Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Stigmatizovaná žena 50 rokov žila len z eucharistie

33
reakcií
1154
prečítaní
Tému 18. septembra 2016, 01:00 založil Klein.

podobné témy:

1.
označiť príspevok

Klein muž
   18. 9. 2016, 01:00 avatar
Marta Robinová (1902-1981) je jednou z najväčších mystičiek a stigmatičiek 20.storočia. Každý piatok prežívala drámu Kristovho utrpenia a smrti – na jej tele sa pritom objavovali krvácajúce stigmy Vykupiteľových rán. Avšak verejnú mienku i svet vedy najväčšmi udivovala skutočnosť, že viac ako päťdesiat rokov jediným pokrmom Marty Robinovej bol Ježiš v Eucharistii.

O Martu sa staral doktor Jean Dechaume, profesor lekárskej fakulty v Lyone, a doktor André Ricard. Vo svojej lekárskej správe o Martinom zdraví napísali, že 2. februára 1929 okolo poludnia jej nohy a ruky ostali bezvládne a stuhli. Ochrnuli aj hltacie svaly, preto chorá nemohla prijímať nijaké jedlo a nápoje. Okrem toho vôbec nespala. Skutočnosť, že Marta žila napriek tomu, že vôbec nejedla, ostala pre vedu záhadou.

Neveriaci filozof a lekár Paul Louis Couchoud, ktorého zvedavosť prebudili informácie o Marte Robinovej, vybral sa k nej na návštevu, aby sám zhodnotil, či je pravda všetko to, čo sa hovorí o mystickom živote, stigmách a o tom, že jej jediným pokrmom je Eucharistia. Po mnohých ťažkostiach sa mu napokon vďaka zásahu samého biskupa podarilo stretnúť sa s Martou. Veľmi rýchlo sa medzi nimi rozvinulo duchovné priateľstvo a odvtedy sa vedec stal jej častým hosťom. Doktor Couchoud potvrdil, že Marta Robinová ochrnula na celom tele, čo tak silne zablokovalo jej hltacie svaly, že nebola schopná prehltnúť ani kvapku vody. Vo svojej lekárskej správe napísal, že to, čo ho najviac udivovalo, bol spôsob, ako Marta prijímala Eucharistiu. Hostiu neprehltla, lebo vzhľadom na ochrnutie hltacích svalov to nebolo možné. Avšak hostia sama tajomne prenikla do jej vnútra.

Marta hovorievala: „Keď prijímam Oltárnu Sviatosť, deje sa to tak, akoby do mňa vstupovala živá osoba... Vlhčia mi ústa, ale nič nemôžem prehltnúť. Hostia vnikne do mňa, ale vôbec neviem, ako. Eucharistia nie je obyčajný pokrm. Zakaždým do mňa vlieva nový život. Ježiš je v celom mojom tele, akoby som vstala z mŕtvych. Najsvätejšia sviatosť je niečo viac ako zjednotenie: je to splynutie v jedno...

Pre všetkých, osobitne pre vedu je najväčšmi udivujúci fakt, že Marta od chvíle úplného ochrnutia jej tela roku 1929 až do svojej smrti vo februári 1981, čiže vyše 50 rokov absolútne nič nejedla, nič nepila a vôbec nespala, no jej organizmus napriek tomu fungoval normálne. Jej jediným pokrmom bolo sväté prijímanie. Kristus chcel cez toto mimoriadne znamenie, cez trvalý eucharistický zázrak všetkým ľuďom dokázať, akú veľkú silu má Oltárna Sviatosť, ak je prijímaná s hlbokou vierou.

Roku 1930 Marta dostala od Ježiša dar stigiem. Počas modlitby uvidela niečo ťažko opísateľné, akúsi „ohnivú strelu“, ktorá akoby „svetelný šíp“ vyšla z Ježišovho srdca. Mystička o tajomnej udalosti povedala: „Ježiš ma najprv poprosil, aby som mu darovala svoje ruky. Zdalo sa mi, že z jeho srdca vyšla strela, ktorá sa rozdelila na dva lúče. Každý z nich prerazil jednu z mojich rúk. Moje ruky však zároveň akoby boli prebité aj z vnútra. Potom ma Ježiš povzbudil, aby som mu obetovala nohy, čo som okamžite urobila. Vtedy som uvidela strelu, ktorá sa tiež rozdelila na dvoje a prerazila moje nohy. To všetko sa odohralo veľmi rýchlo. Ježiš ma potom požiadal, aby som mu darovala svoju hruď a srdce... Ich prebodnutie bolo ešte intenzívnejšie... Ježiš mi ponúkol ešte tŕňovú korunu, položil mi ju na hlavu a silne ju pritisol.“
Od tej doby Marta mala na svojom tele také rany, aké mal ukrižovaný Ježiš. A tie pred očami jej rodičov hojne krvácali. Odkiaľ sa brali tie litre krvi, keď Marta nič nejedla a každý niekoľkolitrový úbytok tekutín mal viesť k okamžitej smrti? Lekári boli zaskočení, nedokázali pochopiť ani vysvetliť tie všetky tajomné javy.

