Ísť na začiatok.
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  láska a vzťahy  téma
kategórie:  

Ste hodní lásky ?

48
reakcií
2096
prečítaní
Tému 7. apríla 2013, 09:57 založil Ónya.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Ónya žena
   7. 4. 2013, 09:57 avatar
Veľa ľudí trpí pocitom, že nie sú hodny lásky, ..trpia pocitom viny a podlomeným sebavedomím,..odkiaľ sa tieto záporné emócie v nich berú ?
Ľudia majú tendenciu hodnotiť a súdiť,.. posmievať sa, ponižovať, urážať, citovo ubližovať, ..pre niekoho to môže byť výzva, ..pre niekoho "podpora" zlého.. ako dobrého.)
Podľa "hodnotenia",.. sa môžu objavovať priťahujúce.. alebo odpudzujúce emócie,..a aj reakcie ako napr. fílie.. alebo fóbie, pýcha.. alebo hanba/vina.. až agresivita..atp,) ../zárodky toho sú často v detstve ))
Ak niekto .. (hlavne ten na kom nám záleží, ..alebo ten, kto je sám nejakou autoritou) sústavne druhému opakovane vyčíta nejaké jemu prekážajúce vlastnosti videné ako chyby a nedostatky, ..bez opodstatnenia,.. bez pozitívnej podpory ,..ak hádže svoje pochybenia na iného - "ty si tomu na vine" a pod.,..môže dosiahnuť opačný efekt ..že taký si prestane časom vážiť toho druhého, prestane ho mať rád, ..alebo si prestane vážiť sám seba..a môžu nastúpiť výčitky cez sebaobviňovanie a aj pocit,.. že nie je hoden lásky,...(pretože všetky ..aj negatívne vyvolané emócie menia jeho predstavy ..spôsobujú psychickú záťaž a nevyrovnanosť)...

Otázka teda znie.." Kto je vinný a kto je hoden lásky ?..Čo treba k tomu..aby sa ľuďom otvorilo srdce ?


2.
označiť príspevok

Vlado muž
   7. 4. 2013, 10:08 avatar
Čo treba k tomu..aby sa ľuďom otvorilo srdce ?

Chirurga?


3.
označiť príspevok

Ónya žena
   7. 4. 2013, 10:13 avatar
opýtam sa ešte inak.." kto nesie vinu, či zodpovednosť za to, že z človeka sa stane troska ?...alebo,.. čo má podiel na tom, že človeku je zničené, zmarené jeho šťastie ?..myslím tým aj vnútornú slobodu.


11.
označiť príspevok

repress žena
   7. 4. 2013, 10:22 avatar
..sám človek...prestal veriť v seba.........iba on sa z kolien dokáže dvihnúť...samozrejme, sú extrémy, keď treba aj opornú ruku na zdvihnutie, ale aj tam sa musí začať "ľúbiť " on sám...
Súhlasí Ónya


13.
označiť príspevok

Vlado muž
   7. 4. 2013, 10:25 avatar
Ľudský mozog reaguje rôzne. Nie každý je taký silný, aby sa vedel vzchopiť, a zdvihnúť sa z kolien. Niekto začne upadať, a už sa nedokáže postaviť na vlastné nohy. Je tak odkázaný na pomoc iných.
Súhlasí repress, Ónya


15.
označiť príspevok

repress žena
   7. 4. 2013, 10:29 avatar
.....veď hej, aj to som spomenula, ale darmo Ti niekto bude chcieť pomocť, keď Ty zahodíš lásku k sebe k samému....myslím tú zdravú lásku k sebe..
Súhlasí Vlado


19.
označiť príspevok

Ónya žena
   7. 4. 2013, 10:43 avatar
zahodí ? ..ak v ňom niekto silno zničil jeho bytie, ..to vedomie , že je zlý a nie je hoden lásky, stráca sebaúctu ..a začne sa nenávidieť, ..aby sa to zmenilo..potrebuje..aby mu niekto tú "zdravú lásku vrátil,..aby sa mu jej dostalo..musí chcieť niečo zmeniť vo svojom živote...prvý krok je, odísť od ľudí ktorí mu takto škodia.


