Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

"Start nosnej rakety Sojuz s kozmickou loďou Progress MS-12 na ISS

21
reakcií
182
prečítaní
Tému 31. júla 2019, 14:13 založil Kasafran.

podobné témy:

1.
označiť príspevok

Kasafran
   31. 7. 2019, 14:13 avatar
Start nosné rakety Sojuz s kosmickou lodí Progress MS-12 na ISS
© Sputnik / Alexey Filippov
Videoklub
13:52 31.07.2019

Dnes 31. července z Bajkanuru startuje raketa Sojuz-2.1a s kosmickou lodí Progress MS-12, která dodá náklad na Mezinárodní vesmírnou stanici ISS.

Hlavním cílem letu je dodávka paliva, vody a jiných nákladů, které jsou nutné pro další používání stanice v pilotovaném režimu.

Jak je uvedeno na stránce Roskosmosu, loď dodá na stanici 1,2 tun suchého nákladu, více než tunu paliva v palivových nádržích systému dotankování, 450 kg vody a také 50 kg plynových lahví.

Kosmická loď Progress MS-12 je zpracována a vytvořena na raketové kosmické stanice Eněrgija, nosná raketa Sojuz-2.1a je zpracována v raketovém kosmickém centru Progress.

Teď se na palubě ISS nachází posádka, kterou tvoří Alexej Ovčinin, Alexandr Skvorcov, Andrew Morgan, Nick Hague, Christina Koch, Luca Parmitano.

Dříve v den 50. výročí od chvíle, kdy poprvé na Měsíci stanul člověk, zamířila na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS) nová expedice. Posádku daného letu tvořili kosmonauté Alexandr Skvorcov, Andrew Morgana a Luca Parmitano.

V průběhu expedice ISS – 60/61 je naplánováno téměř 50 experimentů podle programu vědeckého a aplikovaného výzkumu, přičemž pět z nich bude provedeno v automatickém režimu bez účasti posádky.
Mezinárodní vesmírná stanice

ISS je v současné době jediná trvale obydlená vesmírná stanice. První díl stanice, modul Zarja, byl vynesen na oběžnou dráhu 20. listopadu 1998. Od 2. listopadu 2000, kdy na stanici vstoupila první stálá posádka, je trvale obydlena. V současné době je posádka, která se každých 6 měsíců obměňuje, tvořena 6 členy (od dubna do července 2017 byla pětičlenná). Stanice je umístěna na nízké oběžné dráze Země ve výšce kolem 400 km. Při průměrné rychlosti okolo 7 700 m/s (27 720 km/h) pak pravidelně obíhá Zemi s periodou cca 92 minut.

Mezinárodní vesmírná stanice je společným projektem pěti kosmických agentur: NASA, Roskosmos, JAXA, CSA a ESA (účastní se 11 z jejích členů; Belgie, Dánsko, Francie, Německo, Itálie, Nizozemsko, Norsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko a Velká Británie). Kosmonauti musí mluvit anglicky a rusky.

2.
označiť príspevok

Osvietený muž
   31. 7. 2019, 16:42 avatar
Takže Rusi si pripomenuli 50 výročie pristátia človeka na mesiaci takouto veľkolepou akciou .
To je super .
Ono keď pred 50 rokmi celý svet sledoval v priamom prenose pristátie človeka na mesiaci vysielal ho celý svet okrem ZSSR . Čo bolo veľkým humorom .

Jedno malé a milé až humorné klamstvo , že kozmonauti musia vedieť rusky . Nemusia lebo ruskí kozmonauti vedia anglicky čo je logické inak by neboli kozmonauti    

Zaujímavé je vymenovanie 11 štátov podielajúcich sa na ISS to som sa pobavil .

Progress MS-12 vyniesol na ISS Babu Vangu

4.
označiť príspevok

peter67 muž
   31. 7. 2019, 16:49 avatar
Celý svet?? Aj v rovníkovej Afrike to pozorne sledovali?  