Lekári, ktorí sa o Martu starali, vo svojej správe píšu, že pacientka v októbri 1931 začala každý piatok prežívať Pánovo umučenie: na jej hlave, rukách, nohách a boku sa objavili stigmy Kristových rán, ktoré hojne krvácali.
Každý piatok Marta na svojom tele zakúšala umučenie a smrť Ježiša. Bolo to strašné telesné i duchovné utrpenie, spôsobené úplnou opustenosťou, zakúšaním neprítomnosti Boha, ktoré Ježiš vyjadril slovami: „Bože môj, Bože môj, prečo si ma opustil?“ (Mt 27,46). Taký bol konečný dôsledok hriechov všetkých ľudí, ktoré Ježiš dobrovoľne vzal na seba, aby ich odstránil a všetkých ľudí vyslobodil z otroctva diabla. Marta spolu s Ježišom prežívala utrpenie za spásu hriešnikov. Jej spoluutrpenie s Ježišom dosiahlo vrchol v „smrti“ na kríži, ktorú prežívala každý piatok o tretej popoludní.

Marta Robinová sa skrze svoje zjednotenie s Ježišom v tajomstve jeho utrpenia a smrti na kríži za spásu sveta stala skutočným géniom duchovného života. Jej genialita sa týkala životnej múdrosti, poznania konečného cieľa ľudského života a ciest, ktoré k nemu vedú. Táto francúzska mystička si uvedomovala veľkú drámu boja dobra so zlom, ktorá prebieha v srdciach ľudí. Vedela, že najväčšou tragédiou človeka je hriech a taký život, akoby Boh neexistoval. Bolo jej jasné, že zotrvávaním v hriechu sa stávame otrokmi diabla a smerujeme k večnému zatrateniu. Duchovná genialita Marty spočívala v tom, že mala účasť na neustále prítomnom úkone vykúpenia, ktoré Kristus uskutočnil svojím utrpením, smrťou a zmŕtvychvstaním. Aby zachránila hriešnikov od večnej záhuby a navrátila ich z cesty vedúcej do pekla, chorá sa zjednocovala s Kristom v jeho obeti na kríži za spásu sveta.

2.
označiť príspevok

teóma muž
   18. 9. 2016, 01:04

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

4.
označiť príspevok

Klein muž
   18. 9. 2016, 01:06 avatar
Príbeh tejto ženy mi pripomína slová apoštola Pavla zo svätého písma :

Teraz sa radujem v utrpeniach pre vás a na vlastnom tele dopĺňam to, čo chýba Kristovmu utrpeniu pre jeho telo, ktorým je Cirkev.
Súhlasí lea_pragmaticka1

7.
označiť príspevok

Klein muž
   18. 9. 2016, 01:13 avatar
teóma, hovoríš, že Kristus príde len raz, pri svojom druhom príchode...
Avšak Kristus sa po nanebovstúpení zjavil aj Pavlovi...
Súhlasí lea_pragmaticka1

10.
označiť príspevok

teóma muž
   18. 9. 2016, 01:19

11.
označiť príspevok

teóma muž
   18. 9. 2016, 01:21

12.
označiť príspevok

teóma muž
   18. 9. 2016, 01:22

15.
označiť príspevok

Klein muž
   18. 9. 2016, 01:26 avatar
Skutky apoštolov kapitola 9 :