16.
označiť príspevok

Ónya žena
   7. 4. 2013, 10:31 avatar
no ak mu niekto sústavne berie jeho istoty a podlamuje mu sebavedomie..naviac ak "žije v takejto chorej atmosfére,,,upadá na duchu,.. si myslím že stráca tým sebahodnotu, sebaúctu ..triezvu myseľ , stáva sa slabým ..a skutočne ak taký nedostane pomocnú ruku ..že sa nevie odpútať..trpí, ..a prenasleduje ho strach z nového že zlyhá.
Všetko súvisí so sebavedomím.


17.
označiť príspevok

repress žena
   7. 4. 2013, 10:33 avatar
...dovolila som si nazvať sebavedomie láskou k sebe.....takže hovoríme o tom istom  


12.
označiť príspevok

Vlado muž
   7. 4. 2013, 10:23 avatar
Ale veď to je rôzne, u každého to môže byť inak. Napríklad kapitalisti zo zamestnancov vytvárajú trosky tým, že zvyšujú produktivitu práce. Človek tak pracuje ťažšie a ťažšie, až skape. V honbe za ziskom dokážu kapitalisti vytvoriť trosky z ľudí veľmi ľahko. Zodpovednosť je tak na kapitalistoch. Samozrejme, ja vidím chybu aj v zamestnancoch, že sa nebránia dostatočne. Čiže istú časť zodpovednosti možno priznať aj odborom.
Súhlasí He-Man


18.
označiť príspevok

Ónya žena
   7. 4. 2013, 10:36 avatar
Vlado..prosím nepleť sem politiku,..téma je čiste o ľudskom faktore ..o jedincovi ako takom, o jeho bytí ..o hodnote lásky..o spôsobe brania a dávania.


5.
označiť príspevok

Ónya žena
   7. 4. 2013, 10:15 avatar
ako vtip dobré..) 


6.
označiť príspevok

Ónya žena
   7. 4. 2013, 10:16 avatar
v podstate je na tom čosi..srdce môže otvoriť iba dobrý " lekár "..láskou ..)
Súhlasí Vlado


4.
označiť príspevok

He-Man
   7. 4. 2013, 10:14 avatar
Nepoznam nikoho, kto by si o sebe myslel, ze nieje hoden lasky.. Zato poznam kvanta ludi, ktori si o sebe myslia, ze si lasku zasluzia, ale pritom jej niesu hodni...
Súhlasí repress


7.
označiť príspevok

Ónya žena
   7. 4. 2013, 10:18 avatar
všetci ľudia sú hodny lásky bez rozdielu..)..aj tí, o ktorých si myslíš že si lásku nezaslúžia, potrebujú ju ako soľ.


10.
označiť príspevok

He-Man
   7. 4. 2013, 10:21 avatar
To rozhodne niesu. A ubohost cloveka spociva v tom, ze nedokaze riadne nalozit s hyenami... potom na to opakovane doplaca a este sa cuduje a lutuje, ze co komu urobil.


9.
označiť príspevok

ficulienka žena
   7. 4. 2013, 10:19 avatar
ja poznám oba tieto extrémy a naozaj neviem, ktorý je horší ... snáď ten nadbytok sebavedomia je horší pre okolie dotyčného človeka, jeho nedostatok zas pre dotyčného človeka ...
Súhlasí Ónya


14.
označiť príspevok

He-Man
   7. 4. 2013, 10:29 avatar
Ten extrem, ktory si akoze mysli, ze nieje hoden lasky.. nemoze to byt len divadlo? Hra na city ostatnym, aby bol povsimnuty a takto si tu lasku od druhych nasilne vymanil?


20.
označiť príspevok

Ónya žena
   7. 4. 2013, 10:48 avatar
citové vydieranie je časté,..ten druhý sa stáva závislým ak sa tomu poddá..))