3.
označiť príspevok

Osvietený muž
   31. 7. 2019, 16:43 avatar
Taká srandovná sputnikonovina    

5.
označiť príspevok

Kasafran
   31. 7. 2019, 17:37 avatar
(2) Osvietený,
okamžite začni s patričnou prípravou - baba Vanga vybavila, že si ďalším jej nasledovníkom, ktorého s radosťou privíta vo svojom náručí...

6.
označiť príspevok

Kasafran
   31. 7. 2019, 17:40 avatar
(4) Peter67,
samozrejme, že aj tam - veď odtiaľ majú rovný/rovníkový/priamy pohľad aj na IS(I)S...

7.
označiť príspevok

Osvietený muž
   31. 7. 2019, 18:49 avatar
Kasfran ja sa iba na ruským štatom platenej agenture sputnik zabávam . Kam až môže klesnúť skúšajuc IQ čitateľou napríklad babou Vangou    

Peter celý svet je ten svet ktorý mal už televízne vysielanie vrátane ČSSR.

Prečo bolo v ZSSR ticho veľmi dobre vieme i prečo vypustili z hovnometov gazilion hoaxov o nepristátí čo dokonca púšťajú i dnes čo je nesmierne komické .
Prekvapilo ma že práve sputnik kápol božskou    
Ale to nič v inom članku napíše presný opak ako sa bežne stava    

9.
označiť príspevok

peter67 muž
   31. 7. 2019, 18:55 avatar
Peter celý svet je ten svet ktorý mal už televízne vysielanie vrátane ČSSR.
Edo nepochopil som, čo je ti hádam jasné.   
Tak ako amíkov nasrdilo- Gagarin, tak ZSSR nasrdilo- Apollo? Bola to urážka na celej čiare, teda prehra , raz pre jednu stranu, raz pre druhú. Ja sa dodnes na mesiac nepozriem!!!!!!    
Súhlasí Osvietený

10.
označiť príspevok

Osvietený muž
   31. 7. 2019, 19:21 avatar
Presne ako píšeš Peter . Ten rozdiel je len v tom že o lete Gagarina sa v USA písalo možno viac v USA ako v ZSSR
Súhlasí peter67

13.
označiť príspevok

peter67 muž
   31. 7. 2019, 19:26 avatar
Písalo, ale prečo? Há???
Možno preto, aby podrypli do vlády, že ako taký úbohý ZSSR dokázal ako prvý.....Preto mládenci v Hjustne potiahli a davajho na mesiac. politika je Edo hnusná vec. Ja do teba ryjem a pritom sme kamaráti, v politike to takto nechodí. 

21.
označiť príspevok

Osvietený muž
   31. 7. 2019, 22:32 avatar
Ten boj o vesmír sa skončil pred viac ako 60 rokmi od tých čias sa mnohé zmenilo . Zbankrotovalo ZSSR v roku 1998 i Rusko a od tých čias už Rusko ani náhodou vo vesmírnom programe nedržia krok z mnoho krajinami nie to ešte USA

11.
označiť príspevok

Osvietený muž
   31. 7. 2019, 19:21 avatar
Takže mesačník ti nikto nepredá ?
Súhlasí peter67

12.
označiť príspevok

peter67 muž
   31. 7. 2019, 19:24 avatar
Ani občasník, ani týždenník.  

14.
označiť príspevok

Osvietený muž
   31. 7. 2019, 19:28 avatar
Odmietaš i denníky alebo len mesačníky ? Ale strážnu vežu ti na čas doručia

15.
označiť príspevok

hokejis muž
   31. 7. 2019, 19:30 avatar
Milujeme denník neandertálcov
Súhlasí Kasafran

18.
označiť príspevok

Osvietený muž
   31. 7. 2019, 19:35 avatar
viem všimol som si že davaš množstvo odkazov na tento denník

20.
označiť príspevok

Kasafran
   31. 7. 2019, 22:27 avatar
(18) Osvietený,
ale kdeže - veď si aj v tejto disciplíne dlhodobo neprekonateľným rekordérom...