Šavol ešte stále dychtil po hrozbách a zabíjaní Pánových učeníkov. Išiel teda k veľkňazovi
a vyžiadal si od neho listy pre synagógy v Damasku, aby mohol stúpencov tejto Cesty, mužov i ženy, ak tam dajakých nájde, v putách priviesť do Jeruzalema.
Ako šiel a blížil sa k Damasku, zrazu ho zalialo svetlo z neba.
Padol na zem a počul hlas, ktorý mu hovoril: "Šavol, Šavol, prečo ma prenasleduješ?"
On povedal: "Kto si, Pane?" A ten: "Ja som Ježiš, ktorého ty prenasleduješ.
Ale vstaň, choď do mesta a povedia ti, čo máš robiť."
Muži, čo ho sprevádzali, stáli ako ohromení, lebo hlas počuli, ale nikoho nevideli.
Šavol vstal zo zeme, otvoril oči, ale nič nevidel. Vzali ho teda za ruku a zaviedli do Damasku.
Tri dni nevidel a nejedol, ani nepil.
Súhlasí lea_pragmaticka1

19.
označiť príspevok

teóma muž
   18. 9. 2016, 01:33

20.
označiť príspevok

teóma muž
   18. 9. 2016, 01:35

21.
označiť príspevok

teóma muž
   18. 9. 2016, 01:36

22.
označiť príspevok

Klein muž
   18. 9. 2016, 01:38 avatar
Hej v tomto máš pravdu....

Avšak táto žena ohlasovala Ježiša Krista všetkým ľuďom a nesmierne vela ateistov vdaka nej uverilo v Jezisa...

V skutkoch apostolov sa mozno docitat :
V posledných dňoch, hovorí Boh, vylejem svojho Ducha na každé telo. Vaši synovia a vaše dcéry budú prorokovať, vaši mladíci budú mať videnia a vašim starcom sa budú snívať sny.

Ty by si asi zahodil vsetky milosti od Boha lebo by si si myslel ze su od diabla....
Súhlasí lea_pragmaticka1

23.
označiť príspevok

teóma muž
   18. 9. 2016, 01:43

24.
označiť príspevok

teóma muž
   18. 9. 2016, 01:44

25.
označiť príspevok

teóma muž
   18. 9. 2016, 01:45

27.
označiť príspevok

teóma muž
   18. 9. 2016, 01:49

28.
označiť príspevok

teóma muž
   18. 9. 2016, 01:51

29.
označiť príspevok

teóma muž
   18. 9. 2016, 01:53

30.
označiť príspevok

teóma muž
   18. 9. 2016, 01:55

31.
označiť príspevok

teóma muž
   18. 9. 2016, 02:03

32.
označiť príspevok

teóma muž
   18. 9. 2016, 02:06

9.
označiť príspevok

teóma muž
   18. 9. 2016, 01:17

13.
označiť príspevok

Klein muž
   18. 9. 2016, 01:22 avatar
To je tvoj výklad, všetci kresťania na svete 1600 rokov pred reformáciou verili v reálnu prítomnosť Krista v chlebe a víne.

Sv. Justín (mučeník)- /100-165/.
"Tento pokrm sa volá u nás Eucharistia, na ktorom smie byť účastný iba ten, čo verí, že je pravda, čo učíme a čo bol obmytý vodou na odpustenie hriechov a znovuzrodený, ako aj ten, čo žije tak, ako to kázal Kristus. A toto nepožívame ako obyčajný chlieb alebo obyčajný nápoj. Ale tak ako veríme, že Ježiš Kristus, náš Spasiteľ, Slovo Božie sa stalo telom a pre našu spásu, mal aj telo aj krv, tak sme boli aj poučení, že tento pokrm, v ktorom sa vzdávali vďaky modlitbou obsahujúcou jeho slová a z ktorého sa naša krv a telo premenou živí, je telo a krv tohto Ježiša."

Sv. Cyril Jeruzalemský /+ 386/
"Stávame sa nositeľmi Krista, keď sa telo Kristovo a jeho krv rozdáva do našich údov. Tak sa stávame podľa blaženého Petra účastnými prirodzenosti Božej".