21.
označiť príspevok

ficulienka žena
   7. 4. 2013, 10:50 avatar
samozrejme, že to môže byť aj účelové citové vydieranie, ale to som nemala na mysli ... niektorí ľudia si z citovo vyprahnutého detstva odnesú do života neustály pocit, že si musia lásku iného silne zaslúžiť, že robia pre toho druhého vždy málo a že to nestačí, potom si to vyčítajú, sú presvedčení, že ten druhý vidí v prvom rade ich chyby a nie prednosti a pod. - bludný kruh, ktorý vzniká nedostatkom lásky v detstve alebo nadmernou kritikou zo strany rodičov ... najhoršie je to u dievčat, sami si nasadzujú latku pre výber partnera prinízko, trpia mu rôzne veci, pretože sami seba presviedčajú, že si nič iné ani nezaslúžia - a pritom navonok to najavo nemusia dať, všetky tieto pocity sa odohrávajú v ich vnútri, pretože ich pocit menejcennosti im hovorí, že by to aj tak nikoho nezaujímalo, pretože aj ony nikoho nezaujímajú ...
Súhlasí Ónya, He-Man, repress


23.
označiť príspevok

He-Man
   7. 4. 2013, 10:58 avatar
S tym im ale nikto nepomoze, len oni sami.
Problem je aj to a hlavne u zien, ze si hladaju partnera za kazdu cenu, pretoze nedokazu zniest pocit samoty resp. ze su solo.. Samota je preexponovany pojem v tomto zmysle.
Taky clovek ani nehlada partnera pre lasku a svoju rodinu, ale nahrazku za rodica. Je to prejav nedozretej osobnosti?


28.
označiť príspevok

ficulienka žena
   7. 4. 2013, 11:09 avatar
je to zvláštne, ale ženy sa boja samoty viac, než zlého partnerstva, niektoré sa nepoučia ani potom, čo sa jedného alkoholika či tyrana zbavia ... je to nedozretá osobnosť, psychický blok alebo nedostatok intelektu? neviem, zrejme od prípadu k prípadu ...


24.
označiť príspevok

Ónya žena
   7. 4. 2013, 11:04 avatar
je to tak..tie korene , ten základ sa dostáva v detstve ..príklad : ak bude rodič niekoľko rokov decku hovoriť že je debil..ono sa mu to dostane do podvedomia a natoľko si to osvojí, až tomu uverí, ..to jest,..že jedine prácou na sebe sa človek môže zmeniť..a postúpiť vyššie ,.. nadobudnúť stratené sebavedomie a sebaúctu,..je veľa prípadov, že ponižované deti sa v dospelosti snažili tomu rodičovi dokázať že niečo dosiahli, že za niečo stoja..že predsa si zaslúžia jeho lásku,.. smutné..sú aj extrémy, kedy ponižované dieťa upadne na duchu, ..a celý život sa vlečie ako nesamostatná troska..nemá silu, ..nedostal pevný základ ..a je na rozpadnutie..))


8.
označiť príspevok

repress žena
   7. 4. 2013, 10:19 avatar
...ja som sa ešte nestretla s "dobrovoľným darcom" ochotným darovať lásku, aby si dal túto otázku....jednoducho to v danej chvíli, keď sa rozhodne darovať, nerieši....otázne je, do akej miery je schopný obdarovaný ju prijať.....obyčajne len do hranice, koľko lásky má v sebe...
...asi som odbočila kapánek, ale nedalo mi.. 


22.
označiť príspevok

Ónya žena
   7. 4. 2013, 10:51 avatar
asi mi ušla niť..kde vidíš spomenuté "darcovstvo lásky ???.. 


25.
označiť príspevok

repress žena
   7. 4. 2013, 11:08 avatar
..asi si si nevšimla poslednú vetu... 


27.
označiť príspevok

repress žena
   7. 4. 2013, 11:08 avatar
..aj keď z istého uhla pohladu to sakra spolu súvisí...


26.
označiť príspevok

Ranexill muž
   7. 4. 2013, 11:08 avatar
Preto je dost dobrym sposobom ochrany duchovny egoizmus. Teda laska menej zamerana na vonkajsie okolnosti. Ale na laske ku sebe. Paradoxom je, ze tí ktorí miluju seba su nasledne milovaný aj okolím.


29.
označiť príspevok

Ónya žena
   7. 4. 2013, 11:19 avatar
to nieje paradox.. ak to nezachádza do extrémneho sebectva.., človek..ktorý sa má rád, nepociťuje nenávisť ani voči sebe.. ani voči okoliu,..čo sa prejavuje a pozná na jeho príjemnom správaní a reakciách..býva obľúbený..a v jeho spoločnosti sa ľudia cítia dobre.))
Súhlasí Ranexill, Malá Zoe


30.
označiť príspevok

Ranexill muž
   7. 4. 2013, 11:20 avatar
No jak si to vystihla. 