19.
označiť príspevok

peter67 muž
   31. 7. 2019, 19:45 avatar
Práveže som ju nikdy nedostal.      Občas sa bratia po ulici prejdú, ale už sa nezastavia na kúsok slova, odkedy som urobil taký vysoký vyše 2 m, betónovo drevený, tak ani nenakuknú.     
Súhlasí Osvietený, Kasafran

22.
označiť príspevok

Kasafran
   31. 7. 2019, 22:32 avatar
(19) Peter67,
dúfam, že sa nenahneváš, ak do textu doplním slovo "plot" a zároveň sa Ťa opýtam, či aj ten drevený bol múrovo "nepriehľadný"...?

8.
označiť príspevok

Osvietený muž
   31. 7. 2019, 18:52 avatar
Faktom je že minimálne dalších 50 rokov Rusi nezložia takú giganticku raketu ako saturn 5 . A to ani omylom .

16.
označiť príspevok

hokejis muž
   31. 7. 2019, 19:31 avatar
Faktom je te ti z Ruska preskocilo

17.
označiť príspevok

Osvietený muž
   31. 7. 2019, 19:33 avatar
To máš pravdu ale to sa ti ešte v bolševizme prihodilo táto mozgová príhoda . Dnes už ju tlačíš len staticky    

Puitn je tvoj prezident záhorák     KGB filantropická organizácia a komunistická strana ruska organizácia bojujuca proti bolševizmu                             
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 16:11,  ok !!! Nič sa nedá robiť
dnes, 16:11,  Výborne! Síce si to nemáme ako overiť, ale naša viera v dobro a lásku, ktorá víťazí...
dnes, 16:09,  Návrh sa zamieta :)
dnes, 16:08,  Tvárili sa ako počítačová firma, aby podnikali útoky. Českí tajní rozbili sieť...
dnes, 16:05,  Ja navrhujem maximálne 1 riadok a dve slová
dnes, 16:04,  Deník FORUM 24 vyhrál soud s Parlamentními listy. Černé na bílém: Jsou proruské a...
dnes, 16:02,  Deník FORUM 24 vyhrál soud s Parlamentními listy. Černé na bílém: Jsou proruské a...
dnes, 15:59,  Povýší Zeman šéfa BIS Koudelku na generála? Přitížilo mu rozbití sítě ruských...
dnes, 15:58,  Povýší Zeman šéfa BIS Koudelku na generála? Přitížilo mu rozbití sítě ruských...
dnes, 15:54,  Náčelník generálního štábu Aleš Opata vyznamenal Bezpečnostní informační službu...
dnes, 15:52,  Eu sa musí chraniť pred takými idiotmi ako si ty súdruh názi
dnes, 15:50,  súdruh nazi vocca hovoril pravý opak Putin: Humanistické hodnoty islamu učia ľudí...
dnes, 15:49,  Ano ty americký agent aj Koudelka je vlastizradca a americký agent
dnes, 15:47,  Treba chrániť hranice ako si chránia hranice Japonci či Austrálčania.
dnes, 15:47,  Veľké odhalenie v detskom kulturblogu...
dnes, 15:47,  Aj Rusko má problémy s moslimami ako každá iná krajina vo svete kde ich majú veľa
dnes, 15:46,  si sa popísal ale ty nie si agent iba chuj ze záhorá
dnes, 15:46,  Iste islamista ty chceš aby islam ovládol Europu
dnes, 15:45,  Americký agent, slúži cudzím záujmom, podieľa sa na hybridnej vojne proti Rusku patrí do...
dnes, 15:43,  Chránenú hranicu s colnicou sme tu mali pred rokom 1989 i elektrický koterec ale napriek tomu...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Starajúc sa o šťastie druhých nachádzame to vlastné.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(98 633 bytes in 0,400 seconds)