konšpiračných teórií na Západe je možno ešte vážnejší problém. Obe predstavujú pre západnú civilizáciu takú vážnu hrozbu, že môžu znamenať jej rozklad.

Ten môže mať, prinajmenej v Európe, tri podoby. Prvou, najznepokojujúcejšou, je morálny rozklad, ktorý už nastal v obrovskom rozsahu. Západ Európy posadnutý bludmi a dezinterpretáciou sveta prestáva rozpoznávať dobro a zlo. Zdravý morálny úsudok postupne nahrádza paranoja a iracionálna nenávisť. Tou druhou podobou je politická slepota a slabosť, ktorá môže viesť k strate životne dôležitého spojenectva s Amerikou a k bezbrannosti voči skutočnej hrozbe – militantnému islamu. Politickým dôsledkom viery v konšpiráciu je spravidla aj sklon zakladať protikonšpiráciu. To bol príbeh fašizmu i komunizmu. Treťou podobou rozkladu je rozklad intelektuálny, rozklad racionálneho poznania, ale to v Európe hádam už ani nestojí za zmienku.

S konšpiračnými teóriami sa však dá bojovať. Sú ópiom intelektuálne lenivých. Preto sa dá v tomto nerovnom boji s konšpiračnou mentalitou v politike aj zvíťaziť, i keď to bude vyžadovať nadľudské úsilie. Zbrane sú jednoduché – morálny imperatív a kritické myslenie.

František šebej
Súhlasí postoy-lea


2.
označiť príspevok

Boris muž
   10. 11. 2009, 14:05 avatar
..aj to, ze napr. v amerike pachaju 80 % trestnych cinov zastupcovia cernoskych, alebo hispanskych etnik je konspiracia a ze popri vacsine prevalenych korupcnych a inych protizakonnych aferach svetoveho formatu vystupuju zidovske mena je tiez konspiracia..
Nazval by som to konspiracia o konspiraciach, alebo ako ociernit zdravy rozum a dat smradom nasej spolocnosti zelenu.


9.
označiť príspevok

dorota
   10. 11. 2009, 15:23 avatar
chod si tie tvoje moralku dehonestujuce "principialne" postoje vylievat do svojich tem.


11.
označiť príspevok

Boris muž
   10. 11. 2009, 15:29 avatar
zase len utoky? No to je ocividne vsetko na co sa zmoze clovek ako ty, alebo ten alkoholik Sebej.....


14.
označiť príspevok

dorota
   10. 11. 2009, 15:32 avatar
jeho UDAJNY alkoholizmus nejako znizuje nim napisane?
nie,. to len boris neviem kam skor skocit tak chnapne po klame.


20.
označiť príspevok

Boris muž
   10. 11. 2009, 15:41 avatar
Prosim ta pekne.. na com si zakladas, ze tieto jeho slova su smerodajnejsie ako tie nejakej konspiracie? Na akych faktoch stavia? Ak by pouzil statistiku, tak zhori s celym jeho antisemitizmom, pretoze je jednoducho fakt, ze farebni pachaju viac kriminality ako bieli.... Bavme sa o pricinach.. Beriem, ze su inej mentality, ich kultura je ina co moze byt rozhodujuce, ale faktom ostava, ze vo vyspelom svete su predovsetkym oni ciernou ovcou a maju sa v com napravat.. to nieje rasizmus, antisemitizmus, alebo nejaky iny izmus.. to je triezvy usudok.
Ak vidim 10 vajec nebudem tvrdit, ze je ich tam len 5...


21.
označiť príspevok

dorota
   10. 11. 2009, 15:44 avatar
taaaahni...ani neuvazujem o tom zeby som mala cokolvek ine dodat.


22.
označiť príspevok

Boris muž
   10. 11. 2009, 15:50 avatar
To si sa zase vyznamenala.. Sak mi este vynadaj ako to mas vo zvyku a mozes byt so sebou spokojna. Jo a este mi vytkni, ze neznesiem, ak so mnou niekto nesuhlasi  ... 