Cézar Naziánsky /+ 369/,
"Podľa Božieho výroku veríme, že to je Božie Telo, ktoré sa na božskom stole posvätne premieňa a celému posvätnému zhromaždeniu rozdeľuje v bezchybnej účasti."
Súhlasí lea_pragmaticka1

14.
označiť príspevok

teóma muž
   18. 9. 2016, 01:26

17.
označiť príspevok

teóma muž
   18. 9. 2016, 01:27

18.
označiť príspevok

Wolfe muž
   18. 9. 2016, 01:28 avatar
Verili tomu, co im nariadil verit klerus...
Súhlasí teóma

26.
označiť príspevok

teóma muž
   18. 9. 2016, 01:45

3.
označiť príspevok

Wolfe muž
   18. 9. 2016, 01:05 avatar
Zobrazovali sa jej stigmy aj na boku?
Ak ano, tak na ktorom? Tam kde patrovi Piovi, alebo tam kde Frantiskovi z Assissi? Pretoze kazdemu sa zjavovali na opacnej strane..

Katolici maju tolko mysticiek a mystikov, ze to zacina by az podozrive.

5.
označiť príspevok

Klein muž
   18. 9. 2016, 01:08 avatar
Neviem, sv. Frantisek zil v 12. storoci, to ako ho zobrazovali umelci v priebehu storoci nemusi byt zhodne s realitou.

6.
označiť príspevok

Wolfe muž
   18. 9. 2016, 01:11 avatar
Myslim, ze jeho stigmy boli dost zasadne.. ved aj teraz sa ako strasne na ne poukazuje..

8.
označiť príspevok

Klein muž
   18. 9. 2016, 01:14 avatar
Média na ne neustale poukazuju, skandaly v cirkvy a rozne senzacie su najcitanejsie
Súhlasí lea_pragmaticka1

16.
označiť príspevok

Wolfe muž
   18. 9. 2016, 01:27 avatar
Samozrejme, ked nemas argumenty, tak sa znizis na toto  

Ja som nehovoril o ziadnom skandaly v cirkvi.. takze si trosku mimo misy..

33.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   18. 9. 2016, 04:04

34.
označiť príspevok

fajer
   18. 9. 2016, 09:52 avatar
Je šťastím, že je to len podvod...farmári by pomreli od hladu....
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

včera, 23:58,  Vyzerá obdivuhodne triezvo
včera, 23:58,  Ukradli našu vlasť. Verte mi, bol som pri tom a pomáhal som. Váš Harabin. *13*13*13
včera, 23:57,  https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/72397601_2460878534191395_319642645968191488_n.jp...
včera, 23:54,  Neviem či túto fotku zvládnu i mentálne narušení mrzáci ako Kasafran či hokejis a spol ....
včera, 23:50,  “Politics in Slovakia had long been a battle between egotistical men. Caputova sought to be the...
včera, 23:46,  To znie zlovestne. Alebo je to tak, že zasa nevieš nič, ako vždy. *21
včera, 23:44,  Thomas tak to sa skoro dozvieš i úlohu cudzej mocnosti a jej funkciu v tomto svinstve .
včera, 23:39,  (89) Páni, Scarletta už vie, kto bol objednávateľ. Prezradíš nám to, alebo si viazaná...
včera, 23:38,  nie, tentokrat sa pleties, a dnes uz tusim druhy krat
včera, 23:36,  Zbytocne sa zivi tento strach a nenavist. Vela dobrych ludi zije na Slovensku, v Rusku, v USA, a...
včera, 23:35,  155. boris choj uz do péčka , zas tu oxiduješ po dalším multinickom .
včera, 23:31,  44. u teba to musí byt zúfaly pocit ked ideš šmírovat po internete *39
včera, 23:27,  Pokiaľ má za rodičov zaostalých analfabetov, tak pochopiteľne že nie. Aspoň do doby, kým...
včera, 23:27,  Neviem prečo sú vždy rusi na smiech i bez Zacharovej *13*13*13
včera, 23:25,  Išli tam robiť bububu na Rusov a skoro sa pritom posrali. Navrhujem maskáčové pampersky pre...
včera, 23:24,  ale co, zase dalsi, co vsetko vie a vsade bol, a hned pozna ako si ja co predstavujem....
včera, 23:20,  Tu sú nastenky Špeciálny podcast: O nahrávke Kočnera s bývalým generálnym...
včera, 23:20,  31- tvoje perlenie blbosťami a sebaklamom je bezhraničné*13*13*13 Nezistil som tu jediného...
včera, 23:14,  Kiska už chysta spacáky *13*13*13
včera, 23:14,  11- och ty namyslený "mudrc"*13*13*13 ako sledujem len veriacich na tomto fóre, tak...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Niektorí ľudia spôsobujú radosť hneď ako prídu. Iní zasa hneď ako odídu.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(110 272 bytes in 0,521 seconds)