31.
označiť príspevok

Ónya žena
   7. 4. 2013, 11:30 avatar
si milý ..ďakujem.. 
vieš ako..kto sa nemá rád, trpí zväčša komplexami..následne aj nižším sebavedomím,. a to sa nejako navonok odráža v jeho správaní,...buď utiahnuto..alebo môže aj skryto agresívne..bo je na seba precitlivelý... 


32.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   7. 4. 2013, 13:45 avatar
Predovšetkým my nie sme hodní posudzovať, kto je a kto nie je hodný lásky.
A lásku potrebuje každý. "Bez lásky je človek len mŕtvola na dovolenke" :-)


33.
označiť príspevok

Ónya žena
   7. 4. 2013, 13:59 avatar
všimni ako aj príroda si žiada lásku..a dokáže si ju aj sama dávať..)
raz som si zasadila semienka z jedného exotického plodu..a po čase vyrašili dva malé výhonky..Jeden rástol rýchlejšie..ten druhý pomalšie a bol mierne odlišný,..postupne ako rástol sa nakláňal k tomu vyššiemu..až sa jednou časťou spojili ..dotyk",..myslím si že to bol on + ona, ..a vždy pri polievaní ich pochválim a poprajem im veľa lásky..a darí sa im,. 

kdesi som čítala, že človek nepotrebuje lásku dostávať..stačí, ak ju sám má v sebe a vie dávať..)
Súhlasí Malá Zoe


34.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   7. 4. 2013, 14:31 avatar


35.
označiť príspevok

majomajo muž
   7. 4. 2013, 15:03 avatar
Ja som takého čo by si o sebe myslel že nie je hoden lásky ešte nestretol, ale takých čo sa ešte nestretli s nejakým prijatelným človekom kde by mohla preletieť iskra behá po svete fúra........


36.
označiť príspevok

cumellik muž
   7. 4. 2013, 17:03 avatar
Práve ti jeden odpísal.


37.
označiť príspevok

majomajo muž
   7. 4. 2013, 17:35 avatar
Ty nie si hoden lásky ? A prečo ?


38.
označiť príspevok

cumellik muž
   7. 4. 2013, 17:36 avatar
Ťažká otázka, ale jednoduchá odpoveď, lebo ja poznám len sex.


39.
označiť príspevok

majomajo muž
   7. 4. 2013, 17:40 avatar
No keď myslíš.......ale možno to ty sám nevieš ani posúdiť.......


40.
označiť príspevok

cumellik muž
   7. 4. 2013, 17:41 avatar
To som nesúdil ja, ale sudičky, ktorým som lízal p***y.  


41.
označiť príspevok

majomajo muž
   7. 4. 2013, 17:56 avatar
No tak potom to musí byť tak........    


42.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   7. 4. 2013, 17:58 avatar
Ale ved každý má niekoho, kto ho ľúbi, cumľo. Mamka, ocko, bráško, ségra, pes, rybičky v akváriu .... :-))


44.
označiť príspevok

cumellik muž
   7. 4. 2013, 18:00 avatar
Mne už ostali len tie plyšáky, ale vďaka Bohu aj za nich.    


45.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   7. 4. 2013, 18:05 avatar
Ja práve hľadám na nete monster bábiku pre neter, to je des, s čím sa dnešné deti hrajú, staré dobré plyšáky, ja mám doma ešte svoje staré mončiči :-))


46.
označiť príspevok

cumellik muž
   7. 4. 2013, 18:06 avatar
Ukáž neteri moju fotku a určite nebude už chcieť monster bábiku!!!!!!!!!!   
Súhlasí Malá Zoe


47.
označiť príspevok

Vlado muž
   7. 4. 2013, 18:08 avatar
Také?

Mattel Monster High Oživená príšerka Frankie Stein

Prvýkrát v histórii sú príšerky zo školy Monster High privedené k životu! Kolekcia oživených príšeriek predstavuje známe desivé návyky jednotlivých postavičiek. Bábika má na sebe monštruózne zmenenú verziu svojho pôvodného oblečka. Súčasťou balenia je aj stojan na bábiku.