3.
označiť príspevok

justsayozzy muž
   10. 11. 2009, 14:19 avatar
Boris, ako vieš rozoznať, čo je a čo nie je konšpirácia?


4.
označiť príspevok

Boris muž
   10. 11. 2009, 14:26 avatar
dobra otazka.. ako to rozoznavaju ostatni?
Ja som doposial rozoznal iba jednu a to o 11 septembri. Ostatne pokladam za otazne, pravdepodobne, mozne, nemozne......


5.
označiť príspevok

Boris muž
   10. 11. 2009, 14:36 avatar
Jo a ku konspiraciam.. Slovo konspiracia znamena sprisahanie. Moze sa jednat o akukolvek temu o tom, ze jedna skupina vedome a tajne skodi nejakej inej skupine.
Konspiracia, alebo sprisahanie NEZNAMENA, ze sa jedna o klamstvo ako sa milne vela ludi nazdava, ale o teoriu zalozenu na niecom urcitom. Cize mozno klamstvo.. a mozno nie..
Konspiracie maju zelenu vsade tam, kde niesu jasne okolnosti a zaver byva otazny.


12.
označiť príspevok

dorota
   10. 11. 2009, 15:29 avatar
salto mortale, typicke pre borisa. ked neviem kam tak apson naznacim vagnost v teme.

konspiracie su zo zasady nedokazatelne.
keby boli, tak su to fakty.


15.
označiť príspevok

Boris muž
   10. 11. 2009, 15:33 avatar
ale aj teorie.. a kolko mame teorii vsakze  


19.
označiť príspevok

dorota
   10. 11. 2009, 15:41 avatar
eee, niekto tu nepochopil zavery pana poppera.
testovatelnost a falzifikovatelnost nie je to iste ako nedokazatelnost.


6.
označiť príspevok

justsayozzy muž
   10. 11. 2009, 14:50 avatar
Nemyslím, že iní to dokážu rozoznať. Až na účastníkov tej konšpirácie   Všetko ostatné sú len dohady.
A na základe čoho si rozoznal tú z 11. septembra? Vďaka filmom ako fahrenheit 9/11, zeitgeist,...? Ďalšie ani nepoznám.
Niekedy je ťažko uveriť vlastným očiam a nie ešte tomu, čo ti pošlú ako film spoza oceánu. Neviem, čo je pravda. Nebol som tam ani pred ich zrútením ani potom.
Registrujem tie "konšpirácie", ale keby som si mal nad každou hlavu lámať, tak už ju mám zlomenú.  
Súhlasí postoy-lea, dorota


7.
označiť príspevok

Boris muž
   10. 11. 2009, 14:59 avatar
no v prvom rade ja si hlavu nelamem  
Ak ma clovek o 9/11 dost informacii musi mat jasno.. Staci si napr. porovnat pady budov s nejakou inou beznou riadenou demoliciou.. A vyjadrilo sa k tomu aj prilis mnoho ludi od fachu.. tam uz ozaj nieje o com..


8.
označiť príspevok

Natalia žena
   10. 11. 2009, 15:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.10.
označiť príspevok

dorota
   10. 11. 2009, 15:25 avatar
nataline specifikum_ stoka selektivneho triedenia.


16.
označiť príspevok

Natalia žena
   10. 11. 2009, 15:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.18.
označiť príspevok

dorota
   10. 11. 2009, 15:38 avatar
som rada, ze uvazujes vypadnut het z mojej temy.
mas moju plnu podporu.


13.
označiť príspevok

Natalia žena
   10. 11. 2009, 15:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.17.
označiť príspevok

dorota
   10. 11. 2009, 15:36 avatar
to na fakte ,ze v 8 taras a zavadzas nic nemeni.
take zvladne kreacionista lavou zadnou.


23.
označiť príspevok

myrai žena
   10. 11. 2009, 15:53 avatar
hm doroka nechcem ti poonidta temu,ale ako to chces napr.ty vyriesit,ked ludstvo miesto kritickeho myslenia ma cokoladku s nazvom Milosrdenstvo a si ju spapa po odpusteni vraj tam hore a miesto moralneho imperativu nosi v sebe skrupinky z ruhania sa..
je tu brzda v Europe a velka ,ale ja to nie som..ja som iba tu taka malicka  


24.
označiť príspevok

myrai žena
   10. 11. 2009, 17:12 avatar
no boooze dorotka,co som to spravila z tvojej temy,ze poonidta..hm vidis,vaz si prispevky diskutujucich,aj takych akym je napr.Borisko ci Natalka,bo ti nie nazormi ,ale nepeknym slovom mozu urobit z temy stoku lavou zadnou


25.
označiť príspevok

dorota
   10. 11. 2009, 17:13 avatar
je mi to egal, myrai...vsetko je v rieseni. pis co chces kym je cas.


26.
označiť príspevok

myrai žena
   10. 11. 2009, 17:19 avatar
preco,kym je cas..nerozumiem
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 05:46,  Hľadanie spôsobov, ako sa jednostaj chvastať, hľadanie spôsobov, ako sa povyšovať nad...
dnes, 05:41,  Toľko k dezinformáciám.........
dnes, 05:38,  Liberálna čvarga je neschopná sebaovládania. Sú to také reakčné tvory, prisaté k...
dnes, 05:31,  USA opať len predviedli, že sú idioti na entú a Skajka, že je len sliepočka, čo trepe rada...
dnes, 05:21,  hehe a takto začali ľudia ignorovať SMEtiarov a iné hlavnoprúdové médiá, lebo...
dnes, 05:14,  Ja tú stránku vnímam ako kokotizmus. A pekne tvrdý.. Zrejme následok impotencie.
dnes, 05:14,  Keď niekto nesleduje dianie, je odkázaný si domýšlať hovadiny ako hush:ed.
dnes, 05:13,  Zmrd k zmrdovi sadá. Tvoj postoj bol vopred známy... *13*13*13
dnes, 01:43,  10. niekto bude za tebou kričat ze si admín zomri, tak si *39 tys vázne kompletná p*ča *39
dnes, 01:21,  Admin Valovič https://www.youtube.com/watch?v=9gu6d-zTEjU
dnes, 01:15,  8. keby si nebol tupy kopirák z hownometov, tak by si si uz dávno zistil, ze 80% príspevkov...
dnes, 01:05,  Kto sú konkrétne admini Zomri? Daniel Podhradský – chalan urobil v minulosti veľmi...
dnes, 01:03,  Aj toto dokazu peniaze urobit clovekom slepo opakuje nezmysli co mu na stabe daju do ruky dokaze...
dnes, 00:45,  6. valovič je administrátor prečo ludom hrabe , nie zomri . šmíruj dalej ty IQ mrazenej makrely
dnes, 00:44,  zaujimavé, ak sa jedná o zverejnenie identity inych admínov tak je to v poriadku . :)
dnes, 00:43,  Hrdina s vrecom na hlave. Peter Valovič, ex-redaktor RTVS z Globsecu...
dnes, 00:41,  Za konšpiračnou stránkou je lekár z Považskej Bystrice. Kritizuje každého okrem Kotlebu...
dnes, 00:35,  Mne stačí len jej ksicht a mám dosť. Tvári sa jak keby zjedla fľašu skazených uhoriek. *21
dnes, 00:32,  Liberálny humor je vykastrovaný humor, nemá gule, chápeš? *21
dnes, 00:32,  9. akurát ze ten zvyk je z biblie. uz ked sa hraješ na krestana by si to mal vediet
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Ak v živote nájdeš cestu bez prekážok, tak pravdepodobne nevedie nikam.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(98 659 bytes in 0,499 seconds)