Súčasťou balenia by mala byť šibenica pre bábiku.      

www.mall.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

www.mall.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Malá Zoe


48.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   7. 4. 2013, 18:11 avatar
Nechce mrtvolku, chce upírku, hľadám nejakú "light" verziu :-))
Povedz, je toto normálne?? :-)


43.
označiť príspevok

majomajo muž
   7. 4. 2013, 18:00 avatar
Vidíš, zoe má pravdu, kúp si psa a máš to.......... 


49.
označiť príspevok

mohammed žena
   10. 4. 2013, 02:39 avatar
dello drahá,

Moje meno je slečna Barika mohammed, vysoký dobre vyzerajúce mladé dievča, tak krásna a starostlivá s dobrým pochopením, veľtrh v pleti, starostlivosť s dobrou zdieľanie, honesty.I videl váš profil tu, ktorý ma zaujíma veľa a rozhodol som sa kontaktovať you.I naozaj chcete mať dobré priateľstvo s vami, aj keď ste sa vzali, môžeme byť priatelia, mám dôvod výberu Vás ako môj priateľ, prosím, ak chcete vedieť, more.Please ma kontaktovať cez tento môj e-mailovú adresu (barikamohammed97 @ yahoo.com) Musíme si pohovoriť, a poznať svoje vlastné viac a rovnako zdieľať fotografie na každý other.hope počuť od vás. Prosím, odpovedzte mi s mojím e-mailovú adresu tu (barikamohammed97@yahoo.com) Yours New Friend slečna Barika, Ďakujem.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 02:04,  [b]<a href="http://www.hreplicawatches.cn">cartier watches on sale</a>[/b]...
dnes, 02:04,  <ul><li><strong><a href="http://www.hreplicawatches.cn">cartier...
dnes, 01:43,  [b][url=http://www.watchesreplica.cn]replica omega watches[/url][/b] [b]<a...
dnes, 01:43,  <ul><li><strong><a href="http://www.watchesreplica.cn">replica...
31. 1. 2023,  Ešte dodám ráno ovsené vločky.
31. 1. 2023,  filus.vŕbka povedz ako pracuješ , aká je tvoja životospráva , koľko km prejdeš mesačne...
31. 1. 2023,  Rybí tuk, pečeň, mlieko a maslo. Olivy.
31. 1. 2023,  Čučoriedky, avokádo, banány, granátové jablko. Veľa zeleniny a orechy.
31. 1. 2023,  qwert čím si asi nasiaknutý ty? Od teba tu človek nepočuje jedno slušné slovo a mal by sa...
31. 1. 2023,  Fotón vyvražďovanie rodín bol jav už tisícročia a dodnes sa s tým nikto nezmieril , ale...
31. 1. 2023,  Scarlette netáraj , Ukrajina nás zaťahuje do globálneho konfliktu , nebolo treba tam...
31. 1. 2023,  no jasne, nebudeme draždiť to ruske hovado....a na dalsie dlhe roky byť zavisli na ruskom...
31. 1. 2023,  khaan čo tu táraš, zjavne neovládaš tie "jemné americké spôsoby"
31. 1. 2023,  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-stredni-evropa-zvoli-si-slovaci-klon-babise-s-okamu...
31. 1. 2023,  8. Ja ti vážne neviem... Kurva, tak si buď tak obmedzený idiot alebo sa len tak tváriš?...
31. 1. 2023,  khaan tie záruky by mala garantovať OSN , no doteraz len vajatá a kde je valné zhromaždenie...
31. 1. 2023,  khaan to vážne ty tak uvažuješ? To čo veľmi chceš preto ešte sa nemusí stať realitou....
31. 1. 2023,  už sme davno vo vojne somaru červený....je to skoro desať rokov cielena dezinformacna vojna...
31. 1. 2023,  khaan Keď sa bude sa bojovať s gumipuškami tak súhlasím i ja. Dohodni to s Rusmi.
31. 1. 2023,  Keď už sa tu prihováraš fóru, nedá mi nevyzdvihnúť tvoju osvetu v tomto smere. Cemio...
neprehliadnite
vyhľadávanie
 
Prečo majú niektorí ľudia čisté svedomie? Pretože ho nikdy nepoužili.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(141 140 bytes in 5,896 seconds)